[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
594
6 309
93
A grúz háború idején kellett volna a muszkat teljes körűen embargozni.Most nem lenne ukrán háború,nem lenne ruszki energiazsarolas,gazfegyver.Nyugat akkor pillanatnyi politikai érdekből,kenyelembol,nemtorodomsegbol stratégiai baklovedt csinált.Es a dolog már csak olyan természetű,hogy az akkori hibáért most meg kell fizetnünk.
De még mindig jobb most fizetni a hiba árát kamatostul is,mint hagyni az ujraelefo orosz birodalmi imperializmust nyakunkba ülni.
Te milyen mozit nézel amúgy? Itt vergődtök fél éve, hogy aki orosz gázt vesz az gyilkos, most meg zsarolóztok, energiafegyvereztek? Ki vet ki szankciókat gazdasági fegyverként, deklaráltan azért, hogy bedöntse a másik gazdaságát? Az orosz politika jelentette ki, hogy az USA t fel kell darabolni, vagy fordítva?

Full lesz@rjátok ezeket a tényeket, meg orosz imperializmusról hallucináltok, egy folyamatosan terjeszkedő és nonstop háborúzó nyugat mellett. Komolyan mondjátok meg, hogy mitől lehet ennyire beállni
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
A NATO ellen harcolunk. Nem kevesebbet. A zsoldosok külföldiek, a felszerelések idegenek. Meddig bírják ezek a szerencsekatonák?
Akkor elég szarul állnak, mert még a reguláris NATO erők meg sem érkeztek, de már 1000 harckocsit veszítettek...
;)
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Néhányan már máskor is megtettük, de én megint szeretném megköszönni mindenkinek, aki forrásokat, információkat hoz. Bármelyik oldalról! Az mindenkire rá van bízva, hogy mit fogad el belőlük igaznak vagy hamisnak vagy kinek drukkol.
Én is szoktam nem csak ide, de a fórum többi részére is ukrán cikkeket felrakni, pedig abszolút nem vagyok ukrán párti. De mind a két-három oldal anyagaira kíváncsi vagyok.

Én nagyon csodálkozom azon megnyilatkozásokon, amikor sorjáznak egymás ukrán- meg orosz-barát minősítések. Én ebben a topicban eddig néhány kivételtől eltekintve alig találkoztam orosz- vagy ukrán-párti emberrel. A fórumon megszólalók 95%-a magyar-párti. Ez még akkor is így van, ha teljesen ellentétesen értelmezve a geopolitikai helyzetet meg vannak róla szívből győződve, hogy nekünk egyik vagy a másik nagyhatalmi érdek mögé kéne szolgaian beállni, hogy elkerüljünk egy sokkal súlyosabb taslit vagy a három pólus között két lábbal egyensúlyozni és megtalálni a kiskapukat.

Nekem ez, hogy van egy topic Magyarországon, ahová fel lehet tenni ukrán, orosz, német és jenki újságcikkeket, vagy érvelni lehet valamelyik oldal mellett érzelmileg nagyon fontos. Életem meghatározó irodalmi élménye volt Illyés Gyulától az Egy mondat a zsarnokságról. Amiből azt a következtetés vontam le, hogy ez a fajta szólás szabadság a legfontosabb lakmusz papír arra, hogy egy országban diktatúra van-e, hiszen az saját logikájából következően nem engedheti megnyilvánulni, beszélni nem csak az ellenzéki politikusokat, hanem az átlag embereket sem.


"
Hol a zsarnokság van,
ott zsarnokság van
...

ott zsarnokság van
nemcsak a füst-sötéten
gomolygó vádbeszédben,
beismerésben,
rabok fal-morse-jében
...

nemcsak a titkon
félig nyílt ajtón
ijedten
besuttogott hírekben,
a száj elé kapott ujj
"pszt"-jében
...

abban, ahogy a "halló"
közben - érzed - a kagyló
csöndjén keresztül
figyel egy idegen fül
...

az utcán oly szokottan
ismételt hogy-vagy-okban
a hirtelen puhábban
szorított kézfogásban,
ahogy egyszercsak
szerelmed arca megfagy,
mert ott van
a légyottban,
nemcsak a vallatásban,
ott van a vallomásban,
az édes szómámorban,
mint légydög a borodban,
mert álmaidban
sem vagy magadban,
ott van a nászi ágyban,
előtte már a vágyban,
mert szépnek csak azt véled
mi egyszer már övé lett;
vele hevertél,
ha azt hitted, szerettél

