[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 411
46 101
113
Ukrán forrás a következőket állítja:
Az OP-ban megjelent forrásunk elmondta, hogy Ukrajna információs terében a propagandisták és az Elnöki Hivatal távirati csatornái miért győznek meg továbbra is mindenkit az Ukrán Fegyveres Erők Soledar feletti irányításáról.

A mai ütemben Zelenszkij azt követelte, hogy Zaluzsnij vegye vissza az irányítást Soledar felett, és szervezzen ellentámadást a város ellen, hogy visszaszerezze az irányítást. Zaluzsnij minden érve, miszerint elveszítjük tartalékainkat, és egyszerűen elégetjük a Zaporozsjjában kiképzett harcképes egységeket, nem befolyásolta az elnök álláspontját.

Külföldiek szolgálhatnak majd az ukrán nemzeti gárdában és az azovi terrorezredben
Az erről szóló törvényt a Verhovna Rada fogadta el – mondta Goncsarenko képviselő.

ROBERT C. CASTEL: A Nyugat talán adhat elég fegyvert Kijevnek, de ukránt biztosan nem!​

 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Tök jó hogy leváltották az oroszok szurovikint, de felismerhetnék már hogy magasabb szinten lett elcseszve az egész háború. Konkrétan putyin hozott rossz döntést azáltal hogy megindította. Bárki is vezeti az oroszokat Ukrajnában, ezen a helyzeten nem fog tudni változtatni.

Azza, hogy nem rendezte le évekkel ezelőtt.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 833
14 569
113
A Portfolio-féle Twitter bejegyzéseken alapuló elemzésként eladott hangulatkeltéssel együtt elmehetnek a picsába. És ezt nem azért mondom, mert esetleg konkurenciának tartom őket (nem, mert másik pályán mozgunk) vagy azért mert nem egy a véleményünk, hanem mert ez kurvára nem újságírás. Ez klikbéjt médiaprostitúció, csak az Onlyfans csöcsök helyett a reputációt meg Kijev s̶z̶e̶l̶l̶e̶n̶t̶é̶s̶é̶t̶ szellemét pakolják az ablakba a magát a lépcsőn összeszaró Putyinnal együtt. Haditechnikai analfabéta balfaszok gyülekezete, akikben annyi önérzet nincs, hogy legalább minimálisan utánanézzenek annak, amit írnak. Lásd AK-12M1, amire úgy bekringéltem, hogy egy 15 ezres szerelmes levelet írtam. De még ennyinsem kéne csak tényleg legalább a véleménytől független tényeknek utánanézni. Ennyire kurvára nehéz lenne ez vagy én vagyok maradi?

Elnézést a kifakadásért, meg ha nem ide való, akkor mehet másik topikba/törlésbe, de 11 hónap után kurvára elegem van ebből, amit a hazai mainstream média csinál Ukrajna kapcsán. Oldaltól függetlenül melyik fél csinálja, de ez nem újságírás. És nem kell ehhez oroszbarátnak vagy bárminek lenni, mert a sokat emlegetett WSJ, NYT, Bloomberg, Politico és társai is tudnak normális cikkeket írni ukrán témában (amit érdekes módon az oroszok rendszeresen szemléznek), ami viszont úgy tűnik itthon sokaknak megugorhatatlannak számít
Megértem szemléleted, ezt felismerve és besokallva, én már 17 éve nem nézek TV-t, akkor képletesen kidobtam a házamból, mint a média f@s egyik szócsövét.

A probléma gyökerét abban látom, hogy mivel egy kézben van a világ szabad és demokratikus országainak médiái, igy a nemzeti médiákban, ujságokban rendszeres időközben, kötelezően le kell hozni a F.O.S média központban jórészt a M.I (mesterséges intelligencia) által gyártott, a közönség szemléletét befolyásoló hosszú távon átalakító hírfordított - ferdített anyagokat.

