[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 996
12 801
113
Ne legy mar hulye!

Az orosz haderonek annal sokkal fontosabb feladatai vannak mint valami loszergyar megsemmisitese. Tegnap is az ar elol menekulo venasszonyokat szortak meg aknagranattal. Mar ha igaz amit a mediaban irnak, es miert ne lenne az. :D

Mas.


 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Én szeretnék feltenni egy kérdést, ami nem az én fejemből esett ki, csak pár hónappal ezelőtt a magyar szakemberek gyakran feltettek az interjúik végén és azóta hátha sikerült megválaszolni.

Kis előzmény, neki futás:

1, Amikor bejelentették a tank koalíciót, akkor hirtelen úgy nézett ki, hogy 1 század Leo2+1század francia AMX kerekes+1század angol Chally. Feltettük a kérdést, hogy ez mire elég? De ezt most felejtsük el, mert most nem ez a kérdés.

2, Utána kezdtek növekedni a számok. Legyen külön Leopárd-koalíció és dobjunk össze nekik legalább 1 zl cicát és az már értelmes mennyiség! Az angolok meg néztek, hogy akkor ők is megalakítják a Chally-koalíciót, csak egyedül ők vannak ebben benne. Végül arról volt szó, hogy legyen 300 hk és akkor ebben lesz mindenből legalább 1 zl, nem 10 darab szaladgál a keleti sztyeppén. 90-120 modern MBT és a többi elavult típus, főleg cseh és lengyel T-72 meg német Leo1.
Oké, ezt értettem.

3, Utána jött a bejelentés, hogy de a gyártó sorok nem tudnak olyan gyorsan üzemelni és az amerikai Tábornok csak az őszi Raszputyicára fog megérkezni, ha minden Leo2-t előre kell venni, akkor a beígért Leo1-esek legkorábban jövő tavasszal lesznek Ukrajnában. Meg ilyenek.
És itt lett feltéve nagyon sok adás végén a kérdés, hogy akkor mondjuk meg, hogy idén mikor van tavasz! Bevárjuk-e az összes hk-t, ukránok kértek 500-at, mi adtunk 300-at, és IFV-vel, minden lószar mással egyetlen nagy rohamban használva ezeket az elérhető legmélyebb előretörés érhető el; vagy apránként bevetjük őket, ahogy beérkeznek és kisebb támadásokban szétforgácsoljuk?

Én is jót szórakoztam ezen a Z bejelenti a tavaszi ellentámadás pontos dátumát, Júniusban lesz. De próbálok rendet rakni abban, hogy milyen előnye származott az ukrán hadvezetésnek vagy diplomáciának abból, hogy pont most. Ha igaz az, hogy a Leo1-ek nem érkeztek meg, mert amúgy nem láttuk őket és Abramsek sem lesznek ott, nekem van némi kételyem azzal kapcsolatban, hogy a bejelentés után pár hónappal a raktárban rozsdásodó spanyol Leo-kat reaktiválták, miközben látjuk a hadipar valós kapacitását éves mennyiségben... Egyfelől nem az történt, amit a magyar szakértők kiemeltek, hogy beérkezik 2 zl (60 db) modern, meg 2 zl elavult és azt gyorsan hozzávágjuk az oroszokhoz, hogy páran meghaljanak tőle?

És miért most? A föld felszáradt és ez objektív, nehezen változtatható körülmény, de a hétvégi NATO csúcsot lekésték, ha pár napon belül látványos áttörést nem érnek el. Kicsit megcsúszottnak érzem, ha diplomáciai elvárásokhoz akartam időzíteni, kicsit korai, ha Nyuger fórumtársnak igaza van abban, hogy 1-2 hónap múlva egy nagy rakat gyengébb harcértékű Leo1 és valószínű még néhány tétel T-72 érkezik.
Az oroszok repülnek. Láttuk, hogy eddig elég jól szuperált az ukrán légvédelem, de az utóbbi hónapokban sorban találják el lérakokat a ruszkik, SZ-300-ról és BUK-ról nagyon nem hallunk, lehet, hogy még fogunk, de írtam már pár kérdést a napokban, hogy lőttek-e le ukránok mostanában a csapataikat bombázó muszka helikoptert vagy csatarepülőt? Felmerül a kérdés bennem, hogy nem nagyobb légvédelmi ernyőt tudtak volna-e húzni a támadó ékek köré 2 hónappal korábban és tavaly nyár óta képzik az F-16 pilótákat, nem nagyobb légifedezetet tudtak volna-e vonni föléjük pár hónappal később? (1 hónapja még lelőttek egy nap alatt több helikoptert és több vadászt Belgorodnál, más esetek is betévedtek, mikor sikereket értek el más frontszakaszon.)

