[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 291
113

Az ukrán haditengerészet felvételeket közöl a Herson irányú heves csatákról (VIDEO)​

Az ukrán haditengerészet tett közzé felvételeket a Herson irányú csatákról.

A videón látható, hogyan támadnak a T-72-es harckocsik és a török BMC Kirpi páncélozott járművek.

Vegye figyelembe, hogy az ukrán fegyveres erők győzelmei nem szerepelnek az igényes videón.

Azok. csaknem egy hetes harcok alatt semmit sem tudtak leforgatni, ahol az ellentámadás sikerei láthatóak lettek volna.


Источник: https://rusvesna.su/news/1662403162
Ukran haditengereszet? T 72-vel tamad?
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Denis a komisz is megmondja, hogy közel a győzelem. Hoholfanoknak kis szívmelengető minden videója.

Ha tud a helyzetet részleteiben jobb összefoglalót, mint amit én linkeltem, akkor én mindenképpen várom, magyarán miattam ne fogja magát vissza.

Az véletlenül se zavarja, hogy az én általam linkelt videó készítője pro-orosznak tekinthető, mivel elsődlegesen az orosz térképet és adatokat veszi alapul az összefoglalói elkészítéséhez.

Egyébként.
Én nem vagyok se orosz és se ukrán párti. Megvetem a pártoskodást, az ehhez hasonló kérdésekben. Ebből fakadóan különösebben nem érdekel, hogy adott napon kinek áll jobban a szénája. Csak Magyarország érdekel. Magamról újat ezzel nem árultam el, mivel ezt már leírtam. Azt is leírtam, hogy én annak örülnék a legjobban, ha a mostanihoz hasonló frontvonalak alkulnának ki, és se az egyik, se a másik oldal nem hirdethetne "győzelmet", s valamikor az évforduló környékén (~február) tűzszünetet kötnének.

Visszatérve.
Várom a jobban adatolt/hitelesebb összefoglalót.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113

Új támadás Kherson ellen: az ellenség felvonul, és harcba dobja a tartalékokat (MAP)​


Tegnap este óta az Ukrán Fegyveres Erők tartalékokat vontak be a Poszad-Pokrovszkij körzetben, és az Ukrán Fegyveres Erők 28., 59. és 24. dandárjainak 2 zászlóaljból álló, a front mentén kifeszített erőivel egy hadjáratot indítottak. támadás a Ternovye Pody-Green Guy-Blagodatnoe háromszögben.

Elsőként harckocsik és gyalogsági harcjárművek léptek be a csatába, harcosaink szerint a tüzérséget gyakorlatilag nem alkalmazták.

A támadókat az orosz tüzérség koncentrált sortűzi várták: a 20. motoros lövészhadosztály Msta-S és MLRS, valamint a 7. légideszant hadosztály D-30 tarackjai, felderítő drónokból javítva.

A front szomszédos szektoraiból légideszant harcosokat küldtek a csapást visszaverő és a csapást visszaverő egységek segítségére.


Az Ukrán Fegyveres Erők előzetes veszteségei: 3 harckocsi, három gyalogsági harcjármű, 5 páncélozott jármű, járműveket is eltaláltak.

Az Orosz Föderáció Fegyveres Erők 33. kozák ezredének felderítői Ternovy Podból támadták meg az ukrán fegyveres erők állásait, és elfogták az Ukrán Fegyveres Erők 59. dandárának parancsnokait és egy csoport neonácit a jobboldalról. Ágazat*.

Az ellenség továbbra is tartalékokat gyűjt, hogy új kísérleteket tegyen az orosz hadsereg védelmének áttörésére a front ezen szektorában.

Az ukrán fegyveres erők rakétatámadásokat is indítottak a Dnyeper folyón lévő átkelőhelyekre, hogy lassítsák az orosz csapatok átvonulását a frontra.


Источник: https://rusvesna.su/news/1662405368
Nem értem, miért erőlködnek tovább. Csak a veszteségeik nőnek. Eredmény 0
 
W

Wilson

Guest
Ha tud a helyzetet részleteiben jobb összefoglalót, mint amit én linkeltem, akkor én mindenképpen várom, magyarán miattam ne fogja magát vissza.