Itt a becsületes nemzeti újságíró annyit tehet, hogy a kötelezően leadott maghoz még egy kis körítést ad hozzá, de az egész nem nevezhető szakmai anyagnak hacsak nem tudatmódosító szempontból. Másik választása lehet a média munkásnak, hogy ha már nem tud reggelenként a tükörbe nézni, hát keres magának új szakmát, ne féljetek nem marad betöltetlen az állása..

A legjobban átlátható példa, hogy a média által addig f@sza gyereknek beállított Putyinból 2010 után miket kezdtek irogatni, vagy még egyszerűbb, a hogyan lehet az Egyesült Államok Tisztelt Elnőkéből, Trumpból pár év médiás áskálódás után egy közönséges Tramplit gyártáni.
Megjegyzem ezt a lejárató kampányt az USA-ban nem merték így tolti, ezt megmutatja az is hogy nem sokkal maradt le az utolsó választásokon Biden mögött.

Hiába no, a demokráciák között is van azért különbség, amerikának más anyag megy mint nekünk..
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 432
113
1. Nem mondtam egy szóval sem, hogy az orosz nem követett el taktikai hibát. Etikait viszont biztosan nem, szóval nem igazán értem, hogy mit kifigásolsz a felvételen. Felszólította őket megadásra, ők meg nem éltek a lehetőséggel. Tudod, ha fegyver van a kezedben az csak akkor ér valamit, ha valóban használod is. Ha nem akarod használni akkor csak akadályoz, mert lefogalja a kezed.
Ismétlem: ha az orosz egy szót sem szól csak lelövi a két madarat egy szavad nem lehetett volna. Így most lehet okoskodni, hogy "hibázott" meg saját magára terhelő felvételt készített... Ez alapján a felvétel alapján nincs az a bíróság, amelyik elítélné.
Ilyen alapon nem nagyon láttalak hőzöngeni akkor amikor az oroszokat végezték ki, akik viszont már megadták magukat de az utolsó mégis fegyvert rántott. Ott kb. 8 már fekvő katona kapott golyót, és egy szavad nem volt ellene... :D
2. A "majdnem meghalt a saját hülyesége miatt" megállapításod sem ül, hiszen azon kívül, hogy fel volt pörögve, mint a búgócsiga, nem adott esélyt a két hoholnak. Kicsit kockáztatott amikor megpróbálta ő maga elvenni a fegyvert, de ezt tudjuk be humanitárius cselekedetnek, viszont arra azért ügyelt, hogy tűzkész fegyverrel tette mindezt és amikor úgy érezte, hogy túl nagy a további kockázat, akkor használta is.
3. Az utolsó mondatodat nem tudom értelmezni. Mit szerettél volna mondani azzal, hogy te viszont olvasol? :D Ne okozz nekem álmatlan éjszakákat, mert a stressztől egyébként is nehezen aludtam egy ideig, szóval ezt most fenyegetésként kell értelmezni, vagy barátkozni akarsz? :D
4. Soha nem mondtam, hogy én egy "geroly" lennék, és ahogy múlnak az évek egyre kevésbé érzem, hogy valaha is láttam volna "gerolyt". Ahonnan én jöttem csak emberek voltak mindenhol, a maguk gyengeségeivel, félelmeivel, és az összes emberi reakcióival. Ezek aztán néhányuknál olyan kombinációt hozott, hogy a többiek gerolynak látták őket, de belülről mindenki félt. És ez igaz volt a túloldalra is. Hosszú időnek kellett eltelnie, hogy újra beszélni tudjanak egymással azok akik akkor az árok különböző oldalain feküdtek, de ma már úgy gondoljuk mindnyájan,hogy rosszkor voltunk rossz helyen.
20-30 év múlva Ukrajnában is így lesz. Talán még hamarabb is...

