[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 619
48 178
113
A helyzet az [V] csoport felelősségi területén jelentős változások nélkül
▪️Vremevszkij irányban az ellenség továbbra is megpróbálta megtámadni csapataink állásait. Különösen Novodarovka, Rovnopol és Priyutnoye térségében volt aktív. A támadócsoportokat és erős pontokat ért tűzkár miatt elvesztette a személyzetet és a járműveket. A hadsereg repülése továbbra is lecsapja az ukrán fegyveres erők kóbor páncélozott járműveit.
▪️Orekhovsky irányban, korlátozott erőkkel Novodanilovka-Rabotino irányába sikertelenül támadtak.
▪️Ugledar irányában tüzérségünk tovább dolgozik az ellenséges erődítményeken magában Vugledarban és a környező településeken.
Az ukrán fél nyilatkozatai a minden területen elért sikerekről sikertelen kísérletnek bizonyultak.
Mivel az ellentámadás hivatalosan bejelentettnek tekinthető, az ukrán fegyveres erők további kudarcai a harctéren még nagyobb hírnévvesztéssel járnak.

Zaporozsjei irány:
Az ellenség megpróbálja betolni tüzérségi rendszereit a Kamenszkoje településre, de ezt "titokban" próbálja megtenni. Ennek eredményeként megsemmisült .
Egységünk légi felderítést és tüzérségi javításokat végez.

Tegnap az oroszországi katonai lázadásról szóló sikolyok hátterében az ukrán fegyveres erők számos területen próbáltak legalább taktikai eredményeket elérni, de nem sikerült. Azok a remények, hogy az oroszországi belső instabilitás aláásná az ukrajnai frontot, nem valósultak meg, és a Lukasenka által közvetített megállapodás kritikus csapást mért a "Stamp for Wagner, hogy kirobbanjon polgárháborút Oroszországban" kampányra. Tegnap délutánra az ellenfél Prigozhin és Wagner dicséretét ismét felváltotta a szokásos narratíva a Bahmutot elpusztító terroristákról. A röpke hadjárat gyorsan elakadt, és az ellenség reményei nem váltak valóra. Ez azoknak az érdeme is, akik hozzájárultak a tegnapi megállapodások megkötéséhez, amelyek véget vetettek a tűrhetetlennek.

Ma a frontról azt jelentették, hogy az ellenség átcsoportosul, és várhatóan június 26-ra, hétfőre lesz kész az aktív támadások folytatására, amelyre június 27-28-án kerül sor a 10. hadsereg stratégiai tartalékhadtestének egységeivel. A fő hangsúly a Pyatikhatki szakaszon (még a szürke zónában), Rabotinonál és Malaya Tokmachkanál lesz. Embereink tudatosak és készek a találkozásra.



 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 130
23 126
113

Németország az év végéig további 45 Gepard önjáró légvédelmi rendszert ad Ukrajnának​


2023. június 25., vasárnap, 08:50


Németország az Egyesült Államokkal együttműködve az év végéig további 45 db önjáró Gepard önjáró légvédelmi rendszert szándékozik átadni Ukrajnának légvédelmének megerősítésére.

Ezt nyilatkozta a Welt am Sonntagnak adott interjújában a Honvédelmi Minisztérium alá tartozó Ukrajna Helyzetképi Központ vezetője, Christian Freuding dandártábornok.

A kiadvány szerint Németország jelenleg már 34 Gepardot adott át Ukrajnának, további 15-öt pedig a következő hetekben szállítanak át.

"Emellett az év végéig további 30 Gepard egységet szeretnénk leszállítani az Egyesült Államokkal együttműködve" - mondta Freuding.

A Bundeswehr dandártábornok a Welt am Sonntagnak adott interjújában elmondta, hogy a légvédelmet az ukrán hadsereg jelenlegi ellentámadásának kulcsfontosságúan gyenge pontjának tartja.

