[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Az ukránok által közölt videó a szevasztopoli orosz hadihajók ellen intézett drón támadásról...




Ezeknek a támadó tengeri drónoknak sikerült megrongálniuk az "Admiral Makarov" fregattot és az "Ivan Golubets" aknakeresőt.
Orosz fregatt Admiral Makarov egy támadó tengeri drón kamerájában.  2022. október. Képkocka a videóból
Orosz fregatt "Admiral Makarov" egy támadó tengeri drón kamerájában. 2022. október. Képkocka a videóból

A videón az is látható, ahogy a haditengerészeti drónt orosz hajók, csónakok, sőt helikopterek is lőtték.

A hajókban keletkezett károkat még nem értékelték, mivel még nincsenek fényképek a sérült hadihajókról


 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 230
67 813
113
Az ukran Szu-24 lelovesenek folyamatarol a Mig-31altal a heten.


Én ezt olvastam ma a kinaiaknal. Mashol meg nem olvastam, igaz lehet?

"
Oroszország elleni szankciók feloldását, és a nyugati oroszellenes szövetség nagymértékben megszakadt. 27-én Hollandia miniszterelnöke bejelentette, hogy az emberek élete érdekében és az infláció megfékezése érdekében Hollandia 91 Oroszország elleni szankciót old fel, és 25 Együttműködési szándéknyilatkozatot nyújt be.
Hollandia 26-án kérelmet nyújtott be az Európai Unióhoz az orosz olajjal és gázzal szembeni szankciók feloldására. Hollandia érve az, hogy jelenleg nincs energiaalternatíva, és reméli, hogy az EU 2023-ig mentesíti Hollandiát az Oroszország elleni szankciók alól. "
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 818
86 621
113
Két qurva jó írás az elmúlt napokból!


 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Az ukran Szu-24 lelovesenek folyamatarol a Mig-31altal a heten.


Én ezt olvastam ma a kinaiaknal. Mashol meg nem olvastam, igaz lehet?

"
Oroszország elleni szankciók feloldását, és a nyugati oroszellenes szövetség nagymértékben megszakadt. 27-én Hollandia miniszterelnöke bejelentette, hogy az emberek élete érdekében és az infláció megfékezése érdekében Hollandia 91 Oroszország elleni szankciót old fel, és 25 Együttműködési szándéknyilatkozatot nyújt be.
Hollandia 26-án kérelmet nyújtott be az Európai Unióhoz az orosz olajjal és gázzal szembeni szankciók feloldására. Hollandia érve az, hogy jelenleg nincs energiaalternatíva, és reméli, hogy az EU 2023-ig mentesíti Hollandiát az Oroszország elleni szankciók alól. "
Elkezdtek vonyítani a kutyák ! Sajnos lesz még rosszabb is ! A fellengzős gőgből bőven vissza kellesz venni ! LOL
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Jelzem, hogy ezen a képen egyetlen halott sincs! Nem értem a 18+-os kitételt... o_O

Ide degradálódott az ukrán propaganda, minden szalmaszálba kapaszkodnak, mert a tavaszi gore képeket már annyiszor megosztották, mint friss halott, hogy már senki se hiszi el.

Az ukran Szu-24 lelovesenek folyamatarol a Mig-31altal a heten.


Én ezt olvastam ma a kinaiaknal. Mashol meg nem olvastam, igaz lehet?

Már a lelövés napján láttam a hírt oroszoktól, de az utóbbi időben annyi ukrán gép lehullott nem tartottam elég érdekesnek.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 646
13 594
113
Napi irán ellenes agitprop... tegnap is volt valami, csak eltűnk a hozzászólásom.


‐----

De azt had kérdezzem meg midnenen kívült, hogy ha a ka52es veszteséget rosszul éli meg, akkor a vietnami háború ah1es veszteségarányát hogy értékelné.

