[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 165
54 874
113
Lengyel katonai elemző osztozik Nyugat-Ukrajna felosztására vonatkozó tervekben

Ryszard Wozniak lengyel katonai elemző és volt ENSZ-törzstiszt Facebook-oldalán közzétette Nyugat-Ukrajna felosztásának tervét.

Kiderült, hogy Románia, Magyarország és Lengyelország államtitkári szinten egyeztet (ez amolyan külügyminiszter első helyettese) Nyugat-Ukrajna „felosztásáról”.
Magyar részről Németh Zsolt a tárgyalófél.

Aztakurvahétszentségit!

Ezek bemennek oda szét lesz rùgva a hátsónk!




Láncreakció,láncreakció
az egy szép szó.:rolleyes:
Avagy hamvadó cigarettavég....
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 786
56 267
113
Kijött az Ultrahang podcastünk újabb adása, ezúttal az aktuális háborús helyzetképet vizsgálva, ahol nyugger kolléga kissé elszabadult Herszon/a herszoni zászlóügy kapcsán :D Mondjuk saját védelmemben annyit mondanék, hogy ez már a balkáni kávézaccos/tenyérjóslás szintjét veregeti, amit egyes médiaprostituáltak letoltak egy szem rohadt zászló kapcsán, és vszeg nem csak az én idegeimet húzta fel rendesen. Mellette van még benne szó Ugledarról, Donyeckről meg a hadműveletek várható alakulásáról is
Nyugger hangjâval üveget lehet vágni. :)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Mi ez a faxság már megint?

pf/hvg/index szint... Hagyjuk már ezt a baromságot, ha ilyesmit akartak volna tenni akkor küldenek egy GRU/FSZB halálbrigádot és elintézik csendben, a hullákat meg elviszik.
Annak idején a krautok sem a Wehrmachtra bízták az ilyesmit, nem véletlenül. Ezt a moslékot csak az agyhalott libsik eszik meg. Nem sorolnám fel most a nickneveket. Tudjátok kik azok :D :D :D
Az iráni fegyverszállítások csak meghosszabítják a háborút.
Irán proxy háborút folytat az USA ellen és ehhez Oroszországot, orosz katonák életét használja fel.
Látom Oroszország ellenségeként neked sem kávéval indult a reggel :D (maradt még az anyagból? )
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 905
15 178
113
Lancet - 3

"A Lancet-3 kamikaze drónnak a beépített lézeres védelem miatt nem árthatnak a legújabb lézerfegyverek. Szinte lehetetlen elfogni és elpusztítani. A beépített lézeres védelemnek köszönhetően még a legújabb drónok elleni lézerfegyverek sem jelentenek veszélyt erre a drónra." Rostec"

FgylJiLXoAA_Aa_


FguQQ__WYAM26sn
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 763
46 860
113
Lancet - 3

"A Lancet-3 kamikaze drónnak a beépített lézeres védelem miatt nem árthatnak a legújabb lézerfegyverek. Szinte lehetetlen elfogni és elpusztítani. A beépített lézeres védelemnek köszönhetően még a legújabb drónok elleni lézerfegyverek sem jelentenek veszélyt erre a drónra." Rostec"

FgylJiLXoAA_Aa_


FguQQ__WYAM26sn
Nekem nagyon fura, hogy ilyen lassú és nem is olyan kicsi célpontok gondot okoznak komoly légvédelemnek, bevallom. Én eddig azt gondoltam hogy ez kb. sima liba, célanyag kb. bárminek ami légvédelem, aztán mostanra azt lehet látni, hogy mindkét oldalon szopnak ellenük, Sz-300, BUK, Panzir, Tor, Gecko, raklap manpads, SPAAG, aztán mégis elérik a céljaikat.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 732
57 026
113
Nekem nagyon fura, hogy ilyen lassú és nem is olyan kicsi célpontok gondot okoznak komoly légvédelemnek, bevallom. Én eddig azt gondoltam hogy ez kb. sima liba, célanyag kb. bárminek ami légvédelem, aztán mostanra azt lehet látni, hogy mindkét oldalon szopnak ellenük, Sz-300, BUK, Panzir, Tor, Gecko, raklap manpads, SPAAG, aztán mégis elérik a céljaikat.

Ha a törzs szénszálas, a légcsavar szénszálas, a szárnyak pedig radar átlátszó anyagból vannak (pl. aramid erősítésű műanyag) akkor nagyon apró lehet az RCS jele ennek a cuccnak. Ráadásul méretben és sebességben egy nagyobb madárra hasonlít.
E mellet az információs lap alapján elektromos, ergó hőjele se nagyon van :)
Ez ellen tényleg csak az AHEAD vagy hasonló elven működő gépágyú tud védekezni 1-2 km-s távon, vagy valamilyen erős EW rendszer.
Más ezt nem nagyon képes kiszedni.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 437
23 561
113
Azért nagyon nem mindegy hogy 1300 műhold vagy 1300 műholdas rádió! :oops:


De mit is várhatnánk a nyugati propagandától, ahol a Kercsi híd megsemmisült, Herszont visszafoglalták az ukránok, az oroszok a saját atomerőművüket lövik és Ukrajna mintademokrácia!

