[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 316
33 360
113
Miért kerdeztek folyton hülyeséget? Hogy "te ezt akarod?" Ezt nem mi fogjuk eldönteni hanem az ukránok! Mert ha azt kiabálnánk hogy !hajrá russia! Akkor holnaptól nyerésre állnának? Itt a legtöbb oroszokat kritizálo ember is hitt az orosz győzelemben az elején .De amit csináltak 8 hónap alatt inkább hagyjuk !

Nem az ukránok, hanem a nyugat fogja eldönteni... Ha az amcsi terv valóban az Intermarium, amiről Friedman beszélt, akkor így lesz. Bár kérdés, hogy a lengyeleknek tetszeni fog-e annyira, ha nem ők irányíthatják.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem az ukránok, hanem a nyugat fogja eldönteni... Ha az amcsi terv valóban az Intermarium, amiről Friedman beszélt, akkor így lesz. Bár kérdés, hogy a lengyeleknek tetszeni fog-e annyira, ha nem ők irányíthatják.
Ha az Ukránokra bízzák az irányítást, akkor nem lesz egy sikertörténet. Az eddigi teljesítménye az ottani eliteknek nem azt mutatja, hogy sikersen tudnak egy nagyobb államot vezetni. Persze gondolom visznek elitet, de az nem a tartós sikeres békés fejlődés és stabilitás záloga szokott lenni.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 570
47 678
113

Tudjuk, hol koordinálták a támadást, és nem fogadjuk az Egyesült Államok Nagykövetségének részvétét (VIDEO 18+)​

Tudjuk, hol koordinálták a támadást… Nem fogadunk el részvétet az amerikai nagykövetségtől. Nem vagyunk árulók senkivel szemben, de már nincs toleranciánk az ilyen áruló cselekedetekkel szemben.
Az Istiklal utca a mi gyermekünk. Ha nem kapjuk el a támadót , ma Görögországba menekült volna” – idézte Soylu minisztert a CNN Türk.
Emlékezzünk vissza, hogy egy robbanás Isztambul egyik turistautcájában hat ember életét követelte, több mint 80 ember, köztük három orosz , különböző súlyosságú sérüléseket szenvedett.
Источник: https://rusvesna.su/news/1668417290

Törökországban ma folynak a tárgyalások az orosz és az amerikai titkosszolgálatok között. Még a múlt héten megjelentek a sajtóban publikációk Oroszország és az Egyesült Államok közötti, a nukleáris eszkaláció megelőzésének és a stratégiai stabilitás fenntartásának kérdéseiről folytatott konzultációkról. Ebbe beletartozik a sajtóban folyó fecsegés is a START-3 korszerűsítésének lehetőségéről a 20-as évek közepén.

Angelina Vitalievna beléptem egy katonai létesítmény területére Kahovka városában. Emlékeztem az orosz hadsereg személyzetének és felszerelésének helyére, amely után ütést mértek erre az objektumra ”- speciális szolgálataink azonosították és őrizetbe vették az ukrán fegyveres erők tüzérségi megfigyelőjét a Herson régióban.
Külön szeretném elmondani, hogy ellenségünk minden cinkosát a törvény legteljesebb mértékben meg kell büntetni. Nézz rá – mosolyog. Büntetlennek érzi magát. Ne légy fehér és bolyhos!!! Tudom, hogy valamiért problémáink vannak az ilyen elemekre vonatkozó büntetőeljárások megindításával. Az ilyen embereket elengedni árulás! Aki ehhez hozzájárul - az ellenségek!

Kompromisszummal fog-e végződni az ukrán háború?​

Ha az átlag nyugati szakértőnek nyilvánosan tesszük fel ezt a kérdést, akkor egy olyan kategorikus “Nem! Nem! Sohá!”-t kapunk, ami bármelyik régi vágású irredentának a becsületére válna. Robert C. Castel elemzése.
Magánbeszélgetésben, négyszemközt, miután elhadarta a szakma idevágó bulláit a Putler-fasizmusról, a szakértőnk kínnal-keservvel beismeri, hogy ez a háború minden valószínűség szerint mégis kompromisszummal fog végződni. De ezt a véleményét csak bizalmasan közli velünk, a lelkünkre kötve, hogy a beszélgetés tartalma kettőnk között maradjon.
Azok, akiknek a karrierje, megélhetése kevésbé függ a polkorrektségük vegytisztaságától, már inkább hajlanak arra, hogy nyilvánosan is felvállalják a kompromisszumos megoldás lehetőséget. Ők azok, akik az intellektuális lőszert szállítják annak az egyre erősödő politikai vonalnak, ami egy “rossz” békével akar véget vetni egy “jó” háború borzalmainak.
De vajon mi az esélye annak, hogy ez az idestova nyolc hónapja zajló háború valóban kompromisszummal záruljon le?
...

