[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
A hoholok keményen próbálnak bejutni az EU-ba és a NATO-ba! :D :D :D
ezeket rendesen demilitarizálták... ismeretlen helyszín és időpont
ezeket a kismalacokat megfogták az erdőben...
hohol filmhíradó :)
nem is akarom tudni miért fizetett :D
Belgorod oblaszty. Nem igazán értem mi értelme ezeknek a betöréseknek, átmennek lelövöldöznek pár embert, ők is vesztenek egy csomót aztán visszakotródnak... megtartani nem tudják, így csak hergelik maguk ellen a lakosságot is.
Sz-300 üteget ér Lancet találat.
Nem értem... a BND-nek nem küldték meg, hogy a ruszkik már mindenből IS kifogytak és pénteken becsődölnek?
no comment...
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 461
4 610
113
Az orosz helyzet eszkalólódik. Elmondások szerint megtámadták az FSZB épületét Belgorodban.

Putyin erői Belgorodot bombázzák, a helyzet egyre súlyosabb újonnan kikiáltott Belgorodi Népköztársaságban.

Szeretném leszögezni hogy ebben az összetűzésben az oroszoknak szurkolok, hogy melyik oldalnak az viszont maradjon az én titkom.

Az orosz oldali veszteség az orosz ukrán háborúban: 10.406db nehéztechnika, ebből 1.981db tank.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 685
13 758
113

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 744
28 510
113
Említetted a havi 100 harckocsit….

Van esetleg infód hogy az hogy jön ki?
All in, vagy MBT? A reaktiválás benne van, vagy az plusz? Az sem baj ha nincs, akkor az is egy infó…. De jó lenne tisztán látni…
Meg akarom majd írni, de találtam egyrészt egy CSIS tanulmányt, illetve még március végén volt egy Die Welt cikk, aminek a számaira alapozok. Ott írtak asszem olyat, hogy havi szinten 20 darab T-90M gyártása folyik Nyizsnyij Tagilban és ehhez jönnek a reaktiváltak+modernizáltak. A T-72B3M-T-80BVM-T-72B1M vonal adott ki akkor olyan 58 darabot havonta plusz még jönnek hozzá a T-62M és T-54/55-ös darabok is. És ehhez jósoltak akkor plusz 30 darabos hamarosan beinduló kapacitást. Szóval igen, a reaktivált+új gyártású MBT-k tesznek ki havi szinten 100+ darabot, amihez meg még jön IFV/könnyű tankként a BMP-3, ahol a 2023 első negyedéves termelés nagyobb volt, mint a 2019-es. Annál pedig tudjuk, hogy 2018-19-ben 200 új gyártású BMP-3 és 97 modernizált érkezett.

Plusz ott van Gyenyisz Manturov iparért felelős miniszter nyilatkozata, aki szerint 2023 első negyedévében a harckocsigyártás volumene meghaladta egész 2022-ét.
 
K

kamm

Guest
Meg akarom majd írni, de találtam egyrészt egy CSIS tanulmányt, illetve még március végén volt egy Die Welt cikk, aminek a számaira alapozok. Ott írtak asszem olyat, hogy havi szinten 20 darab T-90M gyártása folyik Nyizsnyij Tagilban és ehhez jönnek a reaktiváltak+modernizáltak. A T-72B3M-T-80BVM-T-72B1M vonal adott ki akkor olyan 58 darabot havonta plusz még jönnek hozzá a T-62M és T-54/55-ös darabok is. És ehhez jósoltak akkor plusz 30 darabos hamarosan beinduló kapacitást. Szóval igen, a reaktivált+új gyártású MBT-k tesznek ki havi szinten 100+ darabot, amihez meg még jön IFV/könnyű tankként a BMP-3, ahol a 2023 első negyedéves termelés nagyobb volt, mint a 2019-es. Annál pedig tudjuk, hogy 2018-19-ben 200 új gyártású BMP-3 és 97 modernizált érkezett.

Plusz ott van Gyenyisz Manturov iparért felelős miniszter nyilatkozata, aki szerint 2023 első negyedévében a harckocsigyártás volumene meghaladta egész 2022-ét.
Mondjuk ettol nem vagyok elesve. Maximumra futtatva egyedul Zala kepes lenne evi 100 Lynxet kitolni a kapun; azert egy 140M+ orszagban ennek a 10-12x varnam el egy hadigazdasagtol (mert ez mar az), de minimum 800-1000 BMPt evente.
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Mondjuk ettol nem vagyok elesve. Maximumra futtatva egyedul Zala kepes lenne evi 100 Lynxet kitolni a kapun; azert egy 140M+ orszagban ennek a 10-12x varnam el egy hadigazdasagtol (mert ez mar az), de minimum 800-1000 BMPt evente.
Ha kiszámolod, pont annyira jön ki :)
Nyugger azt írta, hogy az első negyedéves termelés nagyobb volt, mint a 2019-es éves 200 db, ez az egész évre vetítve tehát 800+ db lesz.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 981
11 946
113

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Ha kiszámolod, pont annyira jön ki :)
Nyugger azt írta, hogy az első negyedéves termelés nagyobb volt, mint a 2019-es éves 200 db, ez az egész évre vetítve tehát 800+ db lesz.
Ha a cca 300 évi termelés volt (és nem 2 évi), akkor ha az 4x vesszük, pont 1200.

