[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
592
4 524
93
Baromsag, amiket irsz... Folyamatosan bohockodsz, bar eszed lenne hozza, hogy ne tedd... sok oroszfannal ellentetben, akik szamara az IQ valami liberalis metely....
"az IQ valami liberalis metely.... Magyar karakterkódolás beállításával kezdjük a Te IQ tesztedet! Az már 75, ha sikerül! Ezzel még nem mondtam semmit rólad ismeretlenül, ellenben te megtetted velem. Várjuk az első Magyar karakteres, témához illő hozzászólásod, hogy gratulálhassunk!
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Na végre érdekes videó krasznopollal
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 613
17 883
113
Jajj ezek a Flamandok, komolyan amit leművelsz ezzel kapcsolatban az már tragikomikus, világosan elmondták az ukrik, hogy 20% van szó nem hozzávetőleges adat, ilyet meg sem említettek.
És ez a "talán 22%" meg tényleg vicc kategória mert ha csak a 2%t nézem az is 12,000km2 jelent, az elmúlt 5 napban, így nem tudom milyen mozit nézel, dehogy valami sci-fi lehet az biztos.Úgyhogy ezt a hozzászólásodat is elrakom az év végi humorosba..
A gazdi parancsa nem engedi a tisztánlátást?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 205
113
a tények nem szoktak zavarni ?

de várj meddig szeretnél visszamenni a történelemben hogy ki ,kinek szállított fegyvert a részükről ?

gyenyiszovai ember adott-e valakinek szakócát ?

kijevi ruszból küldtek-e valakinek kardot ?

Vietnam esetén kijelentette-e a Szovjetunió,hogy nem fogja támogatni őket ?
Szíria .. itt hangosan felnevettem,mert államközi megegyezéseket firtatsz

Hafez al-Asszad ( a jelenlegi elnök apja) kötötte meg az ex.Szovjetunióval azt a szerződést,aminek kapcsán elkezdték a fegyverexportot,ennek alapján létesült hadikikötő Tartuszban,ezt hosszabbította meg Putyin további 50 évre,illetve elengedte a szír kormány államadósságának 70%-át,aminek folyamán új szerződések megkötésére nyilt lehetőségük fegyverimportra.

nem mondták azt az szovjetek/oroszok,hogy nem avatkoznak bele,de azt sem hogy nem küldenek fegyvert . ha nem érzed a kettő között a különbséget az nem az én problémám

és ha már képmutató baromságot emlegetsz ..

(nagyon jó és itt szerintem felemlegethető példa lehet Afganisztán,ahová a szovjet invázió idején az amerikaiak röhögve küldözgették a fegyvereket, .. aztán mikor fordult a kocka,és az oroszok kezdték el ellátni az afgánokat némi felszereléssel,akkor ez az addig röhögő száj hirtelen sírásra görbült,és a nagy napközis Amerika elkezdett panaszkodni a világ előtt,hogy bezzeg ezek a csúnya oroszok már megint .. !!! )

hát a kurva anyjukat azt,ezeknek a képmutató szarháziaknak .. nem baj eszik amit főztek,most olvastam épp a neten hogy drágul náluk is minden :D
Bocs,de te és az elvtársaid vagytok rettenetesen képmutatóak.Abszorut nem zavarnak benneteket sem a tények,sem most,sem az elmult időkben.
No,ennyi.Nem éred meg a billentyű kopást sem.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 613
17 883
113
Te már megint milyen gazdiról meg parancsról beszélsz?
És nézz már rá légy szíves pl egy orosz térképre az oroszok által megszállt ukrajnai területek nagyságával kappcsolatban, mielőtt a tisztánlátásról beszélsz..
Melyikre a februárira,vagy a jelenlegire? A hős ukrán hadsereg holnap kitűzi a Jekatyerinburgi városházára a kék-sárga rongyot?
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 531
20 654
113
Bocs,de te és az elvtársaid vagytok rettenetesen képmutatóak.Abszorut nem zavarnak benneteket sem a tények,sem most,sem az elmult időkben.
No,ennyi.Nem éred meg a billentyű kopást sem.
Oké, vegyük úgy, hogy a fegyverszállítás, kiképzés, szankciózgatás belefér a "nem harcolok" játékba. Azért a közvetlen felderítési adatok és célrávezetés (lásd: Moszkva) szerintem már picit a kapukat döngeti... Olyan, mintha a tűzérségi felderítő feltehetné a kezét, hogy "én nem játszom mert nem én lövök"... :D
Szerinted?
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 046
16 643
113
Keresésre minden hajó megfelelő. Megtalálja élete első és utolsó aknáját... :oops::D

De most komolyan :
Szerintem nem. A hajótest anyaga fontos, ezért más az aknakereső/mentesítő hajóknál. Mágneses aknák ellen védettek az AM-ok, a Shmelek tudtommal nem.
Nem alu ötvözet tudtommal, így hátrányból indul a mágneses aknákkal szemben.

Köszönöm a válaszokat.
Az az ötlet jutott eszembe, hogy esetleg a Duna szakaszán még most is a meder alján meglévő, II. Vh-s aknák keresésére és semlegesítésére lehetett volna őket használni.
A II Vh során az angolszászok több mintt 1300 db , 400 és 700 kg súlyú, tengeri kismélységű aknát dobtak a Dunába néhány hónap alatt, 1944-ben. Erejükre jellemző, hogy akár 50m távolságból is képesek voltak komoly sérülés, süllyedés okozására hajóknak.
Ezeket német és magyar aknakeresők, a Vh után oroszok magyarok - részben - összeszedték.
Telepítésük utáni 2 év alatt több 400 vizijárművet rongáltak meg , vagy süllyesztettek el ezek az aknák.

A mélyben pihenő aknák háború után még 6 évvel is okoztak tömegszerencsétlenséget, a Dömös gőzhajó elsüllyedésére gondolok.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 205
113
Oké, vegyük úgy, hogy a fegyverszállítás, kiképzés, szankciózgatás belefér a "nem harcolok" játékba. Azért a közvetlen felderítési adatok és célrávezetés (lásd: Moszkva) szerintem már picit a kapukat döngeti... Olyan, mintha a tűzérségi felderítő feltehetné a kezét, hogy "én nem játszom mert nem én lövök"... :D
Szerinted?
Koreai háborúban,69-70es arab-izraeli anyagháborúban,angolai háborúban,vietnámi háborúban,soroljam még?,közvetlenül részt vettek az oroszok (a Szu az Orosz Birodalom folytatása volt).Konkrét haditerveket dolgoztak ki,konkrét rakétákat inditottak,konkrét vadászgépeket vezettek harcba.
Szóval nemhogy felderitési infót és hadfelszerelést,hanem konkrét harcoló katonákat is adtak segitségnyújtásként az általuk protezsált félnek-miközben hivatalosan nem voltak harcoló fél.2014ben is kb 3 dd-nyi hivatásos orosz reguláris erő mentette meg a szakikat az összeomlástol,miközben hivatalosan Oo nem vett részt a hadműveletekben.
 
K

Kopi2000

Guest
"az IQ valami liberalis metely.... Magyar karakterkódolás beállításával kezdjük a Te IQ tesztedet! Az már 75, ha sikerül! Ezzel még nem mondtam semmit rólad ismeretlenül, ellenben te megtetted velem. Várjuk az első Magyar karakteres, témához illő hozzászólásod, hogy gratulálhassunk!
Nem mondod meg nekem, te orosz fan, hogy mikor, mit es hogyan irjak. Nem teged szolitottalak meg, hanem tanultabb tarsadat. Azert irok keveset, mert az orosz, anti EU hitbuzgokra nem pazarlom az idom, csak ha eroset irnak. Nem nezlek benneteket partnernak, ezert, ha nem venned eszre, igazabol nen is kommunikalok veletek. Egyszeruen nem erdekel a velemenyetek, a kliseitek ugyis tudom. Fogadd el, hogy szerintem nem vagytok a vitapartnereim, igy leszoktan a veletek valo vitarol... Nem vitatkozok olyanokkal mint ti...
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
592
4 524
93
Nem mondod meg nekem, te orosz fan, hogy mikor, mit es hogyan irjak. Nem teged szolitottalak meg, hanem tanultabb tarsadat. Azert irok keveset, mert az orosz, anti EU hitbuzgokra nem pazarlom az idom, csak ha eroset irnak. Nem nezlek benneteket partnernak, ezert, ha nem venned eszre, igazabol nen is kommunikalok veletek. Egyszeruen nem erdekel a velemenyetek, a kliseitek ugyis tudom. Fogadd el, hogy szerintem nem vagytok a vitapartnereim, igy leszoktan a veletek valo vitarol... Nem vitatkozok olyanokkal mint ti...
<75
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 531
20 654
113
2014ben is kb 3 dd-nyi hivatásos orosz reguláris erő mentette meg a szakikat az összeomlástol,miközben hivatalosan Oo nem vett részt a hadműveletekben.
Ezt tudod is bizonyítani vagy csak a szád ekkora? "Hivatásos orosz reguláris"? :D Láttad őket? :D (Az, hogy a kaprok szégyenükben a vereséget az oroszokra fogták nem játszik, nagyon bökte az oldalukat, hogy a bányászok 3:0-ra letarolták őket... :D )
és miért éppen 3 dd? :D 15000 orosz reguláris? :D Ne röhögtess, annyi Kijevig kergette volna az akkori ukrán nyulakat...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 059
87 990
113
Medvegyev begurult :)
“Sokan kérdezik, miért fogalmazok olyan erősen a telegram üzeneteimben. Hát azért mert utálom őket [az ukránokat]. Mind mocsok fattyú. Oroszország halálát akarják. És ameddig élek, mindent megteszek, hogy eltűnjenek.”
:hadonaszos::hadonaszos:
Hehe. Putyin után vsz ő jönne ... :D
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113
Nem mondod meg nekem, te orosz fan, hogy mikor, mit es hogyan irjak. Nem teged szolitottalak meg, hanem tanultabb tarsadat. Azert irok keveset, mert az orosz, anti EU hitbuzgokra nem pazarlom az idom, csak ha eroset irnak. Nem nezlek benneteket partnernak, ezert, ha nem venned eszre, igazabol nen is kommunikalok veletek. Egyszeruen nem erdekel a velemenyetek, a kliseitek ugyis tudom. Fogadd el, hogy szerintem nem vagytok a vitapartnereim, igy leszoktan a veletek valo vitarol... Nem vitatkozok olyanokkal mint ti...
Magyar létedre legalább ékezettel írhatnál.Olvashatatlan az írásod.Nehezedre esik kopi,sok volt a bor meg a nyugtató?