[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Beregszasz

Well-Known Member
2022. február 20.
44
680
83
menjel harcolni az oroszok oldalan te. nem akarok menni harcolni es neked sem kell kuldened engem.

baromi jo olvasni ,hogy rendesen meg tudod magyarazni, hogy egy atomhatalmat sarokba szoriott egy atom fegyver nelkuli korrupt, zsido es humorista altal vezetett orszag. de durva, maig emlekszik mindenki mikor az agresszor ukrajna megtamadta a seremetyevoi repteret ejtoernyosokkel.. ja nem volt ilyen.


milyen hatalom mar az ami ennyire parazik egy szegeny orszagtol.
ha ukrajna nato tagsaga baj, meg jo hogy a finneke nem az, ja meg a svedeke sem. az nem szamit.
de valamit dormogtek hogy majd lesz valami, kivancsian varja azota is mindenki hogy mi lesz. ja semmi.

mennyire gyasz mar, hogy azok a bena ukranok nem akarnak oroszok lenni.

jo hogy nem azt irod, hogy a szekelyek miert nem lesznek mar romanok, mit kell ott ugralni, hogy magyarul akarnak beszelni.
meg tanulna mindenki romanul oszt sokkal jobb lenne nekik is, nem kene hulye iskolakon meg nyelven osszeveszni.

te elolvasod amit leirtal vagy felfogod hogy mit irsz ?

az ukranok mondjanak a le foldjukrol nyelvukrol ? mert ugy neked olcsobb a gaz ?
milyen szar mar he hogy ellen allnak meg mindig oszt szegeny artatlan Putyinnak gyerekeket kell gyilkolnia kijevben meg lvivben.
buta buta ukranok. ha eleg sok gyerek meghal csak megertik.

----
hirek is legyenek :


<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">0.<br>With the beginning of the new school year in Russia, many memorial plaques to dead graduates of all ranks were unveiled in schools. They have different levels of workmanship and placement. We will place them one by one in one thread. <a href="https://t.co/4nEG7ZK9yt">pic.twitter.com/4nEG7ZK9yt</a></p>&mdash; Russian Officers killed in Ukraine (@KilledInUkraine) <a href=" ">September 3, 2022</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
Én a háború végének szúrkolok, nem akarok harcolni, legalábbis addig nem, míg a háború Ukrajnán belül marad. Látom, mekkora eséllyel hal meg ma valaki, aki a frontot megjárja. Ráadásul nekem az ukránok oldalán kellene beszállnom (legalábbis szerintük), azt meg végkép nem vállalom. Amit írtam, azért írtam, mert a véleményedből azt olvastam ki, hogy szerinted az oroszoknak szar a technikájuk, nem tudnak harcolni, ilyen mentalitással viszont nem értem, mi tart vissza valakit, hogy kiálljon az általa gondolt igazság mellet? Főleg úgy, hogy állítólag egész jó fizetést lehet a zsoldosságért cserébe kialkudni.

Mindenesetre elnézést, nem akartalak ezzel megsérteni, lehet, hogy tényleg messzire mentem. Én is távolról szurkolok az oroszoknak, tedd te is ugyanezt az ukránokkal. Mindenkinek jól felfogott érdeke, hogy ne vegyen részt a konfliktusban, sőt az igazi az lenne, ha fegyverszállításokat is befejeznék végre, mert így csak elhúzódik a háború, de a végeredmény nem változik meg.

Még egy pontra had reagáljak, mett az is dühítő, hogy mindenki tudni véli mit akarnak az ukránok, vagy az oroszok. Valójában csak a.kormányzatok szándékait vélelmezzük abból hogy mit tesznek és ezt hogyan kommunikállják. Nincs közvéleménykutatás, vagy ha van, annak az eredményét felülírja a politika és a cenzúra.

Én is, mint mindenki más csak a közvetlen környezetem véleményét látom, abból tudok táplálkozni, ami megint csak nem biztos, hogy egyezik a többség véleményével. De más nincs és nekem ebből úgy tűnik, hogy az Ukrajnában élők többsége számára teljesen mindegy, hogy az országot Ukrajnának, Oroszországnak, vagy bármi másnak hívják, ha végre hagyják az embereket boldogulni, és nem kell a felnőtt férfi lakosság többségének nyugatra járnia és dolgoznia ahhoz, hogy kenyeret tudjon a családja számára biztosítani. Nem véletlen, hogy erőszakkal fogdossák a katonaköteles férfiakat, sokszor éjszaka, rendőrrel kísérve. Aki önként, nacionalista érzelmektől hevítve akart harcolni az országért, még a háború elején elment, nagy részük azóta ott is hagyta a fogát.

Ukrajna a Szovjetunió széthullása óta verseng az Európa legszegényebb országa címért, és még a 2022-es konfliktus kitörése előtt meg is nyerte azt (egy főre eső GDP tekintetében) maga mögé utasítva a most már csak 2. szintén exSzovjet Moldovát. Ha Ukrajnából átlépsz Magyarországra, nagyobb különbséget tapasztalsz, mint amikor Magyarországról Ausztriába mész. Ukrajna egy gazdasági romhalmaz, a mindent átható korrupció eredményeként. Nyugaton is lopnak, ott is van kenőpénz, de mindig csak a torta egy részét veszik el, van maradék, ami lehetővé teszi a növekedést, ezáltal később nagyobb tortából lehet majd lopni. Az ukrán vezető réteg alapelve viszont, hogy amit ma ellophatsz, ne halaszd holnapra!

