[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
358
2 116
93

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 019
16 384
113
A DPR-ben a "Cargill" olajkitermelő üzem ingatlanát államosították

Pushilin elrendelte a Cargill olajkitermelő üzem ingatlanának államosítását.​

Denis Pushilin, a DPR vezetője – RIA Novosti, 1920, 2022.07.09.

DONYECK, szeptember 7. – RIA Novosztyi. A Donyecki Népköztársaság vezetője, Denis Pushilin elrendelte a DPR területén található Cargill olajkitermelő üzem ingatlanának állami tulajdonba kerülését.
A határozatban Pushilin úgy határozott, hogy megszünteti a Cargill Plant LLC által a DPR területén lévő ingatlannal és annak tulajdonjogával kapcsolatos szerződésekben foglalt kötelezettségeit.

"Úgy döntök: a jelen határozat (1) bekezdésében meghatározott vagyontárgyakat, beleértve az ingó és ingatlan vagyont, a készletet és egyéb tárgyi és immateriális javakat, a Donyecki Népköztársaság állami tulajdonába adom, az ilyen vagyon értékének tulajdonosának ellenszolgáltatás nélkül. és rögzíteni a gazdasági irányítási jogot a modern technológiák fejlesztésére és bevezetésére szolgáló „Donyetsk Technologies” állami vállalat számára – áll a DPR vezetőjének honlapján közzétett állásfoglalásban.

Pushilin arról is döntött, hogy 2023. január 1-ig megszervezi az üzem ingatlan tulajdonjogának állami bejegyzését. A határozat aláírásának napjától lép hatályba.
2014-ig a Cargill üzem volt Ukrajna legnagyobb napraforgó-feldolgozó és növényi olaj-előállító vállalkozása . Korábban az üzem az amerikai Cargill Inc. céghez tartozott.
Amilyen az adjon Isten.. Ez csekély válasz az eddig "privatizált" orosz külföldi vagyon fejében, ezt még számolatlan hasonló fogja követni ,,
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Csak a fülszöveget olvasva arra gondoltam, hogy milyen fals képet is adhatnak ezek a sebesülési arányszámok. A németeknek pl vas ezüst és arany sebesülési érdemérmük volt a szolgáló katonáiknak, vas egy vagy kettő kórházi kezelésért, ezüst háromért vagy négyért, arany 5 vagy többért. Összesen kb 10 milló érdemérmet osztottak ki a 20 milliós Wehrmachtnak az egyéb sebesültekkel együtt kb 12-15 milliót.
Szóval az, hogy a Wagneresek 40%-a KIA vagy sebesült az kb semmit nem mond, csak annyit, hogy magas intenzitású a konfliktus, amit eddig is tudtuk. És mindez ukrán oldali becslés. Jó jó ők is becsülhetnek, de ismerjük már a második világháborús számokból, hogy az ellenség veszteségeinek a felmérése mindig nagyon távol állt a valós helyzettől, mondhatni roppant szubjektív. Tutit csak az oroszok mondhatnának, de ők úgysem mondják meg az igazat. Az látszik, hogy a szekér kátyúban van... ez a cikk elég alacsony színvonalú információtartalom tekintetében...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 606
113
Őszintén szólva, mivel én a magyar érdeket nézem, ezért 100%-ban az oroszok mellett állok. De ami különleges hadművelet címszó alatt megy az botrányos. Már-már szégyenletes az orosz hadsereg teljesítménye. Igazából teljesen az. Minden tekintélyüket elvesztik a világ előtt, ha így folytatják. A kezdetektől fogva rosszul csinálták. S mindenki csak nézett, hogy mi szrt művelnek. Ide-oda kóvályogtak az egységeik. S lehetne sorolni a sok veszteséget (pld a Moszkva, a fekete-tengeri zászlóshajó elvesztése) a bénázásaikat a végtelenségig. Aztán a zseni startégáik változtattak. Feladtak egy csomó elfoglalt területet a balfaszok. Baszdmeg Putyin! Beküldtem volna még 200ezer embert, hogy a területet biztosítsam. S ha kell még ugyanennyit hogy menjen tovább az támadás. Aztán a nagy stratégiai váltás után talán egy fokkal még rosszabbul teljesítenek. Szánalmas. A titkoszolgálataik néha kinyírnak egy-egy nyugaton élő, ellenséges orosz oligarchát+ aki családtag mellette van éppen. Ez teljesítménynek számít? Ilyet egy átlagos maffia szervezet is megold az olaszoknál. Legalább az ukrán hátországban ritkítanák a náci vezetőket, de még arra se képesek. Semmiféle partizánakciókról nem lehet hallani az ukrán uralta területekről. Az egész ukrán infrastruktúra működik. Villany, internet, TV csatornák etc... Ömlik a fegyver, a pénz, az utánpótlás Ukrajnába. Lehet itt indokolni mindenfélével az oroszok szerencsétlenkedéseit, de a tények önmagukért beszélnek. Mi az, hogy fél év után az ukránok támadnak és sikereket érnek el? Van üzemanyaguk, javítják a páncélosakat, repkednek a gépeik, még orosz területen is gyilkolnak, átlőnek, berepülnek, megölik az orosz Daria Duginát, s csak a véletlenen múlott, hogy nem a Dugint, aki alapjába véve mégiscsak egy jelkép Oroszországban. Meg nekem ne meséljen már senki, hogy titkos nagyívű terveik vannak, hogy csődbe vigyék az EU-t. Ja éppen szerencséjük van ezzel gázkérdéssel, kérdés meddig. Mert ezek a nyugati hulladékok meg fogják oldani ezt a problémát. Szerintem egyértelmű mit kéne tennie Putyinnak. Ő már ide kevés, s meghaladja a képességeit ez a háború. Jól vezette eddig Oroszországot, de ideje átadnia a hatalmat egy fiatal, talpraesett, agilis férfinak vagy nőnek, aki győzelemre vezeti Oroszországot.
És ezt miből szűrted le? A proukrán agitpropból, vagy hogy első nap nem foglalták el Kijevet? :D

