[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 974
82 849
113
Vagy kibaxuk, képezhetnek ki új ügynököt, vagy Majdanoznak egyet idővel ukrán segítséggel:

Egy szó: Koszovó!
Pár tény az orosz erőszakos határátrajzoláshoz:
Mit keres az USA Szíriában?
Mi lett Jogoszláviával, Csehszlovákiával? Hol van az NDK?
Miért van két Korea? Tajvan? Izrael?

Mizu a Disznó-öböllel? A chilei és egyéb katonai diktatúrákkal? A kontrákkal?

Mit keres a NATO a Baltikumban? Svéd és Finn csatlakozás? 200+ ill majdnem 80 évnyi semlegesség után?

Ideküldik ezt az ügynököt, már a kinézete is perverz, és bár jelezték neki, hogy takarodó ki a belpolitikából, csak nem tud elkussolni, ugyanúgy, mint Jóbarát.

Egy komment a hír alatt:
"És mi köze ennek Magyarországhoz te anyaszomorító??!?!?!
...........................................................................................................

Játssza le ezt az oroszországi nagykövetetek az oroszokkal, hogy ki hogy rajzolgatja a határokat.
Tessék ebből minket kihagyni.

Nem leszünk se a migránslerakatotok, nem kérjük az LNG-teket 4X áron, és köszi, de harcolni sem kívánunk az érdekeitekért az oroszokkal.

Az ukránokat bepaliztátok ebbe, addig tépettétek velük a szőrt a medve seggéből, míg az be nem pipult.
Értem én, hogy az a terv, hogy majd a kelet-európaiakkal lejátszatjátok az USA-Orosz meccset, de kösz, mi ebből kimaradunk.
Játszatok nélkülünk.
Az a TI BELÜGYETEK.
Pá."
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 375
55 052
113
Én nem tudom kicsit furcsa ez a video.Úgy megy ez a harckocsi mintha kitámasztották volna a gázt és szia nem ül benne senki.Annyire vakok lennének?Se torony forgatés se semmi.. Nem lehet hogy csak egy elcseszett propi felvétel?

Nem tudom, hogy az-e, de szerintem nem működött el az RPG. Azt meg így bent, szerintem nem biztos , hogy észre veszik.
Bár elég fura mozgású tank volt. Meg az egész drónozás is fura nekem.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
Szögezzük le, hogy sose voltam még ilyen élethelyzetben, szóval nem tudom, hogy én ott ténylegesen mit csinálnék!
De, fotelből okoskodva, azért:
1. Vártam volna még kicsit a helyében, mert ez így túl közel volt.
2. A motortér alsó felét céloztam volna meg.
Ugyanis a motor így biztosan sérül, és ami fontosabb, abban a magasságban vannak a lőszerek tárolva. Ha átjut a sugár a motoron és a válaszfalon akkor, nagy eséllyel felrobban az egész harckocsi azonnal. Ha szerencsések a tankban akkor csak a hajtás lesz oda meg némi tűz.
De ezzel mit akart az RPG művész? o_O
Én nem tudom kicsit furcsa ez a video.Úgy megy ez a harckocsi mintha kitámasztották volna a gázt és szia nem ül benne senki.Annyire vakok lennének?Se torony forgatés se semmi.. Nem lehet hogy csak egy elcseszett propi felvétel?
Azért a harckocsi lő egyet, majd némi lövegmozgás is megfigyelhető 0:55-nél. Elég droidosan mozog, de tudtommal pont a T-72 -nél merült fel, hogy átalakítják egy részüket ( https://defense-update.com/20181209_robotized_tanks.html ) ember nélkülivé.
Az RPG-s mentségére szóljon, hogy egy ilyen közelről leadott (nem rájuk, hanem valahová jóval mögéjük) hk. lövés után még képes volt valami harctevékenységre.
Én tuti, hogy kórházban feküdnék 2-3 hétig, és nem azért, mert hófehérre őszültem 2 mp. alatt, hanem mert süket lennék, és a pulzusom is beállna 100 fölé. A meg nem szűnő kézremegésről nem is beszélve...