Ebben a jól teljesítő országban, miután 2014-ben egy szűk kissebség elzavarta a regnáló elnököt, a legfontosabb és legégetőbb feladat az volt, hogy hozzanak egy nyelvtörvényt az orosz kissebség ellen, az ukrán nyelv védelme érdekében.

A szovjetunió széthullásakor az akkor 52 milliós Ukrajna lakosainak több mint 50%-a vallotta magát orosz nemzetiségűnek. Mára, a hivatalos adatok alapján a mintegy 44 milliós országban 18 millió orosz nemzetiségű él. Ennyi orosz + mellette magyar, lengyel, román stb. nem használhatja a nyelvét a saját szülőföldjén. Ezek az emberek között is van, aki Ukrajnában akar élni, de valószínüleg nem véletlen, hogy a fronton készült videókon az ukrán oldalon ritkán lehet oroszt hallani. Ukrajnáért valójában egy nacionalista kissebség harcol önként, akiket elvakított a jelenlegi hatalom által leuralt állami propaganda.

Ez a nacionalizmus sajnos bármi is lesz a háború eredménye, csak növekedni fog, ami Kárpátalja lakossága szempontjából egy valódi tragédia. A kissebbségek mindenhol hátrányt szenvednek, de a helyzet Kárpátalján egyre inkább tarthatatlan.
2014 előtt is fordultak elő itt attrocitások a nemzetiségek ellen, de azóta a hatalom rájátszik ezekre az érzésekre, ezzel palásrolva, hogy gazdasági fronton nem tud mit felmutatni. A háború miatt pedig ezek a folyamatok hihetetlenül felgyorsultak, így a jövő nem sok jót tartogat számunkra.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 665
48 499
113
Látod ha egy picit is tájékozódnál, rájönnél mekkora sületlenségeket hordasz össze.
Az EU gázfogyasztása évről évre nő, és nem csökken, a 2022-es év 15%-al meghaladja az előző éveket!
Értelemszerűen nem fejlődhet egy gazdaság energiahordozó igény növekedése nélkül. Évente minimum a szokásos GDP növekedés rátájával megegyező Energiaigény növekedés duplája a helyes matek!


A valóság a fordítottja, az EU-nak nincs infrastruktúrája, hogy más országokból importáljon energiahordozókat.
Tetszik vagy nem, hiányzik pár száz darab olajtanker, és LNG szállító a cél megvalósításához. (Az ismert terminál hiányokról ne is beszéljünk.) Nincs kiépített vezetékrendszer az EU területén, se olaj se gázhoz ami a tengerparti szállítmányok elosztását szorgalmazná.
Ezek megépítése 10 év! Több tízezer kilométernyi vezetékekről beszélünk. Értelemszerűen a meglévők rossz irányba mennek :)

Jelenleg az EU tározókban feltöltött gázmennyiségek közel 50%-a orosz származású.

Mindenközben az orosz olajtankerek tartalmát töltik/címkézik át a görög partoknál STS eljárással tucatszámra. Mindezt EU segítséggel
közbenjárással. Szerinted kinek nincs infrastruktúrája, ha titokban állami intézkedések keretében, hozzuk továbbra is az orosz olajat az EU-ba? Közben a narratívát nyomják a 100-ik szankcióról, hogy Te és társaid terjeszthessétek az igét!
Kicsit nézz már a színfalak mögé, fárasztó a narratívod.
Teljesen fölösleges értelmes eligazítást adni Meszikének. Ha nem lennék lusta, és nem tudnám, hogy felesleges erőlködés, össze lehetne gyűjteni és kategorizálni a kommentjeit. Ugyanazt a 8-10 panelt ismételgeti teljesen függetlenül attól, hogy ti mindig megcáfoljátok. Meddő dolog. 10-szer megcáfolod, ő 11. alkalommal újra leírja.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 550
113
Megvan az ezredik képi anyaggal megerősített orosz tankveszteség Ukrajnában. A valós szám ennél nyilván több. Kb. biztos, hogy az aktív állományú harckocsijaik több mint a felét elvesztették már. Kíváncsi vagyok mennyit tudnak előszedni tartalékból.
Részleteiben:

  • T-64BV: 38 (nincs rendszeresítve az orosznál, lázadók eszközei, ezen kívül 2 db T-64A)
  • T-72A: 31 (elvileg nincs rendszerben)
  • T-72AV: 8 (elvileg nincs rendszerben)
  • T-72B/BV: 161 (22,61 %)
  • T-72BA: 6 (4,5 %)
  • T-72B3 (SMT 1989): 203 (35,74 %)
  • T-72B3M: 129 (26 %)
  • T-80BV: 72 (35 %)
  • T-80BVM: 35 (24,48 %)
  • T-80U: 85 (45,7 %)
  • T-90A: 20 (8,81 %)
  • T-90M: 2
  • Ismeretlen típus: 205

Megjegyzés:
  • A T-72B-k egy része T-72B3M-re (obr.2016) lesz átépítve, a pontos szám nem ismert.
  • A T-80BV-k egy részét T-80BVM-re alakítják át, a pontos szám nem ismert, a két típust együtt érdemes értelmezni.
  • A zsákmányolt harckocsik időnként ismét gazdát cserélnek, illetve kilövésük után sem egyértelmű, hogy ki veszítette el "utoljára".
Az orosz haderő 2021 végén 2608 harckocsit tartott hivatalosan rendszerben, de ezt akkori tervek szerint 2848 darabra szerették volna növelni. A tárolt, de felújított T-62M-ek ebben a számban nem szerepeltek.