De nézzük ezt a sok "tényt", amit írsz!

Mitől is szégyenteljes az orosz hadsereg teljesítménye? Hogy a NATO intel és sunyi radarok, felederítés, célrávezetés kapcsán Ukrajna nem kecskebaszó Afganisztán és Irak szintjén háborúz a sivatag közepén? Mert én nem nagyon láttam 2001-2021 között, hogy az amcsik és a nato senkik uralták volna az Afgán hegyeket, vagy hogy ne robbantak volna fel hetente egy-egy útszéli bomba okán.

"Sok veszteség." Mesélj még! Hol a sok veszteség? Mert azt írják a brit tudósok és az autik az Uniannál? Hagyd már azt a Moszkvát! Az a cél, hogy te azt lásd, hogy "kilőtték a nagyeszű ukránok", akik a Kijev Szelleme és egyéb agitpropot nyomva kb. már Vlagyivosztokban járnak. Az összes kib.szott szovjet tengeralattjáróra ráfogták, hogy nem ám nato segítséggel, hanem mind, mind műszaki hiba, torpedókilövés, stb. nyomán süllyedt el, még akkor is, ha pár méterre kóricált tőlük egy-egy amcsi tengeralattjáró, de most mert azt mondja a Kijev Szelleme, Faxom-sziget és egyéb hős ukrán agitpropja, csakis, de csakis ukrán rakéta, nem pedig technikai hiba kapcsán süllyedhetett el, még akkor is, ha az oroszok ezt mondják? :D

Meséld már el, hogy ki és milyen "elfoglalt" ráadásul "sok" területet adott fel! Mert, amit elfoglaltak, ott megmaradtak. Mariupolban már a kórház is felépült, egy vadi új, meg egy rakat előregyártott elemű lakótelep. Hol láttál te ilyet Bucsában meg ki tudja még hol amit elfoglaltak? Ami az övéké, ott kezdetek óta ott vannak, ami meg elterelés volt, ott baromira nincsenek ott, mert totál felesleges ott lenni. Még ...

