[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 892
87 052
113
Az ukrán fegyveres erők támadásai Herson irányában kezdődtek. Heves harcok dúlnak. Körülbelül két zászlóalj indult támadásba, csapataink tartják a vonalat. Élőben közvetítjük privát csatornánkon .

Két órája az Ukrán Fegyveres Erők 60.000 fős csoportja indult támadásba! Heves harcok dúlnak. A "Solntsepekom" csapást mért az ukrán csoportra.

Megsemmisült az Ukrán Fegyveres Erők teljes 34. dandárja, amely veszélyt jelentett Hersonra ,
több mint 2000 katoná. Egy csomó elszenesedett test és NATO felszerelés. Vannak olyanok is, akik megadták magukat. A keretek nem gyengébbek számára valók!

ón-A katonatiszt cenzúrázatlan felvételeket tett közzé egy súlyos csatáról a csatornáján: https://t.me/+b4tb6xdSguZiNDYy

60k fő. És honnan vették ezt a 60k főt?
Szakácsok és irodisták?

Mintha a havi 9 milliárd dollárért mindig egy támadást kellene indítani, legalább virtuálisan, csak most nem vonulnak ki az oroszok ...
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 686
13 763
113

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 091
24 612
113
Ja, hogy most már a belgákat is vegyem magamra keresztnek. Parádés.

De akkor világosíts fel kérlek, hogy melyik kisebbség és mikor döntött úgy, hogy a magyar korona alá veti magát, önként?
Nyilván nem fogod. Kár pedig, a Te logikád mentén elindulva, akkor minden kisebbség önmaga választja a 'gazdáit'.
Talán akkor a határokon túli magyar kisebbségek is? Ja neem. Az biztos kivétel. Mint mindig LoL
Kunok? :)
 
W

Wilson

Guest
Persze, hiszen te csak a munkádat végzed. Az meg ezzel jár, elfogadod és kész.
Milyen munkát végzek én? Ha már így beleálltál fejtsd már ki légy szíves, hogy miről beszélsz...
Wilsoni kördiagramm? :D Most mondd, miért csinálod..aki rendszeres olvasó, az kapásból fel tudja itt sorolni azt, amit csinálsz.
Tényleg csak a kívülállók hangolása miatt teszed?
Semmilyen hazugság és ferdítés nem volt abban az orosz cikkben, simán a rosszindulat vezérel vagy még arra sem voltál képes hogy elolvasd?
És ha már a kívülállók hangolását felhoztad, olvastam a legújabb gyöngyszemedet, amely szerint...

"Én tartom az állításom. Ukrán propaganda szerintem sem tudják hozni a Vhilka szintet sem a himarsok. És videó sincs róla, ahogy caesar találatokról sem. Az meg tudjuk, hogy az "atlantista" narratívában azt jelenti, hogy szart sem ér!

Ha pedig nem süllyedünk le a nyugati agitprop szintjére, nem a következetesség nélküli baromságot súlykoljuk, mint ahogy teszik ezt a barátaid. Sem Wilsoni kinyilatkoztatásokig nem megyünk el. Akkor is elmondható, hogy változást nem hoztak. Szóval maradt az árazás, amiben feltud mutatni valamit. Meg egy pár napig nyomták a propagandát.. aztán feledésbe merült, mint a világmegváltó m777..."

Miután az oroszok is elismerik a nyugati tüzérség hatékonyságát az ukrán harctéren, meg kell kérdeznem tőled , hogy direkt hangolod ilyen tartalmú hozzászólásokkal a fórum mélyen tisztelt közösségét? Mivel ekkora mértékű valóságtagadással nem látom, hogy milyen más célod is lehetne...
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 012
14 788
113
Ez teljesen rendben van. Jobb, mint egy cigányputri szemetes ukrán lövészárok.
Bár gondolom, nektek a Hilton rezidenciája se lenne elég jó.
(Amugy a Hilton sem volt annyira jó, mint vártam, de azért nem is magyar 3 csillag.. de szerintem ezzel nincs baj)
Sok sok sok videó van amit láttam is...a hohol lövészárok tényleg egy cigányputri...mivel nem a saját területükön vannak...pont olyan mikor a cigó kibérel agy albit és otthagyja mert nem fizette...számtalan videó...nem különbek...Viliék ezeket könnyítik meg orálisan...esetleg Pöstrű be is költözhetnének :D
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 012
14 788
113
Milyen munkát végzek én? Ha már így beleálltál fejtsd már ki légy szíves, hogy miről beszélsz...

