[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 720
13 988
113
Írhatsz nekem privát üzenetet is, ha valóban érdekel, mi van velem. Másképpen ezt a posztot nehéz nem egy béna próbálkozásként értelmezni, amely azzal a céllal született, hogy itt valami lejárató tartalom szülessen a munkásságomról.

(Sajnálom, hogy végül senki nem reagált neked :( <3 )

Félre ne ért, nem úgy hiányzól, mint egy barát. Csak miután bevallottad, hogy a portfolió propaganda osztályához tartozol, hirtelen eltűntél.
Dehogy próbálom én lejáratni... Nincs rá szükség. Kimondod, hogy portfolió akkor már mindenki tudja miről van szó. Nem kell mellé magyarázó ábra.
Csinálhatunk belőle egyfajta filozófiai kérdést, hogy régen a propagandát az átkosban úgymond ideológiai alapon terjesztették... most ugyanazt megteszed kattintásszámért. Nincs különbség.

De amúgy, ha már itt vagy. Légyszíves, ha megtennéd. Múltkor nem sikerült végül beszélnünk az ideológiai háborúról, ami ebben a konfliktusban is zajlik.
Konkrétan pl. erre a példára válaszolj: hogy-hogy nem kell hoznotok, napi szinten, kötelező jelleggel az ellenségkép kreálást. Évek óta megszokott volt. Mi történt hirtelen?Nem tudom nálatok mi ennek a szakszerű elnevezése, de ami ebbe tartozik szerintem: Hitler egy heréje, Hitler buzi (és ebben a felállásban meglepő módon a zöld fősodorral ellentétben ez pejoratív jelző) Kim Dzsongun ismét megölette a rokonait vagy éppen a botoxos őrűlt Putyin 7. stádiumú áttétes rákos... stb.
Bocs, ha ennél ez még lényegesen több kategóriára és besorolásra bontható a a politikai osztálynál. Én csak egy lelkes amatőrként a felszínt próbálom kapirgálni... szóval hogy-hogy nem kell évtizedek óta napi szinten ezt lehozni? A külföldi tanácsadók szerint is kontraproduktívvá vált? Mert én így látom, hogy még a sötétzöldek is jókat kacagnak egy hvg facebook poszt alatt ezeken.. már-már a magát értelmiséginek valló liberális közönségüket sem tudja elnyomni (az igaz évről-évre gyengülő trollhadsereg, szokásos, könnyen kiszúrható átlagpolgár szerű fake regisztrációk, akik egymást segítve próbálnak kialakítani egy látszólagosan kollektív véleményt.. ami persze szigorúan az irányító hatalom által elfogadott vélemény. Minden más gondolatot több oldalról összefogva támadnak.. hasonló módon, mint egy amway szeánszon a sorok közé beépített emberek)
Szóval hol vannak két évtized után ezek a cikkek? Gondolom a funkcionáriusok nem lettek elküldve. Milyen más munkát végeznek és írnak? Mi ennek az oka?

Gondolom azért szűrve van az osztály, de mi van, ha valaki lelkiismerete közbeszól. Vagy ebből senki sem csinál kérdést? Le kell írni, tudva hogy hülyét csinál magából, de ezen könnyedén túllépve.. lehozza a 10. Putyin rákos cikk fordítását, mert hát kattintásszám az kattintászszám?
Gondolom inkább ez van, hogy senki sem csinál már belőle lelkiismereti kérdést... Mindenki megfelelően képzett politikailag. Ezen hogy lépnek át lelkileg?
Ezek úgy érdekelnének.

Bocsánat, ha egynémely "szakkifejezésnek" más a jelenlegi megnevezése. De én az un. szovjet modellbe tudom könnyen beilleszteni ezt a külföldről támogatott propagandát.
 

harald

Well-Known Member
2016. november 24.
77
337
53

Ukrán alezredes és cimborái félmillió dolcsinál is többet loptak el lőszerbeszerzés címén... A kanapéban találták meg a pénzt.
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
171
2 192
93
Félre ne ért, nem úgy hiányzól, mint egy barát. Csak miután bevallottad, hogy a portfolió propaganda osztályához tartozol, hirtelen eltűntél.
Dehogy próbálom én lejáratni... Nincs rá szükség. Kimondod, hogy portfolió akkor már mindenki tudja miről van szó. Nem kell mellé magyarázó ábra.
Csinálhatunk belőle egyfajta filozófiai kérdést, hogy régen a propagandát az átkosban úgymond ideológiai alapon terjesztették... most ugyanazt megteszed kattintásszámért. Nincs különbség.