Honnan vetted volna a 200k embert? Vagy hagytad volna, hogy az angolszász hírszerzés tovább hergelje a föderáció határközeli államait, csak mert meggyengült a ruszki hadsereg ott? Vagy besoroztad volna átlag Ivánt és Szását, csak hogy ugyanúgy járjanak a ruszkik, mint most a szerencsétlen, hülye ukránok? Minek? Nem azt mondom, hogy nem kellene még több ember, de ahogy te képzeled, úgy baromira nem. Egyébként meg:



Vagy ott van a cikk, amit ma linkeltem:

"Ön a beregszászi járásban, Sárosorosziban született, a Beregszászi Illyés Gyula Magyar Színház egyik alapítója. Hogyan éli meg az orosz- ukrán háborút?
Nagyon nehezen élem meg, nekünk mindenünk ott van. Ott vannak a fáink, ott vannak a sírjaink, ott vannak a szüleink, testvéreink, rokonaink. Hihetetlenül mély fájdalommal élem meg. Látom, hogy emberek belerokkannak. A beregszászi társulat itt is van Magyarországon. Mi, fiúk, megkaptuk a behívót, így nem tudunk hazamenni. Szörnyű ez a bizonytalanság, nem tudjuk megmondani, hogy egyáltalán mikor léphetjük át a határt újra. Egy biztos, én nem megyek harcolni. Már csak azért sem megyek, mert bevallom őszintén én az egész ukrán harminc éves vezetést totálisan elhibázottnak tartom. Ezen évtizedek alatt ez az ország nem fejlődött, hanem végtelen nyomorba vezették. Ukrajna a Szovjetunió széthullásakor a legjobb lehetőségekkel indult. Végtelenül háborúellenes vagyok, de szerintem nem véletlen, hogy ők háborúba keveredtek. Nem az ukrán népről beszélek, hanem az ukrán vezetésről. Mi tudjuk, hogy milyen rendszer ez. Mi a bőrünkön tapasztaltuk, nap mint nap. Végtelenül korrupt világ, és sajnos -ne nekem legyen igazam- nem tudom, hogy ebből ki tudnak-e majd jönni. Szerintem senki nem tette fel abban az országban azt a kérdést, hogy ez miért történt meg 2022-ben? Hogy történhetett ez meg? Szerintem ez a legnagyobb baj."

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 606
113
(folyt fentről!)

De menjünk tovább.

A stratégiai váltás óta ezerszer jobban teljesítenek, írod, csakhogy nem volt igazán nagy stratégiai váltás, csak más lett a parancsnok és ő máshogy csinálja, mint az elődje. A cél ugyanaz, mint korábban, de minek lőjék szét és ostromolják meg 2022 nyarán Odgyesszát, ha még Donbaszban se végeztek? Azt figyelem február óta, hogy eddig mindig akkor mentek át a hídon, ha odaértek, minden más pedig faxa kis elterelés volt. Ha ennyire szarok, miért hullik a hohol és kérnek több és több fegyvert és paripát a világ összes usabarát senkiházijától?

Meg mi az hogy az ukrán támad? Hogy a fenébe ne tenné és hagynák is a ruszkik, ha máshogy nem lehet őket kicsalogatni a kiépített erődítményeikből, de ezek akkora támadást készítettek elő hónapokig, hogy a ruszkik észre se vették, mert előtte és utána is ugyanúgy és ugyanannyira lőtték a környéket, mint korábban. Vagy szerinted a pénisz alakú ukrán áttörés a nagy veres semmiben vezet valahová? Mi lenne a stratégiai célpont? :D Ne szórakozz már!

Ja, és honnan veszed, hogy bármi közük van bármelyik nyugaton elhulló orosz oligarcha megöléséhez? Mert a brit tudósok vagy valamelyik autista az Uniannál azt írta? Orbán meg Grazban kezelteti magát, vagy mi?

A németek angolul beszélő ernyősöket dobtak be az amcsik háta mögé, pedig az amerikaiak azt hitték, karácsonyra már otthon vannak ... Az orosz persze gondolom ehhez is hülye, de valahogyan a ruszkik mindig találnak elég célpontot Kalibráláshoz, vagy gondolod minden célpontot az instán/metán/twitteren lopnak le?

Meg minek öljék meg Zt? Csak értelmesebb kerülne a helyére és enélkül is így is nagy az esélye egy puccsnak.
Meg kit kellene megölniük? Mondj már egy nem megszállt területet, ahol olyan ukrán van, akit érdemes lenne megölni? Ha pedig megszállják, úgyis tudnak majd értelmesebb embert odaállítani a volt helyi hülye vagy nem hülye helyére! Kárpátalján pl. egy egész korrekt ember a góré. Na őt pl. minek öljék meg? A náci vezetők meg maguktól döglenek meg a fronton, sorra, egyesével, szerencsére többedmagukkal, mint az a kretén pár hónapja, aki két óra alatt akart a Balcsin lenni ...

