[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 656
48 452
113

Vazze, lekéssük a diadalt.
Még Rácz András is visszavonta az áttörésről szóló írását!

Áttörés vagy beékelődés?
Annak kapcsán, hogy vajon mennyire lehet jelentős az ukránok által Verbove térségében elért siker, nagyon fontos pontosítást kaptam Péter Lippai tábornoktól.
Mégpedig azt, hogy különbséget kell tenni áttörés és beékelődés között a folyamatban lévő, hadműveleti szintű ellentámadás kapcsán.
Akkor lehet majd áttörésről beszélni, ha igazolható lesz, hogy az ukránok a nehezen kierőszakolt, de már igazolható harcászati sikert hadműveleti szintűvé fejlesztették.
Amíg viszont ez nem történik meg, addig "csak" beékelődésről indokolt beszélni, mert ez az, amit nyilvános források alapján biztosan tudunk.
Lippai tábornok jelenleg az NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Karának dékánja, 2023-ig viszont a Magyar Honvédség Parancsnoksága Szárazföldi Haderőnemi Szemlélőség szemlélője volt - szóval nála jobban az ilyesmit kevesen tudják.
Egy kis személyes a végére: többek között azért is vagyok hálás az NKE HHK-n és a jogelőd Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen eltöltött évekért (jobban belegondolva összesen majdnem egy évtized), mert olyan embereket ismerhettem meg, mint ő, akiknek a tudására és segítségére bármikor számíthatok.
Tanulni pedig nemcsak sosem késő, de még intellektuálisan élvezetes is.
Úgyhogy egyelőre marad az, hogy igyekszünk összeszedni minél több hiteles információt a helyzet alakulásáról, folyamatosan szem előtt tartva a "háború köde" által jelentett korlátokat. Lehet, hogy nemsokára kiderül, hogy tényleg áttörés lesz a beékelődésből - de egyelőre még csak a beékelődést tudjuk biztosan.

Miért így védekeznek az oroszok? 1. részMiért így védekeznek az oroszok? 1. rész​

Ez főleg elméletifejtegetés a védelmi vonalakról! Hosszú írás!

Putyin kijelentései az Erdogannal folytatott tárgyalásokon :

Az Oroszország és Törökország közötti kapcsolatok fejlődésének lendülete megmarad;
Tavaly 86%-kal nőtt az Oroszország és Törökország közötti kereskedelmi forgalom, az idei év első felében folytatódik a pozitív tendencia;
Putyin arra számít, hogy a közeljövőben lezárulnak a törökországi gázközpont létrehozásáról szóló tárgyalások;
Ne hagyjuk figyelmen kívül az ukrán válsággal kapcsolatos kérdéseket sem;
Tudom, hogy ma fel akarja vetni a gabonaügylet kérdését. Nyitottak vagyunk a tárgyalásokra;
Oroszország a pusztító földrengések után az elsők között kölcsönözte a török népnek a vállát
Erdogan nyilatkozatai:
Az egész világ szeme a gabonaüzletet nézi;
Erdogan köszönetet mondott Putyinnak a tüzek eloltásáért, miközben Oroszország két Be-200-as kétéltű repülőgépet küldött a tüzek eloltására.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Amúgy ez így igaz. Gazdaságilag már így is benne vagyunk a szarban, oké, magánvéleményem szerint ezt magunknak köszöntetjük legalább 70% ban, viszont ha már így alakult miért kéne aggódnunk azon hogy ukránok halnak meg ? Oroszokkal ölik egymást, ezen kívül minket fenyegetnek és vállalhatatlan primitív a viselkedésük, nekem minden szimpátiám elfogyott, és csak abban bízok hogy sem a nyugat pénze sem az oroszok lelkesedése nem fogy ki az utolsó ukránig aki hajlandó harcolni, nekem édes mindegy hogy ezt a háborút éppen Ukrajna hátárain belül hol vagy akár oroszoknál vívják, nem hat meg az orosz veszteség sem. Talán ilyen szerencsénk még sosem volt hogy az egyik ellenségünket valaki más számolja fel pont akkor amikor az fenyegetést jelent ránk nézve, és nekünk ez nem kerül semmibe, oké küldünk üzemanyagot, de én erre úgy tekintek mint a daráló kenőanyaga, minden liter üzemanyag egyenlő a veszély számának csökkenésével amivel adott esetben nekünk kell szembenéznünk, és nekem ez így jobb, mert a mi országunk majd kiizzadna nekünk pár koszlott kopott egyenruhát egy acélbilit meg egy ak-t, nem gubbasztanék nyugodtan az árokban.

