[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 734
4 180
113
Nem számoltam össze, de vagy egy tucat gránát(?) van azon a drónon...

Nyári retro, chad ukrán kerítés vs szűz finn zsoldos
Ez a magasról dobálgatás nem túl hatásos... csak megemeli az ájtatos manók pulzusszámát a futkosás miatt. Meg nincs is ereje ennek a picsányi kis gránátnak.
Valahogy fel kéne applikálni egy gépkarabélyt és a drón szabályzórendszerét elég robusztussá tenni a visszarúgás kezelésére, vagy valahogyan kompenzálni az erőhatásokat, hogy ilyen magasságból max. 0,3 másodperc alatt le lehessen nullázni a szaladgáló ukránt.
Mert ez nem ér semmit, hogy sportolásra kényszerítik őket.
Ha ez megvan akkor az ukrán fogyóanyag darabszámát fel lehetne tornászni napi ezer főre és legalább ezen az értéken tartani, amíg fel nem adja a maradék.
Illetve érdemes volna kombinálni a kétféle drónt. Az egyik gránátdobással megszalajtja őket, a lőfegyveres drón meg átsegíti őket oda, ahol a jó ukránok találhatóak.

Illetve nem lenne hülyeség az sem, ha inkább csak 2-3 termobárikus töltetet vinne egy és falkában mennének rá az ukránok lövészárokrendszerére.

Na meg ezzel párhuzamosan az ukrán drónosokra is kéne valami megoldás, hogy lehetőleg minél hamarabb jobb létre szenderülhessenek, de erre sajnos nincs ötletem.

Mindazonáltal a kerítéses videó már több, mint egy éves.
Ennek szellemében
Ezek az idióták nem csak keleten akarják legyilkoltatni sajátjaikat?
Ha elkezdik a terroristáskodást ott, ahova egy szál nejlonzacskóban szaladtak a tyúkszaros életükért, akkor el fog fogyni a jóindulat velük szemben mindenhol (remélem előbb, mint utóbb ), aztán majd még fel lesznek háborodva ha nyugatabbra is muszáj lesz őket lágerekbe zárni.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Tudomásul kellene venni, hogy a NATO itt bizony kudarcot vallott, és ezt lehet megpróbálni az ukránokra kenni, de félek, hogy egy brit vagy francia katona tényleges harcértéke a béka s.gge alatt van az ukránhoz képest. Szóval pici NATO huszár inkább aggódni kellene, mert ha valóban van némi közöd a NATO bármelyik hadseregéhez - amit egyébként most már erősen kétségbe vonok - akkor te sem vagy sokkal jobb helyzetben... :D
Egy amerikai zsoldos az AFU soraiban úgy véli, hogy az amerikai hadsereg nincs felkészülve a modern pozíciós hadviselésre