"Az egész ukrán infrastruktúra működik. Villany, internet, TV csatornák etc..." - írod. Miért ne működne? Vagy kapcsolják ki és hergeljék maguk ellen a lakosságot ott, ahová éppen tartanak, vagy hogyan gondoltad? Meg minek? A karbantartása tudod mennyi pénzt, időt, energiát vesz el háborús körülmények között az ukránoktól? Meg ugye faxa kis célpontokkal segítik az oroszokat a helyiek egy-egy Kalibrálás után. Gondold már át mennyi infónk lenne, ha nem lenne net, ahová az ukrik felpakolják a képeket! :D

"Ömlik a fegyver, a pénz, az utánpótlás Ukrajnába. Lehet itt indokolni mindenfélével az oroszok szerencsétlenkedéseit, de a tények önmagukért beszélnek" - írod. De mégis mit kellene tenni? Meg honnan veszed, hogy minden egyesével el is jut oda, ahová kell? Honnan veszed, hogy van üzemanyag? Meg azt, hogy bármit is tudnak javítani? Mert én nem látok felújított, halálból visszahozott technikát, csak lengyelektől, meg Tokabubu európai elvtárséktól kapott alig vagy egyáltalán nem használtat, és ami még esetleg korábbról megmaradt. Egyéb gép repkedésben se vagyok biztos. Valamit kapnak, de a túlélési esélyük talán még egy első vhs friss pilóta 1917es átlagát se éri el ... Kivétel az ARMA, amiben a neten remekek, meg az azeri és egyéb drónszimulátorok, amiben meg még inkább! :D

De mivel olyan cuccot is kapnak, amivel átlőnek orosz területre, az szerintem nem égő. Nézzük csak, mennyire is van a front Donyecktől?

Írod, hogy ukránék mélyen Oroszországban megölik az orosz Daria Duginát. Na és? Ukránék megölték Motorolát és Givit is, pedig azok kicsit komolyabb célpontok voltak és még védték is őket ...

Az egész EUs szopatás pedig a korábbi Szputnyik-vakcinás EUs szopatásra vezethető vissza. Nem kell túlkomplikálni! Egyértelműen tervezett volt minden lépése, sőt, még azt is megkockáztatom, hogy max. sebességi proplémáik nem lennének, de a jelenlegi körülmények között tényleg nem tudják szakszerűen javítani a ÉÁ I. elromlott/használt/cserélendő alkatrészeit. Moszkvába repüléshez a nejemnek a nyáron körbe kellett repülnie az egész kibaszott térséget, és még odafelé így is Szentpéterváron landolt, pedig nem is oda tartott. :D Az EU azt csinálta, amit a Piszkos tizenkettőben a németek: eltorlaszolták a pincét, és most csodálkoznak, hogy a ruszkik is gránátokat dobálnak be a szellőzőrendszeren keresztül ... Öntökönlövés 2.0.

A gázkérdés meg nem szerencse. Tervezve volt, a saját hülyeségét használják fel az EU ellen. Olyan ez, mint amikor a Éretlenekben a magas tornatanár "gorilla" belebaxta a fejét a megtoldott ajtófélfába: a srácok tudták, hogy jönni fog, tudták, hogy szopatja majd a diákokat, ahogy az EU a ruszkikat, és kihasználták a kiszámíthatóságát. Tegyük hozzá, ha ilyen lett volna Hitler agitpropja, mint amit a mainstream proukránszopó Európában és világszerte művel, a németeken máig Hitler uralkodna, és azoknak fogalmuk se lenne, hogy buktak Sztálingrádnál és Afrikában ...

Ezek a nyugati hulladékok meg NEM fogják megoldani, mert hülyébbek egyenként és együtt is, mint bármelyik random seggszőrszálam szarás után. Érzelmektől fűtve cselekednek, évek óta nem gondolkodnak, azt hiszik, ha azt mondják, hogy "múködj", mint Geller, akkor az működni fog. Mellé mindig a másikban bíznak, hogy ha mégse, az majd kihúzza őket a szarból, kommunikálják, hogy lesz fűtés, de kommunikációval a nyugati polgár nem tud majd befűteni télen, lásd LO és a szén, NO és a gáz esetét! És irtó magabiztosak, mint az "Assad Must Go"-sok voltak. (Az a történet meg ugye közismert ...)