És ugye a ka52 egy régi szarnak van beállítva high tech manpadso környezetben.
Az ah1 meg hipermodern technika volt, vietkongok ellen.
Szóval ha a ka52t rossznak értékeled, akkor még az ah1es oltári nagy égéshez nagyon sokat kell még bakizni.
De ennél lényegesen többet, hogy elérjék azt a nevetséges usa szintet.
Mert ugye 1100 dbból az 1991es kivonásig legyártottból Vietnamban a lenézett sárgák 300at lelőttek.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 757
9 108
113

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Én úgy tudom az USÁnak és az oroszoknak is van már működőképes lézeres műholdelhárító rendszere. Kb azért nem vetik be, mert ez is egyfajta MADhez vezetne (“csak” a műholdas rendszerei esnének ki a világnak pár perc alatt), atomháború nélkül.
Arra írtam amúgy, hogy az eredetileg idézett cikk hozta a szokásos, “az oroszok a tűzzel játszanak ha műholdakat akarnak megsemmisíteni!” fajta kreténséget.
Egy műholdat elég működésképtelenné tenni, az pedig nagyenergiájú lézerekkel a földfelszínről se nagy kunszt. És akkor nem robban fel, stb, csak egy nagy fémdarabként létezik tovább.

Más: úgy látszik, itt még volt áram
Lehet rádióval is zavarni a kommunikációját, elnyomni a legitim kommunikációt. Persze ez bemérhető, egyik melóhelyen a szomszéd irodában/laborban dolgozó kollégák ilyenen dolgoztak (zavarás bemérő rendszeren, meg műhold C&C rendszeren európai civil műholdakra. Rendszeresen zavarták a földfelszínről a műholdakat, állítólagos civilek, kalózrádiósok, stb... ), meséltek róla kávézásoknál.

(ja, amikor a magyar űripar témában a libernyákok röhögcséltek, hogy lol nincs is olyan, minek annak miniszter, eszembe jutott 10 évvel azelőttről ez a történet... hogy mikről nem tudnak sokan, hogy milyen komoly tudás van sok (rész)területen itthon is.)
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 599
47 943
113
Reggel csapataink folytatták a harcot Pavlovka, Vodyany, Experienced és Pervomajsky felszabadításáért. A következő napokban meg kell határozni az offenzíva sikerének fokát az Avdiivkától délre eső szektorokban. Az ellenség most erősítést mozgat ide, hogy stabilizálja a megereszkedett frontot.

 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Az ukran Szu-24 lelovesenek folyamatarol a Mig-31altal a heten.


Én ezt olvastam ma a kinaiaknal. Mashol meg nem olvastam, igaz lehet?

"
Oroszország elleni szankciók feloldását, és a nyugati oroszellenes szövetség nagymértékben megszakadt. 27-én Hollandia miniszterelnöke bejelentette, hogy az emberek élete érdekében és az infláció megfékezése érdekében Hollandia 91 Oroszország elleni szankciót old fel, és 25 Együttműködési szándéknyilatkozatot nyújt be.
Hollandia 26-án kérelmet nyújtott be az Európai Unióhoz az orosz olajjal és gázzal szembeni szankciók feloldására. Hollandia érve az, hogy jelenleg nincs energiaalternatíva, és reméli, hogy az EU 2023-ig mentesíti Hollandiát az Oroszország elleni szankciók alól. "
"A szankciók működnek, az EU még sohasem volt ilyen egységes."

Vajon mikor ébrednek fel a bohócok?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 837
56 436
113
Két qurva jó írás az elmúlt napokból!


Senkinek ne legyen kétsége a felől, hogy ez a két irás "a szabad nyugaton" nem jelenhetett volna meg. Ahogy a moszkvater is simán betiltásra kerülne ott mint orosz propaganda. De természetesen csak nálunk sérül a szolásszabadság, semmi esetre sem Brüsszelben, Berlinben, Londonban vagy Párizsban stb.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Például úgy, hogy a NATO tagállamokat "megkérték", hogy amennyiben van üzemképes rakétájuk a BUK-hoz, akkor lehetőleg ingyen adományozzák Ukrajnának őket. Ha pedig nem tartanak már igényt a BUK rendszerre egyáltalán, akkor azt is adhatják kompletten.
Akarod mondani szóltak a nagy vízen túlról, hogy nem kell az már nektek, adjátok csak a hoholoknak. :D