Hosszú cikk. akit érdekel a link segítségével elolvashatja.
Somkuti Bálint így reagált a cikkre:
"

Kituno cikk, bar en magam odzkodom a statisztikai modszerek alkalmazasatol ilyen osszetett tarsadalmi kerdesekben, mint pl. egy haboru.
Mindettol fuggetlenul kerdeseket vet fel es mintakat rajzol fel.
Itt is kirajzolodik az orszagok foldrajzi adottsagai altal meghatarozott nagystrategiajanak kulonbsege, de egy uj szempontbol.
Ugy tunik higy a monarchiat felvalto szovjet orosz vezetes ugy gondolja nem engedheti meg maganak, hogy elveszitsen egy "nagy haborut". Azaz egy hagyomanyos ipari alapu konfliktust.
Kb. ugyanezt mondom en is mint te. Nem lesz beke amig az orosz celok nem telhesulnek. De - hogy klasszikust idezzek es ahogy irtad is - ez csak a pusztaba kialtott szo."
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 970
22 896
113
Miért uralna minket bármilyen módon Ukrajna és milyen szabályokról beszélsz?
"Mi uraljuk majd a térséget, és mi fogjuk meghatározni a háború utáni szabályokat" – jelentette ki Mihajlo Podoljak elnöki tanácsadó az Uniannak adott interjúban.
Szerintem elég korrekten volt idézve, ....elég gyorsan elintézted a "Más"-al...pedig ez pont az a probléma, amiről a minap én is beszéltem.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 679
86 179
113
Ez az igazi "hazafi" sikeresen belelavírozta az hazáját (?) egy kilátástalan és megnyerhetetlen háborúba. Annyira "jól" politizált! Milliók váltak földönfutóvá, tízezrek haltak meg. A béke nem látszik, az ukrán jövő még kevésbé. Kilátástalanság és kiszolgáltatottság idegen hatalmaknak játékszerként! Gratula! :confused:
"Ha elpusztul az ország, hiába harcoltunk a szabadságért. Ha csak üszkös romok maradnak, akkor nem nyertünk semmit. Ha emberek millióinak kell elhagyniuk az országot, akkor a következő nemzedéknek nem marad szülőföldje." (OV, 2022.10.23, Zalaegerszeg)



Mariupol. "Ukrajna" egyes helyein napközben is van áram:


Más.












A szankciók működnek:
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 570
47 678
113

Elfogták az ukrán fegyveres erők Európában kiképzett különleges csoportját Belgorod régióban (VIDEO)​

A belgorodi régióban elfogták az ukrán fegyveres erők Európában kiképzett különleges csoportját.
A szabotázs- és felderítőcsoport három főből állt. A fegyveresektől hamis dokumentumokat és fegyvereket foglaltak le.
Источник: https://rusvesna.su/news/1668430561

Az orosz csapatok Ukrajnából való kivonásának feltétele a tárgyalások megkezdéséhez elfogadhatatlan​

Alekszandr Grusko orosz külügyminiszter-helyettes kijelentette, hogy Moszkva számára elfogadhatatlan az a feltétel, hogy az orosz csapatokat kivonják Ukrajna területéről a tárgyalások megkezdéséhez.
„Nem, az ilyen feltételek elfogadhatatlanok” – mondta Grushko az újságírók kérdéseire válaszolva november 14-én.
„Elnökünk többször is elmondta, hogy készen állunk a tárgyalásokra . De ezeken a tárgyalásokon természetesen figyelembe kell venni a „helyi helyzetet” – magyarázta a miniszterhelyettes.
Источник: https://rusvesna.su/news/1668424883