R.fab51256fa1110900c8d599cc05278ba
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 324
55 738
113
Én a háború végének szúrkolok, nem akarok harcolni, legalábbis addig nem, míg a háború Ukrajnán belül marad. Látom, mekkora eséllyel hal meg ma valaki, aki a frontot megjárja. Ráadásul nekem az ukránok oldalán kellene beszállnom (legalábbis szerintük), azt meg végkép nem vállalom. Amit írtam, azért írtam, mert a véleményedből azt olvastam ki, hogy szerinted az oroszoknak szar a technikájuk, nem tudnak harcolni, ilyen mentalitással viszont nem értem, mi tart vissza valakit, hogy kiálljon az általa gondolt igazság mellet? Főleg úgy, hogy állítólag egész jó fizetést lehet a zsoldosságért cserébe kialkudni.

Mindenesetre elnézést, nem akartalak ezzel megsérteni, lehet, hogy tényleg messzire mentem. Én is távolról szurkolok az oroszoknak, tedd te is ugyanezt az ukránokkal. Mindenkinek jól felfogott érdeke, hogy ne vegyen részt a konfliktusban, sőt az igazi az lenne, ha fegyverszállításokat is befejeznék végre, mert így csak elhúzódik a háború, de a végeredmény nem változik meg.

Még egy pontra had reagáljak, mett az is dühítő, hogy mindenki tudni véli mit akarnak az ukránok, vagy az oroszok. Valójában csak a.kormányzatok szándékait vélelmezzük abból hogy mit tesznek és ezt hogyan kommunikállják. Nincs közvéleménykutatás, vagy ha van, annak az eredményét felülírja a politika és a cenzúra.

Én is, mint mindenki más csak a közvetlen környezetem véleményét látom, abból tudok táplálkozni, ami megint csak nem biztos, hogy egyezik a többség véleményével. De más nincs és nekem ebből úgy tűnik, hogy az Ukrajnában élők többsége számára teljesen mindegy, hogy az országot Ukrajnának, Oroszországnak, vagy bármi másnak hívják, ha végre hagyják az embereket boldogulni, és nem kell a felnőtt férfi lakosság többségének nyugatra járnia és dolgoznia ahhoz, hogy kenyeret tudjon a családja számára biztosítani. Nem véletlen, hogy erőszakkal fogdossák a katonaköteles férfiakat, sokszor éjszaka, rendőrrel kísérve. Aki önként, nacionalista érzelmektől hevítve akart harcolni az országért, még a háború elején elment, nagy részük azóta ott is hagyta a fogát.

Ukrajna a Szovjetunió széthullása óta verseng az Európa legszegényebb országa címért, és még a 2022-es konfliktus kitörése előtt meg is nyerte azt (egy főre eső GDP tekintetében) maga mögé utasítva a most már csak 2. szintén exSzovjet Moldovát. Ha Ukrajnából átlépsz Magyarországra, nagyobb különbséget tapasztalsz, mint amikor Magyarországról Ausztriába mész. Ukrajna egy gazdasági romhalmaz, a mindent átható korrupció eredményeként. Nyugaton is lopnak, ott is van kenőpénz, de mindig csak a torta egy részét veszik el, van maradék, ami lehetővé teszi a növekedést, ezáltal később nagyobb tortából lehet majd lopni. Az ukrán vezető réteg alapelve viszont, hogy amit ma ellophatsz, ne halaszd holnapra!

Ebben a jól teljesítő országban, miután 2014-ben egy szűk kissebség elzavarta a regnáló elnököt, a legfontosabb és legégetőbb feladat az volt, hogy hozzanak egy nyelvtörvényt az orosz kissebség ellen, az ukrán nyelv védelme érdekében.

A szovjetunió széthullásakor az akkor 52 milliós Ukrajna lakosainak több mint 50%-a vallotta magát orosz nemzetiségűnek. Mára, a hivatalos adatok alapján a mintegy 44 milliós országban 18 millió orosz nemzetiségű él. Ennyi orosz + mellette magyar, lengyel, román stb. nem használhatja a nyelvét a saját szülőföldjén. Ezek az emberek között is van, aki Ukrajnában akar élni, de valószínüleg nem véletlen, hogy a fronton készült videókon az ukrán oldalon ritkán lehet oroszt hallani. Ukrajnáért valójában egy nacionalista kissebség harcol önként, akiket elvakított a jelenlegi hatalom által leuralt állami propaganda.

Ez a nacionalizmus sajnos bármi is lesz a háború eredménye, csak növekedni fog, ami Kárpátalja lakossága szempontjából egy valódi tragédia. A kissebbségek mindenhol hátrányt szenvednek, de a helyzet Kárpátalján egyre inkább tarthatatlan.
2014 előtt is fordultak elő itt attrocitások a nemzetiségek ellen, de azóta a hatalom rájátszik ezekre az érzésekre, ezzel palásrolva, hogy gazdasági fronton nem tud mit felmutatni. A háború miatt pedig ezek a folyamatok hihetetlenül felgyorsultak, így a jövő nem sok jót tartogat számunkra.