De amúgy, ha már itt vagy. Légyszíves, ha megtennéd. Múltkor nem sikerült végül beszélnünk az ideológiai háborúról, ami ebben a konfliktusban is zajlik.
Konkrétan pl. erre a példára válaszolj: hogy-hogy nem kell hoznotok, napi szinten, kötelező jelleggel az ellenségkép kreálást. Évek óta megszokott volt. Mi történt hirtelen?Nem tudom nálatok mi ennek a szakszerű elnevezése, de ami ebbe tartozik szerintem: Hitler egy heréje, Hitler buzi (és ebben a felállásban meglepő módon a zöld fősodorral ellentétben ez pejoratív jelző) Kim Dzsongun ismét megölette a rokonait vagy éppen a botoxos őrűlt Putyin 7. stádiumú áttétes rákos... stb.
Bocs, ha ennél ez még lényegesen több kategóriára és besorolásra bontható a a politikai osztálynál. Én csak egy lelkes amatőrként a felszínt próbálom kapirgálni... szóval hogy-hogy nem kell évtizedek óta napi szinten ezt lehozni? A külföldi tanácsadók szerint is kontraproduktívvá vált? Mert én így látom, hogy még a sötétzöldek is jókat kacagnak egy hvg facebook poszt alatt ezeken.. már-már a magát értelmiséginek valló liberális közönségüket sem tudja elnyomni (az igaz évről-évre gyengülő trollhadsereg, szokásos, könnyen kiszúrható átlagpolgár szerű fake regisztrációk, akik egymást segítve próbálnak kialakítani egy látszólagosan kollektív véleményt.. ami persze szigorúan az irányító hatalom által elfogadott vélemény. Minden más gondolatot több oldalról összefogva támadnak.. hasonló módon, mint egy amway szeánszon a sorok közé beépített emberek)
Szóval hol vannak két évtized után ezek a cikkek? Gondolom a funkcionáriusok nem lettek elküldve. Milyen más munkát végeznek és írnak? Mi ennek az oka?

Gondolom azért szűrve van az osztály, de mi van, ha valaki lelkiismerete közbeszól. Vagy ebből senki sem csinál kérdést? Le kell írni, tudva hogy hülyét csinál magából, de ezen könnyedén túllépve.. lehozza a 10. Putyin rákos cikk fordítását, mert hát kattintásszám az kattintászszám?
Gondolom inkább ez van, hogy senki sem csinál már belőle lelkiismereti kérdést... Mindenki megfelelően képzett politikailag. Ezen hogy lépnek át lelkileg?
Ezek úgy érdekelnének.

Bocsánat, ha egynémely "szakkifejezésnek" más a jelenlegi megnevezése. De én az un. szovjet modellbe tudom könnyen beilleszteni ezt a külföldről támogatott propagandát.


25147def26f32ea8167a3a8a8dc8ca34dfb6f7cba612bf4943300cc79b5ad558_1.jpg
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 633
113
Támadás kezdete ukrán oldalról (megérte a nato kiképzés, szépen tudnak zárt alakzatban állni fényes nappal a mező közepén...)


Orosz drónkezelők szemével:




Eközben Donyeckben:



NAÜ részéről még megy a hiszti meg a kifogáskeresés (oroszok megtagadták, hogy soron kívül átengedjék őket, több napot kell várakozniuk, mint mindenki másnak):
The IAEA delegation is currently standing in line at a checkpoint in Ukrainian-controlled territory in Zaporizhzhia Oblast while Russian illegal occupiers refuse to give them a special pass, arguing that they could reach the nuclear plant from Russia without any obstacles, BBC Russia reported.

:)

 
K

Kopi2000

Guest
Gépi narrátor hang, pár száz max. ezer megtekintés a videókon, a video feltöltésnek helye egyesült államok :)
Fake ukrán prop csatorna...
Nem azt mondtam, hogy amit beteszek az jo, megbizhato info. Azt mondtam, magam sem latok tisztan, pont a belinkelt pro-ukran hir miatt is. A tema fontos annyira, marmint az ellentamafas sikere es kudarca, hogy mindket fel torzitson ... Bar nyilvan tudjatok, mit szeretnek, de sajnos csak nehany nap mukva leszunk okosabbak ez ugyben....
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 772
9 187
113
A NATO és az EU azok nem jótékonysági szervezetek, nem hasraütésszerűen vesznek fel bármi jött-mentet, akármennyire szeretnék sokak, hanem gazdasági meg jogi feltételek tucatjainak kell megfelelni, előkészítő és vizsgálóbizottságokkal. Minket rendre elmarasztalnak, sőt átmennek teljes őrjöngésbe, pl. az Osztrákok is beszóltak nekünk, hogy "Magyarországnak Európában nincs jövője".

