[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 595
24 930
113
Még egy önkéntes aki saját maga jelentkezik frontszolgálatra:

Ukrán lövészárok kitakarítása:

Állítólag geran drónok indultak dél-404isztán felé

Kharkovot is lövik állítólag:
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Egyes ukránok által elhagyott járművek motorja járt, amikor az orosz hadsereg lefoglalta őket.

FyhcmmlWIBUgFPB
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 608
48 061
113
Velikonovoselovskoye irány
Vremievsky párkány
A front ezen szektorában az aktív ellenségeskedések több mint 10 napja folynak, az ellenség jelentős veszteségeket szenvedett a felszerelésben és a munkaerőben, anélkül, hogy jelentős eredményt ért volna el, az ellenség részben elfoglalta a szürke zónát és néhány kistelepülések. , amelyért továbbra is kiélezett harcok folynak és szállnak kézről kézre seregünk ellentámadásai következtében. Egyes jelentések szerint csak a front ezen szektorában az ellenséges veszteségek körülbelül 70 harckocsit, 100 páncélozott harci járművet és több mint 5000 ezer (300 és 200) katonát tettek ki. Köszönet a hadseregünk valamennyi hadosztályának jól összehangolt munkájának. A légiközlekedés és a tüzérség is a jó oldalon bizonyult, ezek a csapatok okozták a fő vereséget az ellenségnek.

A zaporozsjei front helyzetének rövid összefoglalása. Vremievsky show.
Az ellenség Makarovka község irányába támadt a BTGr 35-ös különítmény erőivel, pillanatnyilag a falu területén beépültek és újra csoportosulnak.
Ezenkívül az ellenség két támadást hajtott végre:
1. Levadnoe településtől délkeletre, a 23. Ombr összetételétől a Honvédelmi Minisztériumig tartó erőkkel kudarcot vallottak, veszteségeket szenvedtek, visszavonultak korábban elfoglalt pozícióikba.
2. Novodarovka település irányában - Prijutnoje, a 31. Ombr összetételétől a Honvédelmi Minisztériumig tartó erőkkel - sikertelen volt, veszteségeket szenvedett, visszavonult a korábban elfoglalt pozíciókra.
Összefoglalva: az ellenség még mindig nem tudja fejleszteni azt a tempót az offenzívában, amelyre számított.
Az ember- és felszerelésvesztések száma aránytalan a fő védelmi vonaltól északra fekvő több falu elfoglalásában kifejezett szerény taktikai sikerhez képest.
Az ellenséges parancsnokság rendelkezésére azonban még mindig elegendő munkaerő és felszerelés áll rendelkezésre, a támadó potenciál még nem merült ki.

Az Il-76 katonai szállító repülőgép repülése jelenleg is folyamatban van, a krasznodari repülőtérre (Primorsko-Akhtarsk) tart.
A rakomány valószínűleg "Shahed" kamikaze UAV-k ma estére.

Az Északi Áramlat-saga újabb epizódja:
A kapott információk szerint az ukrán fegyveres erők főparancsnoka, Valerij Zaluzsnij tábornok vezette az akciót, amelyben egy vitorláson utazó búvárok kis csoportja vett részt.
A holland titkosszolgálatok ezt követően tájékoztatták az Egyesült Államokat, amely a CIA-n keresztül felvette a kapcsolatot Ukrajnával, hogy figyelmeztessen az ilyen lépésekre – írja a Politico.
A műveletnek 2022 júniusában kellett volna megtörténnie (sőt, szeptemberben felrobbantották a gázvezetékeket).
Emlékezzünk vissza, hogy Ukrajna tagadja, hogy részt vett volna a szabotázsban. Zelenszkij nemrég azt mondta, hogy nem adott ilyen parancsot.
⁉️Úgy tűnik, az offenzíva nagyobb kudarc, mint gondoltuk, mivel az USA most arra készül, hogy Ukrajnát a busz alá dobja

