[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Az elmúlt napok fejleményeiből azt remélem, hogy az orosz vezetés belátta, hogy a további eszkalációt csak úgy kerülheti el, ha lezárja az ukrán-lengyel határsávot. Az oroszokkal baráti viszonty ápoló országok ukrajnai nagyköveteinek gyors távozása, a beloruszba egyre csak érkező orosz eszköz- és emberállomány, a belengetett további nyugati támogatás ezt tenné logikussa, és ezt várom már jó ideje.
E nélkül valós veszéllyé válna előbb-utóbb egy közvetlen NATO-orosz ütésváltás, mert egyszerűen a beáramló NATO eszközök, pénzbeli és egyéb támogatás, idegen fegyveresek tartják lélegeztető gépen az ukrán államot, és csak ezért tud még harcolni, fennmaradni, ami így az oroszoknak komoly veszteséget jelent (az pedig odahaza görbülő szájakat).
Ezt nyilván Putyin is el akarja kerülni, így a következő lépésnek annak kell lennie, hogy egy olyan többfrontos támadást indítanak az oroszok, hogy a Kovel-Luck-Lvov vonalon meginduló fő csapásirányra már ne maradjon elég ereje az ukránnak a védekezéshez.
Ha sikerül elvágni a lengyel utánpótlási vonalat, a románok nagyon gyorsan felülnek a budapesti gyorsra, és kijelentik, hogy ez nem az ő háborójuk és nem engednek át fegyvereket a területükön. Nyugati támogatás nélkül az ukrán állam napjai meg vannak számlálva.

Hogy ezután lesz-e olyan felelős vezető az ukránok részéről, aki a realítások talaján állva leül az oroszokkal tárgyalni, a további áldozatokat elkerülendő, azt csak remélni lehet.
Az viszont kérdéses, hogy a tárgyalásokon Putyin további galambkodása lesz az irányvonal, vagy belátják, hogy az egyetlen tartós békét garantáló megoldás ukrajna oblastokra és autonóm területekre való tagolása, és a föderációba való beintegrálása. Ha bármekkora önálló ukrán állam marad, akkor az csak tűzszünet lesz. Lehet 1 évre, lehet 10 évre, de az ellenségeskedés újrakezdése garantált. Nálunk is vannak olyanok, akik 100 év elteltével színromán területeket akarnak a mindent vissza elvét követve.

Utólag majd el lehet gondolkodni, hogy megérte-e, és nem lett volna jobb elengedni a déli és keleti területeket 2014.ben.
Szerintem ha az oroszok megindulnának északról:

1) a lengyelek bevonulnának Ny-Ukrajnába
2) Szlotákia határait is le kellene zárni
3) újra nyomást helyeznének ránk a szállítások miatt, sokkal erősebben, mint ami fél éve volt; Orbán csak az első csicskalángosig kemény
4) én nem vagyok biztos benne, hogy a romulánok kifarolnának
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 221
67 763
113
Benne van a VÍRUS AZ EGRI BIKAVÍRUS ! LOL
Kene egy egri leanyka is neki, de csak dugós...

No, itt tartunk jelenleg, nemet politikus asszonysag rohogve varja a volkssturm ujjaeledeset.



Geran 2, csak 800 dollar, es mar 3helyen gyartjak Oroszorszagban az eddigi korrekt viszonynak koszonhetoen Irannal.
800 dollar meg egy ukran baka aranal is kevesebb.

Reggel ezt tettem be a kinaiaktol.
Ez most egy hosszabb valtozat, egy ukran alakulatot jol elkapott a tuzerseg. Mindenfele szetlott jarmuvek, koztuk VAB is. Meg egy par hulla.

Iszkander, pedig allitolag mar nem is hasznaljak mert keves van.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 452
10 345
113
Az orosz Geranium-2-ről:

▪️Forrásaink szerint Irán nem magát a drónokat vitte át Oroszországba, hanem az előállításukhoz szükséges technológiát. Azt állítják, hogy az Orosz Föderáció területén már három vállalkozás foglalkozik ezzel

▪️Egy UAV ára körülbelül 800 dollár. Ez elhanyagolhatóan alacsony. A drónok gyakorlatilag használhatók az ellenséges légvédelem kioltására

▪️Ilyen alacsony áron a kamikaze UAV nagyon jó tulajdonságokat mutat: masszív, kicsi, zajos, lassan haladó jármű (tömeg kb. 200 kg, robbanófej súlya 50 kg, sebesség akár 185 km/h)

▪️A modern légvédelmi rendszerek számára a Geran-2 nagyon nehezen eltalálható célpont. A MANPADS a tervezési jellemzői miatt nem tudja rögzíteni infravörös irányítófejjel. Az Ukrán Fegyveres Erőknél szolgálatot teljesítő komplexek, például az S-300, Buk és jelenleg nyugati légvédelmi rendszerek rakétái tízszer és százszor drágábbak, mint a Geran-2. Szintén gyakorlatilag lehetetlen kézifegyverből drónt eltalálni. Pancsir típusú rakéta- és lövegrendszerekre van szükségünk, de az ukrán fegyveres erőknek gyakorlatilag nincs belőlük. De vannak német ZSU "Gepard". A gyakorlat azonban azt mutatja, hogy a "mopedek" sikeresen eltalálják a célokat és a légelhárító ágyúk hangjára.

▪️Végül a „Geran-2” nyugodtan megsemmisít minden ellenséges páncélozott járművet, beleértve a tankot is, elpusztíthat egy különálló közepes méretű többszintes épületet, raktárt, hangárt
Ha valóban 800 dollár körül van, és miért ne lehetne, mint piszok egyszerű egyszer használatos eszköz, az még az én 4-8 ezer közé lőtt becslésemet is alul múlja. Ezt szeretem a keleti cuccokba. Még a misztikus "katonai felhasználás" esetén is nem egy amerikai stílusú előállítási ár 10 és 100x osa között mozognak hanem van rajtuk egy tisztességes profit és kész. Jó az usa esetében ez a dollár tulajdonságai miatt nem számít, de pl egy Magyarország esetében már igen.
Ilyen ár mellet, napi több százat is fel lehet használni ha elég cég kezdi meg a gyártást, meg a kínaiak győzik gyártani a motort hozzá, és ők ne győznék.... :)

Egyébként jemenben láttam olyan iráni tüzérségi lövedéket ami a levegőben robbant fel és több ezer repeszt terített szét több száz négyzetméteren, de az nem "okos" eszköz volt hanem valami kémiai hatás, vagy mi ha jól emlékszek. Annak mi a hivatalos neve? Mármint a működési elvnek.
Az sem ártana az oroszoknak, azzal lehetne pucolni rendesen az árkokat, meg csapat összevonásokat, nem lenne bujdosás meg szaladgálás, és összességében még olcsóbb is lehet, nem kopik a cső, nem kell annyit lőni, stb....
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 812
48 349
113
Ha sikerül elvágni a lengyel utánpótlási vonalat, a románok nagyon gyorsan felülnek a budapesti gyorsra, és kijelentik, hogy ez nem az ő háborójuk és nem engednek át fegyvereket a területükön
Miért? Ugyanúgy átengedhetik magukon a nyugati hadianyagot, szerintem még örülnének is a lehetőségnek, hogy megmutassák a gazdinak, milyenjó kutyák.

Tényleg jó lenne, ha az oroszok ellehetetlenítenék legalább a vasúti forgalmat nyugat-hoholisztán felöl, de mintha szándékosan nem akarnák.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ha sikerül elvágni a lengyel utánpótlási vonalat, a románok nagyon gyorsan felülnek a budapesti gyorsra, és kijelentik, hogy ez nem az ő háborójuk és nem engednek át fegyvereket a területükön.
A románok szívesen felülnének erre a Budapest vonatra, csak az a bajuk, hogy nagyon be vannak fenyítve a gazdi részéről. Több mint valószínű, hogy egy átállás esetére be van nekik ígérve valamennyi nagyvárosuk lenullázása. Kár Kolozsvárét, Aradért, Nagyváradért, Temesvárét meg a többi erdélyi nagyvárosért. Csak az a baj, hogy ezek a városok az orosztól is ezt kapják, csak másért.
1) a lengyelek bevonulnának Ny-Ukrajnába
Persze. Hová? Nem pont nyugat ukrajna lenne a műveleti terület, az elvágás szempontjából? Az éppen előre nyomuló orosz csapatok mellé?
Hogy is nézne ez ki, amikor a délre nyomuló orosz baka találkozna a keletre nyomuló lengyellel. Aszongya a polák baka, hogy: "kérlek Iván egy kicsit húzzál le az útról a tankoddal, mert szeretnénk haladni. Vagy hogyan gondolod? És egyébként az 5. cikkely sem élne ebben az esetben. A lengyelnek egyedül kellene megennie amit főzött.
2) Szlotákia határait is le kellene zárni.
Szlotákia nem tényező, és az onnan eredő út is a hegyek közé megy.
3) újra nyomást helyeznének ránk a szállítások miatt, sokkal erősebben, mint ami fél éve volt; Orbán csak az első csicskalángosig kemény
Milyen nyomást? Megszállnak, mint a nácik?
Nagyon feszes lenne a határidő, nem hiszem, hogy sokra mennének.
Ha az orosz eléri Záhonyt, akkor már át is állhatunk, egy szép nagy szerb, magyar korridort (akarom mondani, amolyan antantosan, hogy Cordon Sanitert) létrehozva.
4) én nem vagyok biztos benne, hogy a romulánok kifarolnának
Kifarolnának, de mint már fent írtam, nem lehet szegényeknek, mert a kés a nyakukra van téve!
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
609
7 377
93
Szerintem ha az oroszok megindulnának északról:

1) a lengyelek bevonulnának Ny-Ukrajnába
2) Szlotákia határait is le kellene zárni
3) újra nyomást helyeznének ránk a szállítások miatt, sokkal erősebben, mint ami fél éve volt; Orbán csak az első csicskalángosig kemény
4) én nem vagyok biztos benne, hogy a romulánok kifarolnának

Miért? Ugyanúgy átengedhetik magukon a nyugati hadianyagot, szerintem még örülnének is a lehetőségnek, hogy megmutassák a gazdinak, milyenjó kutyák.

Tényleg jó lenne, ha az oroszok ellehetetlenítenék legalább a vasúti forgalmat nyugat-hoholisztán felöl, de mintha szándékosan nem akarnák.

Na, itt egy szép szerelvény Baranovicsinél:

Innen csak Rovnó vagy Breszten keresztül Kovel irányába mehetnek, a videó alapján utóbbi lesz.
Ha a szlovák és román döntéshozók tanultak történelmet, ismerik, hogy mi hogy jártunk, akkor nem fogják átengedni a fegyvert, mert mi van, ha esetleg úgy nyer az orosz, hogy nem áll meg? Vagy ha meg is áll, akkor emlékezni fog arra, ki hogyan viselkedett. Szlovák? Nyet Gáz, nyet acél, nyet alu. Kassa lehúzhatja a rolót. Az Ungvár-Kassa-Pozsony-Bécs szélesnyomtávú projekttől is elbúcsúzhatnak, és jöhet helyette a Csap-Miskolc-Budapest-Győr-Bécs (bár én anno is azt mondtam, hogy fel kell ajánlani az oroszoknak a részvételt, de a vágányoknak soha nem szabad eljutniuk Bécsig. Az intermodális terminálnak magyar területen kell lennie)

Ha Lvovig eljutnak az oroszok Breszt felöl, akkor vége a játéknak. Akkor már nincs hol utánpótlást szállítani biztonságosan. Még van egy vonal Ivano-Frankovszk és Hmelnickij között, de az már egy köpésre lenne, bármikor el tudnák fogni a nyugati eszközöket. Sztem a szállítások már Kovel-Luck elfoglalása esetén leállnának.
Ha Szurovikin rendesen felépíti a több frontos támadást, akkor a Kovel-Lvov-Ungvár vonalat behúzza, mert ukrajna nem fog tudni kivonni erőket keletről.

Orbán meg biztos nem fog szállítani, akármekkora nyomás lesz. Lobogtatja majd a konzultációt. Sőt, szerintem képes a konzultáció eredményére hivatkozva nem megszavazni a szankciók márciusi meghosszabbítását, ha nem kapjuk meg az EU-s pénzeket. Szerintem erre megy ki a játék.
A kórus majd putyinistázza, ő meg majd elmondja, hogy tessék, itt az emberek akarata, véleménye, ez a demokrácia, nem az, hogy párizsban, hollandiában, kisinyovban éppen verik szét a tüntetőket, és ilyen Borell, Verhofstadt, Michel és Van még Lejjebb félék vázás teamécsest meg takarót kínálgatnak a civilizáció csúcsán ülő kertlakóknak. A dzsungellakók meg majd röhögnek rajtunk...
(utalás Borell minapi echte náci megszólalására, hogy európa a kert, a világ többi része a dzsungel, és meg kell védenünk a kertet a folyton növő dzsungeltől - és ez még a helyén van, de ha te vagy én mondunk ilyet, holnapra nincs munkád, bankszámlád, céged, iskolád)
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 594
47 899
113

TASS: a szövetséges erők visszaverték az ukrán fegyveres erők támadását Szvatovóra és Kremennajára​


2022. október 16., 23:08 - Közhírszolgálat - OSN
Az Orosz Föderáció fegyveres erői visszaverték az ukrán hadsereg Szvatovo és Kremennaja támadási kísérletét. A TASS a Luhanszki Népköztársaság hatalmi struktúráinak egy meg nem nevezett alkalmazottjára hivatkozva ír erről .