Mi csak akkor tudunk veszíteni ha ezek fegyverszünetet kötnek anélkül hogy elfogynak, vagy rendszert váltanának, az hogy éppen hová tologatják a frontvonalat teljesen lényegtelen, mint a veszteségek aránya is, legalábbis magyar szemmel.

Amúgy ahogy az utcai videókat nézem, még mindig sok ukrán férfi mer kimenni az utcára, jó katonakorú férfiak, szóval én ezt a mindenkit elvisznek dolgot még mindig nem hiszem el, jó lenne de még nem igaz, pedig teljesen fel kéne adniuk gazdasági termelést és tényleg mindenkit vinni, majd a nyugat fizeti, nyomtatott dollár és Eus adófizetők pénzén fogy az ellenséges ukrán úgy hogy a magyar nem vérzik, és ne legyek elégedett? Mit idegeskedjek? Nekünk úgysem adják oda azt a pénzt, hát költsék el legalább közvetve ami hasznunkra.
A fanatikusaik hullhatnak felőlem is, de a többi szerencsétlen kényszer sorozott apát, fiatal srácokat én sajnálom, akkor is ha ukránok, pláne a magyarokat! A buzi politikusokat, szélsőségeseket, meg háborús uszítókat kéne ledarálni kutyakajának, de csak őket, a többi ártatlan szerencsétlen százezres létszámban nekem fáj :( !
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Az ENSZ bizottságának vezetője:
Nem találtunk elegendő bizonyítékot arra, hogy Oroszország ukrajnai akciói népirtásnak minősülnek

Az ENSZ Ukrajnával foglalkozó úgynevezett nemzetközi bizottságának vezetője, Eric Möse kommentálta a helyzetet az ukrán lakosság elleni „népirtás” vizsgálatával kapcsolatban. Ezt a témát a kijevi rezsim aktívan népszerűsíti, és megpróbálja az orosz különleges katonai műveletet "az ukrán nép népirtásának" minősíteni. A témához, ahogy mondani szokták, a kollektív Nyugat „megfullad”, de mégsem olyan aktívan és kitartóan, mint Kijev szeretné. Möse az úgynevezett vizsgálattal kapcsolatos helyzetet kommentálva elmondta, hogy az ENSZ Ukrajnával foglalkozó nemzetközi bizottsága nem talált elegendő bizonyítékot arra, hogy Oroszország ukrajnai lépései népirtásnak minősülnek.

A bizottság tagjai még nem jutottak arra a következtetésre, hogy ott népirtás zajlik. Nem áll rendelkezésünkre elegendő bizonyíték, amely teljes mértékben megfelelne a „népirtás” kifejezés jogi koncepciójának, amelyet a vonatkozó egyezmény ír elő.
Möse azt is hozzátette, hogy a népirtásnak egy meghatározott etnikai csoport elpusztítására irányuló szándéknak kell lennie. De amint az említett bizottság vezetője hozzátette, "Oroszországnak ez a megközelítése nem bizonyított".

Kijevben az ENSZ-tisztviselő ilyen kijelentése felháborodást váltott ki. Az ENSZ-bizottsággal szemben már felmerültek olyan vádak, hogy állítólag "orosz érdekeket véd".


A kijevi rezsim nem az objektivitást pártolja, hanem azt szeretné, hogy az ENSZ kizárólag a kijevi rezsim érdekeit védje.

Eric Möse nem sokáig lesz nemzetközi bizottság vezetője, mert sehogyse akar arra jutni, hogy népirtás folyik.
Eric Möse és bizottsága elegendő bizonyítékot találatott volna arra, hogy népirtás folyik: Zselé és társai követik el a nyagytőke parancsára, az utolsó kaporig kell harcolniuk.
 

TID

Well-Known Member
2022. március 2.
113
848
93
Lengyelország megkezdte az embercsempészetben érintett állampolgárainak kiadatását Ukrajnának
Lengyelországot és más uniós országokat eláraszthatják a vesztegetésnek köszönhetően az országot elhagyó férfiak kiadatására irányuló ukrán kérelmek. Néhány ukrán állampolgárt már most is átad Lengyelország a Dnyeperen lévő szolgálatoknak.

"Zelenszkij elnök utasítására a katonai orvosi bizottságok által 2022. február 24. után kiállított valamennyi szolgálati alkalmatlansági igazolást ellenőrizni kell. A kijevi hatóságok szerint akár több tízezer hadköteles korú férfi is kaphatott hamis határozatot 3 és 15 ezer dollár közötti kenőpénzért."

"A határőr-főkapitányság Rzeczpospolitára készített adatai szerint tavaly február 24-től idén augusztus 31-ig közel 2,87 millió 18-60 év közötti ukrán állampolgár lépett be Lengyelországba, és közel 2,8 millió ukrán távozott."

