[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 074
24 370
113
Mivan?
Kolléga állította, hogy ott vannak.
Én megkértem, hogy az agitprop, orosz cikken kívül hozzon, az abban megfogalmazott vádait alátámasztó valamit.
Erre, hogy akkor én bizonyítsam az ellenkezőjét?
He?
Nem.
Persze, hogy nem mivel te sem tudod bizonyítani az ellenkezőjét, amit ő állított, mégsem vádol senki azzal hogy hazudsz... érted?

Szóval ha hoz valaki egy hírt, amiről azt gondolod illetve állítod, hogy orosz dezinformáció és a hírhozó szimplán hazudik, akkor lehet nem ártana az állításodat tényekkel igazolni, mert igy az egész topic egy óvodás szintű homokozó lesz durcás dedósokkal.

Erre akartam volna rávilágítani szóval ha hazugsággal vádolsz valakit, akkor bizonyítsd az ellenkezőjét, ha nem tudod, akkor ne ird (más sem) valakire, hogy hazudik.

Időközben olvasva a többi hozzászólót leesett mindenkinek mire akartam célozni...
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 991
16 132
113
Gondolom annyi mint az átlagos csecsen/burját és egy átlagos kozák között.
Gyors vagy mint Winetoo.. Az eredeti válaszod sehol nem találom, (át lett írva?) pedig szép kis kommentet reccsentettem rá, de hiába dolgoztam..
No hiába, fáziskésésem van, avagy nem tudom felvenni a versenyt a M.I generátorokkal?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Persze, hogy nem mivel te sem tudod bizonyítani az ellenkezőjét, amit ő állított, mégsem vádol senki azzal hogy hazudsz... érted?

Szóval ha hoz valaki egy hírt, amiről azt gondolod illetve állítod, hogy orosz dezinformáció és a hírhozó szimplán hazudik, akkor lehet nem ártana az állításodat tényekkel igazolni, mert igy az egész topic egy óvodás szintű homokozó lesz durcás dedósokkal.

Erre akartam volna rávilágítani szóval ha hazugsággal vádolsz valakit, akkor bizonyítsd az ellenkezőjét, ha nem tudod, akkor ne ird (más sem) valakire, hogy hazudik.
Hú. De fordítva vagy bekötve, már ne haragudj.
Ha vkiről állítasz vmit, akkor azt bizonyítod, különben fake, hazugság etc.
A vádat kell bizonyítani civilizált helyeken.
Nem pedig annak, aki rákérdez a megállapítás tényszerűségére.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 198
67 680
113
Ha a folia alu, vagy alut tartalmazo nejlon (levesporok, macskakaja, zacskos gyomolcsle) akkor azon semmi sem lat at. Ha meg fedesben van fentrol akkor sehogy.
Kifurni is epp eleg egy ilyen tombot, amit nalunk hasznalnak az kb 60 cm átmérőjű, kozepen egy kb 10cm átmérőjű papir hengerrel. A nejlon foliak kb 30 cm atmerujuek, es szinten a papirduda van a kozepen. A magassaguk kb 60cm. Ertelem szeruen egy palettan annyi van amennyi rafer.
Szoval egy ilyen raklapozott cuccon atlatni nem konnyu, jol kitalaltak ezt...
Ha meg nem eloiras hogy minden jarmuvet rontgenezzenek, csak orankent 10-et pl, mert annyira van idő a forgalom miatt, akkor ez van.
Bar mar olyan verzio is felmerult hogy a pot ala volt beszerelve a pokolgep, arra meg ott a raklaptarto. Amugy valami hűtős vagy legalabbis zart KOGEL pot volt, ami eleve bonyolitja a lehetosegeket.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
.
Az S300 kb semmifele eredmenyt nem hozott Sziriaban. Mint ahogy a Pantsir sem szerepelt jol. Persze lehet mondani, hogy ennyi meg annyi dront lelöttek, civil vagy hazilag barkacsolt dronbol mondhatnak barmennyit, de lelött repulöt nem nagyon tudtak bemutatni.
1. Se Izraeli , se török repcsi nem ment be a Szír légtérbe rgo nem lőhették le mert nem is lőttek rá !
2. Integrált légvédelem csak az Orosz bázisok körül volt/van !
3. A Szír Pancírok sose voltak rendszerbe legfeljebb védtek valamit de miután vagy kitáraztak vagy csak simán kiálltak a placra vele az arabok nyílt célként az Izraeli rakétáknak így megítélni nem nagyon lehet őket objektíven !
4. A régebbi technikákat nem is tervezték/paraméterezték drónok ellen így úgy voltak vele mint a Románok a rántott hússal -nem ették mert nem is ismerték- így nem is tevékenykedhettek ellene !
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 074
24 370
113
Hú. De fordítva vagy bekötve, már ne haragudj.
Ha vkiről állítasz vmit, akkor azt bizonyítod, különben fake, hazugság etc.
A vádat kell bizonyítani civilizált helyeken.
Nem pedig annak, aki rákérdez a megállapítás tényszerűségére.
Fugyelj már ide cimbora... feltettem egy tök egyszerű kérdést, amire nem tudtál válaszolni, most meg terelsz itt mint juhász a Hortobágyon...