A lényeg az hogy leállt a műholdas szolgáltatás
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nekem nagyon fura, hogy ilyen lassú és nem is olyan kicsi célpontok gondot okoznak komoly légvédelemnek, bevallom. Én eddig azt gondoltam hogy ez kb. sima liba, célanyag kb. bárminek ami légvédelem, aztán mostanra azt lehet látni, hogy mindkét oldalon szopnak ellenük, Sz-300, BUK, Panzir, Tor, Gecko, raklap manpads, SPAAG, aztán mégis elérik a céljaikat.
Azért én Orosz részről már nem látom azt a pánik hangulatot a kapor drónok miatt !
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 573
47 694
113

Kijevben "terroristának" neveztek egy német politikust, amiért tűzszünetre szólított fel​


Az SPD parlamenti frakcióvezetője, Rolf Mützenich azt mondta, az ukrán kormány felvette a "terroristák listájára", mert tűzszünetet és további diplomáciai lépések lehetőségét szorgalmazza.
„Bosszantott volt, hogy az ukrán kormány terroristaként sorolt be, azzal az indokkal, hogy tűzszünetet vagy a helyi tűzszünetek révén további diplomáciai lépések lehetőségét szorgalmaztam” – mondta Mützenich az SPD szombati berlini vitáján. Őt idézi a dpa német hírügynökség.
Elmondása szerint ezzel kapcsolatban fenyegetéseket is kapott. „Az ukrán kormánynak a terroristák listájára való felvétele alapján úgymond másodlagos fenyegetések voltak. Ezt sem könnyű kezelni” – tette hozzá a politikus.
Mutzenich megjegyezte: ha a tűzszünet iránti elkötelezettség kritériuma egy ilyen listának, akkor António Guterres ENSZ-főtitkárt is fel kell venni a listára. Azt is elmondta, hogy azok, akik hozzá hasonlóan a diplomáciát pártolják az ukrajnai konfliktussal kapcsolatban, "diszkriminációnak" vannak kitéve.
A politikus ilyen diszkriminációval vádolta meg pártja kormánykoalíciós partnereit, a Zöldeket és az FDP-t. "A tény továbbra is az, hogy... a legtöbb háború végül nem a csatatéren ért véget" - zárta szavait.
Источник: https://rusvesna.su/news/1667662913

Újra melegszik a helyzet Koszovóban és Metohijában: a biztonsági erőket riadóba helyezték a koszovói szerbek tiltakozásba kezdtek Pristina azon döntése ellen, amely kötelezi őket a helyi rendszámtáblák elhelyezésére. Válaszul a koszovói hatóságok arra utasították az albán rendőröket, hogy egy órán belül jelentkezzenek és fegyverezzék fel magukat.
Az etnikai szerbek elhagyják az összes politikai intézményt: a parlamentet, a kormányt, az önkormányzatokat, a bíróságokat és a rendőrséget.
A szerb rendfenntartók és a kerületi rendőrök kihívóan levetkőzték egyenruhájukat a honfitársaikat támogató sajtótájékoztatón Észak-Koszovóban.
A magát Koszovónak kikiáltó állam elnökének adminisztrációja "uszítással" vádolta a szerbeket, és a 2014-es Donbászhoz hasonlította a helyzetet.
A KTV koszovói tévécsatorna közzétett egy videót, amelyen a koszovói különleges erők Mitrovicába történő átszállítása látható.
Ugyanakkor a koszovói rendőrségnek tilos ebben a térségben tartózkodnia a KFOR nemzetközi erőinek parancsnokának és a szerbiai önkormányzatok vezetőinek engedélye nélkül.
Vučić szerb elnök az EU, Kína, Oroszország és az Egyesült Államok képviselőivel tárgyalt a helyzet súlyosbodásáról.
Belgrád követeli Pristinától a Szerbiai Önkormányzatok Közösségének létrehozását, Szerbia álláspontját Peking és Moszkva is támogatja.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 686
86 229
113
Ez gyors volt!

"még a görög berendezés átfestésére sem volt idejük"


Brit tudósok:
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 285
2 646
113
Azért ez nem egy klasszikus háború. Épp átalakulóban van a világ is.
Ameddig az átalakulásnak nem lesz vége, addig szerintem ez a háború menni fog.

