[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 281
55 493
113
Készüljetek! Hamarosan kezdődik az Arany Málna díjátadó üinnepség!


Először tűnik őszintének nagy z,elég aggódó képet vágott,ahol ismétli,hogy mi nem támadtuk meg Putyint, különben sincs elég fegyverünk hozzá.
:rolleyes:


Ismét egyel kevesebb.

 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 401
63 383
113
Valószínűleg működött, azért robbant az egyik drón az épület felett. Az ilyen apró célpontokat rohadt nehéz feldezni, nem hiszem, hogy a Pantsir erre teljesen alkalmas lenne.
Nem az a baj. Az ilyen kis célok ellen már nem jó a rakéta, mert a rövid távú (késői) észlelés/indítás miatt nem élesedne be a rakéta, tehát csak a gépágyú maradhat.
A két 2A72-es lövedékzuhataga Moszkva kellős közepén több km-es(!) rádiuszon belül veszélyeztetne mindent és mindenkit.
Persze, van az a helyzet, amikor vannak "magasabb szempontok", de Moszkvában nem rendeltek el légiriadót úgy, mint Bagdadban, Belgrádban, vagy akár Kievben. Moszkvában elég veszélyes lenne 30mm-es sorozatokat eregetni háztetők magasságában repülő célokra.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem az a baj. Az ilyen kis célok ellen már nem jó a rakéta, mert a rövid távú (késői) észlelés/indítás miatt nem élesedne be a rakéta, tehát csak a gépágyú maradhat.
A két 2A72-es lövedékzuhataga Moszkva kellős közepén több km-es(!) rádiuszon belül veszélyeztetne mindent és mindenkit.
Persze, van az a helyzet, amikor vannak "magasabb szempontok", de Moszkvában nem rendeltek el légiriadót úgy, mint Bagdadban, Belgrádban, vagy akár Kievben. Moszkvában elég veszélyes lenne 30mm-es sorozatokat eregetni háztetők magasságában repülő célokra.
Ami érdekes lehet: ECM működtette el vajon, vagy szándékosan ott robbantották az operátorok? Vagy más módon szedték le? (pl. madársöréttel készenlétben vannak lövészek? Az azért talán kevésbé veszélyes, mint gépágyúzni.)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az elkövetkező napon meglátjuk ki volt, de én részemről -nem mintha bárkit érdekelne :D - 50-50-n vagyok.
Mindenesetre:
FvOc_7tWIBQDtF2


De azért érdekes, hogy a tűoltók honnan érezték ezt meg így előre...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
@DTheo !
Korábban olvastam a műholdas kommentjeidet. Most nem tudom visszakeresni, de itt reagálnék.
Továbbra is azt mondom, hogy az oroszoknak nem (csak) a műholdak számával lehet problémajuk, hanem azzal, hogy az onnan kapott képeket kiértékeljék.
Ha ezt operátoroknak kell megtenni akkor az nagyon nem szapora.
Ha ezt képfeldolgozó, analizáló algoritmusok csinálják, amelyik ráadásul egy rendes C4ISR rendszerbe tudja továbbítani az adatokat akkor azért az sokat jelent.
Nem vagyok róla meggyőződve, hogy az oroszok C2 felett járnának.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 622
48 207
113
Szabó József bejegyzése

