[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 622
85 970
113
Erős ukránok:

Gyenge oroszok:

!

Mariupol:

https://www.youtube.com/watch?v=6eGjD_A9b8I

https://www.youtube.com/watch?v=wd1IbCOu6CY
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Senki sem vízionált csodafegyvereket ezt csak ti találtátok ki, amikor elkezdték ezeket a fegyvereket leszállítani az ukriknak, többek között én is elmondtam, hogy jól alkalmazva őket komoly fenyegetést fognak jelenteni az orosz haderőre, és nagyban növelik az ukrán haderő harcértékét és ez teljes mértékben be is igazolódott. Szerintem érdemes megjegyezned, olyan hogy csodafegyver nincs, hatékony fegyverrendszerek vannak amelyeknek az alkalmazása dönti el,hogy mennyire tudják kihasználni a képességeiket....
.
.
Amugy ezek a csodafegyver mitoszok pszichologiailag muködhetnek, mert hitet adnak a katonaknak, es a hatorszagnak, hogy a haboru megfordithato. Ettöl nem lesz a Javelin csodafegyver, de ha a katona hisz a fegyvereben, akkor motivaltabb, batrabb lesz, mer vele harcba menni.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
A napokban Elon Musk is ismertette elképzelésiet Ukrajnával kapcsolatban.

0vijsohkB_c.jpg

Evi0jnT03Qs.jpg
A második kép sima photoshop a szavazási aránnyal meg a "fuck you all"-al együtt, de tudjuk, hogy egy magadfajta ruszki hazugsággyáros ezt hivatalból kell hogy megossza.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 705
113
Nézd, a szélsőjobb, mint jelenség az európai kultúrkörbe tartozó országok mindegyikében létezik, rendszerint 5% körüli támogatottságot sikerül összegereblyézniük a választásokon, ennyi a konstans rajongótábor. Ezért is parttalan a nácizás, mert a jelenség mindenhol létezik, kábé ezen a szinten.

A demokráciát elutasító keménymag (nem a gárdamajmok) meg még ennek is csak a töredéke.

Gazdasági nehézségek esetén ez az 5% üzemszerűen felmegy 15 vagy nagyon max. 20%-ra. Egy jelző nélküli demokráciában kell legyen hely a nap alatt ennyi másként gondolkodónak. Ha a Pride zöld lámpát kap, akkor a masírozás mehet, már amíg nem bántanak senkit.

Az senkit ne kavarjon meg, hogy a 30-60%-ot elérő populista pártok az 5-20% szélsőjobber szavazat miatt kokettálnak velünk. Csak a szavazatukra fáj a foguk, a hatalomhoz nem fogják őket odaengedni, azt köszönik szépen, megtartják maguknak.


Befejeztem az OFF-ot.
A drog is hozzátartozik az eu-i kultúrkörhöz, azt mégse lehet :( :D
 
  • Imádom
Reactions: Törölt tag 1711

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Egyeseknek szüksége van a Nagy Sátán képre , hogy magyarázatot találjanak a világ működésére, természetesen ezzel nem azt akarom, mondani, hogy az USA és nyugati szövetségesei ártatlanok lennének, sőt sok háborús konfliktusban kirobbantásában benne volt a kezük, de ők sem mindenhatóak és emellett azt sem szabad elfelejteni, hogy az oroszok vagy korábban a Szovjetunió is ugyanezeket a módszereket alkalmazta mivel ilyen a nagyhatalmak természete, úgyhogy szerintem egyik nagyhatalom sem különb a másiknál ugyanazon érdekek irányítják őket, ez így volt mindig is a történelemben és így lesz a jövőben is.
Azért a SZU meg Kína se akart homokost nevelni a gyerekekből meg bantu négerekre cserélni a saját társadalmát.