Az idődet vesztegeted. ;)
 
K

Kopi2000

Guest
A herszoni harcokról.....



Aki meg a térség történelmét szeretné megismerni, az a pihenő órájában megnézheti ezt az előadást, magyar történész tolmácsolásában...

 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Én a háború végének szúrkolok, nem akarok harcolni, legalábbis addig nem, míg a háború Ukrajnán belül marad. Látom, mekkora eséllyel hal meg ma valaki, aki a frontot megjárja. Ráadásul nekem az ukránok oldalán kellene beszállnom (legalábbis szerintük), azt meg végkép nem vállalom. Amit írtam, azért írtam, mert a véleményedből azt olvastam ki, hogy szerinted az oroszoknak szar a technikájuk, nem tudnak harcolni, ilyen mentalitással viszont nem értem, mi tart vissza valakit, hogy kiálljon az általa gondolt igazság mellet? Főleg úgy, hogy állítólag egész jó fizetést lehet a zsoldosságért cserébe kialkudni.

Mindenesetre elnézést, nem akartalak ezzel megsérteni, lehet, hogy tényleg messzire mentem. Én is távolról szurkolok az oroszoknak, tedd te is ugyanezt az ukránokkal. Mindenkinek jól felfogott érdeke, hogy ne vegyen részt a konfliktusban, sőt az igazi az lenne, ha fegyverszállításokat is befejeznék végre, mert így csak elhúzódik a háború, de a végeredmény nem változik meg.

Még egy pontra had reagáljak, mett az is dühítő, hogy mindenki tudni véli mit akarnak az ukránok, vagy az oroszok. Valójában csak a.kormányzatok szándékait vélelmezzük abból hogy mit tesznek és ezt hogyan kommunikállják. Nincs közvéleménykutatás, vagy ha van, annak az eredményét felülírja a politika és a cenzúra.

Én is, mint mindenki más csak a közvetlen környezetem véleményét látom, abból tudok táplálkozni, ami megint csak nem biztos, hogy egyezik a többség véleményével. De más nincs és nekem ebből úgy tűnik, hogy az Ukrajnában élők többsége számára teljesen mindegy, hogy az országot Ukrajnának, Oroszországnak, vagy bármi másnak hívják, ha végre hagyják az embereket boldogulni, és nem kell a felnőtt férfi lakosság többségének nyugatra járnia és dolgoznia ahhoz, hogy kenyeret tudjon a családja számára biztosítani. Nem véletlen, hogy erőszakkal fogdossák a katonaköteles férfiakat, sokszor éjszaka, rendőrrel kísérve. Aki önként, nacionalista érzelmektől hevítve akart harcolni az országért, még a háború elején elment, nagy részük azóta ott is hagyta a fogát.

Ukrajna a Szovjetunió széthullása óta verseng az Európa legszegényebb országa címért, és még a 2022-es konfliktus kitörése előtt meg is nyerte azt (egy főre eső GDP tekintetében) maga mögé utasítva a most már csak 2. szintén exSzovjet Moldovát. Ha Ukrajnából átlépsz Magyarországra, nagyobb különbséget tapasztalsz, mint amikor Magyarországról Ausztriába mész. Ukrajna egy gazdasági romhalmaz, a mindent átható korrupció eredményeként. Nyugaton is lopnak, ott is van kenőpénz, de mindig csak a torta egy részét veszik el, van maradék, ami lehetővé teszi a növekedést, ezáltal később nagyobb tortából lehet majd lopni. Az ukrán vezető réteg alapelve viszont, hogy amit ma ellophatsz, ne halaszd holnapra!

Ebben a jól teljesítő országban, miután 2014-ben egy szűk kissebség elzavarta a regnáló elnököt, a legfontosabb és legégetőbb feladat az volt, hogy hozzanak egy nyelvtörvényt az orosz kissebség ellen, az ukrán nyelv védelme érdekében.

A szovjetunió széthullásakor az akkor 52 milliós Ukrajna lakosainak több mint 50%-a vallotta magát orosz nemzetiségűnek. Mára, a hivatalos adatok alapján a mintegy 44 milliós országban 18 millió orosz nemzetiségű él. Ennyi orosz + mellette magyar, lengyel, román stb. nem használhatja a nyelvét a saját szülőföldjén. Ezek az emberek között is van, aki Ukrajnában akar élni, de valószínüleg nem véletlen, hogy a fronton készült videókon az ukrán oldalon ritkán lehet oroszt hallani. Ukrajnáért valójában egy nacionalista kissebség harcol önként, akiket elvakított a jelenlegi hatalom által leuralt állami propaganda.

Ez a nacionalizmus sajnos bármi is lesz a háború eredménye, csak növekedni fog, ami Kárpátalja lakossága szempontjából egy valódi tragédia. A kissebbségek mindenhol hátrányt szenvednek, de a helyzet Kárpátalján egyre inkább tarthatatlan.
2014 előtt is fordultak elő itt attrocitások a nemzetiségek ellen, de azóta a hatalom rájátszik ezekre az érzésekre, ezzel palásrolva, hogy gazdasági fronton nem tud mit felmutatni. A háború miatt pedig ezek a folyamatok hihetetlenül felgyorsultak, így a jövő nem sok jót tartogat számunkra.
Hiteles vagy!