Persze mindenkinek jobb lenne, ha vége lenne minél előbb.
Pl: Miért csak október elején kezdték szétszedni az ukrán infrastruktúrát? Sokkal-sokkal előbb megtehették volna. Kb az első nap akár.
Mégsem tették, hanem vártak. Valamire.

Mire gondolsz új lépés alatt? Új lépés az infra szétszedés is ilyen tekintetben.
Azért emlékszem, hogy pár atlantista hogy röhögött, amikor Putyin egyik beszédében mondta, hogy még el sem kezdték igazán.
Szerintem még most sem.
Nem akarok elcsépelt keleti bölcset játszani, de amióta világ a világ, átalakul, meg minden háború más, mint az előző.
És minden esetben ezen jól meglepődtünk :⁠-⁠)

Az ukrán infrastruktúra szetszedese meg... Haaat.... Ami igazán fontos volt, azok a dnyeper hídjai, amiket elsőnek nem akartak -. Egyértelműen gyors ukrán összeomlása készültek - most meg már jó kérdés. Valami miatt vagy nem akarják, vagy nem tudják.
Az erőművek, trafik tamadasat én annak tudom be, hogy egyszerűen az iráni drónok, amiket kaptak, erre alkalmasak. És bár az ukranoknak így foglalkozniuk kell ezek elleni védelemmel, de... Az ukrán hátország, hadiipar az ugye most leginkább USAban van. Szóval ez szar az ukrán civileknek, de a hadsereg működését minimálisan érinti.
Új lépés, újítás volt pl a HARMok felkokanyolasa Migekre, vagy harkovi blitzkrieg, a fekete tengeri flotta kiszorítása krimtol nyugatra (bár ez még bizonytalan nálam)
Orosz oldalról az első vhs tüzérségi gyakorlat volt igazán említésre méltó - egy ideig vissza is szereztek a kezdeményezést.

Ez a meg el se kezdtek igazán egy igazi facepalm freudi elszólás. B+, te kezdted, és még el se kezdted igazán? Most így hirtelen a vilagtortenelbol nem jut eszembe ilyen. A furcsa háború van talán ehhez legközelebb, ahol annak tudatában üzentek hadat a németeknek, hogy tudták, nincsenek rá felkészülve.
Hát az oroszok se voltak felkészülve. Most hogy ezt a felsővezeték tudta, vagy a potemkin hagyományok megvetették őket... Nem is tudom, melyik a rosszabb.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Nem akarok elcsépelt keleti bölcset játszani, de amióta világ a világ, átalakul, meg minden háború más, mint az előző.
És minden esetben ezen jól meglepődtünk :⁠-⁠)

Az ukrán infrastruktúra szetszedese meg... Haaat.... Ami igazán fontos volt, azok a dnyeper hídjai, amiket elsőnek nem akartak -. Egyértelműen gyors ukrán összeomlása készültek - most meg már jó kérdés. Valami miatt vagy nem akarják, vagy nem tudják.
Az erőművek, trafik tamadasat én annak tudom be, hogy egyszerűen az iráni drónok, amiket kaptak, erre alkalmasak. És bár az ukranoknak így foglalkozniuk kell ezek elleni védelemmel, de... Az ukrán hátország, hadiipar az ugye most leginkább USAban van. Szóval ez szar az ukrán civileknek, de a hadsereg működését minimálisan érinti.
Új lépés, újítás volt pl a HARMok felkokanyolasa Migekre, vagy harkovi blitzkrieg, a fekete tengeri flotta kiszorítása krimtol nyugatra (bár ez még bizonytalan nálam)
Orosz oldalról az első vhs tüzérségi gyakorlat volt igazán említésre méltó - egy ideig vissza is szereztek a kezdeményezést.

Ez a meg el se kezdtek igazán egy igazi facepalm freudi elszólás. B+, te kezdted, és még el se kezdted igazán? Most így hirtelen a vilagtortenelbol nem jut eszembe ilyen. A furcsa háború van talán ehhez legközelebb, ahol annak tudatában üzentek hadat a németeknek, hogy tudták, nincsenek rá felkészülve.
Hát az oroszok se voltak felkészülve. Most hogy ezt a felsővezeték tudta, vagy a potemkin hagyományok megvetették őket... Nem is tudom, melyik a rosszabb.
Hát, így is fel lehet fogni. :)
De ha egyértelműen gyors ukrán összeomlásra készültek (ami sztem baromság, hosszú évek óta megy oda a nyugati hadianyag. Max a narkóst akarták gyorsan megsemmisíteni, ami nem jött össze. Akkor lett volna gyors összeomlás, ha sikerül.), és nem jött össze, akkor miért is freudi facepalm elszólás a még el sem kezdték?
Meg hagyjuk már ezt a ki kezdte dolgot, elég index telex négynégynégyes.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 763
46 860
113
Azért én Orosz részről már nem látom azt a pánik hangulatot a kapor drónok miatt !
Az Ő rendszereiket használják az ukránok is sok esetben! Azért mikor az oroszok telivágnak egy egy Bukot, Sz-300-at a Lancettel, akkor nekik is el kell gondolkozni, hogy mennyit érnek ezek az amúgy kurva drága dollármilliós High End közeli cuccok, ha a saját filléres drónjaikkal baszkodják ki az Ukrán SZU eredetű de még ma mondjuk szintén nem szarnak számító BUK-ot pl.!