Putyin helyett Medvegyev jönne. Szerintem ne akarjunk azonnal karácsony előtt atomháborút! :D

Mondj már egy fiatal agilis férfit vagy nőt Oroszországban, aki karizmatikus, és győzelemre vezeti őket! Kadirovot ne, ő azért nem annyira hülye, hogy Oroszország vezetését csecsenként megpróbálja.

A nők közül utoljára a Tatu volt annyira karizmatikus, hogy még nyugaton is megnyalták utánuk a szájuk szélét, de még ott is kiderült, hogy csaltak, nem leszbik. Viktor Tsoi pedig meghalt autóbalesetben 1990-ben, így más nem nagyon van, aki fiatal és karizmatikus ... Szóval, ami most van, annál csak durvább jöhet, de kérdés, hogy kell-e durvábbnak jönnie olyan bohócok miatt, mint Zselé, Ursula van de Lejjebb, a butalány Elizabeth, a fogatlan Verhofstadt, a kopasz komcsi náciszoci, vagy a nyomi Macron, Bidé és Trüdó miatt? Szerintem, nem. Jól van ez így, az idő a ruszkiknak dolgozik. Volt egy csajom anno, akinek a nagyszülei Leningrádiak voltak. Sokat mesélt arról, hogy mit ki lehet bírni, a hideget és a fagyot meg a franciák és a németek is ismerik. Majd most megismerik a belgák és a hollandok is ...

Ha a ruszkik jól csinálják, télen Ukrajna magától puccsolja meg Zselét, a többi nyugatit meg vagy elűzik, vagy felkötik, vagy maguktól belebuknak, mert hogy fázni fog a népük, amit ugye a hülye német kvótanó suna leszar, az qurvaélet és az, hogy azok, akiket leszar, ezt nem fogják jó szemmel nézni, az is tuti.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Hopp, nem láttam hogy már itt jár a számláló.
Ez annyi mint a teljes német, olasz, francia, spanyol és dán működő állomány azt hiszem.
Arra azért nem vennék mérget, hogy a felsorolt országok ki tudnak állítani 1000 db működőképes harckocsit :)
sőt pár AT-AT lépegetőjük,egy birodalmi flottájuk,de még egy működőképes halálcsillagjuk is.
Rogozin azt ígérte, nekem építik meg az első ̶H̶a̶l̶á̶l̶c̶s̶i̶l̶l̶a̶g̶o̶t̶ Klebelsberg Kuno tudományos kutatóállomást! :(
Minek tanulni Ukrajnarol ennyire reszletesen ha ugyis megszunik?
Mondjuk nem tudom ez alapjan amit irtak mi nem stimmel.
Szerintem reagálni kellene a panaszra és az egész fuckrajna szócikket törölni a könyvből :)
Okos ember! Hallottál olyanról, hogy álló fűtés???
Mert ha nem elmondom, hogy miről van szó.
Na olyan van a tankban is, csak hogy tudd! Ez alapfelszerelés! Külön tartályról üzemel, és kb. 2-3 l/h gázolajat fogyaszt. Úgy, hogy a tankosok (sem az orosz, sem az ukrán) nem fagy meg ha van valami üzemanyag a tartályban.
Hasonló (benzinkályha) még a Zaporozsecben is volt :D
Putyin újabb betegsége!

Putyin állítólag nehezen kap levegőt, bármikor helyettesítheti az egyik dublőre​

Egy bennfentes Telegram-csatorna arról is beszámolt, hogy az orosz elnöknek az utóbbi időben súlyosbodtak a veseproblémái.

A General SVR úgy tudja, hogy Putyin Kamcsatkába érkezése után panaszkodott nehéz légzésre és fáradtságra. Itt készül róla néhány napja az a videó, melyen furcsán rángatóznak a lábai.

Imádkozzunk Szent Vlagyimirért!
putyin-16.jpg

+ Európa nagyon dühös lett, tessék:


Ilyen dühös Európa, és Putyin nem mozgósít.
RO70Q4JohMWlaVKi66Cb_oEeMqSU97ALNcbx939IXnPKOWSRulyXPT1uRbGEYBft9z28Vrzz65eiKF9vVXNhjeXQzuH06kKlXVycC65Jgbnxm9LdsYyuAKqB1-R6-iZh6AIig3xkOpQPUIugRDYFDJCyy1rchdL6HR_AUzMh-aWJmWRTDF0gTJVNNbuFVcpFdGKkkZd0-_EsR5T6gdpMPjqqB1bKTHknaDi23gD2sSYBhTKoXvInM3dhvgUokFg4nTWtG7Yo45rnKyHX6iUcvlfvBcDRDuO7gppbhAgiqOuO-R57APqeBOObd22t8pmZi5mtLcVKblToG_OajNriYQ.jpg
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 180
93
Ez kúrva nagy bunkóság volt! és nem nevetséges!!!
Ezért írtam hogy faszkalapok. Mellesleg okosnak hiszik magukat, hogy ismerik az erős pistát, azt hiszik az már valami. Tehát faszkalapok és még beképzelt tudatlanok is. Nem tartom nevetségesnek, hanem kifejezetten ijesztőnek. Elmeroggyantakon múlik egy megkötözött ember élete.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 387
113

Az ellenség nagy mennyiségű NATO-felszerelést dobott be Wehrmacht-keresztekkel a harkovi vidéki offenzívába (VIDEO)​


Az Ukrán Fegyveres Erőknek egyre kevesebb saját felszerelése van, a csatákban tömegesen megsemmisült, most az ellenség tömegesen harcol nyugati haditechnikai eszközökön, a lövéseken a német PzH 2000 önjáró fegyverek és az amerikai Hummers.

Mindenütt egy taktikai jel található kereszt formájában, sokan Wehrmachtnak vannak stilizálva.


Источник: https://rusvesna.su/news/1662573945

 
  • Tetszik
Reactions: Sunlight56

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 387
113

A csata Balakleyáért: Az orosz hadsereg csatába vetette a napokat (VIDEO)​


A ZVO csoport nehéz lángszóró rendszerei Balakleya irányában léptek harcba.

Erről az "orosz tavasz" új jelentésében a különleges művelet zónájából.


Источник: https://rusvesna.su/news/1662575587
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 909
93
Hát, nemtudom.
1 hét alatt több ezer embert vesztettek állítólag a hoholok. A hk-król, repülőkről ne is beszéljünk.
Itt most megindultak sokan arrafelé, ahol az oroszoknak nincs akkora védelme.
Az számomra is kérdés, hogy mire vártak az oroszok, mert valszleg látták, hogy itt lesz valami banzáj.
Meglátjuk hogy alakul.
az úgy nagyjából teljesen egyértelmű, hogy orosz oldalon nagyon komoly problémák vannak a kommunikációval, és a szervezéssel. még a foteltábornokok is tisztában voltak azzal, hogy készül az ellentámadás, gyűlnek az eszközök, emberek.
az oroszok ezzel szemmel láthatólag a legminimálisabban sem foglalkoztak, gondolom úgy voltak vele, hogy majd tüzérséggel megállítják őket. csak most egy "kicsit" gyorsabban nyomultak be az ukránok ...
bármerről is nézzük, ezt szépen nem lehet már megoldani, azaz marad a "szőnyegbombázás" az ukrán csapatokra. egyértelműen elő kell venni, és használni a légierőt.
persze közben meg egyre több nyugati sajtótermék (pl. NYT) kezdi azt, hogy az ukrán ellentámadás igazából kudarc .. ezt sem értem, most akkor ellenük fordulnak?
kezd ez a műsor egyre zagyvább lenni. lassan olyan érzésem van, ennek az egésznek csak annyi értelme van, hogy kipucolják a régi elavult technikákat, jól felverjék mindennek az árát, és ha majd az ukránok végül teljesen kivéreznek az orosz és usa röhögni fog majd rajtunk ... európaiakon ...
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
614
7 445
93
A szankciók hatnak!
40 európai fémipari cégvezető nyílt levele a bohócoknak:


pár gondolatot kiemelnék: 'a jövőre nézve Európa létét fenyegető gazdasági helyzet", "az elmúlt 12 hónapban végrehajtott, példa nélküli csökkentések" , "megelőzendő a munkahelyek végleges elvesztését"

de a legjobb: vészhelyzeti EU-s intézkedés az visszafordíthatatlan ipartalanodás megelőzése érdekében.

