[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

nagyteso

Member
2019. június 6.
32
48
18
A flightradarra érdemes most pillantást vetni. Két tanker is a levegőben van. Az egyik a Észak nyugati Román határ környékén a másik meg Nagyvárad térségében. Kell a nafta a járőrgépeknek vagy mi a fene?
Ahogy a többiek is írták, napok óta ez megy, váltásban ott vannak a tankerek, tisztes távolságban a határtól. És nyilván a tökig felfegyverzett készenléti vadászpárok is folyamatosan keringenek, csak az nincs így az arcunkba tolva.
 

SpazzMaticus

Well-Known Member
2018. július 24.
117
579
93
Amelyik része a világnak kiveti,arra pont kakil.
Mit sajnáljon,megnyitotta volna az Orosz piacot,területet ny európa előtt,Vlagyivosztoktoktól Liszabonig,nem kellet,csak fanyalgott mindenki,pedig ebben volt ráció,egyszerűen csak lenézték őket,megalázták,nem vették komolyan,közben meg simán megpuccsolták Jnasukovicsot,szétküldték Ukrajnát,lopták a gázt,majd elkezdték írtani az ukrajnai oroszokat.
De a fejlett nyugatnak ez nem elég,hanem be kell venni Ukrajnát a natoba,és zelenszkij kijelenti,hogy atomfegyvert akar fejleszteni,oo ellen.
No,ebbe a klubba mit jókodjon?
Bocsánat nem birom tovább ezen már felröhögtem...
De jó leszek, inkább csendben figyelek tovább, mert napok óta linkelem innen az ilyen szövegeket. Egyszerűen fenomenálisak, már van egy kisebb rajongótáborotok...☺

Csak így tovább !
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 703
32 377
113
Az átlag katonának nem kell tudnia sem a fő célokat sem azt hogy hol hogy áll a helyzet azt kell tudnia mi az ő aktuális célja és velük mint egység/alegység mi a helyzet... (eleinte nekem sem tetszett de beláttam viszonylag hamar hogy ez így heyes.)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Van egy nem megerősített kép, de többen azt írják, hogy fals.
uz390qfp39k81.jpg
Nem túl zöld az a növényzet így februárhoz? Meg mintha színesek is lennének azok a valamik, esetleg lehet hogy valami régi kép ez egy hőlégballonversenyről.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Akkor nincs miről beszélni.
Mehetünk kb. a jód tabletákért.
Azért csak van annyi agya a vezérkaroknak, hogy azt mondja, inkább 100e halott ukrán mint 1milliárd földlakó a nukleáris télben

Szerintem nem lesz belőle atomháború. Taktikai nuki csattanhat (nem Ukrajna területén persze), mert Putyin célzott valami olyanra, amit még nem látott a világ.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs
W

Wilson

Guest
szerintem ez is csak annyit tud mint mi meg amennyit a kevés infóból elcsipeget.
ez szidta a tervezést a lelőt ejések miatt is tegnap nem? semmivel nem tud többet mint mi.
de ne értsd félre jó hogy hozol ilyet is csak én ezt pl nem tudom mérvadónak venni. továbbra is az elfoglalt területeket és a harcok helyeit veszem alapúl mert a veszteségekrő valósat még eggyik oldalról sem tudunk még csak tippelni sem.
Igen és igaza volt mert az első meglepetészerű támadás a hostomeli repülőtér ellen kudarcba fulladt ha eleve a megfelelő erővel támadtak volna mint ahogy a második támadásnál tették akkor már lehet az ukrán vezetés az oroszok fogja lenne és a háborút nagyon gyorsan befejezik az oroszok,.
Azért ők az internetre felkerült anyagok között sokat átszürnek és az orosz veszteséget az internetre feltöltött képek alapján sokkal jobban betudják azonosítani az orosz alakulatok szintjére lebontva.És ehhez rendelkeznek plusz információs forrással is...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and enzo

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Reméljük, bár az igazat megvallva ezzel az egész Ukrajna elleni támadással a világ elindult valami nagyon sötét szürreális valóság irányába. Én nem sok jót jósolok magunknak.

Én amiatt aggódok nagyon, ahogyan továbbra is küldik a fegyvereket Ukrajnába, sőt, egyre nagyobb mennyiségeket emlegetnek.
Meg amiatt, hogy olyan szinten "levágják" Oroszo.-ot a "Világ"-ról, hogy nem marad semmi vesztenivalójuk. Pár hónap alatt Oo.-ban is komoly ellátási gondok jönnek (kifogynak boltok-alkatrészek stb.), hogy nagyon radikális erő kerülhet hatalomra.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Bocsánat nem birom tovább ezen már felröhögtem...
De jó leszek, inkább csendben figyelek tovább, mert napok óta linkelem innen az ilyen szövegeket. Egyszerűen fenomenálisak, már van egy kisebb rajongótáborotok...☺

Csak így tovább !