MÁS:
Ma megszívtam az ukránsajnálatomat. Kint az utcafronton tettem rendbe a sövényt. Megállt egy autó, tető- és bádogosmunkát kínált. Ahogyan beszélt, rögtön hallani lehetett, hogy külföldi. Rákérdeztem: közölte, hogy ukrán. Nos, a terasz tető része két helyen már beázott esőkor, megsajnáltam őket, és felajánlottam nekik ezt a munkát. Megnézte, azt mondta, hogy nyolcvanezerért megcsinálják. Ez nagyon kedvezőnek tűnt, ezért rábólintottam. Közölték, hogy egy óra múlva visszajönnek, megmutatják az anyagot, és hozzákezdenek. Kb. 3 óra múlva jöttek, már azt gondoltam, nem fognak visszatérni. Ez lett volna egyébként a kedvezőbb opció. Hozzáláttak: a zsindelylapokat nem szedték le, mondván ez is védeni fog a beázástól. Tíz darab 2 méterszer 1,25 méteres lapokat fúrtak fel, összesen 10 darabot. Kb. 30-40 perc alatt végeztek. Kértem, hogy számoljunk el. Közölték, hogy a munkadíj nyolvanezer, az anyagköltség nyolcszázezer. A testvérem (építőgépész üzemmérnök) interneten megnézte, egy ilyen lap minőségtől, kidolgozottságtól függően nyolc-tízezer forint. Azaz az anyagdíj legfeljebb százezer lehetett. Erre közölték, hogy ez alumíniumlap. A testvérem mágnessel megnézte, ez síma acéllemez volt. Próbálkoztak azzal, hogy acél és alumínium ötvözete. Mondta nekik a testvérem, hogy a főiskolán azonnal kirugták volna a vizsgáról, ha ilyet mond. Végül nagy nehezen megegyeztünk 270.000 Ft-ban. Tudom, hogy túlfizettem őket, a szomszéd, akivel beszéltem, lakatos, és 200.000 Ft-ért megcsinálta volna. Ja, és közben cigit kértek, de mi nem dohányzunk. Aztán kávét csináltam nekik, majd ásványvizet kértek. Végül a főmuki, arra kért, hogy a kávétól megfájdult gyomra okán csináljak neki szendvicset. Az autójuk rendszámát felírtam, lengyel rendszámuk volt. Ez az én "butaságom története" a mai napon. Lehet, hogy nem ukránok voltak. Ez dupla pofára esés lenne számomra.
 

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
541
1 720
93
Velikonovoselovskoye irány
Vremievsky párkány
A front ezen szektorában az aktív ellenségeskedések több mint 10 napja folynak, az ellenség jelentős veszteségeket szenvedett a felszerelésben és a munkaerőben, anélkül, hogy jelentős eredményt ért volna el, az ellenség részben elfoglalta a szürke zónát és néhány kistelepülések. , amelyért továbbra is kiélezett harcok folynak és szállnak kézről kézre seregünk ellentámadásai következtében. Egyes jelentések szerint csak a front ezen szektorában az ellenséges veszteségek körülbelül 70 harckocsit, 100 páncélozott harci járművet és több mint 5000 ezer (300 és 200) katonát tettek ki. Köszönet a hadseregünk valamennyi hadosztályának jól összehangolt munkájának. A légiközlekedés és a tüzérség is a jó oldalon bizonyult, ezek a csapatok okozták a fő vereséget az ellenségnek.

A zaporozsjei front helyzetének rövid összefoglalása. Vremievsky show.
Az ellenség Makarovka község irányába támadt a BTGr 35-ös különítmény erőivel, pillanatnyilag a falu területén beépültek és újra csoportosulnak.
Ezenkívül az ellenség két támadást hajtott végre:
1. Levadnoe településtől délkeletre, a 23. Ombr összetételétől a Honvédelmi Minisztériumig tartó erőkkel kudarcot vallottak, veszteségeket szenvedtek, visszavonultak korábban elfoglalt pozícióikba.
2. Novodarovka település irányában - Prijutnoje, a 31. Ombr összetételétől a Honvédelmi Minisztériumig tartó erőkkel - sikertelen volt, veszteségeket szenvedett, visszavonult a korábban elfoglalt pozíciókra.
Összefoglalva: az ellenség még mindig nem tudja fejleszteni azt a tempót az offenzívában, amelyre számított.
Az ember- és felszerelésvesztések száma aránytalan a fő védelmi vonaltól északra fekvő több falu elfoglalásában kifejezett szerény taktikai sikerhez képest.
Az ellenséges parancsnokság rendelkezésére azonban még mindig elegendő munkaerő és felszerelés áll rendelkezésre, a támadó potenciál még nem merült ki.

Az Il-76 katonai szállító repülőgép repülése jelenleg is folyamatban van, a krasznodari repülőtérre (Primorsko-Akhtarsk) tart.
A rakomány valószínűleg "Shahed" kamikaze UAV-k ma estére.