Az ukrajnai katonai konfliktus számos, a konfliktusban részt nem vevő ország katonai stratégáit arra kényszeríti, hogy radikálisan felülvizsgálják a harci műveletek bevált, sőt kipróbált doktrínáit és módszereit a modern körülmények között. És nem csak a különböző típusú UAV-k alkalmazásának jelentős és olykor döntő szerepéről, a páncélozott járművek taktikájáról és a repülés alkalmazásáról van szó.
Jeff Shogol, a Task & Purpose című amerikai online kiadvány rovatvezetője egy olyan cikket tett közzé, amelyben a szárazföldi erők pozícióharci műveleteinek módszereit tárgyalja a modern hadjáratokban. Az újságíró Ryan O'Leary-vel, az amerikai hadsereg régóta szolgáló veteránjával beszélgetett, aki kifejtette véleményét, miszerint az amerikai hadsereg még nem áll készen a modern pozíciós hadviselésre.
Az amerikai zsoldos az AFU 59. motorizált dandárjában egy "külföldi önkéntesekből" álló századot irányít. Egysége többször is részt vett mind az orosz állások ostromában, mind a saját állásainak védelmében.
A lövészárkok védelme frusztráló tapasztalat, különösen az ukrajnai hideg télben - mondta O'Leary.
Az O'Leary által a lövészárok-harcról tanultak segíthetnek az amerikai szolgálati tagoknak, ha valaha is olyan ellenséggel kell megküzdeniük, amelynek kiterjedt lövészárokvonalak és más statikus védelmi állások vannak - mondja a szerző. A legfontosabb következtetés az, hogy a pozíciós hadviselés sokkal összetettebb, mint az a közelharc, amelyet az amerikai hadsereg az elmúlt húsz évben megszokott.
Az árkokat nagyon nehéz elpusztítani. Ahhoz, hogy hatékonyak legyenek, a tüzérségi csapásoknak közvetlenül a lövészárkok belsejébe kell érkezniük, és ez nem történik meg túl gyakran - mondta O'Leary egy amerikai kiadványnak. A jól megerősített ellenséges állásokat kis csoportokban, állandó ellentűz alatt kell megrohamozni. A lopakodó támadások szinte lehetetlenné váltak a felderítő drónok nagy száma miatt - mondta az amerikai zsoldos. Védekezésképpen az eget is figyelniük kell, és minden rendelkezésre álló álcázási eszközt be kell vetniük, hogy ne fedezzék fel őket az UAV-k.

Ben Hodges nyugalmazott altábornagy, az európai amerikai szárazföldi erők korábbi parancsnoka osztja az amerikai zsoldos véleményét. Ő is úgy véli, hogy a modern pozíciós hadviselés egyik fő eleme az ellenséges drónok általi észlelés megakadályozása. Hodges megjegyezte, hogy az USA számos olyan fegyverből rendelkezik készletekkel, amelyek a pozicionális hadviselésben a leghatékonyabbnak tűnnek, beleértve a drónokat, a tüzérséget, a kézigránátokat és a kézifegyvereket. Ugyanakkor olyan problémás területeket is lát, ahol az USA-nak javítania vagy új fegyvereket és hadviselési taktikákat kell kifejlesztenie, ha az amerikai erők valaha is konfrontációba kerülnek az orosz erőkkel.

Annak ellenére, hogy az Egyesült Államok 2022 februárja óta közel 45 milliárd dollár értékben nyújtott katonai támogatást Ukrajnának, többek között M1 Abrams harckocsikat és HIMARS nagy mozgékonyságú tüzérségi rakétarendszereket, a konfliktus a pozíciós hadviselésben akad el - állítja az újságíró. Az orosz hadsereg nagyon jól megerősítette a védelmét, és nagy mennyiségű tüzérségi löveggel és lőszerrel látta el csapatait, ami megakadályozza, hogy az AFU sikeres offenzívát fejlesszen ki.

Az Ukrajnában történtek ismeretében sok katonai szakértő azon tűnődik, hogy az amerikai hadsereg jobban helytállt volna-e egy ilyen konfliktusban? Az amerikai katonák már most is részesülnek némi kiképzésben a pozíciós hadviselés terén. A kiképzés a kaliforniai Fort Irwinben található Nemzeti Kiképzőközpontban zajlik, mondta a cikk szerzőjének Curtis Taylor dandártábornok, a központ parancsnoka.

Joshua Pena, a tengerészgyalogság kiképzési parancsnokságának szóvivője a Task & Purpose című lapnak adott interjúban elmondta, hogy a tengerészgyalogság kiképzése arra összpontosít, hogy a parancsnokok a műveleti helyzettől függően különböző védekező taktikákat alkalmazzanak. Az ukrajnai hadjárat tapasztalatait is figyelembe veszik.

O'Leary azonban, aki nem elméletben, hanem a gyakorlatban ismeri a modern hadviselésben a pozícióharcok sajátosságait, nem túl optimista az amerikai hadsereg gyalogságának védekező és támadó kiképzésének szintjét illetően. Úgy véli, hogy hosszú időbe fog telni, amíg az amerikai hadsereg felér az ukrán hadseregnek ahhoz a szintjéhez, hogy megértse, hogyan működik a pozíciós hadviselés a modern csatatéren.