A drónozáshoz egy gondolat.
Sokszor látható, hogy a drónkezelők nem a földön lévő erők harcát segítik, hanem egyszerűen dokumentálni akarnak, vagy csak mintha valami PR videót készítenének. Még akkor is, ha az ellenség megfigyelését végezhetnék, akkor is a sajátjaikat lesik. Olyankor azt nem értem, miért.
Jelen esetben a kettő keveredett, de úgy fest, a hk.-hoz most nem jutott el az információ ...

Na. Megint ránéztem a tweetre. A drónkezelő ezeket mondja, hogy :
"Engedd el balra...bassza meg."
(Hiányzott, hogy közelre...)
Utasításokat ad a tankhoz, de hiába, a legénység nem hallja, majd az RPG után :
"Milyen szerencsés nap ez a tanknak !"



Marinka megtámadása egy tank legénységének szemével

 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 395
113
Szögezzük le, hogy sose voltam még ilyen élethelyzetben, szóval nem tudom, hogy én ott ténylegesen mit csinálnék!
De, fotelből okoskodva, azért:
1. Vártam volna még kicsit a helyében, mert ez így túl közel volt.
2. A motortér alsó felét céloztam volna meg.
Ugyanis a motor így biztosan sérül, és ami fontosabb, abban a magasságban vannak a lőszerek tárolva. Ha átjut a sugár a motoron és a válaszfalon akkor, nagy eséllyel felrobban az egész harckocsi azonnal. Ha szerencsések a tankban akkor csak a hajtás lesz oda meg némi tűz.
De ezzel mit akart az RPG művész? o_O

Az árokból nem biztos, hogy látszódott a test, lehet ezért lőtt a toronyra.
Az RPG -ben van egy rugós golyó biztosíték, ami 70 méternél közelebb elvileg nem engedi elmükodni. Ha jól emlékszem. Ezt a 70 métert ki kell várni, ha távolodik a tank.
Én lehet kimentem volna az útra, onnan seggbe lőni, de nem tudni,, hol volt a többi ellenség...
Lehet, jöttek mögötte.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 650
14 622
113
Vagy kibaxuk, képezhetnek ki új ügynököt, vagy Majdanoznak egyet idővel ukrán segítséggel:

Egy szó: Koszovó!
Pár tény az orosz erőszakos határátrajzoláshoz:
Mit keres az USA Szíriában?
Mi lett Jogoszláviával, Csehszlovákiával? Hol van az NDK?
Miért van két Korea? Tajvan? Izrael?

Mizu a Disznó-öböllel? A chilei és egyéb katonai diktatúrákkal? A kontrákkal?

Mit keres a NATO a Baltikumban? Svéd és Finn csatlakozás? 200+ ill majdnem 80 évnyi semlegesség után?

Ideküldik ezt az ügynököt, már a kinézete is perverz, és bár jelezték neki, hogy takarodó ki a belpolitikából, csak nem tud elkussolni, ugyanúgy, mint Jóbarát.

Egy komment a hír alatt:
"És mi köze ennek Magyarországhoz te anyaszomorító??!?!?!
...........................................................................................................

Játssza le ezt az oroszországi nagykövetetek az oroszokkal, hogy ki hogy rajzolgatja a határokat.
Tessék ebből minket kihagyni.

Nem leszünk se a migránslerakatotok, nem kérjük az LNG-teket 4X áron, és köszi, de harcolni sem kívánunk az érdekeitekért az oroszokkal.

