[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Úgy érted, kvázi polgárháborúkba avatkoztak bele? Pont rossz példa.
Nem. Külön országok voltak akkor.
De ugye, itt sokan emlegetik, hogy Ukrajna nem is létezik/létezett, az orosz és az ukrán nyelv alig különbözik, és még putyinnak is ez a véleménye, tehát akkor polgárháború.
Pardon. Polgárkülönlegeskatonaiművelet.
Hát hogy jövök én ahhoz, hogy megkérdőjelezzem kinyilatkoztatását?

Én elfogadom. Csak akkor azt is el kell fogadni, hogy mindeközben ukrajna fogy, és egyre messzebb a béke.
Ez így van sajnos.

Felteheted magadnak azt a kérdést is, hogy hoholfölde vajon mire lett volna képes az ingyen fegyver, kiképzés és hírszerzés nélkül?
Nyilván a mordori orkok bedarálták volna őket. De hát ezek az ebadták harcolni akarnak...
Mindenki arra számított, hogy Afganisztán 2.0 lesz, aztán nézd meg...
Pedig az afgánok jóval több mindent kaptak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Tehát szerinted Ukrajna jelenleg kevesebb támogatást kap a nyugattól, mint É. Vietnam kapott anno a SzU-tól. Nem tudom most súlyra gondolsz, vagy minőségre esetleg hatékonyságra. Erőltetem magam, de sehogy nem tudok visszaemlékezni nagy légicsatákra, elsöprő Vietkong harckocsi hadműveletkre vagy valamifajta csodacsúzlira, amitől az ami helikopterpilóták sikítófrászt kaptak volna. Ja és az űrből sem kukkolták a szovjetek az US mozgásokat, amelyeket rögtön továbbíthattak Ho apónak.

Vietnámba gyakorlatilag csak elavult technika ment, mivel az SZU félt attól, hogy kínai kézbe kerülhetnek a cuccok.
pl. MIG-17/19-eseket kaptak, és a konfliktus végén full alap MIG-21-et.
S-75-öt, miközben az oroszok már S-125/KUB/Krug/S-200 szinten voltak.
Tankból is a T-54 ment, meg a PT-76. (otthon meg a T-62/64/72 ment már)
Gyakorlatilag az 50's évek szovjet technikája harcolt az aktuális legjobb nyugati technikával.
Az viszont tény, hogy a régi szarokat számolatlanul adták át a vietnámiaknak.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 390
113

Zelenszkij felszólította Donbász, a Krím és a felszabadított területek lakóit, hogy készüljenek fel a „megszállás felszámolására”​


Mikhailo Podoljak, az ukrán elnöki hivatal vezetőjének tanácsadója Donbász, a felszabadított területek és a Krím lakosaihoz fordult, figyelmeztetve őket a nélkülözhetetlen tárgyak előkészítésére és a menedékhelyek felszerelésére.

„Arra kérjük a megszállt területek, köztük a Krím-félsziget lakosait, hogy kövessék a hatóságok közleményeit a megszállás felszámolása során tett ajánlások betartásával kapcsolatban. Különösen most egy menedék felszereléséhez, készletezzen fel elegendő mennyiségű vizet és töltse fel a power bankokat ” – áll az üzenetben.


Источник: https://rusvesna.su/news/1662393543
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 390
113

Támadások katonai célpontok ellen a Vinnitsa régióban​


A légiriadók miatt vörös színű lett Ukrajna középső és délnyugati régióinak interaktív térképe. A jelentések szerint Vinnicában és Vinnitsa régiójában sztrájkokat mérnek tárgyakra. A kijevi rezsim pártfogója ebben a régióban arra buzdította a lakosságot, hogy maradjanak menedékekben, és bejelentették a "légvédelmi rendszerek munkáját".

Korábban az ukrán jelentések olyan információkat tartalmaztak, amelyek szerint az Egyesült Államokban és Kanadában kiképzett katonai személyzet több csoportja visszatér Ukrajna területére. Repülővel érkeztek Lengyelországba, majd különböző vonatokkal Kijevbe, illetve egyes hírek szerint Odesszába és Nikolaevbe mentek. Ezen irányok közül legalább a másodikban az ukrán hadsereggel közlekedő vonatoknak a Vinnitsa régión kell áthaladniuk.

Ezzel kapcsolatban azt feltételezik, hogy a Vinnitsa régió elleni támadások célpontjai az ukrán hadsereg vonatai, akik a NATO-országok kiképzése után tértek vissza.