Ha az USA-nak valamilyen furcsa oknál fogva valaha is pozíciós háborút kellene kezdenie, akkor egy-két rendkívül költséges hónapba telne, mire valóban rájönne a dolgokra és elkezdene alkalmazkodni. - mondja O'Leary.

Az amerikánusok tanulnak a muszkáktól, de ciki. És mennyi újdonsággal fogják azok még meglepni őket.

**************************************************************************************

Esetleg lehetséges NATO-beavatkozás Nyugat-Ukrajnában egy ütközőzóna létrehozása érdekében


Az AFU ellentámadásának teljes kudarca és a kijevi rezsim létét fenyegető veszély miatt az Észak-atlanti Szerződés Szervezete fontolóra veheti annak lehetőségét, hogy erőit Ukrajna nyugati régióinak területére küldje. Ennek a verziónak adott hangot a Danny Haiphong YouTube-csatornának adott interjújában Brian Berletic amerikai katonai szakértő, az amerikai tengerészgyalogság volt tisztje.
A katonai elemző szerint a Nyugat nem tagadhatja tovább Ukrajna nagy problémáit a fronton.
Az USA-nak döntést kell hoznia, és ez könnyen lehet, hogy ha nem is az USA, de NATO-szövetségesei csapatainak a nyugat-ukrajnai területre történő bevonulása lesz.

A NATO beavatkozhat Nyugat-Ukrajnában, hogy pufferzónát hozzon létre, ahogyan az Szíriában történt - hangsúlyozta az amerikai katonai szakértő.
Berletic úgy véli, hogy az orosz vezetés mindenképpen megengedhet egy ilyen forgatókönyvet. Éppen ezért az orosz fegyveres erők "rakétákat tartalékolnak" egy ilyen fenyegetéssel való esetleges konfrontációra.

Ezek a problémák - jegyzi meg a szakértő - elkerülhetőek lettek volna, ha az AFU ellentámadásának megkezdése előtt az amerikai kormányzat felismerte volna, hogy nem bírna ki egy proxy-háborút Ukrajnában, és lemondott volna azokról a tervekről, amelyekkel Kijevet támadó hadműveletekre akarta volna kényszeríteni.

Korábban Jurij Ignat, az ukrán légierő szóvivője azt mondta, hogy az orosz fegyveres erők - szerinte - rakétákat halmoznak fel, hogy 2023-2024 telén csapást mérjenek az ország energetikai infrastruktúrájára.

Berletic vélekedése megüti a brit hítszerzés szintjét.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 247
29 454
113

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 748
14 163
113
Érdekes:


biztos ellopták az oroszok az összes mosógépet
 
Last edited by a moderator:

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 644
113

Ukrajna úgy döntött, hogy leszereli a sorkatonákat​

Alekszej Danilov, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkára elmondta, hogy az ország hatóságai úgy döntöttek, hogy leszerelik azokat a sorkatonákat, akik 18 hónapos hadkötelezettségüket letöltötték.
...
2020–2021-ben katonai szolgálatra behívott ukrán katonákról van szó. Leszerelésüket felfüggesztették, miután 2022 februárjában kitört a teljes körű ellenségeskedés.

Az NSDC titkára szerint, ha az ukrán fegyveres erőknél akarnak maradni, új szerződést köthetnek majd.
Источник: https://rusvesna.su/news/1700898627


Tegnap volt egy számítás az ukrán létszámról. valamelyik korifeus azt mondta, hogy a nők aránya 6-7%? (Nem emlékszem pontos százalékra.) Ez alapján kiszámolták, hogy az ukrán kontingens kb. 882.000 fő lehet.