Ukrajna speciális szolgálatai söprést végeznek Herszonban – Kobets polgármester​

...
Lesz egy nagy bacchanalia. Az akkreditált újságírók hiánya pedig azt sugallja, hogy minden a jogi területen kívül lesz” – mondta.
„Az az információ, hogy ott minden ki van kapcsolva, hamis.
A fűtés be volt kapcsolva, a víz, működött a csatorna, működött a tömegközlekedés... Voltak közművek dolgozói - gépészek, szerelők, hegesztők, sofőrök.
Minden hajlandó lakos szervezett vagy önálló módon is távozhatott. „Úgy gondolom, hogy körülbelül 40-50 ezer ember maradt Khersonban” – tette hozzá Kobets.
Источник: https://rusvesna.su/news/1668425099
 
W

Wilson

Guest
"Mi uraljuk majd a térséget, és mi fogjuk meghatározni a háború utáni szabályokat" – jelentette ki Mihajlo Podoljak elnöki tanácsadó az Uniannak adott interjúban.
Szerintem elég korrekten volt idézve, ....elég gyorsan elintézted a "Más"-al...pedig ez pont az a probléma, amiről a minap én is beszéltem.
Arra kérlek figyelj oda a hozzászólásaim tartalmára is a más szót azért raktam a kérdés után, hogy nehogy valaki összekapcsolja az általam feltett kérdést az amcsi fegyver szállításokkal kapcsolatos hírhez. Rendszeresen használom a más szót ha egy hozzászólásom belül kérdést vagy hozzászólást intézek valakihez és mellette az ukrán háborúhoz kapcsolatos híreket is közzéteszek...

Amúgy a Podoljak interjút illeti itt az eredeti link...


Régióról beszél az interjúban nem Közép-Európáról nem Kelet-Európáról nem Magyarországról hanem régióról....

Hát a háttérdiplomácia már csak ilyen. Igen bonyolult, nehéz megérteni az egszerü hétköznapi ember számára.A a diplomácia világa nem csak fehér és fekete.;) Egy hete Zelenszkij kiadja a parancsot, hogy Herszon a G20 csúcs kezdetéig ukrán kézen kell hogy legyen. Ekkor derült ki, hogy az amerikaiak és az oroszok titokban tárgyaltak(és tárgyalnak) Sulliven nyilatkozatának köszönhetően.Utána egy nappal Lavrov kijelenti, hogy minden előfeltétel nélkül készek tárgyalni Ukrajnával, utána Zelenszkij is megváltoztatja véleményét és ő is hajlandó tárgyalni Putyinnal. Majd jön Szurovikin, illetve Sojgu bejelentése, hogy kivonják a csapatokat Herszon megyéből a Dnyeper jobb partjáról és Herszon városából. Ezzel párhuzamosan a nyugat enyhít az oroszok elleni gazdasági szankciókon. Persze nehéz összerakni, elemezni és megfelelő kövekeztetéseket levonni ezen infomációkból a hétköznapi embereknek.
Másik dolog, hogy az oroszok még sokáig(több hónapig) tudták volna tartani az állásaikat Herszonban,tehát nem volt olyan sörgős a kivonulás.

Semmilyen orosz propaganda nincs ez mögött(nem találsz erről semmilyen írát), mellőzhetnéd ezeket a megjegyzéseketmert dezinformációt terjesztel.

p.s Már írtam a fórumon , hogy tanultam a Kijevi Állami Egyetemen(Nemzetközi kapcsolatok) is. Két diplomám van-egy társadalomtudományi a másik természettudományi(mérnöki). 7 szláv nyelven beszélek illetve megértem.


Más

Ilyen bevetések-bombázások hiányoznak a VKSz részéről,mint anno Szíriában hajtottak végre.:

Boki ez így nem igaz de ezt te pontosan tudod.
 
