[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 200
5 141
113
Érthetetlen.
Inkompetencia lenne, esetleg érdektelenség, vagy mi?

A Nagyoroszok rengeteg tapasztalattal rendelkeznek hasadóanyagokkal, erre ott ásnak, ahol 36 évvel korábban direkt földet terítettek balfogásuk gyümölcseire.
Ez radiológiai szempontból elképesztő baromság... Nem tudom ki mondta ezt de hogy fogalma sincs ezekről a dolgokról
 

paul64

Well-Known Member
2013. február 27.
281
1 342
93
Olvasva a fórumot pár dolog felvetődött bennem. A háború után mi lesz a helyzet? Adott egy csődben tántorgó Ukrajna, GDP- 40-50% kevesebb, nulla ipar, nulla közeli olaj és gáz terület. A fegyvereket nem ingyen kapták, azok kifizetése gyakorlatilag lehetetlen. Viszont marad egy nacionalista, erőszakos és vérig sértett nép, tele fegyverrel. Bárki komolyan gondolja, hogy EU és NATO tag lesz? Egyszerűen egy paraszt a sakktáblán, amelyik támadja a királynőt és királyt, ha kiütik akkor nagy dolog nem történik. Az usa gazdaságilag akarja megroppantani az oroszokat, belehajszolva őket egy nagymértékű fegyverkezési versenybe (ne feledjük az 1980-as évek végén egyszer már sikerült szétverni a Szovjetuniót), közben egy füst alatt kivégzi az EU gazdaságát, amely így megint rá lesz utalva a nagy tesó hiteleire. Kína kavarhat még egy nagyot, de az már a távol keleten teremt új helyzetet. Európa jövőjét szerintem senki se tudja előre, annyira sok a bizonytalan tényező, annyira sok az egymásnak feszülő érdek, ebből adódóan logikátlan lépés. Nem vagyok túl nyugodt.
Közben Argentína akarja a Falkland szigeteket, Kína Taiwant, a Britek Hongkong-ot, Észak-Korea Dél-Koreát, stb. Furcsán megbolondult a világ.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 021
113
Jól értem, hogy ezek most aztmondják, hogy amit az oroszok allitolag kilottek s300akat, azokat nem is kuldte el szlovákia? Most akkor átbaszták őket a szlovákok? :D sőt a lengyelekt is átbaszták a szlovákok?:D
Olvastad amit az ukránok írtak?
Nincs "de miért vitték". Nem volt mit vinni, azok a videók a 300asokrol a vonatokon csak slovák féknyúz

Rosszul ertetted. Azt irtak, hogy a szlovak S-300 nem ert el a harci rendeltetesi helyere, meg azelott kilottek, mielott aktivalva lett volna. A lengyelek altal esetlegesen kuldott tankokra is ez var. Valami ilyesmi van ott leirva, de nem allitom, hogy 100% ertem a szoveget.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
Aztan meg vigyorog... ha szetvernek a fejet vagy kapna par golyot ahogy o csinalna nem vigyorogna... Minek ejtenek meg foglyokat az oroszok nem tudom. Bevagnam a lanctalp ala, kolcson kenyer visszajar.
Amugy mi volt ma? Minden oldalon kilott ukran technika, szemet, elfoglalt poziciok, foglyok, halottak.

Nem tudhatod, mi volt videózás után...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 825
113
.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hangsúlyozta, hogy Ukrajna előnye az Oroszországgal folytatott tárgyalásokon attól függ, hogy az ukrán erők milyen katonai sikereket érnek el a Donyec-medencében, azon belül is Mariupolban, ellenkező esetben az orosz csapatok ismét megszállhatják Ukrajna már felszabadított területeit.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/242175/

Ismét légicsapást mértek az orosz erők vasárnap Dnyipro városára, ahol a támadásokban teljesen megsemmisült a repülőtér - közölte Valentin Reznyicsenko, a kelet-ukrajnai Dnyipropetrovszk megye kormányzója.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/242178/

A csecsen elnök közzétett egy videót, amelyben az ostrom egyik ukrán túlélője beszámol a külföldiek számáról az AzovStal-erődben bezárt harcosok soraiban.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/242180/
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Írod egy mondatra, hogy az oroszok nem tudják elfoglalni az ukrán tengerpartot. Nekem teljesen naív embernek leírnád, hogy miért is nem? Nem tudják blokád alá venni olyan formán hogy még egy egyszemélyes kenu sem tudja elhagyni az ukrán tengerpartot? A térkép alapján nekem egyáltalán nem úgy tűnik. Azok a tengerparti települések mind a tengerből élnek, ha el vannak zárva, elindul az elvándorlás.
Azért, amiért most kivonultak az elfoglalt területek harmadáról: nincs meg hozzá az erejük, felszerelésük, logisztikájuk, stb. Az orosz hadsereg gyenge ehhez ebben a formában.