Kérdés mit írt nyugger… de értsük évi termelésnek. :rolleyes:

Az MBT termelés bevallom csalódást okozott, valahol vki említett évi 500db-os termelést, ami amúgy ha dupláznak nem lehetetlen szintén…. De itt ugye egyelőre T-90-ből csak tipp van….
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 708
113
A GUR DRG csoportjának akciója a belgorodi régió elleni támadással véget ért.
A célt elérték. Egész nap ezt a támadást tárgyalta a világháló, ami taktikai és eredmény szempontjából nem hozott semmit, PR szempontjából viszont mindent 100%-osan hozott, annál is inkább hiszen mindenki megfeledkezett Bahmut városának korábbi elvesztéséről.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 997
113
Megy a maszatolas Eszaki Aramlat ugyben. 20 eves ukran harcos egy vitorlassal.


FSZB Belgorodi epuletenel volt valami robbanas az ejjel. Könnyű dronnal tamadtak az ukranok.

Baerbock most Szijjartonak okoskodott.

A terroristak tegnapi mehlegelo foglalasa. Egy egykori, mara ures nuklearis bazis lehetett a cel hogy ott fotozkodjanak.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
A GUR DRG csoportjának akciója a belgorodi régió elleni támadással véget ért.
A célt elérték. Egész nap ezt a támadást tárgyalta a világháló, ami taktikai és eredmény szempontjából nem hozott semmit, PR szempontjából viszont mindent 100%-osan hozott, annál is inkább hiszen mindenki megfeledkezett Bahmut városának korábbi elvesztéséről.
Az volt a baj, hogy az oroszok rosszul kezelték. Azt kellett volna bejelenteni, hogy nem lövöldözés volt a kisvárosba hanem Bahmut felett aratott óriási győzelem miatt na és hogy ők mint határváros nem félnek az ukránoktól fiestát rendeztek tűzijátékokkal.
Így Bahmut benne marad a köztudatban az idióta árulók hulláit meg tömegsírba berakni este csendben ennyi.
Egyértelmű volt mindenkinek mire kellett ez a támadás az ukriknak, nem is értem hogy az orosz pr csapat miért nem így oldotta meg ezt az előrelátható kiszámítható kérdést.
u.i.
Ha tanács kell szívesen adok és nem is vagyok drága.;) :D
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 617
48 155
113
Szeretném leszögezni hogy ebben az összetűzésben az oroszoknak szurkolok, hogy melyik oldalnak az viszont maradjon az én titkom.
Nos, ez az a "titok", amit mindenki tud!
Egyébként fentebb írta DD, osztom, teljesen fölösleges akció, amely az ukránok részéről fölösleges veszteséggel jár. Csak az oroszok nyernek rajta: összezárnak, illetve eltűnik jópár kétes figura, tisztulnak!

Az osztrák külügyminiszter a helyére tette Ukrajnát​

Ukrajna nem lehet prioritás az EU számára az unióhoz való csatlakozása tekintetében – mondta Alexander Schallenberg osztrák külügyminiszter a Die Weltnek adott interjújában.
„Ukrajna csatlakozik az EU-hoz, amint teljesülnek a követelmények. <...> Nem szabad kétszintű társadalomnak lennie. 20 évvel ezelőtt Szalonikiben megígértük Délkelet-Európa országainak, hogy csatlakoznak hozzánk. Végzetes lesz, ha Ukrajna és Moldova áthalad a gyorsforgalmi sávon, és a nyugat-balkáni országok a pálya szélén maradnak” – mondta.
Schallenberg szerint a Nyugatnak folytatnia kell a tárgyalásokat Oroszországgal, mivel ez az EU legnagyobb földrajzi szomszédja és a bolygó legnagyobb atomhatalma.
Источник: https://rusvesna.su/news/1684762658
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 012
14 787
113
Éjjeli hír, hogy az Észt hírszerzés vezetője bejelentette, hogy valószínűleg az Orosz hadsereg a Wagner PMC segítségével el akarja foglalni Bakhmutot. Hírportálon jelent meg.... nem tudom az észtek viccnek szánták e?
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 981
5 421
113
Miért is kellett volna? Egy miniszternek nem a csapatokat kell vezetnie, egy miniszter dolga az hogy a hadsereg igényeit haderőnemek szerint összeszedje, a vezérkarral egyeztetve meghatározzák a prioritásokat és aztán ezeket az igényeket a kormány felé úgy közvetítse, hogy a lehető legtöbbet sajtolja ki a költségvetésből. Alapvetően egy olyan menedzserre van szükség a minisztérium élére, aki jó kapcsolatban áll úgy az elnökkel, mint a kormány többi tagjával, hiszen úgy tudja maximalizálni a hadseregre költött pénzt.
Putyin kapcsán még kevésbé értelmezhető a dolog, bár Ő azért KGB tisztként nem mondható civilnek...
Amúgy reznyikov vagy zelya milyen katonai végzettséggel rendelkezik? már ne is haragudj, de ez tipikusan olyan mém ami a nafós agyhalottak meg a libsi bölcsész/genderdiplomások közt nagy sikert arat, de ennyiben ki is merült a dolog...
Patronnal kapcsolatos véleményemet pedig már többször leírtam, nagyon jópofa a kis vahúr, de nem egy robbanóanyagkereső kutya és akkor még finoman fogalmaztam. Egy keresőkutya egyáltalán nem úgy viselkedik*, mint ahogyan azt patrontól láttuk a PR videókban, ilyen viselkedést SOHA nem lehet eltűrni a kutyától, és ez független attól hogy éppen csak begyakorlás vagy PR videózás folyik. És mielőtt kérdeznéd, van ezügyben tapasztalatom, a honvédségi kutyások hozzánk tartoztak, a mi saját állományunkból lett a Spec. Szd. felállítva, korábban pedig a Rendőrség kutyásaival dolgoztunk együtt.
* : Sőt mi több, abszolúte TILOS úgy viselkednie!