"Ukrajna
még egyszer az új ukrán dandárokról...
Egy kis pontosítás a korábbi posztjaimhoz, amikben az új ukrán dandárokról írtam- talán most már pontosabb lesz a kép (vagy még zavaróbb, mert lehet, hogy épp ez az összezavarás a cél a különböző számok megadásával).
Tehát, amit eddig teljesen nyílt források alapján tudni lehet:
  • 12 új gépesített lövészdandár (21., 22., 23., 31., 32., 33., 41., 88., 116., 117., 118., 13. vadász). Szerintem van egy tizenharmadik is, a 5. rohamdandár (2023. februárjában hozták létre az 5. önálló rohamezred alapjain), de ezt valahogy elsumákolják a híradások.
  • 2 tengerészgyalogos dandár (37. és 38.) Olvastam híreket a 34. tengerészgyalogos dandár létrehozásáról is, ez azonban az ukrán adatbázisokban nem szerepel.
  • 3 tüzérdandár (47., 48. és 49.)
  • 8 rohamdandár (ami az ukrán adatbázis szerint 9).
  • volt továbbá hír a 142. tartalék lövész dandár létrehozásáról
  • és egy önkéntes lövészdandárról is, amelyet a légierő önkénteseiből szerveztek meg. (Consolidated Rifle Brigade).
Ez összesen 29 vagy, ha a létező/nem létező 34. tengerészgyalogos dandárt is számoljuk 30 új dandár.
Pihentettek és feltöltöttek korábban nagy veszteségeket szenvedett dandárokat is, mint például a munkácsi 128. hegyi vadász dandárt, amelyet épp a napokban rendeltek a zaporozsjei frontra. Spekulációk szerint épp ennek a dandárnak lesz a feladata az orosz első védelmi vonal áttörése, ha a beígért nagy ukrán támadás elindul.
No, és akkor mi a gond? Hát, szerintem csak annyi, hogy a nyugati fegyverszállítmányok nem passzolnak ekkora erőhöz. Vagy az van, hogy a felsorolt alakulatok egy része kamu, vagy pedig a nyugati fegyverszállítmányok lényegesen meghaladják a nyilvánossá tett adatok szerinti fegyvermennyiséget.
A kamu alakulatokra találtam példát. Pl. a 45. légideszant dandár valójában csak papíron létezik, mint ahogyan a 14. harckocsi dandár is. A 82. légideszant dandárt a 80. légideszant dandár maradványaiból hozták létre, miközben a 80. dandár is még szerepel az ukrán hadrendben.
Szóval, megy a kavarás és a ködösítés, aminek a lényege, hogy elfedjék, van-e tényleges erő az ukrán oldalon az orosz vonalak áttörésére, és a remélt hadműveleti cél elérésére."

Dr. Somkuti Bálint

"Nem szeretek azonnal reagálni az orosz-ukrán háború eseteire. Túl sok a kérdés, túl sok az ismeretlen, túl könnyű tévedni.
Most, a Kreml elleni dróntámadással mégis kivételt teszek. Ez ugyanis egy mintába illeszkedik. A szevasztopoli olajtározó elleni, a brjanszki vasútvonal elleni, és az orosz politikai vezetés elleni támadások egy irányba mutatnak.
Akárki is követte el ezeket, és Ukrajna hivatalosan mindhármat tagadta, valami jelentős esemény közeledik. Ráadásul a célpontok inkább kettős felhasználásúak, mint kifejezetten katonaiak voltak. Ugyan Jamamotó admirális lelövése óta a modern államokban is érvényes célpontnak minősülnek a katonai/politikai vezetők hamarosan durva eszkalációra készülhetünk fel.
Ne legyen igazam!"
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Ami érdekes lehet: ECM működtette el vajon, vagy szándékosan ott robbantották az operátorok? Vagy más módon szedték le? (pl. madársöréttel készenlétben vannak lövészek? Az azért talán kevésbé veszélyes, mint gépágyúzni.)
Pár éve egy orosz riporter a Pantsirről készített riportot, egy kis szar drónjuk volt, ilyen 1000 eurós, ott is próbálták, hogy befogja-e a radarja, de nemigazán jött össze neki, aztán a drón kifeküdt a sugaraktól és a földön koppant. Szóval ECM szinten is hasznos lehet kis drónok ellen a légvédelem, ha be tudják mérni.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Először tűnik őszintének nagy z,elég aggódó képet vágott,ahol ismétli,hogy mi nem támadtuk meg Putyint, különben sincs elég fegyverünk hozzá.
:rolleyes:


Ismét egyel kevesebb.