...

mintha nyitva az ablak
s bedől a dögszag,
mintha a házban
valahol gázfolyás van,
ha magadban beszélgetsz,
ő, a zsarnokság kérdez,
képzeletedben
se vagy független
...

templom, parlament, kínpad:
megannyi színpad;
hunyod-nyitod a pillád,
mind az tekint rád;
mint a betegség,
veled megy, mint az emlék
...

töprengenél, de eszmét
tőle fogan csak elméd,
néznél, de csak azt látod,
amit ő eléd varázsolt,
s már körben lángol
erdőtűz gyufaszálból,
mert mikor ledobtad,
el nem tapodtad

...

hol zsarnokság van,
mindenki szem a láncban;
belőled bűzlik, árad,
magad is zsarnokság vagy;
mert már miattad dermed
dacba a gyermek

...

mert ahol zsarnokság van,
minden hiában,
e dal is, az ilyen hű,
akármilyen mű,
mert ott áll
eleve sírodnál,
ő mondja meg, ki voltál,
porod is neki szolgál."

Teljes vers szövege megtekinthető itt:

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 033
113
Az erőművek egy része esett ki a keleti meghibásodott hálózati részt leválasztották a nyugati hibátlan területekről. Ezért van Kárpátalján most is villany. Ha az összes erőmű állna, nyugatról akkor is kaphatna áramot ha muszály ukrajna..
Ez igy csak egy figyelmeztetés megint, mint a februári "belátogatás" Kiev felé is..
Akkor lesz kemény az energiahiány ha hasonlóan kalibrálnák a nyugati országrészt, és menne a hálózata ott is a lecsóba.

Valószínűleg be is következik ha az ukrán nem száll magába mert Zseli zseninek képzelte magát,túljátszotta a kottáját
Volt Ukrajnának tegnapelőtt 100% kapacitása, ez már visszaesett mondjuk 70%-ra és nem ez a legnagyobb bajuk, hanem az, hogy az oroszok bármikor képesek 1-2 óra alatt újabb 30%-ot vagy akár minden megmaradt kapacitást elpusztítani.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 804
113
Sziasztok!
Szerintem Magyarország stratégiai érdeke az EU és NATO tagság, az USA szövetség az orosz terjeszkedés ellen és legfőképp a kiegyensúlyozott, békés kapcsolatok a szomszédainkkal.
Magyarország léte kerülhet veszélybe, ha teljesen értelmetlen területi követelésekkel ellenségünké tesszük az összes szomszédos országot.
Ne feledjük Ukrajna itt van a határainkon túl, Oroszország pedig messze és egyre messzebb kerül földrajzilag, politikailag és gazdaságilag is értelmetlen erőszakos birodalmi ambícióival.

Magam részéről veszélyesnek és kontraproduktívnak tartom szembeszállni azzal a szövetséggel aminek a tagjai vagyunk és annak az oldalára állni aki nyíltan a felszámolására törekszik.
Az események fényében az oroszok már semmiképp nem nyerhetik meg ezt a háborút amit Európa ellen indítottak, nincs olyan opció, hogy Ukrajnát elfoglalják és minden rendben lesz. Szerintem erre kellene felkészülnünk!
Tudsz mutatni egy olyan a kormánytól származó nyilatkozatot amiben azt nyilatkozták, hogy Magyarország kinyilvánította X vagy Y területre az igényét? Nem fogsz tudni, mert sosem létezett ilyen, és ehhez képest minden más az belemagyarázás vagy provokáció. Ami pedig ukrajnai szomszédunkat illeti (hogy legyen on topic is) hát nekünk sokkal rosszabb lesz ebből a háborúból győztesen kikerülő Ukrajna, mint egy vesztes fél. Sokkal agresszívebbek lesznek velünk és adott esetben még az is elképzelhető, hogy nekünk fognak menni, úgy, hogy mindeközben a NATO baromira nem fog nekünk segíteni. Jöhetnek a röhőgős smileik.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
770
7 008
93
Szerintem te itt hazudsz. ↓

"Ugye az megvan, hogy "német" külügyminiszter meg bemondja, hogy őt nem a németek érdekei foglalkoztatják, hanem ukrajna.. ennyit a erkölcsökről.."

