[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 761
28 664
113
Nem tudom pontosan mi meg hogyan zajlott a topikban, mivel az elmúlt napokban annyira nem figyeltem, de íme itt a nyugger féle szokásos összefoglaló
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 550
113
Innen továbbították Vjacseszlav Volodin
Zelenszkij kijelentette, hogy Ukrajna kész megvitatni Oroszországgal a NATO-csatlakozás megtagadásának kérdését és a Krím státuszát, de csak akkor, ha az ellenségeskedés megszűnik, és az orosz csapatokat kivonják Ukrajna területéről.
Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy ezt lassan, kapkodás nélkül kell megtenni.


Felszólalt a törökországi tárgyalások előtt is, amikor katonaságunk Kijev közelében állomásozott. Oroszország csökkentette ezirányú tevékenységét, kivonta csapatait.
Utána Buchában volt egy színrevitel és egyéb provokációk.
Kijev megtagadta kötelezettségeit.
Ugyanezt a forgatókönyvet javasolják ma is.
Ennek oka nyilvánvaló. Időt akar nyerni, miközben a NATO-hoz fordul katonai segítségért.

Az ukrán hadsereg veszteségei már elérik a 23 367 főt.
Mariupol felszabadítása során tegnap 1464 ukrán katona adta meg magát, az azovsztáli üzem területén pedig további mintegy 2500-at zártak

le.Ha Zelenszkij Ukrajna állampolgáraira gondol, azonnal meg kell hoznia a következő döntéseket.

Első. Csapatok kivonása a Donyecki és Luganszki Népköztársaság területéről.
Második. Szerződéses alapon rögzíteni kell a Krím és Ukrajna nem blokk státuszának elismerésére vonatkozó kötelezettségeket, valamint az ország denacizálását és demilitarizálását.

Máshogy nem fog menni.

Különben mit tesz Putyin?
Megtámadja Ukrajnát?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 835
30 945
113
Nem tudom pontosan mi meg hogyan zajlott a topikban, mivel az elmúlt napokban annyira nem figyeltem, de íme itt a nyugger féle szokásos összefoglaló
Húsvét ott egy hét mulva lesz.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 696
9 612
113
Hát ez eléggé 60-as évek szintje...
Nem irányított rakéta, az sem pontos célzással, hanem csak szemre..
Gépágyú szintén...

Pedig elviekben van benne EOP torony....
"Ment a rakéta"- és közben látni a földről emelkedő füstcsíkot, ami vélhetően a légvédelmi rakéta indítás jele. Aztán utána kezdenek oda lövöldözni NIR-el és gépágyúval.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 767
113
Nekem kezd az a benyomásom kialakulni, hogy az oroszok NEM akarják hamar befejezni.

Amint az első értékelhető, ukránokat komoly tárgyalásra kényszerítő stratégiai eredményt el tudják érni, befejezik. ( Kelet ukrajnai ukrán fő erők bekerítése ) Náluk marad a Krím és a keleti elfoglalt területek, az adott pillanatban általuk kézben tartott tengerparti résszel és kész. Az ukránok meg hogy megmaradjanak egyáltalán, el fogják fogadni. Pontosabban kénytelenek lesznek, ha haderejük főbb magasabb egységei katlanban lesznek keleten.
 

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
646
2 878
93
Ukrajna egy "briliáns trükköt" használt a Moszkva cirkáló elpusztítására: Bayraktar TB2 Drònok voltak a csalik

 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 835
30 945
113
Hát ez eléggé 60-as évek szintje...
Nem irányított rakéta, az sem pontos célzással, hanem csak szemre..
Gépágyú szintén...

