Imádom, hogy harmadik negyedik pánikolnak a déli front miatt, mikor eddig csak az összes többi front szakadt át.
,,Összességében nincs változás a fronton. Az orosz fegyveres erők átadták a kezdeményezést az ellenségnek, és passzív védekezésre készülnek."
Ehhez csatlakozva Sztrelkov blogbejegyzésének fordítása...
december 10., 12:40
Röviden a fronton kialakult helyzetről.
A Dnyeper alsó folyásán nyugalom van. Mindkét fél hátrébb vonult, vagy a korábban a herszoni hídfőnél szemben álló erőket más területekre helyezte át. A frontot előőrsök fedik le. Csapataink több okból sem tudnak itt támadni, az ellenség vagy nem szándékozik, vagy a "Krím felé való roham" részeként meglepetésszerű támadásra készül, de ezt eddig semmilyen módon nem mutatja.
Zaporizzsjai Front - Az orosz hírszerzés észlelte a nagy gépesített AFU-erők mozgását a front közelében, és ennek következtében a Huliay-Pole-Orekhov térségében hatalmas tüzérségi csapásokat mértek az ellenséges állásokra és a hátországhoz közeli területekre. A fronton továbbra is ez a legveszélyesebb irány az ukrán fegyveres erők Berdjanszk és tovább a Krími földszorosok felé irányuló támadás lehetősége szempontjából.
A donyecki fronton Uglegorsk, Marinka és Avdeevka közelében folytatódik a lomha húsdaráló. Az ellenség megkezdte Donyeck módszeres lerombolását tüzérséggel. Északon a Wagner továbbra is az Artemivszk melletti ukrán erődítmények ellen döngeti a homlokát, csekély taktikai sikereket elérve. Mindkét fél súlyos veszteségeket szenved, de az AFU frontjának áttörésére alig van esély.
Az LNR északi részén az ellenség rendszeresen támad, és kisebb taktikai sikereket ér el az R-66-os útvonal (Kremenna-Svatovo) és Szvatovo közelében. Az irány másodlagos, de a taktikai pozíciójavításnál határozottabb célú ellenséges támadások nem zárhatók ki.
Összességében nincs változás a fronton. Az orosz fegyveres erők átadták a kezdeményezést az ellenségnek, és passzív védekezésre készülnek.
Amúgy még Szibériában is van érdemi ukrán lakosság akik még a SZU idejében kerültek oda. Nagyobb részük már nyilván feladta az ukrán identitását, de azt simán el tudom képzelni hogy ez a háború nem tetszik nekik. Bár nyilván épeszű orosznak se tetszik ez.
A tengermelléki területeken a 2002-es népszámlálás adatai szerint az össznépesség 4,5%-a ukrán volt, ha jól emlékszem Vlagyivosztokban és a környékén voltak is tiltakozások az ukrajnai háború miatt....
Más...
Ukrajna "Radar szimulátorokat" kapott az USA-tól......
Az Egyesült Államok speciális felszerelést adott Ukrajnának, hogy megzavarja az orosz légi erő működését.
Az Aviation Week az amerikai légierő vezérkari főnökére, Charles Brown tábornokra hivatkozva arról számolt be, hogy a Pentagon "radar-szimulátorokat" (fenyegetés-kibocsátókat) küldött Ukrajnába.
A fenyegetést kibocsátó eszközöknek speciális antennái vannak, amelyek sugárzásukkal a radarberendezések, különösen a légvédelmi rakétarendszerek radarjának működését szimulálják.
Így az ellenséges repülőgépek és az elektronikus felderítés számára igazi radarnak tűnnek.
Ezek a szimulátorok olcsó, innovatív módszert jelentenek arra, hogy tovább bonyolítsák az orosz repülés légi képét az Ukrajnával vívott háborúban.
Ukrajna területének földi hírszerzéssel vagy légi erővel történő megfigyelése során az oroszok így nehezebben tudják megállapítani, hol találhatók a valódi légvédelmi rakétarendszerek és térfigyelő radarok, illetve hol találhatók az imitátorok.
