Nem arról van szó, hogy "nekünk" JÓ. Arról van szó, hogy a nagyhatalmak közül az USA amelynek szövetségese vagyunk a NATO-n keresztül nem akarta, hogy az EU-Orosz gazdasági együttműködés amely a 1990-esévek végétől cca. 2005-ig tartott tovább működjön, mert több vezető teoretikusának félelme szerint akkor van probléma, ha ez a két hatalom összefog. Nos mi viszont az két hatalom egyike vagyunk, az EU tagjaként, egységes tömbként kell maradnunk. Oroszország megtámadt egy szuverén államot Ukrajnát (arről, hogy az ottani kisebbség ellen az aktuál kormányzatok mit tettek, azt kivül kell hagyni ilyenkor (mert egyrészt csúnya szóval belügy - bár természetes, hogy minden nemzet saját nem határain belül élő kisebbség védelméért felelős). De a két szakadár terület az ukrajna része (volt) akárcsak a Krím. Jogilag. Tehát oroszország 2015. óta kvázi területeket foglal-e abból az országból, amelynek védelmét a budapesti szerződésben rögzítette. Ukrajna a világ többi részéhez fordult az különösen az ez évi éles háború kezdete óta (ők egyébként 2015-től számítják a háborút)..Miért kéne képviselnünk egy angolszász érdeket, Oroszország meggyengítését. Sokan az elvesztett két világháborúból semmit nem tanultak, miért kéne basztatnunk az oroszokat, mi lenne nekünk ebben jó?
Nos ezért kell támogatnunk, mert az Europai unio egyként tud csak polgárai részére megfelelő védelmet biztosítani, segíteni. Úgy nem, hogy látszatelőnyökért, amelyeket az oroszok egyik-másik tagországnak ad(na) aláássuk ezt az egységet. Nos jelenleg részben ez történik. Ugyanakkor a duma ellenére amivel itthon Orbán közd a fiszem-faszom szabadságáért, minden fontosabb kérdést aláírtunk, kivéve a legutolsó hitelfelvételt, amely minimális kamatokkal rendelkezik és célja egyezik azzal, hogy oroszországot pld. hazánk határatól 2000 km-re legyen. Ez a minimális összeg hazánknak is (ennek 10x-ért akarja a kormány a vodafone-t megvenni és kiszervezni a szokásos NER társaságának, mint az autópályákat) megéri, inkább mint egy komoly keleti határt megfelelő haderővel fenntartani a medve keleti szomszédjaként.
Összefoglalva, úgy néz ki, hogy hazánknak ez rövidtávon nem előnyös, hosszú távon gazdaságilag és politikailag is hozzá vagyunk kötve a demokratikus europához, és ezért szükséges a közös érdekek védelme. Meg kell nézni, hogy a külkereskedelmünk hány % megy a közös európába és akkor már rögtön látszik miért. Az unió gazdasági és politikai szövetség. Egyedüli páriaként kurvára szar lenne ennek az országnak élni az unión kívül. Mindenki más ezért iparkodik bele. (Tegyük hozzá a brit kilépést sokan emlegetik, de már a választások másnapján kiakadtak a britek, hogy kiléptek, azóta is bánja gazdaságuk az egészet..)