Az ukránokat bepaliztátok ebbe, addig tépettétek velük a szőrt a medve seggéből, míg az be nem pipult.
Értem én, hogy az a terv, hogy majd a kelet-európaiakkal lejátszatjátok az USA-Orosz meccset, de kösz, mi ebből kimaradunk.
Játszatok nélkülünk.
Az a TI BELÜGYETEK.
Pá."

igen
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Nem fognak amerikai városokra odacsapni, elsőként taktikai nukival válaszolnak majd, ha a hadszíntéren úgy alakul a helyzet.
Nem fognak taktikai nukleáris fegyvert bevetni.
Felejtsd már el. Az eleje óta dobálnád, csak szerencsére oda át több az ész.
10esével huszasával beérkező nyugati nehézfegyverzetet égetik épp el. Miért ilyesztenék el a külsözgetést?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 974
82 849
113
Agyzsibbasztásnak!





 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Egészen elképesztő, az árokban lapuló kapor elbaxa az orosz hk. kilövését :p:p:p


Orosz nehéztüzérség :D:D:D


Jajajajjj... mindjárt jön valami nagyokos, hogy ez nem is nehéztüzérség, hogy lehet hozzáhasonlítani, stb, stb... :cool:
Mondjuk én sem lőttem RPG-vel soha, gondolom területvédelmis lehet, kb. annyit értett hozzá..

De a ruszki tank megint egyedül? Zéró gyalogsággal?
Rálőnek és még a géppuskát se kerepelteti?
Kap még egyet - gondolom érzékelte - és megy tovább mintha ...

Nekem fura...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Szögezzük le, hogy sose voltam még ilyen élethelyzetben, szóval nem tudom, hogy én ott ténylegesen mit csinálnék!
De, fotelből okoskodva, azért:
1. Vártam volna még kicsit a helyében, mert ez így túl közel volt.
2. A motortér alsó felét céloztam volna meg.
Ugyanis a motor így biztosan sérül, és ami fontosabb, abban a magasságban vannak a lőszerek tárolva. Ha átjut a sugár a motoron és a válaszfalon akkor, nagy eséllyel felrobban az egész harckocsi azonnal. Ha szerencsések a tankban akkor csak a hajtás lesz oda meg némi tűz.
De ezzel mit akart az RPG művész? o_O
Hát amikor 30mre ott dübörög egy ilyen acél szörny akkor megremeg a kéz!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 361
77 041
113
usánka tisztogattat....





És?
Milyen alapon várja el a kedves nyugat, hogy Oroszország mindent/bármit eltűrjön?
Eljöhet az a pont, ahonnan nincs hová hátrálni,nincs mit már eltűrni,az.had szóljon.;)
300 éve-minimum- koitálja a kollektív nyugat, az örömlány anyját,hogy felzabálja őket,elvegye mindenüket,mit szarakodjanak?
Én sem mennék alázattal,hálával a kínzókamrába,hogy kibelezzenek,unott arccal,mert nekik ez jár,ahogy a legtöbb hóhér lenne körülöttem,csapkodnám a piros gombot serényen.
;)
Milyen alapon várja el Oroszország, hogy egyenlő partnerként kezelje a nyugat? Mert ezt várja el, épp csak nincs hozzá semmilyen alapja. Az ENSZBT tagja, mert úgy alkották meg ezelőtt 60-70 évvel, hogy az állandó tagokat lehetetlen kizárni, de alapja már vagy 30 éve nincs az állandó tagságának, továbbá van 5000 atomtöltete. Ezen a két dolgon kívül semmilyen alapja nincs annak, hogy akárcsak egy GB-vel egy lapon emlegessék.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 913
16 837
113
Megdézsmálta már a saját, Izraelben tartott lőszerkészletét is az USA, hogy Ukrajnának adja.

Bonyolult képlet: van egy hatalmas fegyverkészlet Izraelben, izraeli felhasználásra, de amerikai tulajdonban. A Pentagon ezt bontogatja, hogy Ukrajnának küldjön belőle. Kifogyott az otthoni?

Érdekes fejleményre hívta fel a figyelmet a Bloomberg oldalán James Stavridis tábornok, aki korábban az Európában állomásozó amerikai csapatok főparancsnokaként az Izraellel kapcsolatos szövetségesi szerződések felügyeletéért is felelt.

A nyugállományú admirális korábban azzal a képtelen ötlettel hívta fel magára a figyelmet, hogy az ukrán kikötőkből NATO-s csatahajók kísérjék ki a gabonaszállító teherhajókat.


Stavridis most egy Pentagon-bejelentést kommentált, amely szerint

az USA hadserege 300 ezer darab 155 mm-es tüzérségi lövedéket vesz ki egy izraeli raktárból, hogy aztán Ukrajnának ajándékozza azokat.

Ezt a fajta NATO-szabvány szerint készült lövedéket az ukránok elsősorban a szintén az USA-tól kapott M109-es és M777-es önjáró lövegekhez, illetve a németek ajándékához, a Panzerhaubitzékhez használják ipari mennyiségben, így nincs az a magas darabszám, amit nem tudnának ellövöldözni.

Kicsit az enyém, kicsit a tiéd
Izrael a háború eleje óta világossá tette, hogy nem kíván beavatkozni az orosz-ukrán konfliktusba, és esze ágában sincs fegyvereket szállítani Kijevnek.


A mostani helyzet egyszerre bonyolult és egyszerű. Az Egyesült Államok az 1980-as évek óta tart fenn egy óriási, 1 milliárd dollár összértékű fegyverkészletet Izraelben, arra az esetre, ha kitörne egy újabb nagyszabású szárazföldi konfliktus valamelyik ellenséges állam, elsősorban Irán kezdeményezésével.

A War Reserve Stockpile Munition–Israel névre keresztelt óriási fegyvertömeg az USA tulajdonát képezi, de Izrael szükség esetén bármikor hozzányúlhat, természetesen vásárlás útján, vagyis kifizetve az Államoknak a kivett áru ellenértékét.
A tárolás, a karbantartás és a biztosítás szintén az izraeli hadsereg feladata, de a vésztartalék helyben felhalmozása így is mindkét fél számára előnyös. Az évek során legalább két alkalommal már sor is került a használatra: 2006-ban, a harmincnégy napig tartó libanoni konfliktusban, illetve 2014-ben, a gázai övezetben indított Erős Szikla hadművelet során.

Win-win-win?

Ehhez az óriási lőszerkészlethez nyúlt most hozzá a Pentagon, kirántva belőle több százezer tüzérségi löveget, hogy azokkal tovább erősítse ukrajnai proxy háborúját.

Izraelben természetesen nincsenek elragadtatva az ötlettől, hogy mégis a saját területükről indul haditechnika Kijev felé, ám ebben az esetben nem szólhatnak bele a döntésbe, hiszen a lövedékek az USA hadseregének tulajdonában vannak.

Stavridis szerint ennek ellenére win-win-win szituáció alakult ki, amellyel minden résztvevő csak nyerni fog. Az USA ismét bizonyította elkötelezettségét, Ukrajna kap egy halom lőszert, amelyből úgysem kaphat eleget, Izraelben pedig felszabadul az „elavult” raktárkészlet egy jelentős része, amit immár modern lövedékekkel lehet pótolni – vagyis olyan csúcstechnológiás rakétákkal és precíziós bombákkal, amelyekre az izraeli hadseregnek sokkal nagyobb szüksége van, mint a 155-ösökre.

A nyugállományú tábornok jövőképében úgy zajlik az izraeli készletek modernizációja, hogy abban már nem csak az amerikaiak, de egyes arab államok is szerepet kapnának, vagyis az USA kiterjeszthetné a fegyverfelhalmozást azokra az országokra is, amelyek részt vennének a jövőben egy esetleges Irán-Izrael konfliktusban. Mindezt persze elsősorban elrettentő célzattal, erős üzenet gyanánt a Hezbollahnak.