1. Azt írtam mindenki hibázott.
2. Lényegtelen, de szarul csinálta. Megúszta.
3. Jól csinálod, ne olvass. Én viszont tudom, miket írsz. És ennek ellenére SEM minősítelek. Így érted? :)
4. Ezek szép gondolatok. Csak ezek a felvételek szükségtelenül fokozzák az erőszakot és megnyújtják a 20-30 évet 50-100-ra. Ja, és akadályozzák a békét.
De lehet, hogy hülyeség, hisz senki nem akar békét, a háborút pedig a gyűlöletet tartja életben. Ahhoz viszont kiváló lesz.
Igen, az ukránnak...
;)


Kivételesen válaszolok, mert hónapok óta ignore-on vagy (sajna van, ahol nem bejelentkezve olvasom a fórumot, és akkor látlak)

Sírsz, hogy mások minősítgetnek téged, te viszont mást se csinálsz, pluszba gyalázkodsz, sértegetsz (ugye eleve úgy kezdted, hogy a hozzászólásban engem sértegettél). Pluszba még bűncselekménnyel is rágalmazol, amit olyasmibe látsz bele, ami nincs ott. Hogy uszítok én népirtásra? Azzal, hogy szerintem szórólapozni és célzatos TV adásokat kell nyomatni, ezzel rábírni az ukrán lakosságot, hogy forduljon a saját vezetése ellen? Vagy, hogy leírom, hogy az oroszok részéről logikus lépés lenne az ukrán felső vezetés "lefejezése'?

  1. Itt ezen a fórumon senki sem tud uszítani még akkor sem, ha akarna, mert az itt írtak nincsenek hatással az orosz vagy az ukrán társadalomra. Az uszítás alapvető feltétele a 'clear and present danger'. Amikor te és a hasonlóan vélekedők leírjátok valahol, hogy szerintetek ki kéne végezni Putyint, meg ezt meg azt kéne csinálni az orkokkal, az se lesz uszítás, hiába undorít sokakat, mert hiányzik az a feltétel, hogy a mondandótok olyan hatással legyen másokra, hogy valós veszélye álljon fel annak, hogy ezek a te hatásodra az általad leírt cselekményeket elkövessék.30/1992. (V. 26.) AB határozat
  2. Az, hogy valaki kifejti azon véleményét, hogy valamelyik fél úgy zárhatja le legkönyebben a háborút, ha 'lefejezi' a másik fél politikai és katonai vezetését, szerintem egy evidens és reális vélemény, történelmi példák sorával. De az is, hogy sokunk szerint az ukrán embereknek, vagy a realista ukrán katonai vezetőknek maguknak kéne elintézni Zelenszkijéket, hogy minél előbb vége legyen ennek (ugyanilyen véleményt ti is megfogalmaztok Putyinnal szemben), mert láthatóan nem számít neki se az ukrán emberek élete, se a városok, az infrastrukrúra, a termőföldek épen történő megőrzése a háború után ott majd élni próbáló emberek számára. Ez pedig igencsak hasonló Hitler 1945 április felfogásához, hogy mindent feláldozva folytatni kell a harcot, mert ha el is pusztulnak benne, akkor úgyse érdemesek arra, hogy éljenek, fennmaradjanak. Miért nem adták fel Mariupolt? Miért lőtték és lövették szét? Tekintve, hogy már 14-ben is ellenálltak az ukrán hadseregnek a mariupoli lakosok, és rég körbe volt zárva a város? Miért kellett Szoledárt erődnek használni? Ugyanakkor az orosz inkább kiüríti és elvonul Herszonból, hogy a saját katonáit és a civileket megkímélje.
Ma ott tartunk, hogy a felvilágosult nyugaton az a hülye, aki azt szorgalmazza, hogy fogadják el a realitást, zárják le a harcokat és adják fel az elfoglalat területeket, hogy több embernek ne kelljen meghalnia, és az az okos, aki szerint nem szabad tárgyalni, az utolsó ukránig kell harcolni, és feszíteni a húrt, hátha világháború lesz belőle. A hülye lengyelek és lettek ma pl kijelentették, hogy a külpolitkájuk elsődleges prioritása oroszország legyőzése és megsemmisítése.

Emberek százezrei élnének ma is, ha a nyugati és ukrajnai vezetők elfogadták volna azt a realitást, hogy ukrajna keleti része oroszok által lakott, oroszországhoz akar tartozni, illetve, hogy oroszországnak, mint nagyhatalomnak, reális biztonsági igényei és érdekszférához való joga van (akár csak a másik félnek), így a nyugat soha nem vetheti meg a lábát ott, ukrajna soha nem lehet nyugati orientációjú.