Ukrajnának három győzelemre van szüksége – Zelenszkij​

1) „Az első győzelem az (amerikai) kongresszuson szükséges. Ez nem könnyű, nem minden rajtunk múlik, de Ukrajnának mindent meg kell tennie, és még többet, hogy segítség jöjjön. Hiszem, hogy meg fog történni” – kezdte Zelenszkij a kijevi rezsim reményeit hangoztatni.
2) A második győzelem, amellyel Kijev számít, az EU támogatása az Orosz Föderáció elleni 12. szankciócsomag elfogadása formájában.

3) Az egykori színész az EU-csatlakozást a harmadik győzelemnek nevezte, amelyre Ukrajnának szüksége van.
„Az európai uniós tagság motivációs lépés számunkra. Fontos azoknak, akik dolgoznak, akik tanulnak, és azoknak, akiknek nap mint nap motivációt kell találniuk azáltal, hogy életüket adják a csatatéren” – magyarázta Zelenszkij.
Источник: https://rusvesna.su/news/1700901456


A jövő héten új, átfogó mozgósítási terv lesz

Zelenszkij elnök azt szeretné, ha az emberek megértenék a teljes cselekvési tervet. Hogy az emberek megértsék, hova jutnak: „A pontból B pontba, és nem csak A pontba.”
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 696
9 617
113

Ukrajna úgy döntött, hogy leszereli a sorkatonákat​

Alekszej Danilov, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkára elmondta, hogy az ország hatóságai úgy döntöttek, hogy leszerelik azokat a sorkatonákat, akik 18 hónapos hadkötelezettségüket letöltötték.
...
2020–2021-ben katonai szolgálatra behívott ukrán katonákról van szó. Leszerelésüket felfüggesztették, miután 2022 februárjában kitört a teljes körű ellenségeskedés.

Az NSDC titkára szerint, ha az ukrán fegyveres erőknél akarnak maradni, új szerződést köthetnek majd.
Источник: https://rusvesna.su/news/1700898627


Tegnap volt egy számítás az ukrán létszámról. valamelyik korifeus azt mondta, hogy a nők aránya 6-7%? (Nem emlékszem pontos százalékra.) Ez alapján kiszámolták, hogy az ukrán kontingens kb. 882.000 fő lehet.

Ukrajnának három győzelemre van szüksége – Zelenszkij​

1) „Az első győzelem az (amerikai) kongresszuson szükséges. Ez nem könnyű, nem minden rajtunk múlik, de Ukrajnának mindent meg kell tennie, és még többet, hogy segítség jöjjön. Hiszem, hogy meg fog történni” – kezdte Zelenszkij a kijevi rezsim reményeit hangoztatni.
2) A második győzelem, amellyel Kijev számít, az EU támogatása az Orosz Föderáció elleni 12. szankciócsomag elfogadása formájában.


„Az európai uniós tagság motivációs lépés számunkra. Fontos azoknak, akik dolgoznak, akik tanulnak, és azoknak, akiknek nap mint nap motivációt kell találniuk azáltal, hogy életüket adják a csatatéren” – magyarázta Zelenszkij.
Источник: https://rusvesna.su/news/1700901456


A jövő héten új, átfogó mozgósítási terv lesz

Zelenszkij elnök azt szeretné, ha az emberek megértenék a teljes cselekvési tervet. Hogy az emberek megértsék, hova jutnak: „A pontból B pontba, és nem csak A pontba.”