Az Északi Áramlat-saga újabb epizódja:
A kapott információk szerint az ukrán fegyveres erők főparancsnoka, Valerij Zaluzsnij tábornok vezette az akciót, amelyben egy vitorláson utazó búvárok kis csoportja vett részt.
A holland titkosszolgálatok ezt követően tájékoztatták az Egyesült Államokat, amely a CIA-n keresztül felvette a kapcsolatot Ukrajnával, hogy figyelmeztessen az ilyen lépésekre – írja a Politico.
A műveletnek 2022 júniusában kellett volna megtörténnie (sőt, szeptemberben felrobbantották a gázvezetékeket).
Emlékezzünk vissza, hogy Ukrajna tagadja, hogy részt vett volna a szabotázsban. Zelenszkij nemrég azt mondta, hogy nem adott ilyen parancsot.
⁉️Úgy tűnik, az offenzíva nagyobb kudarc, mint gondoltuk, mivel az USA most arra készül, hogy Ukrajnát a busz alá dobja

MÁS:
Ma megszívtam az ukránsajnálatomat. Kint az utcafronton tettem rendbe a sövényt. Megállt egy autó, tető- és bádogosmunkát kínált. Ahogyan beszélt, rögtön hallani lehetett, hogy külföldi. Rákérdeztem: közölte, hogy ukrán. Nos, a terasz tető része két helyen már beázott esőkor, megsajnáltam őket, és felajánlottam nekik ezt a munkát. Megnézte, azt mondta, hogy nyolcvanezerért megcsinálják. Ez nagyon kedvezőnek tűnt, ezért rábólintottam. Közölték, hogy egy óra múlva visszajönnek, megmutatják az anyagot, és hozzákezdenek. Kb. 3 óra múlva jöttek, már azt gondoltam, nem fognak visszatérni. Ez lett volna egyébként a kedvezőbb opció. Hozzáláttak: a zsindelylapokat nem szedték le, mondván ez is védeni fog a beázástól. Tíz darab 2 méterszer 1,25 méteres lapokat fúrtak fel, összesen 10 darabot. Kb. 30-40 perc alatt végeztek. Kértem, hogy számoljunk el. Közölték, hogy a munkadíj nyolvanezer, az anyagköltség nyolcszázezer. A testvérem (építőgépész üzemmérnök) interneten megnézte, egy ilyen lap minőségtől, kidolgozottságtól függően nyolc-tízezer forint. Azaz az anyagdíj legfeljebb százezer lehetett. Erre közölték, hogy ez alumíniumlap. A testvérem mágnessel megnézte, ez síma acéllemez volt. Próbálkoztak azzal, hogy acél és alumínium ötvözete. Mondta nekik a testvérem, hogy a főiskolán azonnal kirugták volna a vizsgáról, ha ilyet mond. Végül nagy nehezen megegyeztünk 270.000 Ft-ban. Tudom, hogy túlfizettem őket, a szomszéd, akivel beszéltem, lakatos, és 200.000 Ft-ért megcsinálta volna. Ja, és közben cigit kértek, de mi nem dohányzunk. Aztán kávét csináltam nekik, majd ásványvizet kértek. Végül a főmuki, arra kért, hogy a kávétól megfájdult gyomra okán csináljak neki szendvicset. Az autójuk rendszámát felírtam, lengyel rendszámuk volt. Ez az én "butaságom története" a mai napon. Lehet, hogy nem ukránok voltak. Ez dupla pofára esés lenne számomra.
Én évek óta dolgozom ukránokkal, de engem még egyik sem akart lehúzni. Milyen nyelven beszéltél amúgy velük? Mert az igazi ukránok nem igazán tudnak semmi külföldi nyelven csak ukránul és oroszul.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 450
79 463
113
Én évek óta dolgozom ukránokkal, de engem még egyik sem akart lehúzni. Milyen nyelven beszéltél amúgy velük? Mert az igazi ukránok nem igazán tudnak semmi külföldi nyelven csak ukránul és oroszul.
Nekemaz angoltanárom tavaly jött Kelet-Ukrajnából mint menekült és nem mellesleg echte orosz nemzetiségű és beszél angolul és németül is. Na jó ő mondjuk speciel nyelvtanár, így nem bíztos, hogy valid a tapasztalatom az ukránokkal.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 442
11 368
113
A Badlerrek szerintem ide túl nehezek, ha letérnek az épített utakról lelessulnak, mezőkön szántóföldön elsűlyednek. A maxpro, humve dettó.