Más: azt az orosz katonát pedig azért nem menti semmi, mert nem is kell. Akkor se lenne semmi, ha adott helyzetben kérdés nélkül lelövi őket, vagy gránátot dob a rókalyukba, mert az ott a frontvonal és éppen rohamoznak. Igazából lovagias volt, és óriási veszélynek tette ki magát azzal, hogy emberséget mutatott és megadta az esélyt. Hogy mi volt a félreértés oka, az már mellékes. Ez a háború szörnyűsége.
Az elit alakulatban van egy hasonló jelenet, ajánlom nézd meg párszor, gondolkodj el az itteni munkásságodon, és tanulj egy kis emberséget.

Népirtás, genocídium tényszerűen nincs Ukrajnában, az oroszoknak nincs ilyen céljuk. Hadműveletek vannak, aminek sajnálatosan vannak civil áldozatai is, de ezek mértéke eltörpül bármelyik USA által indított háborúkban tapasztaltakhoz képest, ráadásul a felelős értük az, aki az első naptól kezdve embereket pajzsként, városokat erődként használ, ahelyett, hogy visszavonulna egy következő, nem lakott területen lévő védvonalig, vagy elfogadná a realitást és milliók önrendelkezéshez való jogát. Ahogy a csehek és a szlovákok is békében elváltak, a majdani buli után még simán lehetett volna az, hogy jó, mi erre, ti arra. De olyan nem létezik, hogy mi erre, és ti vagy jöttök velünk, vagy indul az ATO és kinyírunk, elüldözünk titeket. Ugye a szerbeket pont azért szokás utálni a 91-es balkáni háborúért, mert ezt csinálták. Szlovének, horvátok azt mondták mi erre, ti arra, mire a szerbek azt mondták no-no, vagy együtt megyünk tovább, vagy dádá.

UI: Válaszolni nem kell, mert nem lesz viszontválasz. Én erre, te arra.

  • Az orosznak már semmi köze Ukrajnához. Ezt 14-ben Putyin felismerte, készült a háborúra.
  • Az ukránnak joga van eldönteni, hogy merre megy.
  • Joga van megvédeni magát és területét. Az orosz kisebbség helyzete most rendeződik, de a háború célja nyilván nem Donbassz volt. Vagy így vagy úgy. Viszont Ukrajna már nyugati irányba mozdul így is, úgy is. Donbasszal is, meg a nélkül is. A Novarosszija projekt megbukott.

Ide még mindig jelentkezz be!!!
:D
A válaszaim nem neked szólnak, akkor se, ha úgy tűnik.
 

jimkirk

Well-Known Member
2011. december 16.
286
1 085
93
Tök jó hogy leváltották az oroszok szurovikint, de felismerhetnék már hogy magasabb szinten lett elcseszve az egész háború. Konkrétan putyin hozott rossz döntést azáltal hogy megindította. Bárki is vezeti az oroszokat Ukrajnában, ezen a helyzeten nem fog tudni változtatni.

LSD?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 945
65 986
113
Pedig annyi lesz, 25 zászlóalj veszett oda, már megy is a bűnbakkeresés, hogy Zselés feláldozta a tavaszi offenzívára szánt csapatokat.



Örülnének ha ilyen arányt hoznának, még Putyin is 1:8-at nyilatkozott, pedig ő elég visszafogott a témában.



Mai adag:
K5AmIgh.png
10000 koruli halottat olvastam ma ukran oldalon. Szerintem nincs annyi, de par ezer biztosan van. Ha 25 zaszloaljat vertek le, akkor annyi esett ki a bevethetoek kozul es most ujra fel kell tolteni oket. Jó ez utobbi mar nem tart soka Ukrajnaban, 3 nap es a frontra kerul akit elvisznek.

Van egy ilyen video is allitolag onnet.