"Minden tőlünk telhetőt megteszünk. De mindezek ellenére Ukrajnának van elegendő rakétavédelme? Egyértelműen nem!" – mondta Freuding.

Emlékeztetett arra is, hogy Németország 2023 végéig további két IRIS-T SLM légvédelmi rakétarendszert ad át Ukrajnának, amelyek "majdnem 100 százalékos pontosságúak", jövőre pedig további négyet.

Korábban ismertté vált, hogy az amerikai Global Military Products cég több mint 118 millió dolláros szerződést kapott a Pentagontól Gepard önjáró légvédelmi fegyverek vásárlására és szállítására Ukrajna számára .



Nem tudtam, hogy ennyi Gepard van az ukranoknak. Nem tul sok video vagy info van roluk. Vagy csak az en figyelmemet kerulte el, de kb. mint ha ott sem lennenek.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem képes lenne és pont az emiatti ostoba veszteségek okàn történt a làzadàs. Rengeteg olyan irracionàlis lépése volt a hàború menete alatt végig az oriszoknak, amiket a katonai szempontból egy haderô sem enged meg magànak, amiket egy hadviselô orszàg poltikai vezetése sem tart racionàlisnak, ha egyszer a gyôzelem nagyobb sikert hoz és ebben a mûfajban gyôzelemre jàtszanak. Normàlis esetben. Eddig nem normàlis eset volt, ahol nem aknàztàk ki a sikeres mûveleteket és nem indultak belôlük tovàbbi mûveletek. Azt gondolom mindez màshogy lesz nemsokàra.
Én nem tartom ostobának sem az orosz hadvezetést sem Putyint ha meg lennének az eszközeik és a lehetőségük arra, hogy már a határon megsemmisítsék a nyugati haditechnikát akkor már rég megtették volna hiszen ez fontos lépés lenne annak érdekében, hogy gyakorlatilag orosz győzelemmel minél előbb lezárják a háborút. És szerintem Prigozsin a saját anyagi érdekei és pozíciójának megőrzése miatt lázadt fel , hiszen Bahmutnál megmutatta, hogy abszolút nem érdekli, hogy mennyi Wagner zsoldost küld a halálba, Az állítólagos lőszer ellátási problémáról is kiderült, hogy Prigozsin kamuzott ahogy arra annak idején Sztrelkov rávilágított.
 
W

Wilson

Guest
Nem tudtam, hogy ennyi Gepard van az ukranoknak. Nem tul sok video vagy info van roluk. Vagy csak az en figyelmemet kerulte el, de kb. mint ha ott sem lennenek.
Van nekik, de szép nagy ország Ukrajna és sok helyen szükségük van rá az ukriknak pl csapatlégvédelemben drónok elleni légvédelemben kritikus fontosságú katonai és civil infrastruktúra légvédelmében, emellett földi célpontok ellen is használják illetve már használták az ukrik,,,
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 433
67 656
113
Én nem tartom ostobának sem az orosz hadvezetést sem Putyint ha meg lennének az eszközeik és a lehetőségük arra, hogy már a határon megsemmisítsék a nyugati haditechnikát akkor már rég megtették volna hiszen ez fontos lépés lenne annak érdekében, hogy gyakorlatilag orosz győzelemmel minél előbb lezárják a háborút. És szerintem Prigozsin a saját anyagi érdekei és pozíciójának megőrzése miatt lázadt fel , hiszen Bahmutnál megmutatta, hogy abszolút nem érdekli, hogy mennyi Wagner zsoldost küld a halálba, Az állítólagos lőszer ellátási problémáról is kiderült, hogy Prigozsin kamuzott ahogy arra annak idején Sztrelkov rávilágított.
Végülis biztos ezért a felesleges halàlok cseszték fel és indult meg a haderô közbelépése nélkül, hogy eltakarítsa a katonai felsôvezetést, hogy még több katonàt és Wagnerest àldozhasson fel miközben gonoszul nevet és aranyat dobàl magàra. :rolleyes:
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 305
12 661
113

