[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 525
113
Erröl irtam a beszélgetö topikban....:)
Ez a pasi egy nagy kutya volt, ma sem nyugdijas.
Ennek ellenère leakadtam a szerintem nyegle hangnemèn. De azon is amikor azt mondta, hogy az erömüvek rombolâsa nem gond, mert kapnak gyorsan mobil generátorokat nyugatról és a probléma meg van oldva. Szerinte stratégiai bombázâsnak ma már nincs jelentösège. Szóval furcsa....

Ő is és Resperger is a szárazföldieknél húzta le a karrierjét: Szenes logisztikus, Resperger páncélos vonalon mozgott. Mindketten kíválóan értik a saját szakterületüket, de légierős témában rendszeresen állítanak faszságokat. Kábé úgy gondolkodnak a légierő szerepéről, mint az oroszok meg a németek a második világháborúban: a frontvonalon túl maximum 20-40 km-re berepülő frontlégierő kell, oszt jónapot, az majd a fő támadó erőt képező tankok és gépesített gyalogság előtt butabombákkal meg UB-blokkokkal kicsit megpucolja az utat az ellenséges tüzérségi állások kilövésével. Warden 5 gyűrűjéről valószínűleg még nemigen hallottak, pedig lett volna rá 3 évtizedük.

Igazság szerint az angolszászokon kívül sokan a mai napig nem értik, hogy miben hozott újdonságot a légierő: a levegőből, mélységi csapásméréssel a hátország illetve a poliitikai vezetés is közvetlenül támadható, belülről kifelé rombolva az ellenség hatalmi rendszereit és alapvető működéséhez szükséges infrastruktúráját, ezáltal nem csak a két hadsereg darálja egymást a felszínen, a legkülső koncentrikus gyűrűn.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 181
16 868
113
Igazság szerint az angolszászokon kívül sokan a mai napig nem értik, hogy miben hozott újdonságot a légierő: a levegőből, mélységi csapásméréssel a hátország illetve a poliitikai vezetés is közvetlenül támadható, belülről kifelé rombolva az ellenség hatalmi rendszereit és alapvető működéséhez szükséges infrastruktúráját, ezáltal nem csak a két hadsereg darálja egymást a felszínen, a legkülső koncentrikus gyűrűn.

A Tu-95-ös Bear, a Tu-22M Backfire, és a Tu-160-as Blackjack, és a több tucatnyi, sokféleképp indítható robotrepülő azok hobbiból lettek fejlesztve ?

Ukrajna szintű ellenfelek ellen ezek Overkill, túlságos pazarlás, a hülyeségük ott volt, hogy jártak Szíriában, de nem értették meg, hogy mire való a Loitering munition, az ugyanazt tudja, mint ezek, csak olcsóbban, és lokálisan, és a robotrepülősök maradnak a hadászati célú elrettentésre.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 800
72 342
113
Mintha lattam volna mar ilyet, talan Sziriaban. Ott sok minden volt, repulo gazpalacktol a kanocos ágyúig.

MT 12 dolgozik Avdejevkanal, naná hogy ezt is kivontuk.

Vazz... micsoda egy horogkeresztes pofa, az ember ki se nezne belole.

Fenyrendorseg Ukrajnaban. Aki nem tartja be Zelenszki parancsat, azt lekapcsoljak a halozatrol.

Eleg jol kereshetnek akkor a magyar firkaszok. A NAV helyeben a kormukre neznek.

Hűha, ezek mar a templomokat se vilagitjak ki, pedig az gyakorlatilag EU szokas.

Kijevben is... Meglatszik hogy a sötét oldal mind a kettő.

Mariupol, elkeszult egy 500 lakasos lakotelep.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
1 073
6 306
113
ma este ismét indítottak egy offenzívát, egyes források szerint (az ukránok)

szintén ukránok úgy gondolták érdemes herszont lőni, illetve hát a menekülőket, mert ugye azt nekik szabad :(

mai gyors összefoglaló:

.
.
.
folytatás majd holnap :)
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 820
14 343
113

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 415
9 657
113

Az Ukrán Fegyveres Erők vezérkara: Az orosz hadsereg támadásba léphet Fehéroroszország területéről, de nem Kijev felé​


Az ukrán fegyveres erők vezérkara:

Egyre növekszik annak a veszélye, hogy az orosz hadsereg egy második offenzívát indít Fehéroroszországból.

