[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
Tényleg számodra is az a leglogikusabb, hogy civilekre dobálják a clustert? Akkor miért nem egyből taktikai atom?

Feltehetően, mivel a virágesős bevonulás, illetve az ukrán haderő megtörése nekifutásból nem jött be, változik a taktika. Most jöhet a civil lakosság megtörése, aminek a következtében borzalmas nagy emberveszteségek lesznek és esetleg a politikai vezetés is átgondolja meddig harcoljon még. Mondjuk a történelemben ez eddig nem jött be. Bombázó Harris is azt képzelte stratégiai városbombázással kiüti a németeket, de tévedett. Ehhez a taktikához jó az ukrán alapanyag, Kijev, Harkov, Odessza, Mariupol, stb., lehet bombázni, lőni bőven a városi célpontokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000 and theo

velizar

Member
2015. június 11.
38
41
18
kiváncsi vagyok, hogyan fogják elfogadtatni a külfölddel azokat (mert így kb csak belföldi használatra lesznek jók, semmi Aliexpress meg miegyéb). belföldre meg azért egy teljes külön infrastruktúrát kiépíteni szintén pénz és idő. hosszútávon lehet ez csak alternatíva.
annyira nem rossz ám függetlenedni ettől a két rablóbandától. a németek is ezért csinálták meg, már 6-8 éve sem tudtam ott visa/mc kártyával egy vidéki kis étteremben fizetni, vagy csak egy bizonyos értékhatár fölött.
mi is próbálkoztunk vele, még az azonnali fizetés előtti években, szóval van realitása még egy ekkora piacon is, mint a miénk. viszont az otp-t nem tudtuk befűzni, onnantól pedig nem volt értelme megcsinálni.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Jól szarul állnak az oroszok ha ezek itt pózolnak lazán jókedvűen. t-90ms t-72b3m Pantsir k-52 az ellenség kezén szu-34 meg szu-30sm gépek ub blokkokkal!!!
Pedig itt regényegeket írtak hogy ha az oroszok megindulnak pár nap alatt összeomlik az ukrán hadsereg erre ütősebb mint valaha .
El sem tudjátok képzelni mekkora sallert tudna a lengyel lenyomni az oroszoknak ! f-16 miden földi jóval ellátva (AGM-158) m1a2 meg leo-2-sekkel . Az ukriknak meg csak javelin stinger meg drón van .
Azért azt nem szabad elflejteni, hogy egyik oldal a civileket is sorozza erőszakkal, meg mindent bevet. A másik oldal meg a haderejének 1/5-vel proxyhábórú szerű háborút folytat.
Lengyelek tuti, hogy képesek lennének meglepetésekre, de ha a ruszki elkezdene 3-4millió gyalogossal rohamozni, ott nem lenne kérdés a 10. napon.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
én tudom, hogy hülyék az oroszok na de ennyire
-értékes, drága, (most már), veszélyes repidőt arra fecséreltek, hogy civileket bombázzanak, akiket, -binyonyíthatóan- kímélni próbálnak a háború eleje óta
-de ha minden mást kizárunk, nem lehetséges, hogy pilótahiba, vagy felderítés, vagy vészleoldás mert ukrán légvédelem még azért nem döglött

Tényleg számodra is az a leglogikusabb, hogy civilekre dobálják a clustert? Akkor miért nem egyből taktikai atom?
Figyelj, ha azokban a lerombolt házak lakókkal lettek volna tele akkor azzal lenne tele a nyugati sajtó és lenne már vagy 50 ezer civil halott hivatalosan..

Illetve már több kép, videó volt ahol látszik, hogy oviba, iskolába, játszótérre, lakótelepre telepítik a fegyvereket, ezért lőnek oda.

Örülni, egyetérteni nem kell vele, de annak az éremnek is van két oldala.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Feltehetően, mivel a virágesős bevonulás, illetve az ukrán haderő megtörése nekifutásból nem jött be, változik a taktika. Most jöhet a civil lakosság megtörése, aminek a következtében borzalmas nagy emberveszteségek lesznek és esetleg a politikai vezetés is átgondolja meddig harcoljon még. Mondjuk a történelemben ez eddig nem jött be. Bombázó Harris is azt képzelte stratégiai városbombázással kiüti a németeket, de tévedett. Ehhez a taktikához jó az ukrán alapanyag, Kijev, Harkov, Odessza, Mariupol, stb., lehet bombázni, lőni bőven a városi célpontokat.
kérdés ugyan az
tényleg ennyire hülyének nézik az oroszokat?

el kellene már szakadni a II. világháborús toposzoktól
Ott sem és azóta sem működik a civil lakosok megtörése katonai műveletekkel. Aki fanatikus az ott marad és harcol, aki nem az meg lelécel.

Bombzó harris megtörte a német civileket? Persze hogy nem, inkább elégette őket.
 