 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 698
14 743
113

Ritka felvétel egy ukrán állás elleni támadásról. A orosz katona állás elé dob egy gránátot majd utána hátulról megkerüli őket.

Szerencsétlenek. Az egyik megadta volna magát, de a másik nem is tudom mit gondolt, és emiatt mindketten meghaltak. Ezek tényleg addig ölik egymást, amíg az egyik fél végleg bele nem döglik.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Ezek a számok mennyire reálisak? A veszteség gondolom az oryx-ról származik.
Az Oryx még ma is csak 447 igazolt ukrán harckocsiveszteségnél tart. Beidézném ide egy szeptember eleji számításomat az ukrán harckocsiállománnyal kapcsolatban:
"Resperger szerint az ukránok 1200 harckocsit vesztettek és 1100 darab van nekik jelenleg, beleszámolva az egykori keleti blokk államai által szállított 400 darabot. Elvileg az oroszoktól is zsákmányoltak cirka 300 darabot. Az a kérdés mennyi aktív és inaktív harckocsijuk lehetett az ukránoknak:

1993 elején Ukrajna 346 darab T-80 harckocsival rendelkezett. Az 1990-es évek közepén Kijev szerződést írt alá 320 darab T-80UD harckocsi leszállításáról Pakisztánnak. A harkovi üzemnek 52 ilyen jármű állt rendelkezésére a szovjet készletből (további 12 volt szolgálatban), amelyek közül 50-et Pakisztánban állítottak szolgálatba. Az ukrán harckocsigyárnak sikerült legyártaniuk a fennmaradó 270 járművet. Ezenkívül 248 régebbi T-80-as (köztük 181 T-80B és 56 BV) került át a szovjet hadseregtől, a "raktárba". Ezek közül hivatalosan csak egy T-80BV-t adtak el (az USA-nak), nem hivatalosan valószínűleg 55 T-80B/BV-t adtak el Türkmenisztánnak és 32-t Jemennek (a fehérorosz hadsereg 92 T-80BV-jével együtt), de ezt nem támasztja alá semmilyen bizonyíték. Ezek alapján Ukrajnának legalább 258 T-80 harckocsija volt raktáron. A polgárháború kitörése (2015) után legalább 88 T-80B/BV járművet gyűjtöttek össze,és állítottak újra szolgálatba.

A szovjet hadsereg arzenáljának mind az 1309 T-72-ét is azonnal raktárba helyezték. Ezek a járművek váltak Kijev fő exportcikkévé, az utóbbiakat (Etiópiába és Nigériába) már a polgárháború idején elkezdték eladni. Ebből a típusból összesen 886 harckocsit adtak el, valamint 57 BREM-1U páncélozott harcjárművet (Iraknak) ugyanezen a T-72-es alvázon (a tornyot leszerelték). 2014-2018 között a fennmaradó 367 T-72-esből legalább 51 darabot visszaszolgáltattak az ukrán hadseregnek.

A polgárháború előtt az ukrán hadsereg egyetlen harckocsija a T-64-es volt, amelyet korábban Harkovban gyártottak. Az ukrán hadsereg 766 elavult T-64A/R harckocsit kapott (úgy tűnik, ezek nagy részét selejtezték, bár a mai napig nincsenek pontos információk a sorsukról), valamint 1574 viszonylag modern T-64B/B1/BV harckocsit. 1997-ben, a Fekete-tengeri felosztása során 110 T-64-es került Oroszországba. Az első exportszerződés a T-64BV1 módosításainak szállítására vonatkozott a Kongói Demokratikus Köztársaságba. A polgárháború kitörése miatt e járművek egy részét az ukrán hadsereg rekvirálta, de 2016-ban 25 harckocsit szállítottak a KDK-nak. 2005 óta 95 T-64B/BV-t fejlesztettek át T-64BM Bulat változatra. Ukrajna maximálisan 1439 T-64B/B1/BV/BM harckocsival rendelkezhetett.

tehát
T-80 258
T-72 367
T-64 1439

Mindösszesen 2064 darab Ez az elvi darabszám aktív és inaktív járművekre, a szállított és zsákmányolt harckocsik nélkül. És nincsenek levonva a 2014-15-ös harcokban a szakadárok által megsemmisített vagy zsákmányolt eszközök sem, valamint nincs hozzáadva a fél tucatnyi T-84 sem."