Semmilyen hazugság és ferdítés nem volt abban az orosz cikkben, simán a rosszindulat vezérel vagy még arra sem voltál képes hogy elolvasd?
És ha már a kívülállók hangolását felhoztad, olvastam a legújabb gyöngyszemedet, amely szerint...

"Én tartom az állításom. Ukrán propaganda szerintem sem tudják hozni a Vhilka szintet sem a himarsok. És videó sincs róla, ahogy caesar találatokról sem. Az meg tudjuk, hogy az "atlantista" narratívában azt jelenti, hogy szart sem ér!

Ha pedig nem süllyedünk le a nyugati agitprop szintjére, nem a következetesség nélküli baromságot súlykoljuk, mint ahogy teszik ezt a barátaid. Sem Wilsoni kinyilatkoztatásokig nem megyünk el. Akkor is elmondható, hogy változást nem hoztak. Szóval maradt az árazás, amiben feltud mutatni valamit. Meg egy pár napig nyomták a propagandát.. aztán feledésbe merült, mint a világmegváltó m777..."

Miután az oroszok is elismerik a nyugati tüzérség hatékonyságát az ukrán harctéren, meg kell kérdeznem tőled , hogy direkt hangolod ilyen tartalmú hozzászólásokkal a fórum mélyen tisztelt közösségét? Mivel ekkora mértékű valóságtagadással nem látom, hogy milyen más célod is lehetne...
Hmmm ...jó...ügyes csak számtalan van ilyen!!! Sosem válaszoltál a fórumtársaim ilyen irányú kérdéseire...uh beszoptad...kérdezz engem, kérdezz mindenkit és megkapod a választ....Vilcsi...
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 199
9 330
113
W

Wilson

Guest
Hmmm ...jó...ügyes csak számtalan van ilyen!!! Sosem válaszoltál a fórumtársaim ilyen irányú kérdéseire...uh beszoptad...kérdezz engem, kérdezz mindenkit és megkapod a választ....Vilcsi...
Csak ilyen színvonalú beszólogatásokra vagy képes?Tudod intelligens értelmes felnőtt embereknél a ha valakiről valamit állítanak azt bizonyítékokkal is alá tudják támasztani, úgyhogy akkor légy szíves prezentáld a bizonyítékokat amelyek alátámasztják az állításaidat, máskülönben amit csinálsz nem több mint üres vádaskodás,
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 686
13 763
113
Milyen munkát végzek én? Ha már így beleálltál fejtsd már ki légy szíves, hogy miről beszélsz...

Rosszat. Minek fejtsem ki, úgysem érdekelt eddig sem. Etetni akarok akkor trollok helyett adok a kutyáknak inkább.

Semmilyen hazugság és ferdítés nem volt abban az orosz cikkben, simán a rosszindulat vezérel vagy még arra sem voltál képes hogy elolvasd?
És ha már a kívülállók hangolását felhoztad, olvastam a legújabb gyöngyszemedet, amely szerint...

Nem a cikkben volt a ferdítés és a hazugság.. n+1x leírtuk már, a kretént is hajlandó voltél eljátszani. Egyszerűen annyira hülye nem lehetsz, ezt nem nézem ki belőled. Vedd dícséretnek.. de hogy tovább tudd rombolni a topikot szándékosan, még a totál hülyét is eljátsozttad, hogy nem tudod értelmezni a grafikon origóját.
Egyszóval nem a grafikon hazudott akkor sem, hanem te. N+1 alkalommal szándékos félreértelmezése, fordítása a dolgoknak.

Miután az oroszok is elismerik a nyugati tüzérség hatékonyságát az ukrán harctéren, meg kell kérdeznem tőled , hogy direkt hangolod ilyen tartalmú hozzászólásokkal a fórum mélyen tisztelt közösségét? Mivel ekkora mértékű valóságtagadással nem látom, hogy milyen más célod is lehetne...