AZ UKRÁNOK SZERINT A KUBÁNYTÓL SZIBÉRIÁIG MINDEN FÖLD AZ ÖVÉK​

Az rbc.ua terjedelmes írásban azt fejtegeti, hogy a mai Oroszország területén több millió ukrán nemzetiségű ember él, és az általuk lakott területek a Kubánytól Szibériáig történelmi ukrán földek.

https://karpathir.com/2023/06/25/az-ukranok-szerint-a-kubanytol-sziberiaig-minden-fold-az-ovek/
Eredeti cikk:
https://www.rbc.ua/rus/styler/vid-kubani-sibiru-de-rosiyi-zhive-naybilshe-1687606799.html

Ugye, megmondtam!?
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
951
11 159
93
Kadirov:
"Azt hittem, néhány emberben meg lehet bízni, hogy őszintén szeretik a hazájukat, mint igazi hazafiak, csontjaik csontvelőjéig. De kiderült, hogy személyes ambíciók, előnyök és arrogancia miatt az emberek magasról tesznek a hazaszeretetre."

Mondja ezt Kadirov!!! Az a Kadirov, aki hatalomért/pénzért szemrebbenés nélkül azok csicskájául szegődött, akik földig rombolták a hazáját, legyilkolták több tízezer honfitársát, akik ellen korábban még ő maga is harcolt. Van az a pénz, amennyiért korpásodik az ember haja... Annyira megható a hazaszeretetnek ez a mély és szívből jövő megnyilvánulása, hogy mindjárt hányok.
Van aki az Eu-t, Nato-t helyezi a saját nemzete érdekei elé. Amíg ez így van kit érdekel Kadirov?
 
W

Wilson

Guest
Végülis biztos ezért a felesleges halàlok cseszték fel és indult meg a haderô közbelépése nélkül, hogy eltakarítsa a katonai felsôvezetést, hogy még több katonàt és Wagnerest àldozhasson fel miközben gonoszul nevet és aranyat dobàl magàra. :rolleyes:
A Wagnert beakarták olvasztani (Prigozsin belaruszba távozásával be is fogják) az orosz haderőbe ezzel gyakorlatilag el einstandolták Prigozsintól a haderejét emellett minden közel-keleti és afrikai érdekeltségétől (bányák,koncessziók stb) is meg akarták fosztani. Prigozsin magasról le..sza...ta a zsoldosok veszteségeit...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ha nagyon offnak minősül itt a hsz-em, akkor a moderátorok átrakják máshova, de a tegnapi dolgok fényében szeretnék felvetni pár múltbeli kérdést... anélkül, hogy akár egyre is válaszolni tudnék, vagy bármelyik is az én ötletem, saját gondolatom lenne.

1, PMC-k terjedése. Először az USA-ban kezdődött talán, majd minden magát nagyhatalomnak képzelő ország átvette, de annyira eluralkodott, hogy a Közel-Kelet forrongó pontjain több csoport középhatalmak szárnyai alatt már sokkal inkább ebbe a kategóriába sorolható, mint a régi fanatikus csoport. (Törökök által újjá szervezett szír lázadók, melyek kezdetben valóban helyi frakcióknak voltak tekinthetők, de Líbiában később Karabahban szereplésük már nagyon gyenge lábakon áll politikai vagy vallási meggyőződésükből való levezetéssel, hiszen síita azeriek oldalán ontják a vérüket, miközben odahaza ezek ellen harcoltak.)
Itt a régi kérdés, hogy visszahozzuk-e a magán hadseregeket, mint a középkorban vagy elkötelezzük magunkat az állam erőszakmonopóliuma mellett és tűzzel-vassal irtjuk a rendőrségre vagy akár a reguláris hadseregre is veszélyes maszek csoportosulásokat? Az elmúlt évtized másról sem szólt, mint annak hasznosságáról, hogy zsoldos cégeket alapítottak olyan államok, amelyek jóval erősebb hadsereggel rendelkeztek és ezeket nagyhatalmi terveikhez mozgatták. Látszólag a reguláris erőkkel való beavatkozás pedig háttérbe szorult, abból pedig inkább a légierő lett túlsúlyba, miközben a szf-i csapatok intenzív háborúba egyre kevésbé vettek részt, a béketeremtés egyre inkább a PMC-k (és vallási fanatikus csoportok) meccse lett, nekik pedig a békefenntartás, papucsos kecskepásztorok utáni rohangálás.