Last edited by a moderator:

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
"Ha elpusztul az ország, hiába harcoltunk a szabadságért. Ha csak üszkös romok maradnak, akkor nem nyertünk semmit. Ha emberek millióinak kell elhagyniuk az országot, akkor a következő nemzedéknek nem marad szülőföldje." (OV, 2022.10.23, Zalaegerszeg)



Mariupol. "Ukrajna" egyes helyein napközben is van áram:


Kaják az kifőzdében 3000 és 7000 Ft között.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 970
22 896
113
Arra kérlek figyelj oda a hozzászólásaim tartalmára is a más szót azért raktam a kérdés után, hogy nehogy valaki összekapcsolja az általam feltett kérdést az amcsi fegyver szállításokkal kapcsolatos hírhez. Rendszeresen használom a más szót ha egy hozzászólásom belül kérdést vagy hozzászólást intézek valakihez
Arra utaltam, hogy a "más" szóval felvezetett témaváltással gyorsan (hogy ne irjak lazát) elintézted a felvétesre adott (jobban mondva nem adott) válaszodat, pedig Magyarország szempontjából sorsdöntő kérdésről van szó, amit úgy érzem szépen elbagatelizálnak az ukránokat feltétlenül támogató fórumtársak.
Számomra mindegy is lenne a háború kimenetele abban a tekintetben, hogy ki győz, de látni kell azt is, hogy mi lesz ukrajna helyén a konfliktus ilyen/olyan lezárása után,...nekem valahogy nincsenek illúzióim. :(
Persze ha nincsen véleményed azt is megértem. Vannak akik egyszerűen csak beteszik gondolatban az új Ukrajnát az EU-ba és a NATO-ba, és ezzel elintéznek mindent. Holott ennek a későbbi esélye gyak. konvergál a nullához, jelen állás szerint...
Szóval ez esetben akkor majd mi lesz?
Régióról beszél az interjúban nem Közép-Európáról nem Kelet-Európáról nem Magyarországról hanem régióról....
Magyaroraszágon is a "régió meghatározó haderejét" épitik,...szóval most nem tudom eldönteni, hogy a Duna-Tisza köze vagy mire is gondoltak a Z2026 megalkotói...ezek szerint. o_O
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
A háború putyin döntése volt. Most is és 2014-ben is. Ezt érzi az ukrán és az orosz lakosság is, hosszú távon pedig putyinon csattanhat az ostor az elhibázott háborúja miatt. Mert ha már ő indított háborút, akkor legalább annyi esze lehetett volna, hogy felméri az erőviszonyokat, de nagyon elszámolta magát.
Csak épp a lényeget nem érted. Megint, sokadjára!
..
Valahogy mégiscsak eljutott az orosz elit és Putyin arra a döntésre, amire! És ezért elég keményen megdolgozott az ukrán vezetés. És miért? A nagy semmiért, azért, üres légvárakért, délibábos NATO/EU integrációért, ami a távoli jövő sok évtizedes bizonytalan ígérete volt eleve csak. Még a földrajzi realitásokkal sincsenek tisztában, nem hogy a katonapolitikai/geopolitikai lehetőségeikkel. Taps!
..
Sokkal ügyesebb, kompromisszumkészebb politikát is folytathattak volna. Deklarálhatták volna a katonai semlegességet is, és tisztességesen is bánhattak volna a nemzeti kisebbségeikkel. Nem ebbe az irányba mozdultak. Okos reálpolitika volt? Aligha...
..
2022. február 24. előtt volt egy 41+ milliós Ukrajna, s egy 145 milliós Oroszország. Egy év se telt el még s most a legnagyobb jóindulattal is 32+ milliós Ukrajna vív élet-halál küzdelmet egy már 150+ milliós Oroszországgal.
:confused:
 
W

Wilson

Guest
Arra utaltam, hogy a "más" szóval felvezetett témaváltással gyorsan (hogy ne irjak lazát) elintézted a felvétesre adott (jobban mondva nem adott) válaszodat, pedig Magyarország szempontjából sorsdöntő kérdésről van szó, amit úgy érzem szépen elbagatelizálnak az ukránokat feltétlenül támogató fórumtársak.
Számomra mindegy is lenne a háború kimenetele abban a tekintetben, hogy ki győz, de látni kell azt is, hogy mi lesz ukrajna helyén a konfliktus ilyen/olyan lezárása után,...nekem valahogy nincsenek illúzióim. :(
Persze ha nincsen véleményed azt is megértem. Vannak akik egyszerűen csak beteszik gondolatban az új Ukrajnát az EU-ba és a NATO-ba, és ezzel elintéznek mindent. Holott ennek a későbbi esélye gyak. konvergál a nullához, jelen állás szerint...
Szóval ez esetben akkor majd mi lesz?
Te szerintem félreértettél valamit, ugyanis nem tőlem kérdeztek hanem éppen én tettem fel egy kérdést.Amire hozzáteszem nem kaptam semmilyen választ.