Közben meg áprilisban meg azt mondták ez a ruszkikat fenyegeti

https://www.napi.hu/nemzetkozi-gazd...gia-recesszio-inflacio-visszaeses.750932.html

Nem is tudom miért jut eszembe a komcsiszelep Hofi egyik gegje ellenkező előjellel:
"Barátaim. A tömeggyilkos, olaszországnyi gazdaságú barbár terrorállam Oroszország haldoklik! Csak éjfélkor nem ők jönnek fel kísérteni, hanem mi megyünk le enni"

Európa még most sem fogja fel, mi forog kockán. Beszélek idióta ismerősökkel, és minden a zorbán miatt van: rajtunk röhög Európa, a német, a szlovák, tegnap beszélt xy-nal és mondta, és csak mi fogunk tönkre menni, a német ki fogja bírni, mert még így is olcsóbb a gáz ott, és 10x annyit keresnek.

Hogy az ArcelorMittal 2 országban leállította a termelést, hogy Németországban is le fogja még idén, hogy alu üzemek fognak hamarosan leállni, amiket nem lehet csak úgy újraindítani majd, és hogy ez mit fog okozni továbbgyűrűzve. "Most voltam kint kicsimmel németbe, nyoma sincs semminek, olcsóbb az Aldi, mint itt".
Se a Hugyos Józsi, se Hans Regenkurt nem fogja fel, hogy itt mi lesz.
Legnagyobb WCpapír-gyár fizetésképtelen, a Görtz cipőbolt-hálózat szintén, a Dr.Schneider autóipari beszállító szintén.
Orosz és ukrán acél és alu már nincs, ha már európai sem lesz, akkor az autógyárak leállnak, ha azok leállnak, akkor leállnak a beszállító cégek, ha azok is leállnak, akkor nem kell majd ezeknek szolgáltatásokat nyújtani.

Elképesztő: vezetőink érdekeink ellenére visznek bele a 3. VH-ba, pedig ezt a ránk váró összeomlást nagyon gyorsan el lehetne kerülni: felismerni, hogy kik Európa valódi elárulói (balti latorállamok, lengyelek, szőröstalpúak), ki a természetes szövetségesünk (Oroszország), és ki az, aki eljátsza a szövetségest, miközben hűbérúrként emberi pajzsként használ minket saját érdekei kiszolgálása céljából (samu bácsi).

Ha az európai vezetőknek lenne eszük, akkor nagyon gyorsan leülnének az oroszokkal, és az alábbiakról állapodnának meg:
  • minden szankció feloldása
  • a náci ukrán rezsimnek nyújtott nyugati támogatások leállítása, ugyanakkor az orosz műveletek segítése, hogy pár napon belül véget vethessünk a háborúnak és ukrajnának (a kettő csak együtt lehetséges)
  • minden amerikai katonai jelenlét felszámolása Európában
  • balti latorállamok, besszarábia, kárpátokon túli területek feletti orosz fennhatóság elismerése
  • a lengyel és román szörnyállamok felosztása, csonkítása, garantálva, hogy soha ne árulhassák el európát újra
ezeken túlmenően pedig európában pedig az alábbiakról kéne döntést hozni:
  • skót függetlenségi törekvések és skót EU tagság, valamint ír újraegyesítés támogatása, Gibraltár visszaadása a spanyoloknak, brit ciprusi jelenlét felszámolása, britek elszigetelése - vagy USA vagy EU, lehet választani.
  • NATO megszüntetése, helyére EU-s védelmi doktrína
  • EU reform
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
592
4 524
93
A Pentagon felfüggeszti az F-35 átvételét a kínai ötvözet miatt – írja a média

Reuters: A Pentagon felfüggeszti az F-35-ösök átvételét, hogy ellenőrizze a kínai anyagokat​

F-35A Lightning II vadászrepülők csoportja – RIA Novosti, 1920, 2022.07.09.

© Fotó : US Air Force / Airman 1st Class Jose Miguel T. Tamondong
F-35A Lightning II vadászrepülők csoportja. Archív fotó
Olvassa el a ria.ru oldalt
MOSZKVA, szeptember 7. – RIA Novosti. Az amerikai hadsereg felfüggesztette a legújabb F-35-ös vadászrepülőgépek elfogadását, hogy tesztelje azokat a kínai gyártmányú anyagokra, amelyeket a szabályozó hatóságok nem hagytak jóvá - jelentette a Reuters a helyzetet ismerő forrásra hivatkozva .
Elmondása szerint a motor kenőszivattyújában használt ötvözet gyanúja merült fel.
Az ötvözet az ügynökség névtelen forrása szerint kínai eredetű, és a teszt célja annak megállapítása, hogy használata megfelel-e az amerikai törvényeknek.