[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 219
36 976
113

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Értem én, márciusi cikk, ...

Azóta:
  • Kína többször (tényleg nagyon sokszor) hangoztatta több helyen, hogy jogos volt Oroszország fellépése, és nem tehetett mást Putyin, ...
  • India egyre nagyobb mértékben vesz mindent is az oroszoktól és meg is mondták, hogy soha nem fogják elítélni, mert Oroszország volt az egyetlen, aki kiállt mellettük, amikor megcsinálták a saját atomjukat.
  • Irán adja a drónokat, meg egyéb technikákat.
  • Brazília nem hajlandó elítélni.
  • Pakisztán nem hajlandó elítélni.
  • Egyiptom nem hajlandó elítélni.
  • Irak sem hajlandó elítélni.
  • Argentína sem.
  • Venezuela sem.
  • Kuba sem.
  • Indonéziának most köszönte meg Putyin a támogatást.

Kína annyira támogatja Moszkvát, hogy a mai napig Ukrajna területének ismeri el még a Krímet is, és hivatalosan is kínai "embargó" alatt vannak a krími cégek, intézmények - azaz kínai fél nem üzletelhet velük.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Hogy a faszba nem találják a HIMARSokat?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 487
18 477
113
Ez nem csak arról fog szólni,hogy fázol majd vagy vacogsz Európában,ennél komolyabb dolgokat is fog hozni.Élelmiszer válságot,éhezést.Harmadterméseket a műtrágya hiánya miatt.A te felfogásod szerint térjen vissza Európa a gyűjtögető életmódra.Röhöghetsz is rajta.

Nem fog senki gyűjtögetni.
Ezzel lehet pánikot kelteni, mert a ruszkinak ez az érdeke. Ezért megy a picsogás.
Senki nem fagy meg a gáz ár miatt.

Az orosz propaganda kétségbeesett próbálkozása az ilyenekkel fenyegetés.

Az élelmiszer árak növekedése emeli az inflációt, valóban.

Viszont az EU eddig is a hatalmas dotációval tartotta mesterségesen alacsonyan a mezőgazdasági és élelmiszer árakat globálisan, így szegénységben a világ azon országait, akik javarészt mezőgazdaságból élnek.
Szemét módon, szerintem.

Ez azt jelenti, hogy az árak emelkedésével akár csökkenthető az EU belső ártámogtási rendszere.
Ez a megtakarítás enyhítheti az egyéb hátrányos következményeket.

Másodsorban növelheti a fejlődő országok úgynevezett "csere arányát", ami gazdaságilag akár hasznos is lehet. A műtrágya árak ezt persze befolyásolhatják, tehát a kérdés kinél marad az emelkedő árak után a profit?

Én remélem, az agrár országoknál.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 981
5 420
113
Idén csökkent az orosz GDP, náluk már recesszió van, ami az EUban jövőre jön. Persze az energiabevételek nem csökkentek, hanem nőttek. Pont akkor járnának xarul a ruszkik, ha feloldják az energiaszankciókat, beszakadnaának az árak és a regi mennyiseget már nem tudnák eladni. Szal azért felmerül bennek, aki Brusszelben tolja az energiaszankciókat végülis kinek az embere....
Egy szinte biztos az közel keleti olaj és gáz termelő Államok rövid és hosszú távon is jól járnak.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 387
63 224
113
Jól lesz az 85%-nak is.
Az orosz haderő 85 százaléka csak teljes mozgósítás esetén harcolhatna Ukrajnában, mivel ennyi ember és technika már óriási logisztikai lábnyommal tudna csak operálni.
Arról nem is beszélve, hogy furcsa lenne, ha a hatalmas Oroszország teljes haderejének mintegy 85 százaléka szinte eltörpülne a jóval kisebb ukrán haderő kb feléhez képest. Mert kb az ukrán haderő fele érintett folyamatosan a keleti fronton, az orosz meg létszámhátrányból támad.
És nyilván egy két kontinenst átszelő világ legnagyobb országa nem fogja a hadereje 85 százalékát egy kis frontszakaszra összezsúfolni.