Akkor meg minek az a nagy felhajtás, a drága futómű, ha csak szilárd, száraz úton közlekedhetnek?
Ezzel az erővel megtenné egy fülke nélküli Transit alváz is, rálemezelve valami felépítményt...:cool:

Az USA új katonai segélycsomagot oszt ki Ukrajnának – a külügyminisztérium vezetője​

Eszerint a kijevi rezsimnek nyújtott katonai segély összege 325 millió dollár.
Tartalmaz majd légvédelmi rendszereket, lőszert az ágyútüzérséghez és a HIMARS MLRS-hez, valamint a Pentagon tartalékaiból származó páncélozott járműveket.
A csomagban többek között:
  • 10 Stryker páncélozott személyszállító;
  • 15 BMP Bradley;
  • Stingers, Javelins;
  • TOW rakéták (Patriot légvédelmi rendszerekhez).
A CNN korábban arról számolt be, hogy az ukrán fegyveres erők 16 amerikai Bradley gyalogsági harcjárművet veszítettek a déli offenzíva során.
Источник: https://rusvesna.su/news/1686674940

Na most az USA - mint adófizetők állama - nyerni akar ebben a konfliktusban, vagy csak szórja bele a pénzt, technikát apránként, apróban a félkarú rablóba?

Oké, hogy eddig nem számított, ha leégtek, mert nem a fegyverek égtek le harmadik világbeli hadseregek ellen, hanem a politika nem tudott élni a katonai eredményekkel.
De most, már általuk is egy évszázada (bezony!) démonizált, egyben lenézett orosz fegyveres erők elé vetik koncként a brandjeiket.
Biztos jó reklám ez így?
Vagy úgy sem számít, mert erőből tárgyalnak úgy is a szövetségeseikkel?
.
Háromszor már eljátszodták ezt a béküljünk dolgot az amcsik, nem hiszem, hogy az oroszok negyedszerre is beveszik a mesét.
Ha van egy csepp eszük.

Csak ők valamiért mindig hinni akartak eddig.

.
MÁS:
Ma megszívtam az ukránsajnálatomat. Kint az utcafronton tettem rendbe a sövényt. Megállt egy autó, tető- és bádogosmunkát kínált. Ahogyan beszélt, rögtön hallani lehetett, hogy külföldi. Rákérdeztem: közölte, hogy ukrán. Nos, a terasz tető része két helyen már beázott esőkor, megsajnáltam őket, és felajánlottam nekik ezt a munkát. Megnézte, azt mondta, hogy nyolcvanezerért megcsinálják. Ez nagyon kedvezőnek tűnt, ezért rábólintottam. Közölték, hogy egy óra múlva visszajönnek, megmutatják az anyagot, és hozzákezdenek. Kb. 3 óra múlva jöttek, már azt gondoltam, nem fognak visszatérni. Ez lett volna egyébként a kedvezőbb opció. Hozzáláttak: a zsindelylapokat nem szedték le, mondván ez is védeni fog a beázástól. Tíz darab 2 méterszer 1,25 méteres lapokat fúrtak fel, összesen 10 darabot. Kb. 30-40 perc alatt végeztek. Kértem, hogy számoljunk el. Közölték, hogy a munkadíj nyolvanezer, az anyagköltség nyolcszázezer. A testvérem (építőgépész üzemmérnök) interneten megnézte, egy ilyen lap minőségtől, kidolgozottságtól függően nyolc-tízezer forint. Azaz az anyagdíj legfeljebb százezer lehetett. Erre közölték, hogy ez alumíniumlap. A testvérem mágnessel megnézte, ez síma acéllemez volt. Próbálkoztak azzal, hogy acél és alumínium ötvözete. Mondta nekik a testvérem, hogy a főiskolán azonnal kirugták volna a vizsgáról, ha ilyet mond. Végül nagy nehezen megegyeztünk 270.000 Ft-ban. Tudom, hogy túlfizettem őket, a szomszéd, akivel beszéltem, lakatos, és 200.000 Ft-ért megcsinálta volna. Ja, és közben cigit kértek, de mi nem dohányzunk. Aztán kávét csináltam nekik, majd ásványvizet kértek. Végül a főmuki, arra kért, hogy a kávétól megfájdult gyomra okán csináljak neki szendvicset. Az autójuk rendszámát felírtam, lengyel rendszámuk volt. Ez az én "butaságom története" a mai napon. Lehet, hogy nem ukránok voltak. Ez dupla pofára esés lenne számomra.
Ezt "szerencsésen" megúsztad:
...anyám felhívott, egy hasonló ajánlattal keresték meg, román rendszámmal egy pár éve.
Gyanút fogtam, mert pont akkoriban nézegettem, hogy ereszcsatornát kéne cserélni, s rémlett, hogy ez túl olcsó ajánlat. Ránéztem neten, anyámat visszahívtam, hogy NE!

...megint csörög, hogy de a második szomszéd (sajnos már nem él) házát már csinálják is, igényes szép munka! a szomszéd főzi nekik a kávét
:eek:

:confused:
. A francba...