Tudod barmivel a beböffentéseden kívül bizonyítani, hogy az a cikk orosz dezinfó volt? (nem, nem tudod, csak okoskodsz vágyvezérelten, és elfogultan )

de legyen akkor lehetőséged....

a.) igen
b.) nem

ha az első lehetőséget választod, akkor mutasd azt a bizonyítékot


ui: ha a vádat kell bizonyítani civilizált helyeken, mint írod, csak csendben jegyzem meg te vádoltad meg az embert hogy hazudik nem? :)
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 905
15 178
113
A rakétacsapást követően, ismét az XY utcán, téren, parkban, patakparton tartott beszédet az elnök "úr"... Meg a faxom, az.

Fe2vjFwXoAA3MLO
Na tessék. Még a szöveg is hasonló...


"Az emberek nyilvánvalóan unatkoznak a sötétben, ezért mesékkel rukkolnak elő" :D:D:D

Dél-Ukrajnában október 12-én 8:40 és 8:58 között a légierő légvédelmi rakétaegységei megsemmisítettek legalább négy ellenséges támadóhelikoptert (valószínűleg a Ka-52-t), amelyek tűztámogatást nyújtottak a szárazföldi megszállásnak. csapatok déli irányban. :eek::p:p


Na, de hogy legyen már valami vidám is :
Herson, hohol BMP + hoholok

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 577
25 752
113


 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
798
7 358
93
.
.
Ez a sok mozgositott azert majd lehet ketelu dolog, mert ha ezek a pocakos, otthonrol a TV elöl berangatott muszajkatonak gyorsan nagy vesztesegeket szenvednek, felerösödhet a civil engedetlenseget az orosz hatorszagban. Plusz ha a pocakos oroszok szetszaladnak, akkor összeomlik a frontvonal.
Mé' az ukránok csak a szupermeneket sorozzák? Ott hogyanis vanez a pocakos muszájkatonás? Ott az uccán pofonnal soroznak be. Láttam.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Fugyelj már ide cimbora... feltettem egy tök egyszerű kérdést, amire nem tudtál válaszolni, most meg terelsz itt mint juhász a Hortobágyon...


Tudod barmivel a beböffentéseden kívül bizonyítani, hogy az a cikk orosz dezinfó volt? (nem, nem tudod, csak okoskodsz vágyvezérelten, és elfogultan )

de legyen akkor lehetőséged....