A szöveg valójában arról szól, hogy Oroszország nem a hadereje 85 százalékát, hanem az Ukrajnában bevetett hadereje 85 százalékát használja csak ki.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 453
113
Hogy a faszba nem találják a HIMARSokat?
Megtalálják (=honnan lőtték ki a rakétákat), csak el nem találják (mert elpucolnak a rakéták kilövése után).
Azt meg semmilyen counterbattery radar nem mondja meg neked, hogy melyik gumiszerelő műhelybe rejtették el a HIMARSokat.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 453
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 470
93 522
113
És ez nem a jelenlegi politikánk hibája talán?
Amúgy pont NATO tagságunk miatt nem tartok ettől hogy veszélyeztetnének minket, viszont a kárpátaljai magyarság nehéz időszak elé néz....
A kárpátaljai magyarság kérdését Putyin február 22-én megoldotta. Aki fiatal lelécelt, páran maradtak meg az öregek, ők pedig idővel meghalnak. Így ukrán részről a magyar kérdés lezárult.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Szerintem te itt hazudsz. ↓

"Ugye az megvan, hogy "német" külügyminiszter meg bemondja, hogy őt nem a németek érdekei foglalkoztatják, hanem ukrajna.. ennyit a erkölcsökről.."

Mit mondott Baerbock pontosan?
“Ich gebe den Menschen der Ukraine das Versprechen, wir stehen an eurer Seite, solange ihr uns braucht – egal, was meine deutschen Wähler denken”
Hát pedig ez pontosan azt jelenti, még ha nem is 1:1 a fordítás… Épp csak nem sheissegalt mondott.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 882
86 997
113
A kárpátaljai magyarság kérdését Putyin február 22-én megoldotta. Aki fiatal lelécelt, páran maradtak meg az öregek, ők pedig idővel meghalnak. Így ukrán részről a magyar kérdés lezárult.
Ez qurvára nem így van.

De ugye, megmondta a tévé is.


Én úgy érzem, továbbra is, azért ilyen "hangos a siker" ukrán részről, mert a 9 milliárdért "hangos siker" kellett. Hogy a mani felmarkolása és a félidős USA választás után mi lesz, tök mindegy: az akkor lesz, ez a 9 milliárd meg most kell nekik!
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Mondjuk felmerül a kérdés, szigorúan gyakorlati oldalról, hogy pontosan miért is olyan nemkívánatos, hogy ez a "friendship & brotherhood" helyrejöjjön?
Mitől rettegnek annyira a derék hoholok, ha esetleg (!) megszállná őket az OF?
Mi történne?
Nem ők rettegnek,hanem az usa.

Ukrajnát egy az egyben,mint egy bábut,úgy mozgatják ezt a szerencsétlen nyomorult országot. Nem szuverén az ország.. ilyen szintű kézivezérlésre amit egy ország egy másik országgal csinál,szerintem nem volt még példa a történelemben.

Ha vége,az usa úgy fogja ott hagyni,mint egy kiélt,elhasznált ribancot...ahogy tette ezt Afganisztánnal és az ottani szövetségeseivel.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Mondjuk felmerül a kérdés, szigorúan gyakorlati oldalról, hogy pontosan miért is olyan nemkívánatos, hogy ez a "friendship & brotherhood" helyrejöjjön?
Mitől rettegnek annyira a derék hoholok, ha esetleg (!) megszállná őket az OF?
Mi történne?

Ki a fene akar ilyen barátokat, testvéreket, szomszédokat? Épeszű ország, ember nem.
Nem tudom, hogy rettegneke vagy sem de láthatóan nem akarják.