És majd Ukrajna pont megfelel. Vagy nem.

Franciaország, és Hollandia szerint Románia, Bulgária felvétele is hiba volt. És mégis az Ukránokat mennyit hitegették, amikor ők még Romániánál is rosszabbak.

A csatlakozási feltételeknek mennyire felelnek meg ? :)

EU-s viszonylatban a Koppenhágai kritériumok, és NATO-nál is van megfelelő. Vagy kapnak könnyített feltételeket, ami gyakorlatban az egységes mérce szabálytalan leadása ? Mennyire érdekelte a NATO-t és az EU-t a békeidős Ukrajnában uralkodó állapotok ? Vagy mindenáron felveszik ? Mint a NATO EOP ? Ha igen, akkor alapjaiban sérül a NATO jog. És minket a felsoroltak miatt rendre elmarasztalnak. De az Ukránok megdicsőülnek.




És az Ukránok hány szabadságra vágyó népet terrorizáltak ? A Lengyeleket ? Hallottál-e a Volhíniai mészárlásról ? És az antiszemitizmusuk ? És a magyarellenes ámokfutásuk, és nyílt szónoklataik, az Ukrán Kormány szintjén ?

svuMjaB.png


Te meg miért csűröd - csavarod a dolgokat, tolsz nem is tudom milyen, Ukrán propagandát, értsed meg, hogy 1956 az a második világháborús felosztás eredménye. Megtehették volna, hogy a Balkánon szállnak partra, és rajtunk keresztül galoppoznak a Nyugatiak, de nem, mi büntetésként kaptuk a Szovjeteket, mert a legkisebb mértékben sem érdekelték a Washington-iakat, hogy mi lesz velünk.

Viszont Ukrajna az 1993 előtt nem létezett. Meg tudod, hogy mit jelent az a kifejezés, hogy Ukrajna ? És azt is tudod-e, hogy a mostani Ukrán nacionalista, és kormányzati propaganda is a Kijevi Ruszon és a közös, ÓUkrán - Oorosz történelmen lovagol. Ennyi erővel akár irányíthatnák Kijevből Moszkvát, nem pedig fordítva ?


És azt tudod-e, korábbi kommentednek ellentmondva, hogy mégpedig nagy fokban hasonlít az Ukrán és az Orosz nyelvek, a közös származás, és az időközi fejlődés miatt ?





És további kommentedet idézve:



Ukrajnát magáénak követelték a történelem során a Tatárok, a Törökök, a Lengyelek, és az Osztrákok is, de mindegyikkel rossz viszonyban voltak.
Nem gondolom hogy Ukrajna NATO vagy EU tagsága rövid távon reális lenne, de ez nem jogosítja fel az oroszokat az invázióra. Minden népnek meg vannak a maga bűnei.
Neked nagyon komoly szövegértési és értelmezési problémáid vannak, amikről eddig is lehetett tudni, de csöppet bíztam a fejlődésedben...:cool:
Csak rávilágítottam a folyamatos ellentmondása. Az oroszoknak kell a SZU mint dicső múlt, de a SZU rossz dolgait folyamatosan az ukránokra kenik.
És a SZU előtt független volt? Mutass rá bármilyen térképen bármire, ami csak érintőlegesen is hasonlított Ukrajnára.

Pro tipp: nagyon ne keresgélj, felesleges....
Szalmabáb érvelés. Nem állítottam hogy a SZU előtt független lett volna,d e függetlenedési törekvések már akkor is voltak, gondolom a miatt is az USÁ-t okolod.
Az idők folyamán teljesen egyforma lett a stílusotok mindenen kívül nevű kartárssal. Csak nem ugyan oda jártok szolfézsra?
Nekem a moszkovita kommentek tűnnek hasonlónak a folyamatos hoholozással és kaprozással. Másoktól nem is halottam még ezeket a kifejezéseket.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 390
113

Nehéz harcok délen: az ellenség Herson felé próbál áttörni (MAP)​


Augusztus 31-én folytatódnak az intenzív harcok délen: az ellenség Herszon felé próbál előrenyomulni.