Van nagyhatalmi reálpolitikusi viselkedés, meg van pszichopata sátánista woke ideológia. A kereszténységből a térítő lovagok vehemenciáját tartották csak meg, amivel a nyugat mocskát terjesztik a világban.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 559
47 560
113
.
.
Musk arra a jo pelda, hogy mi van, ha egy gyakran sajnos zavaros gondolkodasu ember rengeteg penzhez jut, es onnantol mindenfele kontroll nelkul raszabadul a vilagra. Szerintem pont a sajatos szemelyisege volt az, ami sikeresse tette az uzletben, mert bele mert olyan dolgokba vagni, amibe masok jozan logikaval nem mertek volna.
Viszont azert univerzalis zseninek egyaltalan nem kialtanam ki, es hogy az emberei segitsegevel felepitette a SpaceX-et, meg a Tesla, ez azert nem garantalja, hogy univerzalisan mindenben igaza van.
.
Nagyon szeret vilagmegmentö szuperhös szerepben tetszelegni, nem veletlenul a Vasember az egyik kedvenc mozikaraktere. Pl amikor thaiföldön vagy 3 eve par gyerek valami barlangban eltunt, es buvarakcio indult a mentesukre, akkor Musk megjelent vilagmegvaltokent, hogy majd ök terveznek valami mentökapszulat, es mindent megoldanak. A helyiek nem kertek a segitsegeböl, a kapszulas ötletet rossznak neveztek, vegul jolkepzett sima buvarok megoldottak a problemat, es kimentettek a gyerekeket. Musk erre megsertödött, hogy nem kertek belöle, lepedofilezte az egyik buvart, aki ezutan beperelte. Musk full beleallt a perbe, ugyvedek, penz, minden, es nem meglepö modon megnyerte! "A búvár ügyvédei szerint a bíróság ítélete rossz üzenet a társadalom felé, Muskot pedig milliárdos zsarnoknak nevezték."
.
A kabitoszereket sem megvetö Musk most Ukrajnaban is elöadta a mindent is megoldo Vasembert, kuldött Starlink vevöket, azutan persze megint nem birt magaval, elszabadult, es mar politikai mgoldast is hozna. Az ukranok erre persze megsertödtek, amitöl a narcisztikus Musk megjobban be fog ragni, kivancsi leszek, milyen ujabb kirohanasai lesznek az öt kritizalokkal szemben. :)
Én Muskot személyesen nem ismerem, így eldönteni sem tudom, hogy zavaros gondolkodású-e. Szeretném tisztelettel megkérdezni, hogyan definiálod a zavaros gondolkodást, és mi alapján ítéled őt zavaros gondolkodású embernek?
Én csodálom azokat az embereket, akik a járt út helyett merészen a járatlan utat választják. Ha nem lennének, képletesen szólva még mindig a fán ücsörögnénk. Én az úttörő szerepet felvállaló emberre tartom őt jó példának, mint a többi ilyen személyt is.
Van olyan, hogy univerzális zseni, mondj nekem erre példákat!
Természetesnek tartom, hogy neki sincs minden esetben igaza, de mondj olyan embert, akinek mindig igaza volt, van és lesz! Istenen kívül!
A kábítószert nem pártolom, ez az én álláspontom! De talán Zelenszkij sem veti meg ezeket a szereket. Bár én ezt nem tudom tanúsítani, de ezt sokan mondogatják.
Mi is elszabadulunk ezen a fórumon, egy különbség van köztünk és Musk között, ránk nem figyel a kutya sem. Bár, ki tudja. Publicitásunk a világ számára nulla.
Hát volt egy elég csúnya válasza Musknak az őt bírálóknak, nem idézném.
Egyébként, amit az űrhajózásért tett, az már magában óriási elismerést érdemel.
 
  • Tetszik
Reactions: Nber

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 998
82 258
113
A második kép sima photoshop a szavazási aránnyal meg a "fuck you all"-al együtt, de tudjuk, hogy egy magadfajta ruszki hazugsággyáros ezt hivatalból kell hogy megossza.
Egy oroszgyülölő, tehát extrémista , ukrán neonácikkal szimpatizáló figurától nem is várhat más hozzászólást az ember. :)
 
W

Wilson

Guest
Elég röhejesnek tartom, hogy az oroszok Zaporizsija miatt pánikolnak kb másfél hónapja, miközben mostanra már minden más front összeomlott... :D :D
Pontosan tudják, hogy bár a keleti front is fontos az a háború a déli fronton dől el és ha innen kiszorítják az oroszokat a Krím feletti orosz ellenőrzés is veszélybe kerül...