Kösz az összefoglalót!
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 641
45 134
113
Hivatalosan is átadták az első három lakóházat Mariupolban
Sergey Storozhev ma 17:16-kor

A lerombolt városrészek helyén épültek.
A harcokban súlyosan megrongálódott Mariupol teljes felszabadítását követően az orosz védelmi minisztérium megbízást adott új lakóépületek gyors felépítésére. A feladat az volt, hogy lakásokat biztosítsanak a hajléktalan polgárok számára.
Ma, szeptember 3-án hivatalosan is átadták az első három ötemeletes épületet. Összesen 278 lakás belső befejezéssel, amelyek már teljesen készen állnak a használatra. Timur Ivanov orosz védelmi miniszterhelyettes és Denis Pushilin, a DNR vezetője elfogadta a tárgyakat.
A tervek szerint 12 többlakásos lakóépületet építenek az új negyedben, a Kuprina utcában - ezek a tél elejére készülnek el. Ezenkívül 2025-ig 130 ezer négyzetméternyi lakást kell építeni Mariupolban.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 254
9 457
113
Megvan az ezredik képi anyaggal megerősített orosz tankveszteség Ukrajnában. A valós szám ennél nyilván több. Kb. biztos, hogy az aktív állományú harckocsijaik több mint a felét elvesztették már. Kíváncsi vagyok mennyit tudnak előszedni tartalékból.
A valós szám 1 millió tank, 6.543.000 páncélos, +10 millió katona. Meglesz a győzelem, érzem :D
 

Dalco Olmo

Well-Known Member
2022. március 21.
320
2 944
93
Kramatorszk – kényszerevakuálás és várakozás a hozzátartozókra a DNR-ből

Dmitrij Kovalevics, Ukraina.ru, 2022. augusztus 26. (saját fordítás)

https://ukraina.ru/20220826/1038133419.html

1038136492_664:0:1798:638_600x0_80_0_0_47c03e676997611f98141371ecc29096.jpg.webp


Kramatorszk városa, amelyet a helyiek gyengéden csak Kramahának hívnak, ma a Donyecki terület Kijev által ellenőrzött részének hivatalos székhelye. 2014 októberében ide költözött a Kijev által kinevezett donyecki területi adminisztráció, amely ma már a régió katonai-polgári közigazgatásának és más ukrán regionális struktúráknak is otthont ad.

A helyi lakosok kénytelenek evakuálni innen és ha ezt megtagadják, kihallgatás vár rájuk az SzBU-ban. Legjobb esetben kénytelenek aláírni egy papírt, amely szerint az ukrán állam semmilyen felelősséget nem vállal a biztonságukért. Az örökbefogadott gyermekeket elveszik a szülőktől, ha azok nem hajlandóak evakuálni. Kramatorszk internetes fórumain azt írják, hogy az Ukrán Fegyveres Erők (VSzU) katonái gyakran önkényesen elfoglalják az állampolgárok elhagyott házait és lakásait, ám a város polgármestere, Alekszandr Goncsarenko sietett kijelenteni, hogy ez nem fordulhat elő.

A területi adminisztráció arra gyanakszik, hogy a helyben maradt lakosok többsége egyszerűen csak az orosz csapatok érkezését várja. A hatóságok az orosz csapásokkal ijesztgetik a lakosságot, de sokan emlékeznek arra, hogy a kramatorszki pályaudvar áprilisi, kiürítés közbeni támadását miért hallgatta el gyorsan a nyugati és az ukrán média – a Tocska-U rakéta a számából ítélve ukrán volt. A kramatorszki hatóságok azt is közölték, hogy télen biztosan nem lesz fűtés a városban, de a helyi lakosok, akik nem hajlandók elmenni, cserépkályhákat („burzsujkákat”) vásárolnak.

Nem titok, hogy a DNR (Donyecki Népköztársaság) katonái közül sokan a még mindig Kijev ellenőrzése alatt lévő Kramatorszk és Szlavjanszk, Artyomovszk és Avgyejevka lakosai. Most nyolc év elszakítottság után saját otthonukért harcolnak, ahol rokonaik várják őket, akik a veszélyek és a megélhetés nehézségei ellenére is a városban maradnak.

Augusztusban sokan azok közül, akik tavasszal elhagyták a várost, visszatértek Kramatorszkba, mivel más régiókban nem találtak sem megélhetést, sem normális lakást. A nemzetközi szervezetek humanitárius segélyeiért minden héten egyre többen állnak sorba, a sor néha két-három háztömbnyire is elhúzódik.

Ugyanakkor a város óvárosában található Bernackij-kert, a városlakók kedvenc pihenőhelye, teljesen üres. Csak a rendőrjárőrök bukkannak fel elvétve és keresik az esetleges "kollaboránsokat". Az autókat nemcsak a fegyverek után kutatva, vagy a donyecki lakosokkal folytatott telefonos kapcsolattartás, hanem a hamisított alkohol miatt is ellenőrzik. Mivel a régióban alkoholtilalom van, Kramatorszkban virágzik az illegális alkoholkereskedelem.