Mit mondott Baerbock pontosan?
Ezt modta: „De ha azt ígérem az ukrajnai embereknek, hogy az ő oldalukon állunk, ameddig csak szükségük van ránk, akkor azt teljesíteni akarom. Mindegy, hogy mit gondolnak a német választóim.
Ez a google fordítós: "Ha megígérem az ukrajnai embereknek: „Addig állunk önökkel, amíg szüksége van ránk”, akkor teljesíteni akarom – nem számít, mit gondolnak német szavazóim, de teljesíteni akarom Ukrajna népét."



Tudom, hogy még ezt is megpróbálod tekergetni, csúsztatgatni.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
5 936
41 145
113
Az MLRS "HIMARS" éjszakai megsemmisítése Harkov irányában a Rotary arkangyaloktól.
Nem is olyan régen az ukrán fegyveres erők közzétett egy videót arról, hogyan telepítik a "HIMARS"-okat Harkov irányába, de most megsemmisítik.
 

Atlas

Active Member
2018. június 20.
44
127
33
Ami pedig ukrajnai szomszédunkat illeti (hogy legyen on topic is) hát nekünk sokkal rosszabb lesz ebből a háborúból győztesen kikerülő Ukrajna, mint egy vesztes fél. Sokkal agresszívebbek lesznek velünk és adott esetben még az is elképzelhető, hogy nekünk fognak menni, úgy, hogy mindeközben a NATO baromira nem fog nekünk segíteni. Jöhetnek a röhőgős smileik.
És ez nem a jelenlegi politikánk hibája talán?
Amúgy pont NATO tagságunk miatt nem tartok ettől hogy veszélyeztetnének minket, viszont a kárpátaljai magyarság nehéz időszak elé néz....
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
Igen. "A béketàbor legyőzhetetlen." :)
Ki az a "mindenki".Mi az az "egység"? Az a kb40 orszàg a kb 192 közűl?
Gondolj erre,meg a "morálra" ha jön a gàzszàmlàd stb.

A mindenki, az a világ 141 országa.
:)
Ja, négy ország van Putyinnal...
Szíria, Belarusz, Észak-korea.
Nyerő csapat.
;)


A gázfegyver sem fog működni....
Hiába a sok fenyegetőzés, mindenki megfagy, majd megváltozik a véleményünk a hidegben, stb.
Nem fog. Ahogy eddig is, ezután is kitart Európa és a világ.
Kevés az a 30 %, aminek a nagy része pótolva lett, másik része fogyasztás csökkenés az árak miatt. Ez látszik a gáz árakon.

 
K

Kopi2000

Guest
Néhányan már máskor is megtettük, de én megint szeretném megköszönni mindenkinek, aki forrásokat, információkat hoz. Bármelyik oldalról! Az mindenkire rá van bízva, hogy mit fogad el belőlük igaznak vagy hamisnak vagy kinek drukkol.
Én is szoktam nem csak ide, de a fórum többi részére is ukrán cikkeket felrakni, pedig abszolút nem vagyok ukrán párti. De mind a két-három oldal anyagaira kíváncsi vagyok.

Én nagyon csodálkozom azon megnyilatkozásokon, amikor sorjáznak egymás ukrán- meg orosz-barát minősítések. Én ebben a topicban eddig néhány kivételtől eltekintve alig találkoztam orosz- vagy ukrán-párti emberrel. A fórumon megszólalók 95%-a magyar-párti. Ez még akkor is így van, ha teljesen ellentétesen értelmezve a geopolitikai helyzetet meg vannak róla szívből győződve, hogy nekünk egyik vagy a másik nagyhatalmi érdek mögé kéne szolgaian beállni, hogy elkerüljünk egy sokkal súlyosabb taslit vagy a három pólus között két lábbal egyensúlyozni és megtalálni a kiskapukat.