Időközben arról számoltak be, hogy folytatódnak a fegyveresek állásai elleni támadások Soledar, Artyomovsk, Maryinka és Avdiivka térségében. Az ukrán fegyveres erők állásait a földről és a levegőből egyaránt támadják. Ott különösen hatékony a nehéz lángszóró rendszerek alkalmazása az ellenség megerősített területei ellen. És ebben az esetben sem a betonlapokból készült tetővel ellátott ásók, sem a számos ággal rendelkező hosszú kommunikációs járatok és a fémszerelvények alatti további menedékek nem menthetik meg az ukrán harcosokat. A TOS megfosztja a pozíciókban lévő ellenséget a túlélés lehetőségétől, ami ráadásul az ott tárolt lőszer felrobbantását okozza.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 099
24 746
113

Zelenszkij felszólította Donbász, a Krím és a felszabadított területek lakóit, hogy készüljenek fel a „megszállás felszámolására”​


Mikhailo Podoljak, az ukrán elnöki hivatal vezetőjének tanácsadója Donbász, a felszabadított területek és a Krím lakosaihoz fordult, figyelmeztetve őket a nélkülözhetetlen tárgyak előkészítésére és a menedékhelyek felszerelésére.

„Arra kérjük a megszállt területek, köztük a Krím-félsziget lakosait, hogy kövessék a hatóságok közleményeit a megszállás felszámolása során tett ajánlások betartásával kapcsolatban. Különösen most egy menedék felszereléséhez, készletezzen fel elegendő mennyiségű vizet és töltse fel a power bankokat ” – áll az üzenetben.


Источник: https://rusvesna.su/news/1662393543
jó hát ezekkel a hangzatos megmondásokkal már az összes padlás és pince tele van a Donbasszban és a Krímen is. :)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Kurvára az ellentétét nyilatkozta…
Кто не жалеет о распаде СССР, у того нет сердца. А у того, кто хочет его восстановления в прежнем виде, у того нет головы".
“Aki nem bánja a Szovjetunió összeomlását, annak nincs szíve. Aki vissza akarja állítani a régi formájában, annak nincs esze."

Akkor értelmezd...
 

JonatánJoe

Well-Known Member
2016. december 29.
174
1 178
93
Nem értem, hogy a fenébe nem lehet ezt látni! Én ha tiszt lennék, biztos hogy kiállítanék vagy 4 embert, hogy kémlelje az eget távcsővel.Ez szerintem nagyon ciki!
Folyamatosan nem lehet feszülve az eget kémlelni. Irak 2. után a bagdadi magyar nagykövetet a terrorelhárítási szolgálat emberei védték. Az első 3-4 nap során maximális figyelem, mindent is néztek, ellenőriztek. Aztán kénytelenek voltak lejjebb adni ebből, mert azt a folyamatos feszültséget nem lehetett elviselni. Maradt a józan óvatosságg, éberség és a jószerencse.
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Tehát szerinted Ukrajna jelenleg kevesebb támogatást kap a nyugattól, mint É. Vietnam kapott anno a SzU-tól. Nem tudom most súlyra gondolsz, vagy minőségre esetleg hatékonyságra. Erőltetem magam, de sehogy nem tudok visszaemlékezni nagy légicsatákra, elsöprő Vietkong harckocsi hadműveletkre vagy valamifajta csodacsúzlira, amitől az ami helikopterpilóták sikítófrászt kaptak volna. Ja és az űrből sem kukkolták a szovjetek az US mozgásokat, amelyeket rögtön továbbíthattak Ho apónak.
hat akkor nezzel utana picit jobban.
millio konyv szol a vietnami legi haborurol, tobb szaz gepet lottek le a vietnamiak, a helikoptereket is beleszamolva.

olyan retegzett legvedelmi rendszere volt a vietnamnak, hogy ott jott letre az amcsi radargyilkos meg ew alakulatok rendszere.
a vietnami haboru alatt inditottak be a top gun nevu intezmenyt.

tet offenzivarol olvastal hallotal ?
vietnam nem egy pancelosoknak valo terep, de volt ott is hadianyag rendesen.

eszak vietnam is kapott hadianyagot,biztos, hogy tobbet mint ukrajna.
tobb szaz helit lottek le a kongok.

itt meg nem jarnak az ukranok azert...
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
ajpuTRHwS.jpg
sokan osszekeverik a velemenyt a tenyekkel.