Az ipari vállalkozásokat is Nyugat-Ukrajnába evakuálják Kramatorszkból, nyilván nem remélik, hogy megtarthatják a várost. Júliusban a Verhovna Rada úgy döntött, hogy a Novokramatorszki Gépgyár (NKMZ) ingatlanát állami tulajdonba adja. Igor Protinyak, az NKMZ vezérigazgatója szerint a vállalkozás államosítása és a berendezések elszállítása oda vezet, hogy az NKMZ ingatlan-, mérnöki és termelési komplexumként elveszti az értékét. Videós üzenetet intézett a dolgozókhoz, az üzem részvényeseihez és a város lakóihoz, amelyben felszólítja mindazokat, akiknek nem közömbös az üzem és a város sorsa, hogy írjanak alá petíciót az üzem leszerelése ellen.

A „Forbes-Ukraine” magazin cikke szerint az üzemet „kifacsarják”, mert szükség van rá a fegyvergyártáshoz, de a központi hatóságok nem bíznak a tulajdonosokban és a gyárvezetőkben – a gyanú szerint kapcsolatot tartanak fent az oroszokkal. „Az ország vezetése nem akarta megosztani az üzem tulajdonosával az információkat arról, hogy mit és mennyit gyártanak a hadsereg számára, mert tartottak a kiszivárgástól. Ezért az ingatlan államosítása mellett döntöttek. Nem fogjuk kiadni az oroszokhoz köthető tulajdonosnak azokat az információkat, amelyekre szükségünk van az ellentámadáshoz ”- mondja a „Forbes” beszélgetőpartnere a Nép Szolgája frakció képviseletében. Az NKMZ tulajdonosainak az ígéretek szerint megtérítik a tulajdonuk árát, de valamivel később, „öt évvel a hadiállapot feloldása után”.

Augusztus 23-tól 26-ig számos tilalom van érvényben a városban: nem működnek az üzletek és a bankok, valamint a tömegközlekedés. A tilalmat megelőző napon a város lakói hosszú sorokban álltak annál a néhány üzletnél, amelyek nyitva voltak, hogy a következő három napra élelmiszert és ivóvizet halmozzanak fel.

Dmitrovka faluban, Kramatorszk közelében jelenleg is működik egy tehenészet, bár 60 alkalmazottjából már csak 20-an maradtak. A gazdaság állattenyésztési szakemberei nem tudnak mit kezdeni az állománnyal és nem tudják hol eladni a tejet, ha a város lakosságát evakuálják. A helyi magángazdaságok a gazdálkodók elmondása szerint sokszor egyszerűen csak szabadon engedték a teheneket, amikor kiürítették a falut.

2014 tavaszán Kramatorszk a donbasszi felkelés egyik központja volt. Azóta az represszió hullámai egymást követték itt, és ma már nem telik el nap anélkül, hogy a város valamelyik lakója ellen vádat ne emelnének. Kramatorszk mindig is elválaszthatatlanul össze volt kötve Donyeckkel, mind a gazdasági, mind a családi kötelékek révén. És még nyolc év megszállott nacionalista propaganda sem volt képes ezeket a kötelékeket elszakítani.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 032
87 866
113
A videó azt a pillanatot kapta el, amikor az Ukrán Fegyveres Erők csernyigovi kiállításán egy gyerek tüzet nyitott egy gránátvetőből. A szervezők fejetlensége következtében több gyerek megsérült, egy kétéves csecsemő intenzív osztályon van.
Ez hogyan jött össze? USA kiképzést kaptak ezek szerint hülyeségre is? Hogyan tud egy gyerek egy kiállításon ilyet összehozni?
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
A videó azt a pillanatot kapta el, amikor az Ukrán Fegyveres Erők csernyigovi kiállításán egy gyerek tüzet nyitott egy gránátvetőből. A szervezők fejetlensége következtében több gyerek megsérült, egy kétéves csecsemő intenzív osztályon van.
Darwin díjas sztori kisgyerek kezébe éles gránátvetőt adni...
Gaz : nem gondoltam volna, hogy az oroszok elzarjak a gazt. Putyin maximalis fajdalmat okoz europanak. Recesszio, hideg, az ipar leepulese be fog kovetkezni.
Viszont megegyszer nem lesz ilyen fuggesben europa az oroszoktol mint most.
A nemet kormany, Merkel hibaja az evszazad legelhibazottabb politikai dontese lehet, hogy ilyen fuggesbe vitte a nemeteket oroszorszagtol.
A kovetkezo par ev nehez lesz, majd kell venni gazt Katartol meg Irantol olajat, de a nyugat ezt megfogja oldani.
Putyinek meg gyarthatjak tovabbra is a ladakat meg a kalasnyikovjaikat. Ettol tobbre nem lesznek kepesek nyugati technologia nelkul.

Nem csak nord streambe van am siemens turbina, az oroszok maguktol olajat sem tudnak kitermelni am, ahhoz is kell nyugati technologia.

Hosszu stagnalas var am az oroszokra.

egyebkent hiaba bunteti Putyin a nemeteket, akik folyamatosan tokon lovik magukat, nem is tudom mivel, mert fegyvereket peldaul az ukranoknak pont nem szallitanak. de Putyin cserebe jol bunteti oket, ugyhogy ugy is donthetnenek eppen, hogy kuldenek fegyvereket, mert a nemetek ketsegbeesetetten ki akartak maradni abbol hogy nyiltan tamogassak ukrajnat. jo nehany szankciot megszavaztak, de azt itt mind tudjuk hogy a szankciot semmit nem ernek, azok nem is szamitanak, ezzel pont igy vannak az oroszok is.

az amik meg bagoert kivereztetik az orosz hadsereget, adtak az ukranoknak 20 darab raketavetot 200 db raketaval, azota az oroszok egy helyben toporgalnak, mert a nagy hadero fejlesztesben (su 57 tos tor stb ) nem talaltak fel a konteneres loszer szallitast.