Ugyanakkor leszögezték, hogy ezúttal "lehet, hogy nem Kijev lesz az offenzíva célpontja". Az ukrán katonai osztály képviselői, a legkülönfélébb lehetőségek között válogatva a sejtések és feltételezések közvetítésével, azt mondják, hogy az orosz csapatok "változtathatják a támadás irányát, nyugat felé haladva a fehérorosz-ukrán határtól".

Az Ukrán Fegyveres Erők vezérkarának egy másik spekulációjából:

Megpróbálhatják átvágni azokat a logisztikai artériákat, amelyek biztosítják a partnerországok fegyver- és felszerelésellátását.

Ugyanakkor a hangsúly azon van, hogy a MiG-31-es repülőgépeket Fehéroroszországban telepítik. Meg kell jegyezni, hogy ezek a repülőgépek "használhatók a Kinzhal hiperszonikus rakéták hordozójaként".




aquarellnek:
"Erröl irtam a beszélgetö topikban"

Ez melyik topic? (Nem lehet neked üzenetet küldeni, kénytelen vagyok itt megkérdezni.)
Fórumok>Kantin>Beszélgető
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 315
20 251
113
Mert bizony jók is az osztrákok kétütemű motorok terén. Mondjuk bennem egy másodpercnyi kétség nincs, hogy kínai rotax kópiák futnak benne... ne mintha az ausztriai ne ott készülne.
Vagy éppen ne lehetne megcsinálni az oroszoknál. Akár a kertben is megöntök egy hengert.


Ja, aki meg hinni akar, az menjen fel az aliexpressre, aztán 15.000 kemény magyar valutáért annyi canon dslr ccdt kap vagy optikát, amennyit akar.
De komplett gépet is adnak.
Vagy mit hittek az "atlantisták".. van még aki elhiszi, hogy ezek nem kínában készülnének?
Azt hitte valamelyik naív, hogy van amit az usában gyártanak? Végülis ezek az embercsoportok az szdsz megújulásában is hinni szoktak :D
Hanem elkell menni, titkos akciókat szervezni ügynökökkel?


Ezeket tényleg elhiszitek?
SirHiggins?
Ezek szerint a kínaiak lopják a svédek kameráit!
 
W

Wilson

Guest

Az Egyesült Államok Szenátusa törvénytervezetet nyújtott be a háborús szabványok szerinti fegyverbeszerzésről....​


Egy kétpárti amerikai szenátus törvényhozó csoportja háborús beszerzési felhatalmazást akar adni a Pentagonnak. Ez lehetővé tenné, hogy több évre szóló szerződések keretében nagy mennyiségű elsőbbségi lőszert vásároljanak Ukrajnának az Oroszország elleni harcban, miközben feltöltik az amerikai készleteket.

Erről a Defense news számolt be .

A szenátus fegyveres szolgálatai bizottságának elnöke, Jack Reid szenátor és Jim Ingoff szenátor javaslatot tett az éves védelmi törvényjavaslat módosítására, amelyről a szenátusnak novemberben kell szavaznia. A törvényjavaslat alternatíva a kritikus lőszerbeszerzési alaphoz , amelyet a Pentagon és néhány törvényhozó korábban javasolt ugyanerre a célra, de a szenátus elutasította.

Egy új lehetséges törvényjavaslat lehetővé tenné a Pentagon számára, hogy a 2023-as és 2024-es pénzügyi évben fenntartsa a Lockheed Martin , a Raytheon Technologies , a BAE Systems és a Kongsberg Defense & Aerospace által gyártott lőszerek vásárlását. A lépés célja, hogy a gyártókat arra ösztönözze, hogy bővítsék a keresett lőszerek gyártósorait.

Ezenkívül a Pentagon képes lesz fegyvervásárlásait olyan hasonló megállapodásokkal kombinálni, amelyeket a NATO köt a tagországai számára. Az Ukrajnával kapcsolatos szerződések esetében pedig a jogszabály enyhíti a Pentagon-vásárlásokra vonatkozó számos kulcsfontosságú jogi korlátozást, a 2024-es pénzügyi évig érvényben lévő mentességekkel. Ez utóbbi annak a jele lehet, hogy a törvényhozók megértették, hogy a háború elhúzódik.

