[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 063
87 997
113
Tenyleg borzaszto. Akiknek sok penzuk volt vagy az elejen nagyon esznel voltak azok elhagytak Ukrajnat. Maradtak a szegenyek, also kozeposztaly… es ugy tunik ok bosegesen fizetnek az eletukkel amig az USA babozik Zelenszkijvel.
Ami a legborzasztobb, hogy nagyjabol a semmiert halnak meg. Kibaszottul nem a hazajukert es mire ennek vege semmi nem marad nekik, sokuknak meg az elete se.
Emlékeztek még feb24 előttre? Amikor a kisgépek csak úgy repkedtek ki Ukrajnából mindenfelé? :)
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
a szankciók a következő háborút lennének hivatottak meggátolni ugye, a szankció nem csodafegyver.
Ukrajnának a mostani szankciók semmit nem fognak segiteni.

2024 -ben lehet majd talán a maga teljességében látni, hogy mit lehet vele elérni-
Az is lehet hogy semmit, de valószinű fájnak azok a szankciók, mert Putyin meg a miniszterei néha hőbörögnek miatt.

A meki az csak szimbolum, fontosabb, hogy nem kapnak nyugati technológiát.
Valószinű kinatól sem fognak kapni nyugati technológiát.

Az oroszok úsznak a pénzben, az importjuk összeomlott, de pénzük bőven van.
marhaságokat irkáltok, meg egymást hergelitek hogy milyen hülye a nyugat.
Az oroszok lendlease nélkül semmit nem értek volna el. Minden második bakancs, teherautó, az egész vasút lendlease volt.

most nem kapnak nyugati technológiát.

Kina és oroszország nem olyan nagy barátok.
Miert kellene hogy segitsen Kina az Orosznak ?ű

Nem tudnak elektronikai alkatrészeket gyártani,optikát, semmit. Alacsony szinten persze igen.
Meglátjuk mire lesz elég.
A dolog egyszerű. Anno az Ákosban is bevált. Egy harmadik félen keresztül mennek majd az üzletek szép csendben és mindenki boldog lesz. Ennyi. Nincs olyan szankció ahol nincs kiskapu
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Guardian 2021.12.23.: Putyin úgy viselkedik, mint aki kifogyott az időből.

Washington Examiner 2022.03.02.: Putyin kifutott az időből.

New Statesman 2022.03.03.: Putyin kifut a lehetőségekből.

Science Business 2022.03.07. : Az orosz laborok kifogytak a berendezésekből. A szankciók elkezdték éreztetni hatásukat.

Spectator 2022.03.23.: Putyin kimerült hadserege kifogy az időből.

Reuters 2022.03.25.: A Pentagon szerint az oroszoknak elfogytak a precíziós tölteteik.

Sach Khabrain 2022.03.25.: Az oroszoknak elfogyóban van a muníciójuk.

Russia Matters 2022.03.28.: Az orosz hadseregnek elfogyott volna a katonája?

Newsmax 2022.03.29.: Az oroszok kifogyhatnak a rakétákból.

IranIntl 2022.04.03.: Az oroszok kifogynak a Kh-55 cirkáló rakétákból, amivel Kína és Irán rendelkeznek.

Mirros 2022.04.04. Putyin kifogy a rakétákból és tankokból, mert azokat Ukrajnában gyártják.

Sydney Morning Herald 2022.04.08.: Az orosz milliárdosok kifogynak a búvóhelyekből, ahová átvihetnék vagyonukat.

Spectator 2022.04.09.: Az orosz hadsereg kifogy a lehetőségekből.

Trustnodes 2022.04.26.: Oroszországnak elfogyott volna a pénze?

Sun 2022.05.05.: Az Egyesült Királyság hadseregének főnöke kifejtette egy TV műsorban, hogy Putyinnak elfogyott a rakétája, miközben kétségbeesetten próbálja Ukrajnát legyőzni.

News.au 2022.05.06.: Az Egyesült Királyság szerint Vladimir Putyin küszködik, mert kifogynak a rakétái.

Mirror 2022.05.06.: Az Egyesült Királyság főparancsnoka szerint Putyin óriási nyomás alatt áll, mert kifogyhatnak a rakétái.

USSANews 2022.05.06.: Kellemetlen, de Oroszország most fogy ki a rakétáiból.

Daily Mail 2022.05.06.: Putyin kifogy a rakétákból, miközben küszködik, hogy csapatait ellássa utánpótlással. Tábornokai egymást vádolják a katasztrofális megszállás miatt, mert félnek a tisztogatástól.

