[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 873
5 105
113
A Nagy Forgatókönyv szerint el fog húzódni 2 3 évig, addig kell tartania az Unios és USA segély égetésnek a polgárok zsebére. Ha a tengerentúlon nyilvánosan beszélnek a segélyek időrendjéről, gondolom gondoskodnak a Háborus Szinjáték ennyi ideig tartó üzemeltetéséről is.. Hiszen nem tudnák tovább tolni a lóvét.. arra már gondolni sem merek hogy valahol máshol, hasonló Háborús Segély Szinjáték nyilik
Usa szépen keres a palagáz-pala olajon és "mellékesen"a fegyver lobbi is szépen keres nekik nagyon nem kerül pénzbe ez az egész.Mellékesen megerősítik,növelik Európai befolyásokat.Itt is egy szép "üzlet" kezd összejöni"
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Ez a "szemét" épp most picsázta ki az oroszokat egy jó nagy területről.
Ott támadtak, ahol a leggyengébbek voltak, jól tették. A folytatás még kérdéses. Tegnap estére azért már ők is kifulladni látszódtak. Ez a “jó nagy terület” meg jelenleg kb 1500km2. Rád bízom a matekot, meg egy olyan térkép felkutatását, amelyen látszik a teljes területfoglalás mértéke.
Az orosz katonai vezetéssel komoly gondok vannak.
Ha Izjumot is sikerül behúzni, az komoly siker lesz.

Ezek a tetkós seggfejek pedig igenis az összehordott szemét kategória.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
598
7 213
93
Megint ismétlem magam:


Miért van még vasúti közlekedés ukrajnában? Miért tud vasúton érkezni lengyelből az utánpótlás? Miért tud eljutni a frontra?
@dudi - tudom, tudom, a NATO közút specifikus szállítókapacítása... a vasút jelentéktelen.

és látom nem csak én gondolom így, hanem rögtön vmelyik hozzászóló is


Ja, és természetesn személykocsik is vannak a szerelvényben, hogy lehessen sírni, ha találat éri.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 442
113
A legújabb INSA közvéleménykutatás szerint az osztrákok 52%- a az oroszok elleni szankciók megszüntetését támogatja, csak 32%
szerint ( elsősorban zöld és NEOS választók) a szankciók folytatását tàmogatja. ( exxpress.at)
És még nincs itt a hideg...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 291
44 888
113

Oroszok, hajrá! - minden SOBR "Omega" harcos, aki megvédte Balakleyát, él és Oroszország felé fordul! (VIDEÓ)​


Megjelentek az első felvételek az Orosz Gárda SOBR "Omega" különleges alakulatának katonáiról, akik hősiesen verték vissza az ellenség sokszorosan fölényes erőinek támadásait a harkovi régióban található Balakleya város ellen.

„Túléltük. A teljes munkatársunk él! Oroszország! Oroszok előre! – kiáltja meghatottan a videón látható harcos, embereinkhez fordulva.


Источник: https://rusvesna.su/news/1662757422

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 291
44 888
113

Voltak képek az ukrán katonasággal a balakliai raktárakban​


Megerősítették azt az információt, hogy a balakliai lőszerraktár ismét ukrán csapatok ellenőrzése alá került. A hálózaton megjelentek a raktárak területén lévő ukrán katonák képei, amelyekért a harcok legalább három napig tartottak.

A fényképek alapján az egykori arzenál területén voltak dobozok, amelyekben lőszert tároltak. Legtöbbjük elpusztult vagy összetört. Ugyanakkor a lőszerek egy része továbbra is az ukrán fegyveres erők kezébe került, de ezeknek a lőszereknek az állapotáról nincs egyértelmű információ a felhasználásuk lehetőségéről.

A kereteken látszik, hogy az egyik hangár majdnem üres. Néhány hónapja orosz haditudósítók jelentkeztek onnan, és a felvételek szerint a raktárak zsúfolásig megteltek lőszeres dobozokkal.

Az ukrán fél által közzétett felvételeken a katonai raktárakkal szomszédos terület állapota is látható. Szó szerint el van dúlva a csatákban. Mindenhol láthatóak fémszerelvények, lövedékhüvelyek, fadobozok töredékei, amelyekben lőszert tároltak.