Ez aztán igen, sikerült megint komoly sikert felmutatni a twitterfronton!

Nem tudom mi lehet az igazság vele kapcsolatban, de az igaz, hogy nagyon eltűnt az utóbbi időben. Talán majd egyszer megtudjuk, hogy mi is történt.

Mint azt már fejtegettük itt páran Szu-24esre lehetne feltákolni, nyugati gépek közül pedig Tornado vagy Typhoon , az F-16osra nincs integrálva és elvileg nem is lehetséges mivel azok függesztőpontok ahová felférne nem bírják el, amelyik meg elbírná oda nem fér el fizikailag. Nagyon kockázatosnak tartanám nem hohol felségjelű gépről indítani, mert ha bemérik az indítást, teljes joggal kalibrálnák/kinzsaloznák az indító repteret.
Oh, értem! Kizárólag orosz önkéntesek ezek és banderisztánnak semmi köze ehhez, a felszerelésüket meg azt a 6-8 páncélozott járművet (én a videókon mintha MaxxPrókat láttam volna...) amit emlegettek az akció kapcsán, nyilván valamelyik helyi bolhapiacon vették.
"Igen, ma az Oroszországi Föderáció állampolgáraiból álló Orosz Önkéntes Hadtest és az Orosz Szabadság Légiója hadműveletet indított a belgorodi régió bizonyos területeinek felszabadítására a Putyin-rezsim alól, valamint az orosz erők visszaszorítására. Ezzel egyfajta biztonsági zónát akarnak létrehozni az ukrán polgári lakosság védelmére"
Tehát azzal akarják megbuktatni Putylert, hogy megvédik a hohol lakosságot? El kell ismerjem ravasz terv!
Azt azért el kell ismernem nagyon komolyan nyomják, hiszen miközben egy csomó milíciának, terrorszervezetnek tök amatőr szóvivője van, ezek nem geciztek a dologgal és leigazolták a posztra Andrij Juszovot a hohol katonai hírszerzés főnökét! legalábbis ahol olvastam, mindenhol rá hivatkoznak...
@Roni https://forum.htka.hu/threads/hirek-ukrajnai-fegyveres-konfliktus.855/post-1471082
Kapjál már a fejedhez ember...
@ruszkik.haza https://forum.htka.hu/threads/hirek-ukrajnai-fegyveres-konfliktus.855/post-1471151
Már Te is anyagozol??? :D Ebből a cuccból nekem is küldjetek már Ronival, mert úgy átom nagyon komoly pszichotikum lehet ;)
Valahogy biztos fel lehet "tákolni" Su 24-re.Az is ki lett "elemezve"hogy" Román-Ukrán,Lengyel-Ukrán határon mélyrepülésben berepülő gépet elég kis eséllyel szúrnak ki az Oroszok.Hivatalosan 250 km re korlátozott hatósugarú változatot kaptak az Ukránok gyakorlatilag A cirkáló rakéta roncsaiból ezt viszont nehezen lehet megállapítani.Ha az 560 km-es változatot indítják egy a front mögött 100-150 km távolságra levő célpontra nem fogják tudni "bemérni" miről indították.Pár hete egy P8A poseidon is tett egy fél órás "kört" az Ukrán légtérben kikapcsolt jeladóval annak se lett semmilyen következménye.Természetesem megvan a kockázat mert ha egy Nyugati harci gép lezuhan bármilyen okból(baleset is lehet),fotók felkerülnek a "netre" abból hatalmas "botrány" lenne.Ukránoknak meg joguk van bármelyik nyugati akár felderítő,harci gépet a légterükbe engedni.Viszont ha ezekről csapást mérnek az Orosz csapatokra az már "nyílt" részvétel a háborúban.Természetesen indíthattál Ukrán Su 24-esről is ez a "hivatalos"verzió de gyalorlatilag még egy darab fotóval sincs alámasztva és eddig minden Ukrán gépre "barkácsolt" és bevetett fegyverről tettek fel az Ukránok "promóciós" képet
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113

+1
FwvRWDWXwAYAOn5
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 888
87 036
113