Valamint, ha ez a törvénytervezet hatályba lép, az amerikai védelmi minisztérium versenyeztetés nélkül, azaz pályázat nélkül is jóváhagyhatja a fegyvergyártókkal kötött szerződéseket . Ezeknek a megállapodásoknak azonban Ukrajnához kell kapcsolódniuk.

Az Ingoff-Reid módosítás külön sürgősségi közbeszerzési jogosítványt is biztosítana, és hatályon kívül helyezné a vállalkozók jelentéstételi kötelezettségét. Általában hiteles adatokat kell szolgáltatniuk a költségekről és az árakról. Ez az óvintézkedés segít abban, hogy a Pentagon ne vásároljon mesterségesen megnövelt költségű termékeket.
mfc-himars-500th-milestone-masthead.jpg.pc-adaptive.1920.medium-1024x501.jpeg
M142 HIMARS MLRS gyártása. Fotó: Lockheed Martin

A 2023–2024-es pénzügyi év fegyvervásárlásainak projekt részletei​


A törvényjavaslat nyilvános szövege 700 HIMARS rendszer – nagy hatótávolságú hordozórakéta – megvásárlására vonatkozik, amelyek az ukrajnai háború dagályát fordítják. Ma 16 HIMARS rendszer működik Ukrajnában. Ez több mint 40-szer kevesebb, mint a most felajánlott összeg. A HIMARS rendszer első üzembe helyezése óta körülbelül 540 ilyen berendezés gördült le a futószalagról. Évente átlagosan körülbelül 54 autót gyártottak. Vagyis a jelenlegi kétpárti javaslat csaknem húszszorosára emeli az ilyen létesítmények termelési szintjét.

A módosítás 6000 darab ATACMS rakéta beszerzését írja elő, amelyek akár 300 kilométeres távolságból is képesek eltalálni a célokat, és 100 ezer GMLRS rakétát, amelyek becsapódási hatótávolsága 84 kilométer, és már az ukrán HIMARS rendszerekhez is szállítják.

Az Egyesült Államok eddig 126 darab 155 mm-es tarackot biztosított Ukrajnának. De a 2023-24-es költségvetési év beszerzése további 1000 egységet biztosít.

41fa2961-9a45-4176-a228-bbfa465db63e
Képernyőkép a javasolt törvényjavaslatról, amely 700 HIMARS rendszer tervezett vásárlását mutatja .

Egy külön rendelkezésben, amely lehetővé tenné az Egyesült Államok és a NATO számára, hogy tömegesen vásárolhasson fegyvereket, a módosítás bármely beszerzésre kiterjeszti a jelenlegi felhatalmazást, amely kiterjed a NATO nagy mennyiségű logisztikai beszerzésére, például üzemanyagra. Az ötlet az, hogy az Egyesült Államok és szövetségesei összevonhassák erőforrásaikat tüzérségi lövedékek és egyéb fegyverek vásárlására, és potenciálisan pénzt takaríthassanak meg a közös vásárlással.

Továbbra is rejtély azonban, hogy milyen módszerekkel kívánják növelni a törvénytervezetben szereplő tételek egyes tételeinek éves termelését.

Az európai országok a védelmi ipar termelési kapacitásának növelésére koncentrálnak, hogy biztosítsák az ország jövőbeli szükségleteit és feltöltsék az Ukrajnába küldött készleteket.​


Amikor Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter a múlt héten Brüsszelben tartózkodott, Jens Stoltenberg NATO-főtitkár azt mondta, a szövetség úgy döntött, hogy növeli lőszer- és felszereléskészletét, valamint felgyorsítja az Ukrajnába irányuló segélyszállításokat.

Hangsúlyozta: a szövetségesek egyre inkább kimerítik fegyverkészleteiket, hogy több támogatást tudjanak nyújtani Ukrajnának, ezért most fontos a termelés növeléséről gondoskodni. Jens Stoltenberg biztosította: a NATO új tervei hosszú távú keresletet fognak biztosítani az ipar számára.

Az Egyesült Államok védelmi minisztere vezette az ukrán donorországok brüsszeli találkozóját, amelyen a védelmi osztályok vezetői arról beszéltek, hogyan lehet továbbra is támogatni Ukrajnát „az előttünk álló nehéz hónapokban és években” , és felszólított „gyártó létesítményeink ösztönzése a termelés telepítésére”. új rendszerek Ukrajna védelmére. "

Múlt héten Washingtonban James Hersh , az Egyesült Államok Védelmi és Biztonsági Együttműködési Ügynökségének igazgatója azt jósolta, hogy az Egyesült Államok fegyvereladásai folyamatosan növekedni fognak a következő három évben, mivel a konfliktus élénkíti az európai keresletet.