Daily Trust 2022.05.09.: Oroszország kifogy a fegyverekből, Ukrajna legyőzheti – állítja az Egyesült Királyság minisztere.

Daily Star 2022.05.09.: Putyin kifogy a bombákból és válogatás nélkül támad civil célpontokat – állítja az UK.

New Voice of Ukraine 2022.05.09.: Az UK Védelmi Minisztériuma szerint Oroszország kifogy a pontosan vezérelhető munícióiból és küszködhet, hogy felújítsa raktári készletét.

Bloomberg 2022.05.10.: Putyin kifogyott az ötletekből, mit lehetne még tenni.

Economist 2022.05.16.: Az orosz ukrajnai inváziójából kifogy a lendület.

Jerusalem Post 2022.05.16.: Oroszországnak elfogynak a rakétái?

Raw Story 2022.05.16.: Oroszországnak elfogyott az emberanyaga, és Putyinnak újra csökkenteni kell háborús céljait.

Moscow Times 2022.05.17.: Oroszországnak elfogytak a rakétái?

Atlantic Council 2022.05.17.: Az ukrajnai vereség elkerülésére Vlagyimir Putyinnak elfogytak a lehetőségei.

CVVNews 2022.05.17.: Putyinnak elfogynak a katonái és a 10 éve visszavonul „nagyapák hadseregére” fanyalodik.

Express 2022.05.21.: A sebzett Oroszország kifogy a fegyverekből és a szégyenletes háború vége fenyegeti.

Mirror 2022.05.21.: Vlagyimir Putyin kifogy az időből, viselkedése megváltozott – állítja egy szakértő.

Lucorg 2022.05.22.: Vlagyimir Putyinnak kifogynak a lehetőségei annak érdekében, hogy elkerülje az ukrán vereséget.

Global News 2022.05.24.: A 3 hónapos háborúban Oroszországnak kifogynak az ötletei. Ukrajna győzhet?

Forbes 2022.05.25.: Az orosz hadseregnek elfogynak a tankjai az ukrán háborúban. Bizonyíték erre a 60 éves T62-ek bevetése.

Telegraph 2022.05.27.: Vlagyimir Putyin csapatai kifogynak a tankokból.

Mirror 2022.05.31.: Pontosan lehet tudni, hogy Putyin csapatai mikor fogynak ki a munícióból – állítja szakértő.

Reuters 2022.06.2.: A német gazdasági miniszter szerit Oroszország kifogy az időből.
Aranyat érnek az ilyen gyűjtemények. Ilyenkor látszik tisztán, hogy hogyan vannak legeltetve a marhák.

Robur said:
Kijött az első orosz laptop. 10 éves processzorral.:):):) Még jó, hogy a szankciók nem működnek.

Sg.hu - 10 éves processzorra épül az első orosz laptop

10 éves processzorra épül az első orosz laptop
sg.hu

Lásd fentebb. Egyesek képesek elhinni az olyan marhaságokat, hogy majd Oo. -ban nem lehet laptopot venni, csak 10 éves cuccokat. Ugyanúgy lesz minden, mit eddig.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 063
87 997
113
Khm. Bár alapvetően Yoda nálam ignore-on van, de a kolumbiai katonákról mondanék pár szót, tekintve hogy 18 hónapot töltöttem el egy kolumbiai zászlóaljjal egy bázison, meg sokat voltam velük kapcsolatban, pár dolgot azért itt leírnék, mert sztem nagyon nem vagy képben.

Az átlag kolumbiai katona kb 160 cm magas és felerészben indián. A nagyjuk elképesztő szegénységből jön, nem ritka a 10 feletti gyerek. Bevonulnak, aztán kiképzést követően mennek a dzsungelbe. Aki aláírja a 25 évet, az 10 év után házat kap, 25 év után nyugdíj. Amikor kint voltam, akkor 400 dodót keresett egy soros havonta.

Cserében végtelen harc a kokainbárók, a gerillák, a bűnözők és a terroristák ellen. Akikkel lehúztam szolgálatot kb 1 éven, meg utána 6 hónapon át, azok közül az egyik Lancero volt, valami ranger csapat. Mutatta a hasát, ejtőernyővel dobták le a kokain ültetvényre és a zsoldosok már a levegőben megsorozták.

A másik SF alakulatban volt, 156 cm magasan, 17 testvére volt, aból 11 lány még otthon, az egész zsoldját hazaadta a szüleinek. Az ő élete a kiképzést követő pár ( egyidős volt velem, 7. évet volt akkor már a seregben) évben úgy nézett ki, hogy 1 hónap dzsungel és 3 hónap hátország. Mutogatta a sebeit, volt hogy mentek a dzsungelben, aztán repeszgránátot basztak közéjük, ő megúszta. Kitüntetésként válogatták be békefenntartónak.

