Robert C. Castel most kemény volt:
Ha valóban el akarjuk rettenteni az oroszokat, akkor a nyugatnak biztosítania kell Ukrajna számára egy "nukleáris ernyőt", vagyis egy hihető ígéretet arra, hogy egy Ukrajnát ért atomcsapásra, atomcsapással válaszolunk.
De egy komment érdekesebb:
"
Nos, én azt gondolom, hogy a dolog egy részét tekintve, nagyobb a valószínűsége a taktikai bevetésének, minthogy nem.
Legalábbis a nyugat nagyon szeretné, de ahogy a rendelkezésemre álló adatokat vizsgálom, van pár fék, ami az oroszoknál működésben van, és itt nem a nyugat katonai válászára gondolok.
1. Az elmúlt 6-7 hónap azt megtanította nekünk, hogy Oroszország, nem csak atom, hanem energetikai és élelmiszeripari nagyhatalom is.
2. A következő 5-6 hónap nagyon érdekes lesz, mert úgy tűnik, hogy a gáz kormányváltó eszköz lett. Szlovákiában a kormány a bukás szélén, Bulgária folyamatban az új kormány, Macron elveszítette a többségét, Dragi bedobta a törölközőt, a Svédeknél kormányváltás van folyamatban, Hollandia forrong, Truss meg most tűri fel az ingujját. a Lengyelek pedig választásra készülnek. HA bírják cérnával a ruszkik, akkor tavaszra egy jelentősen megváltozott helyzet lesz az ő javukra ezt a részt tekintve.
3. Műtrágya. Nos, ez nem csak egy aduász a kezükben, hanem az az eszköz, amivel gyakorlatilag a gazdasági háborút megnyerték. Jelenleg a szántóföldi növénytermesztés műtrágya nélkül elképzelhetetlenen. A műtrágya jelenlegi ára az egekben, ez az ár a növények eladási árában már jelentkezik. A takarmánynál már nem tudják úgy érvényesíteni, a feldolgozott élelmiszereknél sem, így drasztikusan csökken ebben az iparágban a profit, ami elbocsájtásokhoz, és visszaeséshez vezet.
A gond nem is ez az év, hanem a következő évek. Azért mert nincs műtrágya. Az elemzők 20-25%-os élelmiszer mennyiség visszaeséssel számolnak a következő években. De nem az oroszoknál.
3. Élelmiszert tekintve a búzából a világkereskedelmi mennyiséget tekintve tavaly 18%-al voltak jelen a piacon, az ukránok 9%. Az ukránok most visszaesnek és az oroszok rekordterméssel lesznek a mérlegnyelve. Ráadásul az Ukrajnából elindult hajók alig negyede ment Afrikába, hogy segítsen kezelni az élelmiszerhiányt. A globális dél az oroszokhoz került, mert náluk van az élelem jelentős része.
4. Ezt a mérlegnyelvet és az élelmiszer hiányt felhasználva az EU alternatív gázszállítóit meg tudja győzni, hogy ne adjanak olyan mennyiségben az EU-nak gázt, hogy az oroszokat meg tudják kerülni.
5. Nekem nem fér a fejembe, hogyha nincs elég energia az EU-ban, akkor pl. a németek hogyan akarják felpörgetni a hadiiparukat? Jelenleg nem az a kérdés, hogy hány Leopárdot, vagy Gepárdot fognak gyártani, hanem az, hogy a lakosságnál 21, 19, vagy 17 fok legyen a lakásban.
Nos, ezek fékek, de hosszabb távon fejtik ki a hatásukat. Azt, hogy az oroszoknak mi számít jobban a presztízs, vagy a fentiek nem tudom megítélni, meg azt sem, hogy meddig bírják cérnával.
A magam részéről azt gondolom, hogy a taktikai atomfegyver bevetésének nagyon nagy az esélye, de a fentieket figyelembe véve, ez a bevetés egyre inkább a nyugat érdeke, mert akkor az oroszokat a média segítségével pária sorba tudja taszítani.
Aztán, ahogy alig pár napja mondtad, a művelet a valószinűsített orosz célokat tekintve megyeget előre.
Ha úgy érzik, hogy van idejük, és a jelen helyzet gazdaságilag többet hoz mint a művelet visz, és a világ fele továbbra is mögötte áll, akkor nekik nagyon is megfelel, ha a nyugat napirenden tartja az atomfenyegetést, ők meg sokat mondóan hallgatnak.
Ezt így leírva és visszaolvasva azt látom, hogy a jelen helyzet az USAnak és az Oroszoknak megfelel.
Ám a fentieket nagyon árnyalja az, hogy a cselekvések jó 85%-a érzelmi, nem pedig logikai alapú. A logika az az embert gondolkodásra serkenti az érzelmek pedig"
Robert C. Castel fent van a Facebookon. A Facebookhoz csatlakozva tarthatod a kapcsolatot Robert C. Castel nevű ismerősöddel és másokkal, akiket már ismersz. A Facebook a megosztás örömét adja, így...
www.facebook.com