2, Büntető zászlóaljak. Bahmut alatt az ukránok sokat filozofáltak azon, hogy vajon a fegyelmet lazítja-e a börtönből toborzottak katonai kiképzése? Annak ellenére, hogy ők is milyen szívesen alkalmazták az első hónaptól kezdve, hamarabb alkottak törvényt erre a lehetőségre, mégis az ellenségtől kéjes sóvárgással várták, hogy a rabok tömeges felfegyverzése tönkre vágja az amúgy sem túl szilárd orosz hadsereg integritását. (Értve ez alatt főleg a korrupciót, ahol a tankból is eladják a naftát vodkáért meg cigiért a kisebb szinteken, felfelé skálázva egyre elképesztőbb dolgok.. ami a másik oldalon az ukránok CAESARE eladása és páncéltörők mexikói drogkartelleknél felbukkanása kapcsán elmondható... egy vérből valók. De itt tényleg csak arra szeretnék szorítkozni, hogy a sittesek rontanak-e a helyzeten? Vagy független a baljós előjelektől az, hogy felülről szervezve a zsoldosok tegnap fellázadtak?)

3, Vajon milyen következménye lesz a rendőrségre nézve, ha az alvilágba visszakerülnek katonai kiképzést és harctéri tapasztalatot szerzők több ezres tömegei? Prigozsin, az egykori börtöntöltelék, azt tudjuk, hogy Beloruszba megy. Mennyire lesz sikeres a hátra hagyott kiképzett hadsereg integrálása a békés társadalomba? Sok a homály, hogy akkor csak azokat veszi át a hadsereg, akik nem vettek részt a lázadásban?

+Én elég furán vagyok összedrótozva, valahogy mindig azt nézem, ami ránk tartozik és nem a nagy, világmegmentő képet. Bahmutnál engem elborzasztott, ami hatást gyakorolhat egy 5-60.000 fős PMC, ami békével hirtelen munka nélkül marad és bárhol megjelenhetnek. A koszovói misszióban fel lettünk volna-e készülve, hogy hirtelen egy Magyar Honvédség méretű, harcképes szervezet bekapcsolódik "privát" a buliba és elkezdi támadni a békefenntartók és albán hadsereg állásait? Konkrétan a helyi erőket szerintem elsöpörné, ha ez előre meg van tervezve. És akkor beszélhetünk a helyi szerb civilek rendfenntartó kezeléséről, és egy szerb hadseregről, ami ellen nem lehet a koszovói albánokat multiplikálni, hogy ezzel is fognak foglalkozni, meg azzal is, meg a harmadikat is meg tudják oldani...
Nem leszek népszerű, de én jobban érzem magam azzal, hogy az oroszok bedarálták a zsoldos cégeiket és inkább a központi kormány hadsereget igyekeznek megerősíteni. Szerintem nekik ez a belső szilárdság megerősítéséhez jól jön. És nekünk a saját problémáink kezelhető méretűként tartásához jól jött. Még ha egyiket sem oldotta meg és a hadsereg átfegyverzésén és erősítésén továbbra is dolgoznunk kell.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 461
7 277
113
Az oroszoknàl lezajlott események fényében azt gondolom ezeknek a megérkezését nem fogjàk végignézni hanem a hatàron szétlövik.
ha az oroszoké lenne a légifölény nyugatukrajna fölött, akkor se tudnának folyamatosan annyi gépet a levegőben tartani ami megakadályozná a nyugati technika beáramlását
max nem vonattal jönne az be hanem lábon kamionbadugva másképp egyesével
a probléma megoldásához be kell menni belorussziából - de akkor az egyik oldalon ott vannak a lengyelek, másik oldalon a nyugatukrán velejéig oroszellenes lakosság háta mögött az ukrán hadsereggel, irdatlan méretű kontingenst igényelne a művelet, az eredménye meg bizonytalan, mert lehet hogy csak annyit érnének el hogy a támogatás nem lengyelország hanem románia felől jönne odesszán át...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 228
37 018
113
Nincs más választás: Oroszországnak nukleáris csapást kell indítania Európa ellen
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 619
48 178
113