Én annyit tudok, hogy Zele a háború elején teljesen be volt fosva, hogy Putyinék elintézik és az izraeli vezetést kérte meg, hogy járjon közbe, kérdezze meg, hogy Putyin nem nyiratja ki, és az izraeli diplomácia meg is tette és Putyin úriemberként természetesen azt mondta hogy nyugodtan előmászhat már Zele a Kulabá seggéből nem lesz kiiktatva, mert nem tétel ez a felhasznált színész faszi és nem is érdekli, mert szerinte az angolszászokkal van a baj akinél Zele távirányítója van! Aztán mikor megnyugtatta izrael, hogy ne féljen mert Putyin szerint "kár belé a golyó" pár napon belül Zele már ment is ki (édes Istenem :) ) fényes nappal Kijevbe az utcára keménykedni és nyilatkozta, hogy Ő nem fél!
Na most viszont BAJ VAN pajtás! Valamelyik ukri-amerikai titkosszolga túltolta (lehet direkt) a biciklit!
És innentől fogva soha többé nem tudod meg, hogy amit eszel iszol akivel beszélsz érintkezel amit belélegzel levegőt pár héten belül nem okoz-e spontán szívrohamot, vagy sorvaszt el (polónium) vagy okoz stroke-ot stb.
Izraelt meg baszhatod mert újra Benjamin Netanyahu van hatalmon de ő már elmondta hogy hatalmas ivben szarik az orosz-ukrán háborúra és mintket félre.

320x180_cmsv2_ef627638-4ef7-5fbd-a7ab-1153aa9a5449-7576996.jpg

Marad is Finnországban meg magyarázkodik és lehet hogy hiteles is, mert a fentiek alapján ő ilyen parancsot nem hiszem hogy adott volna!
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 645
7 139
113
Én annyit tudok, hogy Zele a háború elején teljesen be volt fosva, hogy Putyinék elintézik és az izraeli vezetést kérte meg, hogy járjon közbe, kérdezze meg, hogy Putyin nem nyiratja ki, és az izraeli diplomácia meg is tette és Putyin úriemberként természetesen azt mondta hogy nyugodtan előmászhat már Zele a Kulabá seggéből nem lesz kiiktatva, mert nem tétel ez a felhasznált színész faszi és nem is érdekli, mert szerinte az angolszászokkal van a baj akinél Zele távirányítója van! Aztán mikor megnyugtatta izrael, hogy ne féljen mert Putyin szerint "kár belé a golyó" pár napon belül Zele már ment is ki (édes Istenem :) ) fényes nappal Kijevbe az utcára keménykedni és nyilatkozta, hogy Ő nem fél!
Na most viszont BAJ VAN pajtás! Valamelyik ukri-amerikai titkosszolga túltolta (lehet direkt) a biciklit!
És innentől fogva soha többé nem tudod meg, hogy amit eszel iszol akivel beszélsz érintkezel amit belélegzel levegőt pár héten belül nem okoz-e spontán szívrohamot, vagy sorvaszt el (polónium) vagy okoz stroke-ot stb.
Izraelt meg baszhatod mert újra Benjamin Netanyahu van hatalmon de ő már elmondta hogy hatalmas ivben szarik az orosz-ukrán háborúra és mintket félre.

320x180_cmsv2_ef627638-4ef7-5fbd-a7ab-1153aa9a5449-7576996.jpg

Marad is Finnországban meg magyarázkodik és lehet hogy hiteles is, mert a fentiek alapján ő ilyen parancsot nem hiszem hogy adott volna!
Pontosan. Annyit tennék hozzá, hogy lehet már a DS-nek is káros, így megrendezték ezt a játékdrón dolgot és ráfogják Putyinra a likvidálását.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 898
87 102
113
Pár éve egy orosz riporter a Pantsirről készített riportot, egy kis szar drónjuk volt, ilyen 1000 eurós, ott is próbálták, hogy befogja-e a radarja, de nemigazán jött össze neki, aztán a drón kifeküdt a sugaraktól és a földön koppant. Szóval ECM szinten is hasznos lehet kis drónok ellen a légvédelem, ha be tudják mérni.
Azt ugye látta mindenki, hogy a drón nem csapódott be, lelőtték?