Medvedev - az ottani Kover Laszlo - az itelet napjat igerte, ha tamadas eri a krimet, de ugy latszik, az hogy az ukranok szarra bombaztak katonai bazisokat az meg nem szamit tamadasnak, mert meg nem volt itelet napja. ezt az oroszok kertek rajta szamon nem en, nyugi. biztos azert mert kedvesek a civilekkel az oroszok.

kimelik a civileket. az oroszok mindig errol voltak hiresek, hogy a civileket kimelik. meg a sajatjaikat is agyonlovettek agyba fobe, nemhogy hoholokat, vagy csecseneket. szolzsenyicin egy halom konyvet irt az oroszok civilizalt viselkedeserol. orosz agitproposok biztos tudjak melyik konyveben irt errol. Gulag szigetvilag... segitettem.

az orosznepesseg szaporulat meg a magyartol is rosszabb. utanuk mar csak del korea van lentebb. sok sok magomad fog meg csicska lmbtq keresztenyeket meg rendszabalyozni.

az amik meg a kinaiak rohognek a markukba, europa - oroszok nemetek mind gyengulnek.

az oroszok meg kinai gyarmat lesznek, mert ebbol csak ugy tudnak kijonni, ha odaadjak a nyersagjaikat kinanak.

az amik meg annyi fegyvert mindig fognak tudni adni az ukranoknak, hogy az oroszok ne tudjanak elore menni.

amig amerika ad fegyvert addig az oroszok fogyni fognak. az ukranok is, de ha elfoglaljak oket, akkor igy ugy is terrorizalva / deportalva lesznek, meg kulonben is ha az ukranok nem akarnak harcolni, az az o dolguk.

na megegyszer :

Putyin a nemeteket bunteti azert mert az ukranok amerikai tamogatassal vedekeznek az oroszok ellen.
ha a nemet ipar leall, akkor nem megy tobb himars ukrajnaba - ez vilagos teljesen.
Utoljára reagálok.
"Viszont megegyszer nem lesz ilyen fuggesben europa az oroszoktol mint most."
Már ami marad Európából... Tisztában vagy azzal, hogy az olcsó nyersanyagok nélkül az EU iparnak reszeltek? És ipar nélkül bizony a szolgáltatószektor is megy a levesbe. Kiegyezés kell az oroszokkal, különben rohadtul rábaszunk. REÁLPOLITIKA B+ és nem homályos álmokat meg értékeket kergetni.
"kimelik a civileket. az oroszok mindig errol voltak hiresek, hogy a civileket kimelik. meg a sajatjaikat is agyonlovettek agyba fobe, nemhogy hoholokat, vagy csecseneket. szolzsenyicin egy halom konyvet irt az oroszok civilizalt viselkedeserol. orosz agitproposok biztos tudjak melyik konyveben irt errol. Gulag szigetvilag... segitettem."
Ezeréves dolgokkal jössz, miközben jelenleg teljesen más a kép. Irakban mennyi civil áldozat volt 6 hónap után? És itt mennyi??? A másik fele, hogy egy kommunista diktatúra bűneit emlegeted fel, ennyi erővel hozd elő a rabszolgaságot és a gyarmatosítást is!
"az amik meg annyi fegyvert mindig fognak tudni adni az ukranoknak, hogy az oroszok ne tudjanak elore menni."
Erre azért ne vegyél mérget... Eljöhet még az is, hogy Zaluzsnij személyesen lövi főbe azt a kis buzeráns ripacsot és kiegyezik a ruszkikkal. Épeszű katonaember tudja, hogy vagy kiegyeznek, vagy megy az egész ország a lecsóba. Ismétlem : REÁLPOLITIKA!
Hogy azt ne is feszegessük amit már a nyugati MSM is kénytelen volt elismerni, miszerint egy halom hohol állampolgár sorban áll a határon, hogy a gonosz ork megszállás rabigájába hajthassa a fejét. :)
"Putyin a nemeteket bunteti azert mert az ukranok amerikai tamogatassal vedekeznek az oroszok ellen.
ha a nemet ipar leall, akkor nem megy tobb himars ukrajnaba - ez vilagos teljesen."
Nem, Putyin a németeket a pofátlan csicska viselkedésük miatt bünteti... Tudod, megépítette a Gazprom az NS2-t 20 milliárd euróért, de a csicskanácik nem engedték beüzemelni. Ezen felül pénzzel és fegyverrel támogatják a hoholokat. Mégis mit vártak? Karácsonyi üdvözlőlapot a Gyedmaróztól???
KI FOGJÁK FIZETNI A RUSZKIK MINDEN KÖLTSÉGÉT ÉS RÁADÁSUL MÉG GRÁTISZ MÉLYTOROK IS LESZ AZ IPARNAK.
És igen Oroszország is veszít, de Európa meg bukik...
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 641
45 134
113
Ez hogyan jött össze? USA kiképzést kaptak ezek szerint hülyeségre is? Hogyan tud egy gyerek egy kiállításon ilyet összehozni?
A robbanás egy csernyihivi fegyverkiállításon történt, a kiállítást önkéntesek rendezték, akik autóra gyűjtöttek pénzt.
A kiállításon fel nem robbant lőszereket és katonai fegyvereket mutattak be.
Az előzetes adatok szerint az eset akkor történt, amikor a kiállításra érkező egyik gyerek véletlenül egy gránátvetőből lőtt.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 665
48 499
113

