[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 465
7 290
113
Castel is azt mondta 4 háború van folyamatban tulajdonkepp.
számoljunk
1. ukrán polgárháború
2. orosz-ukrán háború
3. orosz-nato háború
4. usa-eu háború
5. usa-kína háború
az első kettőről nincs mit mondani, a 3. pontnál lehet mondani hogy naton kívüli országok is beleálltak de amennyiben az oroszokkal háborúzó felet itt mint az ukránokat hadianyaggal kiképzéssel fegyverrel támogató pénzzel víz felett tartó brancsot definiáljuk a nem nato tagországok szerepe marginális, mondhatjuk hogy a nato a hadviselő fél
a 4. pont érdekes sztori, a vezetékrobbantgatós és önlefegyverzős részt leszámítva nem katonai hanem kisebbrészt politikai nagyobrészt gazdasági harc, esélyes hogy a háború kitörésének a valódi oka az előző három ennek leplezését szolgálja csak, és ez érint bennünket itt európában a leginkább, ennek hatására lettünk a világ legnagyobb gazdaságából 10 év alatt a világ legnagyobb teret vesztett gazdasága politikailag megtűrtek a nagyok asztalánál és erről a pontról nem beszél nagyjából senki itt európában
az 5. pont az még csak csak kibontakozóban van, az igazából a jövő háborúja, ez itt még csak egy nyitány ahhoz, amikor elhelyezkednek a felek a táblán, ennek a helyezkedésnek az aktuális aggasztó fejleménye a nato-japán közeledés, aminek lesz majd az eredménye hogy be tudnak-e húzni minket is oda abba a távoli háborúba a világ túlsó végén
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 096
82 761
113
A NASAMS hatótávja 40 km az AMRAAM-ER-el (és ez a nagyobb hatótávú), a helik meg 50 km-re voltak a határtól ha minden igaz, vagyis nem jön össze a matek.
Kifelejted az AIM-120-at. Annak mennyi a hatótávja?!
Miből gondolod amúgy hogy NASAMS volt? Az indítások száma engem nem vezet nyomra.

Amint írtam összefoglaltam a nyílt információkat,amik megjelentek. Helyi lakosok (Csernyigov régió-az orosz határ mentén) egymás után 6 indítást hallottak.
Mellette voltak motorhibák, Ukránoknak adott lengyel MiG-29 AIM-120-at indított. Az egyik helikopter lapátjain látható repesznyomok is légvédelmi rakétára utalnak. Ukrán diverzánsok orosz területen MANPADS használattal verzió is volt.

Más
Ször kételkedett a Ternopol ellen végrahajtott orosz rakétatámadásban.Íme az ukrínok által kirakott videó az oltásról:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 537
79 665
113
Kifelejted az AIM-120-at. Annak mennyi a hatótávja?!


Amint írtam összefoglaltam a nyílt információkat,amik megjelentek. Helyi lakosok (Csernyigov régió-az orosz határ mentén) egymás után 6 indítást hallottak.
Mellette voltak motorhibák, Ukránoknak adott lengyel MiG-29 AIM-120-at indított. Az egyik helikopter lapátjain látható repesznyomok is légvédelmi rakétára utalnak. Ukrán diverzánsok orosz területen MANPADS használattal verzió is volt.

Más
Ször kételkedett a Ternopol ellen végrahajtott orosz rakétatámadásban.Íme az ukrínok által kirakott videó az oltásról:
Kevesebb mint az AIM-120 ER-nek, ahol az ER az Extended Range-et (megnövelt hatótávolsagú) jelenti.
MIG-29 radarj aki sem tudja szolgálni az AMRAAM-ot, mert ahhoz kevés a teljesítménye
 

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
697
1 742
93

A lengyel miniszterelnök Európa példaképének nevezte Zelenszkijt

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a XXI. század legsikeresebb állami vezetője – jelentette ki Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök vasárnap a németországi Aaachenben a Nemzetközi Károly-díj átadóünnepségén.
A konzervatív politikus a díjazottat, azaz az ukrán államfőt és az ukrán népet méltatva kiemelte, hogy Volodimir Zelenszkij Ukrajna hőse és Európa példaképe.
Mint mondta, Oroszország Ukrajna elleni háborúja a jó és a rossz örök konfliktusának manifesztációja, Volodimir Zelenszkij pedig a jók oldalának megtestesítője – írja az MTI.
Hangsúlyozta, hogy Ukrajna az emberi méltóság, a véleményszabadság, valamint az állam és egyház szétválasztásának európai értékeit védelmezi
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 631
48 299
113
Éjszakai támadás is zajlik jelenleg Bakhmutban. A Wagner rohamosztagok behatoltak a Gnezdo kerület utolsó magas épületeibe, és megpróbálják átvenni az irányítást felettük. Ha sikerrel járnak, nagyot léptek előre, és már nagyon közel van Bakhmut végső meghódítása. Nehéz harc, de Wagner folyamatosan halad előre. Semmi sem állítja meg ezeket a srácokat. Wagner észak felől is támad, hogy mélyebbre hatoljon a városi körzetben található High Rise Buildings nyugatra. Ez részben sikerül nekik.
És a pletykák szerint egyetlen UA sem érte el Kliishiivkát, Berkhivkát, Yahidnét és Kurjumovkát. Minden falu orosz ellenőrzés alatt áll. Néhány Wagner-egységet a déli és az északi szárnyra is küldtek, hogy kordában tartsák a helyzetet. Továbbá nagyon dinamikus pozíció az oldalakon.