A PMC "Wagner" támadást indíthat Kijev ellen Fehéroroszországból - Sky News​

A PMC "Wagner" támadásba léphet Kijev ellen Fehéroroszországból - állítja a Sky News brit tévécsatorna a térképet nézve, és megbecsüli a határtól Ukrajna fővárosáig terjedő távolságot.
Prigozhin több tízezer harckész harcost tartott maga körül, akik jelentős veszélyt jelenthetnek Ukrajnára – írja a történet.
Richard Dannat brit tábornok szerint "nagyon valószínű", hogy a Kreml ismét felhasználja Oroszország leghírhedtebb PMC-jét, hogy ismét megpróbálja megszerezni az irányítást Kijev felett.
Источник: https://rusvesna.su/news/1687692588
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113

A PMC "Wagner" támadást indíthat Kijev ellen Fehéroroszországból - Sky News​

A PMC "Wagner" támadásba léphet Kijev ellen Fehéroroszországból - állítja a Sky News brit tévécsatorna a térképet nézve, és megbecsüli a határtól Ukrajna fővárosáig terjedő távolságot.
Prigozhin több tízezer harckész harcost tartott maga körül, akik jelentős veszélyt jelenthetnek Ukrajnára – írja a történet.
Richard Dannat brit tábornok szerint "nagyon valószínű", hogy a Kreml ismét felhasználja Oroszország leghírhedtebb PMC-jét, hogy ismét megpróbálja megszerezni az irányítást Kijev felett.
Источник: https://rusvesna.su/news/1687692588
szerintem nem csak a wagner van kiev felett hanem azok a katonák akiket a wagner toborzómenete mentén élesbe lettek helyezve.
bemozgósított a csecsen is sutyiba kiváncsi lennék hova lessznek bedobva.
szerintem ez egy nagyon szép munka volt. (márha kihasználják a megszerzett lépéselőnyt)
egyébként prigozsin már hetekkel ezelött bejelentette hogy a wagner megy moszkvába mert nem érzi biztonságosnak a határmenti régiókat címszóval.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 253
68 015
113
Nem tudtam, hogy ennyi Gepard van az ukranoknak. Nem tul sok video vagy info van roluk. Vagy csak az en figyelmemet kerulte el, de kb. mint ha ott sem lennenek.
Kevés hozzá a lőszer.

Kereszteny Zoltan aktivista es csoportja.
Az emlékmű Magyarorszagin van.
Nem tudom mire jok ezek a provokaciok, nem vall sok ertelemre az elkovetoktol. Ezek a Trautman meg a Fegyir csoportbol valok?
Gazdag szulok gyerekenek tunik, amerikabol jottem...



A brit tabornonok is elokerultek.
Ezek meg a tudosaik eddig csak hulyeseget tudtak mondani.

Szlovakia megis mire tudna kikepezni a 9 eve harcolo ukranokat?
Utoljara a Tiso alatt lattak haborut.

Elfonnyadt a Gvozgyika.

