[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 017
14 838
113
Állítólag francia spec ops kiképzők vagy ilyesmik vannak ott, őket akarták múltkor is kimenteni, de lehet orosz kitaláció... franciák szerint persze csak civilek, de elismerték hogy vannak ott francia állampolgárok, akikért aggódnak.
Vót ott francia barett us az egyik videóban.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 372
113
  • Tetszik
Reactions: phaidros and gacsat

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 984
5 428
113
Pontosan az ukrán Stugna-P úgy lett megalkotva, hogy hatékony helikopterek ellen is....
Alkalmas erre például a konkursz,kornet javelin stb is!Természetesen megvannak a korlátai de egy alacsony,közel vagy szemből érkező helikoptert le lehet ezekkel lőni!Azért egy manpadsal nagyobb távolságból,magasabban repülő helikoptert is le lehet lőni!Ami előnye hogy nem zavarható,kumulatív töltet ellen meg nem sok esélye van túlélésre!
 
W

Wilson

Guest
Vicces szöveg. Legalább kétszer félrelőtt az irányzó/lövegkezelő. Közvetlen közelről csak egy BTR/BMD-t lőtt ki. :D Aztán vágás és egy félrement tüzérségi csapást mutatnak, ami csak a földet lyuggatták meg. Ilyen lövészettel én nem büszkélkednék az ukránok helyében! :oops:
Valójában egy BTR-82-t és az orosz hadsereg egyik tankját....

My-Collages-1-1-768x432.jpg
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 620
113
azért lásd be, hogy nem túl életszerű, hogy egy 3 csillagost beküld az US MPolba...
Nem azt írtam, hogy elhiszem, csak azt kérdeztem, hogy tud-e erről valamit valaki. Önmagában az alaphír meglehetősen hihetetlen, de a franciák is küldtek oda mindenféle tiszteket (oké, nem tábornokot), meg a frász tudja, hogy ki van még ott. Ha ez kamu, hát kamu. Máshol nem találtam róla semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem azt írtam, hogy elhiszem, csak azt kérdeztem, hogy tud-e erről valamit valaki. Önmagában az alaphír meglehetősen hihetetlen, de a franciák is küldtek oda mindenféle tiszteket (oké, nem tábornokot), meg a frász tudja, hogy ki van még ott. Ha ez kamu, hát kamu. Máshol nem találtam róla semmit.
én sem. pedig ennek aztán biztos lenne vmi erősebb nyoma
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Alkalmas erre például a konkursz,kornet javelin stb is!Természetesen megvannak a korlátai de egy alacsony,közel vagy szemből érkező helikoptert le lehet ezekkel lőni!Azért egy manpadsal nagyobb távolságból,magasabban repülő helikoptert is le lehet lőni!Ami előnye hogy nem zavarható,kumulatív töltet ellen meg nem sok esélye van túlélésre!
Igen alkalmas a konkursz és a kornet is de a Stugna-P azért is alkalmasabb erre a Konkursnál és a kornetnél mert.....

"A lézeres rávezetésnél a irányzónak végig követni kell a célpontot a becsapódás pillanatáig, így ez veszélyes lehet számára: ha a rakétaindítást az ellenség észleli, akkor semlegesítheti az indítót és kezelőjét. Az ukrán fejlesztők ennek kiküszöbölésére távirányíthatóvá tették a rendszert: a kezelő akár 50 méteres távolságból, biztonságos helyről is célozhat és tüzelhet a rakétával, így legfeljebb az indító berendezést kockáztatja, az életét nem"

 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Igen alkalmas a konkursz és a kornet is de a Stugna-P azért is alkalmasabb erre a Konkursnál és a kornetnél mert.....

"A lézeres rávezetésnél a irányzónak végig követni kell a célpontot a becsapódás pillanatáig, így ez veszélyes lehet számára: ha a rakétaindítást az ellenség észleli, akkor semlegesítheti az indítót és kezelőjét. Az ukrán fejlesztők ennek kiküszöbölésére távirányíthatóvá tették a rendszert: a kezelő akár 50 méteres távolságból, biztonságos helyről is célozhat és tüzelhet a rakétával, így legfeljebb az indító berendezést kockáztatja, az életét nem"


Amúgy talán ez a legracionálisabb irányítási módja egy rakétának.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 296
113
Vót ott francia barett us az egyik videóban.
Nemzetkozi terroristak. Ukrajna is terroristakent bant a DNR-t segito kulfoldiekkel! Ugy kell ezekkel banni ahogy az ISIS-t segito kulfoldiekkel.
Nem tudom miert ilyen kedvesek az oroszok mindenkivel aki fogsagba esik, mikozben az orosz kiskatonakat akik megadjak magukat kinozzak, verik, megcsonkitjak, megsebesitik, kivegzik az ukranok. A franc se ejtene ukran fogjokat. Nincs ertelme.
 

paul64

Well-Known Member
2013. február 27.
281
1 342
93
Ezt nézzétek! Komoly ukri agitprop megy. Két hete láttam. Orosz forrásból, erre most hogy lehozták, megint változott a sztori, mint a fogoly katonáknál.

Mit vársz a magyar újságírástól? A TV2 híradóban két hete közölték, hogy Mariopolban "néhány napja fegyveres harcok vannak". 90 előtt csak az boldogult közülük aki együtt üvöltött a (keleti) farkasokkal. Most a nyugati farkasokkal kell. (Nagyon nyugati farkasokkal!)