A bahmuti helyzet – május 14
▪️A PMC "Wagner" egységei a Zabolnitsa körzet szinte teljes területét irányították
▪️Az Ukrán Fegyveres Erők "Konstruktor" és "Gnezdo" védelmi területein a Wagner-rohamosztagok több többszintes épületet foglaltak el, amelyek mindegyikét korábban külön erődítményré alakították.⚡️
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 147
23 250
113
Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök vasárnap a németországi Aaachenben a Nemzetközi Károly-díj átadóünnepségén…
…Hangsúlyozta, hogy Ukrajna az emberi méltóság, a véleményszabadság, valamint az állam és egyház szétválasztásának európai értékeit védelmezi…

…azzal, hogy az oroszokkal bedaraltatja sajat soviniszta, banderaszopo es kamunaci nepet.
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
309
1 910
93
Kifelejted az AIM-120-at. Annak mennyi a hatótávja?!


Amint írtam összefoglaltam a nyílt információkat,amik megjelentek. Helyi lakosok (Csernyigov régió-az orosz határ mentén) egymás után 6 indítást hallottak.
Mellette voltak motorhibák, Ukránoknak adott lengyel MiG-29 AIM-120-at indított. Az egyik helikopter lapátjain látható repesznyomok is légvédelmi rakétára utalnak. Ukrán diverzánsok orosz területen MANPADS használattal verzió is volt.

Más
Ször kételkedett a Ternopol ellen végrahajtott orosz rakétatámadásban.Íme az ukrínok által kirakott videó az oltásról:

Lehetett SAMP/T + Aster 30, elvileg azt is megkapták és 100km + hatótávolsága van.

Senki nem beszél róla, de lehet jobb cucc mint a Patriot és EW szempontól lehet kevésbé voltak rá felkészülve.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 231
37 063
113

A lengyel miniszterelnök Európa példaképének nevezte Zelenszkijt

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a XXI. század legsikeresebb állami vezetője – jelentette ki Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök vasárnap a németországi Aaachenben a Nemzetközi Károly-díj átadóünnepségén.
A konzervatív politikus a díjazottat, azaz az ukrán államfőt és az ukrán népet méltatva kiemelte, hogy Volodimir Zelenszkij Ukrajna hőse és Európa példaképe.
Mint mondta, Oroszország Ukrajna elleni háborúja a jó és a rossz örök konfliktusának manifesztációja, Volodimir Zelenszkij pedig a jók oldalának megtestesítője – írja az MTI.
Hangsúlyozta, hogy Ukrajna az emberi méltóság, a véleményszabadság, valamint az állam és egyház szétválasztásának európai értékeit védelmezi
A hányinger kerülget mind a kettőtől.
 

u9k6N5vF

Well-Known Member
2022. március 24.
314
2 565
93

A lengyel miniszterelnök Európa példaképének nevezte Zelenszkijt

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a XXI. század legsikeresebb állami vezetője – jelentette ki Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök vasárnap a németországi Aaachenben a Nemzetközi Károly-díj átadóünnepségén.
A konzervatív politikus a díjazottat, azaz az ukrán államfőt és az ukrán népet méltatva kiemelte, hogy Volodimir Zelenszkij Ukrajna hőse és Európa példaképe.
Mint mondta, Oroszország Ukrajna elleni háborúja a jó és a rossz örök konfliktusának manifesztációja, Volodimir Zelenszkij pedig a jók oldalának megtestesítője – írja az MTI.
Hangsúlyozta, hogy Ukrajna az emberi méltóság, a véleményszabadság, valamint az állam és egyház szétválasztásának európai értékeit védelmezi
A nyugatiak azt szeretnék, hogy Zelenszkij hősként haljon meg.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
Azért ebben az érvelésben van néhány hiba:

1. A barátság kőolajvezeték felribbantasával nem egy hanem három NATO tag nem jutna kőolajhoz. Magyarország, Csehország, Szlovákia

2. A fent nevezett három ország közül egyedül Magyarországnak van más, alternatív beszerzési lehetősége az Adria kőolajvezetéken keresztül.

3. Lehet hogy ukrán vezetésnek elege van a magyar vezetésből de miért haragszik a cseh vagy a szlovákra akik mindenüket odaadtàk neki?