Ha beleszámoljuk a 2014-15-ben elszenvedett veszteséget ami elvileg 440 megsemmisült és zsákmányolt harckocsira tehető
Hozzáadjuk a 300-368 db NATO tagországok által szállított harckocsit, és az oroszoktól zsákmányolt harckocsiállományt(535) Bár állitólag a zsákmányanyag felét alkatrészdonorként hasznosítják. Akkor nagyságrendileg kijön a cirka 2300-2500 körüli mennyiség. A veszteség mennyiségét én azért némileg többre taksálnám, de ha csak 900-1000 darab körül is van és mellé teszem az oroszok 1400-ra becsült veszteségét(észt hirszerzés főnöke), akkor nem állnak jól az ukránok. Az általános helyzeten nem fog változtatni pár zászlóaljnyi Nyugati harckocsi esetleges leszállítása sem.
2015.webp
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
680
1 886
93
Nekem úgy tűnik,mintha a végén el akarnák látni a lyukban lévő sebesültet,nem kötszert vesz elő a társa is,szerintem az öregebb ukrán élt még,mozdult a feje,de nagyon kapkodott a kamera.
Mit beszélnek a végén, miután visszament a lyukhoz?


Ui:fejezzétek abba a trollok táplálását!
Irgum,burgum!
Ezek az események a túlélők nagy részét is lelki nyomorékká teszik. És kicsi esélyt látok a rehabjukra. Ha egyáltalán létezik ilyen, és nem csak propaganda nyugaton is. Normális, átlag ember az ilyen dolgokra nincs felkészülve lelkileg, szellemileg. Aki fel van, az szerintem nem lehet teljesen normális a mai értekrendek szerint. Nem hiszem, hogy össze lehet egyeztetni bármilyen szituációban úgy a normalitást és a gyilkolást, hogy az ne okozzon serülest egy egészséges embernél. A Vagnerosok brutalitására és hatekonyságára van egy elméletem. Én ültem börtönben. 1 évet. Ukránokhoz is volt szerencsém. (ukrán határrendészetről sokat meséltek) És maguk az ukránok is rettegek, hogy kiviszik őket ukrán börtönbe. Én teljes meggyőződéssel állítom, hogy a magyar börtönökben az elit éltek nagy része még a civilizált embernek nevezhető szintet sem éri el. És nagyon nagy részük a társadalom elképzeléseihez képest olyan retard állat, hogy nagyon nagyon könnyen lehet öket háborúba küldeni. Szerintem egy igazi katona ennek az ellentéte. És gyanítom, hogy az orosz börtönökben nem jobb a morális szint. Amúgy az oroszok duplán nyernek a börtönviselt vagnerosokkal. Erőszakosabbak az átlag embereknél, és ha nem mennek haza, az a legjobb a társadalmuknk. És ez nem cinizmus! Azt ugye tudjátok, hogy keletmagyarországot konkrétan elfoglalt az ukrán maffia.
 
W

Wilson

Guest
Semmi különösebbet nem fog hozzátenni a háborúhoz, pláne ha a 2A4 verziót adják nekik oda. A Leo 2 kiváló harckocsi, de ahhoz, hogy érdemben változtatni tudjanak a háború állásán ahhoz azért több kellene mint egy század. Amúgy meg ha meg is kapják a személyzetet ki is kell képezni hozzá, ami kb 3 hónap, szóval ha most meg is kapják, áprilisnál előbb nemigen fognak megjelenni a fronton.
A lengyelek által átadott Leók egy nemzetközi koalíció részei lesznek amelyben a különböző országok ajánlanak fel nyugati harckocsikat az ukriknak, tehát több lesz (ha ez az elképzelés megvalósul) az ukriknál egy század Leónál...


A 43. tüzérdandár SMArt 155 lőszerrel van felfegyverezve.