 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Megint ismétlem magam:


Miért van még vasúti közlekedés ukrajnában? Miért tud vasúton érkezni lengyelből az utánpótlás? Miért tud eljutni a frontra?
@dudi - tudom, tudom, a NATO közút specifikus szállítókapacítása... a vasút jelentéktelen.

és látom nem csak én gondolom így, hanem rögtön vmelyik hozzászóló is


Ja, és természetesn személykocsik is vannak a szerelvényben, hogy lehessen sírni, ha találat éri.
Gondolkodj egy kicsit a szajkózás helyett.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Usa szépen keres a palagáz-pala olajon és "mellékesen"a fegyver lobbi is szépen keres nekik nagyon nem kerül pénzbe ez az egész.Mellékesen megerősítik,növelik Európai befolyásokat.Itt is egy szép "üzlet" kezd összejöni"
Azért csak kérdés, hogy miközben folyton sírnak az EU-s helyreállítási alapért, mintha egetrengető szükségük lenne rá, azért farzsebből bevállalnak egy 96 darabos AH-64E rendelést.
Most akkor van pénzük, vagy nincs?
A nincset még megérteném, mert 2004 óta bár folyamatos a gazdasági növekedés, a KKE régióhoz képest mégse ugrottak fel mondjuk Dél-Korea szintjére, mégis szédületessé terebélyesedett a védelmi kiadások nagysága a lengyeléknél.
És nem máskor, mint a nadrágszíj összehúzós poszt(?)-Covid és energiaválságos időszakban.

Élek a gyanúperrel, hogy az ukránoknak szánt USA segély - amit majd az ukrán népnek kell törleszteni - egy része valójában a téma iránt oly látványosan lelkes és tevékeny lengyeleknél köt ki már most is.

Vagy ez a pénz csak egy könyvelési trükk. Csak a jelenlegi forgalomról szól, de majd leírják, hála a nyomtatott petrodollárnak.
Vagy 2030 után Lengyelország szimplán becsődöl...
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
598
7 213
93
Gondolkodj egy kicsit a szajkózás helyett.
dudi - az a mennyiség ami odakerült, a többszáz t72-es, a cézárok, a nyugati APC-k, hummvee-k stb stb, annak a nagy része 100%, hogy vasúton érkezett. vasút nélkül meg lett volna b@szva az egész, ez tény.

Múltkor is tettem be infót, hogy nyikolajevből egyenesen murahovkáig vitték az erősítést vasúton. 15 km davidi brodtól. Ez vicc, hogy ilyen még lehet. Gondolom Nyikolajevbe is vasúton érkezett az egész.

Én eddig hozzáértőnek gondoltalak, de ha te azt hiszed, hogy ezt főleg közúton szállították ukrajnáig, vagy ukrajnán belül a frontig, akkor nincs miről beszélni. A déli front légvonalban 800, a harkovi 1000km a lengyel határtól. Vasút nélkül szerinted eljutott volna ez a többszáz, többezer harcjármű a frontra? De leírtam azt is, hogy emellett közúti átkelőket, hidakat, csomópontokat, üzemanyag utánpótlást is támadni kellett volna.

1 kérdésem lenne: szerinted nem az lett volna az első számű prioritás orosz részről, miután egyáltalán felmerült a nyugati támogatás, hogy ezeket a vonalakat megsemmisítsék, hogy a nyugati utánpótlást ellehetetlenítsék még akkor, mikor az ukrán a sebeit nyalogatja márciusban?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
123000 embert ellenőriztek a felszabadított területeken. 8500-ra vár további ellenőrzés. A kollaboránsokat a történelem során soha senki nem szerette.
Ki ellenorzi oket amugy? Hogy hivjak az ukran Gestapot?

Faxan megmagyaraztak a bocskorosok is hogy milyen tudomanyosan szakszeruen hatastalanitottak azt az aknat. Latszik a Nato kikepzes, egy akna volt, arra is ramentek.



Konnyedebb olvasmany a mosogepekrol hogy a gyengebbek is megertsek.

Duborog az ukran gazdasag.

Lesz itt lazadas ha nem lesz sali telen.