Akit kivittek békefenntartónak, az mind ölt már, és kiemelt jutalomként volt ott 1 évig. A 400 dodós hazai fizetés mellett kaptak még 400 dodót. Elképesztő fegyelem volt kint, megbecsülték magukat. De a történetek amit elmondtak, azok alapján kb ha azt mondták hogy ölsz, akkor öltek, nem volt kegyelem egyik oldalról sem.

Olyan szinten szarják le az ellenség életét, amire szavak nincsenek. Egyszerű, félig irástudatlan fél indián-fél latino katonák. És ott ők a dzsungelben gyalogosan járőröznek, meg kézifegyverekkel harcolnak.

Ezeket a "kokainos babazsúr" meg "bohóckodás" szavakat lehet elfelejteni. Rengeteg sebesülttel, sok veszteséggel, rengeteg dzsungelszolgálattal jár egy kolumbiai veterán 25 éves szolgálata.

Ezt csak azért irtam, mert nagyon degradálóan írtál egy alapvetően rohadt kemény bandáról.

Amúgy sztem az ukrán meg a ruszki oldal is az, de ne fitymáljunk már másokat, akik nem 3 hónapja harcolnak a saját országukon belül, hanem már évtizedek óta.
Ilyen is van. Mint mindenhol, főleg a külföldi missziókban szolgálóknál. De basszus, Kolumbiában végigmenni az országon úgy, hogy ne kellene őket IS megkenni egy Mission Impossible. Minden szarért.
Ha a többség jön, nem a kisebbség akikről írsz, az bizti, hogy Ukrajnában megtalálják a "számításukat". Amolyan kubai katonák Angolában szaga lesz ennek az egésznek. Ukrajna viszont nem dzsungel. Olyan tüzérségi csapást kapnak a fejükre, amilyet akkor látnak majd először és utoljára. Főleg, mire Ukrajnába érnek, még szarabb lesz a helyzet.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Aranyat érnek az ilyen gyűjtemények. Ilyenkor látszik tisztán, hogy hogyan vannak legeltetve a marhák.



Lásd fentebb. Egyesek képesek elhinni az olyan marhaságokat, hogy majd Oo. -ban nem lehet laptopot venni, csak 10 éves cuccokat. Ugyanúgy lesz minden, mit eddig.
Angolul, akit esetleg érdekel az első látványos orosz kivonulás után, hányan tartották be az ígéretüket (nyugati márkacégek). Mainstream vs valóság.
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
5-öd annyiba kerül:) Igaz 40% többet fogyaszt. De többnyire működik. Gyártják, és majd most felpörög. Kár ezen lovagolni.
Sokkal fontosabb, hogy titanium hiányban ki fog gyártani repülőgépeket egyáltalán...
Halkan ugyan, de már hallani a sikolyokat a Boing és Airbustól. Ideig óráig tudják csak állami vénán tartani őket (covid), most meg pár hónap múlva titanium hiány. Csúnya orosz 45%-át tartja a titaniumnak a markában, a teljes világ tekintetében.
Tudod ez pont egy olyan tétel, ami az orosznak nem fáj, de a nyugatnak igen. Nem biztos hogy mi állunk a fas..... jó végén.

Tényleg röhej amit művelsz, légzsák, és hány ezer féle kell? Tudod Kína. Csak autógyártóból van 50-100.

Nem vonul sehová, márkaüzleteket zár be ahogyan a Samsung is... Ja mégsem a samsung üzletek a plázákban újra nyitva vannak :)

Ezeket Te komolyan gondolod? Hány orosznak van 500 milliós jachtja? (1). Ehhez képest van kb. 100-150 orosz tulajdonú nagyobb méretű yacht világszerte, és a nyugati haladó civilizációnak meg kb. 10.000 db világszerte. Silicon Valley vállalkozók mond valamit? Ott minden sarki fűszeresnek legalább egy van. Az emirátusokban meg fogyóeszköznek számít, és porosodnak és rohadnak a napon a lambókkal együtt. De nem kell ennyire messzire menni, parkolj le Monte Carlóban néhány napra a kikötőnél, és nézd a forgalmat.

Hány nyugati márkát tudsz felsorolni amiben nincs orosz alapanyag vagy energia szükséglet készítéskor? Ha Pakisztánban vagy Kínában vagy Indiában készül akkor is kell hozzá, hiába a Nike logó.