Sajtóértesülések szerint az orosz fegyveres erők az ukrán fegyveres erők előrenyomuló csoportjának akár kilencven százalékát is megsemmisítették.

„Az ukrán fegyveres erők ma hatalmas támadási kísérleteket hajtottak végre Szvatov és Kremennaja irányában, mindegyiket visszaverték a szövetséges erők. Az előrenyomuló oszlopok 85-90 százaléka teljesen vereséget szenvedett” – mondta az LPR hatalmi struktúráinak képviselője.

Hangsúlyozzák azt is, hogy az ukrán fél a következő napokban ismét megpróbálhat támadásba lendülni a front ezen szektorában.


Zelenszkij „nagyon súlyos csatákról” számolt be Szolédar és Artemovszk közelében​


2022. október 16., 23:49 - Közhírszolgálat - OSN
Az ukrán hadsereg rendkívül nehéz csatákat vív Szoledar és Artemovszk települések közelében. Ezt az információt Volodimir Zelenszkij köztársasági elnök osztotta meg .

„A Donbászban a legfontosabb forró pontok Soledar és Bahmut, nagyon heves harcok folynak ott” – mondta a politikus a Telegramján közzétett videóüzenetben.
Emlékezzünk vissza, hogy korábban az ukrán vezető arról számolt be, hogy az Artemivszk melletti fronton az ukrán fegyveres erők katonái több napja nehéz helyzetben vannak.

 
T

Törölt tag 1711

Guest
Miért? Ugyanúgy átengedhetik magukon a nyugati hadianyagot, szerintem még örülnének is a lehetőségnek, hogy megmutassák a gazdinak, milyenjó kutyák.

Tényleg jó lenne, ha az oroszok ellehetetlenítenék legalább a vasúti forgalmat nyugat-hoholisztán felöl, de mintha szándékosan nem akarnák.

Román vasút nagy mennyiségű hadianyagot (amennyi ukrajnának kellene?) :D :D :D
Jön a tél, a román vasút fő korridorain 25km/h óra lesz a maximum sebesség tehervonatoknak olyan gyalázatos állapotban van a vasútjuk.
 
W

Wilson

Guest

Izraeli miniszter: Itt az ideje, hogy Ukrajna katonai segítséget kapjon....​


2022. október 16., vasárnap, 18:12


b0541b3-israel-flag-pixabay.jpg

Izrael zászlaja, fotó Pixabay

Nachman Shai izraeli diaszpóraügyi miniszter felszólította országát, hogy nyújtson katonai segítséget Ukrajnának.

Forrás : Shai a Twitteren

Ma reggel arról számoltak be, hogy Irán ballisztikus rakétákat szállít Oroszországnak. Többé nem kétséges, hogy Izrael kivel tartson ebben a véres konfliktusban. Eljött az idő, hogy Ukrajna is kapjon katonai segítséget, ahogy azt az USA és a NATO-országok is nyújtják.
— נחמן שי- Nachman Shai (@DrNachmanShai) 2022. október 16.

„Ma reggel kiderült, hogy Irán ballisztikus rakétákat szállít Oroszországnak, és már nem kétséges, milyen álláspontot kell képviselnie Izraelnek ebben a véres konfliktusban.

Eljött az idő, hogy Ukrajna katonai segítséget kapjon, mivel azt az Egyesült Államok és a NATO-országok nyújtják."

Ami korábban történt : Október 16-án a The Washington Post amerikai és szövetséges biztonsági tisztviselőkre hivatkozva arról számolt be, hogy Irán megerősíti elkötelezettségét, hogy fegyvereket szállít Oroszországnak az Ukrajna elleni háborúban, és kész nem csak drónokat, hanem ballisztikus rakétákat, is Oroszországnak küldeni.