Nem akarom túlragozni, többet érnek ezek a filléres - legyen akár 20.000 dolláros, ne is 2000! - drónok, mert milliós légvédelmet is megcsapnak velük!
 

Elkhound

Well-Known Member
2016. május 17.
319
1 585
93
Hülyeségen rugózol. Tök mindegy mennyi, tök mindegy kinek a zsebében landol a gempa.
A lényeg, hogy folyamatosan ellátják fegyverrel az ukránokat, mert az orosz hibázott egy nagyot.
Ez a háború részükről olcsó, akármennyire is sok pénzbe kerül.
A ruszki lemaradás gyorsítása az egyik cél, amihez csak az kell, hogy sokáig elszigetelje magát Putyin.
Még nyerni sem kell, a gáz és olajfegyver hatástalanítása önmagában elveszett évtizedeket jelent majd GDP -ben.
A hosszú, veszteség teljes háborúskodás intő jel Kína, Észak -korea, egyéb szereplők számára.

Ez a háború a bizonyíték rá: továbbra sem lehet az USA érdekei ellen háborúzni. Putyin fűbe harapott, ezzel erősíti az USA egyébként gyengülő, vagy annak hitt hegemóniáját.
Ettől még az USA is jellemtelen szarházi, mint Putyin.
De az USA biztosan nyer, Putyin biztosan veszít ebben a háborúban.
Csak a mérték a kérdéses...
:)



A különbség, hogy az egyik védekezik saját földjén, a ruszki meg idegen országból szeretne kiszakitani területeket.
A katonák fejével gondolkodva:
  • A védőnek a hazáját kellene feladni.
  • Az agresszornak csak a szándékát. Ő nem sokat veszít, ha nem harcol. Ezt látni is a ruszki morálon.

Szerinted ki adja fel előbb?
Vajon miért kell mindenhova Wágnyer?
Hol van az orosz reguláris erő?
Pénzzel nyugtatja Volodimir Putyin a lázadozó katonákat.
Havi másfél-két Mrd EUR-jába fáj az orosznak csak az emelt fizetés a megszállt területeken.
Iráni, észak-koreai fegyverrel, lőszerrel tartja magát valahogy. Reménykedik a csodában, november 7-ben.
Fagyos télben, lázadó európai lakosságban. Stb.
Biztos a seggnyalói megígérték neki, hogy mindjárt győznek...
Csak ki kell tartani.
Egyre közelebb vannak ....
A bukáshoz.
Putyin bukik?
Oroszország bukik?
:)
Egyik vagy mindkettő.
Már csak ez a kérdés.
Politikamentesen;

Azért Vagner, amiért Blackwater. Ha valaki bevállalja hogy PMC-lesz akkor az ismerősei jobban tolerálják, ha fekete keretesre vált a profilja a Face-n.

Lehet háborúzni szakmai alapon, amikor a "harc" egy munka, aminek jellege szerinti eszközt,képzést, fizetést kell biztosítani hozzá. Különben az egyén, - felmérve a költség/haszon arányt - nem válalja el.
Persze lehet adni csak ideológiát. Ebben az esetben - mindegy hogy "győzelem" vagy "vereség" lesz a vége - az egyén esélyei rosszak a túlélésre.

Globalizáció van, az eszközt onnan kell venni, ahol olcsón adják. Ha drón kéne akkor az Alin kezdeném. Rugalmasak eléggé, eu raktárról ÁFA mentesen szálítanak. Szankciómentesen meg gondolom az iráni raktár játszik.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 905
15 178
113

A rákért nem látunk ilyenkor valami hasonlót ?
Mit bánom én, mit, csak legalább valami hasonló legyen. :(

Tu-22s.jpg

SÜRGŐS: Kigyulladt egy elektromos alállomás Dnyipropetrovszk közelében (VIDEO)​


Ukrán források azt írják, hogy erős tűz ütött ki egy elektromos alállomáson Dnyipropetrovszk egyik külvárosában.
A szemtanúk felvételeket tesznek közzé a közösségi oldalakon arról, hogy a füst a megadott területen látható.
Feltehetően a tűz oka az objektum "műszaki meghibásodása" lehet.
Источник: https://rusvesna.su/news/1667657081