4. Értem hogy elege van a magyar vezetésből de akkor miért fogadja el a segélyszállítmányokat, a gázolajat (amit a barátság kőolajvezetéken erkezett orosz olajból gyártunk nekik) vagy éppen a földgázt ami ugye szintén orosz eredetű.

5. Rácz András ezzel a posztjával bebizonyította az eddig is nyilvánvaló totális ukránpartiságát, a véleményét így kell figyelni.

6. Egy ország -őket segítő- ország- gazdasági tönkretétéről tárgyalni a szomszéd felsővezetésében szerintem elég meredek. Nem biztos hogy ezt csak úgy el kell nézni.

7. Azt hiszem nem Magyarországon kérnek pénzt az ukrán menekültektől az ellátásukért...
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Azért ebben az érvelésben van néhány hiba:

1. A barátság kőolajvezeték felribbantasával nem egy hanem három NATO tag nem jutna kőolajhoz. Magyarország, Csehország, Szlovákia

2. A fent nevezett három ország közül egyedül Magyarországnak van más, alternatív beszerzési lehetősége az Adria kőolajvezetéken keresztül.

3. Lehet hogy ukrán vezetésnek elege van a magyar vezetésből de miért haragszik a cseh vagy a szlovákra akik mindenüket odaadtàk neki?

4. Értem hogy elege van a magyar vezetésből de akkor miért fogadja el a segélyszállítmányokat, a gázolajat (amit a barátság kőolajvezetéken erkezett orosz olajból gyártunk nekik) vagy éppen a földgázt ami ugye szintén orosz eredetű.

5. Rácz András ezzel a posztjával bebizonyította az eddig is nyilvánvaló totális ukránpartiságát, a véleményét így kell figyelni.

6. Egy ország -őket segítő- ország- gazdasági tönkretétéről tárgyalni a szomszéd felsővezetésében szerintem elég meredek. Nem biztos hogy ezt csak úgy el kell nézni.

7. Azt hiszem nem Magyarországon kérnek pénzt az ukrán menekültektől az ellátásukért...
A 2-es ponthoz annyit, hogy az Adria bezeték kapacitása jelenleg elégtelen a magyar igények kielégítésére. Már közel egy éve volt kérés a horvátok irányába, de csak addig jutottak el, hogy a tranzitdíjat megemelték.
A 6-os pontnál egy kicsit erősebb megjegyzés jutott eszembe az úriemberről, bár "mindenkinek" megvan az ára, de éppen az ukrán állampolgárságot is fel lehet venni.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 147
23 250
113
Ha kamunácik, akkor milyen alapja vana nácitlanítás narratívájának?

Egyreszt irtam elotte, hogy banderaszopkodo lelkiserultek… masreszt ezt felre tetszik erteni. Kamunacik, munacik… azt ertem alatta, hogy a videokon karlengeto kretenek 90 szazaleka azt sem tudja mi a bubanatot integet, fogalma sincs a nacizmusrol, fajelmeletrol, Lebensraumrol es meg sorolhatnak… fogalmatlan idiotak gyulekezete. De ez nem azt jelenti, hogy allamilag tamogatva ne lenne jelen ez a dolog es ezekre pelda a Kraken, Azov es tarsaik. De az atlag ukrannak fogalma sincs csak minden hulye ezt csinalja, ezert o is.

Az oroszok pedig pont ezt az allamilag tamogatott reszet lovagoltak meg az elejen es ezeknek koszonhetoen toltak, toljak.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Kifelejted az AIM-120-at. Annak mennyi a hatótávja?!


Amint írtam összefoglaltam a nyílt információkat,amik megjelentek. Helyi lakosok (Csernyigov régió-az orosz határ mentén) egymás után 6 indítást hallottak.
Mellette voltak motorhibák, Ukránoknak adott lengyel MiG-29 AIM-120-at indított. Az egyik helikopter lapátjain látható repesznyomok is légvédelmi rakétára utalnak. Ukrán diverzánsok orosz területen MANPADS használattal verzió is volt.

Más
Ször kételkedett a Ternopol ellen végrahajtott orosz rakétatámadásban.Íme az ukrínok által kirakott videó az oltásról:
Szerintem itt kicsit elbeszélünk egymás mellett.

Az AIM-120 ER hatótávja emlékeim szerint 120 km, viszont ez légi indításkor valid. Földi indításkor - és a NASAMS földi légvédelmi rendszer- ennek kb. harmada, vagyis a 40 km-es max hatótáv így jön ki. A posztodban határozottan NASAMS rendszerből való lelövést írtál mint quasi tényt, a többi lehetőséget (motorhiba, légi indítású rakéta, MANPAD) én nem olvastam ki belőle. Ezért kérdeztem vissza hogy ez miért mutatnak erre a jelek. De akkor lehet tényleg csak félreértés volt.