4, Mi lesz, ha véget ér a támadás, sikerül előre menniük az ukránoknak és marad 1 század Leo2+1század Chally+...?

Nekem úgy tűnik, hogy az időjárás kivételével semmi nem tette ezt az időpontot alkalmasabbá. Sokan szörnyülködnek, hogy 2 darab Leo2 aknára futott, egy harmadikat a tüzérség telibe csapta. Most Orihivnál támadnak. Pár hónapja azt mondták a hozzá értők, hogy Tomaknál van egy következő védőgyűrű aknákkal, sárkányfogakkal, lövészárkokkal. Mi lesz, ha elvesztenek 14 Leo2 az ukránok és elérnek oda? És a régi térképeken Melitopol körül volt még bekarikázva egy körkörös védelmi erődrendszer. Mi van, ha elérünk oda?
Egy évvel ezelőtt értettem, mikor azt mondta valaki, hogy a németek a gyűrűcsere programmal piacot szeretnének nyerni, mert a T-72-eseket küldje el mindenki Ukrajnának és cserébe kapnak fele annyi mennyiségű Leo2A4-et. És a raktáron lévő készleteket fizető vendég kezébe adjuk. Jelenleg nem értem, hogy mit akar elérni a német vezetés és mit akar elérni az ukrán vezetés.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 004
16 243
113
Elég sokan abba a hibába esnek, hogy azt hiszik, tudják, hogy a nagyhatalmak boszorkánykonyháiban mit főznek éppen.
Nem tudják, mi sem tudjuk, én sem tudom, csak ötletelünk.
Ami nekünk probléma, az más szinten és más érdekek mentén biznisz és stratégia.
Az amerikai háborúk során sok esetben a cél nem a győzelem volt, hanem a háború permanens fenntartása, mert ameddig a háborús projekt élt, addig degeszre keresték magukat a vámszedői.

Tolja a nyugati média - főleg a brit napi szinten - a tutit, csak közben lóf@sz sem jött be eddig belőle.
Az egyik háború a fronton zajlik, a másik pedig a média olvasóinak a fejében - a kettő nagyon nem ugyanaz.

Tehát hol az igazság...?
A jelenleg már több mint egy éve húzódó, egyhelyben topogó, segélypénz égető, fegyver tesztelgetős "Különleges Hadművelet" során több félrevezető, dezinfó, M.I által - degenerált F.O.S média hírtermék lepte el a világot , mint az elmúlt 30 évben - összesen. Ezért írom ebbe a topikba a véleményem ezzel kapcsolatosan.

Az igazság keresésére vissza kell mennünk egészen 1880 ig az USA-ban, amikor még a "valódi" tehát szókimondó demokrácia uralkodott, ami által értesülhettünk arról hogy kezdődig valami a háttérben, az emberek akkori véleményének mesterséges , az akkori média általi befolyásolására.. Anyagom az az akkortájt hetente megjelenő, amerikai Puck szatirikus hetilap rajzaival illusztrálom.

