[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Elkhound

Well-Known Member
2016. május 17.
321
1 598
93
.
.
A Starlinkkel sokat nem tud az orosz csinalni. A Starlink koncepcio egy zsenialis rendszer lehet katonai celra, mert ha kiepul, lesz vagy 40 ezer (!!) muholdja az egen. A jelenlegi elfogo muholdas, elfogo raketas rendszerrel van par muhold elleni fegyvered, megcelzol egy Starlink muholdat, kilövöd, esetleg valami robbanas, amivel mellette is elviszel parat, nade 40 ezret elszorva oriasi teruleten az egesz bolygo körul?
.
A muholdak nem nagyok, Musk egy inditassal felkuld 60 ujat.
.
A Starlink masik zsenialis katonai celu huzasa az lehet, ha ezek a muholdak lezerrel fognak kommunikalni egymassal, mert akkor a Földröl meg zavarni se tudod öket.
A StarLink rendeltetésszerű (nagy sávszélesség/kis késleltetés) működése földi gateway-ek jelenlétét is igényli. Ezek korlátozott háborúban "védett" helyen lehetnek (pl. az Ukrajnát kiszolgálók Lengyelországban és Litvániában), de a rendszer ilyen - ráadásul nem stratégiai mélységben lévő - csomóponti elemeinek kiesése jelentős kapacitáscsökkenést okozna.
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113

„Azov” a fogságról: az ország vezetése megadta nekünk a választás jogát, 600 sebesültből 300-nak már genyesedett a sebe"...​


Alena Mazurenko – 2022. október 6., csütörtök, 15:57

983b6cd---.jpg



Az Azov-ezred vezérkari főnöke, Bogdan Krotevics "Tavr" őrnagy elmondta, hogy az azovstali parancsnokság a sebesültek egészségi állapota miatt döntött a fogságba vétel mellett, mert a 600 sebesült közül 300-nak gennyesedtek a sebei.

Forrás: az AZOV-ezred parancsnokainak tájékoztatója

„Az Azov-ezred parancsnoka, Denis Prokopenko kapcsolatban állt Ukrajna elnökével, a főparancsnokkal, Zaluzsnij tábornokkal és a Hírszerző Főigazgatóság vezetőjével, Budanov tábornokkal.

Kilépésünk egész művelete az állam vezetésével volt egyeztetve. Kemény "műtét" volt.

Nagyon nehéz volt meghozni ezt a döntést, de akkoriban 600 sebesültünk volt, és közülük 300 "egyszerűen rohadt". Lassan elpusztultak, ezért az egész tisztikar egyhangúlag a fogságba esés mellett döntött, hogy sürgős orvosi ellátást nyújtsanak a bunkerben fekvő katonáknak. Nem rendelkeztünk gyógyszerekkel és felszereléssel, így megszületett ez a döntés.

Igen, megegyeztek az ország vezetésével, de az ország vezetése is megadta a választás jogát."

Örüljenek,hogy nem lőtték combon,térdkalácson őket.Arrafelé ez a divat meg a fához kötözés.
 

SpazzMaticus

Well-Known Member
2018. július 24.
117
579
93
Minden komment nelkul…

Írta : Révész Béla...XD


1 : Nézz utána ki ez.

2 : Ellenőrizd a cikk (nemlétező) hivatkozásainak igazságtartalmát.

Ez egy véleménycikk komám, csak ezt a szerző úr "elfelejtette" odaírni, pedig az írás etikájának egyik alapfeltétele (volna).

Egyébként ezt megszívtad, mert "van szerencsém" ismerni a cikk íróját, és konkrétan a fidesz "szekta" egy igen elhivatott tagja...XD

A cikk meg egy megrendelt anyag. Ezt is tudom. XD

3 : Az év nagy részében Németországban élek.
Most is épp ott vagyok, ezt lefordítottam itteni közgáz kollegáknak, éppen a hasukat fogják a röhögéstől.
Egyébként is szokták élvezni, amikor innen viszek nekik "anyagot"...XD

