[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Csak egy ártatlan pletyka, de...
Záhonyi átrakóban mindenki szigorú titoktartási szerződéssel dolgozik...

De a vonatokat közlekedtetni kell, fuvarokmányok, váb, rakomány, vonat regisztrálása vasúti rendszerekben...
amit az útvonalán mindenki lát...

A német cikk, majd a magyar válasz, hogy mi bizony nem adunk gázolajat...

Valaki kiváncsi lett...
gázolajjal rakott tartálykocsik jönnek rendszeresen Olaszországból Záhonyba...
Majd étolajjal töltöttek mennek vissza...
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
382
2 612
93
Amire igazán kíváncsi vagyok, hogy ha a "nyugat" bevonul Ukrajnába, az a gyakorlatban hogyan fog kinézni.

Valami olyan forgatókönyvet tudok elképzelni, hogy hivatalos csatornán jelzik az oroszoknak, hogy Ukrajna kérésére békefenntartó erőket küldenek be.

Erre az oroszok visszaírnak, hogy nem-nem, nincs itt semmilyen béke, maradjatok otthon.

Vagy egyszerűen bemennek? Csak akkor nem reklamálhatnak, ha fenékbe lövik őket. Az lesz a feladatuk, hogy élő pajzsként üldögéljenek a padokon?

Az sem tiszta, hogy ez a 100 ezres békefenntartó társaság honnét jön. A lengyeleknek 160.000 aktív és 200.000 tartalékos embere van. Ez egyszerűen nem elég. Abból meg a nép szerintem nem kér, hogy az ukránok miatt sorozás legyen.

Jönnek az amerikaiak? Abból elég nagy felzúdulás lenne a világban meg otthon náluk is, a jelenlegi helyzetet nézve.

Koszovó 10 ezer négyzetkilométer, ezen 4500 békefenntartó van. Ukrajna 60x nagyobb, arányosan felszorozva 270.000 ember.

Akár jobbról, akár balról nézem nekem nem jön ki a matek.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 928
7 773
113
dsc.png

A heti 5500 az nagyjából fedi az oroszok által közölt, napi 500-1000 megölt ukrán katona számot.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 420
113
A Katolikus Karitász és az Ortodox Egyház közös akciójában kb. ezerszer annyi humanitárius segélyt juttattunk el Ukrajna számtalan pontjára. Nem várunk köszönetet. Tettük, amit kellett. Nem Ukrajnát szolgáltuk, hanem az embereket segítettük, segítjük.
Nem akarunk és nem leszünk a háborús propaganda része. Ha a háború után kitüntetik, rendben van. De MOST vissza kellett volna utasítani, hisz ő az Urat és Békéjét szolgálja ugye?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 645
18 972
113
dsc.png

A heti 5500 az nagyjából fedi az oroszok által közölt, napi 500-1000 megölt ukrán katona számot.
Nekem azért ez irreálisan soknak tűnik! Nagyok a veszteségeik, de szerintem nem ennyire!
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 661
113
Miért is lenne ott víz, ha bent maradnak Herszonban?

Miért kéne egy tábornoknak celebként folyamatosan jelen lenni a médiákban?
Akkor nem kellett volna felrobbantania gátat.

Nem kell, de ma már ez is hozzátartozik a háborúhoz, ezért is volt ő aktív (persze csak amolyan tábornok mércével mérve aktív, nem úgy mint egy celeb) a médiában
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 345
9 076
113
Ezért kapja Iványi.
A háború sújtotta civil lakosság folyamatos megsegítéséért
Úgyhogy marha jó lenne ha nem kontextusból kiragadva mocskolnátok egy azt nem érdemlő embert!