Nekem ez, hogy van egy topic Magyarországon, ahová fel lehet tenni ukrán, orosz, német és jenki újságcikkeket, vagy érvelni lehet valamelyik oldal mellett érzelmileg nagyon fontos. Életem meghatározó irodalmi élménye volt Illyés Gyulától az Egy mondat a zsarnokságról. Amiből azt a következtetés vontam le, hogy ez a fajta szólás szabadság a legfontosabb lakmusz papír arra, hogy egy országban diktatúra van-e, hiszen az saját logikájából következően nem engedheti megnyilvánulni, beszélni nem csak az ellenzéki politikusokat, hanem az átlag embereket sem.


"
Hol a zsarnokság van,
ott zsarnokság van
...

ott zsarnokság van
nemcsak a füst-sötéten
gomolygó vádbeszédben,
beismerésben,
rabok fal-morse-jében
...

nemcsak a titkon
félig nyílt ajtón
ijedten
besuttogott hírekben,
a száj elé kapott ujj
"pszt"-jében
...

abban, ahogy a "halló"
közben - érzed - a kagyló
csöndjén keresztül
figyel egy idegen fül
...

az utcán oly szokottan
ismételt hogy-vagy-okban
a hirtelen puhábban
szorított kézfogásban,
ahogy egyszercsak
szerelmed arca megfagy,
mert ott van
a légyottban,
nemcsak a vallatásban,
ott van a vallomásban,
az édes szómámorban,
mint légydög a borodban,
mert álmaidban
sem vagy magadban,
ott van a nászi ágyban,
előtte már a vágyban,
mert szépnek csak azt véled
mi egyszer már övé lett;
vele hevertél,
ha azt hitted, szerettél

...

mintha nyitva az ablak
s bedől a dögszag,
mintha a házban
valahol gázfolyás van,
ha magadban beszélgetsz,
ő, a zsarnokság kérdez,
képzeletedben
se vagy független
...

templom, parlament, kínpad:
megannyi színpad;
hunyod-nyitod a pillád,
mind az tekint rád;
mint a betegség,
veled megy, mint az emlék
...

töprengenél, de eszmét
tőle fogan csak elméd,
néznél, de csak azt látod,
amit ő eléd varázsolt,
s már körben lángol
erdőtűz gyufaszálból,
mert mikor ledobtad,
el nem tapodtad

...

hol zsarnokság van,
mindenki szem a láncban;
belőled bűzlik, árad,
magad is zsarnokság vagy;
mert már miattad dermed
dacba a gyermek

...

mert ahol zsarnokság van,
minden hiában,
e dal is, az ilyen hű,
akármilyen mű,
mert ott áll
eleve sírodnál,
ő mondja meg, ki voltál,
porod is neki szolgál."

Teljes vers szövege megtekinthető itt:

Most akkor diktatura van itthol vagy nem?
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 334
12 994
113
A mindenki, az a világ 141 országa.
:)
Ja, négy ország van Putyinnal...
Szíria, Belarusz, Észak-korea.
Nyerő csapat.
;)


A gázfegyver sem fog működni....
Hiába a sok fenyegetőzés, mindenki megfagy, majd megváltozik a véleményünk a hidegben, stb.
Nem fog. Ahogy eddig is, ezután is kitart Európa és a világ.
Kevés az a 30 %, aminek a nagy része pótolva lett, másik része fogyasztás csökkenés az árak miatt. Ez látszik a gáz árakon.

Ez nem csak arról fog szólni,hogy fázol majd vagy vacogsz Európában,ennél komolyabb dolgokat is fog hozni.Élelmiszer válságot,éhezést.Harmadterméseket a műtrágya hiánya miatt.A te felfogásod szerint térjen vissza Európa a gyűjtögető életmódra.Röhöghetsz is rajta.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 055
6 513
113
A mindenki, az a világ 141 országa.
:)
Ja, négy ország van Putyinnal...
Szíria, Belarusz, Észak-korea.
Nyerő csapat.
;)

Értem én, márciusi cikk, ...