Én sem ismerem őket nem ott élek, nézz meg a youtubon a "szankció sújtotta orosz plázáknak" a bemutató videóit, találsz több száz márkanevet amit mi nem ismerünk (hogy őszinte legyek elolvasni sem voltam képes), de a mindennapjaik része.
Működik ? Az armata parádén rohadt le, Putyin szeme láttára.

Oroszország egy nagy benzinkút, vagyis energia forrás.abból bazi nagy, soha nem vitattam. de csak az.
Nincs egy olyan orosz termék amit használna bárki itt közületek, benzinen kivül.
(rakéte porszivó, orosz óra, lada, igazi műremekek voltak... )

Persze az energia az nagyon fontos, főleg nekünk.
Orosz energia szinte mindenben van Európában.
De csak az az.
de egyébként nincs egy nyomorult brandjuk ami menő lenne külföldön és nem molekula.
Az igaz, hogy a periodusos rendszer megvan az orosznak. de csak az.
Szóval egy benzinkút meg egy bánya. Abból nagyon nagyon fontos.
10%a a világpiacnak oroszország energiában.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hőbörögtök, irkálgattok és most gondolkodjatok el, mennyi olasz márkát ismertek.
Aztán irtajok mellé oroszt. Olaszország 60-80 milliós.
Orosz 150 milliós.
Egyébként segitek, mert a Zvezda egész jó maketteket gyárt, ha tudod mi az.
Szóval mégis van egy civil cucc amit itt is lehet kapni.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tudnak repülőt gyártani az oroszok ?
Az amik a 6. generációsat tervezik, az 5. gen már repül, rendszerben van.

Az oroszoknál a szu-57 elég erősen max 4.5 generációs. abból is repül talán kettő.
Tudom tudom, nagyon szuper a su 67-es, már makettben gyártják is, iszonyú jól néz ki csak hát nincs kész.
meg nem is lesz soha.

már haditechnikában is lemaradtak, elég erősen.

Orosz civil repülőgép gyártás szinte nem is létezik.
Az aeroflot sem orosz géppel repül, az megvan ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
szóval 3 hónapja ostromolnak egy sikságot, ami szomszédos velük, aminek egy tehetségtelen humorista a vezetője.
1000 km széles fronton támadják, és bárhol támadhatnak, az orosznál a támadás előnye.
főleg baráti lakosság van amerre mennek és ezt is csak úgy tudják bevenni, hogy földig rombolják előtte a megszállni kivánt területet.

A legjobb, amit az oroszok mondanak vicc, hogy azé mennek lassan előre,mert kegyesek a civilekkel.
És erre készülnek 8 éve.
Tapsvihar nekik.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 739
32 438
113
Akkor most hogy is van?

"Érdekes megjegyezni az ombudsman néhány megjegyzését:

"Ijesztő dolgokról beszéltem, hogy meghozzam azokat a döntéseket, amelyekre Ukrajnának szüksége van."

„Talán túlzásba estem. De megpróbáltam elérni azt a célt, hogy meggyőzzem a világot, hogy biztosítsanak fegyvereket és gyakoroljanak nyomást Oroszországra.”

„Amikor az olasz parlamentben a Nemzetközi Ügyek Bizottságában beszéltem, akkora fáradtságot hallottam és láttam Ukrajnával kapcsolatban, tudod? Szörnyű dolgokról beszéltem, hogy valahogy rákényszerítsem őket olyan döntések meghozatalára, amelyekre Ukrajnának és az ukrán népnek szüksége van.”

 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
(...)
marhaságokat irkáltok, meg egymást hergelitek hogy milyen hülye a nyugat.
Az oroszok lendlease nélkül semmit nem értek volna el. Minden második bakancs, teherautó, az egész vasút lendlease volt.

most nem kapnak nyugati technológiát.

Kina és oroszország nem olyan nagy barátok.
Miert kellene hogy segitsen Kina az Orosznak ?ű
(...)
Miért csinálod ezt, de komolyan?
Mi volt a marhaság, mivel hergeltem, hol írtam, hogy hülye a nyugat? Hol?

Nem értem hogy jön a lendlease ahhoz amit írtam, meg zavaros az egész.

Nem említettem Kínát, sem, hogy segítenie kellene Oroszországnak.

Áruld már el, hogy mire válaszoltál? Trollkodsz vagy mi a célod? Igyekszem hozzászólni emberi módon, és legtöbbször megjelenik egy ilyen válasz, ami nem kapcsolódik sehogyan, csak belémköt. Tehát miért csinálod?
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and paul64

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Khm. Bár alapvetően Yoda nálam ignore-on van, de a kolumbiai katonákról mondanék pár szót, tekintve hogy 18 hónapot töltöttem el egy kolumbiai zászlóaljjal egy bázison, meg sokat voltam velük kapcsolatban, pár dolgot azért itt leírnék, mert sztem nagyon nem vagy képben.

Az átlag kolumbiai katona kb 160 cm magas és felerészben indián. A nagyjuk elképesztő szegénységből jön, nem ritka a 10 feletti gyerek. Bevonulnak, aztán kiképzést követően mennek a dzsungelbe. Aki aláírja a 25 évet, az 10 év után házat kap, 25 év után nyugdíj. Amikor kint voltam, akkor 400 dodót keresett egy soros havonta.

Cserében végtelen harc a kokainbárók, a gerillák, a bűnözők és a terroristák ellen. Akikkel lehúztam szolgálatot kb 1 éven, meg utána 6 hónapon át, azok közül az egyik Lancero volt, valami ranger csapat. Mutatta a hasát, ejtőernyővel dobták le a kokain ültetvényre és a zsoldosok már a levegőben megsorozták.

A másik SF alakulatban volt, 156 cm magasan, 17 testvére volt, aból 11 lány még otthon, az egész zsoldját hazaadta a szüleinek. Az ő élete a kiképzést követő pár ( egyidős volt velem, 7. évet volt akkor már a seregben) évben úgy nézett ki, hogy 1 hónap dzsungel és 3 hónap hátország. Mutogatta a sebeit, volt hogy mentek a dzsungelben, aztán repeszgránátot basztak közéjük, ő megúszta. Kitüntetésként válogatták be békefenntartónak.

Akit kivittek békefenntartónak, az mind ölt már, és kiemelt jutalomként volt ott 1 évig. A 400 dodós hazai fizetés mellett kaptak még 400 dodót. Elképesztő fegyelem volt kint, megbecsülték magukat. De a történetek amit elmondtak, azok alapján kb ha azt mondták hogy ölsz, akkor öltek, nem volt kegyelem egyik oldalról sem.

Olyan szinten szarják le az ellenség életét, amire szavak nincsenek. Egyszerű, félig irástudatlan fél indián-fél latino katonák. És ott ők a dzsungelben gyalogosan járőröznek, meg kézifegyverekkel harcolnak.

Ezeket a "kokainos babazsúr" meg "bohóckodás" szavakat lehet elfelejteni. Rengeteg sebesülttel, sok veszteséggel, rengeteg dzsungelszolgálattal jár egy kolumbiai veterán 25 éves szolgálata.

Ezt csak azért irtam, mert nagyon degradálóan írtál egy alapvetően rohadt kemény bandáról.

Amúgy sztem az ukrán meg a ruszki oldal is az, de ne fitymáljunk már másokat, akik nem 3 hónapja harcolnak a saját országukon belül, hanem már évtizedek óta.
Maximális tisztelettel és nem vitatva az igazadat, azt azért lássuk be, hogy (ahogy azt már többen is jelezték) tökmindegy, mennyire kemény valaki alapból (vagy kolumbiai kartelltagokkal, valamint komcsi forradalmárokkal szemben - hangsúlyozom: szerintem is kemények a kolumbiaiak), akit az orosz (vagy bármilyen másik) tüzérség megtalál, az nem lehet mezei "bokorugróként" (de még akár SF-ként sem) eléggé kemény. Senki: a tüzérség keményebb, ahogy a harckocsik is, a légierőt meg szóba se hozzuk. Szóval a kolumbiai balhék és az ukrajnai események rohadtul nem ugyanaz a kategória - és a különbséghez a kolumbiaiak nincsenek hozzászokva, úgyhogy én arra szavazok, hogy az oroszokkal szemben még ők is pislognának nagyokat, lévén sem a kartellek, sem a kommerek nem rendelkeznek olyan tüzérséggel, mint az oroszok. Ez semmit nem von le a kolumbiai katonák/rendőrök érdemeiből, ellenben az esélyeiket és a teljesítményüket nagyban rontja. Szerintem. (Nekem egyébként imponál az a tisztelet, ahogy a kolumbiaiakról írtál és nem is kételkedem a jogosságában.)
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Maximális tisztelettel és nem vitatva az igazadat, azt azért lássuk be, hogy (ahogy azt már többen is jelezték) tökmindegy, mennyire kemény valaki alapból (vagy kolumbiai kartelltagokkal, valamint komcsi forradalmárokkal szemben - hangsúlyozom: szerintem is kemények a kolumbiaiak), akit az orosz (vagy bármilyen másik) tüzérség megtalál, az nem lehet mezei "bokorugróként" (de még akár SF-ként sem) eléggé kemény. Senki: a tüzérség keményebb, ahogy a harckocsik is, a légierőt meg szóba se hozzuk. Szóval a kolumbiai balhék és az ukrajnai események rohadtul nem ugyanaz a kategória - és a különbséghez a kolumbiaiak nincsenek hozzászokva, úgyhogy én arra szavazok, hogy az oroszokkal szemben még ők is pislognának nagyokat, lévén sem a kartellek, sem a kommerek nem rendelkeznek olyan tüzérséggel, mint az oroszok. Ez semmit nem von le a kolumbiai katonák/rendőrök érdemeiből, ellenben az esélyeiket és a teljesítményüket nagyban rontja. Szerintem.
Nem arra reagáltam hogy ők Ukrajnában hogy teljesítenének, lehet még most is megfagynának, orosz sem kellene hozzá. Az baszott fel hogy bohócoknak lettek kikiáltva, közben meg nagyon nem azok. Én mondjuk már akkor is sajnáltam őket, mikor beszélgettem velük. Nem sok kitörési lehetőségük van,kb a sereg az egyik.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
Scott Ritter, volt amerikai hirszerző.
7:00 percnél mond valami érdekeset amikor rákérdeznek, hogy egy romhalmazt foglalnak el az oroszok: "sok rombolás volt, a nyugati média soha nem fogja ezt lehozni, de az orosz hadsereg mindent megtesz azért, hogy minimalizálja a civil infrastruktúrában tett károkat, és ahogy elfoglalnak egy területet van egy sürgősségi újjáépítő szolgálatuk, ami bemegy és elkezdi az újjáépítést. Mivel az oroszok célje, hogy Donyeck minél hamarabb talpraálljon..."
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 274
9 497
113
Guardian 2021.12.23.: Putyin úgy viselkedik, mint aki kifogyott az időből.

Washington Examiner 2022.03.02.: Putyin kifutott az időből.

New Statesman 2022.03.03.: Putyin kifut a lehetőségekből.

Science Business 2022.03.07. : Az orosz laborok kifogytak a berendezésekből. A szankciók elkezdték éreztetni hatásukat.

Spectator 2022.03.23.: Putyin kimerült hadserege kifogy az időből.

Reuters 2022.03.25.: A Pentagon szerint az oroszoknak elfogytak a precíziós tölteteik.

Sach Khabrain 2022.03.25.: Az oroszoknak elfogyóban van a muníciójuk.

Russia Matters 2022.03.28.: Az orosz hadseregnek elfogyott volna a katonája?

Newsmax 2022.03.29.: Az oroszok kifogyhatnak a rakétákból.

IranIntl 2022.04.03.: Az oroszok kifogynak a Kh-55 cirkáló rakétákból, amivel Kína és Irán rendelkeznek.

Mirros 2022.04.04. Putyin kifogy a rakétákból és tankokból, mert azokat Ukrajnában gyártják.

Sydney Morning Herald 2022.04.08.: Az orosz milliárdosok kifogynak a búvóhelyekből, ahová átvihetnék vagyonukat.

Spectator 2022.04.09.: Az orosz hadsereg kifogy a lehetőségekből.

Trustnodes 2022.04.26.: Oroszországnak elfogyott volna a pénze?

Sun 2022.05.05.: Az Egyesült Királyság hadseregének főnöke kifejtette egy TV műsorban, hogy Putyinnak elfogyott a rakétája, miközben kétségbeesetten próbálja Ukrajnát legyőzni.

News.au 2022.05.06.: Az Egyesült Királyság szerint Vladimir Putyin küszködik, mert kifogynak a rakétái.

Mirror 2022.05.06.: Az Egyesült Királyság főparancsnoka szerint Putyin óriási nyomás alatt áll, mert kifogyhatnak a rakétái.

USSANews 2022.05.06.: Kellemetlen, de Oroszország most fogy ki a rakétáiból.

Daily Mail 2022.05.06.: Putyin kifogy a rakétákból, miközben küszködik, hogy csapatait ellássa utánpótlással. Tábornokai egymást vádolják a katasztrofális megszállás miatt, mert félnek a tisztogatástól.

Daily Trust 2022.05.09.: Oroszország kifogy a fegyverekből, Ukrajna legyőzheti – állítja az Egyesült Királyság minisztere.

Daily Star 2022.05.09.: Putyin kifogy a bombákból és válogatás nélkül támad civil célpontokat – állítja az UK.

New Voice of Ukraine 2022.05.09.: Az UK Védelmi Minisztériuma szerint Oroszország kifogy a pontosan vezérelhető munícióiból és küszködhet, hogy felújítsa raktári készletét.