Pedig elviekben van benne EOP torony....
Van a kis karika a pöttyel a közepén, ami abban van az fog rábaszni ha tüzel, uh nem "csak úgy szemre" lövöldöz össze-vissza.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Te lehet, hogy ottmaradnál a kereszttűzben ilyen helyzetben, én simán lopok benzint és gumit egy otthagyott kocsiról, hogy kijussak.
Aha!
Te lehet, hogy ottmaradnál a kereszttűzben ilyen helyzetben, én simán lopok benzint és gumit egy otthagyott kocsiról, hogy kijussak.
Majd légyszíves mutasd meg, hogy kereszttűzben mennyire egyszerű alábakolni egy autot és leszedni mind a négy kereket! Meg az amúgy elég körülményesen leszívható üzemanyagot eltávolítani! Én ha úgy döntenék , hogy elmenekülök, akkor azt megtenném időben, ha defektem lenne és kereszttüzben vagyok mennék felnin. Ha pont olyan audim vagy VW-termekem van amire pont az a 4 hangsúlyozom 4 kerék kell akkor meg inkább futnék mint nekiáljak autó bakolni , de egy hasonló autóval 4 defektel is odébbmész 50/100 kilómétert ha nem számít semmi! Szerintem ezt itt most rajtad kívűl mindenki érzi, hogy sima fosztogatás! Pár hete irtam, hogy az ismerősömék Kijevből hozták ide a főnöke mercieit. Ők is a fosztogató ukránok miatt hoztak át amit lehetett.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 213
2 709
113
Amint az első értékelhető, ukránokat komoly tárgyalásra kényszerítő stratégiai eredményt el tudják érni, befejezik. ( Kelet ukrajnai ukrán fő erők bekerítése ) Náluk marad a Krím és a keleti elfoglalt területek, az adott pillanatban általuk kézben tartott tengerparti résszel és kész. Az ukránok meg hogy megmaradjanak egyáltalán, el fogják fogadni. Pontosabban kénytelenek lesznek, ha haderejük főbb magasabb egységei katlanban lesznek keleten.
Most nem azert, de az ukranok ezt a Krim meg DNR/LNR elengedest mar egyszer meg tudtak volna lepni. Akkor se leptek meg es szerintem most se fogjak, ha ugymond gyoztek Kijevnel. Az a narrativa, hogy a sima lakossag panceltorokkel visszaforditja az oroszokat. . . . ez szerintem addig megy pl.:
  • amig az ukran vezetes le nem cserelodik valamilyen modon.
  • elesik Kijev.
  • bevonulnak a NY-i erok is es talalkoznak valahol pl. valamilyen folyonal, ami egesz jo hatarvonal, az oroszokkal
  • stb.
 

Daneel

Well-Known Member
2021. február 10.
161
872
93
Van a kis karika a pöttyel a közepén, ami abban van az fog rábaszni ha tüzel, uh nem "csak úgy szemre" lövöldöz össze-vissza.
Pontosan tudom hogy mi az.
NP - tűzmegnyitás engedélyezve

Ha jól figyelsz akkor látszik, hogy rohadtul nem oda lő és nem működik ahogy kellene....
 
  • Vicces
Reactions: jimkirk

Daneel

Well-Known Member
2021. február 10.
161
872
93
"Ment a rakéta"- és közben látni a földről emelkedő füstcsíkot, ami vélhetően a légvédelmi rakéta indítás jele. Aztán utána kezdenek oda lövöldözni NIR-el és gépágyúval.
Igen, láttam.
De azt hogy hova megy a rakéta azt nagyon nem műszer alapján lövi be, hanem egy próba lövés után helyesbít...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 832
47 291
113
Amint az első értékelhető, ukránokat komoly tárgyalásra kényszerítő stratégiai eredményt el tudják érni, befejezik. ( Kelet ukrajnai ukrán fő erők bekerítése ) Náluk marad a Krím és a keleti elfoglalt területek, az adott pillanatban általuk kézben tartott tengerparti résszel és kész. Az ukránok meg hogy megmaradjanak egyáltalán, el fogják fogadni. Pontosabban kénytelenek lesznek, ha haderejük főbb magasabb egységei katlanban lesznek keleten.
Ebben a forgatókönyvben bízom, azzal a kis kiegészítéssel hogy Zelenszkijt és kormányát váltja egy kevésbé nacionalista maradék Ukrajna kormány, aki nem fogja basztatni a magyar kisebbséget, és aláírja hogy NO NATO, NO atom, No idegen katona a területükön, az EU felőlem mehet, majd 21231 év múlva mikor tudják azt teljesíteni VALÓBAN, amit elvárnak mondjuk a törököktől, szerbektől is!

Kb. ennyi!