"A mai konfliktusból tanulnak arról, hogy milyen típusú rendszerekkel kellene rendelkezniük " - mondta Hersch, megjósolva a páncélozott járművek, precíziós fegyverek és integrált rakétavédelmi rendszerek iránti keresletet.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 339
9 656
113
Ő is és Resperger is a szárazföldieknél húzta le a karrierjét: Szenes logisztikus, Resperger páncélos vonalon mozgott. Mindketten kíválóan értik a saját szakterületüket, de légierős témában rendszeresen állítanak faszságokat. Kábé úgy gondolkodnak a légierő szerepéről, mint az oroszok meg a németek a második világháborúban: a frontvonalon túl maximum 20-40 km-re berepülő frontlégierő kell, oszt jónapot, az majd a fő támadó erőt képező tankok és gépesített gyalogság előtt butabombákkal meg UB-blokkokkal kicsit megpucolja az utat az ellenséges tüzérségi állások kilövésével. Warden 5 gyűrűjéről valószínűleg még nemigen hallottak, pedig lett volna rá 3 évtizedük.

Igazság szerint az angolszászokon kívül sokan a mai napig nem értik, hogy miben hozott újdonságot a légierő: a levegőből, mélységi csapásméréssel a hátország illetve a poliitikai vezetés is közvetlenül támadható, belülről kifelé rombolva az ellenség hatalmi rendszereit és alapvető működéséhez szükséges infrastruktúráját, ezáltal nem csak a két hadsereg darálja egymást a felszínen, a legkülső koncentrikus gyűrűn.
Hagyd már. Azt mondják amit az adott média profilja megkíván, vagyis azt amit a táboruk olvasni/hallani szeretne. Semmiféle szakmaiság nincs, megvásárolt bohócok 1-2 kivételtől eltekintve az összes.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 699
113
Ezek pár hónappal ezelőtt még 100ezren voltak. Sokan beszélgettek is itt, hogy ha rossz fegyverrel is, de tömeggel neki vágnák az ukránoknak...


Már csak 10ezren vannak. Hosszú az út Ukrajnáig és ha ilyen gyorsan fogynak...
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 818
24 179
113
Olyan nincsen, hogy alapból süket, vak, béna, szervezetlen, és azonnal kapituláló az ellen, mindig fog valamilyen ellenállást tanúsítani.

És a haditechnika sem ott tart még, mint a Második világháborúban / Koreában / Vietnámban, hogy szőnyegbombáznak, hanem precíziós fegyvereket, vagyis robotrepülőket, és TV irányítású és lézeres bombákat és rakétákat használnak. És újonnan RC-repülőket. A precíziós fegyverek pontossága 1 méteren belüli, azokat pont azért találták ki hogy csak azt rombolják le, amit kell, Surgical strike.

Már az 1991-es Öbölháborúban is precíziós légicsapások mentek, és maguk az Irakiak is elismerték, hogy civil áldozataik és infrastrukturális káraik viszonylag kicsik voltak, 3,664 civil halottjuk volt, nem néptelendtek el komplett országrészek, mint Ukrajnában.