 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 341
9 003
113
Csau bukása előtt pár évvel egy erdélyi nagyvárosban a több száz éves temetőben munkások dolgozták át a tiszta magyar nemzeti feliratú sírköveket román feliratra. Ez nem hallomásból írom, láttam..A köveket, amiket tudtak elvitték átalakításra, de volt olyan, amit helyszíni kezelésnek vettek alá, bizonyítani hogy ott mindig is az anyanemzet élt és halt..

A kis macskaköves utcában lévő csatornafedélről pedig elfeledkeztek, mert arra rá volt öntve h 1896-ban készült, rajta a monarchia címere és a csatornázási cég - magyarul.

Az ukrán sírkőfaragók nehéz helyzetbe lesznek, ha 1918 előtti ukrán nemzeti feliratokat kell majd produkálniuk..

De lehet hogy ez egy ómen, mert az akkori barkácsolások után pár évre rendszerdőlés lett..
Kolozsvár, Farkas utca?
Survey. Bármikor produkálok neked olyat ahol Budapest 70% arab.
Nem mellesleg 2017 a survey. Krím után vagyunk úgy hamisítottak akkor már mindent hogy a fal adta a másikat.
A 2001 meg census.

és akkor mégegyszer:
UkraineNativeLanguagesCensus2001detailed-en.png


@Sunlight56 2014óta Ukranától területeket anektálnának egy háborús, félháborús állapotban leledzik. Igen ilyenkor a normális állam nem úgy működik ahogy és nem kell csodálkozni ha a nacionalizmus túlburjánzik.
----
A kárpátaljai magyarságot az Orbán kormány tüntette el avval, hogy állampolgárságot adott nekik. Evvel megnyílt az EU és aki akart jött, főleg a fiatalok, családostúl. Sokan MOra de a legtöbben inkább Németet választották. Érthető. Sztem ez helyes lépés volt de itt szűnt meg a kárpátaljai magyarság jövője.
Ami jelenleg meghatározó, hogy Orbán az elmúlt pár hétben megint kifejtette, hogy nem kéne Ukrajnának fegyvereket küldeni mert avval elhúzódik a háború. Ez miközben Ukrajna a létéért küzd. Ha nem érted akkor Ukrajna helyére írd be MOot, Oroszo helyére meg Romániát. Kapjuka fegyvereket akárhonnan és egy szomszédos állam miniszterelnöke azt mondja nem kéne Románok úgyis győznek... És a kérdés: Miért kell, mire jó ez? Mert a kárpátaljai magyaroknak már akik még maradtak biztos nem.
----
@GI83 Musk mint lölö stroman? PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink.... mond vmit? PayPal story? Amit csinálsz az tényleg a mid szedsz kategória...
Hát ezt nagyon nem találtad el bár ez, vszínűleg nem is volt célod. Annyi történt, hogy a család egy része vagy Magyarországon, Csehországban, esetleg Lengyelországban vállalt munkát és küldte, ill. vitte haza a keresetét. Persze nem mondom, hogy máshova nem mentek, de a felsoroltak voltak jellemzők. Jó néhányan vállalkozást is kezdtek Magyarországon. A család egy része otthon maradt, mert nem elköltözni akartak, csupán emberi életet élni. Kifejezetten ragaszkodnak a szülőföldjükhöz.
Az orosz-ukrán, illetve magyar-román analógiád egyszerűen nevetséges az okok, előzmények, külső beavatkozások figyelembe vétele nélkül.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Ha figyelmesen olvastad volna, a felméréseket a következők csinálták:

- a Kijevi Sevcsenkó Nemzeti Egyetem

- GfK Ukraine (ezt nem ismerem)

- Center for Insights in Survey Research, ez Amerikai közvéleménykutató,

- U.S. Agency for International Development (USAID), Amerikai közvéleménykutató, de ez már állami szerv


Mit szeretnél érteni ? Hogy maguk az Ukránok, vagy az USA, mint fő szponzoruk is hamisított adatokkal élnek, a Kreml kottájából, amikor azt állapítják meg, hogy az Ukrán, mint nép az Orosz nyelvű ?

Tehát Ukránok 2017ben Krím után csináltak(tatak) egy felmérést többek közt a Kijevi Sevcsenkó Nemzeti Egyetemmel ami kihozza, hogy masszívan sokkal kevesebben beszélnek ukránul, Ukrajnában mint 2001es cenzuson. Benyalsz minden agitpropot. Értem.

és akkor mégegyszer:
UkraineNativeLanguagesCensus2001detailed-en.png