A vegen meg elofordulhat hogy Prigozsin lesz Ukrajna miniszterelnoke.
Marmint ami Ukrajnabol maradni fog.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Akkor sorban:
1.) Az égvilágon semmilyen frusztráció nincs bennem a háború menetét illetően. Az inkább azokban lehet, akik egy viccesnek szánt beírásra elkezdtek személyeskedő hangnemben válaszolni. Ha ez nem frusztráció, akkor nem tudom, mi az? Az ilyen üzenetekre pedig én is előveszem a kellemesebb modorom.
2.) Nem tudom, hogy kitől olvastad, hogy komolyan elhiszi, hogy majd Prigozsin megpuccsolja Putyint, tőlem biztosan nem, szóval ne adja szavakat a számba. ;) Ettől függetlenül halál ciki, hogy egy hadosztálnyi ember elkocsikázik 4-500 km-t Oroszországon belül harkocsikkal, fegyverekkel. Laktanyák felett veszik át az irányítást. Nem tudom, hogy szerintetek ez így rendben van-e, mert Te vagy a negyedik személyeskedő egy nap alatt, de erre még nem sikerült válaszolni.
3.) Én személy szerint nagyon remélem, hogy Putyin nem megy a levesbe. Bár esélyes, hogy fog. Ilyen szintű koncon marakodás elképzelhetetlen lett volna mondjuk két éve. Nem mondhatnám, hogy Putyin épp hatalma csúcsán áll. Oroszország felbomlása pedig mindenkinek az egyik legrosszabb forgatókönyv lenne. Szóval én ennek nem nagyon szurkolok.
4.) Az ukrán hadsereg kétszer ment a levesbe. Ehhez valami forrás jó lenne mondjuk, de ha igaz, amit írsz, annál kínosabb, hogy a kétszer levesbe menő ukrán hadseregtől másfél év alatt a világ második legerősebb hadseregének sikerült vagy két “megyét” elfoglalni. Mindezt úgy, hogy már csak a féllábúak harcolnak olyan fegyverekkel, amihez nem értenek. Meg ugye a szar NATO technikával. Ezért úgy gondolták az oroszok, hogy mivel náluk viszont minden rendben van, erejük teljében vannak, és olyan jól haladnak, így nem kell ide a sok T-72, T-80, meg armata, elég lesz ide a lekonzervált T-64 is.
5.) Tartaléknick kérdés. 2018-ban regeltem, mert érdekelt a téma, és úgy láttam, hogy itt tök okos emberek szinvonalas módon cserélnek eszmét. De a háború (bocsánat, korlátozott katonai művelet) kirobbanása óta leginkább azt látom, hogy USA fóbiás szobafestők osztják az észt Oroszország fóbiás kamionsofőröknek és viszont, arról, hogy kinek van igaza, mert Ti aztán annyira meg tudjátok ítélni 1000 km-ről a saját “hír”csatornáitokból, hiszen voltatok 9 hónapot sorkatonák 1997-ben. Vihar egy kanál vízben. Ez nekem azt a fáradságot nem éri meg, hogy csináljak egy tartalék emailt a nickhez. Plusz nem tudom, miért kellene tartalék nick, szoktam vállalni a véleményem.
Amúgy mostanában pontosan ezek miatt leginkább már csak akkor jövök fel, ha van valami jelentősebb esemény, hátha itt frissebb info van fenn, mint egy hírportálon.
Szerintem ezt a Prigozsin ügyet kicsit később ítéljük meg, amikor lenyugodtak a kedélyek és eloszlik a köd. Mert ahogyan a háború, hát most ez a puccs is legalább olyan furcsa.
Mi nem érthető számodra azon, hogy : a kezdeti hohol sereg eltűnt és aztán a 2023-ban frissen behúzottak nagy része is?
Ezen felül pedig annyi technika füstölt el, amiből a Balti tengertől az Adriáig útba eső országokat állig fel lehetne fegyverezni, Lengyelországtól kezdve a cseheket/szlovákokat, Minket és a horvátokat IS! Ha ennyire műkedvelő amatőr vagy, akkor miért kekeckedsz? Tudom hogy irritló a stílusom, ha már sokadszorra kell ugyanazokat a köröket fussam, de azért igyekeztem felvázolni neked a valós helyzetet, hogy megértsd mi történik.
Igazán elfelejthetnéd a nyugati mantrát is a hódító/területfoglaló háborúról IS! Nem az a célja a háborúnak hogy elfoglalják banderisztánt, hanem az hogy semleges zóna maradjon a NATO és Oroszország közt. A deklarált célok a demilitarizálás, a nácik kisöprése, egy semleges és a kisebbségeivel normálisan bánó banderisztán, ami nem biztosít felvonulási terepet a NATO-nak. Megjegyzem nem az ország(?) elfoglalása jelentene problémát, hanem a pacifikálása. Na ezért nem is akarnak ész nélkül nyugat felé törni. Persze a másik fele ennek az, hogy ha keményen beleállnának és totális háborút indítanának, akkor sokkal nagyobb lenne a veszélye egy külföldi beavatkozásnak. Így hogy lassú tűzre tették őket, lassan de biztosan halad a dolog, tudod mint a békával...
Az öreg technika behozatala : T-62esre gondoltál Te, de ez csak apró hiba. A lényeg, hogy azért újítanak fel öreg technikát IS, mert van olyan ipari kapacitás, ami azokhoz a gépekhez alkalmas, és mivel úgysem harckocsiként használják őket, így nem akkora probléma az hogy nem olyan jó a védettsége. De legalább van! A végén ugyanúgy a kohóban végzik, mint a Bradleyk és a Leók... Oh igen, amúgy azok a T-62esek bizony abszolút pariban vannak a Leopard I-esekkel! Érdemes észben tartani azt is, hogy az oroszok igyekeznek tartalékolni is, hiszen, ha eszkalálódik a konfliktus akkor nem állhatnak ott letolt gatyával. Szóval banderisztánba rohamlövegnek jó a T-62 is, az a simacsövű 115-os komoly pusztító ám, nagyjából egy 122-es tűzerejével rendelkezik.
A katonáskodásról : Nekem tizensok év szolgálati időm van felvésve speciális szakterületen, nagyon sok éles feladattal, én nem irodában és nem is gyakorlótereken múlattam az időt, sok puskaport és jóval több vért szagoltam mint szerettem volna. Elég bajtársamat temettem el ahhoz hogy tudjam, nagyon nem kell nekünk egy számunkra idegen konfliktusba belekapnunk. Hozzáteszem ahogy aktív koromban, úgy most itt is főleg a technikai része érdekel. Grigorij meg... :D Hát Ő látott némi vért meg puskaport , jóval többet mint szeretett volna. Ahogy én tudom a Jugó háborúk veteránja....
Szóval tényleg jó helyen kopogtatsz nálunk :D :D :D
Kadirov:
"Azt hittem, néhány emberben meg lehet bízni, hogy őszintén szeretik a hazájukat, mint igazi hazafiak, csontjaik csontvelőjéig. De kiderült, hogy személyes ambíciók, előnyök és arrogancia miatt az emberek magasról tesznek a hazaszeretetre."

