[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Az ukrán térkép frissült.


Ez nagyjából alátámasztja Prigozsin állításait, amit azóta látom, már a kijevi kormány is mond.


És Belgorodban újabb betörés.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 342
9 014
113
Mondok egy meglepőt. Mindenki, aki nem túl elmebeteg, békében akar élni a hazájában. Szóval velem együtt egy vagy a tömegben és hó't felesleges hangoztatni a nagytöbbségi véleményt fáklyahordozóként. Utáld Putyint meg az ukránokat hogy háborúval akarják megoldani a problémáikat. A többi csak politikai meg média hisztériakeltés amit sokan megkajálnak. Szerintem.
Az usa és hűséges fegyverhordozói, nato, eu szarkeverése nélkül nem lenne semmiféle háború. Az oroszok és az ukránok minden problémájukat - amiknek jó része fel sem merült volna - meg tudták volna beszélni. A háborút a fent nevezett csoportosulás szította és erőlteti továbbra is.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hát, francia...
QnRjJso.jpg

sjXl9z3.png



1 év NATO kiképzés


Situation as of 18.00 on 5 June 2023

To the east of the Vremjevsky protrusion, an AFU armoured group succeeded in pushing Russian troops out of the village of Novodonetskoye. The attack was the first time the Ukrainian formations had used German Leopard tanks - there are now two Leopards and five MBMs in Novodonetskoye.
The Ukrainian Armed Forces are regrouping as they have suffered heavy losses in manpower. Russian artillerymen also destroyed nine wheeled armoured vehicles. West of Novodonetskoye, about ten vehicles and between 40 and 100 infantrymen were deployed in the forest belt.
In addition, a concentration of forces of the 37th Brigade of the Ukrainian Naval Infantry Brigade was noted in the direction of Urozhayne. Most likely, the enemy plans to attack the flank of the Russian grouping after the arrival of reserves.


Szivárogtatások szerint 37-esek kapták az AMX-eket...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Abból a szempontból jó ez a videó, hogy bemutatja egy harctéri orvos munkáját. Habár nem tudom milyen felszerelés van még náluk én a medic helyébe az állsérültél is megpróbálkoztam volna egy vérzéscsillapítással, aztán ha tud járni akkor hátra küldeni vagy elkísérteti valakivel a frontvonalból.
Nagyon kényes az a sérülés, ilyen körülmények közt szinte lehetetlen ellátni. Jól döntött azzal, hogy nem nyúlt hozzá. Ilyen Arc/száj sérülésre mi azt tanultuk, hogy legfeljebb letakarni lehet és érdemes, sem nyomókötés, sem szorítókötés nem alkalmazható mert ilyen sérülésnél nincs mit elszorítani, a nyomókötéssel pedig fennáll a veszélye a légutak elzáródásának, gyakorlatilag saját vérébe fulladna bele szerencsétlen. Csak stabil oldalfekvés és a fejét kitámasztva ügyelni kell rá hogy a légutak szabadok maradjanak, majd a lehető legrövidebb időn belül kórházba kell juttatni. Szó sem lehet arról, hogy egy ilyen sérült a saját erejéből mozogjon, ne viccelj már! Amint elkezdene mozogni azonnal dőlne a fejéből a vér.
felkerült pár Leós kép, állítólag egyet elhagyott a személyzet. Gyanítom ki van tűzve némi extra jutalom viszonylagos épségben történő elfogásra. Kíváncsi leszek mikor lesz meg az első kilövés és mikor sikerül elfogni egy nagymacskát. A Kamovos videók alapján ez sima mészárlásnak tűnik egyenlőre... Én nem tudom milyen elsöprő támadásról fantáziálnak egyesek, mikor azt látjuk hogy a Kamovok 10 másodperceken keresztül lebegve eregetik a Vihreket senkitől sem zavartatva.
Kamov/Mi-28 irányított rakétával szedegeti ki az ellenséges járműveket. Ugyan ki van takarva minden adat, de a rakéták repülési ideje alapján 8-10 km távolságban lehettek a célpontok. A hoholoknak égető szüksége lenne valami közepes hatótávolságú csapatlégvédelemre, mert ha az orosz harci helikopterek így tudnak vadászni, annak csúnya vége lesz. Vajon maradt még nekik Buk? A csehektől érkező 2 Kub üteg nagyon kevés lesz...
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
951
11 141
93
Mondok egy meglepőt. Mindenki, aki nem túl elmebeteg, békében akar élni a hazájában. Szóval velem együtt egy vagy a tömegben és hó't felesleges hangoztatni a nagytöbbségi véleményt fáklyahordozóként. Utáld Putyint meg az ukránokat hogy háborúval akarják megoldani a problémáikat. A többi csak politikai meg média hisztériakeltés amit sokan megkajálnak. Szerintem.
A téma abból indult, hogy az orosz úgyse indít stratégiai atomot, tehát nem lesz világháború, tehát nem kell Magyarországon (?) parázni. Erre írtam amit írtam. De lezárom részemről, mert teljesen más irányba terelted ezt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 997
113
Belga hiszteria.