W

Wilson

Guest
én tudom, hogy hülyék az oroszok na de ennyire
-értékes, drága, (most már), veszélyes repidőt arra fecséreltek, hogy civileket bombázzanak, akiket, -binyonyíthatóan- kímélni próbálnak a háború eleje óta
-de ha minden mást kizárunk, nem lehetséges, hogy pilótahiba, vagy felderítés, vagy vészleoldás mert ukrán légvédelem még azért nem döglött

Tényleg számodra is az a leglogikusabb, hogy civilekre dobálják a clustert? Akkor miért nem egyből taktikai atom?
Számtalan alkalommal előfordult a közelmúltban is meg az amerikai légierővel is,.hogy tévedésből civil területeket bombáztak a meteorológiai tényezők is közrejátszhattak stb de a kazettás bomba mellett rakéták tüzérséggel is lőttek azokat a lakónegyedeket....
 
  • Tetszik
Reactions: theo

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 127
28 756
113
Pont ez a lényeg. Majd az orosz küldi a műtrágyát... eddig az egyik legnagyobb exportőr volt így is. A megtermelt gabonát meg majd orosz cégek exportálják, ezzel is függő helyzetbe tartva a gazdaságot. Abban meg biztos vagyok, hogy a Motor Szics, Yuzhmash meg egyéb értékes vállalatok koponyáit már menekítik ki a kínaiak, amerikaiak vagy törökök... Nekem egyre inkább úgy tűnik Ukrajna mint önálló állam megszűnik. Ha lesz is Ukrajna, az valami olyasmi lesz mint a mai Belarusz. Egy féldiktatúra, teljes függésben az oroszoktól, mely önmagában gyakorlatilag életképtelen.
Eddig mi volt? EU segély, IMF segély, amcsi segély, magyar kanyaró elleni vakcina, alsó hangon 10 millió ember lépett le az országból 2014 és 2022 között, a gyerekeiket eladják. Ezek a független, önálló állam ismérvei?
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Feltehetően, mivel a virágesős bevonulás, illetve az ukrán haderő megtörése nekifutásból nem jött be, változik a taktika. Most jöhet a civil lakosság megtörése, aminek a következtében borzalmas nagy emberveszteségek lesznek és esetleg a politikai vezetés is átgondolja meddig harcoljon még. Mondjuk a történelemben ez eddig nem jött be. Bombázó Harris is azt képzelte stratégiai városbombázással kiüti a németeket, de tévedett. Ehhez a taktikához jó az ukrán alapanyag, Kijev, Harkov, Odessza, Mariupol, stb., lehet bombázni, lőni bőven a városi célpontokat.
Az a legőrültebb az egészben, hogy eddig a legtöbbet szenvedett városok Harkov és Mariupol pont azok ahol a legtöbb orosz él.

Demilitarizálás és denacifikálás helyett tombol a decivilizálás és deruszifikálás, de bizonyára ezért nevezik speciálisnak ezt a műveletet.

A bomlott elméjű cárnak lehet így logikus, épelméjűek ezt nem érthetik.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Szerintem lassan ott fognak tartani, hogy nem lesz mindenen Z V vagy akármilyen jelzés, mert még a távolkeletről is idevezényelnek mindenkit, meg elővesznek minden rozsdás vasat még a múzumokból is.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
Nekem erről az orosz konvojról azért pár dolog eszembe jut, mint biztonságpolitika szakértő, hadászati elemző, stratéga és külügyi tanácsadó (rögtön azután lettem az, hogy a virulógus, járványügyi szakértő jogosultságom a múlt héten lejárt :D:D:D:D)

Szóval:
-ellenséges hadműveleti területen miért megy egy katonai konvoj olyan szorosan összezárva mint békeidőben a hátországban?
  • miért álldogál békésen?
  • Az az, miért nincs nagyon távolság a járművek között, hol a konvoj fedezete? Ha áll miért nem alakítanak ki védelmi állásokat?

Nekem ebből két dolog jön le:

- Az oroszok ennyire hülyék
-Nem tartanak ellenséges támadástól, se légi, se földi csapástól

És valljuk be őszintén, ha lenne ukrán hadsereg ami hatékony, már régen betámadta volna a konvojt és ezzel megsemmísíthette volna a Kijev ellen vonuló ellenséget, olyan csapást mérve az oroszokra, hogy a hadjáratuk (vagyis izé, a különleges műveletük) kudarcba fulladt volna!
Ha nincs is bevethető ukrán légierő, kaptak egy rakat páncéltörő eszközt, ha azzal nekik mennek és oldalba támadják őket vége is a háborúnak!

Azt a konvojt az oroszok elintézték saját maguk feltehetően. Borzalmas hosszú és napok óta ott toporog. A járművek üzemanyaga gyaníthatóan kifogyott, viszont utánpótlást nehezen tudnak így kapni, hogy elállják az utat. Bezárták saját magukat. Ami az oroszok alap hülyeségeit illet, ha idősebb generációba tartozót megkérdezel, aki megtapasztalta őket itt egykoron, ott lehet rávágja az illető, igen azok ilyen hülyék.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
694
2 748
93
Nekem erről az orosz konvojról azért pár dolog eszembe jut, mint biztonságpolitika szakértő, hadászati elemző, stratéga és külügyi tanácsadó (rögtön azután lettem az, hogy a virulógus, járványügyi szakértő jogosultságom a múlt héten lejárt :D:D:D:D)

Szóval:
-ellenséges hadműveleti területen miért megy egy katonai konvoj olyan szorosan összezárva mint békeidőben a hátországban?
  • miért álldogál békésen?
  • Az az, miért nincs nagyon távolság a járművek között, hol a konvoj fedezete? Ha áll miért nem alakítanak ki védelmi állásokat?