Mondja ezt Kadirov!!! Az a Kadirov, aki hatalomért/pénzért szemrebbenés nélkül azok csicskájául szegődött, akik földig rombolták a hazáját, legyilkolták több tízezer honfitársát, akik ellen korábban még ő maga is harcolt. Van az a pénz, amennyiért korpásodik az ember haja... Annyira megható a hazaszeretetnek ez a mély és szívből jövő megnyilvánulása, hogy mindjárt hányok.
Elég sokszor leírtam ezt IS : Kadirovék harcoltak az oroszok ellen egészen addig amíg rá nem jöttek, hogy kikkel bútoroztak össze... Ugyanis azt a kaukázusi lázadássorozatot bizony szintén a nyugat szította, öbölmenti országok szakszolgálatain keresztül, nemzetközi dzsihádistákat és szélsőséges imámokat exportálva hozzájuk, mindezt persze nem azért hogy szabadságot vigyenek nekik, hanem azért hogy az oroszoknak befűtsenek és megszerezzék az ottani kőolajlelőhelyeket valamint a Kaszpi tengeri lelőhelyeket Oroszországgal összekötő olaj és gázvezetékek feletti kontrollt...
Kadirovéknak volt annyi eszük, hogy belássák hogy Ki a valódi ellenségük, ezért egyeztek ki az oroszokkal. És hogy milyen egyezséget kötöttek?
Nézd már meg Csecsenföldet azóta! Szerinted a szélsőséges Iszlám uralma létrejövő kaukázusi kalifátus alatt milyen lenne az ország? Hát nem Kuvait vagy Emirátusok szint azt elárulhatom...
Ez szép! Vajon DRG robbantott vagy csak célmegjelölést adtak?
Egy másik ukrán oldal is beszámolt erről.