Tényleg megérthetnék az emberek Ukrajnában ezt, hogy el kéne jutni A-ból B-be. Konkrétan a Bankovszkaja környékére, és elzavarni ezt a kéregető, drogos majmot az országuk éléről. Persze, ha még többen szeretnének meghalni a fronton, miközben a ripacs és a barátai a bunkerben számolják a dollármilliárdokat, akkor ne csináljanak semmit...
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 739
17 228
113
A hajtóműre már akkor is mondtam, hogy kérdezd meg AO-t. Chipből pedig nem véletlen fejlesztenek egyre modernebbet. Persze tagadhatod hogy le vannak belőle maradva az oroszok, mert amúgy tök felesleges, csak ettől nem lesz igazad. De ha már itt tartunk sorold már kérlek az orosz ipar világpacon versenyképes termékeit. Ne nyesanyagot, hanem valami nagy hozzáadott értékű dolgot az elekronikai ipar, a gépgyár vagy repülőipar, autógyártás stb területéről.
Látom kellemetlen a dolog. Mint írtam rohadtúl lényegtelen az élet sok területén, hogy van e saját chip/proci gyártás vagy sem. Miért raknak kínai chipet az F-35-be? Az usa is megoldhatná, de hülyeség, mert kínából szotyi áron van IC. Az orosznak is. Ahova a csúcs kell, azok jellemzően a szuperszámítógépek (szekventálás, analízis, stb.)...na most a ciki az, h ezek is sokszor kínai cuccokon alapulnak, mert hatékonyabb 128 db 8 magos processzor, mint 16 db 12 magos...meg ugye az ára.
Kell a modern, de nem minden áron és mindenhova.
Nyilván van jó terméke minden országnak, ami ár-érték arányban jó; inkább vennék ladát vagy MG-t, mint bármit mást újonnan (mazdában 10 ezernél kormányműcsere pl.). Volt itt helikopterekről is szó, h darabszám arányában milyen a mi-8/17 vs eurocopter/airbus/stb. lezuhanás szempontjából. Űrhajózás: hányadik star(dildo)ship is robbant fel? De ha olvastad, nem kell toppon lenni, bőven elég az átlag. Mit ne tudnának legyártani (ahogy ez igaz majd minden országra) vállalható minőségben? Csak ugye itt bejön a lényeg (amit te nagyvonalúan marginálisnak tekintesz)...nekik van is miből (nyersanyag, energia)!
Szóval a versenyképes termékei: elektronsugaras hegesztőgépek, bányagépek (vágógépek), varratvizsgáló (izotópos), rakétatechnika, hadiipar, helikopterek, terepjárók (teher és személy) és lada. :D Gondolom van más is, de ezek jönnek velem szembe.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 721
80 090
113
Látom kellemetlen a dolog. Mint írtam rohadtúl lényegtelen az élet sok területén, hogy van e saját chip/proci gyártás vagy sem. Miért raknak kínai chipet az F-35-be? Az usa is megoldhatná, de hülyeség, mert kínából szotyi áron van IC. Az orosznak is. Ahova a csúcs kell, azok jellemzően a szuperszámítógépek (szekventálás, analízis, stb.)...na most a ciki az, h ezek is sokszor kínai cuccokon alapulnak, mert hatékonyabb 128 db 8 magos processzor, mint 16 db 12 magos...meg ugye az ára.
Kell a modern, de nem minden áron és mindenhova.
Nyilván van jó terméke minden országnak, ami ár-érték arányban jó; inkább vennék ladát vagy MG-t, mint bármit újonnan. Volt itt helikopterekről is szó, h darabszám arányában milyen a mi-8/17 vs eurocopter/airbus/stb. lezuhanás szempontjából. Űrhajózás: hányadik star(dildo)ship is robbant fel? De ha olvastad, nem kell toppon lenni, bőven elég az átlag. Mit ne tudnának legyártani (ahogy ez igaz majd minden országra) vállalható minőségben? Csak ugye itt bejön a lényeg (amit te nagyvonalúan marginálisnak tekintesz)...nekik van is miből (nyersanyag, energia)!
Szóval a versenyképes termékei: elektronsugaras hegesztőgépek, bányagépek (vágógépek), varratvizsgáló (izotópos), rakétatechnika, hadiipar, helikopterek, terepjárók (teher és személy) és lada. :D
Jelenleg nem Kína tiltotta le a legomdernebb chip technológiájának gyártásat az USA-ban, hanem fordítva.
Ez mindent elmond arról, hogy mit os vásárol az USA a kínaiaktól nagy tömegben olcsón.
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
314
1 936
93
Kb. eddig is ezt csinálták. A fegyverszállítás dinamikája, mennyisége sokkal inkább Putyinnak szóló üzenet, mint elegendő Ukrajnának a gyors győzelemhez.
Több szempontból is lehet nézni:
  • Az ukrán nép sokkal nagyobb emberi és anyagi áldozatot hoz egy elhúzódó háborúban.
  • Putyin erőforrásainak ledarálódása lassú folyamat. A háború elhúzása kifejezetten ezt a célt szolgálja a nyugat részéről. Ha Putyin bölcsen a Kijevi vereség után visszavonultak volna, akkor ma 2000-el több tankkal, több ezerrel több egyéb páncélossal gazdagabb lenne. Nem mellesleg két-háromszázezer katonája is életben lenne még. Tehát a nyugat és Ukrajna sokkal nagyobb bajban lenne. :)