.
.
Amugy ezek a csodafegyver mitoszok pszichologiailag muködhetnek, mert hitet adnak a katonaknak, es a hatorszagnak, hogy a haboru megfordithato. Ettöl nem lesz a Javelin csodafegyver, de ha a katona hisz a fegyvereben, akkor motivaltabb, batrabb lesz, mer vele harcba menni.
Kétségtelen tény, hogy ennek van ilyen pszihológiai hatása , de ha nem megfelelően alkalmazzák ezeket a fegyvereket a pszihológiai hatás kérészéletűnek fog bizonyulni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

Mivec

Well-Known Member
2022. március 2.
334
3 722
93
Egyre undorítóbb ami itt folyik gyerekek. Kedves Admin! Kérlek tégy rendet! Undorító ez az egymásra fröcsögés, ruszki bérencezés, hoholozás, egymás nácizása. Eddig arról ment a vita, hogy Ukrajnában vannak -e nácik ( hol nincsenek? A gond az, hogy ukrajnában szervezetten fegyveresek, törvényesítettek), most már egymás nácizása megy. Ez a színvonal nem méltó a htka-hoz! Az Isten szerelmére, valaki rakjon már rendet ebben a pöcegödörben! Admint ide!
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 481
18 438
113

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 355
14 068
113
Geran-2 /Shahed-136/ igaz,hogy nem lesz sorsfordító csodafegyver,és más szerepkörben használják klasszikus értelemben mint pl a Bayraktar Tb-2-öt,de eddig (nálam legalább is) 5*-ra vizsgázott,nem nagyon tudják még kihúzni a fogát,és bár voltak ukrán jelentések,hogy hétből lelőttek ötöt tegnap,de nagyon nem úgy tűnik a videók alapján,hogy ez igaz lenne ..

Nem csodafegyver, csak a RuAF általa kapott egy képességet, mellyel eddig igen korlátosan rendelkezett. Mivel pedig ők meg is tudják támasztani (nehéz vadászok miatt nem lehet levegőből megzavarni őket, kapnak műholdas intelt, légvédelmi fedezetet, stb...), az eredmények sokkal effektívebbek, mint ha valaki csak ezekre támaszkodna.

Mégis, ami nekem ebben igazán nagy lehetőségnek tűnik, hogy az egész TGP kérdést kiválthatják ezekkel - a frontvonali csapásmérést/CASt ráteszik ezekre (a kihulló Szu-25-ösök helyére), míg a légifölényt a Szu-35 kapja, a mélységi csapásmérést meg a Szu-34/Tu-22. A SEAD meg egy kombinált móka az említettek közös részvételével. Ha Irán tényleg több század vadászt akar, akkor iszonyat mennyiséget kell ezekből átadjon (és gondolom a kedvező tapasztalatok miatt már rá is feküdtek ezekre az orosz tervezők), vagyis építhetnek ezekre hosszútávon/koncepcionálisan - miközben a perzsák meg még jobban kiterjeszthetik a drón fejlesztő/gyártó kapacitást.
Amúgy Iránnak még további bónusz, hogy a helyszínen nagy számban jelenlévő amerikaiakat meg izraelieket darálnak a madaraik. Szóval nekik aztán főleg win-win.

Ugyanez igaz légi felderítés szempontjából. Szu-24MR (embervezette) vonal helyett ezek, mert életképesebbek.
Egy USAF tábornoktól hallottam: "A több mint 30 éves karrierem során a légierőnél soha nem kellett aggódnom amiatt, hogy a fejem fölött megfigyel valaki. Mostanáig."
Összességében ez a kategória még elterjedt counterre vár, ami iszonyat pénz és tovább növeli a kombinált haderők összetettségét (új légvédelmi/drón eszközök kerülnek be). Ez pedig idő.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 559
47 560
113

Az EU elfogadta a nyolcadik oroszellenes szankciócsomagot​


...
A tengeren szállított orosz olaj árplafonjának meghatározására bázist hoznak létre.

Emellett a szankciók között szerepelt, hogy idén decembertől megtiltják az olaj Oroszországból a megállapított árplafon feletti tengeri szállítását.
...

Ezek szerint a vezetéken érkező olaj nem tartozik a szankció alá.

Az utolsó megállapítás számomra homályos: Az Európai Unió megtiltotta az orosz áruk behozatalát 7 milliárd euró értékben, és szankciókat vetett ki az azokat megkerülő személyek ellen.
Mi számít orosz árunak? Egyszeri vételre vonatkozik? Talán ez is kiderül majd.