Bloomberg 2022.05.10.: Putyin kifogyott az ötletekből, mit lehetne még tenni.

Economist 2022.05.16.: Az orosz ukrajnai inváziójából kifogy a lendület.

Jerusalem Post 2022.05.16.: Oroszországnak elfogynak a rakétái?

Raw Story 2022.05.16.: Oroszországnak elfogyott az emberanyaga, és Putyinnak újra csökkenteni kell háborús céljait.

Moscow Times 2022.05.17.: Oroszországnak elfogytak a rakétái?

Atlantic Council 2022.05.17.: Az ukrajnai vereség elkerülésére Vlagyimir Putyinnak elfogytak a lehetőségei.

CVVNews 2022.05.17.: Putyinnak elfogynak a katonái és a 10 éve visszavonul „nagyapák hadseregére” fanyalodik.

Express 2022.05.21.: A sebzett Oroszország kifogy a fegyverekből és a szégyenletes háború vége fenyegeti.

Mirror 2022.05.21.: Vlagyimir Putyin kifogy az időből, viselkedése megváltozott – állítja egy szakértő.

Lucorg 2022.05.22.: Vlagyimir Putyinnak kifogynak a lehetőségei annak érdekében, hogy elkerülje az ukrán vereséget.

Global News 2022.05.24.: A 3 hónapos háborúban Oroszországnak kifogynak az ötletei. Ukrajna győzhet?

Forbes 2022.05.25.: Az orosz hadseregnek elfogynak a tankjai az ukrán háborúban. Bizonyíték erre a 60 éves T62-ek bevetése.

Telegraph 2022.05.27.: Vlagyimir Putyin csapatai kifogynak a tankokból.

Mirror 2022.05.31.: Pontosan lehet tudni, hogy Putyin csapatai mikor fogynak ki a munícióból – állítja szakértő.

Reuters 2022.06.2.: A német gazdasági miniszter szerit Oroszország kifogy az időből.
"Emberek! Álljunk meg! Túltoltuk!"
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Hőbörögtök, irkálgattok és most gondolkodjatok el, mennyi olasz márkát ismertek.
Aztán irtajok mellé oroszt. Olaszország 60-80 milliós.
Orosz 150 milliós.
Egyébként segitek, mert a Zvezda egész jó maketteket gyárt, ha tudod mi az.
Szóval mégis van egy civil cucc amit itt is lehet kapni.
A sok hülyeségre most idő hiánya miatt nem válaszolok, azért annak nézz utána, hogy miért rohadt le az armata már majdnem 10 éve, nem mintha bármi jelentősége lenne, hogy egy gyakorlatilag demonstrátor szériás járművel technikai gondok vannak, képzeld, történt ilyen máshol is.

Ha már ennyire rá vagy izgulva az ilyen témákra, akkor számold össze gyorsan, hogy az utóbbi 5 évben szoftverhiba miatt lezuhant Boeing utasszállítók hány száz civilt vittek sírba.

De azért azt még kiemelném, hogy komolyan nálad ez a zsinórmérték, hogy hány nyálafolyatós konzumidióta veszi az "olasz" meg "francia", de egyébként Kínában meg Malajziában gyerekek rabszolgamunkáján legyártatott, masszívan túlárazott egynyári divatszarokat? Komolyan erre kell rejszolni? 14 éves szint, mert kb ez az a korosztály, akit ilyen jelentéktelen dolgok érdekelnek, meg max néhány kitartott luxusfeleség, akik úgy mérik össze a nem létező farkukat, hogy ki tud több pénzt elverni shoppingolás alkalmával divatra.