Aljas a nyugat, természetesen. Kihasználja Putyin becsvágyát, önteltségét, hatalmi gőgjét. Nyilván ettől pragmatikusabban gondolkodott korábban, de szerintem a tekintélyelvű vezetési rendszer áldozata: az inkompetens katonai vezetők hazugságai az orosz katonai vereség oka. Az erőviszonyok alapján már rég győzni kellett volna.
És a lényeg az erőviszony. A nyugat (USA) kínosan ügyel arra, nehogy az ukrán javára billenjen a mérleg. Ez fenntartja Putyin győzelmi illúzióját (miközben anyagi erőforrásai, katonai képességei szépen fogynak), és az ukrán harci kedvét. Ez a kettő kell a tartós háborúhoz. Mert erőforrás az még nagyon sok van nyugaton. Baj lenne, ha Putyin korán abba hagyná saját erőforrásai felélését.

Szerinted anno a szovjet hadsereg mikor képviselt nagyobb erőt, 1941 tavaszán érintetlenül, vagy 1945 tavaszán, milliós veszteségek és több évi "darálódás" után?

Biztos, hogy gyengíti az oroszokat ez a harc? Mi van akkor, ha olyan hadsereg jön ki végül ukrajnából, ami fele annyi tankkal és emberrel is lazán szarrá verné azt, ami bement oda 22-ben?

Mi van akkor, ha a közben felpörgő hadiipar néhány év alatt számszerűen is pótol minden veszteséget, és ott áll egy valóban harcedzett sereg teljesen feltöltve, újabb technikával?

Az oroszoknak alapvetően saját hadiiparuk van A-tól Z-ig, annak ellenére, hogy le vannak maradva sok mindennel.
Lehet röhögni rajta, hogy pl. irántól kénytelenek drónokat venni, de ezek alapvetően ideiglenes felszíni problémák, ami a békeidős "jóvanazúgy" hozzáállásukból adódnak. Nagyrészt önállóak, és emiatt a nyugati ugrálások/szankciók is látványosan hatástalanok hadiipari szempontból.

Simán lehet, hogy a háború elején egy iráni Szu-22-esnek nagyobb gyakorlati harcértéke volt mint egy orosz Szu-34-esnek... Miért? Mert "jóvanazúgy". Ez nem csak pénz kérdése.

Most megkapták megint a jó nagy kijózanító pofonokat, lett is hirtelen UMPK kit, LMUR, drónok minden mennyiségben, stb, ami kell.

Az egyetlen valóban fájó veszteség az az ember veszteség lehet az oroszoknak is, de azt is garantáltan jobban fogják bírni mint az ukránok, a nyugat pedig nem fog százezres létszámban katonákat küldeni.
(Azt az ukrán propaganda baromságot a 300k halott oroszról, meg a napi ezres veszteségeikről, hagyjuk már, ha lehet, jó?)