Vagy a civilek segítése is patkány dolog?
Szerintem a Magyar kormány, összehasonlíthatatlanul többet segített ukrán civileken és nem civileken, mint ez a díszpinty.
Ennek ellenére, csak a rágalmakat, ellenségeskedést kapta ukrán részről.
Abba, most bele sem mennék, hogy a jó Iványi testvér mi a fszból segíti folyamatosan a rászoruló ukrán civileket, miközben folyamatosan arról ajvékol, hogy a kormány kiszipolyozta a klubját, ellehetetlenítette őket és csak a Mindenható tudja, mennyi pénzzel tartozik neki a kormány.
Tiszta Aranyember.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 630
48 290
113
Ma az ukrán forrásokban egy fotó jelent meg az ukrán fegyveres erők Storm Shadow rakétákkal végrehajtott támadásának következményeiről a vasút Krím és Herson régió közötti Chongar melletti szakaszán . Az epizód július 29-én volt .

A pusztítás mértékéből ítélve az egyik kilőtt lőszer célba ért: a többit az orosz légvédelmi rendszerek elfogták. A kár nem tűnik jelentősnek, és nagy valószínűséggel már kijavították.

❗️Az ilyen támadások célja az Orosz Fegyveres Erők Krímből való ellátásának megszakítása a zaporozsjei ukrán offenzíva és a Herson régióban történő partraszállás előkészületei miatt. Erre utal az is, hogy a NATO műholdkonstellációja rendszeresen felméri a régió hidait és felüljáróit.

És az objektumok légvédelmi intézkedései mellett érdemes előre felkészülni az ilyen érkezések lehetséges következményeire a fontos kommunikáció megőrzése érdekében. Például előre készítse elő a pontonátkelőhelyeket.
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
802
7 982
93
A CV90 elfogásáról már meg is született a Sabaton dal:
The game changer has arriveeeeed
With the power of 1000 horssssse
When it faces the russiannnns
To the russian labs it goooooeeesss
Coming soon in Kubinkaaaaa
/Intense music/

(oké csak vicc volt és egy kommentből idéztem) :)
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
951
11 164
93
Akkor nem kellett volna felrobbantania gátat.

Nem kell, de ma már ez is hozzátartozik a háborúhoz, ezért is volt ő aktív (persze csak amolyan tábornok mércével mérve aktív, nem úgy mint egy celeb) a médiában
És így hogy ott hagyta Herszont, és védelemre rendezkedett be, miért volt érdekében felrobbantania a gátat? Nem volt folyamatban egy megállíthatatlan ukrán offenzíva, amit fel kellett volna tartani 2 hétre hogy valahogy időt nyerjen. Most meg egy széles Dnyeper már értékesebb lenne védelem szempontjából mint egy félig kiszáradt folyómeder. Vagy?

Az hogy egy tábornok mennyire szerepel, az ugyanúgy lehet a kommunikációs stratégia része, mint indikátor a pályafutására nézve. Ha épp úgy érzik elég Konasenkov is narrátornak, akkor mást nem futtatnak. Emlékeim szerint az amik se raktak ki túl sok egyenruhást a tévébe egyszerre, ha valahol demokratizáltak. Egy elég volt. Persze ez semmit sem zár ki semmilyen irányban. Azt se felejtsük el hogy kiemelt célpont, minek kockáztassanak mindenféle nyomonkövethető stábbal.
 

u9k6N5vF

Well-Known Member
2022. március 24.
314
2 565
93
Végignéztem, nagyon érdekes volt!
Köszönöm az összegzést. :)

(Karakterlimit miatt nem idéztem a teljes hozzászólást.)





Na újra nekifutva.
Szerintem helyből is jól teljesítettél. Akarom mondani: eddig is értettem.


Szerintem egy NATO bevonulàs a felsô hatàr és egy ezzel meghúzott tûzszüneti vonallal befagyasztott konfliktus. Mivel az USA elengedhetetlen érdeke kelet és nyugat szétvàlasztàsa, el fog jutni eddig a dolog, mert ehhez szüksége van egy erre motivàlt hatàrvonalat képezô területre.
Ugyan a kérdés a fegyvertesztelés kihagyhatatlan mivoltára vonatkozott, de elfogadom válasznak.