 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 783
48 190
113
Nem csodafegyver, csak a RuAF általa kapott egy képességet, mellyel eddig igen korlátosan rendelkezett. Mivel pedig ők meg is tudják támasztani (nehéz vadászok miatt nem lehet levegőből megzavarni őket, kapnak műholdas intelt, légvédelmi fedezetet, stb...), az eredmények sokkal effektívebbek, mint ha valaki csak ezekre támaszkodna.

Mégis, ami nekem ebben igazán nagy lehetőségnek tűnik, hogy az egész TGP kérdést kiválthatják ezekkel - a frontvonali csapásmérést/CASt ráteszik ezekre (a kihulló Szu-25-ösök helyére), míg a légifölényt a Szu-35 kapja, a mélységi csapásmérést meg a Szu-34/Tu-22. A SEAD meg egy kombinált móka az említettek közös részvételével. Ha Irán tényleg több század vadászt akar, akkor iszonyat mennyiséget kell ezekből átadjon (és gondolom a kedvező tapasztalatok miatt már rá is feküdtek ezekre az orosz tervezők), vagyis építhetnek ezekre hosszútávon/koncepcionálisan - miközben a perzsák meg még jobban kiterjeszthetik a drón fejlesztő/gyártó kapacitást.
Amúgy Iránnak még további bónusz, hogy a helyszínen nagy számban jelenlévő amerikaiakat meg izraelieket darálnak a madaraik. Szóval nekik aztán főleg win-win.

Ugyanez igaz légi felderítés szempontjából. Szu-24MR (embervezette) vonal helyett ezek, mert életképesebbek.
Egy USAF tábornoktól hallottam: "A több mint 30 éves karrierem során a légierőnél soha nem kellett aggódnom amiatt, hogy a fejem fölött megfigyel valaki. Mostanáig."
Összességében ez a kategória még elterjedt counterre vár, ami iszonyat pénz és tovább növeli a kombinált haderők összetettségét (új légvédelmi/drón eszközök kerülnek be). Ez pedig idő.

Létezik counter-drone radar? Olyasmire gondolok, ami tábori körülmények között telepíthető, és aktívan pásztázza a légteret, elsősorban felfelé nézve.
Csak mert ezeket ki gyöszöket (pl a DJI kisebb drónjai) se látni, se hallani nem lehet a tipikus távolságokon, amelyeken ezeket bevetik.
 