Ma az ukrán fegyveres erők három zászlóalja páncélozott járművekkel próbál áttörni.

Több tucat harckocsi és gyalogsági harcjármű ismét támadásba lendült a mezőkön keresztül, és a légideszant erők és a gyalogság erős tüzérségi tüze fogadta őket, az UAV-ról korrigálva.

Helyszíni embereink az ellenség súlyos támadásáról számolnak be számos területen. Most folytatódik az ukrán fegyveres erők felszerelésének és munkaerőjének semlegesítése.

Источник: https://rusvesna.su/news/1661949073
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 619
113
Támadás kezdete ukrán oldalról (megérte a nato kiképzés, szépen tudnak zárt alakzatban állni fényes nappal a mező közepén...)
Akkor nézzük, mi is van a képen? :D
Először is szépen felfejlődött rajok páncélosok takarásában. Szép, napsütéses idő, a harckocsi fedezet kicsit felemelkedik takarásból, hosszasan kémleli a terepet majd tüzel.
Az ellenséges vonalak nem lehetnek túl messze, mivel a gyalogság már felfejlődött és biztosan nem szeretnének kilométereket rohamozni. Tehát max 1000 m-re (inkább közelebb) ott vannak az oroszok. Ennek tudatában a harckocsi kicsit sokat gondolkodik, egy türelmetlenebb orosz esetleg odabaxhat vmi páncéltörővel. A másik amit látunk, hogy az ellenséges állások irányában szép tiszta az égbolt, tehát tűzérségi előkészítésnek nyoma sincs. Egy rendes offenzíva idején fekete az ég alja annyi robbanás van odaát. Szóval az oroszt egy ilyen "próbalövéssel még figyelmeztetik is, aztán nyílt terepen gyakorlatilag védtelenül megindul a páncélosok mögött a gyalogság. A túloldalon a páncéltörő tűzérség meg agyaggalamb vadászatot tart, mivel a páncélosok nem rohanhatnak túlságosan, hiszen akkor védtelenül hagyják a gyalogságot... (Heinz Guderian (I. vh.: "Azoknak a páncélosoknak, amelyeknek az a rendeltetésük, hogy együttműködjenek a gyalogsággal, vagyis amelyek közvetlenül ki vannak téve az ellenséges páncélelhárítás és tüzérségi tűz hatásának, nem kell képesnek lenniük a gyors haladásra, viszont nagyon erős páncélzatra van szükségük, mivel a lassú támadási eljárásuk során sokáig ki vannak téve az ellenséges páncélelhárítás hatásának, ráadásul az ellenség szempontjából legkedvezőbb lőállásban.") Ezt elnézve nem sokat változott arrafelé a hadviselés... :D Szóval ezek alapján nem csoda az a vérfürdő...
 
W

Wilson

Guest
Ha a svédek a végül úgy döntenek,hogy Archer önjáró tüzérségi lövegeket adnak az ukriknak, akkor az ukrik az orosz,kínai dél-koreai rendszerek kivételével az összes modern önjáró tüzérségi rendszerrel rendelkezni fognak...

Svédországban nyilvánosságra hozták az Ukrajnának szánt új katonai segélycsomag részleteit​


2022. augusztus 31., szerda, 15:15.


A hetedik svéd katonai segélycsomag Ukrajnának a tüzérségi lőszerből áll majd, összesen félmilliárd svéd korona értékben.

Ahogy az "Európai Igazság" írja , ezt Ann Linde, Svédország külügyminisztere jelentette be ezt a Twitteren.

Elmondása szerint a csomag tüzérségi felszerelésekhez szükséges lőszert tartalmaz, amelynek összköltsége körülbelül 500 millió svéd korona - csaknem 50 millió euró.

"Ez nem az utolsó csomag. A svéd FMV és a fegyveres erők fontolóra veszik a svéd Archer tüzérségi rendszerek, RBS70 ember által hordozható légvédelmi rakétarendszerek és egyebek biztosítását" - tette hozzá Ann Linde.

Ezt a fegyvert kérte Dmytro Kuleb ukrán külügyminiszter stockholmi látogatása során.

A segélycsomag teljes összege, amelyet Magdalena Andersson miniszterelnök augusztus 29-én jelentett be, 1 milliárd svéd korona (körülbelül 100 millió dollár) . A benne lévő pénzeszközök felét katonai segítségnyújtásra, másik felét gazdasági támogatásra és újjáépítésre fordítják.