Az véletlenül se zavarja, hogy az én általam linkelt videó készítője pro-orosznak tekinthető, mivel elsődlegesen az orosz térképet és adatokat veszi alapul az összefoglalói elkészítéséhez.

Egyébként.
Én nem vagyok se orosz és se ukrán párti. Megvetem a pártoskodást, az ehhez hasonló kérdésekben. Ebből fakadóan különösebben nem érdekel, hogy adott napon kinek áll jobban a szénája. Csak Magyarország érdekel. Magamról újat ezzel nem árultam el, mivel ezt már leírtam. Azt is leírtam, hogy én annak örülnék a legjobban, ha a mostanihoz hasonló frontvonalak alkulnának ki, és se az egyik, se a másik oldal nem hirdethetne "győzelmet", s valamikor az évforduló környékén (~február) tűzszünetet kötnének.

Visszatérve.
Várom a jobban adatolt/hitelesebb összefoglalót.
Ne várd. az a tapasztalatom akinek csak ilyen "beszólásokra" futja az soha nem fogja venni a fáradtságot, nemhogy hitelesebb adatot/összefoglalót hanem,hogy bármilyen összefoglalót hozzon a topikba.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Az Északi Áramlaton Európába nulla, a Szibéria Erején Kínába viszont történelmi csúcson az orosz gázszállítás.

2022-08-31 20:26

A Gazpromnak a januártól augusztusig terjedő időszakban sikerült 60%-kal növelnie a Szibériai Erején keresztül Kínába irányuló gázszállításokat – közölte a vállalat az olaj- és gáziparban dolgozók napján kiadott közleményében. Közben ma jelentették be, hogy nullára csökkent a gázáramlás az Északi Áramlat gázvezetéken keresztül, miután a Portovaja kompresszorállomáson megkezdődtek a tervezett javítási munkálatok.

“Következetesen növeljük a Szibéria Ereje gázvezetéken keresztül Kínába irányuló szállításokat. Idén pedig többször is frissítettük a napi szerződéses kötelezettségeket meghaladó napi gázszállítások rekordját a napi szerződéses mennyiségek tekintetében. A kínai piacra irányuló gázszállításaink 2022 első nyolc hónapjában 2021-hez képest 60%-kal emelkedett” – mondta Alekszej Miller, a vállalat vezérigazgatója.

“Az év végéig egy nagyon fontos, jelentős eseményt fogunk ünnepelni. Ez a Kovikta-mezőről a Szibéria Ereje gázvezetékbe történő gázszállítás kezdete. A Kovikta-Csajanda vezeték lineáris részét már befejezzük. És kétségtelen, hogy minden 2023-ra vonatkozó szerződéses kötelezettségünket, amelyet orosz fogyasztóink és kínai partnereink felé vállaltunk, hogy növeljük a Kínába irányuló gázszállítások mennyiségét, teljes mértékben teljesíteni fogjuk” – tette hozzá.

Miller emlékeztetett arra, hogy a keleti program nagyrészt az exportlehetőségek bővítését és a kínai piacra irányuló gázszállítások növelését célozza. Elmondása szerint a kínai piac a világ legdinamikusabb piaca, és a következő 20 évben a kínai gázfogyasztás növekedése a világ gázfogyasztásának 40 százalékát teszi ki.

Az EU pedig megveszi Kínától és hajón ide hozza LNG formájában horror áron
ezzel is közvetve támogatja Putyin véres "háborúját".
:D:D:D:D
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 618
113
Nem értem, miért erőlködnek tovább. Csak a veszteségeik nőnek. Eredmény 0
Ez amolyan all-in játék Zselétől. Valamit mindenképpen fel kell mutatni, mert különben tényleg az lesz a vélemény nyugaton (nem a jenkiknél), hogy kútba nem dobálunk pénzt... Erőlködik, vért izzad valami pici eredményért (lásd a Donbasszban a lakatlan falu "elfoglalása" :D ) mert ha nem megy, akkor neki nagy valószínűséggel meszeltek. Ezért tolja be most az összes mikolajevi és odesszai tartalékot, mert innen nincs tovább.... (Ez abból is látszik, hogy a jenkik is kezdik elveszíteni a fonalat, és most már kétségbeesetten "mindent is" odaadnak a kaproknak, hogy legyen már valami kis eredmény, de eddig hiába. Szerintem nem kell sok idő, hogy ATACMS és F16 is legyen, hiába figyelmeztetett az orosz, hogy akkor Amerika is hadviselő féllé válik. Addig próbálgatják a határaikat, amíg valami baj nem lesz valahol az amerikai partokon, miközben Kína röhögve fogja csupaszra szopogatni Tajvant...)
(Lada, lehet röhögni! :D )
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Ha tud a helyzetet részleteiben jobb összefoglalót, mint amit én linkeltem, akkor én mindenképpen várom, magyarán miattam ne fogja magát vissza.