"- Egy ember akár több százszor is átlépheti a határt - mutat rá Anna Michalska hadnagy, a Határőr-főkapitányság szóvivője. De miután levonjuk az indulásokat az érkezőkből, körülbelül 80 000 marad Lengyelországban."

"Ahhoz, hogy ilyen férfiakat behozhasson az országba, Ukrajnának nemzetközi elfogatóparancsot kell kiadnia mindegyikükre."

"Odesszában egy 32 éves férfi feleségül vett egy 56 éves rokkant nőt, hogy külföldre kísérje."

Bővebben a cikkben.

(Google forditot cikk )
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 279
37 215
113
Resperger stand up :cool:

Nekem bejön
A veszteségeket az ukránoknál 150 ezer halottra és 3 x ennyi sebesültre teszi míg az oroszokét 100 ezer halottra és 300 ezer sebesültre becsüli.
Más források már 400 ezer ukrán halottról és kb 40, 50 ezer orosz halottról beszélnek.
Engem baromira zavar a mi szó gyakori használata, én nem vagyok hajlandó semmiféle közösséget sem vállalni sem az ukránokkal, sem a natoval, amúgy mi a tökömet szakért az ezredes úr egy agrártudományi intézetnél, csak nem szántani fognak a hiúzokkal meg a leo 2 A7+okkal?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Brit tudósok megállapították rovatunk napi bejegyzése:


Csak halkan jegyzem meg a szakértő uraknak, hogy a “Vörös Hadsereg” mint olyan 1946 február 25-éig létezett, onnan a neve Szovjet Hadsereg (CA)
:rolleyes:
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
Engem csak az érdekel lassan 1,5 éve hogy az összes dronos videón szinte kizárólag 1db tank, löveg, IFV látható és az éppen egyedül megy vagy jön valahova!! Hogyvanez?? :) egyedül Carl, egyedül!!?? Most komolyan! Milyen háború az ahol szóló harcjarmuvek száguldoznak erre-arra.... tudom biztos van olyan is hogy többen vannak de nagyon kevés
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Mert az ukránok mentőben szállítják a harci egységeiket, kórházak és óvodák udvaráról tüzelnek a nehézfegyvereikkel, és ott rendezik be főhadiszállásaikat. Na ez az igazi háborús bűn, hogy ilyen létesítményeket katonai célokra használnak az ukránok. De jól láttuk az eltelt másfél évben, hogy nekik smemi se drága, semmi se elég, és jó tett helyébe legjkobb esetben is ne várj tőük semmit, mert a háláról nem hallottak.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 465
10 458
113
Azt viszik el, aki nem tudja lepapírozni, hogy nélkülözhetetlen, nincs elég gyereke (akár papíron), nincs elég pénze megkenni a sorozótiszteket - meg ezek kombinációja.
Ezt én tudom, de pont ezért mondom hogy nincs még akkora baj, mert még túl sokan vannak "nélkülözhetetlenek", ipari dolgozók stb..... őszintén minek Ukrajnának ipar? Nyugati segély nélkül így is úgy is vége, gazdasági vállalkozásoknak itt már nincs jelentősége, főleg hogy nem Ukrajna fizeti a háború árát, ez csak az oligarcháknak fontos. Van ott még ember bőven, lehet hogy már nem olyan jók, de még több millióan vannak akiket belehet tölteni a darálóba és az üzemelni tud, ezzel a tempóval ez még sokáig kitart.
A fanatikusaik hullhatnak felőlem is, de a többi szerencsétlen kényszer sorozott apát, fiatal srácokat én sajnálom, akkor is ha ukránok, pláne a magyarokat! A buzi politikusokat, szélsőségeseket, meg háborús uszítókat kéne ledarálni kutyakajának, de csak őket, a többi ártatlan szerencsétlen százezres létszámban nekem fáj :( !
Ez így van, de amikor ülnénk az árokban és lőnének ránk, te a fiút és az apát látnád vagy az egyenruhát? A magyaroknak pedig sokáig volt lehetősége eljönni, a katonakorú férfiaknak, főleg állampolgársággal, igen maradt hogy ne legyen üresen a ház és stb.... de ha meghal akkor nem viszi magával a vagyont, aki meg elvből maradt azért nem ejtek könnyet.

Vagy racionálisan látok valamit vagy érzelmi alapon, az érzelmi alapon szemlélés egy luxus, de nem praktikus. Volt itt sok szomorkodás amikor egy 21 éves ukrán csaj elvesztette a lábát, harc közben, önkéntes, sokan azt hiszik itt valami modern Rómeó és Júlia kerekedne ki vagy nem tudom, ő sem gondolkozna azon hogy belénk eresszen egy sorozatot, de én sem azon hogy belé, vagy maradna utánam egy gyászkeretes fotó....