A 155-ös lövedékekkel az USA már októberben gondban volt. Az évi 30 ezer darabos gyártási kapacitás a jelenlegi konfliktusban értelmezhetetlen, az ukránok annyit pár hét alatt lövöldöznek el, így a Pentagon a tartalékok mélyén kezdett el matatni. Ahol már nem sok mindent találtak. Így aztán Stavridis – miután ilyen szépen lerendezte magában az Izrael és Irán közötti jövőbeli konfliktust – éppen csak a legfontosabb kérdésre nem adott választ: vajon miért kellett a Pentagonnak hozzányúlnia az Izraelben raktározott, rendkívüli esetekre fenntartott tartalékokhoz?
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 800
14 360
113
Nem fognak taktikai nukleáris fegyvert bevetni.
Felejtsd már el. Az eleje óta dobálnád, csak szerencsére oda át több az ész.
10esével huszasával beérkező nyugati nehézfegyverzetet égetik épp el. Miért ilyesztenék el a külsözgetést?
Nem is lehet egyszerűen olyan oknál fogva hogy akkor rögtön félbeszakadna a Nyugat nagy álma, a fegyver tesztelgetős, segélyezési pénzégetős évekre tervezett Különleges Konfliktusa... Ja, meg közben tart a világgazdaság totális átalakítása...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Milyen alapon várja el Oroszország, hogy egyenlő partnerként kezelje a nyugat?
nézzük sorban:
1. a múlt jogán: Legalább annyira ősi, mint a "nyugat"
2. A kultúra jogán: egy a nyugatéval egyenrangú kultúrát felmutató népről beszélünk.
3. A tudás jogán: a tudomány és technika vívmányai ami az oroszok nélkül nem léteznek számosságában nem mutat nagyságrendi eltérést.
4. a tisztelet jogán, ami mindenkit megilletne.
Megjegyzem eddig még minket is mind megilletne itt Közép-Európa gyarmati létében.
De
5. Az erő jogán, ami hagyományos fegyverekkel is el tudná söpörni a fél natot, de magad mondád 5000+ stratégiai atomfegyver...
De valószínűleg nincsenek illúzióik, egyszerűen láttuk 1920 óta, hogy mi történik ha a nyugat nyer. És pontosan ez a 6. pont, mert tisztában vannak vele, hogy ha veszítenek el fognak pusztulni.
Vagy mint a németek, osztrákok, csehek, magyarok: lassan, a kultúrájukat, és nyelvüket elpusztítva, múltjukat feledve.
Vagy mint a Krajnai szerbek. De a legvalószínűbb, hogy úgy mint a halomra gyilkolt indiánok. És előre szóltak, mi lesz ha nem marad Oroszhon.
Az égett szemhéjamon át látom a hajnalt
Kinyitom a szemem s előttem áll
A nagy borzalom, aminek neve sincsen
Látok árnyakat hamvat és halott gránitot
Úgy látom, itt már nincs mit menteni
De ismét felemelem a meghasadt pajzsot
És kihúzom a kicsorbult kardot a hüvelyéből
Tudom, hogy velem ez a nap nem hal meg
Nem lehet legyőzni őket
De nincs joguk látni a napfelkeltét
Egyáltalán nincs joguk élni
És megfújom összetört harci kürtömet
Feltámasztom a halott sereget támadásra
És kiabálok nekik - "Előre!", kiáltok nekik - "Kövessetek!"
Mivel nem maradtak túlélők, akkor halottak – Álljatok fel!
A halott föld utolsó harcosa