Ez van, ha szigorúan a 2-3 agitprop oldalt olvasgatjátok.
A kertkapun túl nem láttok, nem hogy nagyobb politikai, gazdasági összefüggéseket...
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
továbbra is független ország szeretne maradni, nem pedig a progresszv globalista elit újabb gyarmata.
Megkérdezted a vidéki oroszokat is, hogy szeretnének-e olyan életszínvonalat, mint Németországban és azt mondták, hogy nem?
amerikai hegemónia(amit minden épeszü ember elutasít)
Aha... Akkor a mexikói határon csak retardáltak akarnak bejutni az USA-ba?
Szinte az összes nyomorult a világon az amerikai hegemónia által uralt országokba akar eljutni, annyira szar ott...
ahol az államok élhetnek saját történelmi és kulturális hagyományaik és értékeik szerint.
Hagyjuk már ezt a faszságot...
Tavasszal Augsburgban voltam három napot. Jó néhány bajor bőrgatyás fiatal fickót láttam az utcán és azon a szakmai kiállításon, ahol voltunk. Teljesen természetesen viselkedtek, senki sem csodálkozott rajtuk (engem kivéve), annyira nem vállalhatják fel a kultúrájukat.
Basszus, mintha én csikósgúnyában mennék üzleti megbeszélésre...
A franciák kultúrája is teljesen megsemmisült ugye?
A japán anime sem létezik, nem is hallott róla senki.
A Dél-Koreai könnyűzene sem ismert sehol a világon, a filmművészetükről nem is beszélve.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Nézz már utána a Japán és Dél Koreai életnek én sok mindenre vágyom de pont az ottani életre nem ! Nyilván ha volna sok pénzem Hokaidó szigetén el lébecolnék de Tokióban tuti nem akarnék élni ! És hát a kilátások most Dajcslandba se túl biztatók ép ráhúzott szívatóval mennek a gazdasági és társadalmi szakadék felé és az LMBTQXY ködétől nem látnak még az orrukig se ! Az átlag Orosz meg köszöni pont jól van, tudod 8 időzónába qrva sok minden belefér !
Oké, európai szemmel Japán és Dél-Korea egy másik bolygó, de pl. egy fülöp-szigetekinek a kánaán lehet.
Az átlag orosz is szívesen költözne nyugatra, mint a gazdag oroszok jelentős része.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Írta : Révész Béla...XD


1 : Nézz utána ki ez.

2 : Ellenőrizd a cikk (nemlétező) hivatkozásainak igazságtartalmát.

Ez egy véleménycikk komám, csak ezt a szerző úr "elfelejtette" odaírni, pedig az írás etikájának egyik alapfeltétele (volna).

Egyébként ezt megszívtad, mert "van szerencsém" ismerni a cikk íróját, és konkrétan a fidesz "szekta" egy igen elhivatott tagja...XD

A cikk meg egy megrendelt anyag. Ezt is tudom. XD

3 : Az év nagy részében Németországban élek.
Most is épp ott vagyok, ezt lefordítottam itteni közgáz kollegáknak, éppen a hasukat fogják a röhögéstől.
Egyébként is szokták élvezni, amikor innen viszek nekik "anyagot"...XD

Ez van, ha szigorúan a 2-3 agitprop oldalt olvasgatjátok.
A kertkapun túl nem láttok, nem hogy nagyobb politikai, gazdasági összefüggéseket...
Pont mont a FOS 99.99%-a ! No para otthon érezheted magad !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Oké, európai szemmel Japán és Dél-Korea egy másik bolygó, de pl. egy fülöp-szigetekinek a kánaán lehet.
Az átlag orosz is szívesen költözne nyugatra, mint a gazdag oroszok jelentős része.
Az Ő általa vezetett Fülüp szigetekre gondolsz ?


Mert ha igen akkor nézz utána ! Bitedanke Lalikám !
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 729
80 107
113

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
804
8 004
93
❗Zelensky warned that the country could cut off electricity supplies to Europe in the near future

According to him, Ukraine supplies Europe with cheap electricity, but "at some point" it will stop this in order to pass the winter period.

"We won't have enough volume to heat our homes. And that time is coming," he said.

Szóval az olcsó orosz után az olcsó ukrán energiának is kaputtttt..
 

SpazzMaticus

Well-Known Member
2018. július 24.
117
579
93
Pont mont a FOS 99.99%-a ! No para otthon érezheted magad !
Ejha...

Na most aztán JÓL megkaptam...

Ügyes vagy bubu, igazán a színvonaladhoz méltóan frappáns válasz, meg jól megragadtad a hozzászólásom lényegét is.

Azután az, hogy egyik kedvenc itteni "véleményvezéred" pont most bukott be, hogy egy full propaganda cikket rakott ide az önmagára hivatkozó "prof úrral", az ne is zavarjon, ezek kifejezetten a te szintednek készülnek...XD

"Biztos igaz, me' nekem teccik", mi ? XD

Ez maradt nektek itt. Hogy ilyeneket beírjatok.
Két laposkúszásban sunnyogás között...XD
Boki, oroszmacska, jürgenbéla, meg a többi nagyarcú okos.