De ők már feszegetni merik azt a kérdést is, hogy vajon nem megint régi ígéreteket melegítenek fel a németek újként? Mert máshonnan nézve ez megint kísértetiesen hasonlít egy hónappal ezelőtti hírhez, azóta volt egy vérbe fulladt ukrán "késő tavaszi ellentámadás" és ha mondani kell valamit rá, akkor előveszik megint a fiókból az egy hónappal korábbi esetet. Mint a Leo1-esek, amik eredeti hír szerint már meg kellett érkezzenek és együtt támadnak a Leo2-vel, következő hírként őszre pótolni fogják az elvesztett Leo2-eseket kétszer annyi Leo1-gyel, legfrissebb hírként az év végére le fognak szállítani 100 darab Leo1-et, ezt itt és most megígérik. (Mentegetve kicsit a németeket, mi volt a német gyártó cég eredeti ajánlata? Jövő tavaszra leszállítják a 100 Leo1-et, ha minden jól megy.)
Szóval ezeknél a Gepárd nagymacskáknál is ember legyen a talpán, aki tudja őket számolgatni, annyian vannak már!
A KMW azt is megmondta már hogy idén nem tudnak több Leo2-est adni. Egyszerűen nincs kapacitásuk arra hogy ennyi gépet egyszerre felújítsanak.
Szerintem ha képes lenne az orosz haderő a határon kilőni a nyugati haditechnikát azonnal megtenné. hiszen az lenne számára a legjobb megoldás...
Ha rögtön a határ közelében támadnák a szállítmányokat az az eszkaláció irányába tolná a dolgot. vagy valami légvédelmi védernyőt adna a NATO vagy egyéb megoldást találnának, de nem néznék tétlenül, hogy százmilliókat füstölnek el az orruk előtt. A határon támadáshoz folyamatosan drága CM-ekkel , Iszkanderekkel és Kinzsalokkal kéne operálni, amik nemcsak drágák, de ugye relatíve lassú is a gyártásuk, bónuszként a hadianyag front felé szállítása is égeti a hohol erőforrásokat. A front közelében viszont már olcsóbban előállítható fegyverekkel, például FAB-xxx UMPK-kal is támadhatják a lerakatokat, ami nagyságrendekkel olcsóbb fegyver, miközben a pusztítóereje azonos...
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
A műholdfelvételek nem hazudnak, elakadtak az ukránok

Az elszalasztott béke



olodimir elenszkij megint humoros:
„Ma a világ láthatta, hogy Oroszország főnökei nem irányítanak semmit” „Teljes káosz. Bármiféle kiszámíthatóság teljes hiánya.” – írta Twitteren Volodimir Zelenszkij ukrán elnök nem sokkal azután, hogy bejelentették, visszafordul a Wagner zsoldoscsapat Moszkva felé tartó menetoszlopa.
Szerinte minél tovább vannak orosz katonák ukrán földön, annál nagyobb lesz a pusztítás Oroszországban.

Annak idején, ha valaki nagyon nagyot hazudott, csak csendesen megjegyeztük: Sagte Onkel Sigmund, und fickte sein Esel in Arsch.

Most is lehetne: Sagte Onkel Zselé, und …