Délután hazaértem, s látom tényleg, csak éppen két házoldalt leszámítva az eresz a régi...
Otthon meg anyám várt a fejleményekkel:
Röviden; késsel az oldalában kísérték a bankautomatához, a megtakarításuk ugrott.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Velikonovoselovskoye irány
Vremievsky párkány
A front ezen szektorában az aktív ellenségeskedések több mint 10 napja folynak, az ellenség jelentős veszteségeket szenvedett a felszerelésben és a munkaerőben, anélkül, hogy jelentős eredményt ért volna el, az ellenség részben elfoglalta a szürke zónát és néhány kistelepülések. , amelyért továbbra is kiélezett harcok folynak és szállnak kézről kézre seregünk ellentámadásai következtében. Egyes jelentések szerint csak a front ezen szektorában az ellenséges veszteségek körülbelül 70 harckocsit, 100 páncélozott harci járművet és több mint 5000 ezer (300 és 200) katonát tettek ki. Köszönet a hadseregünk valamennyi hadosztályának jól összehangolt munkájának. A légiközlekedés és a tüzérség is a jó oldalon bizonyult, ezek a csapatok okozták a fő vereséget az ellenségnek.

A zaporozsjei front helyzetének rövid összefoglalása. Vremievsky show.
Az ellenség Makarovka község irányába támadt a BTGr 35-ös különítmény erőivel, pillanatnyilag a falu területén beépültek és újra csoportosulnak.
Ezenkívül az ellenség két támadást hajtott végre:
1. Levadnoe településtől délkeletre, a 23. Ombr összetételétől a Honvédelmi Minisztériumig tartó erőkkel kudarcot vallottak, veszteségeket szenvedtek, visszavonultak korábban elfoglalt pozícióikba.
2. Novodarovka település irányában - Prijutnoje, a 31. Ombr összetételétől a Honvédelmi Minisztériumig tartó erőkkel - sikertelen volt, veszteségeket szenvedett, visszavonult a korábban elfoglalt pozíciókra.
Összefoglalva: az ellenség még mindig nem tudja fejleszteni azt a tempót az offenzívában, amelyre számított.
Az ember- és felszerelésvesztések száma aránytalan a fő védelmi vonaltól északra fekvő több falu elfoglalásában kifejezett szerény taktikai sikerhez képest.
Az ellenséges parancsnokság rendelkezésére azonban még mindig elegendő munkaerő és felszerelés áll rendelkezésre, a támadó potenciál még nem merült ki.

Az Il-76 katonai szállító repülőgép repülése jelenleg is folyamatban van, a krasznodari repülőtérre (Primorsko-Akhtarsk) tart.
A rakomány valószínűleg "Shahed" kamikaze UAV-k ma estére.

Az Északi Áramlat-saga újabb epizódja:
A kapott információk szerint az ukrán fegyveres erők főparancsnoka, Valerij Zaluzsnij tábornok vezette az akciót, amelyben egy vitorláson utazó búvárok kis csoportja vett részt.
A holland titkosszolgálatok ezt követően tájékoztatták az Egyesült Államokat, amely a CIA-n keresztül felvette a kapcsolatot Ukrajnával, hogy figyelmeztessen az ilyen lépésekre – írja a Politico.
A műveletnek 2022 júniusában kellett volna megtörténnie (sőt, szeptemberben felrobbantották a gázvezetékeket).
Emlékezzünk vissza, hogy Ukrajna tagadja, hogy részt vett volna a szabotázsban. Zelenszkij nemrég azt mondta, hogy nem adott ilyen parancsot.
⁉️Úgy tűnik, az offenzíva nagyobb kudarc, mint gondoltuk, mivel az USA most arra készül, hogy Ukrajnát a busz alá dobja