Ursula projektje bebukott...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 891
113
A tegnap esti orosz helyzetkezelés után, mind csapatok, mind légierő, mind tűzérség tekintetében azért én sok esélyt nem adnék az ukrán előrenyomulásnak, főleg, hogy valami hasonlót láttam már tőlük 2014-15ben, melynek a vége közismert:


Viszonty legalább mindenkinek leeshetett, hogy februárban miért támadta meg Oroszország Ukrajnát. Ha akkor ez és ami már megsemmisült ráment volna a DLNRre, abból olyan népírtás kerekedett volna ki, mint Jugoszláviában. Rossz fiúk lettek az oroszok, de legalább élni fognak.

Kérdezitek miért nem qurják szét az infrastruktúrát, vasútat, stb. Mert más volt a cél de hogy ezek után se fogják, na az már más kérdés. Mintha erre a támadásra vártak volna, hogy rájuk ereszthessék amit hónapokig gyűjtögettek és saját biztonságuk érdekében menjenek tovább.

Tulkép az ukránok a hónapokig tartó rejtegetés és gyűjtögetés helyett házhoz mentek a pofonért. Ezt ki fogják használni az oroszok, és tovább mennek. Ne felejtsétek el már első nap Kijevben voltak!

Mintha az egész beindításához, a sorozáshoz, önkéntesekhet, nemcsak eredetileg is orosz, hanem DLNR területen is ez kellett volna, hogy lássák, ha nem vagyunk elegen, nem megyünk előre, akkor ezek visszajönnek!

Innentől viszont lehet végre háborút vívni hagyományos módon, sok nehéztechnika repcsik, stb., mert lesz hová mutogatni, hogy ha nem, akkor ez lesz. Mi tha Strelkov csipogása ezt készítette bolna elő, meg amit Demkó ír.

Viszont, ameddig a most linkeltet kb. minden este meg tudják lépni az oroszok, én az ukránok helyében húznék visszafelé, mint 2014-15ben, ameddig van híd ahol át tudnak kelni nehogy a vége 2024-15ös legyen.

Mert ez az egész onnan 8smerős, hogy ugyanezzel a média felhajtással ezt én már 2x láttam, és egyiknek se ukrán győzelem lett a vége hanem csúfos menekülés. Most is ez lesz, de most nem az a cél, mint 2014-15ben, hofy tárgyalások, kevés áldozat, most az ukrán hadsereg megsemmisítése a cél. És erre tökéletesen alkalmas ez az ukrán támadás ami inkább tűnik ardenneki szintű pr támadásnak, mint valós erejű előretörés ek, de legalább mindent bedobnak efy szűk frontszakaszra, mint 1944ben a németek, miközben a légi fölény az oroszoké ...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Megint ismétlem magam:


Miért van még vasúti közlekedés ukrajnában? Miért tud vasúton érkezni lengyelből az utánpótlás? Miért tud eljutni a frontra?
@dudi - tudom, tudom, a NATO közút specifikus szállítókapacítása... a vasút jelentéktelen.

és látom nem csak én gondolom így, hanem rögtön vmelyik hozzászóló is


Ja, és természetesn személykocsik is vannak a szerelvényben, hogy lehessen sírni, ha találat éri.


Mert a ruszki nem képes elpusztítani az infrastruktúrát. Sem. Az ukrán haderőt sem.
100X el lett magyarázva miért...
Gyenge, nincs elég precíziós eszköze hozzá.
;)
Károghatsz ezen még.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
598
7 213
93
Azért csak kérdés, hogy miközben folyton sírnak az EU-s helyreállítási alapért, mintha egetrengető szükségük lenne rá, azért farzsebből bevállalnak egy 96 darabos AH-64E rendelést.
Most akkor van pénzük, vagy nincs?
A nincset még megérteném, mert 2004 óta bár folyamatos a gazdasági növekedés, a KKE régióhoz képest mégse ugrottak fel mondjuk Dél-Korea szintjére, mégis szédületessé terebélyesedett a védelmi kiadások nagysága a lengyeléknél.
És nem máskor, mint a nadrágszíj összehúzós poszt(?)-Covid és energiaválságos időszakban.

Élek a gyanúperrel, hogy az ukránoknak szánt USA segély - amit majd az ukrán népnek kell törleszteni - egy része valójában a téma iránt oly látványosan lelkes és tevékeny lengyeleknél köt ki már most is.