más: ~egy hete láttam új anyagot Mariupolról. Drezda utánérzet. Közben Mariupol volt az egyik hanem legoroszabb Ukrán város 40-45%a vallotta magát Orosznak. Csak Mariupolnál sokezer orosz embert öltek, sokezer orosz család lakását, házát rombolták le. Nem az Ukránok. Az Oroszok. Ahogy anno írtam nincs olyan akármi az elmúlt 50évben aki annyi oroszt mészároltatott volna aki annyi szenvedést okozott volna orosz polgároknak mint Putyin és hadserege.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Az orosz haderő 85 százaléka csak teljes mozgósítás esetén harcolhatna Ukrajnában, mivel ennyi ember és technika már óriási logisztikai lábnyommal tudna csak operálni.
Arról nem is beszélve, hogy furcsa lenne, ha a hatalmas Oroszország teljes haderejének mintegy 85 százaléka szinte eltörpülne a jóval kisebb ukrán haderő kb feléhez képest. Mert kb az ukrán haderő fele érintett folyamatosan a keleti fronton, az orosz meg létszámhátrányból támad.
És nyilván egy két kontinenst átszelő világ legnagyobb országa nem fogja a hadereje 85 százalékát egy kis frontszakaszra összezsúfolni.

A szöveg valójában arról szól, hogy Oroszország nem a hadereje 85 százalékát, hanem az Ukrajnában bevetett hadereje 85 százalékát használja csak ki.

Sokan abban tévednek, hogy mivel az orosz haderő ~ 1 milliós, ezért az Ukrajnában harcoló 200,000 fő, az annak csak az ötöde, ~ 20%.
A tévedés abban van, hogy az 1 milliós orosz haderőben már benne számoltatik:

23px-Flag_of_the_Russian_Federation_Ground_Forces.svg.png
Russian Ground Forces
23px-Flag_of_the_Russian_Aerospace_Forces.svg.png
Russian Aerospace Forces
23px-Naval_ensign_of_Russia.svg.png
Russian Navy
23px-Flag_of_the_Russian_Airborne_Troops.svg.png
Russian Airborne Forces
23px-Flag_of_Strategic_Rocket_Forces_of_Russia.svg.png
Russian Strategic Rocket Forces
Russian Special
amiből a Russian Ground Forces létszáma csak ~ 280,000 fő. Ebből van 200,000 fő Ukrajnában. Maradt még 80,000 fő Oroszországban.
Tehát a kb. 85% úgy jön ki, hogy 200,000 fő / 280,000 fő = 71%
Tehát a ~ 1 millió fő az nem mind szárazföldi harcoló katona, hanem abban már benne van a légierő, a haditengerészet, a stratégiai nukleáris erők stb. - és ezek nyilvánvalóan nincsenek Ukrajnában, és nem is vethetőek be szárazföldi gyalogosként.
Tehát NINCS Oroszországnak 1 millió gyalogosként Ukrajnába beküldhető katonája.
Ami meg van, annak már 71%-a már most Ukrajnában harcol, és maradt még kb. 80,000 katonájuk, amelyből kb. 50,000 a Vosztok 2022 hadgyakorlaton volt a Távol-Keleten. Ennyi.
Ha a 71%-hoz hozzávesszük, hogy a légierő, légvédelem, haditengerészet egy része is részt vesz az Ukrajna elleni harcban, akkor teljesen reális a 85%-os szám.
Ezt lenne már jó, ha fölfognák azok, akik olyanokat mondanak, hogy az orosz haderő a 5%-át használja Ukrajnában.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
@cirqle
Ebben mi a vicces? Nem igaz, hogy a Russian Ground Forces létszáma ~280,000 fő és nem 1 millió?
Tehát ha 280,000 főből 200,000 már Ukrajnában van, akkor maradt még 80,000 katona?
Nem így van?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 470
93 522
113
Igen, nyilván így lesz, de mondok neked valamit: ha így lesz, európa akkor is veszített.

Tudod, a köztörvényes bűnözőkkel te se úgy üzletelsz, mint a megbízható partnerekkel. Na most az EU abban a pillanatban, amikor elrabolta az orosz állam, és magánszemélyek vagyonát, bejelentette, hogy ő beza köztörvényes. Innentől nem egészen értem mit hisztizel. Amúgy is, te is verted a tamtamot egész tavasszal, hogy alternatívforrások. Amikor meg lett kérdezve, hogy azok hol vannak, jelezted, hogy megfogjaoldaniazeu. Hát tessék, megoldotta. Mondjuk most egy kibaszottul kurva nagy bocsánat, ezt elnéztem jól jönne, de nem fog jönni. De visszatérve: innentől a szállítók ezt is be fogják árazni. Avagy csak drágán, és kurva drágán fog tudni a szent ejú gázt venni. És örülhetünk, hogy még egyáltalán kapunk. Mert amúgy bőven benne van a pakliban az is, hogy nem fogunk. Senkitől.