Az Északi Áramlat 1 átmenetileg újra üzemel​


Így 14:00 és 15:00 óra között a gázáram 184 kW/h -ra nőtt . 16:00-kor ez a szám már nullára esett.
A gázvezeték üzemét leállították, mivel a Portovaya kompresszorállomáson az egyetlen működő Trent 60 típusú gázkompresszor egységen meghibásodást észleltek , tömítőanyag-keverékkel olajszivárgást észleltek. Később a Gazprom arról számolt be , hogy az Északi Áramlat háromnapos ütemezett karbantartás után nem tudta folytatni működését.

Szeptember 3-án a Gazprom bejelentette, hogy a Siemens szakemberei a jelenlegi szerződés értelmében részt vesznek az Északi Áramlat berendezéseinek javítási munkáiban. Később a Siemens Energy arról számolt be , hogy nem kapott kérelmet a Gazpromtól turbinakarbantartásra, és a műszaki munkákban sem vett részt.

 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 779
9 234
113
"gáz fog jönni télen is alternativ forrásból"
Ez az olvasói aranyköpésekhez való!
Kérlek ne térj ki a válaszadás elől! Mi fog történni ami miatt télen nem fog jönni nem orosz gáz?
Ez amit írt a gázzal kapcsolatosan az egy mese. Az a baj, hogy ezt nyugaton jelenleg még sokan elhiszik; itthon ezt csak egy kisebbségnek lehet eladni.
Itthon az orosz propaganda a mainstream.
Látod ha egy picit is tájékozódnál, rájönnél mekkora sületlenségeket hordasz össze.
Az EU gázfogyasztása évről évre nő, és nem csökken, a 2022-es év 15%-al meghaladja az előző éveket!
Értelemszerűen nem fejlődhet egy gazdaság energiahordozó igény növekedése nélkül. Évente minimum a szokásos GDP növekedés rátájával megegyező Energiaigény növekedés duplája a helyes matek!


A valóság a fordítottja, az EU-nak nincs infrastruktúrája, hogy más országokból importáljon energiahordozókat.
Tetszik vagy nem, hiányzik pár száz darab olajtanker, és LNG szállító a cél megvalósításához. (Az ismert terminál hiányokról ne is beszéljünk.) Nincs kiépített vezetékrendszer az EU területén, se olaj se gázhoz ami a tengerparti szállítmányok elosztását szorgalmazná.
Ezek megépítése 10 év! Több tízezer kilométernyi vezetékekről beszélünk. Értelemszerűen a meglévők rossz irányba mennek :)

Jelenleg az EU tározókban feltöltött gázmennyiségek közel 50%-a orosz származású.

Mindenközben az orosz olajtankerek tartalmát töltik/címkézik át a görög partoknál STS eljárással tucatszámra. Mindezt EU segítséggel
közbenjárással. Szerinted kinek nincs infrastruktúrája, ha titokban állami intézkedések keretében, hozzuk továbbra is az orosz olajat az EU-ba? Közben a narratívát nyomják a 100-ik szankcióról, hogy Te és társaid terjeszthessétek az igét!
Kicsit nézz már a színfalak mögé, fárasztó a narratívod.
A gazdasági növekedéshez nem feltétlenül kell több energia. Nem az a nagyobb érték ami több energia felhasználásával készül. Másrészt a megújuló energiákban is van bőven gazdasági potenciál. Nem véletlenül feküdt rá erre Kína is.

Az EU gyorsabban tudja kiépíteni a szükséges infrastruktúrát mint az oroszok. Ebben erősen érdekeltek lesznek az EU új beszállítói is. Nincs még egy ekkora fizetőképes piac. Márpedig egyvalami biztos, mindig a pénz diktál.

Továbbra is tény hogy sok területen helyettesíthető a gáz, csak újra kell nyitni atom és szénerőműveket. Sokaknál a fűtésnél is kiváltható a gáz, csak kényelmi vagy anyagi okokból eddig gázt használtak.

Abba meg hogy az EU működjön igazából a világon mindenki érdekelt. Ha megvalósulna az amiről a moszkoviták álmodnak, akkor az EU gazdasági összeomlása ténylegesen magával rántaná az egész világot és visszaütne még az oroszoknak is.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 426
113
Megvan az ezredik képi anyaggal megerősített orosz tankveszteség Ukrajnában. A valós szám ennél nyilván több. Kb. biztos, hogy az aktív állományú harckocsijaik több mint a felét elvesztették már. Kíváncsi vagyok mennyit tudnak előszedni tartalékból.
Meg veletlenul se zavarjon hogy egy level sincs egyik fan sem... Barmennyit irhatnak, 10000-et is, a tenyeken, a valosagon nem fog valtoztatni. Nem az ilyen posztok fogjak eldonteni a haborut.