Vagy ez a pénz csak egy könyvelési trükk. Csak a jelenlegi forgalomról szól, de majd leírják, hála a nyomtatott petrodollárnak.
Vagy 2030 után Lengyelország szimplán becsődöl...
Megint ismétlem magam - nagyon nagy baj lesz, ha akár orosz, akár európai oldalról engedik ezt a lengyel fegyverkezést.
A történelmet ismerve és a közelmúlt lengyel retorikáját hallva, csak a már leszerződött haderőfejlesztés olyan mértékű, ami veszélybe sodorja egész európát, és ami legitimál minden olyan igényt, hogy a lengyel államiságot fel kelljen számolni.


Magadon kívül: megint hülyeségeket beszélsz
1. az időkérdés sem mindegy - ezt már márciusban meg kellett volna tenni
2. mikor nyilvánvalóvá vált, hogy a villámtaktika nem jön be, és belengették a nyugati támogatást, azonnal ujabb frontot kellett volna nyitni breszt felől a kovel-lvov irányba
3. láttuk, hogy képesek precíziós támadásra, de azt nem 2 ágyút rejtó raktárakara kéne kilőni....

stb stb
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 647
8 447
113

Ukrainian forces in the city of Kupyansk, Kharkiv Oblast​



Valamit nagyon elcsesztek az oroszok. Vagy pedig az ukránoknak jött nagyon be a herszoni elterelés.


 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Miért van még vasúti közlekedés ukrajnában? Miért tud vasúton érkezni lengyelből az utánpótlás? Miért tud eljutni a frontra?
@dudi - tudom, tudom, a NATO közút specifikus szállítókapacítása... a vasút jelentéktelen.

és látom nem csak én gondolom így, hanem rögtön vmelyik hozzászóló is


Azért, amit az orosz topikban is leírtam.

 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 891
113
dudi - az a mennyiség ami odakerült, a többszáz t72-es, a cézárok, a nyugati APC-k, hummvee-k stb stb, annak a nagy része 100%, hogy vasúton érkezett. vasút nélkül meg lett volna b@szva az egész, ez tény.

Múltkor is tettem be infót, hogy nyikolajevből egyenesen murahovkáig vitték az erősítést vasúton. 15 km davidi brodtól. Ez vicc, hogy ilyen még lehet. Gondolom Nyikolajevbe is vasúton érkezett az egész.

Én eddig hozzáértőnek gondoltalak, de ha te azt hiszed, hogy ezt főleg közúton szállították ukrajnáig, vagy ukrajnán belül a frontig, akkor nincs miről beszélni. A déli front légvonalban 800, a harkovi 1000km a lengyel határtól. Vasút nélkül szerinted eljutott volna ez a többszáz, többezer harcjármű a frontra? De leírtam azt is, hogy emellett közúti átkelőket, hidakat, csomópontokat, üzemanyag utánpótlást is támadni kellett volna.

1 kérdésem lenne: szerinted nem az lett volna az első számű prioritás orosz részről, miután egyáltalán felmerült a nyugati támogatás, hogy ezeket a vonalakat megsemmisítsék, hogy a nyugati utánpótlást ellehetetlenítsék még akkor, mikor az ukrán a sebeit nyalogatja márciusban?
Eddig tárgyalni akartak, most már lesz elég háttértámogatás ahhoz otthon és a tél miatt az euban, hogy az orosz rövidre zárja. De ehhez kellett egy ukrán támadás, ami megmutatja a helyieknek is, hogy ha nem jelentkeztek katonának, és eddig a felszab területekről ez nem volt jellemző, akkor mindent elveszítetek! Ébresztő! A moszkvaiak bedzaratása a haditechnikával hasonló célt szolgálhat: látjátok, nincs sorozás, de kevesen vagyunk. Minden felesleges lesz, ha nem jöttök önkéntesnek, és meglátjátok jömni fognak. Onnantól viszont már tényleg háború lesz mert végre a beszaratás után lesz elég ember, aki meg fogja tudni tartani aegszállt területeket és már érdemes lesz légi háborút indítani az infrastruktúra ellen, ha van arra esély, hogy nem tudják kijavítani, mert orosz megszállás alá kerül, amit meg is tudnak tartani. De ahhoz kellett egy sokk.

Ha nem tudták volna a ruszkik, hogy mi várható, miért pont mostanra időzítik a III. Hadtestet? ;)

Kellett nekik indok, hogy miért dobnak majd át haditechnikát. Megkapták ...