A XIX. sz-ban az amerikai polgárháború befejezése után USA egy rendkívül gyorsan fejlődő valódi demokratikus (mármint a szólásszabadságot illetően) állammá vált, amit jórészt a sok bevándorlójának köszönhet:

Kezdődik a bevándorlók "amerikazinációja", egységesítése:

Gyermekeiket iskolába küldve kezdődik az amerikai életformára való nevelésük, ahhoz a nemzeti sajátosságaikat le kell "vedleniük"
Itt látható a frissen szerzett területek nebulói az első sorba ültetve Sam által kezelt pálca elérhetőségben, hátrább a már amerikanizált egyenruhás engedelmes tanulók, az indián gyermek az ajtó melletti szégyenpadra ültetve (még a könyvet is fordítva tartja a kezében) , a néger gyermeknek a szomszéd szobában csak az ablakpucolás gyakorlása maradt oktatásképp..
Látszik hogy a demokráciából a szólásszabadság kiválóan működik.

A gazdaság viszont nem dübörög olyan jól, mint elvárható lenne:

A háttérben látható Oroszország és Anglia kereskedelmi megegyezései, és a két uralkodó család barátsága, hiszen közeli rokonok.
Előtérben Uncle Sam gondjaiba mélyülve simogatja szakállát.. Kép aláírása:
"Peace, but not bussiness" azaz " A béke nem hoz magával üzletet"

Már akkor is létezik a vezető Európai kormányfők, politikusok, uralkodók F.O.S média cirkuszi porondja, ahol a nép félrevezetése céljából kottából olvasva adják elő a mutatványukat, az orosz cár által dróton rángatva:

Ennek megfelelően Uncle Sam gondolja, hogy teszünk ellene, a politikus-bohócokat beíratják egy közös továbbképző tanfolyamra:

Itt egy tapasztalt , dörzsölt diplomata az oktató, a továbbképzős diákok az Uncle Sam-on kívül Európa vezető média bohócai , a politikai vezetők .
A táblán a következő felírás látható, gazdasági kérdés a bohócok felé:

" Ha a Nagy-Britannia búrok elleni háborúja 825 millió USD-be került, akkor mennyibe fog kerülni a világháború?"

És a bohóc-diákok kidolgozzák a leckét, évekkel később ennek megfelelően kitör az I. világháború...


Jelenleg is ugyanaz az Európa média bohóci szinpadon adják elő a nép számára, kottából olvasva a mutatványaikat a vezető politikusok, a különbség az, hogy sokkal nagyobb, átláthatatlanabb, többszereplős, és digitalizált a szinpad.
A drótokat láthatjuk hogy valahová felfele vezet, de a függöny most el van húzva, nem tudjuk ki seggel a páholyban...

A "valódi" demokráciában a szólásszabadságot is bezárják az I. Vh után, 1918-ban megszűnik a közkedvelt Puck magazin is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 539
113
Én szeretnék feltenni egy kérdést, ami nem az én fejemből esett ki, csak pár hónappal ezelőtt a magyar szakemberek gyakran feltettek az interjúik végén és azóta hátha sikerült megválaszolni.

Kis előzmény, neki futás:

1, Amikor bejelentették a tank koalíciót, akkor hirtelen úgy nézett ki, hogy 1 század Leo2+1század francia AMX kerekes+1század angol Chally. Feltettük a kérdést, hogy ez mire elég? De ezt most felejtsük el, mert most nem ez a kérdés.

2, Utána kezdtek növekedni a számok. Legyen külön Leopárd-koalíció és dobjunk össze nekik legalább 1 zl cicát és az már értelmes mennyiség! Az angolok meg néztek, hogy akkor ők is megalakítják a Chally-koalíciót, csak egyedül ők vannak ebben benne. Végül arról volt szó, hogy legyen 300 hk és akkor ebben lesz mindenből legalább 1 zl, nem 10 darab szaladgál a keleti sztyeppén. 90-120 modern MBT és a többi elavult típus, főleg cseh és lengyel T-72 meg német Leo1.
Oké, ezt értettem.