A cél eléréséhez nincs szükség bevonulásra. Az is elég, ha Oroszország magáévá teszi egész Ukrajnát. Az USA számára lenne néhány előnye:
  • tovább folytatódhatna a pszichológiai kondicionálás az oroszok ellen (a nyugati nép alázatosabban hajolna meg az elit akarata előtt)
  • nem kellene nyugati eszközök, infrastruktúrák és katonák életét kockáztatni
  • a médiában tovább lehetne mosolyogni és demokráciát játszani
  • még jobban meg lehetne tömni közpénzzel a fegyveripart és más technológiai ágazatokat
  • stb.

De mégsem ezt teszik, hiàba ezt gondolod te a nekik jónak, ha a vezetésük nem ezt mondja nekik. És mivel a vezetésük dönt egy területvesztést okozó hàborúban a visszaerzés illúziójàról, ezért ezt csinàljàk, mert aki nem ezt akarnà, az a jelen helyzetben akkor is àrulónak szàmítana ezzel, ha jót akarna az elképzelésével. Ha megtàmadja emiatt a sajàt vezetôit hàború idején, akkor azért, ha nem engedelmeskedik, akkor azért. Tehàt amíg tömegesen nem történik ilyen, amíg kezelhetetenné nem vàlik a hatalom szempontjàból, addig minden màs csak képzelgés. És ez még akkor is így van, ha Tarasz màr ràjött, hogy ôk csak proxy-k a terepasztalon, ügynök vezetôkkel, akiknek ha megmaradnak is valahogy, a jövôbeli kötelessége a ràjuk települtek kiszolgàlàsa lesz, akàrmit is akarnak cserébe a 'tàmogatàsért'.
Párhuzamba állítottad az elképzeléseinket, azt sugallva, hogy hasonló valóságtartalommal bírnak. Én csupán tényekkel és logikus(nak vélt) következtetéssel támasztottam alá a két elképzelés realitása közti különbséget.


Miféle olvasztótégely vagyunk? Nézz màr körül az orszàg körül b+! Mindenhol olvadnak bele a magyarsàgba heves akarattal mi?
Félreérthetetlenül fogalmaztam:
A magyar mostanában nem kerülhet ugyanolyan helyzetbe, mint az ukrán, mert más a történelme és így a gondolkodása is. A magyar a IX. században a Kárpát-medencében kinyilvánította a közössége létezését, és azóta ugyanazon a területen él, egy közösségként. Mi deklarált közösségként voltunk és vagyunk olvasztótégely, az ukrán viszont különféle államok lakóiból kikeveredett nép. Más az emlékezetünk, ezért adott esetben más döntéseket hozunk.


Amíg passzolós neked az orszàgod elszakított része, addig nem fogod érteni az ukrànokat, hogy miért csinàljàk akkor is, ha nem sok reményük van. De reményük még van.
Egyrészt szerintem ne szavakon lovagolj ló-, vagy az általad olvasott szövegben megfogalmazott gondolatok helyett.

Másrészt arra válaszoltam, hogy szerinted mind ugyanúgy cselekednénk, ahogy az ukránok. Tévedésed mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a szomszéd országok diplomáciái különféle módokon támadnak minket, mi mégis igyekszünk jó kapcsolatot kialakítani velük. Ellentétben az ukránokkal, akik jó viszonyra törekvés helyett háborút provokáltak maguknak a náluk jóval erősebb szomszédjukkal.


A mindenféle orszàgok keveredett népébôl összeàllt ukrànok az nem az olvasztótégely? o_O
Nem. Az olvasztótégely jellemzően egy egyetlen darabból álló edény, melynek határvonala nyilvánvalóan megkülönbözteti az edény tartalmát a környezettől. A történelem során Magyarország mindig igyekezett fenntartani a határait, és többnyire ezen belül történt a más népekkel való keveredés.

Az ukránoknak nem volt saját országuk. A népségek akikből az ukrán etnikum kialakult, különféle területeken és államokban (vagy más társadalmi ill. hatalmi struktúrákban) fejlődtek és keveredtek. Az ukránoknak más népekkel kényszerűen közös történelme van, mert nem jelöltek ki és tartottak meg sajátjuknak vallott területet. Három évtizede már van országuk (papíron), de az eltelt idő rövidsége okán egyelőre nem nevezném olvasztótégelynek (ahhoz nem ártana kicsit tovább fennmaradni).

