Idióta szlovákok annyit sem tudnak, mint a lengyelek, de már hergelnek a baltiakkal együtt.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Persze, mert egy Massey Ferguson. Az bírjaA traktornak szinte semmi baja, de még a pótkocsit se ment teljesen darabokra.![]()
Vajon honnan szopja ez a jóember, hogy egy Kh-101 13 millió USD??Bendarzsevszkij Anton
Bevallom, tévedtem, amikor azt mondtam, hogy Oroszország nem képes megsemmisíteni Ukrajna kritikus infrastruktúráját
2022. november 15. 19:08
Abban bíztam, hogy az ukrán légvédelem és az orosz precíziós fegyverek fokozatos kimerülése nem fogják ezt lehetővé tenni.
„Bevallom, tévedtem, amikor azt mondtam és gondoltam, hogy Oroszország nem képes megsemmisíteni Ukrajna kritikus infrastruktúráját. Abban bíztam, hogy az ukrán légvédelem és az orosz precíziós fegyverek fokozatos kimerülése nem fogják ezt lehetővé tenni. Sajnos de, képesek voltak rá. Az októberi próbálkozások komoly károkat okoztak ugyan, de nem tudták még megdönteni az ukrán energetikai rendszert. A mai támadás más volt: az ukránok szerint legalább 85 (más adatok szerint 109) rakétát lőttek ki néhány óra alatt ukrán célpontokra. A legtöbbet február 24-e óta. A nagy különbség: ezek Oroszország lényegében legdrágább rakétái voltak, az X-101-es rakéták. A pontosságuk a nyugati rendszerekkel vetekedik (2 méteres szórás). Egyetlen darabja 13 millió dollár. Drága és kevés van belőle. Viszont nagyon pontos, és sokkal nehezebb leszedni.
Gyors fejszámolással kiderül, hogy ez a mai támadás alsóhangon 1,1 milliárd dollárjába került Moszkvának. Ilyen koncentrált támadásra aligha lesznek képesek a jövőben, de a mai támadás után Ukrajna nagy része áram, fűtés, víz, mobilhálózat és internet nélkül maradt.”
VS.
EURONEWS
Írta: SL • A legfrissebb fejlemények: 22/07/2022
"...Oroszországnak kifogyóban vannak a speciális földi rakétái, ezért egyre több légvédelmi rakétát használnak szárazföldi támadásokhoz is - jelentette a brit védelmi minisztérium a katonai hírszerzésre hivatkozva. Mivel azonban ezek a rakéták valójában arra szolgálnak, hogy a rakéták mellett repülőgépeket is lelőjenek, a földi célpontokat eltéveszthetik, ezért különösen veszélyesek a katonák és a civilek számára, az épületekre kevésbé."
No comment!!![]()
Ukrán, mert semmi másnem lehet. Viszont nem lesz semmi gond belőle, NATO rakáták is rendszeresen mentek mellé következmények nélkül. A Barátság is simán csak az infrastruktúra pusztulása miatt áll le lassan. Ha nincs áram, nincs semmi.Én drukkolok, hogy ukrán legyen, mert kben nagy xarban vágyunk. Mondjuk a Barátság leállása miatt amúgyis....
Gondolom kellett egy nagyot mondani, hogy aznap elment 1 mld dollár rakétázásra, aztán második nekifutásra számológéppel sikerűlt elosztania az összeget a rakéták számával s az alapján leírt valamit.Vajon honnan szopja ez a jóember, hogy egy Kh-101 13 millió USD??
Jaaaa... Nem jött át.Ironizálni akartam a kommenttel egyébként, csak azt hittem átmegy![]()
szerkeszteni (oda írom, hogy ironikus emoji) meg már egyéb elfoglaltság miatt nem volt időm
Kettő volt. Szerintem Sz300 és valami KH lesz, és nem úgy sikerült az elfogas, ahogy az ukrán légvédelem gondolta.![]()
MegerÅsÃtette az USA: NATO-területre csapódtak orosz rakéták!
Egy szenior amerikai hÃrszerzÅ megerÅsÃtette az AP hÃrügynökség szerint, hogy orosz rakéták találták el a NATO-tag Lengyelország területét, a becsapódásban két ember meghalt.www.portfolio.hu
Részmeről komentár nélkül...
President of Lithuania: "Every inch of NATO territory must be defended!"Estonian Foreign Ministry: "Estonia is ready to defend every inch of NATO territory. We’re in full solidarity with our close ally Poland"
Ennyit ér ez a csoda NATO. Leírtam már többször, nekünk semmilyen biztonsági garanciát nem ad ez a szervezet.Lehet, hogy most talán egy pöppet nagyobb a hajlandóság?
Én is, hogy az EU és NATO nélkül már sokkal hamarabb kirobbant volna full-scale háború Európában.Ennyit ér ez a csoda NATO. Leírtam már többször, nekünk semmilyen biztonsági garanciát nem ad ez a szervezet.
Konkrétan kik? Mert ilyeneket bárki tud írni, és sajnos ír is.Some Polish Government Officials are Claiming that the Russian Missile Strikes earlier today inside of Poland near the Border with Ukraine were a Deliberate Act
Nem confirmed. De elég aggasztó úton kezdtünk el csorogni :/Konkrétan kik? Mert ilyeneket bárki tud írni, és sajnos ír is.
"Nem confirmed" szóval sima hazugság, olyan amilyenekkel itt meg szoktad tölteni a fórumot.Nem confirmed. De elég aggasztó úton kezdtünk el csorogni :/
Egy hír, amit nem én írtam, hanem hoztam."Nem confirmed" szóval sima hazugság, olyan amilyenekkel itt meg szoktad tölteni a fórumot.
Kazahsztán elvileg semleges, és nem szállít semelyik félnek fegyvert
Nem is mondtam, hogy te írtad, a többit fenntartom.Egy hír, amit nem én írtam, hanem hoztam.
Szemléltetve, hogy kb óráról órára mi történik.
----------------------------------------
Czech Defense Minister Yana Chornokhova said that even if the Russian missile attack on Poland was a mistake, "we will all perceive it as an escalation of the conflict."
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..