[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
ugye, ha nem csak ukrán oldalakat követnél, hanem objektív lennél.
Köszönöm szépen, hogy megosztottad velem ezt a linket, de ha egy kicsit figyelmesebben elovastad volna akkor láttad volna, hogy szó sincs benne arról,hogy az oroszok egy vizsgálóbizottság felállítását javasolták volna az eset kivizsgálására amelyben ott vannak az ő képviselői is.Arról van szó a cikkben, hogy idézem....

"Az orosz külügyminisztérium közölte, hogy megismétli kérését, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa hétfőn ülésezzen a Moszkva által a Kijev melletti Bucsa városában „ukrán katonák és radikálisok által elkövetett bűnügyi provokációk” miatt."

Magyarul, hogy üljön össze és az oroszok verzióját a történtekről vitassa meg.

Ami pedig ezt a kijelentésedet illeti....

"ugye, ha nem csak ukrán oldalakat követnél, hanem objektív lennél."

Egyrészt orosz oldalról csak úgy tudok híreket
(elég sokat) hozni ha követek jó pár orosz oldalt másrészt miért kéred szàmon rajtam az objektivitást amikor te sem vagy ebben a kérdésben objektív?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 904
113

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 283
13 990
113
DNR kozzetette a haboru kezdete ota ert vesztesegeit:

760 halott katona
180 halott civil
3550 sebesult katona
820 sebesult civil

photo_2022-04-01_16-16-01_1.jpg
Nem igazán tudom olvasni a cirill betut, de nem az van ott, hogy március (!!!) 25-ol március 31-ig?

---
Ez az orosz lakosságon múlik már. Ha ők háború ellenesek lesznek, akkor akár vissza is kaphatják az ukránok ezeket a területeket.
Jelenleg úgy néz ki a lakosság még háború párti. Nem tudom mennyit érzékelhet az orosz lakosság a katonai veszteségekből és a szankciókból. Vagy egyáltalán mennyire vannak tisztában a háború valós állásával. Az orosz médiában csak a propaganda maradt, legfeljebb VPN-nel érhetnek el valódi híreket.
Az orosz lakosság nem lesz háborúellenes, az orosz lakosság mindenképpe nyerni akar, mert az onbecsuletuk mulik azon.
Viszont paradox módon pont ez akár segíthet is az ukránoknak, mert ha az oroszok nem is válnak békepártiakká, de ha még sokáig elmarad az elvárt és szinte kotelezo gyózelem, keresni fogják a hibásokat, azaz a saját vezetésuk ellen fognak fordulni. Már lehet az orosz fórumokon kulonbozo kirohanásokat láni és Strelkov is elég látványosan duhong.
 
W

Wilson

Guest
Nem egy nemzetközi vizsgálóbizottság felállításat javasolják hanem azt , hogy az ő verziójukat vitassák meg...
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Köszönöm szépen, hogy megosztottad velem ezt a linket, de ha egy kicsit figyelmesebben elovastad volna akkor láttad volna, hogy szó sincs benne arról,hogy az oroszok egy vizsgálóbizottság felállítását javasolták volna az eset kivizsgálására amelyben ott vannak az ő képviselői is.Arról van szó a cikkben, hogy idézem....

"Az orosz külügyminisztérium közölte, hogy megismétli kérését, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa hétfőn ülésezzen a Moszkva által a Kijev melletti Bucsa városában „ukrán katonák és radikálisok által elkövetett bűnügyi provokációk” miatt."

Magyarul, hogy üljön össze és az oroszok verzióját a történtekről vitassa meg.

Ami pedig ezt a kijelentésedet illeti....

"ugye, ha nem csak ukrán oldalakat követnél, hanem objektív lennél."