ÉS BASZD MEG, LEHET, HOGY EZ A DAL NEM A HIVATALOS ÜZENET, CSAK UGYANEZ A HIVATALOS ÜZENET IS. ÉS AZT TE SE ÉLED TÚL.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Milyen alapon várja el Oroszország, hogy egyenlő partnerként kezelje a nyugat? Mert ezt várja el, épp csak nincs hozzá semmilyen alapja.
Mi lenne a megfelelő alap? Mi az alapja annak, hogy most a BT-ben bárki is bent van?
Az ENSZBT tagja, mert úgy alkották meg ezelőtt 60-70 évvel, hogy az állandó tagokat lehetetlen kizárni, de alapja már vagy 30 éve nincs az állandó tagságának, továbbá van 5000 atomtöltete. Ezen a két dolgon kívül semmilyen alapja nincs annak, hogy akárcsak egy GB-vel egy lapon emlegessék.
Mert az elmúlt 30 évben az oroszok kevésbé kavarták a globális szart? De komolyan, miért gondolod ezt?
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 471
19 125
113
Milyen alapon várja el Oroszország, hogy egyenlő partnerként kezelje a nyugat? Mert ezt várja el, épp csak nincs hozzá semmilyen alapja. Az ENSZBT tagja, mert úgy alkották meg ezelőtt 60-70 évvel, hogy az állandó tagokat lehetetlen kizárni, de alapja már vagy 30 éve nincs az állandó tagságának, továbbá van 5000 atomtöltete. Ezen a két dolgon kívül semmilyen alapja nincs annak, hogy akárcsak egy GB-vel egy lapon emlegessék.
Azért ezt én átgondolnám a helyedben... Mondjuk a föld lakott területének közel egytizedét képviseli. Ne légy ennyire elfogult atlantista, nem csak az USA érdekei mentén kell a világot kategorizálni...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 377
45 765
113

Bővült a Déli Katonai Körzet felelősségi köre (MAP)​

A Déli Katonai Körzet felelősségi területe Oroszország négy új régiójával bővült.
Mostantól ez vonatkozik a DPR, az LPR, a Zaporozhye és a Herson régiókra is – írja az orosz védelmi minisztérium.
Eddig a Déli Katonai Körzet felelősségi övezetébe az Orosz Föderáció 15 tartománya tartozott: Adygea, Asztrahán régió, Volgográdi régió, Dagesztán, Ingusföld, Kabard-Balkária, Kalmykia, Karacsáj-Cserkeszia, Krasznodari terület, Krím, Észak-Oszétia- Alania, Rostov régió, Szevasztopol, Sztavropol régió, Csecsenföld.
Источник: https://rusvesna.su/news/1675407891

A következő hat hónap kritikus lesz Ukrajna számára - mondta a CIA vezetője​

A CIA ugyanakkor nem adhat értékelést arról, hogy Moszkva komolyan gondolja-e a tárgyalásokat.
Burns azt is elmondta, hogy a januárban Ukrajnában eltöltött 30 órából hat órát töltött bombariadókban az iráni dróntámadások miatt.
Korábban a Neue Züriche Zeitung újság arról számolt be, hogy Burns nemrég Moszkvában járt, ahol átadta Biden tárgyalási feltételeit. Hivatalosan egy ilyen látogatást nem erősítettek meg.
Ezenkívül az NZZ ugyanazon cikke szerint Burns azzal a javaslattal érkezett Kijevbe, hogy adják Oroszországnak a területének 20%-át az ellenségeskedés beszüntetéséért cserébe.
A német kormány forrásai szerint Burns ugyanazt az ajánlatot tette januárban és Moszkvában is, de mindkét fél elutasította – és ezzel kapcsolatban állítólag Biden úgy döntött, hogy enged Scholznak, és jóváhagyta az Abrams tankok szállítását Ukrajnába, ami után az NSZK. már jóváhagyta a Leopard 2 szállítását Ukrajnába.
Источник: https://rusvesna.su/news/1675406407