A félreértések elkerülése végett:

Nem, nem gondolom, hogy ez lett volna a terv, azt sem gondolom, hogy direkt így meg úgy, félkézzel meg féllábbal hadakoznak meg a többi hülyeség... Szerintem mindenki elb.szta, kelet is és nyugat is, és a legnagyobb erő az emberi hülyeség (és ezt csak egyéb rossz tulajdonságok követik :) )
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Orosz és kínai vezetők tárgyalnak az orosz-krími alagútprojektről

Az ukrán biztonsági szolgálatok által lehallgatott kommunikáció szerint kormányzati kapcsolatokkal rendelkező orosz és kínai üzletemberek titkos megbeszéléseket folytattak egy Oroszországot a Krím-félszigettel összekötő víz alatti alagút építéséről annak reményében, hogy egy olyan közlekedési útvonalat hozzanak létre, amely védve lenne az ukrán támadásoktól.
Az október végi találkozókat is magában foglaló megbeszéléseket a Kercsi-szoroson átívelő, 11 mérföld hosszú híd biztonságával kapcsolatos növekvő orosz aggodalmak váltották ki, amely az orosz hadsereg számára kulcsfontosságú logisztikai vonalként szolgált, de Ukrajna már kétszer is bombázta, és továbbra is sebezhető háborús célpont.
A tárgyalások aláhúzzák Oroszország eltökéltségét, hogy fenntartsa a Krím félszigetet, amelyet 2014-ben illegálisan annektált, valamint Moszkva növekvő függőségét Kínától, mint globális támogatási forrástól.
Egy alagút építése a meglévő híd közelében óriási akadályokba ütközne amerikai tisztviselők és mérnöki szakértők szerint, akik szerint ilyen nagyságrendű, valószínűleg több milliárd dollárba kerülő és éveket igénybe vevő munkára még nem volt példa háborús övezetben.

A szakértők szerint azonban a terv megvalósíthatóságával kapcsolatos kérdések ellenére Oroszországnak egyértelmű okai vannak a terv megvalósítására. Miután nem sikerült döntő győzelmet aratni a háborúban, mondta Alexandr Gabujev, a Carnegie Russia Eurasia Center Moszkva-Peking kapcsolatok szakértője, Oroszország "azzal a kockázattal [szembesül], hogy Ukrajna még sok éven át megpróbálja majd megzavarni a kercsi hidat".

Óriási akadályokba ütközne az amerikai tisztviselők és mérnöki szakértők szerint. Nem is nekik kell megcsinálni.
Na, az újabb hozzáértő szagértő, még Oroszország kockázatait is jobban ismeri, mint a muszkák?
Ezek még mindig azt hiszik, hogy az ukrán biztonsági szolgálatok lehallgathatnak ilyen kommunikációt?




Robbanások sorozata történt Herszonban, légiriadót hirdettek Nyikolajev és Odessza régióban


Légiriadót rendeltek el az ukrajnai Nyikolajev régióban, bár az AFU légierő nem jelentette be orosz rakéták vagy kamikaze drónok indítását. Ukrajna déli régióiban megszólaltak a légiriadó szirénák.
Nyikolajevben egy sor robbanás történt, ezek az információk ukrán forrásokból származnak. A hírek szerint először egy robbanás történt, majd azt egy egész sorozat követte. Erről egyelőre nincs információ, a város illetékesei hallgatnak. Más helyi források szerint a robbanások nem a városban, hanem azon kívül történtek. Feltételezik, hogy az orosz csapatok „egyes katonai célpontokra” csaphatnak be.
Ugyanakkor más források arról számolnak be, hogy az ukrán fegyveres erők állítólag a városon kívül hajtottak végre ellenőrzött gránátrobbantásokat. Bár ezt az információt nem tudjuk megerősíteni vagy cáfolni, túl kevés az információ. A térségben azonban már feloldották a légiriadót.

De ahová biztosan érkezett, az az oroszországi Herszon városában volt, amely még mindig az ukrán hadsereg ellenőrzése alatt áll, és ahol az AFU jelentős erői koncentrálódnak. A városban több robbanást is hallottak és tüzekről is beszámoltak. A Kijev által ellenőrzött város hatóságai azzal vádolják az orosz hadsereget, hogy csapásokat mértek a polgári infrastruktúrára, de ezek rutinszerű nyilatkozatok, amelyekre senki sem figyel oda. A jelentések szerint a csapásokat tüzérséggel hajtották végre, de nincs pontos adat arról, hogy milyen célpontokat. Bár nagyon csúnyán ég a tűz.