Nekem ebből két dolog jön le:

- Az oroszok ennyire hülyék
-Nem tartanak ellenséges támadástól, se légi, se földi csapástól

És valljuk be őszintén, ha lenne ukrán hadsereg ami hatékony, már régen betámadta volna a konvojt és ezzel megsemmísíthette volna a Kijev ellen vonuló ellenséget, olyan csapást mérve az oroszokra, hogy a hadjáratuk (vagyis izé, a különleges műveletük) kudarcba fulladt volna!
Ha nincs is bevethető ukrán légierő, kaptak egy rakat páncéltörő eszközt, ha azzal nekik mennek és oldalba támadják őket vége is a háborúnak!
Volt az ukriknak egy ellentámadásuk Makariv, Bucha, Hostomel felé. Ha jól érteleztem a süketeléseket, mellébeszéléseket, dezinformációkat és az időjárásjelentést, akkor bár a településeket elfoglalták (legalábbis időlegesen) de aztán elhalt a támadás (ha jól értettem, hostomeli repteret már nem sikerült elfoglalni.) Sztem ezért állt a menetoszlop.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://karpathir.com/2022/03/06/az...ejleszt-a-leallitott-csernobili-atomeromuben/
"AZ OROSZOK SZERINT UKRAJNA NUKLEÁRIS FEGYVERT FEJLESZT A LEÁLLÍTOTT CSERNOBILI ATOMERŐMŰBEN
Ukrajna közel áll egy plutóniumalapú nukleáris „piszkos bomba” elkészítéséhez, közölte az orosz média vasárnap egy meg nem nevezett forrásra hivatkozva, bár a forrás sem szolgált bizonyítékokkal.
A TASZSZ, a RIA és az Interfax hírügynökségek vasárnap idézték „egy illetékes oroszországi szerv képviselőjét”, aki szerint Ukrajna nukleáris fegyvereket fejleszt a 2000-ben leállított, lerombolt csernobili atomerőműben. Nem sokkal az invázió előtt Putyin egyik beszédében azt mondta, hogy Ukrajna szovjet tudásbázist használ fel, hogy saját atomfegyvert állítson elő, és ez egyenértékű az Oroszország elleni támadás előkészítésével, de állítását Putyin sem támasztotta alá bizonyítékokkal.
Az ukrán kormány azt állítja, hogy nem is tervez ilyen fegyvereket előállítani, mivel 1994-ben, a Szovjetunió felbomlását követően lemondott nukleáris fegyverzetéről."
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
elárulom a nagy titkot mit kell figyelni. amin orosz mri dobozt látsz nagyo látványos helyen úgy fordítva hogy fényképen lácódjon a csillak és a felirat az faeke :p
Van benne valami... Egy olyan csomag pont olyasmi, amit vagy magukkal visznek, vagy az első arra járó magáévá teszi egy háborús helyzetben. Szerintem legalábbis a háborúban a fegyveredre , kajádra biztosan odafigyelsz. :)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Eszerint a forrás szerint pedig az SZBU ölte meg, mert az oroszoknak kémkedett.


A letartóztatás során az SBU agyonlőtte az ukrán tárgyalódelegáció egyik tagját, Denisz Kirejevet. Őt hazaárulással gyanúsították.

Forrás : Magas rangú tárgyalópartnerek a hatalmi blokkban és politikai körökben

Közvetlen beszéd : "Ő már halott".

Részletek : Politikai körökben lévő beszélgetőpartnerek szerint a biztonsági szolgálatnak egyértelmű bizonyítékai voltak Kirejev árulására, többek között telefonbeszélgetések.

Egy másik forrásból származó közvetlen beszéd: "Ő egy ügynök volt. Maga is tudja, hogy miért ölik meg az ügynököket".

Részletek: Krieev február 28-án Gomelben részt vett az ukrán és orosz delegációk közötti tárgyalásokon. Hogy hogyan került az ukrán delegációba, és konkrétan mi volt a feladata, nem tudni.

Nyílt forrásokból ismert, hogy Kriejev bankár volt. 2010-2014 között az Oschadbank igazgatótanácsának első elnökhelyetteseként dolgozott, előtte pedig az Ukreximbank felügyelőbizottságának tagja volt.
Szép ország -és sokan ennek tapsolnak elvakult Orosz gyűlöletükben- ahol egy ismert politikust lelőnek mert gyanúsítják valamivel . Minket meg baszogatnak a hülyeséggel a bíróság meg a jogállamiság kapcsán ! A nyomorult a bíróságig se jutott el !