MÁS:
Ma megszívtam az ukránsajnálatomat. Kint az utcafronton tettem rendbe a sövényt. Megállt egy autó, tető- és bádogosmunkát kínált. Ahogyan beszélt, rögtön hallani lehetett, hogy külföldi. Rákérdeztem: közölte, hogy ukrán. Nos, a terasz tető része két helyen már beázott esőkor, megsajnáltam őket, és felajánlottam nekik ezt a munkát. Megnézte, azt mondta, hogy nyolcvanezerért megcsinálják. Ez nagyon kedvezőnek tűnt, ezért rábólintottam. Közölték, hogy egy óra múlva visszajönnek, megmutatják az anyagot, és hozzákezdenek. Kb. 3 óra múlva jöttek, már azt gondoltam, nem fognak visszatérni. Ez lett volna egyébként a kedvezőbb opció. Hozzáláttak: a zsindelylapokat nem szedték le, mondván ez is védeni fog a beázástól. Tíz darab 2 méterszer 1,25 méteres lapokat fúrtak fel, összesen 10 darabot. Kb. 30-40 perc alatt végeztek. Kértem, hogy számoljunk el. Közölték, hogy a munkadíj nyolvanezer, az anyagköltség nyolcszázezer. A testvérem (építőgépész üzemmérnök) interneten megnézte, egy ilyen lap minőségtől, kidolgozottságtól függően nyolc-tízezer forint. Azaz az anyagdíj legfeljebb százezer lehetett. Erre közölték, hogy ez alumíniumlap. A testvérem mágnessel megnézte, ez síma acéllemez volt. Próbálkoztak azzal, hogy acél és alumínium ötvözete. Mondta nekik a testvérem, hogy a főiskolán azonnal kirugták volna a vizsgáról, ha ilyet mond. Végül nagy nehezen megegyeztünk 270.000 Ft-ban. Tudom, hogy túlfizettem őket, a szomszéd, akivel beszéltem, lakatos, és 200.000 Ft-ért megcsinálta volna. Ja, és közben cigit kértek, de mi nem dohányzunk. Aztán kávét csináltam nekik, majd ásványvizet kértek. Végül a főmuki, arra kért, hogy a kávétól megfájdult gyomra okán csináljak neki szendvicset. Az autójuk rendszámát felírtam, lengyel rendszámuk volt. Ez az én "butaságom története" a mai napon. Lehet, hogy nem ukránok voltak. Ez dupla pofára esés lenne számomra.
Kedves Ursula.
Ezek nem ukrán menekültek voltak, hanem romániai, azaz erdélyi Gábor-cigányok voltak, akik nem mellékesen - többek között - tényleg lemezmunkával is(!) foglalkoznak. Nekem egy szomszédom és egy ismerősom szívta meg velük. Nekifogtak anno 2017-ben a szomszéd néninek a teraszának, 70 e forintért, aztán 270-et kértek. A másik - ismerős - pedig a ház ereszcsatornáját cseréltette, aztán háromszor annyit követeltek, hogy a végén a fia ellenállására, engedtek az árból. Szóval ezekkel nem szabad szóba állni. Még, hogy ukrán menekültek (egyébként világos bőrűek, sok a szőke közöttük - megtévesztő!). Ha kell svéd vendégmunkásnak is kiadják magukat. Mostanában, vagy 10 éve Lo.-ban tanyáznak, mert állítólag könnyebb az adózás (egyébként, Erdély, azon belül Székelyföld a területük),. Korábban Töo. volt az ideiglenes fő hadiszállásuk, de megtalálhatók a közép-ázsiai isztánokban is a piacokon, illetve No.-ban a nagy kikötők környékén. Ha azt akarod, hogy autentikusan átba@annak, akkor menj ki az évente 1x megtartott erdélyi feketetói vásárra (Nagyváradtól 70 km), na ott megtapasztalhatod, milyen az üzlet velük. Az asszonyaik, nagy színes rokolyában járnak. A férfiak ismertető jelei, bársony öltöny és nagy fekete kalap (persze nem ezt hordják, amikor kiadják magukat valaminek).
 
W

Wilson

Guest
Azt hiszem, fel tudom oldani az ellentmondásnak beállított belemagyarázásodat. Amikor felvételt kérnek, hihető felvételt szeretnének kapni.
Ne fárassz már a hülyeségeiddel és a "hihető félvétellel" az itteni orosz fundamentalisták akkor sem hinnék el, hogy Zsaluzsnijnak kutya baja ha a saját szemükkel győződnének meg róla...
Ezer szó többet mond egy képnél, de itt nincs ezer szó, csupán egy magyartalan mondat.
Mi lenne ha a nyelvtannáci hajlamaidat valahol máshol/máson élnéd ki és nem az én (erre a kitüntető figyelemre) méltatlan személyemre pazarolnád el.

Te szemely szerint mit gondolsz mit jutnak a tamadasaikkal az ukranok augusztus vegere?
Erre a kérdésre nincs a földön olyan ember aki most hiteles választ tudna neked adni..

Ezernyi nem publikus (legalábbis a közvélemény számára) feltétel (anyagi, humán) stb befolyásolja mind az ukrán mind az orosz oldalon az ukri ellentámadás sikerességét és akkor az előre nem látható változókról még nem is beszéltünk.

Ami szerintem biztos, hogy az ukri haderő még szondázza az orosz védelmet és az orosz tüzérség visszaszorításán és hatékonyságának csökkentésén dolgozik mivel jelenleg ez a fegyvernem jelenti a legnagyobb veszélyt a támadó ukri alakulatokra és eddig még sem az ukrik sem az oroszok nem vetették még be a főerőt , mind a két oldal az ellenfél ezen tartalékainak az előcsalogatására törekszik.