  • Tetszik
Reactions: vontod

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Létezik counter-drone radar? Olyasmire gondolok, ami tábori körülmények között telepíthető, és aktívan pásztázza a légteret, elsősorban felfelé nézve.
Csak mert ezeket ki gyöszöket (pl a DJI kisebb drónjai) se látni, se hallani nem lehet a tipikus távolságokon, amelyeken ezeket bevetik.
Nem igazán mivel nagyon kicsi a radarkeresztmetszet. A legnagyobb radarvisszaverő felület a légcsavar. ( már amelyiken szabadon van)
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Én Muskot személyesen nem ismerem, így eldönteni sem tudom, hogy zavaros gondolkodású-e. Szeretném tisztelettel megkérdezni, hogyan definiálod a zavaros gondolkodást, és mi alapján ítéled őt zavaros gondolkodású embernek?
Én csodálom azokat az embereket, akik a járt út helyett merészen a járatlan utat választják. Ha nem lennének, képletesen szólva még mindig a fán ücsörögnénk. Én az úttörő szerepet felvállaló emberre tartom őt jó példának, mint a többi ilyen személyt is.
Van olyan, hogy univerzális zseni, mondj nekem erre példákat!
Természetesnek tartom, hogy neki sincs minden esetben igaza, de mondj olyan embert, akinek mindig igaza volt, van és lesz! Istenen kívül!
A kábítószert nem pártolom, ez az én álláspontom! De talán Zelenszkij sem veti meg ezeket a szereket. Bár én ezt nem tudom tanúsítani, de ezt sokan mondogatják.
Mi is elszabadulunk ezen a fórumon, egy különbség van köztünk és Musk között, ránk nem figyel a kutya sem. Bár, ki tudja. Publicitásunk a világ számára nulla.
Hát volt egy elég csúnya válasza Musknak az őt bírálóknak, nem idézném.
Egyébként, amit az űrhajózásért tett, az már magában óriási elismerést érdemel.
.
.
Musk palyafutasat szorosan követem, ill követjuk egy masik forumban a SpaceX indulasa, es elsö Falcon1 botladozasai ota. Amikor azt irom, "zavaros gondolkodasu", az inkabb egy összefoglalo benyomasom az elmult evtizederöl, tul azon, hogy nyilvan mindenki latja a cegei eredmenyeit. De nagyon furcsa figura. Hosszu reszletezes helyett csak ket peldat mondok a sok közul:
  • egy drogoktol sem mentes bulin kitalaltak, hogy a langszorot fognak gyartani, meg is tettek, a The Boring Company nevu vallalkozasa logojaval. Elinte voltak telefonos fotok fenn a neten, amikor erösen szetcsapott allapotban ezekkel vadulnak, ezek kesöbb eltuntek, ma mar inkabb csak rajongoi es PR fotok vannak a neten erröl, ha a "flamethrower Musk" kifejezesre raguglizol.
  • szinten elgondolkoztato, ha valami a sajat gyereket hivatalosan "X Æ A-12," neven nevezi el, a betuhalmazra neki maganak sincs 100% biztos magyarazata, a hasonloan zavaros akkori nejevel, Grimessel talaltak ki, es ami biztos, hogy az A-12 az SR-71 felderitörepulögep elödtipusanak a kodjanak. Ök tudjak, ezt miert kellett a gyerek neveben megörökiteni.
.
Ilyenekböl hosszu a lista.
.
Namost persze itt elterhetnek az allaspontjaink, mondhatod, hogy baromi cool, jövöbemutato, hogy valaki a gyereket egy kodhalmaznak nevezi el, es vegre mer valaki maskent gondolkozni a sok Jimmy, Frank, George nevu gyerek utan, de ez szamomra siman tulmutat a normalitason.
.
Amugy a nagy feltalalok, ujitok között nagyon sok volt a furcsa, nehez termeszetu ember, eleg elolvasni valamit Einstein maganeleteröl, Da Vinci is sokminden volt csak szazas nem, es lehetne sorolni. A kreativitas, es az ujito szellem ara, hogy ez többnyire egy szokatlan, zavaros szemelyiseggel jön csomagban. Az örult es a zseni között szuk a hatar.
.
Masreszt viszont azt is gondolom, hogy Musk legyen jo programozo (PayPal), vagy jo meglatasokkal biro innovator (Tesla, SpaceX) a jövö fele, de ezek a sikerek nem igazoljak azt, hogy mindig (!), minden teruleten (!) igaza van.
(Tovabb megyek, minden influencerrel, söt a közössegi mediaval is ez a fö baj, mert pl van egy elsportolo, követi szazmillio rajongo a sport miatt nyilvan, majd ö elkezdi a nepet olyan temakban is instrukciokkal ellatni, amihez se kepzettsege, se fingja sincs, de mivel sokan követik, a velemenye sokakat befolyasol. Konkret pelda erre: Djokovics a teniszezö elkezdte tolni a követöinek az oltastagado nezeteit.)
.
Igazad van, mi itt a topicon is ötletelunk, ertekelunk, es a kutyat nem erdekli, DE ha sokmillios, söt akar milliardos követötabora lesz innen valakinek, az oriasi felelösseggel jar, amihez fel kene majd nöni. Ennyi követövel mar nem lesz akkora poen beirogatni, hogy dobjunk atomot Kijevre/Moszkvara/Londonra, es hasonlok, mert körbemegy a vilagon, hir lesz, es akar befolyasol nagyon egy kicsit folyamatokat.
Jo poen este befuvezve Musknak nekiulni a twitternek, es megoldani mindent is, de Musk helyzeteböl a netes ötleteles maskepp esik, mint itt tölunk. Az ismertseg aldasa es atka.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 998
82 258
113
Egy helyzetértékelő nyilatkozat fordítása.

A szövetségi költségvetés évente annyi pénzt különített el a védelmi minisztérium számára, amennyit a minisztérium kért. És nem nagyon világos, hogy mire költötték. Ezt Andrej Gurulev altábornagy a VZGLYAD lappal folytatott beszélgetésében fejtette ki, kommentálva a duma két bizottságának vezetőinek felhívását, hogy foglalkozzanak hadseregünk tartalékosainak ellátásával kapcsolatos problémákkal.