a.) igen
b.) nem

ha az első lehetőséget választod, akkor mutasd azt a bizonyítékot


ui: ha a vádat kell bizonyítani civilizált helyeken, mint írod, csak csendben jegyzem meg te vádoltad meg az embert hogy hazudik nem? :)
bmeg a kolléga állította, hogy valami VAN, én nem fogom bizonyítani vminek a nemlétét.
Nem én vádaskodom, még mindig Ő állított vmit, amire egyszerűen alátámasztást kértem.
Mert anélkül csak pofázás.
Erre Te itt jössz a műpolkorrekt fassággal.
Egyébként megjegyzem, hogy SENKI nem mutatott azóta bármit is, amit kértem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 198
67 680
113
Hogy tudta egy felrobbanó kamion két pályaszakaszát is lerobbantani a hídnak? Nem vagyok robbantási szakértő, de ez így gyanús. A robbanás nagy volt, de az ereje mindenfelé szabadon terjedhetett, nem volt a robbanótest a pályatesten.
Lefele nem terjedhetett szabadon. Mivel nem szarazfoldon volt, igy tolcser sem maradt, hanem beomlott, vagy elmozdult. Az erok hatas-ellenhatas esetet biztosan kielemzik majd. En eleg laikus vagyok mert se statikus se epiteszmernok, se robbantasi szakember nem vagyok, de a ket WTC is csak osszeroskadt szepen husz eve...

Szerintem az utott lyukon lejuto hang es energia visszaverodott a vizrol kisse es megemelte a palyatestet.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 621
13 511
113
bmeg a kolléga állította, hogy valami VAN, én nem fogom bizonyítani vminek a nemlétét.
Nem én vádaskodom, még mindig Ő állított vmit, amire egyszerűen alátámasztást kértem.
Mert anélkül csak pofázás.
Erre Te itt jössz a műpolkorrekt fassággal.
Egyébként megjegyzem, hogy SENKI nem mutatott azóta bármit is, amit kértem.

Én megpróbálok a lelkeden segíteni. Had vegyem fel a folyamot. Mit kértél? Azt, hogy angol katonák vannak ukrajnában? Ez még mindig az?
Akkor tessék:
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 662
14 252
113
Na akkor még egyszer ahhoz, hogy KAB meg H-29 és H-59 hulljon az ukrán hátország infrastruktúrájára bizony be kell oda repülni, na ezt nem csinálta március óta az orosz légierő

A pilóták nem maguk döntenek kupaktanácsban, hogy Mihez van kedvük, hanem Washington / Moszkvában döntenek a bevetésükről, van olyan, hogy a Légierőnek megkötik a kezét, és van olyan, hogy szabadkezet kapnak. A Rolling Thunder idején az USAF kezét megkötötték. Az Öbölben szabad kezet kaptak. És itt is az első 8 hónapban nehezen érthető / elfogadható okból, de világosan látszik, meg volt kötve a kezük, és most kapnak majd szabad kezet.


két oka van az első az az ukrán légvédelem

Az Ukrán légvédelem a háború előtt állt Sz-300-asokból, SA-11-es Buk-okból, és SA-6-os Kub-okból állt, ezek mennyire öregek ? És ha annyira jók, akkor az Ukránok miért Nyugati légvédelemért koldulnak, miért a világ maradék részéről próbálnak ilyen használókat keresni ?

a második az, hogy kevés preciziós lőszer áll a rendelkezésükre

Honnan tudod, hogy miből mennyi van raktárkészleten ? Beszéltük 1000-szer, India és Kína az Oroszoktól importálnak még hajtóműveket is, nemhogy PGM-ek is azok valók a Szu-27 / Szu-30-as klónjaikhoz. Kína erőszakosan lett iparosítva, mégis nagy nehézséget okoz nekik a hadi minőségű fémkohászat, legyenek azok T-54/55/62 vagy T-72-es klónok, vagy repülők ? Vagy ezt túlzó és bántó leértékelés ? A J-20-as Mighty Dragon / Wēilóng is Szaturn hajtómű leszármazottal repül.

nem véletlen, hogy az ukrán infrastruktúra az ukrán haderő hátországa elleni mélységi csapásokat az invázió kezdete óta cirkálórakétákkal hajtják végre...

Az Iraki légvédelm csúcsa az Öbölháborúban az SA-6-os Kub volt, helyettük SA-2-esek és SA-3-asokat lövöldöztek, és az USA gépei ugyan bírták, nem azoktól szenvedtek veszteségeket, de a robotrepülőkkel ők is éltek, ez is az USA gyengeségének a jele ? Vagy hogy Afganisztáni / Jemeni / Tanzániai Al-Kaida kiképző bázisokra is ?

Azt pontosan nem tudom, hogy az Öbölben mennyit, de azóta 2,000 robotrepülőt lőttek el.