Megjegyzem, esetleg érdemesebb lett volna az olvasztótégelyek helyett arra reagálni, hogy azt állítottam, a népek a történelmük miatt másképp gondolkodnak.


ennél azért egy fokkal tàn bonyolultabb vagyok és a majd is szerepel az eszköztàramban
Nem hoz lázba a személyed, de örülök, hogy pozitív várakozásokkal tekintesz a jövőbe.


De teljesen analóg, mert bàr az érvelésedben csak a mostot szerepelteted, ennél azért egy fokkal tàn bonyolultabb vagyok és a majd is szerepel az eszköztàramban, amiképpen az oroszok is maximum majd fogjàk tudni megtenni azt amirôl àbràndoztàl itt. És nemcsak a haderônk folyamataiban van ott a majd lehetôsége, hanem a kialakult helyzetben is. Remélem, hogy létrejön és élni is fogunk vele.
Ábrándozásom ábránd részedről.

Továbbra sem értem, ténylegesen megtörtént események hogyan lehetnének analógok egy lehetségesen bekövetkező eseménnyel. Amit leírtam, megtörtént. A te elképzelésedben viszont a még nem létező tankjaink (és további, még nem létező fegyvereink) szerepet játszanának. A tény tény, a lehetőség pedig lehetőség.

Abban egyetértünk, hogy egy jó lehetőséggel élnünk kell. Akkor is, ha nehézségek fakadnak belőle.


Ez a legérdekesebb pont, hiszen míg onnan indultunk, hogy szàmodra nevetséges még az ukràn àllamisàg említése is, szerintem meg ez nevetséges mert Kàrpàtalja az jelenleg ha tetszik, ha nem Ukrajna àllamisàgànak a része, most igen bölcsen ide mered ezt baszni.
Nem azt mondtam, hogy Kàrpàtalja az jelenleg ha tetszik, ha nem Ukrajna àllamisàgànak a része, hanem azt, hogy Kárpátalján ukrán fennhatóság van. Kárpátalja tákolt-jogilag része az ukrán államiságnak, nem elválaszthatatlanul képeznek egységet.


igen bölcsen ide mered ezt baszni.
A szerénységem miatt röviden válaszolok: köszönöm.


Ennek a bekezdésnek sajnàlom, de nem volt értelme, fôleg a fentiek tükrében.
Nem csodálkozom, hogy az ábrándjaid tükrében értelmetlen lenyomatot láttál viszont.


Szóval nem is értem, hogy bàr koràbban is kifejtettem ezt, mindamellett, hogy sajnàlom, hogy ismét sikerült szkíta vért szkíta vér ellen hajtania a nyugati birodalomnak, miért kellett eddig eljutnunk eddig a Leopard 2A6 funkcionalitàsàtól, hogy màr az àltalad elképzelt énnek érvelsz ellen az én mondataimmal és nézôpontommal?
A háború természetes jelenség, de a felfogásommal ellentétes, hogy örvendjünk azon, hogy mások szenvedéséből hasznot húzunk. Nem kedvelem a valóságalapot nélkülöző nagy megmondásokat (gyenge haderővel és le nem gyártott fegyverekkel ne tervezgessünk magabiztos területfoglalást, miközben egy másik mondatban már amiatt aggódunk, hogy a kormányunk ellenünk van-e). És egyéb apróságok, amiket nem írok le újra.

Nem kötelező beszélgetni velem. Kevesen teszik, és általában megbánják. :oops:
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: PPP and cirqle

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113

Demográfiai katasztrófa előtt Ukrajna: soha ilyen visszaesés nem volt a születések számában​


Ukrajna függetlenségének 1991-es kikiáltása óta a legnagyobb visszaesést szenvedte el a születések számában 2023 első hat hónapjában: 28 százalékos csökkenést regisztráltak 2021 hasonló időszakához képest – írja a The Kyiv Independent.

Havi bontásban az orosz invázió előtt 21-23 ezer gyermek született, 2023-ban viszont csak 16 100.

Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.

https://www.portfolio.hu/global/202...szaeses-nem-volt-a-szuletesek-szamaban-630979