Ukrajnában is eddig ezeréves buta tüzérséggel lőtték Holdbéli tájjá a vidéket, és hétfőn kapcsoltak civil és infrastruktúrakímélő üzemmódba. Egy erőművet sem kell porig rombolni, elég a trafóállomást, vagy a vezetékeket megrongálni.
Nem akarlak elkeseríteni, de azok a városok, ahol az Iraki/tenorista/egyéb zenész csapatok ellenálltak, ugyanúgy/rosszabbul nézett ki, mint Alepo v Mariopul. Ahol nem, ott meg, nos úgy, hogy tényleges ellenállás, és civil pajzs van, eddig az orosz barátsággal nem igen vádolható ENSz se beszél 8000 halottról.
Mindehez képest Szerbiában meg majdnem 1000 civil maradt ott holtan, ÚGY, hogx a Szerbek mindent megtettek a saját civil lakosságuk védelmében. Szóval egyáltalán nem látszik a civilek védelmében a különbség. Sőt.
Sose vártam tőlük nyertes potenciált, főleg, hogy még a hidegháború alatt is végig másodhegedűsek voltak az USA és a NATO mögött mind technológiailag
És amíg marad ez a gondolkodás, jönnek a kipofozott hadseregek a rogyinából.
Az orosz ipar MEOjával iszonyat gondok vannak, viszont a technológiájuk kb egál volt. Még a számítástechnikában is. A 80as években lemaradtak ezen a területen, és mire a fejlesztéseik beértek volna bukott a Szu. De a lenézésük őrült hiba lenne.
Kínában meg a 4gen tank és a J-20, hát nagyjából ezért.
Kína túlmisztifikálása a másik nagy kedvenc :)
Igazság szerint az angolszászokon kívül sokan a mai napig nem értik, hogy miben hozott újdonságot a légierő: a levegőből, mélységi csapásméréssel a hátország illetve a poliitikai vezetés is közvetlenül támadható, belülről kifelé rombolva az ellenség hatalmi rendszereit és alapvető működéséhez szükséges infrastruktúráját, ezáltal nem csak a két hadsereg darálja egymást a felszínen, a legkülső koncentrikus gyűrűn.
Igazság szerint 45től ment erre a gondolkodás, és meg is születtek a különböző rakéták a feladatra. A légierő szerepét valóban másban látták. Nehéz kérdés, hogy jobb, vagy rosszabb amit kitaláltak. Más.
Ukrajna szintű ellenfelek ellen ezek Overkill, túlságos pazarlás, a hülyeségük ott volt, hogy jártak Szíriában, de nem értették meg, hogy mire való a Loitering munition, az ugyanazt tudja, mint ezek, csak olcsóbban, és lokálisan, és a robotrepülősök maradnak a hadászati célú elrettentésre.
Senki az ég világon nem vont le ilyen következtetést. Az oroszoknak főleg nehéz lett volna, mivel a csapatlégvédelmüknek gondot ugyan okoz, de alapvetően bőven kezelhető a probléma. Azt, meg, hogy bárki másé meg nem nem gondolták. Legalábbis szerintem.
 
Last edited by a moderator:

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 547
18 867
113
Sz-400 veszteségről írnak.


A kövér aggódik a herszoni helyzet miatt.

 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 991
15 854
113
Eleg jol kereshetnek akkor a magyar firkaszok. A NAV helyeben a kormukre neznek.

Ahogy a következő pár év van kilátásban... Egyáltalán nem biztos, hogy szükség lesz rá.

Ahogy várható volt, Fehéroroszokkal is eljátszották:


Ezek szerint a kínaiak lopják a svédek kameráit!

Tudták ezt. Mindenki tudja. De a profit fontosabb volt.

A másik: egyáltalán nem biztos, hogy a hír azon része igaz hogy ez van benne. Sőt, erre elég kicsi az esély, hogy a hír másik része is csak agitprop hazugság.
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
875
8 598
93
Az európai ellátásbiztonság kapott még egy pofont ...
 
W

Wilson

Guest

Az amerikai kongresszus 50 milliárd dolláros segélyt akar jóváhagyni Ukrajnának, mielőtt a "Trumpisták hatalomra kerülnének" - NBC...​


Egy törvényhozó és kongresszusi képviselő szerint az aggodalmak közepette, hogy egy új kongresszus szkeptikusabb álláspontot képviselhet az Ukrajnának nyújtott segélyekkel kapcsolatban, mindkét párt képviselői dollármilliárd dolláros katonai támogatást akarnak zárolni Kijevnek, mielőtt az újonnan megválasztott tagok esküt tesznek januárban. munkatársai.

A kaliforniai képviselőház republikánus vezetője, Kevin McCarthy, aki készen áll arra, hogy átvegye a házelnöki posztot, ha a kormány többséget szerez a képviselőházban a novemberi félidős választásokon, ezen a héten arra figyelmeztetett, hogy párttársai „nem fognak üres csekket írni Ukrajnának .”

Az ukrajnai segélyek fenyegetése miatt a megfontolt kétpárti elképzelés szerint a kormány finanszírozási törvényjavaslata a félidő utáni béna-kacsa ülésszak során sokkal magasabb szintű katonai és egyéb támogatást biztosítana, mint az Ukrajnának nyújtott korábbi segélycsomagok. és a segédek.

A kongresszus a múlt hónapban 12 milliárd dolláros katonai és gazdasági segélyt hagyott jóvá Ukrajnának , de a tervezett csomag drasztikusan nagyobb lesz, mondták a források.

Az összeg elegendő lenne ahhoz, hogy [Ukrajna] átvészelje az évet – mondta az NBC Newsnak egy, az ügyet ismerő republikánus szenátor. „Ezáltal a 12 milliárd dollár zsebpénznek tűnik.”

Az új segélycsomag, amely nagy valószínűséggel egy gyűjtőköltségvetési törvény része lenne, nagyjából 50 milliárd dollár körül lehet – közölték a kongresszusi segédek és egy, az ukrán kormányhoz közel álló forrás. A Biden-adminisztráció még nem nyújtott be hivatalos kérelmet új finanszírozásra.

A Kongresszus összesen 65 milliárd dollár támogatást különített el Ukrajnának azóta, hogy Oroszország februárban megtámadta az országot.

„Vedd fel a saját oxigénmaszkodat”

Sok republikánus jelölt, akit Donald Trump volt elnök támogat, megkérdőjelezte az Ukrajnának juttatott amerikai segélyek mennyiségét, amelyek célja az országot februárban megszálló orosz erők elleni védekezés. Azzal érvelnek, hogy az Egyesült Államoknak égetőbb belpolitikai problémái vannak, Ukrajna sorsa nem kötődik az Egyesült Államok nemzeti érdekeihez, és hogy az európai szövetségeseknek nagyobb részt kellene szállítaniuk Kijevnek a fegyverekből és egyéb segítségből.

A képviselőház konzervatívjai azzal érvelnek, hogy Amerikának meg kell húznia déli határát, és foglalkoznia kell az illegális bevándorlással, mielőtt Ukrajna és Oroszország határa miatt aggódna.

„A választóim azt mondják: Miért aggódunk jobban Ukrajna határai miatt, mint Amerika határai miatt? A választóim nem ülnek ott, és azt mondják: „Istenem, meg kell mentenünk Ukrajna határait” – mondta egy interjúban Warren Davidson, R-Ohio képviselő, a konzervatív Trump-párti Freedom Caucus tagja.

Davidsonhoz hasonlóan Kat Cammack konzervatív képviselő is azt mondta, hogy megszakad a szíve az ukrán népért, de nem szavazott a közelmúltbeli ukrajnai segélycsomagokra, és jövőre sem hajlandó megtenni, ha a republikánusok átveszik az irányítást a képviselőházban. , ahogy azt a legtöbb közvélemény-kutatás jósolja.

„Azokhoz a légitársasági videókhoz hasonlítom, amelyeket felszállás előtt csinálnak: fel kell vennie a saját oxigénmaszkját, mielőtt másokon segítene” – mondta Cammack, a Belbiztonsági Bizottság tagja az NBC Newsnak. „És egyszerűen nem hiszem, hogy jogalkotóként jó lelkiismerettel támogathatnám milliárdok és milliárdok tengerentúli finanszírozását, amikor ilyen nagy szükségeink vannak itt.”

De néhány más republikánus a kongresszuson belül és kívül nem ért egyet, ami a párt Ukrajnával és általában a külpolitikával kapcsolatos mély megosztottságát tükrözi.

Chuck Fleischmann, R-Tenn. képviselő, a nagyhatalmú, a kiadásokat ellenőrző előirányzati bizottság tagja azt mondta, hogy fegyverek és egyéb segítségnyújtás Ukrajnának kulcsfontosságú Oroszország provokálatlan inváziójának megállításához.

„Az első finanszírozási törvényjavaslat mellett szavaztam, és nyitott lennék a további finanszírozás megvitatására” – mondta Fleischmann. „Ha nem tesszük meg a szükséges lépéseket Ukrajna számára, hogy megvédje nemzetét és szuverenitását Oroszországgal szemben, úgy gondolom, hogy a tovagyűrűző hatások nemcsak az Egyesült Államoknak, hanem a világnak is sokkal többe fognak kerülni.”

Mike Pence volt alelnök az Örökség Alapítvány szerdai rendezvényén felszólalt Vlagyimir Putyin orosz elnök „bocsánatkéréseként” az Ukrajna támogatását ellenző republikánusokat.

„Miközben Oroszország folytatja a lelkiismeretlen agressziós háborúját Ukrajnával szemben, úgy gondolom, hogy a konzervatívoknak világossá kell tenniük, hogy Putyinnak le kell állnia, és Putyin fizetni fog” – mondta Pence. „A konzervatív mozgalomban nem lehet hely Putyin bocsánatkérésére. Ebben a mozgalomban csak a szabadság bajnokainak van helye.”