Az véletlenül se zavarja, hogy az én általam linkelt videó készítője pro-orosznak tekinthető, mivel elsődlegesen az orosz térképet és adatokat veszi alapul az összefoglalói elkészítéséhez.

Egyébként.
Én nem vagyok se orosz és se ukrán párti. Megvetem a pártoskodást, az ehhez hasonló kérdésekben. Ebből fakadóan különösebben nem érdekel, hogy adott napon kinek áll jobban a szénája. Csak Magyarország érdekel. Magamról újat ezzel nem árultam el, mivel ezt már leírtam. Azt is leírtam, hogy én annak örülnék a legjobban, ha a mostanihoz hasonló frontvonalak alkulnának ki, és se az egyik, se a másik oldal nem hirdethetne "győzelmet", s valamikor az évforduló környékén (~február) tűzszünetet kötnének.

Visszatérve.
Várom a jobban adatolt/hitelesebb összefoglalót.
A legfontosabb most, hogy legyen gáz és olaj. Ahhoz, hogy ez teljesüljön, az eu vezetésnek buknia kell. Ha forradalomra kerülne sor, lehetne likvidálni az áruló oldaliakat is, bár inkább a békés átmenet lenne jobb.

Önmagában egy tűzszünet nem fogja megoldani a problémáinkat.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Erről az egész világ teli van rakva " usa által üzemeltetett biolaborokkal"ról mesélnél még?

btw a legtöbb BSL 4es szintű "biolabor" ahol olyanokat vizsgálnak mint a Marburg, Lassa, Nipah vagy épp a Covid engem erősen meglepne ha nem az USben lenne.
A háború első hónapjában végig működött az Ukrán légierő.
Tessék. Pár napja már beraktam
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Ez amolyan all-in játék Zselétől. Valamit mindenképpen fel kell mutatni, mert különben tényleg az lesz a vélemény nyugaton (nem a jenkiknél), hogy kútba nem dobálunk pénzt... Erőlködik, vért izzad valami pici eredményért (lásd a Donbasszban a lakatlan falu "elfoglalása" :D ) mert ha nem megy, akkor neki nagy valószínűséggel meszeltek. Ezért tolja be most az összes mikolajevi és odesszai tartalékot, mert innen nincs tovább.... (Ez abból is látszik, hogy a jenkik is kezdik elveszíteni a fonalat, és most már kétségbeesetten "mindent is" odaadnak a kaproknak, hogy legyen már valami kis eredmény, de eddig hiába. Szerintem nem kell sok idő, hogy ATACMS és F16 is legyen, hiába figyelmeztetett az orosz, hogy akkor Amerika is hadviselő féllé válik. Addig próbálgatják a határaikat, amíg valami baj nem lesz valahol az amerikai partokon, miközben Kína röhögve fogja csupaszra szopogatni Tajvant...)
(Lada, lehet röhögni! :D )
Oké, de a pénzt nem a kútba dobják. Minden egyes dollár, minden egyes hrivnya valakiknek a zsebébe megy, és nyilván nem az adófizetők, dolgozók, harcolók zsebébe. Zselé pedig csak akkor "erőlködik" amikor bekokszolva leadja az aznapi beszédét. Neki akkor meszeltek amikor eljátszotta a szerepét, mint BoJo, és másik ripacs vagy pszichopata kell aki belemondja a kamerába, hogy miért kell épp megdögleni vagy elszegényedni, lásd UK, finn, moldáv cukikák. Egyszer olyan szívesen látnám térképen a pénz útját :)
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Biden ellenezte, hogy az USA felvegye Oroszországot a terrorizmust támogató országok listájára.
Arra a kérdésre, hogy Oroszországot fel kellene-e venni a terrorizmust támogató államok közé, Biden nemmel válaszolt - RTRS

Ők nem akarnak meghalni fölöslegesen:

Krivoy Rog kapott:

‼️☢️Ukrán nukleáris terrorizmus: az ukrán fegyveres erők ismét lőtték a Zaporizzsjai atomerőművet

Az atomerőmű egyik speciális épületét lőtték, és a második erőműegység közelében lévő desztillált víztartály is megsérült - közölték a helyi hatóságok.