3, Utána jött a bejelentés, hogy de a gyártó sorok nem tudnak olyan gyorsan üzemelni és az amerikai Tábornok csak az őszi Raszputyicára fog megérkezni, ha minden Leo2-t előre kell venni, akkor a beígért Leo1-esek legkorábban jövő tavasszal lesznek Ukrajnában. Meg ilyenek.
És itt lett feltéve nagyon sok adás végén a kérdés, hogy akkor mondjuk meg, hogy idén mikor van tavasz! Bevárjuk-e az összes hk-t, ukránok kértek 500-at, mi adtunk 300-at, és IFV-vel, minden lószar mással egyetlen nagy rohamban használva ezeket az elérhető legmélyebb előretörés érhető el; vagy apránként bevetjük őket, ahogy beérkeznek és kisebb támadásokban szétforgácsoljuk?

Én is jót szórakoztam ezen a Z bejelenti a tavaszi ellentámadás pontos dátumát, Júniusban lesz. De próbálok rendet rakni abban, hogy milyen előnye származott az ukrán hadvezetésnek vagy diplomáciának abból, hogy pont most. Ha igaz az, hogy a Leo1-ek nem érkeztek meg, mert amúgy nem láttuk őket és Abramsek sem lesznek ott, nekem van némi kételyem azzal kapcsolatban, hogy a bejelentés után pár hónappal a raktárban rozsdásodó spanyol Leo-kat reaktiválták, miközben látjuk a hadipar valós kapacitását éves mennyiségben... Egyfelől nem az történt, amit a magyar szakértők kiemeltek, hogy beérkezik 2 zl (60 db) modern, meg 2 zl elavult és azt gyorsan hozzávágjuk az oroszokhoz, hogy páran meghaljanak tőle?

És miért most? A föld felszáradt és ez objektív, nehezen változtatható körülmény, de a hétvégi NATO csúcsot lekésték, ha pár napon belül látványos áttörést nem érnek el. Kicsit megcsúszottnak érzem, ha diplomáciai elvárásokhoz akartam időzíteni, kicsit korai, ha Nyuger fórumtársnak igaza van abban, hogy 1-2 hónap múlva egy nagy rakat gyengébb harcértékű Leo1 és valószínű még néhány tétel T-72 érkezik.
Az oroszok repülnek. Láttuk, hogy eddig elég jól szuperált az ukrán légvédelem, de az utóbbi hónapokban sorban találják el lérakokat a ruszkik, SZ-300-ról és BUK-ról nagyon nem hallunk, lehet, hogy még fogunk, de írtam már pár kérdést a napokban, hogy lőttek-e le ukránok mostanában a csapataikat bombázó muszka helikoptert vagy csatarepülőt? Felmerül a kérdés bennem, hogy nem nagyobb légvédelmi ernyőt tudtak volna-e húzni a támadó ékek köré 2 hónappal korábban és tavaly nyár óta képzik az F-16 pilótákat, nem nagyobb légifedezetet tudtak volna-e vonni föléjük pár hónappal később? (1 hónapja még lelőttek egy nap alatt több helikoptert és több vadászt Belgorodnál, más esetek is betévedtek, mikor sikereket értek el más frontszakaszon.)

4, Mi lesz, ha véget ér a támadás, sikerül előre menniük az ukránoknak és marad 1 század Leo2+1század Chally+...?

Nekem úgy tűnik, hogy az időjárás kivételével semmi nem tette ezt az időpontot alkalmasabbá. Sokan szörnyülködnek, hogy 2 darab Leo2 aknára futott, egy harmadikat a tüzérség telibe csapta. Most Orihivnál támadnak. Pár hónapja azt mondták a hozzá értők, hogy Tomaknál van egy következő védőgyűrű aknákkal, sárkányfogakkal, lövészárkokkal. Mi lesz, ha elvesztenek 14 Leo2 az ukránok és elérnek oda? És a régi térképeken Melitopol körül volt még bekarikázva egy körkörös védelmi erődrendszer. Mi van, ha elérünk oda?
Egy évvel ezelőtt értettem, mikor azt mondta valaki, hogy a németek a gyűrűcsere programmal piacot szeretnének nyerni, mert a T-72-eseket küldje el mindenki Ukrajnának és cserébe kapnak fele annyi mennyiségű Leo2A4-et. És a raktáron lévő készleteket fizető vendég kezébe adjuk. Jelenleg nem értem, hogy mit akar elérni a német vezetés és mit akar elérni az ukrán vezetés.
Melyik is az az egy kérdés amire választ szeretnél kapni?
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
630
2 657
93
A torony egy centivel sem laposabb 1979 óta, max hosszabb az ék alakú páncél és a puttony miatt amit a végére raktak. Ha nincs ék akkor A4, ha van akkor A5 vagy A6, innen lehet a legkönnyebben megkülönböztetni őket.
A puttony mire való a torony végében?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 644
18 967
113

