Igen,mint fentebb irtam,ez igy papiron működik is.De.....Negan, mégegyszer leírom.
A földi légvédelem megfelelő lokátorai, felderítő eszközei felderítik, követik az 5. generációs gépe(ke)t. A légvédelmi rakétákat, illetve légiharc rakétákat abba a körzetbe kell vezetni (a célfelderítési-célkövetési adatok alapján) a megfelelő eszköz(ök)nek, kisugárzás nélkül, korrekciós parancsokkal. Ez nem egy nagy truvaj. A nukleáris töltet pedig megoldja a "nem teljesen pontos" helymeghatározást. Amennyiben 1-2km-en belülre sikerül az AVR-s rakétát bevinni, akkor esélyes a hagyományos megsemmisítés is. A repülőgépek (akár az 5. generációs), illetve légvédelmi rakéta komplexumok felderítési képességét felejtsük el, nem relevánsak ebben a dologban. A szíriai példa pedig pontosan arra bizonyíték, hogy a lokátortól nagyon is tartott nem véletlenül az izraeli légierő.
A lényeg, hogy az a baj, hogy ezt nem minden ország hadereje tudja megcsinálni.
Ukrán Szmecs-ek
VHF radarok is bemérhetők.Mivel az F35 érzékelésére egyedül azok képesek harcászatilag értékelhető távolságrol,biztosan azok zavarásával/megsemmisitésével-semlegesitésével kezdik a támadást (ahogy az IAF csinálta-P18 nem zavarta őket,valószinű az olyan kis távolságrol érzékelheti az F35ösöket,ami már lényegtelenné teszi.Szerbiai F117 lelövésnél huszonpár km-es érzékelési távrol szól a fáma,simán kikerülhető az érzékelési zóna).
Plusz az F35 nem csak a lopakodásra épit,hanem igen fejlett REH,elháritó rendszerek vannak rajta.Fedélzeti zavaróadó,vontatott csali,aktiv pelyva,új generációs fáklya.DAS (és az Elbit PAWS II) már nem csak egy sima rakétaközeledés jelző,jóval nagyobb távolságrol jelzik a közeledő rakétákat (sőt,valószinüleg még akár passziv tüzérségi tűzbemérésre is képessek 50+ km távolságrol,annyira érzékenyek-amcsi tüzérségi szakirásokban emlitenek ilyet,de nem bontják ki,minősitett infó a képesség mértéke).
Nukleáris fejjel inditanak légvédelmi rakétát,akkor már minden mindegy-pillanatok alatt eljutnak a MIRV fejes ICBM össztüzig.
Oroszok saját állitása szerint is csak kb 100-120km-ről képes érzékelni egy F35 jellegű célt a Nyebo.Ez azt jelenti,hogy a területmegtagadó képességű S400/500 rakéták többszáz km-es hatótávja eleve kihasználhatatlan,célfelderitési képesség hiányában (célrávezetésről még szó sincs...).Ez a távolság kissebb,mint az F35 által hordozható fegyverzet hatótávja.És akkor még számitásba sem vettük a terepalakulások radarárnyék/horizont módositó hatását (nincs mindenhol tepsisima alföld sok100km-eken át).
Azonkivűl egy ilyen helyzetben nem csak magukkal az F35 gépekkel kell számolni.82es analógia-IAF kötelékeket szállitó repülőkre telepitett nagy teljesitményű zavarókkal fedezték,és a támadás elött tüzérségi (meg földröl inditott ARM rakéták) csapás készitette elő a harci gépek feladatvégrehajtását.Eközben földröl és levegőböl inditott zavaró és csali dronok előzték meg/kisérték a támadógépeket.Háttérből meg AWACS irányitással fedező vadász csoport óvta.(egyébként ezt a metódust papiron az oroszok is meg tudnák csinálni,pl az Iskander BM-ből is van ARM változat-papiron....Harcászati szabályzatokban papiron nagyon szépen ki vannak ezek az eljárások dolgozva.Pl a Mihu támadás elött az ellen csapatlégvédelmének bénitására shrapnel tüzérségi tűzcsapás volt előirva a támadás célkörzetére a magyar harcászati utasitásban is)