Gondolkoztam egy kicsit, hogy erre milyen módon válaszoljak, mert számtalan lehetőség van. Viszont szerintem ami neked legjobban tetszene, ha Wilsoni stílusú következtetésekkel és kinyilatkoztatásokkal válaszolok:

  • Szóval mivel nincs se Himars, se Caesar csapásról videó, nincsenek róla napi szinten cikkek... (ehhez képest a képességek hiányában állítólag nem tevékenykedő RuAF is mérhetetlen mennyiségű videót tett közzé)
  • És felettébb nem látni GMLRS videókat, AZAZ KIFOGYTAK belőle, ez egészen bizonyos, mert nem látni videókat. -> képtelenek az orosz nyersanyagok nélkül rakétát gyártani, szankciókba belerokkannak
  • Ebből következik, hogy a nato rakétatüzérség, preciziós tüzérség csakis kizárólag, buta lövedékekkel és irányítatlan rakétákkal dolgozik, azokkal is csak erősen korlátozottan, mert kifogytak.
  • Az, hogy nincsenek GMLRS videók, következik, hogy irányított rakéták csakis kizárólag kis számban állnak rendelkezésre vagy elfogytak, bizonyos típusok csak bemutatóba, prototípusként léteznek.
  • szóval szumma, egyszerűen a rakétatüzérség/tüzérség NEM tevékenykedik, TECHNIKAI ÉS EMBERI KÉPESSÉGEK HIÁNYÁBAN csak ennyire képes.

Ez egy Wilsoni ok, okozati összefüggés rendszer. Jól láthatod, hogy mekkora bohócság az, amit te itt folyamatosan művelsz.
Nem kell rá válaszolni, vagy hívd elő bertok.adam nicket vagy akármi.. bár gondolom a cél a szokásos topik rombolás. De aki folyamatos olvasó, az max egy jót mosolyog a vergődéseden.
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Senkinek semmi köze ahhoz (így neked sincs), hogy én mikor és hogyan nyilvánulok meg egy egyértelműen magyar ellenes cselekmény ügyében , szánalmasnak találom, hogy páran időről időre felszólítanak valakit, hogy nyilatkozzon ebben vagy abban az ügyben, tisztára mint az óvodában,,,,,


Valahol sajnállak,hogy annak ellenére, hogy fogalmad sincs a másik személyéről, egy fórumon arctalanul gyűlölködsz....
Mint magyarnak igenis közöm van hozzá miként nyilvánultok meg. Hisz ellenem is irányulnak az "ukrán" provokációk, szélsőséges akciók. Az oroszokkal is így kezdtétek. Lépésről lépésre, nyelvi terror,, fizikai terror, könyvégetés, végül már Odesszában égettétek el az oroszokat élve. Az ukránoknál gyűlölködőbb népség jelenleg szerintem nincs a Földön. Még a diplomatáikra is ráférne egy szájöblítés hipóval. Nemhogy egy átlag "ukránra". Naponta bizonyságot tesznek erről. S ezeket a senkiháziakat minden erővel ti támogatjátok az itteni tobzódásaitokkal. Ezért ti is bűnrészesek vagytok a sok gyilkosságban, a nemzetiségek elleni terrorban. Nincs bennetek egy cseppnyi szégyenérzet? Mindegy éppen ki kezeli ezt a nicket, amin írogattok, de szánalmasok vagytok egytől egyig. S hihetetlen, de még mindig nem voltatok képesek kipréselni magatokból egy elítélő véleményt. Döbbenet. Te ukrán miért romboljátok a magyar történelemi emlékműveket? A mi várunk Munkács vára, soha semmi közötök nem volt hozzá. Mit kerestek ott? A kitalált vagy inkább lopott jelképeiteket miért cseszitek oda a várainkhoz? Legközelebb valami egyiptomi hieroglifát véstek oda ti szerencsétlenek?
Szóval mit mondasz erről a moslék "ukrán" magyarellenes akcióról? Átépítitek majd a várat is? Csak könyörgöm ne piramis legyen belőle! Inkább elhiszem, hogy Munkács ukrán piramisa létezett. Lesznek ősukrán feliratok is a váron? Mi a legújabb ostoba ukrán terv?
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Szerencsétlen hévízi turisták elé is odaköpködtél, h ezzel is bizonyítsd kulturális felsőbbrendűségedet.
Egyszer látnék meg egy ilyen akcióját ennek a nyomorultnak. A fal adná neki a másikat. Ezzel a primitív állattal felnyalatnám saját köpedékét. Egy vendég az vendég. Ha kínai, ha orosz, ha amerikai, mégha román is. Mindegy. Így csak a legalja állatja viselkedik egy vendéggel, egy turistával.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 981
5 424
113
Bocsi kicsit kétértelmű volt a hozzászólás...lehet az én hibám... Tehát "a cigányság olyan népelem amivel meg lehet semmisíteni az orosz nagyvárosokban a stratégiai célpontokat"...nos az Oroszra sztem nem igaz...de pl a nyugatos simán meg lehet velük semmisíteni bármilyen bázist..Rammstein...akármi fövárost...sőt nálunk is igaz ha nem ébredünk fel...
Viszont feltaláltad a wunderwaffét...az egyetlen igazán hatásos csodafegyfert beírtad!!!!!
Másik bejegyzésre írtam.Az ezer éves minuteam ICBM-ekre.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Szerencsétlen hévízi turisták elé is odaköpködtél, h ezzel is bizonyítsd kulturális felsőbbrendűségedet.
Kopi az ilyen Blogen fajta... utóbbi random embereket gyilkolna,mert más a nemzetiségük,előbbi meg pihenni vágyó random orosz turisták előtt köpköd,mert hogy ők oroszok,meghogy Putyin....