Iden kinyirodik az echte ukran kisgazda. Utana az ő foldjeiket is viszi a bank meg a Monsanto felek.


Ukrajna, havi 20% elelmiszer ardragulas.

Valami allitolagos szivarogtatas.

Xarok az ukran lego pincek.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
A téma abból indult, hogy az orosz úgyse indít stratégiai atomot, tehát nem lesz világháború, tehát nem kell Magyarországon (?) parázni. Erre írtam amit írtam. De lezárom részemről, mert teljesen más irányba terelted ezt.
Igen, abba az irányba, hogy aki világháborút vízionál az hisztériát kelt, mert senki sem akar világháborút. De ha valamilyen elmebeteg okból mégis világháború lesz, akkor sem tehetünk ellene itt Magyaroszágon meg főleg ezen a fórumon (vagy akár a Fészbúkon) semmit. Ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: G__G and vontod

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 948
93
Abból a szempontból jó ez a videó, hogy bemutatja egy harctéri orvos munkáját. Habár nem tudom milyen felszerelés van még náluk én a medic helyébe az állsérültél is megpróbálkoztam volna egy vérzéscsillapítással, aztán ha tud járni akkor hátra küldeni vagy elkísérteti valakivel a frontvonalból.
Úgy tudom, hogy most idehaza vért gyűjtenek a sebesült magyar katonáknak, katonának. Sok helyen hallom látom. Egyszerűen nem tudom összerakni a dolgot. Ha ez igaz, és nincs az országban elég vér egy embernek, akkor ez félelmetesen durva! Bármilyen vér is az! Az is érthetetlen, hogy a honvédkorház miért nem hív be véradásra kötelező jelleggel azonos vércsoportú katonákat! Illetve ha itt egy sérült ilyen problémát okoz, mi lehet az a fronton!!!!!???
 

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
541
1 721
93
Nagyon kényes az a sérülés, ilyen körülmények közt szinte lehetetlen ellátni. Jól döntött azzal, hogy nem nyúlt hozzá. Ilyen Arc/száj sérülésre mi azt tanultuk, hogy legfeljebb letakarni lehet és érdemes, sem nyomókötés, sem szorítókötés nem alkalmazható mert ilyen sérülésnél nincs mit elszorítani, a nyomókötéssel pedig fennáll a veszélye a légutak elzáródásának, gyakorlatilag saját vérébe fulladna bele szerencsétlen. Csak stabil oldalfekvés és a fejét kitámasztva ügyelni kell rá hogy a légutak szabadok maradjanak, majd a lehető legrövidebb időn belül kórházba kell juttatni. Szó sem lehet arról, hogy egy ilyen sérült a saját erejéből mozogjon, ne viccelj már! Amint elkezdene mozogni azonnal dőlne a fejéből a vér.