Archer

 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Támadás kezdete ukrán oldalról (megérte a nato kiképzés, szépen tudnak zárt alakzatban állni fényes nappal a mező közepén...)


Orosz drónkezelők szemével:




Eközben Donyeckben:



NAÜ részéről még megy a hiszti meg a kifogáskeresés (oroszok megtagadták, hogy soron kívül átengedjék őket, több napot kell várakozniuk, mint mindenki másnak):
The IAEA delegation is currently standing in line at a checkpoint in Ukrainian-controlled territory in Zaporizhzhia Oblast while Russian illegal occupiers refuse to give them a special pass, arguing that they could reach the nuclear plant from Russia without any obstacles, BBC Russia reported.

F.sza! Két keresztény feherbőrű nép írtja egymást egy tucatnyi angolszász meg a helytartóik (Zele meg a Brüsszelisztáni bohócaik) miatt és egy "felhergelt medvén" lovagló megalomán, sarokba szorított, önvédelemre kényszerített nagyapó miatt...minél előbb békére kell törekedni és számunkra előnyös lenne, ha legyengülnének kifulladnának a felek ukrajnát pedig totálisan lefegyvereznék, az oroszok meg még olcsóbban adnák az energiát.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Kis érdekesség, remélhetőleg megfér itt: nemrég beszéltem egy lengyel ismerőssel, aki évente pár alkalommal hazajár - a város százezer főnél nagyobb, egy nem ukrán határmenti vajdaság székhelye, de viszonylag közel van a határhoz.

Azt mesélte, hogy a nagyobb boltok mind kétnyelvű (lengyel + ukrán) feliratokat használnak már, illetve több lengyel rádió (regionális és országos) sugároz ukrán nyelvű műsorokat is.
Ő szeret visszafogottan fogalmazni, de ahogy kivettem a szavaiból, ez a nagy ukrántámogatósdi már elég sok embernek kezdi megfeküdni a gyomrát, így neki is. Például a városban ő nem találkozik olyan sok ukrán menekülttel, ami indokolná ezt a kétnyelvűséget... és másokat is zavar már.
Egyébként vagy 10 éve Magyarországon lakik a családjával.
Hollandban vagyok még idén, a közvetlen ismerősi körben 5 lengyel srác kénytelen hazamenni a családdal, mert a “szociális” bérlakásból kiteszik őket, mert kell a hely a hoholoknak. Átlag 4-5 fős családokról van szó. Van akit már kitettek és a kéglibe papíron egy hohol nőstény költözött 3 gyerekkel, aztán végül csak a kanjával és egy gyerekkel laknak ott, a ház előtt meg egy nem túl öreg Audi Q5 áll :))) ( ezt csak azért jegyzem meg, mert itt az adóhivatal is számon tartja, nekem volt hogy a könyvelő elbaszott valamit és direktbe levontak 1100€-t, mondván van egy 16 éves Lexusom adjam el, nem kapok részletfizetési lehetőséget )
A Maczieknek meg volt egy koszlott melós Fiat Bravája és 3 gyerek+asszony… Piaci alapon nem tud bérelni, az alsóhangon 8-900€ lenne, na meg ugye a gáz ami januárban még 45 cent volt, az mostantól 2€ lesz/m3.
Szvsz aki adót fizetne az kénytelen távozni, maradnak a segélyezendők.
Németből is hallottam már hasonlókat. Tuti imádni fogják otthon a hoholokat! :D
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Igen, az egyik oldal vesztett 3 gépjárművet, a másik meg 60-at, és mégis a posztjaidból az jön le, hogy az Oroszok állnak vesztésre.

Nem tudni ki áll vesztésre, de az egyik oldal azonnal hatalmas és borzalmas veszteségeket okozott.:)
Létszámra, harckocsira pontosan közöl adatokat.
Sokszor. Szokásához híven bizonyítékok nélkül.
:)

Akkor ki, és milyen látszatot akar kelteni?
;)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 043
113
meddig fogják engedni az ukránokat a zsákban?
Zsákban loholóhoholló...


"Hohol vagytok pilóták?"
Afgán pilótákat képeznek ki az ukrán légierő részére az USA-ban, Kalifornia államban.

Zeliéknek villantania kell, mert a Google szerint visszaesést a média érdeklődés az ukránok iránt.