Az Oroszok a háború elején használtak Kalibr-ot, 30-at, jórészük üres repterekre ment, feleslegesen, akkor a nyár közepén volt egy 3 + 2 rakétás csapás, Vinnicja ellen, és most indult be az érdemi háborúzás.

Ami pedig az ukrán kritikus infrastruktúra állapotát az ukrán katonák és civil lakosság téli morálját illeti arra szerintem térjünk vissza januárban, nem eszik olyan forrón azt a bizonyos kását,ugyanis tele van a topik virtuális padlása az orosz oldal vérmesebb képviselőinek be nem teljesült tavaszi jóslataival amelyben az ukrán állam és az ukrán haderő összeomlását vízionálták...

Szerintem régóta ismerhetjük egymást, meg én is markánsan kommentelek, és megállapíthatjuk, hogy én nem vagyok vérmes képviselő, elítélem Putyin háborúját, és a hadvezetési módszereit szétkritizálom, de attól még az Ukrán Kormányról is lesújtó véleményem van, tárgyilagosan, és a politikai vágyvezérelt gondolkozást teljesen nélkülözve a gondolataim azok szimpla katonai törvényszerűségekkel csengenek egybe.

Mark Milley Amerikai vezérkari főnök is olyanokat hangoztatott, hogy ha az Oroszok megindulnak, Kijev 72 órán belül elesik, 10-ből 12 Nyugati katonai vezető villámgyors Ukrán összeomlásra számított, és mégsem történt meg. És ha kérdezik őket, hogy Miért nem omlottak össze az Ukránok, azt válaszolják, hogy az Oroszok nem éltek a Shock and Awe módszerrel.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 621
13 511
113

Szóval akkor baromi jók az iráni drónok!

Fosnak tőle, mint az észak koreai atomprogramtól. Azt is, de bármit is fikáznak, természetesen parancsra.. egyszerűen annyira fullba nyomják ezek a hasonszőrű propaganda oldalak, hogy egy valamiben biztos lehetsz, az ellenekzője igaz!


Mark1993:

"Honnan tudod, hogy miből mennyi van raktárkészleten ? "

Halvány lila foglama sincs. A semmiről beszél hónapok óta. A fórum külső szemlélőit hangolja csak. Hagyd a francba.. meddő beszélgetés..
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 154
36 776
113
.
.
Ez a sok mozgositott azert majd lehet ketelu dolog, mert ha ezek a pocakos, otthonrol a TV elöl berangatott muszajkatonak gyorsan nagy vesztesegeket szenvednek, felerösödhet a civil engedetlenseget az orosz hatorszagban. Plusz ha a pocakos oroszok szetszaladnak, akkor összeomlik a frontvonal.
Mér szaladnának széjjel, ük tudják, hogy az extra zsírréteg a pocijukon segít felfogni a golóbisokat, meg a repeszeket?!
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 991
16 132
113
Lehet koran irom, de ugy tunik akik azt vartak, hogy majd „Armageddon tabornok“ valoban beleall ebbe a konfliktusba azok kicsit elszamoltak magukat es az oroszok tovabbra is csak ugy mukodnek, mint februartol idaig.
Mar csak azt lenne jo tudni mi a valodi oka?! Mert azt eleg hosszu ideje olvassuk mi az angol, ukran es egyeb fanok szerint es azt is mi az oka az orosz fanok velemenye.
Igazad van, szerintem hiába várnak, ez látszik az eddigi eseményekből is. Már lassan 10 hónapja tart a (média) cirkuszi mutatvány..

Gondolj bele most egy híd próbarobbantásra - egy energiaszektort és más stratégiai pontot érintő korlátozott támadás volt a válasz. Ez csak játék az emberek figyelmének elterelésére..

Hogy a válasz mitől szándékosan, a terveket követve korlátozott? Hogy a terv ne boruljon..

Gondolj arra hogy az idáig elpuffogtatott orosz rakétamennyiséget Ukrrajna egyszerre, 2 hétre beosztva kapja meg, és csak kizárólag energetikára, hirközlésre, hadsereg vezetési pontokra lőszerraktárokra, vasútra hidakra stb, akkor rég vége a játéknak most sem lenne belátható ideig áram internet közlekedés üzemanyag stb Ukrajnában.