felkerült pár Leós kép, állítólag egyet elhagyott a személyzet. Gyanítom ki van tűzve némi extra jutalom viszonylagos épségben történő elfogásra. Kíváncsi leszek mikor lesz meg az első kilövés és mikor sikerül elfogni egy nagymacskát. A Kamovos videók alapján ez sima mészárlásnak tűnik egyenlőre... Én nem tudom milyen elsöprő támadásról fantáziálnak egyesek, mikor azt látjuk hogy a Kamovok 10 másodperceken keresztül lebegve eregetik a Vihreket senkitől sem zavartatva.
Kamov/Mi-28 irányított rakétával szedegeti ki az ellenséges járműveket. Ugyan ki van takarva minden adat, de a rakéták repülési ideje alapján 8-10 km távolságban lehettek a célpontok. A hoholoknak égető szüksége lenne valami közepes hatótávolságú csapatlégvédelemre, mert ha az orosz harci helikopterek így tudnak vadászni, annak csúnya vége lesz. Vajon maradt még nekik Buk? A csehektől érkező 2 Kub üteg nagyon kevés lesz...
Békeidőben én is azt mondanám, hogy ne mozogjon és várja meg a segítséget, de legalább az aktív harctérről ki kellen jutnia minél előbb, persze legjobb lenne szerencsétlennek, ha hordágyon vinnék.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 708
113
Az ukrán hadsereg „egyes területeken” támadást indított – mondta Anna Malyar ukrán védelmi miniszter-helyettes.

"Az ukrán fegyveres erők egyes területein támadásba lendültek" – közölte Maliar.

Eközben Mihail Podoljak, az ukrán elnök hivatalának vezetőjének tanácsadója a Twitteren azt írta, hogy "még nincs globális offenzíva".
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 600
24 984
113
Úgy tudom, hogy most idehaza vért gyűjtenek a sebesült magyar katonáknak, katonának. Sok helyen hallom látom. Egyszerűen nem tudom összerakni a dolgot. Ha ez igaz, és nincs az országban elég vér egy embernek, akkor ez félelmetesen durva! Bármilyen vér is az! Az is érthetetlen, hogy a honvédkorház miért nem hív be véradásra kötelező jelleggel azonos vércsoportú katonákat! Illetve ha itt egy sérült ilyen problémát okoz, mi lehet az a fronton!!!!!???
Minden szart viszünk az ukránoknak, szerinted vért nem?
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 159
28 952
113
Tacheles nr 111 németeseknek Thomas Röperrel és Robert Steinnel:

Témák: nyugati fegyverekkel támadják az ukránok Oroszországot, ukrán terrorállam, Bahmut és a média, koreai "megoldás" (a konfliktus befagyasztása), Lavrov és Zaharova, Svájc és a semlegesség, Magyarország kérdései az EU felé, német-orosz kapcsolatok, a Spiegel és a CFE szerződés*, a Spiegel és az Északi Áramlat, a Spiegel és Moldova, a twitter és az EU-cenzúra, kormányzati propaganda - Németországban, Koszovó, Soros, az USAban eltűnt 85 000 kiskorú migráns, kis abszurd a végére.

* https://hu.wikipedia.org/wiki/CFE-szerződés
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 293
14 008
113
Ez meg mi a fene?

Érdekes próbálkozás - a légiósok ki akarják cserelni a "letartóztatot" parancsnokot néhány fogjulejtet orosz katonáért és határorert:


I-am-Legend-Bridge.jpg
Kétségtelenül váratlanabb húzás, mint Alaszka felől megtámadni az USA-t. :D

https://en.wikipedia.org/wiki/New_York,_Ukraine



********************************************************************************

Más:

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 617
48 155
113

Az ellenség támadásba lendült Gorlovka mellett Mayorsknál (MAP)​

Az Ukrán Fegyveres Erők legfeljebb két százada legfeljebb 15 harckocsiból és páncélozott járművekből álló páncélozott csoporttal támadta meg az RF fegyveres erők állásait Mayorsk térségében.
Az ellenséget állásokból tüzéreink, aknavetőink és tankereink fogadták.
A csata során, miután elveszítette a felszerelés egy részét, az ellenség elkezdett visszagurulni a szürke zónába, ahol tarackjaink és az MLRS továbbra is dolgoznak rajta.
„Majorszkon a nappali támadást visszaverték, egy rakás felszerelés és kapor emberereje próbálta áttörni a védelmet. Az ellenség nem járt sikerrel ”- erősíti meg Milonov helyettes, aki ezen a területen szolgál a hadseregben.
Источник: https://rusvesna.su/news/1685986528

Az odesszai körzet bolgrádi körzeti adminisztrációja arról számolt be, hogy Alekszandr Makajev ezredes, a Déli Műveleti Parancsnokság vezetője tegnap tisztázatlan körülmények között halt meg harci küldetés végrehajtása közben.
Valahol repült, úgy tűnik.

A 127. hadosztály ellentámadást indított a Vremejevszkij-párkányon, megsemmisítve és visszaszorítva az ellenséget.​


Az " orosz tavasz " barátai a front egyik legforróbb szektorából most felvették a kapcsolatot, és elmondták a legutóbbi csaták részleteit a zaporozsjei és a dél-donyecki front találkozásánál, amely tegnap kezdődött és ma is folytatódott.
Biztosítanak - Neskuchnoe-t nem vették be, a mieink ott vannak, és kétóránként felveszik a kapcsolatot.
A Neskuchny térségében lezajlott offenzíva során az ellenség az aknamezők felszerelésének elvesztése után be tudott lépni az előretolt állásainkba, de harckocsik és gyalogság heves visszavágásába ütközött, tüzérségi és repülőtűzzel fedve.
Az ukrán nácik, miután elakadtak, felvették az Ukrán Fegyveres Erők 28. és 31. Ombre tartalékait.

A hadsereg repülése segített: „Aligátorok” és „Éjszakai vadászok” irányított rakétákkal támadták meg az ukrán fegyveres erők páncélos csoportjait.
Az orosz tüzérség a fegyverek teljes skálájából elkezdett dolgozni az előrenyomuló erők ellen: D-30, D-20, önjáró fegyverek és MLRS.
A tüzérségi előkészítést követően az RF fegyveres erők 127. hadosztályának egységei ellentámadást indítottak.
Az ukrán fegyveres erők előzetes veszteségei: 20 harckocsi, 41 páncélozott személyszállító, 16 páncélozott jármű, 4 tüzérségi létesítmény és több mint 300 sebesült és meghalt személy.
Jelenleg az ellenség újabb páncéloscsoportokat vont fel és próbál harcba hozni, tűzkárokat okoznak a felhalmozási helyeken, a harcok folytatódnak.
Источник: https://rusvesna.su/news/1685990225

A második ukránezredes, akinek felszámolása az elmúlt nap folyamán vált ismertté.
Jurij Bak az Ukrán Nemzeti Gárda 3002. katonai egysége 2. lövészzászlóalj (a műszaki támogató létesítmények védelméért és védelméért) parancsnokhelyettese volt.
Személyes bátorságáért „Az ATO (Donbass népe elleni terrorellenes hadművelet) résztvevője” kitüntetést kapott.
Most a donbászi emberek nagyobb biztonságban lesznek, hogy ezt a lvovi nácit likvidálták.

Lelőtték az Ukrán Fegyveres Erők Herszon irányába tartó gépét
Ma az Ukrán Fegyveres Erők újabb folyami partraszállási kísérlete kudarcot vallott. Az ukrán leszállóegységek légi támogatás nélkül maradtak. A két Szu-25-ös közül, amelyek a levegőből támogatták a leszállást, egy gépet lelőttek a Dnyeper csapatcsoport légelhárító tüzérei ügyes és jól koordinált akcióival. A gép roncsai Osokorovka Herson régió település területére zuhantak.
Az Ukrán Fegyveres Erők második repülőgépe nem teljesítette a feladatot, elhagyta a csatateret és visszavonult⚡️