A drón egy kísérlet volt, mint Falrész ezredes első emberrablási akciója Szlimán ellen.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 261
68 072
113
1:20 nál a felvarró


At first, Polish scouts from sabotage groups painted the whole phrase upon walls. However, it was soon abbreviated to the letters PW, which over time came to symbolise the phrase Polska Walcząca ("Poland Fighting"). Early in 1942, the AK organised a contest to design an emblem to represent the resistance movement, and the winning design (pictured) by Anna Smoleńska, a member of the Gray Ranks who herself participated in minor sabotage operations, combined the letters P and W into the Kotwica.[1]
Erdekes, nalunk a templomban a padok szegei ugyanilyen emblemasak. Viszont joval a 40-es evek elott keszultek. Na mindegy... erdekes jelkep.

Ugye mondom en mar regota hogy egy terrorista allam ez az Ukrajna...

Meg mindig sár...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 281
55 493
113
Én annyit tudok, hogy Zele a háború elején teljesen be volt fosva, hogy Putyinék elintézik és az izraeli vezetést kérte meg, hogy járjon közbe, kérdezze meg, hogy Putyin nem nyiratja ki, és az izraeli diplomácia meg is tette és Putyin úriemberként természetesen azt mondta hogy nyugodtan előmászhat már Zele a Kulabá seggéből nem lesz kiiktatva, mert nem tétel ez a felhasznált színész faszi és nem is érdekli, mert szerinte az angolszászokkal van a baj akinél Zele távirányítója van! Aztán mikor megnyugtatta izrael, hogy ne féljen mert Putyin szerint "kár belé a golyó" pár napon belül Zele már ment is ki (édes Istenem :) ) fényes nappal Kijevbe az utcára keménykedni és nyilatkozta, hogy Ő nem fél!
Na most viszont BAJ VAN pajtás! Valamelyik ukri-amerikai titkosszolga túltolta (lehet direkt) a biciklit!
És innentől fogva soha többé nem tudod meg, hogy amit eszel iszol akivel beszélsz érintkezel amit belélegzel levegőt pár héten belül nem okoz-e spontán szívrohamot, vagy sorvaszt el (polónium) vagy okoz stroke-ot stb.
Izraelt meg baszhatod mert újra Benjamin Netanyahu van hatalmon de ő már elmondta hogy hatalmas ivben szarik az orosz-ukrán háborúra és mintket félre.

320x180_cmsv2_ef627638-4ef7-5fbd-a7ab-1153aa9a5449-7576996.jpg

Marad is Finnországban meg magyarázkodik és lehet hogy hiteles is, mert a fentiek alapján ő ilyen parancsot nem hiszem hogy adott volna!

Pontosan. Annyit tennék hozzá, hogy lehet már a DS-nek is káros, így megrendezték ezt a játékdrón dolgot és ráfogják Putyinra a likvidálását.



Lehet kapott 1 virtuális selyemzsinórt nagy z,jobban jár ha felmond,és meglép, onnan,külföldről.
Bár akkor már a yenkik is vadásznának rá,szóval nehéz szakma a komédiásoké,avagy a humor véresen komoly is tud lenni.
;):rolleyes:

Ui:meglepő is lenne, ha a britek eltüntetnék miután kitömték pénzzel, meg fegyverrel,hiszen ők nem basznak ki a kedves szövieikkel...:D
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 696
13 843
113
Nem írok semmit, sehova. Eddig azért lettem lecseszve, mert kommentálom.
Nem mintha pont le se szrnám, hogy mibe köttök éppen bele, de gondoltam innentől
ne rajtam múljon ha ugatás lesz.
Aki akarja elolvassa, értelmezi, összeveti más infókkal stb. Aki nem, az meg nem.
Aki meg azon élvezkedik, hogy amibe csak lehet, bele kössön, az szerintem azzal tegye,
ami vele egyidős.

Nos, nem tudom miért vetted támadásnak érdeklődésemet. Kérdeztem, mivel nem tudom eldönteni, hogy miért osztod ennyire az agyhalottalnak készített agitációs propagandát.
Én is örömmel szoktam egy egy portfolió, index gyöngyszemet kirakni szórakoztatás gyanánt.
Már érdeklődni is bűn felőled?

Hamarosan megtudhatjuk mennyit is ér hiperfejlett, csodafegyvernek számító nyugati légvédelem önmagában a kőkorszaki inkompetens orosz légierő ellen: