[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 937
113
Donyecki repülőtér (2015.10.02.)

Azt hittem már belső infóid vannak, hogy jövő ilyenkor is a reptérnél fogják egymást lőni :D

A szíriai felvételekkel összevetve, látszik, hogy ezek menyivel jobban képzettek és szervezettebbek és nem csak egy rakás összeverődött kelcskeb*szó.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Felhúzták Novorosszia zászlaját a donyecki reptéren jelentette be reggel a LifeNews Motorolára hivatkozva . Szavai szerint az osszes stratégiailag fontos pontor ellenorzik az onvédelmi erok.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Eléggé OFF, de eszembe jutott, hogy van Koszovón kívül másik precedens is:
3 éve Dél-Szudán vált népszavazás útján függetlenné Szudántól (egyúttal elvéve annak legfőbb bevételi forrását adó kőolajban gazdag területeket).
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 937
113
Eléggé OFF, de eszembe jutott, hogy van Koszovón kívül másik precedens is:
3 éve Dél-Szudán vált népszavazás útján függetlenné Szudántól (egyúttal elvéve annak legfőbb bevételi forrását adó kőolajban gazdag területeket).

Én úgy tudom, hogy Dél-Szudán csóró, mert pont az olajban gazdag lelőhelyek nagyrésze maradt az északi részen, és a délieknek kevés olaj jutott. És az amúgyis Afrika, nem pedig Európa, a szakadás óta meg volt az országban elég balhé.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Olaj Dél-Szudán északi részén van, de a kikötők és a csővezeték nagy része Szudánban.
A kínaiak viszont már építik délen a vezetéket és a kiszolgáló létesítményeket, mivel nem akarnak tranzitot fizetni Szudánnak.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Eléggé OFF, de eszembe jutott, hogy van Koszovón kívül másik precedens is:
3 éve Dél-Szudán vált népszavazás útján függetlenné Szudántól (egyúttal elvéve annak legfőbb bevételi forrását adó kőolajban gazdag területeket).

Én úgy tudom, hogy Dél-Szudán csóró, mert pont az olajban gazdag lelőhelyek nagyrésze maradt az északi részen, és a délieknek kevés olaj jutott. És az amúgyis Afrika, nem pedig Európa, a szakadás óta meg volt az országban elég balhé.

Tulajdonképpen lényegtelen. Ugyanis jelen helyzetben arról van szó, hogy a gaz, mocskos, szemét ruszkik lenyúlták a Krím félszigetet és most "hatalmas invázióval" éppen foglalják el az Új-oroszországi területeket. Hát nekik ezt nem lenne szabad. Meg különben is gáz, olaj és ukrajna ipari területe az a nyugat privilégiuma. Még a végén az usa nem tud hasznot húzni ebből a frissen 'demokratizált' országból.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
1969313_706453719431864_3634727495649181544_n.jpg
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 449
23 629
113
Oroszország fejlett gazdasággal rendelkezik, ismerte el Obama(legalább is ezzel indokolta ezt a döntését)
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_10_04/Az-USA-megfosztotta-Oroszorszagot-a-kereskedelmi-kedvezmenyeitol-8929/
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ez itt OFF, csak azért írtam le, hogy világos legyen, nem érdemes önkényesen narratívákat kreálni eseménye köré, mert azoknak az eseményeknek volt egy valóságos történésük és ahhoz képest csak a nézőpont lehet a fals.
Így van de én is csak azért írtam, hogy érzékeltessem mennyire más lehet egy nézőpont mint a valóság. Attól, hogy köszönő viszonyban sincs a valósággal még meg lehet győződve róla az illető és teljes meggyőződéssel hirdetheti.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Melampo 10. 03. 19:37

Félreértesz, én a tényekre szorítkoznék. Az értékelés, tudjuk, koronként vagy meggyőződésenként változik. ÉN, s gondolom te is,
elsősorban a tényekre vagyunk kíváncsiak. Van-e ott orosz hadsereg, van-e ott orosz önkéntes, ha van, mennyi, és milyen feladatokat látnak el? Az ukránok kötelékében ugyanez.
Nekem egyébként az az érzésem, hogy ezek az itt-ott fellángoló konfliktusok (Hongkong, Iszlám Állam) összefüggnek, bár ezt tényekkel nem tudom bizonyítani. Ezért csak hipotézis. És mint ilyen, lehet téves is.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="Python">Donyecki repülőtér (2015.10.02.)

Azt hittem már belső infóid vannak, hogy jövő ilyenkor is a reptérnél fogják egymást lőni :D

A szíriai felvételekkel összevetve, látszik, hogy ezek menyivel jobban képzettek és szervezettebbek és nem csak egy rakás összeverődött kelcskeb*szó.</blockquote>

Hozott anyagból dolgozom. Belső infói bokinak vannak...! ;) :)

Motorola egységének tagjainak zöme nem véletlenül Allah hatalmas kiáltással konstatál dolgokat, csecsenek. Azért elég harcedzett egy csapat lehet, akik nem csak elméletben és hadgyakorlatokon sajátították el a mesterségük fortélyait, hanem a vérrel, könnyekkel, és még több vérrel írt valós fegyveres konfliktusokban.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
"Koncentrációs"-tábor Mikolajiv(?)-régióban:
http://www.youtube.com/watch?v=Xq_ypNBb-hM
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukrán egységek életképei:

Jobb szektorosok:
a36198bfb743137f08c2e8b9.jpg


SS Galícia jelvénnyel:
38be1d2d6a73b9ceaf1f1b5a.jpg

05b1919080b2ad54bbd67440.jpg


Schastye, Luganszk-régió:
0dee339920a1f411d528b4be.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egy donyecki életkép: Idős hölgy sétál át a repülőtér közelében lévő hídon (felüljárón):
0f9afb9ac17e536d22bb9318.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A Népi Milícia elfoglalta a donyecki repülőtér kb. 95% -át:
http://www.youtube.com/watch?v=AXB0lElVB9Q