Ami pedig a kérdésedet illeti, Ukrajna háború utáni sorsa bár természetesen hatással lesz valamilyen szinten a szomszédaira, de szerintem semmiképpen sem lesz sorsdöntő Magyarország sorsára nézve, annál is inkább mivel a nyugati nagyhatalmaknak és elsősorban az USA- is elemi érdeke lesz , az hogy ne hulljon szét és egy működő gazdasággal rendelkező katonailag erős . de a nyugati nagyhatalmakkal és természetesen elsősorban az USA-l szövetséges országgá váljon....

Magyaroraszágon is a "régió meghatározó haderejét" épitik,...szóval most nem tudom eldönteni, hogy a Duna-Tisza köze vagy mire is gondoltak a Z2026 megalkotói...ezek szerint. o_O
A kettőnek semmi köze egymáshoz, ugyanis ha elolvasod az eredeti interjút akkor látni fogod, hogy Podoljak végig Oroszországról az ukrán-orosz háborúról a béketárgyalásokról beszél, egyetlen egyszer sem említi Közép-Európát Magyarországot, és nem mond konkrétumot azzal kapcsolatban, hogy milyen területeket is ért pontosan, a régiók kifejezés alatt, ebből olyan következtetéseket levonni vagy azt sugalni, hogy most akkor Ukrajna akarja uralni Magyarországot és ő akar Magyarországnak diktálni, teljességgel irreális dolog, főleg úgy, hogy Magyarország a NATO és AZ EU egyik tagországa és Ukrajna miközben a saját területén harcol az orosz haderővel, teljességgel az EU tagországok és az USA anyagi és katonai segítségétől függ.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 970
22 896
113
Te szerintem félreértettél valamit, ugyanis nem tőlem kérdeztek hanem éppen én tettem fel egy kérdést.Amire hozzáteszem nem kaptam semmilyen választ.
Már ne is haragudj, az alábbi posztomban idéztem azt, amire úgymond "kérdeztél"...
"Mi uraljuk majd a térséget, és mi fogjuk meghatározni a háború utáni szabályokat" – jelentette ki Mihajlo Podoljak elnöki tanácsadó az Uniannak adott interjúban.
...és akkor leirsz ilyet:
Arra kérlek figyelj oda a hozzászólásaim tartalmára
...holott mindenkinek világos miről van szó, hiszen mások is szóvá tették ezt a fura Podoljak kijelentést és a gyors témaváltásodat, mikor én is rákérdeztem mi erről a véleményed. Nem fogok itt rugózni ezen, mert sem kedvem, de legfőképpen nem szokásom dagonyázni ebben a topikban, de most egyszerúen "tereltél".
Én a kérdésemet jó szándékból tettem, a problémát meg úgyfest személy szerint Te lazán kezeled azzal, hogy ezt majd az USA nem hagyja. Legyen, mint véleményed elfogadom,...csak aztán igazad is legyen.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 570
47 678
113
Kaják az kifőzdében 3000 és 7000 Ft között.
Érdekes, én étteremből rendelek menüt 1750 Ft-ért. A Baptista Szeretetszolgálatnál 1100 Ft egy menü. Meg kell nézni, hol veszed az ételt.

A Kreml megerősítette az orosz-amerikai tárgyalásokat Ankarában​

2022. november 14., 18:32 - Közhírszolgálat - OSN
Dmitrij Peszkov , az Orosz Föderáció elnökének sajtótitkára megerősítette, hogy orosz-amerikai tárgyalásokat folytatnak Törökországban. Erről a RIA Novosztyi számolt be.
A Kreml szóvivője szerint az Egyesült Államok kétoldalú találkozót kezdeményezett. A tárgyalásokat november 14-én, hétfőn tartják Ankarában.
A Kreml ugyanakkor nem hozta nyilvánosságra, hogy a találkozón milyen tartalmat és főbb témákat kívánnak megvitatni.
Korábban a Public News Service arról számolt be, hogy Joe Biden amerikai elnök szerint Washington nem tárgyalna Ukrajnáról Kijev részvétele nélkül.
„Az Egyesült Államok nem fog tárgyalni Ukrajnáról Kijev részvétele nélkül” – mondta Biden.