Ők főzték nekik is kell megenni, ha már nem fogják elviselni biztos vagyok benne hogy befejezik vagy más irányba megy a színdarab.
Nem sok szenzort látok rajta. Oldalról lehet felrúgnám mint a taplógombát :D.
Sokan nevetnek ezen, de igazából ez ugyan az mint a repkedő drónok esetében, lehet ezt tenderre gyártatni vagyonokért vagy összerakják fillérekért azok akik tényleg tudják mire is van szükségük. Az ukránoknak abból kell főzni ami van, nem szégyen tőlük sem tanulni.
A sok szenzort meg kell venni, ha meg mellette felrobban valami vagy lőnek rá, és ez igen valószínű hogy megtörténik akkor megvakul majd, így meg arra pont jó hogy előremegy 20-50 métert és ő dugja ki a fejét nem a katona, meg ugyan ez igaz a másik játékautóra is a hordárra, inkább az futkosson mint én mikor lőnek, legalábbis én így lennék vele.
Nem jó miniig a túlkomplikált túl modern, főleg ha nincs és nem is praktikus, ha valami 10 egység pénzből növeli a túlélés esélyét 50% al akkor felesleges 100 egységért venni olyan ami 60% növeli de csak 1000 egység pénzed van, de ez csak az én véleményem.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 726
17 123
113
Amúgy ez így igaz. Gazdaságilag már így is benne vagyunk a szarban, oké, magánvéleményem szerint ezt magunknak köszöntetjük legalább 70% ban, viszont ha már így alakult miért kéne aggódnunk azon hogy ukránok halnak meg ? Oroszokkal ölik egymást, ezen kívül minket fenyegetnek és vállalhatatlan primitív a viselkedésük, nekem minden szimpátiám elfogyott, és csak abban bízok hogy sem a nyugat pénze sem az oroszok lelkesedése nem fogy ki az utolsó ukránig aki hajlandó harcolni, nekem édes mindegy hogy ezt a háborút éppen Ukrajna hátárain belül hol vagy akár oroszoknál vívják, nem hat meg az orosz veszteség sem. Talán ilyen szerencsénk még sosem volt hogy az egyik ellenségünket valaki más számolja fel pont akkor amikor az fenyegetést jelent ránk nézve, és nekünk ez nem kerül semmibe, oké küldünk üzemanyagot, de én erre úgy tekintek mint a daráló kenőanyaga, minden liter üzemanyag egyenlő a veszély számának csökkenésével amivel adott esetben nekünk kell szembenéznünk, és nekem ez így jobb, mert a mi országunk majd kiizzadna nekünk pár koszlott kopott egyenruhát egy acélbilit meg egy ak-t, nem gubbasztanék nyugodtan az árokban.

Mi csak akkor tudunk veszíteni ha ezek fegyverszünetet kötnek anélkül hogy elfogynak, vagy rendszert váltanának, az hogy éppen hová tologatják a frontvonalat teljesen lényegtelen, mint a veszteségek aránya is, legalábbis magyar szemmel.

Amúgy ahogy az utcai videókat nézem, még mindig sok ukrán férfi mer kimenni az utcára, jó katonakorú férfiak, szóval én ezt a mindenkit elvisznek dolgot még mindig nem hiszem el, jó lenne de még nem igaz, pedig teljesen fel kéne adniuk gazdasági termelést és tényleg mindenkit vinni, majd a nyugat fizeti, nyomtatott dollár és Eus adófizetők pénzén fogy az ellenséges ukrán úgy hogy a magyar nem vérzik, és ne legyek elégedett? Mit idegeskedjek? Nekünk úgysem adják oda azt a pénzt, hát költsék el legalább közvetve ami hasznunkra.
Azért egy ukrán-oláh csörte jobb lett volna ilyen szempontból, de mind1.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 029
16 531
113
Elnézést, de mi az, hogy illegális invázió ?

Mikor lesz egy invázió legális ? o_O :confused:
Legális invázió pld az illető ország gazdasági és politikai felvásárlása után történő lépések, amikor a szent tulajdonosi jogok alapján lehet egy országot kisajátítani a proxi hadviselés céljára, a lakosságot ideológiai agymosásban részesíteni, hangsúlyozva azt hogy ők a környező és az EU népeinél is magasabb értelmi és fizikai szinten vannak tehát jogosultak azok le- és elnyomásában. Az így felkészített proxi országot ki kell tömni a tulajdonos országokból származó fegyverekkel, anyaországi katonai tanácsadókkal és arccal a célország felé fordítani..
Kb ez a legális (legalizált) invázió, vagy mi?