Én személy szerint az ukrik bahmuti offenzíváját az ukrik szempontjából csak elterelésnek illetve az orosz erők Bahmutnál történő "lekötésének" tartom, mindenképpen úgy gondolom, hogy az ukrik a főerőket a déli fronton akarják bevetni, a Vremijevszkij-párkányt az oroszok fel fogják adni és vissza fognak húzódni az ott húzódó második védelmi vonalba és szerintem nem fogják feladni a további támadás lehetőségét az Orekhov-Melitopol fronton annak ellenére, hogy eddig nem értek el itt sikereket, az Energodar és a Dnyipro front más pontjai elleni támadások is nagyon valószínűek hiszen ha ezen a fronton sikerül az ukri haderőnek áttörnie és kialakítani egy széles és mély hídfőt akkor az az egész orosz déli front stabilitása komolyan megrendül. De persze egy ilyen hadművelet esetén az ukri haderő vezetésének komoly kockázatot kell vállalnia mivel ha nem sikerül akkor az komoly emberi és haditechnikai veszteséget eredményezhet az ukri haderő számára.

Lehetségesnek tartok egy komoly ukrán támadást Donyeck (város) ellen is operatív jelleggel...

Az elkövetkező hetek választ adnak arra, hogy mennyire lesz sikeres az ukri ellentámadás, mindenesetre én nem hiszem , hogy egy csapásra véget érne a háború ha az ukrik sikeres ellentámadása során jelentős területeket foglalnának el Herszonban és Zaporzsijában egy ilyen scenárió esetén az orosz vezetés és legfőképpen Putyin biztos, hogy folytatni akarja a háborút, biztos,hogy nem akarna a tárgyalóasztalhoz ülni az ukrikkal mert az gyakorlatilag a vereséget jelentené a számára.

Úgyhogy ha nem aratnak a déli fronton az ukrik földrengésszerű győzelmet én nem hiszem, hogy idén véget ér a háború (de nagyon örülnék, ha nem lenne igazam).



Ehhez kapcsolódva...





Katonai informátor


június 13., 19:18




eb60d694a493dbb6a7829c97c026ad2b.jpg


A jelenlegi helyzet megértéséhez: így néz ki a déli irányú orosz védelmi vonalak hozzávetőleges térképe, amelyet a nyugati műholdas hírszerzési eszközök információi alapján állítottak össze.

Jelenleg a harcok Makarovka, Staromayorskoye és Harvest térségében folynak. Így az ellenség még meg sem közelítette az RF fegyveres erők fő védelmi vonalát ebben az irányban.

@milinfolive


Elég lett volna valami olyasmit írnod, hogy valóban kétséges a hír valóságtartalma, mert csak egy közlésen alapul. És nem, nem vagyok orosz fundamentalista - sem -, csak én igyekszem használni az eszem.
Nem is állítottam egy szóval sem, hogy az vagy...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 346
33 402
113
Kedves Ursula.
Ezek nem ukrán menekültek voltak, hanem romániai, azaz erdélyi Gábor-cigányok voltak, akik nem mellékesen - többek között - tényleg lemezmunkával is(!) foglalkoznak. Nekem egy szomszédom és egy ismerősom szívta meg velük. Nekifogtak anno 2017-ben a szomszéd néninek a teraszának, 70 e forintért, aztán 270-et kértek. A másik - ismerős - pedig a ház ereszcsatornáját cseréltette, aztán háromszor annyit követeltek, hogy a végén a fia ellenállására, engedtek az árból. Szóval ezekkel nem szabad szóba állni. Még, hogy ukrán menekültek (egyébként világos bőrűek, sok a szőke közöttük - megtévesztő!). Ha kell svéd vendégmunkásnak is kiadják magukat. Mostanában, vagy 10 éve Lo.-ban tanyáznak, mert állítólag könnyebb az adózás (egyébként, Erdély, azon belül Székelyföld a területük),. Korábban Töo. volt az ideiglenes fő hadiszállásuk, de megtalálhatók a közép-ázsiai isztánokban is a piacokon, illetve No.-ban a nagy kikötők környékén. Ha azt akarod, hogy autentikusan átba@annak, akkor menj ki az évente 1x megtartott erdélyi feketetói vásárra (Nagyváradtól 70 km), na ott megtapasztalhatod, milyen az üzlet velük. Az asszonyaik, nagy színes rokolyában járnak. A férfiak ismertető jelei, bársony öltöny és nagy fekete kalap (persze nem ezt hordják, amikor kiadják magukat valaminek).