‼️Újabb kísérlet a front áttörésére a Herszon térségében: az ellenség felhúzza magát és tartalékokat dob be
A ▪️VSU tegnap este óta tartalékokat vont fel a Poszad-Pokrovszkij körzetben, és az AFU 28., 59. és 24. brigádjaiból legfeljebb 2 zászlóalj erejéig a fronton lévő 28., 59. és 24. dandár erőivel támadást indított a Terny Podi - Zeleny Gay - Blagodatnoje háromszögben.
Elsőként a harckocsik és a BMP-k léptek be. Harcosaink szerint a tüzérségi felkészülés minimális volt.
▪️A támadókat az orosz tüzérség koncentrált sortüzei fogadták: a 20. MSD Msta-S és MLRS, valamint a 7. légideszant hadosztály D-30-as haubicsai, amelyeket a hírszerzés drónokról korrigált.
▪️ A szomszédos frontvonalakról légi csapatokat vetettek be, hogy segítsék a csapást visszaverő egységeket.
▪️ A harcok több órán keresztül folytatódtak, mivel az ellenség nem tudott előrenyomulni és visszavonult.
▪️ Az Ukrán Fegyveres Erők előzetes veszteségei három harckocsi, három BMP, öt páncélozott jármű és megrongálódott járművek.
▪️Az orosz fegyveres erők 33. kozák ezredének felderítői Terny Pod irányából megtámadták az AFU állásait, és elfogták az 59. AFU-dandár kommandósait és a Jobboldali Szektor neonácik egy csoportját.
▪️ Az ellenség továbbra is tartalékokat vonultat fel, hogy újabb kísérleteket tegyen az orosz hadsereg védelmének áttörésére a front ezen szakaszán.
▪️Az Ukrán Fegyveres Erők rakétacsapásokat mértek a Dnyeper folyón lévő átkelőkre is, hogy megpróbálják lassítani az orosz csapatok mozgását a front felé.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 099
24 746
113
Jesszus, megint itt tartunk hogy a talpig ártatlan Észak-Koreát, Észak-Vietnámot, Egyiptomot, Szíriát stb. megtámadta a gonosz, de Szovjetunió - szigorúan az események után - megjelenik és segít. :)
Szerinted az USA az az ország, akinek meg kell mondania a bolygó többi országának, hogy mi az a demokrácia?

Ki jogosította erre fel te?? vagy ki?

Amikor a "demokrácia" ezen bajnoka, anyagi érdekeitől vezérelve nyíltan szemet huny az olyan országok működése felett mint pl Szaúd-Arábia, nagyon álságos és primitív próbálkozás Észak-Koreát, Vietnamot, Egyiptomot, Szíriát, Líbiát, Szerbiát vagy bárkit felemlegetni
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 984
5 428
113
get
Én nem hinném ennyire viccesnek találná ha komolyabb légvédelmi,rakétavédelmi rendszereket kapna Ukrajna és mellette megkezdenék a légierő átfegyverzését nyugati 4 gen gépekre.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Én nem hinném ennyire viccesnek találná ha komolyabb légvédelmi,rakétavédelmi rendszereket kapna Ukrajna és mellette megkezdenék a légierő átfegyverzését nyugati 4 gen gépekre.
Dehogynem. Cserébe elpárologna 1-2 hely hoholföldön. Biztos megérné. Te is ilyen wunderwaffe fan vagy?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 601
113
Úgy érted, kvázi polgárháborúkba avatkoztak bele? Pont rossz példa.

Én elfogadom. Csak akkor azt is el kell fogadni, hogy mindeközben ukrajna fogy, és egyre messzebb a béke.

Felteheted magadnak azt a kérdést is, hogy hoholfölde vajon mire lett volna képes az ingyen fegyver, kiképzés és hírszerzés nélkül?
Amire Irak, Líbia és 2015 előtt Szíria?