Miért nem tud lelőni az USA egy kémballont: egy szakember magyarázza​

Ez a lényeg. Ezek a léggömbök nagyon magasan repülnek. A sztratoszférában
Alig verik vissza a rádiójelet, ezért szinte soha nem lőtték le őket radar-elvű légvédelmi rakéták és senki, ágyúval nem foglalkoznak, mert sejtszerkezetük van és speciális anti- aerosztatikus lövedék, melynek jellemzője egy rendkívül érzékeny biztosíték volt, amelyet a legvékonyabb ballonhéjak érintésével lehetett felhúzni.
A repülőgépeken való jelenlétük pedig nagy kérdés. A Szovjetunióban speciális repülőgépeket osztottak ki az ADA megsemmisítésére, és speciális fegyverekkel ellátott speciális litakokat fejlesztettek ki.
Nos, a leghatékonyabb (és tulajdonképpen az egyetlen) módszer továbbra is a rakétákkal való támadás egy infravörös keresővel, hogy megkíséreljék befogni a Nap által felmelegített ballon oldalát.
Az a sok beszéd, hogy az amerikaiak nem akarnak lelőni, persze nonszensz. Nem tud.
Vagy a pindosi liták fegyvereinek tulajdonságai nem engedik, vagy a pilóták ügyessége.
De még egyszer megismétlem. A léggömbök nagyon nehéz célpontok.

És ha az Egyesült Államok hétköznapi lakosai nem látnák ezt a kínai szondát, a Pentagon úgy tesz, mintha mi sem történt volna.
Most próbáld meg rendbe tenni, és elmagyarázni, hogy a bolygó első hadserege hogyan nem tud lelőni egy ellenséges léggömböt az ország felett.
Источник: https://rusvesna.su/news/1675403939

Égési sérülések és sebek: norvég zsoldosok rohannak haza a „Bakhmut húsdarálóból” (FOTÓ)​

Két norvég zsoldos megsebesült Artyomovszkban.
Erről rokonaik és az egyik önkéntes mesélt a norvég sajtónak.
Ők állítólag Sander Sjorsven Trelvik és Simon Johnsen egészségügyi önkéntesek.
Johnsen szerint ő és Trelwick csütörtök reggel azt a feladatot kapták, hogy evakuáljanak több embert, akiket ágyúzással értek el. Miután az orvosok megérkeztek a jelzett helyre, az orosz csapatok tüzet nyitottak rájuk.
„Kétszer bombáztak ugyanarra a helyre. Aztán elkezdték ágyúzni a területet, amikor látták, hogy túléltük” – mondta az önkéntes, és hozzátette, hogy többen is meghaltak, akik vele és Trelwickkel voltak.
Trelwick édesanyja elmondta, hogy testének 30-40%-án égési sérüléseket szenvedett, és repeszsebeket szenvedett, de a belső szervek sértetlenek maradtak. Johnsennel együtt egy dnyipropetrovszki katonai kórházba küldték kezelésre.
Hozzátette: a norvég hatóságok a sebesültek Lengyelországon keresztül történő evakuálását készítik elő hazájukba.
Источник: https://rusvesna.su/news/1675402246
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Mivel valószínűleg törölve lesznek az ukrán topicból, áthozom ide ezeket. A fentebb idézett dudi-irományra válaszok:
nézzük sorban:
1. a múlt jogán: Legalább annyira ősi, mint a "nyugat"
2. A kultúra jogán: egy a nyugatéval egyenrangú kultúrát felmutató népről beszélünk.
3. A tudás jogán: a tudomány és technika vívmányai ami az oroszok nélkül nem léteznek számosságában nem mutat nagyságrendi eltérést.
4. a tisztelet jogán, ami mindenkit megilletne.
Megjegyzem eddig még minket is mind megilletne itt Közép-Európa gyarmati létében.
De
5. Az erő jogán, ami hagyományos fegyverekkel is el tudná söpörni a fél natot, de magad mondád 5000+ stratégiai atomfegyver...
De valószínűleg nincsenek illúzióik, egyszerűen láttuk 1920 óta, hogy mi történik ha a nyugat nyer. És pontosan ez a 6. pont, mert tisztában vannak vele, hogy ha veszítenek el fognak pusztulni.
Vagy mint a németek, osztrákok, csehek, magyarok: lassan, a kultúrájukat, és nyelvüket elpusztítva, múltjukat feledve.
Vagy mint a Krajnai szerbek. De a legvalószínűbb, hogy úgy mint a halomra gyilkolt indiánok. És előre szóltak, mi lesz ha nem marad Oroszhon.
Az égett szemhéjamon át látom a hajnalt
Kinyitom a szemem s előttem áll
A nagy borzalom, aminek neve sincsen
Látok árnyakat hamvat és halott gránitot
Úgy látom, itt már nincs mit menteni
De ismét felemelem a meghasadt pajzsot
És kihúzom a kicsorbult kardot a hüvelyéből
Tudom, hogy velem ez a nap nem hal meg
Nem lehet legyőzni őket
De nincs joguk látni a napfelkeltét
Egyáltalán nincs joguk élni
És megfújom összetört harci kürtömet
Feltámasztom a halott sereget támadásra
És kiabálok nekik - "Előre!", kiáltok nekik - "Kövessetek!"
Mivel nem maradtak túlélők, akkor halottak – Álljatok fel!
A halott föld utolsó harcosa