Azután neg te maradsz itt harcolni "velünk", "mer' ők már nem beszélgetnek", neked meg ennyire tellik...XD

Tudom most nagyon mérges lettél hogy már megint kiderült hogy fingotok sincs hogy mi a propaganda anyag és mi nem, de nem ég az arcod kicsit, hogy erre csak ennyit sikerült "riposztolnod" ?

Komolyan, azután tényleg eléritek a célotok, és megfulladok a röhögéstől...XD
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 656
113
Írta : Révész Béla...XD


1 : Nézz utána ki ez.

2 : Ellenőrizd a cikk (nemlétező) hivatkozásainak igazságtartalmát.

Ez egy véleménycikk komám, csak ezt a szerző úr "elfelejtette" odaírni, pedig az írás etikájának egyik alapfeltétele (volna).

Egyébként ezt megszívtad, mert "van szerencsém" ismerni a cikk íróját, és konkrétan a fidesz "szekta" egy igen elhivatott tagja...XD

A cikk meg egy megrendelt anyag. Ezt is tudom. XD

3 : Az év nagy részében Németországban élek.
Most is épp ott vagyok, ezt lefordítottam itteni közgáz kollegáknak, éppen a hasukat fogják a röhögéstől.
Egyébként is szokták élvezni, amikor innen viszek nekik "anyagot"...XD

Ez van, ha szigorúan a 2-3 agitprop oldalt olvasgatjátok.
A kertkapun túl nem láttok, nem hogy nagyobb politikai, gazdasági összefüggéseket...
Elkepeszt mennyi mindent tudsz te. Elismeresem. Komolyan, jo vagy. Csak kar, hogy minimalis inteligenciaval sem rendelkezel, es fogalmad sincs az emberek kozotti normalis kommunikaciorol. A minimalis tiszteletet ne is emlitsuk, komam. Tovabbi jo kellemetlenkedest kivanok! :)
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 531
20 657
113
.
.
Musk arra a jo pelda, hogy mi van, ha egy gyakran sajnos zavaros gondolkodasu ember rengeteg penzhez jut, es onnantol mindenfele kontroll nelkul raszabadul a vilagra. Szerintem pont a sajatos szemelyisege volt az, ami sikeresse tette az uzletben, mert bele mert olyan dolgokba vagni, amibe masok jozan logikaval nem mertek volna.
Viszont azert univerzalis zseninek egyaltalan nem kialtanam ki, es hogy az emberei segitsegevel felepitette a SpaceX-et, meg a Tesla, ez azert nem garantalja, hogy univerzalisan mindenben igaza van.
.
Nagyon szeret vilagmegmentö szuperhös szerepben tetszelegni, nem veletlenul a Vasember az egyik kedvenc mozikaraktere. Pl amikor thaiföldön vagy 3 eve par gyerek valami barlangban eltunt, es buvarakcio indult a mentesukre, akkor Musk megjelent vilagmegvaltokent, hogy majd ök terveznek valami mentökapszulat, es mindent megoldanak. A helyiek nem kertek a segitsegeböl, a kapszulas ötletet rossznak neveztek, vegul jolkepzett sima buvarok megoldottak a problemat, es kimentettek a gyerekeket. Musk erre megsertödött, hogy nem kertek belöle, lepedofilezte az egyik buvart, aki ezutan beperelte. Musk full beleallt a perbe, ugyvedek, penz, minden, es nem meglepö modon megnyerte! "A búvár ügyvédei szerint a bíróság ítélete rossz üzenet a társadalom felé, Muskot pedig milliárdos zsarnoknak nevezték."
.
A kabitoszereket sem megvetö Musk most Ukrajnaban is elöadta a mindent is megoldo Vasembert, kuldött Starlink vevöket, azutan persze megint nem birt magaval, elszabadult, es mar politikai mgoldast is hozna. Az ukranok erre persze megsertödtek, amitöl a narcisztikus Musk megjobban be fog ragni, kivancsi leszek, milyen ujabb kirohanasai lesznek az öt kritizalokkal szemben. :)
Amíg a kaprokat segítette a netkapcsolattal, addig mintha nem írtál volna ilyeneket... :D De hát fő az objektivitás, ugye? :D :D :D
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 971
5 943
113
A Kalibr-okrol reg volt hir, elfogytak?

Még az is meglehet, de nem valószínű.
Sokkal inkább az, hogy nincs meg a megfeleő hírszerző képesség hozzá.
Bazi nagy épületek ellen hatásosak. Messze vannak egy amcsi Blk IV Tomahawk képességeitől. kazettás harci rész, aktív passzív EW képesség...

Ha lenne oroszoknak hatékony felderítése észerevették volna a nagy csoportosításokat a támadások előtt.