A budaörsi virágpiacon is láthatsz belőlük hétvégén.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 490
31 843
113
Éjszaka...
Jurij
Ukrán támadás
Szerződésesek
Angol tudósok
Makarovka felé
Donyecktől délnyugatra
Vízihullák
Szlovák S-300 rottyon
Bergepanzer in action
Kh-35 telepítés
Wágnerős visszatér a frontra aug.-ban?
Vremivsky környéke
Már Bandera jobbján
Kuznyecov is...
Donyeck dny
Zaporozsnye
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 393
67 545
113
Ez egyrészt igaz, másrészt pedig háborús helyzetben ezek a szabályzók háttérbe szorulnak főleg egy vesztésre álló állam esetében.
Ez is azt mutatja mint az élet összes területén ahol valamelyik szabàlymàniàkus megjelenik, hogy ahogy kinyitja az okoskodó pofàjàt, az elsô kôvel meg kell ütni szépen, aztàn àtlépni a teste kis roncsait és csinàlni normàlisan a dolgokat. Minden téren teljesen értelmetlen a létezésük hiszen nem képesek a tényleges valósàgnak megfelelôen mûködni azok helyett akik szívnak a szar szemét elképzeléseik miatt, aztàn mégis tôlük van vàrva ezeknek a nyomorékagyúaknak a részérôl, hogy megoldjàk az amúgy mindenki szàmàra természetes valósàg szerint a dolgokat ahogy eddig a szar szemét irreàlis szabàlyzàsuk nem hagyta. :rolleyes:
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 418
113
Putyin meghívott pár vojenkort, amolyan kötetlen kérdezz-felelekre, és egyéb érdekességek:
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
522
2 767
93
Egyes ukránok által elhagyott járművek motorja járt, amikor az orosz hadsereg lefoglalta őket.

FyhcmmlWIBUgFPB
Tálcán felszolgálják a nato teknyikát tanulmányozásra orosznak, kínainak... Csak gratulálni tudok a vágyvezérelt, a valóságtól totálisan elrugaszkodott, beteg ideológiák(pl woke) által írányított politikai eliteknek, az ezeket kiszolgáló vazallus, önfeladó, saját népeiket és érdekeiket eláruló politikusoknak, meg persze az ezeket megválasztó népeknek... Brávó.... Azt is mondhatnám, hogy nekünk is adhatták volna, de minket karaktergyilkolnak percenként, és az ukrán az új marvel hős, így még pénzért sem adnák a haladó kormányok...
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Akkor meg minek az a nagy felhajtás, a drága futómű, ha csak szilárd, száraz úton közlekedhetnek?
Ezzel az erővel megtenné egy fülke nélküli Transit alváz is, rálemezelve valami felépítményt...:cool:

Na most az USA - mint adófizetők állama - nyerni akar ebben a konfliktusban, vagy csak szórja bele a pénzt, technikát apránként, apróban a félkarú rablóba?

Oké, hogy eddig nem számított, ha leégtek, mert nem a fegyverek égtek le harmadik világbeli hadseregek ellen, hanem a politika nem tudott élni a katonai eredményekkel.
De most, már általuk is egy évszázada (bezony!) démonizált, egyben lenézett orosz fegyveres erők elé vetik koncként a brandjeiket.
Biztos jó reklám ez így?
Vagy úgy sem számít, mert erőből tárgyalnak úgy is a szövetségeseikkel?
.

Ha van egy csepp eszük.

Csak ők valamiért mindig hinni akartak eddig.

.

Ezt "szerencsésen" megúsztad:
...anyám felhívott, egy hasonló ajánlattal keresték meg, román rendszámmal egy pár éve.
Gyanút fogtam, mert pont akkoriban nézegettem, hogy ereszcsatornát kéne cserélni, s rémlett, hogy ez túl olcsó ajánlat. Ránéztem neten, anyámat visszahívtam, hogy NE!

...megint csörög, hogy de a második szomszéd (sajnos már nem él) házát már csinálják is, igényes szép munka! a szomszéd főzi nekik a kávét
:eek:

:confused:
. A francba...

Délután hazaértem, s látom tényleg, csak éppen két házoldalt leszámítva az eresz a régi...
Otthon meg anyám várt a fejleményekkel:
Röviden; késsel az oldalában kísérték a bankautomatához, a megtakarításuk ugrott.
  • TOW rakéták (Patriot légvédelmi rendszerekhez). Ez mit takar? A TOW páncéltörő, a Patriot pedig légvédelmi.