A blokád pedig jog szerint törhető, lehetetlenné tenné a háború lezárását fegyverszünettel, mert az ukránoknak joguk lenne blokádot törni erővel és meg is tennék abban biztos lehetsz!
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 371
113
XcmvU0T.jpg
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 619
113
Skacok! Nagy Mátrix van vagyok...de...ugye volt itt Wilson kollégáról egy érdekes elmélet, hogy ő egy Wilson csoport...+Smith ügynök. Magyarul Kovács ügynök...jó ez olyan Bujtor-Kern-es :D de érdekes miért választotta Smith-t. A Mátrix 2-ben is már megsoxoszorozódott :D Itt a megoldás Bingó... "The Matrix has you Follow the white rabbit" :D Basszus nem vagyok egy hülyegyerek....heló.....FSZB!!!! Munkát keresek!!! Az az orosz ügynök még szabad aki volt a múltkor? Valami madár neve volt... héló...itthagynám jól fizető állásomat :( Áhh basznak rám) :(
Iszol te eleget? :D :D :D
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 213
9 343
113
Közben Argentína akarja a Falkland szigeteket, Kína Taiwant, a Britek Hongkong-ot, Észak-Korea Dél-Koreát, stb. Furcsán megbolondult a világ.
Van olyan erőben Anglia, hogy visszaverje az argentin haderőt a világ másik végén? Kína szerintem behúzza Taiwant. Hongkong marad ahol van. A 2 Korea ha egymásnak esik atomháborús kockázat.
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
384
2 529
93
Olvasva a fórumot pár dolog felvetődött bennem. A háború után mi lesz a helyzet? Adott egy csődben tántorgó Ukrajna, GDP- 40-50% kevesebb, nulla ipar, nulla közeli olaj és gáz terület. A fegyvereket nem ingyen kapták, azok kifizetése gyakorlatilag lehetetlen. Viszont marad egy nacionalista, erőszakos és vérig sértett nép, tele fegyverrel. Bárki komolyan gondolja, hogy EU és NATO tag lesz? Egyszerűen egy paraszt a sakktáblán, amelyik támadja a királynőt és királyt, ha kiütik akkor nagy dolog nem történik. Az usa gazdaságilag akarja megroppantani az oroszokat, belehajszolva őket egy nagymértékű fegyverkezési versenybe (ne feledjük az 1980-as évek végén egyszer már sikerült szétverni a Szovjetuniót), közben egy füst alatt kivégzi az EU gazdaságát, amely így megint rá lesz utalva a nagy tesó hiteleire. Kína kavarhat még egy nagyot, de az már a távol keleten teremt új helyzetet. Európa jövőjét szerintem senki se tudja előre, annyira sok a bizonytalan tényező, annyira sok az egymásnak feszülő érdek, ebből adódóan logikátlan lépés. Nem vagyok túl nyugodt.
Amig viszont az orosznál marad a föld,az ásványi kincsek önellátók addig megmarad az önrendelkezésük és csak idő kérdése megerősödnek megint.Az ukránok most örökre eljátszák az országuk.Nyugati társadalmat akarnak,nyugati világot??Megkapják.Benyujtják a számlát nincs ingyenebéd, és szolgák lesznek örökre.Bátrak de az orruk hegyéig látnak csak.Öngyilkos bátorság ez.Kozák módi.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
67238603_2334340733444607_9134497678757986304_n.jpg




Ezt amúgy teljesen nyilvánosan tv-kamerák elott is csinálják, azzal, hogy nem lehet tudni, melyik halott alá telepítettek az oroszok aknákat. Normálisan hirekben is lehet látni. Azért figyelmeztetik az evakuált lakosságot, hogy ne menyjenek haza, amig nincsenek felszedve az aknák. Volt állítolag eset, hogy egy férfit viszetérés után saját lakásában olt meg egy hutojébe telepítet akna.


Egy kazettás toltet becsapódási ponját akarja látni? :eek: Micsoda csakérto. :D :rolleyes:


Gyorsan valami hasonló hírt kellet kreálni. :p Amúgy pedig Ukrajna még mindig tele van S-300-okkal.


Azért egy 100 megatonnás robbanófejet az orosz kiskatona nem tudja ellopni ... :oops:
A harci rész üres diszpenzer tartálya és a hajtómű egymáshoz viszonyított helyzete azért elég releváns info ;)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113

Szlovákia vadászgépeket küldhet az ukránoknak​


A szlovák belügyminiszter beszélt erről.

Roman Mikulec kijelentette: szerinte a szlovák kormány akár vadászgépeket is küldhet az oroszok ellen harcoló ukrán csapatoknak. Úgy fogalmazott, a kérdés egyelőre nem időszerű, de előbb-utóbb mindenképp érdemes lesz beszélni a lehetőségekről.

Na ezeket jol megvettek. Vagy en nem tudom mi lelte oket. Ez a Csehszlovak resz odaadja mindenet, ami nekunk nem feltetlen baj...