A fenyegetést kibocsátó eszközök alkalmazásával meg kell őrizni az ukrán légvédelemben rejlő lehetőségeket, és biztosítania kell annak további sikeres munkáját az orosz légi támadási eszközök megsemmisítésében, beleértve a harci repülőgépeket és a cirkáló rakétákat
Olcsó radar hullám kibocsátókat hoztak létre pilóták képzésére az Egyesült Államokban található teszthelyeken, de jelenleg ezek az ukránok kezében vannak.
Radar szimulátor (fenyegetést kibocsátó). Kép: Amerikai Védelmi Minisztérium
Brown tábornok a fenyegetéskibocsátók átadását az AGM-88 HARM nagy sebességű radarellenes rakéták szállításához hasonlította , amelyet a Pentagon augusztusban jelentett be – írja az Aviation Week.
Az USA-ban radarszimulátorokat használnak a harci repülés pilótáinak képzésére, lehetővé teszik a gyakorlatok során a radarok és feltételes légvédelmi rendszerek észlelésének és azonosításának biztonságos gyakorlását, valamint algoritmusok kidolgozását ezekre a fenyegetésekre harci helyzetekben.
Radar szimulátor antenna (fenyegetést kibocsátó). Kép: Amerikai Védelmi Minisztérium
A szimulált kiképzési forgatókönyvek során a pikóták megtanulják, hogyan reagálnak a repülőgép fedélzeti rendszerei a valós fenyegetésekre, és hogyan tudnak biztonságosan alkalmazkodni a különféle légvédelmi eszközökhöz, amelyekkel valós harci környezetben találkozhatnak
Ці імітатори РЛС для ворожих літаків та засобів радіоелектронної розвідки виглядають, як справжні радари
mil.in.ua
Az ukrán fegyveres erők Szlovéniától modernizált T-55 harckocsikat kaptak, M-55S néven.
A harckocsikról készült videót az Ukraine Weapons Tracker elemzőcsapata
tette közzé közösségi oldalain.
Ez az első nyilvánosságra hozott videó arról, ahogy az ukrán személyzet gyakorol ezeken a gépeken. Korábban az ukrán haderő nem mutatta be ezt a technikát.
Szeptemberben
a szlovén kormány bejelentette, hogy 28 ilyen típusú harckocsit ad át a fegyveres erőknek.
Az M-55S a szovjet T-55 harckocsi modernizálása, amelyet a 40-es és 50-es években fejlesztettek ki. Szlovénia az 1990-es évek végén modernizálta a harcjárművet. Amely a szlovén STO RAVNE cég és az izraeli Elbit közös projektje volt. Együtt 30 harckocsit modernizáltak.
Szlovénia modrnizált T-55-je egy új, 105 mm-es L7-es löveget kapott hőköpennyel, a harcjármű páncélzatát a tornyon és a test elülső részén pedig a „Blazer” dinamikus védelem izraeli elemeivel erősítették meg.
A harckocsi tűzvezető rendszere digitális ballisztikus számítógépet, új lövegstabilizátort és egy Fotona SGS-55 lövész irányzékot kapott lézeres távolságmérővel.
A szlovén hadsereg M-55S harckocsija. Fotó nyílt forrásból
A gépet LIRD-1A lézersugárzás-érzékelővel is ellátták, amely az IS-6 füstgránátvető rendszerrel együtt működik, amely vészhelyzet esetén automatikusan aktiválható.
Ezenkívül a modernizált M-55S tank új V-12 dízelmotort kapott, amely 520 lóerőről 600-ra növelte a teljesítményét.
Збройні сили України отримали від Словенії модернізовані танки Т-55, які мають позначення M-55S. Відео техніки опублікувала аналітична команда Ukraine Weapons Tracker у своїх соцмережах. Це перше оприлюднене відео тренувань українських […]
mil.in.ua