Az Ukrán Fegyveres Erők vezérkara az éjszakai támadás visszaveréséről számolt be, a reggeli jelentés szerint Oroszország éjjel három kamikaze drónnal támadott, amelyeket az ukrán légvédelem lőtt le.

Az ellenség három Shahed típusú támadó UAV-val támadott délkelet felől. Mindhármat megsemmisítették a légierő erői és eszközei - szól az üzenet.


Egy azonosítatlan UAV esett le Kazahsztánban egy orosz tehervonatok által használt vasútvonal közelében


A Kazah Köztársaság területén tegnap találtak egy ismeretlen pilóta nélküli légi járművet, amely a vasúti sínek közelében zuhant le. Erről a Mash Telegram-csatorna számolt be.
A forrás szerint az ismeretlen drónt november 23-án reggel találta meg a vasúton közlekedő egyik vonat mozdonyvezetője. A Kazahsztán és az Oroszországi Föderáció közötti határ közelében található Sungai - Molodoszty átkelő közelében feküdt. A gépész elmondta, hogy egy kinyitott ejtőernyőt is talált a készülék közelében.
A Mash nevű Telegram-csatorna jelentése szerint a drón lezuhanásának helye közelében a vasúton olajjal megrakott orosz tehervonatok közlekednek. Az incidens miatt 60 percre lezárták a forgalmat ezen a vasútvonalonm ennek következtében négy tehervonat másfél órát késett.
A mozdonyvezető, aki felfedezte a leletet, azonnal jelentette azt a vezetőségnek és a bűnüldöző szerveknek. Most a drónt Kazahsztán illetékes szervezetei vizsgálják.
Megjegyzendő, hogy sem a kazah, sem az orosz fél részéről nincs hivatalos információ az esetről.
Korábban Vlagyimir térségében találtak egy pilóta nélküli légi járművet. A lezuhanásának helyszínére érkező szakemberek nem találtak robbanószerkezetet. Most az illetékes hatóságok is azzal foglalkoznak, hogy kiderítsék a drón eredetét.
Ezt megelőzően a Roszgvardija az Orosz Föderáció Donyecki Népköztársaságának (DNR) területén elfogta az AFU madárnak - sasnak - álcázott drónját.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
955
11 217
93
A hajtóműre már akkor is mondtam, hogy kérdezd meg AO-t. Chipből pedig nem véletlen fejlesztenek egyre modernebbet. Persze tagadhatod hogy le vannak belőle maradva az oroszok, mert amúgy tök felesleges, csak ettől nem lesz igazad. De ha már itt tartunk sorold már kérlek az orosz ipar világpacon versenyképes termékeit. Ne nyesanyagot, hanem valami nagy hozzáadott értékű dolgot az elekronikai ipar, a gépgyár vagy repülőipar, autógyártás stb területéről.
Te a versenyképeset is kevered a csúcstechnikával. Versenyképes egy zsömle is lehet.

Egyébként meg, pl. az orosz fényévekkel előrébb jár 5 gen. vadász fejlesztéssel mint egész Európa többi országa, beleértve a pökhendi nyugati végét is.
Tessék, repülőipar, ilyet kértél, haditecnika is. Megnyugodsz?
Vagy vedd a Mi-26-ost, az ezer éves, azt mégis csak a bohóckodás megy az USA-ban hogy legyen egy hasonló teljesítményű gép.
Ki ezt, ki azt helyezi előtérbe, ebből kiragadni valamit azt bizonygatni hogy épp ő az übermencs, hát, mondjuk hogy erőltetett kissé. Csak hogy ne jellemezzem szebben.

Mellesleg Eu tagként lassan semmilyen "termékünk" sem lesz versenyképes a világpiacon, kivéve amit Kínában gyártat az eu. Ha és amennyiben valóban a versenyképességre gondoltál, ami így még durvább kapufa.