31august2022_Ukraine_Odessa_KryvyiRih_Map.jpg

Egy kis helyzetjelentés.

31august2022_Ukraine_map.jpg


Szabó tőrök rabigabiga Enerhordárban... A Tom erő műköröm kör ül Záporerő növény :hadonaszos: :oops: Vidi jó.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
825
7 553
93
Akkor nézzük, mi is van a képen? :D
Először is szépen felfejlődött rajok páncélosok takarásában. Szép, napsütéses idő, a harckocsi fedezet kicsit felemelkedik takarásból, hosszasan kémleli a terepet majd tüzel.
Az ellenséges vonalak nem lehetnek túl messze, mivel a gyalogság már felfejlődött és biztosan nem szeretnének kilométereket rohamozni. Tehát max 1000 m-re (inkább közelebb) ott vannak az oroszok. Ennek tudatában a harckocsi kicsit sokat gondolkodik, egy türelmetlenebb orosz esetleg odabaxhat vmi páncéltörővel. A másik amit látunk, hogy az ellenséges állások irányában szép tiszta az égbolt, tehát tűzérségi előkészítésnek nyoma sincs. Egy rendes offenzíva idején fekete az ég alja annyi robbanás van odaát. Szóval az oroszt egy ilyen "próbalövéssel még figyelmeztetik is, aztán nyílt terepen gyakorlatilag védtelenül megindul a páncélosok mögött a gyalogság. A túloldalon a páncéltörő tűzérség meg agyaggalamb vadászatot tart, mivel a páncélosok nem rohanhatnak túlságosan, hiszen akkor védtelenül hagyják a gyalogságot... (Heinz Guderian (I. vh.: "Azoknak a páncélosoknak, amelyeknek az a rendeltetésük, hogy együttműködjenek a gyalogsággal, vagyis amelyek közvetlenül ki vannak téve az ellenséges páncélelhárítás és tüzérségi tűz hatásának, nem kell képesnek lenniük a gyors haladásra, viszont nagyon erős páncélzatra van szükségük, mivel a lassú támadási eljárásuk során sokáig ki vannak téve az ellenséges páncélelhárítás hatásának, ráadásul az ellenség szempontjából legkedvezőbb lőállásban.") Ezt elnézve nem sokat változott arrafelé a hadviselés... :D Szóval ezek alapján nem csoda az a vérfürdő...
Ha jól látom, azok a napraforgók éppen csak kinyíltak...
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
825
7 553
93
Ha a svédek a végül úgy döntenek,hogy Archer önjáró tüzérségi lövegeket adnak az ukriknak, akkor az ukrik az orosz,kínai dél-koreai rendszerek kivételével az összes modern önjáró tüzérségi rendszerrel rendelkezni fognak...

Svédországban nyilvánosságra hozták az Ukrajnának szánt új katonai segélycsomag részleteit​


2022. augusztus 31., szerda, 15:15.


A hetedik svéd katonai segélycsomag Ukrajnának a tüzérségi lőszerből áll majd, összesen félmilliárd svéd korona értékben.

Ahogy az "Európai Igazság" írja , ezt Ann Linde, Svédország külügyminisztere jelentette be ezt a Twitteren.

Elmondása szerint a csomag tüzérségi felszerelésekhez szükséges lőszert tartalmaz, amelynek összköltsége körülbelül 500 millió svéd korona - csaknem 50 millió euró.

"Ez nem az utolsó csomag. A svéd FMV és a fegyveres erők fontolóra veszik a svéd Archer tüzérségi rendszerek, RBS70 ember által hordozható légvédelmi rakétarendszerek és egyebek biztosítását" - tette hozzá Ann Linde.

Ezt a fegyvert kérte Dmytro Kuleb ukrán külügyminiszter stockholmi látogatása során.

A segélycsomag teljes összege, amelyet Magdalena Andersson miniszterelnök augusztus 29-én jelentett be, 1 milliárd svéd korona (körülbelül 100 millió dollár) . A benne lévő pénzeszközök felét katonai segítségnyújtásra, másik felét gazdasági támogatásra és újjáépítésre fordítják.


Archer

"kínai dél-koreai rendszerek kivételével az összes modern önjáró tüzérségi rendszerrel rendelkezni fognak..." szerintem ez így pontos: volt alkalmuk egy ideig kipróbálni...
 
K

Kopi2000

Guest
Mi a véleményetek a Portfólió alábbi, friss elemzéséről???