A republikánus képviselőház vezetése "minden ösztönzést" megvan arra, hogy egy nagy segélycsomag elfogadását lássák most, miközben a demokraták birtokolják a többséget, hogy ne kelljen megosztó, belső vitákkal szembesülniük a kérdésben, ha a kormány visszaszerzi a képviselőház irányítását. Daniel Vajdichnak, az ukrán kormány tanácsadójának, a Yorktown Solutions washingtoni lobbicég elnökének.

„Jövőre nem akarnak ezzel foglalkozni” – mondta Vajdich, a Kongresszus egykori republikánus munkatársa.

Lindsey Graham dél-karolinai republikánus szenátor, az Ukrajnának nyújtott katonai segélyek elkötelezett híve a múlt hónapban azt mondta, hogy megbeszélte a kérdést McCarthyval, és egyetért azzal, hogy más országoknak többet kell tenniük Ukrajna megsegítéséért. De azt jósolta, hogy Ukrajna továbbra is megkapja a szükséges támogatást.

Egy ukrán katona február 11-én megkapja az FGM-148 Javelins-t az Egyesült Államoktól a kijevi Boriszpil repülőtéren. Szergej Supinsky / AFP a Getty Images fájlon keresztül

„Szerintem elvárható, hogy a republikánusok többet kérjenek másoktól” – mondta Graham Amerika NATO-partnereire utalva. "A képviselőház többségében, amit valószínűnek tartok, biztos vagyok benne, hogy a felszólaló és a konferencia legtöbb tagja a republikánus oldalon megérti, hogy az ukrajnai kimenetel közvetlenül befolyásolja nemzetbiztonságunkat."

De Ukrajna, a kelet-európai kormányok és Kijev támogatói a kongresszusban a folyosó mindkét oldalán aggódnak amiatt, hogy a Trump-párti, izolacionista gondolkodású képviselők nagyobb kontingense a Kongresszusban veszélyeztetheti a fegyverek, lőszerek és gazdasági segélyek áramlását, amelyek lehetővé tették Ukrajnának az elmúlt hónapokban tért hódított az orosz csapatok ellen.

„Hihetetlenül aggódunk amiatt, hogy a párt MAGA-szárnya azt tervezi, hogy blokkolja az életmentő segélyeket Ukrajnának, ha a republikánusok átveszik a képviselőház uralmát” – mondta a demokrata párt egyik képviselője.

„Kreatívnak kell lennünk az elkövetkező hónapokban, hogy a lehető legtöbb segélyt előreterheljük Ukrajnának, tekintettel arra, hogy ismét abban a szerencsétlen helyzetben találhatjuk magunkat, amikor Putyin érdekei ismét egybeesnek Trumpéval és követőivel. ”

Ukrajna erősen támaszkodik külső finanszírozásra és fegyverszállításra, hogy fenntartsa Oroszország elleni háborús erőfeszítéseit. Védelmi tisztviselők és katonai elemzők szerint, ha az amerikai segélyek kiapadnának, Ukrajnában idővel tüzérségi lőszerhiány várható, mivel naponta több ezer tüzérségi lövést ég el. Azzal, hogy Oroszország fokozza a dróntámadásokat elektromos hálózata és más célpontjai ellen, Ukrajna is kimeríti az S-300-as légvédelmi rakéták és más légvédelmi rendszerek készletét, miközben megpróbálja felvenni a harcot a légi támadásokkal.

Vedant Patel, a külügyminisztérium helyettes szóvivője arra az aggályra kérdezve, hogy veszélybe kerülhet az Ukrajnának nyújtott segélyek kongresszusi támogatása, azt mondta, Joe Biden elnök és Antony Blinken külügyminiszter „nagyon világosan kijelentette, hogy elkötelezettségünk ukrán partnereink iránt nemcsak megingathatatlan, hanem vaskalapos. És továbbra is lépéseket fogunk tenni annak érdekében, hogy Ukrajnának minden tőlünk telhetőt megtegyünk annak érdekében, hogy Ukrajna rendelkezzen azzal, amire szüksége van ahhoz, hogy megvédje magát, megvédje területi integritását, és hogy a lehető legjobb pozícióba kerüljön egy lehetséges tárgyalóasztalnál, amikor ez megtörténik. .”