„A fő probléma az, hogy most egyszerűen nincs olyan vagyonmennyiség, amely a mozgósítás első szakaszának biztosításához szükséges. Ez vonatkozik a javítási munkákhoz szükséges berendezésekre és erőforrásokra is. És most a régiók vezetői kénytelenek a helyi költségvetés terhére mindent megvásárolni, ami a mozgósítottak felszereléséhez szükséges” – mondta Andrej Gurulev, az Állami Duma Védelmi Bizottságának tagja, tartalékos altábornagy.

„Ugyanakkor a szövetségi költségvetés a logisztikára (MTO) évente elkülönítette a Honvédelmi Minisztérium által igényelt összegeket. És nem csökkent a finanszírozás. Felmerül tehát a kérdés – hol van az ingóság? – mondja a helyettes.

Egyszerre nem lehet megoldani a problémát – véli a beszélgetőtárs. „Az első dolog, amit meg kellett tenni, már megtörtént – leváltották a logisztikai miniszterhelyettest(védelmi). Most ezt a helyet a méltó Mizintsev tábornok foglalja el, aki képes létrehozni a szükséges folyamatokat. Ezt követően közvetlen szerződéseket kell kötnünk a vállalkozásokkal, hogy minél hamarabb megkaphassuk mindazt, amire szükségünk van. Erre van pénz. És három hónapon belül már látni fogjuk az eredményeket ” – mondta a tábornok.

„Természetesen felöltöztetjük és felszereljük a mozgósított emberek mostani hullámát. Egyszerűen nincs más választásunk. De tekintettel a világ helyzetére, nem tartom kizártnak, hogy nem ez az utolsó mozgósítási hullám. Ami fontos, hogy mindent csiszoljunk, és minden mechanizmus működését úgy állítsuk be, hogy óraműként működjenek ”- zárta Gurulev.

Korábban az Állami Duma Védelmi Bizottságának elnöke, Andrej Kartapolov, valamint a Biztonsági és Korrupcióellenes Bizottság elnöke, Vaszilij Piskarev levelet írt Igor Krasznov főügyésznek azzal a kéréssel, hogy rendezze a tartalékos rész ellátását. Ennek fényében az FAS úgy döntött, hogy megvizsgálja a katonai ruházat és a felszerelések árváltozásának érvényességét.

Emellett Andrej Kartapolov a Szolovjov Élő TV csatornán azt mondta, hogy az egyes vezetők azon kísérletei, hogy elhallgatják a háborús övezetben kialakult helyzet valós állását bizalomhiányhoz vezethetnek az orosz állampolgárok körében.

Emlékezzünk vissza, hogy szeptember 21-én részleges mozgósítást hirdettek. Csak a tartalékban lévő állampolgárok tartoznak sorkatonaság alá - elsősorban azok, akik a fegyveres erők soraiban szolgáltak, bizonyos katonai szakterületekkel és megfelelő tapasztalattal rendelkeznek.

Szergej Sojgu védelmi miniszter szerint összesen 300 ezer tartalékost hívnak be, ami hazánk összes mozgósítási forrásának valamivel több, mint 1%-a. A hadköteleseket nem küldik forró pontokra. A mozgósítottak kiképzésen, átképzésen vesznek részt, és csak ezután kezdik el a feladatokat.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 705
113
Miért nevezte ki Kadirovot vezérezredessé (?) ?
Főleg most, amikor ész nélkül szapulja a vezérkart, meg nukleáris hisztizik?
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Namost persze itt elterhetnek az allaspontjaik, mondhatod, hogy baromi cool, jövöbemutato, hogy valaki a gyereket egy kodhalmaznak nevezi el, es vegre mer valaki maskent gondolkozni a sok Jimmy, Frank, George nevu gyerek utan, de ez szamomra siman tulmutat a normalitason.
ühüm. Szóval az lmbtq, meg a gyerekkönyvekben buzik hirdetése rendben van, de az para, ha egy kódhalmaz nevet kap a gyerek? Remélem nem így gondolod.
Masreszt viszont azt is gondolom, hogy Musk legyen jo programozo (PayPal), vagy jo meglatasokkal biro innovator (Tesla, SpaceX) a jövö fele, de ezek a sikerek nem igazoljak azt, hogy mindig (!), minden teruleten (!) igaza van.
Látszik, hogy nagyon a lelketekre vettétek amit Musk mondott. Nagyon nem tetszik ahogy látom.
Egyébként nincs is mindig, mindenben igaza, de pl ebben pont igaza van, akármennyire is nem tetszik ez most nektek.