Azóta:
  • Kína többször (tényleg nagyon sokszor) hangoztatta több helyen, hogy jogos volt Oroszország fellépése, és nem tehetett mást Putyin, ...
  • India egyre nagyobb mértékben vesz mindent is az oroszoktól és meg is mondták, hogy soha nem fogják elítélni, mert Oroszország volt az egyetlen, aki kiállt mellettük, amikor megcsinálták a saját atomjukat.
  • Irán adja a drónokat, meg egyéb technikákat.
  • Brazília nem hajlandó elítélni.
  • Pakisztán nem hajlandó elítélni.
  • Egyiptom nem hajlandó elítélni.
  • Irak sem hajlandó elítélni.
  • Argentína sem.
  • Venezuela sem.
  • Kuba sem.
  • Indonéziának most köszönte meg Putyin a támogatást.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 823
113

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 897
5 204
113
Ami azért jó mert? Scud-B-kel csapkodták meg őket. Ami még mindig nem egy modern rakéta.
70 százalékát találták el azoknak a scudoknak amik a patriot rendszer hatósugarába kerültek.Ezek a parriot rendszerek 30 évvel ezelőtti korai PAC-2 esek voltak.PAC-2 2018-ig több frissítést is kapott.Scudnak 4 Mach a sebessége nem feltétlenül könnyebb célpont mint egy hangsebesség környékén repülő cirkálórakéta.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 804
113
És ez nem a jelenlegi politikánk hibája talán?
Amúgy pont NATO tagságunk miatt nem tartok ettől hogy veszélyeztetnének minket, viszont a kárpátaljai magyarság nehéz időszak elé néz....
Nézőpont kérdése. Én semmi esetre sem tartom hibás lépésnek, hogy kiálltak a kárpátaljai magyarok érdekei mellett és nem hagytuk ezt szó nélkül az ukránok felé, mert szerintem egy helyesen gondolkodó kormánynak alap, hogy nem hagyja szarban azokat az embereket és kiáll azon jogaik elismertetése mellett ami egyébként is járna nekik, pláne úgy, hogy az EU-ba csatlakozni kívánó Ukrajnának eleve kötelessége lenne biztosítani. Ehhez képest alakítottuk a reakcióinkat Ukrajnával szemben. Az meg, hogy Ukrajna a ruszkikkal vívott háborújának okaként egy kalap alá vette a magyar kisebbséget az orosszal az meg már őket minősíti nem minket.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
A mindenki, az a világ 141 országa.
:)
Ja, négy ország van Putyinnal...
Szíria, Belarusz, Észak-korea.
Nyerő csapat.
;)


A gázfegyver sem fog működni....
Hiába a sok fenyegetőzés, mindenki megfagy, majd megváltozik a véleményünk a hidegben, stb.
Nem fog. Ahogy eddig is, ezután is kitart Európa és a világ.
Kevés az a 30 %, aminek a nagy része pótolva lett, másik része fogyasztás csökkenés az árak miatt. Ez látszik a gáz árakon.

Az ENSZ az USA-t több tucat alkalommal ítélte el. Erről ennyit. Az ENSZ-nek nincs elérhető célja, nincs hatalma, egy szinte értelmezhetetlen szervezet. Mindent is elítélnek, de soha nem változik semmi. AZ ENSZ simán csak egy vicc társulat.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
905
10 276
93
És ez nem a jelenlegi politikánk hibája talán?
Amúgy pont NATO tagságunk miatt nem tartok ettől hogy veszélyeztetnének minket, viszont a kárpátaljai magyarság nehéz időszak elé néz....
Miért a mi politikánk hibája?
Mert szóltak hogy tán a kisebbségeknek kellene engedni a saját nyelvük használatát? Várom a válaszod!
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
594
6 309
93
Ezt modta: „De ha azt ígérem az ukrajnai embereknek, hogy az ő oldalukon állunk, ameddig csak szükségük van ránk, akkor azt teljesíteni akarom. Mindegy, hogy mit gondolnak a német választóim.
Igen, ez ilyen, amikor bemutatják a mesterek, hogy hogyan kell csinálni a demokráciát. Csak azt nem értem, hogy ilyenkor mi jön le azoknak, akik tényleg hisznek is ebben a lócitromban?
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Teljes áramszünet Harkov, Donyeck, Zaporizsja, stb ukrajna által ellenőrzött részein. Reuters és Zelenszkij twitter linkeket teszek be, hogy elkerüljük a vádaskodást miszerint csak kétségbeesett orosz propaganda.
Persze a nyugati médiagépezet még mindig makacsul szajkózza, hogy az oroszok összeomlottak, és hogy Ukrajna fog áramot szolgáltatni Németországnak. És az istenadta nép, elhiszi. Smyhal lenyilatkozta, így van, pont.