ÉS BASZD MEG, LEHET, HOGY EZ A DAL NEM A HIVATALOS ÜZENET, CSAK UGYANEZ A HIVATALOS ÜZENET IS. ÉS AZT TE SE ÉLED TÚL.

Mert ez az alapvető kultúra része? Nem sz@rod a másikat pofán?


Hmmmm. atomháborúzhatott is volna egyet a SZU szétesése helyett. S@gget lehet csókolni nekik, hogy inkább beáldozták a birodalmat a föld elpusztítása helyett.


Mert pl megnyerték a világháborút?


Ahogy annak az USA-nak sem ami azóta kb 30 háborút indított.


GB? Nekik mijük van a pofájujkon kívül? Pár területet megszállás alatt tartanak, más országok belügyeibe avatkoznak be, van 300 nemműködő tankjuk, 12 nemműködő hajójuk, 300 összevissza repülőjük és több 10 millió bevándorlójuk.
GB egy US csicska foshalom és mesterségesen van fenntartva.
Vagy sikerül bevezetni pár éven belül egy jó kis disztópikus rendőrállamot (sikerülni fog) vagy összeomlik, viszont más országok pofánröhögik majd őket, ahogy India már el is kezdte.

Azért ezt én átgondolnám a helyedben... Mondjuk a föld lakott területének közel egytizedét képviseli. Ne légy ennyire elfogult atlantista, nem csak az USA érdekei mentén kell a világot kategorizálni...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113


GB? Nekik mijük van a pofájujkon kívül? Pár területet megszállás alatt tartanak, más országok belügyeibe avatkoznak be, van 300 nemműködő tankjuk, 12 nemműködő hajójuk, 300 összevissza repülőjük és több 10 millió bevándorlójuk.
GB egy US csicska foshalom és mesterségesen van fenntartva.
Vagy sikerül bevezetni pár éven belül egy jó kis disztópikus rendőrállamot (sikerülni fog) vagy összeomlik, viszont más országok pofánröhögik majd őket, ahogy India már el is kezdte.
Kicsit
51eZr87FegL._AC_SX679_.jpg
, Te meg ne hisztizd össze magad így korán reggel.
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
147
870
93
Mivel valószínűleg törölve lesznek az ukrán topicból, áthozom ide ezeket. A fentebb idézett dudi-irományra válaszok:
Köszi, elnézést, nem is néztem melyik topicban vagyok. Ellenben nem volt olyan értékes írás, hogy meg kell menteni. Egy rage egy beképzelt felsőbbrendű atlantista megnyilvánulásra.