Igazi primkó,ostoba, szarzabáló csótány tempó...

Az efféléknek malomkövet kéne kötni a lábukra,azt bebaszni őket a dunába.

Jöhet a bann.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 138
113
60.000 ember az egy hadtest, nehezen tudom elképzelni, hogy ennyit összeszedtek.

Vannak ebben ellentmondások. 2 zászlóalj indul támadásra, megsemmisül egy dandàr 2000 fős veszteség de 60.000 fős tamadó csoportosítàst hozták létre.

Ha 2 zászlóalj tàmad és ott lesz 2000 fős veszteség akkor azt jelenti hogy senki nem élte túl, sőt valaki legalább 2x meghalt. Az ukrán dandár szervezetet nem ismerem de csodálkoznék ha 2 zászlóaljból àllna.

Ha igaz hogy 60.000 fős tàmadó csoportosítàst hozták lètre mit csinàl a maradék 58.000 fő?

Nekem ez nagyon fura. Akàr hihetetlennek is hívhatnàm. Vagy egyszerűen fake-nek. Olyan Kijev szelleme kategória...
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 120
2 045
113
Ezt írtam:

Himars és caesarról még nem tudjuk mennyit ér... de ide a bökőt, az árazásán kívűl a harctéren semmi plusszt nem tud felmutatni a szovjet idős társaihoz képest.

Én tartom az állításom. Ukrán propaganda szerintem sem tudják hozni a Vhilka szintet sem a himarsok. És videó sincs róla, ahogy caesar találatokról sem. Az meg tudjuk, hogy az "atlantista" narratívában azt jelenti, hogy szart sem ér!

Ha pedig nem süllyedünk le a nyugati agitprop szintjére, nem a következetesség nélküli baromságot súlykoljuk, mint ahogy teszik ezt a barátaid. Sem Wilsoni kinyilatkoztatásokig nem megyünk el. Akkor is elmondható, hogy változást nem hoztak. Szóval maradt az árazás, amiben feltud mutatni valamit. Meg egy pár napig nyomták a propagandát.. aztán feledésbe merült, mint a világmegváltó m777...
1. Ti csináltatok belőle wunderwaffe-t nem a nyugati agitprop.

2. Ha feledésbe merültek ezek a fegyverek, akkor nem kell hisztizni, hogy kapnak ilyet, hiszen úgy sem mutatnak semmit csak a felül árazást.

Jó reggelt Belgorod?