Kisebb? Krva nagy "rajongótáborunk" van :) Egyébként pedig értékelhetnéd @papajoe tömör összefoglalóját az előzményeknek, mert pár mondatban elmondta, amiről semmit sem tudsz 2010 óta.
Hova linkelgeted amúgy?
A HVG-be?
Na, akkor elmondom, hogy néha szórakozásból belenézek a HVG komment szekcióba és sajnos azt látom, hogy ott még az 1 bites amőba szintjén sincsenek a kommentelők, még a 444 is üdülés hozzájuk képest.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 703
32 377
113
Igen és igaza volt mert az első meglepetészerű támadás a hostomeli repülőtér ellen kudarcba fulladt ha eleve a megfelelő erővel támadtak volna mint ahogy a második támadásnál tették akkor már lehet az ukrán vezetés az oroszok fogja lenne és a háborút nagyon gyorsan befejezik az oroszok,.
Azért ők az internetre felkerült anyagok között sokat átszürnek és az orosz veszteséget az internetre feltöltött képek alapján sokkal jobban betudják azonosítani az orosz alakulatok szintjére lebontva.És ehhez rendelkeznek plusz információs forrással is...
nem tudhatjuk hogy a reptér elleni támadásnak mi vólt a célja.
nemhiszem hogy ezt egy politikisváltással meg lehetett vólna oldani.nem is vólt cél szerintem az orosz lakta terüetek megszállása mindenkképp cél vólt ahogy a védhető vonal kialakítása is a késöbbiekben határ formályában ahogy a tengerről leválasztani az ukránokat.

a reptér elfoglalása szerintem azért kellett hogy a különlegesek beszivárokjanak kievbe. (bár jól jött vólna nekik az erősítés de az csak hab lett vólna a tortán azért indúlt látszólag késve...) és erőket kössön le meette zavart és pánikot keltsen.

de ezt nem fogjk megtudni soha (de valószínűlleg az én verzióm lessz tálalva.)

a többire meg azt látom haladnak mint kés a vajban hatalmas területeket elfoglalva. a városokat körülzárva nem belemenni és leragadni egy felörlő csatározásba...

egyszerűen hihtetlen tempót diktálnak késsz csoda hogy bírja a hadtáp...

komolyan nézd meg hogy más háborúkba mi vólt a 2.-3. napon ahhoz képest hol llnak az oroszok egy ellenük felkészült ukrajnávall szemben... (a csernobili területen is gyakorlatoztak napokkal korábban az ukránok és csapatokat telepítettek oda még ment is a forumon a beszéd hogy vajon minek???

egyesek aztmondják hogy 100 km nincs is messze.. igen a térképre nézve nincs de hogy nem kellett az orosznak 1.5 nap hogy megtegye igen is hatalmas teljesítmény...

hihetetlen a tempó amit diktálnak de komolyan én le vagyok döbbenve ezen a sebességen mert tényleg eszeveszettnek mondható háborús szemmel (persze civil szemmel más mert autoval békébe a forgalomba...)
 

KZoli83

Member
2022. február 20.
36
99
18
Na ez válaszod szépen rávilágít arra az arroganciára, amely szerint a Nyugat úgy képzeli, hogy ő a "Világ"
Akkor lapozd szépen vissza, mire írtam:
Azért gondolj bele nagyon más azt kamuzni, a világnak, hogy eszébe sincs inváziót indítani Ukrajna ellen, sőt azt mondta, hogy a 21.században elképzelhetetlen egy ilyen mértékű háború Európában,és most a harkovi lakosok több ezer molotovkoktéllal várják a várost elfoglalni készülő orosz hadsereget...

Semmi jelentősége,azt mond a mit akar,senkinek sem tartozik elszámolással,főleg nem a "világnak".;)


Nem véletlenül van nálam is idézőjelben, átvettem egy fogalmat, ahogy Wilson és utána Papajoe használta. Ha valami problémád van vele, náluk emelj panaszt
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 703
32 377
113
Én amiatt aggódok nagyon, ahogyan továbbra is küldik a fegyvereket Ukrajnába, sőt, egyre nagyobb mennyiségeket emlegetnek.
Meg amiatt, hogy olyan szinten "levágják" Oroszo.-ot a "Világ"-ról, hogy nem marad semmi vesztenivalójuk. Pár hónap alatt Oo.-ban is komoly ellátási gondok jönnek (kifogynak boltok-alkatrészek stb.), hogy nagyon radikális erő kerülhet hatalomra.
euba jönnek komoly ellátási gondok.
kiesnek az energiahordozók a gabona jelentős része a szállítási útvonalak vizi vasuti légi...stb...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 703
32 377
113
ezzel a tempóval 2 nap alatt keresztbe átmennének magyarországon egy akkora erővel mint a tervezett magyar hadsereg... több helyen is elvágnák az országot... egyszerűen nncs ami megállítsa őket... pedig nincsenek túlerőbe... csak súlyozva vannak.
 

nagyteso

Member
2019. június 6.
32
48
18
uz390qfp39k81.jpg

Itt jelöltem a számomra gyanús növényzetet
Nem hinném hogy a növényzetből bármire is következtethetünk, mondom ezt úgy, hogy az első karómat szerintem pont bioszból kaptam anno. Számos örökzöld kis fiszfasz bokor létezik.
Aztán próbáltam magamban belekötni az ejtőernyősök látványába - tényleg ilyen eloszlásban kellene hullaniuk? Na az a "szóráskép" már inkább gyanús, feltéve, hogy minden fehér pont ejtőernyőst jelent.
Más: 25-26-án Kijev nem volt még hótakaró alatt az biztos, innen nézve simán lehet hiteles a kép narratívája.
Habár a felvetéseid jók, megint csak oda lyukadok ki, hogy tudja a franc.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 414
6 898
113
Pár hónap alatt Oo.-ban is komoly ellátási gondok jönnek (kifogynak boltok-alkatrészek stb.), hogy nagyon radikális erő kerülhet hatalomra.
megrendeli iván azt az alkatrészt az aliexpressről
ipari méretben az alibabáról
ha a moszkvai merdzsó gyárról van szó hogy miből fizesse ki az anyavállalatnak az onnan beszállított főelemeket akkor meg talán csak találnak egy kínai közvetítő bankot
hacsak az európai unió végtelen bölcsességében a merdzsót is megszankciózná mert kijátsza a szentséges szankcióit, ha így leend akkor az a gyár tényleg leáll és az orosz kénytelen lesz japán autót venni vagy kínait vagy kóreait, az európai autóipar nagyobb dicsőségére