Meg még drágább lesz. De ezt is jeleztük jópáran, hogy ebből baj lesz more. Akkor is ment a szöveg, hogy neeem, az ejunak van pínze, megoldja. Amikor szólva lett, hogy a pínz nem alapanyag, akkor megint csak ment, a megvesszük máshonnan. Most meg megy a hiszti, hogy a gonoszorosz. Az elején leírtam, ha rajtad a szopóállarc, akkor békét kötsz, amíg még tudsz feltételeket szabni. Mert minden egyes nappal romlanak az alkupozícióid. Amik már most sokkal rosszabbak, mint tavasszal lettek volna. Tudod, ez olyan, hogy Napcsinak is megmondották Lipcse után, hogy am ha megelégszik Franciaországgal, akkor még a hódításai egy részét is megtarthatja. Aztán amikor már Párizs került veszélybe úgy volt vele, elfogadja. Csak akkor már nem ezek voltak a feltételek.
A felét sem mondtam, amit irsz ezért sztem egymast ne idézgessük. Alapvetően meg tudja oldani az EU az alternativ beszerzést, de nem 2 ev alatt és drágábban. Ettől függetlenül Mo. stratégiai erdeke, hogy legyen alternativ beszerzési lehetőség!!

Csak 1 példa. Augusztus elején elzárták az ukránok az orosz olajtranzitot. Ha a MOL nem perkál, nézhettünk volna mint a lukinyúl, mert Batta, Pozsony máshonnan nem tud orosz olajat kapni. Ha ebből nem érted, miert fontos alternativ beszerzési lehetőség, nem tudok segíteni. .

Ezért volt dicséretes a déli gázvezeték Ukrajnát megkerülve, mégha jelenleg csak orosz gáz jön belőle. De olaj eseten, mind a ruszki, mind az ukrán rezsimnek ki vagyunk szolgáltatva.
Tudom erre a terv a magyar-orosz határ. De augusztus elejéhez képest az oroszok haladtak 100km-t, hátra.....
Hagyd már ezt a hülyeséget abba. Jobbos létedre az orosz-ukrán topikban úgy viselkedsz, mint egy ellenzéki.

És vannak jó és rossz fiúk. Esetünkben a korrupt, náci, maffiózó, tolvaj, életképtelen Ukrajna az a rosszfiú, az oroszok miatt meg nem fogsz megfagyni télen, pedig ha az eura hallgattál volna Atlantistaként, erre komoly esélyed lenne.

Nekem az összes ukrajnai származású barátom azt mondja, hogy pusztuljon Z és a rezsim. Élhetetlen szar az egész, te meg csápolsz érte, és szerinted Oroszország élhetetlenebb, Putyin meg rosszabb vezető, mint Z, mert papíron csökken a GDPje?
Már ezerszer leírtam, hogy Mo. érdeke a gyors orosz győzelem lett volna nem ez a szerencsétlenkedés, amit Putyin művel. Ezzel Mo. mozgásterét folymatosan szűkíti. A tököm se csápol Zselének, de egyszerűen ha kettőt hátrébb lépsz lathatood, hogy a háborúban jobban teljesit mint Putyin. Eddig mindenképp. Ez független a szimpátiától.

És nekem jobbosként, nacionalistaként, Brüsszel ugyanaz mint Moszkva. Mindegyik csak addig fontos, amig az előnyünkre használjuk. Moszkva az elmúlt 1 évben lassan több kárt okoz Mo. nal, mint a brüsszel kultrmarxista, woke elit.
 
  • Tetszik
Reactions: MoyesMD and zsolti