[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
ÉS főleg mi lesz a háború után Ukrajnával? Ki fogja fizetni a számlát? Ki fogja életben tartani az országot? A minimum az, hogy területeket veszít, hogy egy sokkal kisebb és finanszírozhatóbb országot valahogy a víz felett tartsanak ameddig lehet.
Az már nem az ő gondjuk, elfoglalt területeket Oo.-hoz csatolják, maradék ukrajnának meg a nyakába szakad a lend-lease visszafizetése.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
ÉS főleg mi lesz a háború után Ukrajnával? Ki fogja fizetni a számlát? Ki fogja életben tartani az országot? A minimum az, hogy területeket veszít, hogy egy sokkal kisebb és finanszírozhatóbb országot valahogy a víz felett tartsanak ameddig lehet.
Lassan tényleg realitássá válhat ukrajna felosztása.. nyugati részről is.
Hiszen az egész újjáépítését még az Eu sem szívesen fizetné, Usa gazdi pressziója ide vagy oda...hiszen az Eu láthatta Afganisztánban, hogy az Usa hogy bánik a "szövetségeseivel" = hátrahagyja őket a szarban.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 588
17 765
113
Ennyit az orosz információról...

Az Azov-ezred parancsnok-helyettese, Szvjatoszlav Palamar elmondta , hogy ő és az ezred parancsnoksága a mariupoli Azovstal üzemben tartózkodott.

„Egy bizonyos művelet zajlik, amelynek részleteit nem közlöm. Köszönet az egész világnak, hála Ukrajnának. Viszlát – mondta Palamar.

Korábban Dmitrij Stesin orosz haditudósító kijelentette , hogy Palamar megadta magát.
A Kígyó-sziget védői visszaadták a posztumusz kitüntetéseiket? Esetleg Kijev Szelleme visszajár kísérteni? Ennyit az ukrán információról
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
B+ most lebuktam, így Beluga helyett ruszli lesz meg Stolichnaya... :confused::confused::confused:
De komolyra fordítva a szót, mivel már a sokadik kis b... vagy aki beszól, ezért leírom :
Anno a NATO ellen szavaztam, mert azt gondoltam semlegesnek kellene lennünk. Én csak és kizárólag Magyarország érdekeit nézem.
A Magyar Honvédségből azért távoztam, mert olyan szerződést ba..tak elém 10 év után, ami alapján már külföldi (NATO) misszióba is vezényelhettek volna, márpedig én honvédnek álltam be, NEM szolgálok idegent.
Az EU csatlakozást támogattam, mert alapvetően gazdasági szövetségnek indult az egész, látjuk mi lett belőle.
Mégis miért kellene támogatnom a hoholokat? Egy nagypofájú szar senkiházi népség, akik veszett kutyaként marnak bele még az őket etető kézbe is. Vannak ismerőseim Kárpátalján, ők azt mondják, hogy már a szovjet időkben is a hoholok gennyeskedtek mindenhol, azt meg Te is láthatod hogy mit műveltek az utóbbi időben kisebbségi vonalon.
Már megbocsáss, de kicsit nézz vissza az időben, a hoholokat a szovjetek tápolták fel, nagyjából minden ami ott ért valamit, az bizony a szovjet időkben épült, szovjet finanszírozással. Azovsztal, Morozov, Antonov, Juzmas, Szics, Ivcsenko, atomerőművek, soroljam még? Elképesztő méretű és értékű ipart örököltek, kapták mellé az olcsó energiát, de még így is sikerült szinte mindent tönkretenniük és végül egy kis külső segítséggel megpuccsolták a kormányukat, és elárulták a saját testvéreiket.
Ezeket kéne szeressem??? Miattuk szopjon egész Európa? Hát bocs, de én erre azt mondom, hogy egyék meg amit főztek, picsázzák csak meg őket a ruszkik minél jobban, minél kevesebb marad belőlük, annál jobb.
És a végére megjegyzeném, jót röhögtem itt mikor a napokban beszóltál valakinek, hogy friss a regisztrációja. A pár hónapos regeddel B+ :D :D :D
Beszarás... Mióta a HTKA létezik itt vagyunk páran (dudi, molni Mack stb... ) , de ilyet még mi sem ;)
"És a végére megjegyzeném, jót röhögtem itt mikor a napokban beszóltál valakinek, hogy friss a regisztrációja."
Ő kezdte a személyeskedést, én csak folytattam. :D Figyelj csak, leírom röviden: egyrészt magasról le van tojva, hogy te kit szolgáltál és kit nem, vagy kire-mire szavaztál. Kétségeim vannak afelől, hogy te és a brancsod tényleg Magyarország érdekeit nézitek e... Másrészt gátlástalanul, szinte a hazaárulás szintjén nyomjátok a ruszki propagandát, de szeretném felhívni a figyelmedet, szívni fogtok, méghozzá keményen. ;) Szóval felesleges tovább keménykedni, ezt bukni fogjátok valószínűleg (bizonyos szempontból már most buktátok). Putyin birodalmi vágyai és a Russzkij Mir a végéhez közelednek... Nyugi. ;):)
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 988
11 996
113
Az Azov-ezred parancsnok-helyettese, Szvjatoszlav Palamar elmondta , hogy ő és az ezred parancsnoksága a mariupoli Azovstal üzemben tartózkodott.

„Egy bizonyos művelet zajlik, amelynek részleteit nem közlöm. Köszönet az egész világnak, hála Ukrajnának. Viszlát – mondta Palamar.
most semmisiti meg a biolabort + savban oldja fel az USA, kanada, francia tabornokokat... :D
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Hol erölködtem? Az adott helyzetben tönkreverték oroszokat.Ennyi. Nem az első és nem a második eset. De az egyik legjobban dokumentált.
Jó-jó... tételezzük fel valóban megtörtént ez az állítólagos "tönkreverés".

Mi van a mérleg másik serpenyőjében ? Hopp, egy Azovstal.

Vajon melyik ér többet ?
20 BMP1 roncs, aminek a fele ukrán volt vagy Azovstal eleste ? :)
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 588
17 765
113
"És a végére megjegyzeném, jót röhögtem itt mikor a napokban beszóltál valakinek, hogy friss a regisztrációja."
Ő kezdte a személyeskedést, én csak folytattam. :D Figyelj csak, leírom röviden: egyrészt magasról le van tojva, hogy te kit szolgáltál és kit nem, vagy kire-mire szavaztál. Kétségeim vannak afelől, hogy te és a brancsod tényleg Magyarország érdekeit nézitek e... Másrészt gátlástalanul, szinte a hazaárulás szintjén nyomjátok a ruszki propagandát, de szeretném felhívni a figyelmedet, szívni fogtok, méghozzá keményen. ;) Szóval felesleges tovább keménykedni, ezt bukni fogjátok valószínűleg (bizonyos szempontból már most buktátok). Putyin birodalmi vágyai és a Russzkij Mir a végéhez közelednek... Nyugi. ;):)
Ezt a humorba lécci
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 709
13 925
113
"És a végére megjegyzeném, jót röhögtem itt mikor a napokban beszóltál valakinek, hogy friss a regisztrációja."
Ő kezdte a személyeskedést, én csak folytattam. :D Figyelj csak, leírom röviden: egyrészt magasról le van tojva, hogy te kit szolgáltál és kit nem, vagy kire-mire szavaztál. Kétségeim vannak afelől, hogy te és a brancsod tényleg Magyarország érdekeit nézitek e... Másrészt gátlástalanul, szinte a hazaárulás szintjén nyomjátok a ruszki propagandát, de szeretném felhívni a figyelmedet, szívni fogtok, méghozzá keményen. ;) Szóval felesleges tovább keménykedni, ezt bukni fogjátok valószínűleg (bizonyos szempontból már most buktátok). Putyin birodalmi vágyai és a Russzkij Mir a végéhez közelednek... Nyugi. ;):)

Mégha orosz propagandát is nyomnék, az miért hazaárulás? Hol ártanék vele a hazámnak?
Hazaárulást az uniós vezetés követ el.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 206
9 341
113
Lassan tényleg realitássá válhat ukrajna felosztása.. nyugati részről is.
Hiszen az egész újjáépítését még az Eu sem szívesen fizetné, Usa gazdi pressziója ide vagy oda...hiszen az Eu láthatta Afganisztánban, hogy az Usa hogy bánik a "szövetségeseivel" = hátrahagyja őket a szarban.
Erről van szó. Már régóta írom, hogy a leglogikusabb gazdasági lépés a felosztás lenne. Persze a csúcsra járatott szélsőséges ukrán "ki ha nem én" felfogásban nincs ennek helye. Inkább éheznek és fáznak majd.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://karpathir.com/2022/05/19/az...lfoglalt-mariupolba-hogy-lejarassak-ukrajnat/
"AZ OROSZOK “DÍSZBEMUTATÓT” KÉSZÍTENEK ELŐ ÉS “ÚJSÁGÍRÓ SZEMTANÚKAT” INVITÁLNAK AZ ELFOGLALT MARIUPOLBA, HOGY LEJÁRASSÁK UKRAJNÁT
Olekszandr Tkacsenko ukrán kulturális és információpolitikai miniszter óva intette a külföldi újságírókat attól, hogy részt vegyenek az Orosz Föderáció által a megszállt ukrán területeken szervezett sajtóbejárásokon. Erről május 19-én írt a Telegram oldalán.
“OROSZORSZÁG HAZUGSÁFAI ÉS DEZINFORMÁCIÓI HIHETETLEN MÉRETEKET ÖLTÖTTEK. MOST SAJTÓKÖRUTAT PRÓBÁLNAK SZERVEZNI A KÜLFÖLDI ÚJSÁGÍRÓKNAK A MEGSZÁLLT MARIUPOLBAN. AZ ELLENSÉG ELSŐDLEGES CÉLJA UKRAJNA HÁBORÚS SZEREPÉNEK HITELTELENÍTÉSE”– mondta. Elmondása szerint a külföldi médiának szánt speciális “dekorációkat” hoztak a városba: ukrán lőszertöredékeket gyűjtöttek, valamint “helyi szemtanúk” tömegét.
KÜLFÖLDRŐL ÉRKEZŐ ÚJSÁGÍRÓ KOLLÉGÁK SZÁMÁRA PEDIG SZERETNÉM HANGSÚLYOZNI, HOGY AZ ÁLLAMHATÁR VAGY DEMARKÁCIÓS VONAL ÁTLÉPÉSÉT, A MEGSZÁLLT TERÜLETEKEN VALÓ TARTÓZKODÁST ÉS BÁRMILYEN MÉDIATEVÉKENYSÉGET UKRAJNA TERÜLETÉN A TÖRVÉNYEK SZABÁLYOZZÁK. KÜLFÖLDI ÚJSÁGÍRÓK RÉSZVÉTELE BÁRMILYEN UKRAJNAI SAJTÓKÖRÚTBAN, IDEÉRTVE AZ AGRESSZOR ÁLTAL IDEIGLENESEN ELFOGLALT HELYEKET IS, CSAKIS UKRAJNA TÖRVÉNYEIVEL ÖSSZHANGBAN TÖRTÉNHET” - emelte ki.
A miniszter arra is felszólította a külföldi újságírókat, hogy ne erősítsék az orosz propagandagépezetet"



Az ukránok gyakorlatilag meg akarják tiltani a nemzetközi újságíróknak, hogy Mariupolba, de lényegében bármilyen oroszok által elfoglalt/ felszabadított területre menjenek.