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 617
48 147
113
Az Orosz Légierő vadászgépei lelőtték az Ukrán Légierő MiG-29-es vadászgépét a Zaporozsje megyei Novoe Zaporizsja település közelében vívott légi csatában. Légi erővel lelőtték az ukrán légierő Szu-25 típusú támadógépét Babino falu területén, Kherson régióban⚡️
Norvégia humanitárius segélyt küldött az ukrán fegyveres erőknek, amelyben megtalálható az ún. A "Surströmming" nemzeti étel, ami lényegében jól rothadt hering. Az illata elképesztő.
Csak tapasztalt bennszülött norvégok ehetik, az emberiség többi részének ez a szürreális és őszintén hülye étel tartós öklendezési reflexet vált ki.

Ukrajna 2-3 hónapon belül megkapja az F-16-os vadászgépeket – mondta Skshipchak, a lengyel szárazföldi erők volt parancsnoka.
Azt is mondta, hogy a NATO-csúcs előtt (júliusban) "valaminek történnie kell, ami megmutatja, hogy Ukrajna méltó a bizalomra".⚡️
Az Állami Sürgősségi Szolgálat ukrán ezredese a kijevi zaporozsjei régióból benzinkutat nyitott a házában, ahol benzint árult.
Arról is beszámoltak, hogy az ezredes az Állami Sürgősségi Szolgálat más alkalmazottait vonzotta magángépkocsik tankolására.
A rendészeti szervek tudomást szereztek a vállalkozó ezredesről és munkatársairól, mivel nem látták el feladatukat. Nos, egy benzinkút otthonról működtetése bizony időigényes!
A nácikhoz hasonlóan Ukrajnában sincs korrupció
Az Orosz Föderáció Fegyveres Erői ma este nagy hatótávolságú tengeri és légi, nagy pontosságú csapást mértek külföldi gyártású lőszer-, fegyver- és katonai felszerelés-raktárak ellen , beleértve a pilóta nélküli légi járműveket is.
❗️Minden kijelölt létesítményt eltaláltak. .
A csapások következtében megszakadt az ukrán csapatok csoportjainak ellátása a harci műveletek területein. MOD.
Hogyan épül fel az RF fegyveres erők védelmi vonala ?

Az orosz védelmi építmények uralkodó magasságok és gerincek mentén épültek. A védvonal több tucat vonalból áll, 25-30 km mélységig lépcsőzetes, és jelentős számú mérnöki akadály fedi.
A réteges torta elvén felépített lővonalak a teljes fronton lehetővé teszik az Ukrán Fegyveres Erők útközbeni egységeinek őrlését, és gyorsan megoldják az áttöréssel járó problémákat, ha valahol felmerülnek.

Jelenleg az AFU fő problémája, hogy gyakorlatilag lehetetlen megközelíteni az első védelmi vonalat az RF fegyveres erők aknája, tüzérségi és repülési tevékenysége, valamint a kommunikációt és a GPS-navigációt elnyomó elektronikus hadviselési rendszerek munkája miatt.
Az AFU helyzetét az is nehezíti, hogy a lesben vagy tüzérségi tűz alatt álló ukrán katonák (például a 31. külön gépesített dandár), akik a rendelkezésre álló kommunikációs csatornákon segítséget kérnek, a harctérre rohannak és aktívan megadják magukat, ami demotiválja a tartalékokat és negatívan hat.
A védelmi vonalak tervezésében – a vélekedések szerint – Surovikin tábornok, az ukrajnai haderőcsoport főparancsnok-helyettese aktívan részt vett.