2023. január 12

Az ukrán Panzerhaubitze 2000 egységek SMArt 155 lőszert használnak a harctéren.

A 43. önálló tüzérdandár ukrán tüzérekkel együtt mutattak be felvételeket.

Ezek a német SMArt 155 (DM702A1) lövedékek két önvezető szubmuníciót tartalmaznak a páncélozott járművek pontos megsemmisítésére.

Irányítási rendszerük infravörös érzékelőket és mikrohullámú radart tartalmaz.

Az SMArt 155 szubmuníciót ejtőernyővel dobják le és keresik a célpontot.

SMArt 155 (DM702A1) és M1712A1 lövedékek az ukrán hadsereg PzH 2000 önjáró tüzérségi berendezésében.  2023. január. Ukrajna, Bahmut irány.  Egy képkocka a The Sun videójából
SMArt155 (DM702A1) és M1712A1 lövedékek az ukrán hadsereg PzH 2000 önjáró tüzérségi berendezésében. 2023. január. Ukrajna, Bahmut irány. Egy képkocka a The Sun videójából


Amint a célpont a célkeresztben van, a szubmuníció felrobban és kilövi a robbanófejet - egy több mint 5000 m/s sebességre felgyorsított robbanófejet.

Egy ilyen lövedék tömege 47 kg, lőtávolsága pedig eléri a 27,5 km-t.

A 43. dandár PzH 2000 tüzérségi rendszerei ezekkel a lövedékekkel működnek Szoledar térségében.


Ezt a lőszert nagy pontosságú fegyvernek kell tekinteni, nem pedig kazettás lövedéknek.

A több üzemmódú érzékelőknek köszönhetően a lőszerek ellenállnak az elektronikus hadviselésnek, és minden időjárási körülmények között és bármilyen terepen használhatók.
.

SMArt 155 lövedékek (DM702A1)

SMArt 155 (DM702A1) lövedékek


A német védelmi minisztérium szerint 2000-2003 között 9000 lövedéket gyártottak. Fejlesztésük és gyártásuk költsége mintegy 510 millió euró volt. 2011 márciusában tették közzé ezeket az adatokat.

Hivatalosan nem közölték, hogy mennyi lőszert szállítottak Ukrajnába. A német kormány csak arról számolt be, hogy 18500 darab 155 mm-es tüzérségi lövedéket adott át az ukrán fegyveres erőknek.


 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
606
7 271
93

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Azt ugye tudjátok, hogy keletmagyarországot konkrétan elfoglalt az ukrán maffia
Nem tudtam, de ha így van, tavaly február óta teljesen oké módszer az útlevél-alapú vagyonelkobzás ;)
Amúgy sok a börtöntöltelék a wagneresek között, de még a nagyjábóli számuk se ismert. Ém azt gondolom erről, hogy azért lehetnek jó katonák, mert vesztenivalójuk nem nagyon van, nyernivalójuk annál inkább (fél év szolgálattal kiválthatják a büntetésüket).

Egyébként meg a derék ukránok a háború első hónapjában megkezdték a börtöntöltelékek besorozását. Gondolom hasonló okokból.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nos ha ez igaz, akkor ez magyarázat lehet arra, hogy miért pont ez a videó került fel a netre...

Egyébként vannak hírek az orosz légi hadjáratról? Nagy a csend körülötte.

Időnként van 1-1 szösszenet.
Szu-25 rajtaütés
Szu-34 bombázás
Szu-35/Mig-31sikeres kacsavadászat
Szu-57-esekről hír, hogy több sikeres bevetésen is túl vannak
Szu-34-esek SEAD küldetések során felmérték az ukrán légvédelmet teljesen (gondolom adatbázist építettek a használt radarok kisugárzásaiból, hogy gyorsabban tudjanak élesben tevékenykedni, meg időnként kikaptak egyet-egyet).
Meg az "általános" rakétázás amit nagyrészt a stratégiai légierő indít

Tavaly év vége fele kiadtak egy összesített nyilatkozatot és a kevés hír ellenére valami 100 bevetés/nap jött ki.