Egyrészt orosz oldalról csak úgy tudok híreket
(elég sokat) hozni ha követek jó pár orosz oldalt másrészt miért kéred szàmon rajtam az objektivitást amikor te sem vagy ebben a kérdésben objektív?
"Magyarul, hogy üljön össze és az oroszok verzióját a történtekről vitassa meg."
Szóval tök fölösleges meghallgatni az oroszokat, "az ő verziójukat", mert hát "ott vannak a képek, nem lááátod"?

Egy vizsgálóbizottság felállítása nem javaslatra kéne, hogy történjen, hanem azonnal, mindentől függetlenül.
Vagy ha nem is, akkor azután, miután az oroszok jelezték, hogy szerintük valami nem stimmel. És ugye ezt jelezték.
Nemtudom, hogy mi a problémád ezzel...

Tudod, én legalább próbálok objektív lenni.
 
W

Wilson

Guest
Tényszerűen nem tudjuk mit javasolnak, mivel blokkolják az ülés összehívását.
Azt viszont tudjuk, hogy kezdeményezték az ülést a dologról, amit a másik oldal utasít el.
Beraktam az orosz oldalról a hírt tegnap minimum kétszer,azt akarták, hogy az ENSZ-ben azt orosz javaslatot vitassák, amely szerint ez megrendezett ukrán színjáték volt
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 524
20 462
113
Dehát szétrohadt, szétázott tetemek vannak a videón! Első látásra egyértelmű volt, hogy azok több hetesek. Ne tagadjuk már le a valóságot!
Hány több hetes hullát láttál már? A hullamerevség 48 óra múlva megszűnik, ezek közül pedig jónéhány még láthatóan a rigor mortis állapotában vannak. A több hetes, szétrohadt, szétázott tetem rohadtul nem így néz ki, hidd el nekem... De keress rá néhány fotót biztosan találsz, vagy nézz meg valami szakirodalmat...
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Ha mar kint vagy ebbol mi igaz?
Mert a kinaiak egyre jobban kezdenek beragni az Eu-s pojacakra, amit Kinanak felronak a zoldek azt a nemeteknek lehet?

Nem vagyok ott, csak azon a nyelvterületeken éltem 20 évet. Ebből fakadóan érdekel a politikájunk. A kérdésedre, Németország egy pincsi kutyus jelenleg, góliát hóna-alja alól ugat, de bőszen, és azt gondolja amit szabad Jupiternek az nekem is. Tegnap néztem egy űrhajózási és repülőgép tervező mérnök okfejtéseit (német nyelvű youtube) a LNG, rakétatechnológia stb tematikáról. Ő mindent szépen kiszámolt, és szó szerint hazugnak nevezi a kormányát. Hát, hogy mennyire tévedtem:) Nem 30+ hajó kell én alulszámoltam, 90 minimum :)
Jelenleg egyébként whisky kereskedelemben utazik, így közel a nyugdíj felé. Bárcsak Nekem is ez lenne az utolsó munkahelyen.
Ha valakit érdekel: (nem médiaként rakom be, hogy ne szemeteljek)
https://de.wikipedia.org/wiki/Horst_Lüning
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 267
113



Nekem most is az a meglátásom, hpgy olyan szabályosan elrendezettek ezek a holttestek. Azon kívül egy nagyforgalmú úton hogy nem ment át rajtuk jármű, hetekig kerülgették. Itt valami nem kerek!

Érdemes megnézni az épületek árnyékának irányát és a "testekét".
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 595
24 948
113
Ukrán fogságból hazatért orosz katonák, a legutóbbi fogolycsere keretében. Horror amit mesélnek. Kínzások, verések, egészségügyi ellátás megvonása, étel megvonása, lábon lövések, alvás megvonása. Rosszabbak mint a nácik. Ezeket az ukránokat szeritek páran itt a fórumon.






Mit érdemelnek az ukránok? A legrosszabbat!

Még az amerikaiak és a kurdok is sokkal jobban bántak az ISIS foglyokkal Szíriában.
Talán az elején írtam, hogy ezeket az ukránokat még a náci példaképeik is leköpnék.