Egyébként olaszból én ismerek 2-t, ez már valóban 2-vel több, mint amennyi oroszt ismerek, -nagy kaland- franciából egyet sem. Te biztos fel tudsz sorolni 10 -et mindegyikből, nem hiába születtél meg.
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
804
8 004
93
Maximális tisztelettel és nem vitatva az igazadat, azt azért lássuk be, hogy (ahogy azt már többen is jelezték) tökmindegy, mennyire kemény valaki alapból (vagy kolumbiai kartelltagokkal, valamint komcsi forradalmárokkal szemben - hangsúlyozom: szerintem is kemények a kolumbiaiak), akit az orosz (vagy bármilyen másik) tüzérség megtalál, az nem lehet mezei "bokorugróként" (de még akár SF-ként sem) eléggé kemény. Senki: a tüzérség keményebb, ahogy a harckocsik is, a légierőt meg szóba se hozzuk. Szóval a kolumbiai balhék és az ukrajnai események rohadtul nem ugyanaz a kategória - és a különbséghez a kolumbiaiak nincsenek hozzászokva, úgyhogy én arra szavazok, hogy az oroszokkal szemben még ők is pislognának nagyokat, lévén sem a kartellek, sem a kommerek nem rendelkeznek olyan tüzérséggel, mint az oroszok. Ez semmit nem von le a kolumbiai katonák/rendőrök érdemeiből, ellenben az esélyeiket és a teljesítményüket nagyban rontja. Szerintem. (Nekem egyébként imponál az a tisztelet, ahogy a kolumbiaiakról írtál és nem is kételkedem a jogosságában.)
Itt senki nem lehet elég kemény. Ezt kellene felfogni. Ha helyhezkötött vagy, nem tudsz manőverezni akkor csak idő kérdése hogy mikor darálnak le...
Én őszintén sajnálom azokat az ukrán nőket és férfiakat, akik felültek az angolszász szirénhangoknak és az ausztriai örök semlegesség helyett beleálltak a "mi pedig akkor is NATO tagok leszünk"-be.
Senkinek nem kívánom ezt hogy megtapasztalja:
 

paul64

Well-Known Member
2013. február 27.
281
1 342
93
Miért csinálod ezt, de komolyan?
Mi volt a marhaság, mivel hergeltem, hol írtam, hogy hülye a nyugat? Hol?

Nem értem hogy jön a lendlease ahhoz amit írtam, meg zavaros az egész.

Nem említettem Kínát, sem, hogy segítenie kellene Oroszországnak.

Áruld már el, hogy mire válaszoltál? Trollkodsz vagy mi a célod? Igyekszem hozzászólni emberi módon, és legtöbbször megjelenik egy ilyen válasz, ami nem kapcsolódik sehogyan, csak belémköt. Tehát miért csinálod?
Nem rajtad derülök, hanem a helyzeten. Nem látod, hogy fanatikus oroszgyűlölő? Mindegy, hogy mit írsz és milyen stílusban.
Hogy is hívják azokat az embereket, akik egy népet, népcsoportot általánosítva elítélnek?
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
A sok hülyeségre most idő hiánya miatt nem válaszolok, azért annak nézz utána, hogy miért rohadt le az armata már majdnem 10 éve, nem mintha bármi jelentősége lenne, hogy egy gyakorlatilag demonstrátor szériás járművel technikai gondok vannak, képzeld, történt ilyen máshol is.

Ha már ennyire rá vagy izgulva az ilyen témákra, akkor számold össze gyorsan, hogy az utóbbi 5 évben szoftverhiba miatt lezuhant Boeing utasszállítók hány száz civilt vittek sírba.

De azért azt még kiemelném, hogy komolyan nálad ez a zsinórmérték, hogy hány nyálafolyatós konzumidióta veszi az "olasz" meg "francia", de egyébként Kínában meg Malajziában gyerekek rabszolgamunkáján legyártatott, masszívan túlárazott egynyári divatszarokat? Komolyan erre kell rejszolni? 14 éves szint, mert kb ez az a korosztály, akit ilyen jelentéktelen dolgok érdekelnek, meg max néhány kitartott luxusfeleség, akik úgy mérik össze a nem létező farkukat, hogy ki tud több pénzt elverni shoppingolás alkalmával divatra.

Egyébként olaszból én ismerek 2-t, ez már valóban 2-vel több, mint amennyi oroszt ismerek, -nagy kaland- franciából egyet sem. Te biztos fel tudsz sorolni 10 -et mindegyikből, nem hiába születtél meg.
lezuhant két boeing a több tizezer járatból.

oroszokból kettő zuhant le, az is mind prototipus volt, azért nem zuhant le több orosz gép, mert nem tudtak eladni/legyártani.
buta példát hoztál. ami nem repül, mert nincs az nem is tud lezuhanni, de ugye szerinted ez nem azt mutatja, hogy milyen sikeresek az orosz civil repülőgépek ? vagy igen ?

Olasz cuccból, csak autóból több van mint kettő féle, lehet hogy vacak, de legalaább meg tudod venni őket magyarországon is.
Francia autót, filmet, pezsgőt , bort, bordeaux-it nem ismersz ? ráadásul ezt mind pakisztáni gyerekek gyártják szerinted ?

Oroszok még arra sem képesek, hogy otthon a dagesztáni / kalmük, burját, kurcsak,stb. vidéken rabszolgámunkával sikerre vigyenek egy terméket, mert nekik nem is kellene ázsiai rabszolgamunkás, nekik országon belülre mennek a muzulmán tadzsikok,kirgizek, ukránok dolgozni.