masik : beismertem egy tevedesem, hogy az oroszok nem fognak leallitani gazszallitast, erre kaptam egy halom vicces reakciot.
tenyleg tevedhetek en is, de beismertem, es lehet, hogy eltero a velemenyunk, vagy nem ertunk egyet, gondoltam vita partnerek vagyunk.

de itt a beismerese egy hibanak vicces nevetgelest kap. pont nem erdekel hogy mit kapok,annyiban igen, hogy nem kell komolyan venni itt semmit.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Lando and megazez

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Lvov oktatási intézményeiben, a diákok és a tanári személyzet körében hivatalos üdvözlést vezettek be

A nácizmus a mai ukránok fiatalabb generációjának oktatási folyamatának fő ideológiája

Küzdünk az ukránok elembertelenedése ellen. Elszórták a Júdás-gyermekek agyát. Milyen szégyen a tanárra!

SNkS5-jJnaM.jpg
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 984
5 428
113
Dél-Vietnám pedig a jól működő gazdaságával és iparával kiválóan állta a sarat az északiak ellen.
Ja, nem :)
Az északiak hatalmas mázlija volt, hogy a SZU és Kína egymással versengtek, hogy ki lesz a nagyobb kommunista és ki tudja "megfelelőbben" támogatni a nem-is-annyira-kommunista-inkább-nemzeti északiakat. Úgymint: a két kommunista nagyhatalmat röhögve játszotta ki Ho Si Minh úgy, hogy csak az északiak profitáljanak belőle.

Amúgy a NASAMS már elvileg szállítás alatt van.
Az igen.De nagyobb hatótávú patriot még nincs vagy esetleg thaad.Érdekes lenne hogy ezekkel szemben mit kezdene az Orosz légierő.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ez már a 3. (?) olyan videó ahol az oroszok dobálnak ilyen kis ejtőlőszert, ami az ukránokra volt korábban jellemző. De ezek nem az említett iráni drónok. Miről alkalmazhatják ezeket, vettek valamit csendben, vagy besegített valami modellező szakkör? Vagy most találták meg a raktár kulcsát?

Első napoktól drónoznak, márciusban is el lehetett csípni 1-1 videón a szakasz drónkezelőjét.
Másrészről Kínával a hátukban nem tudom ki az aki meglepődik azon, hogy nem szenvednek elektronikában hiányt.

Ami fő problémájuk, hogy hiányzik a Bayraktar szintű közepes drón a tárházból, a saját csapásmérő drónjaik túl nagyok és értékesek ahhoz, hogy kockáztassák a lelövésüket. Ezt próbálják most külföldi beszerzéssel orvosolni amíg feláll a hazai gyártósor.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 984
5 428
113
Tehát szerinted Ukrajna jelenleg kevesebb támogatást kap a nyugattól, mint É. Vietnam kapott anno a SzU-tól. Nem tudom most súlyra gondolsz, vagy minőségre esetleg hatékonyságra. Erőltetem magam, de sehogy nem tudok visszaemlékezni nagy légicsatákra, elsöprő Vietkong harckocsi hadműveletkre vagy valamifajta csodacsúzlira, amitől az ami helikopterpilóták sikítófrászt kaptak volna. Ja és az űrből sem kukkolták a szovjetek az US mozgásokat, amelyeket rögtön továbbíthattak Ho apónak.
Csak uh1 huey helikopterből lelőttek 2000 darabot!F105 395 darab.F4 phantom 445 darab veszett oda Vietnamban.Pontos adatot most nem találok de szép számban kaptak PT76 könnyű és T54/55 harckocsikat.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 110
113
hat akkor nezzel utana picit jobban.
millio konyv szol a vietnami legi haborurol, tobb szaz gepet lottek le a vietnamiak, a helikoptereket is beleszamolva.

olyan retegzett legvedelmi rendszere volt a vietnamnak, hogy ott jott letre az amcsi radargyilkos meg ew alakulatok rendszere.
a vietnami haboru alatt inditottak be a top gun nevu intezmenyt.

tet offenzivarol olvastal hallotal ?
vietnam nem egy pancelosoknak valo terep, de volt ott is hadianyag rendesen.

eszak vietnam is kapott hadianyagot,biztos, hogy tobbet mint ukrajna.
tobb szaz helit lottek le a kongok.

itt meg nem jarnak az ukranok azert...
Az a helyzet nyuszifül, hogy én nem könyvekből olvastam a vietnami háborúról hanem éltem már akkor bőven. Tehát kímélj meg az általad valahol olvasott marhaságok ismertetésétől.