[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 765
80 253
113
Hát mondjuk ha 8 éve megindítják ezt a háborút, akkor még sikerülhetett is volna az A terv. 8 év alatt az ukránok sokkal többet fejlődtek mint az oroszok és Ukrajnában az orosz befolyás nagyon lecsökkent.

Az USA a világ vezető gazdasági és katonai hatalma a világ harmadik legnagyobb népességével. Ehhez képest sehol sincsenek az oroszok. Egy döglődő hatalom nem így néz ki.

Az orosz intézték el hogy az EU kevesebb nyersanyagot vegyen tőlük. Az EU-nak is elege van hogy itt van Oroszország a spanyol méretű gazdaságával és folyamatosan az EU bomlasztásával van elfoglalva és háborúkat indít a szomszédban. Egyszerűen ezt Európa nem akarja pénzelni. Az oroszok Európa saját pénzéből bomlasztják Európát.

De most őszintén, értem én hogy a szankciók ellen vagytok, de szerintetek a következmények nélküliségnek nincs ára? Szerintem jelen helyzetben a tétlenségért sokkal nagyobb árat fizetne Európa.
Amit írtál az úgy igaz ahogy leírtad, és így egy az egyben mehet a mérleg egyik serpenyőjébe, a másikba meg Ukrajna...
Tényleg azt gondolod, hogy neked vagy úgy általában az EU-nak bármilyen (legyen az gazdasági vagy katonai stb) hátrányt kéne elszenvednie Ukrajna miatt? Az egy végletekig korrupt maffiaállam, ahol a magyar kisebbséggel (is) úgy bánnak ahogy egy jóérzésű ember nemhogy egy másik emberrel, de még egy állattal se bánna.
 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
409
1 078
93
Most is csak azt bizonyítod,hogy végtelenül ostoba vagy. Szajkózod a "Putyin vissza akarja csinálni a Szovjetuniót" című degeneráltságot,és azzal nem vagy tisztában,hogy pontosan mit is mondott evvel kapcsolatban. Ennyi pont elég ahhoz hogy az egész mondanivalód egy kalap sz.rt se ér.
Ádám a szívemből szól.
:cool:
 
  • Tetszik
Reactions: PPP

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 792
9 294
113
Amit írtál az úgy igaz ahogy leírtad, és így egy az egyben mehet a mérleg egyik serpenyőjébe, a másikba meg Ukrajna...
Tényleg azt gondolod, hogy neked vagy úgy általában az EU-nak bármilyen (legyen az gazdasági vagy katonai stb) hátrányt kéne elszenvednie Ukrajna miatt? Az egy végletekig korrupt maffiaállam, ahol a magyar kisebbséggel (is) úgy bánnak ahogy egy jóérzésű ember nemhogy egy másik emberrel, de még egy állattal se bánna.
Szerintem ez nem csak Ukrajnáról szól. Eleve ha az EU fel akar nőni és világpolitikai tényező akar lenni, akkor ezt nem hagyhatja szó nélkül. Tényleg a második vh óta példátlan ami most zajlik Európában. Másrészt meg sok EU-s ország (teljesen jogosan) irtózik attól amit az oroszok most csinálnak, mert velük is ugyanezt tették korábban. Én teljesen megértem a lengyeleket is, nekik az oroszok az őselleneségeik és nagyon nagyon negatívak a történelmi tapasztalataik. Kb egész Európában csak Magyarországon mainstream az orosz álláspont.

Amúgy korábban én is azt hittem hogy az ukrán az már majdnem orosz. Viszont itt látszik hogy teljesen más a két nép mentalitása, még ha a nyelvük hasonló is. Az meg hogy az ukránok ilyen keményen képesek ellenállni szerintem mindenképp tiszteletet érdemel. Amikor megindult az offenzíva nem gondoltam volna hogy 100 nap után még ilyen jól fognak állni.

Amerikai Egyesült Államok a 2., Oroszország a 6.!
PPP, vásárlóerő paritás. Amiről én beszéltem az a nominális gdp. Kinek melyik a fontosabb azt mindenki döntse el!
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 252
29 534
113
Szerintem ez nem csak Ukrajnáról szól. Eleve ha az EU fel akar nőni és világpolitikai tényező akar lenni, akkor ezt nem hagyhatja szó nélkül. Tényleg a második vh óta példátlan ami most zajlik Európában. Másrészt meg sok EU-s ország (teljesen jogosan) irtózik attól amit az oroszok most csinálnak, mert velük is ugyanezt tették korábban. Én teljesen megértem a lengyeleket is, nekik az oroszok az őselleneségeik és nagyon nagyon negatívak a történelmi tapasztalataik. Kb egész Európában csak Magyarországon mainstream az orosz álláspont.

Amúgy korábban én is azt hittem hogy az ukrán az már majdnem orosz. Viszont itt látszik hogy teljesen más a két nép mentalitása, még ha a nyelvük hasonló is. Az meg hogy az ukránok ilyen keményen képesek ellenállni szerintem mindenképp tiszteletet érdemel. Amikor megindult az offenzíva nem gondoltam volna hogy 100 nap után még ilyen jól fognak állni.


PPP, vásárlóerő paritás. Amiről én beszéltem az a nominális gdp. Kinek melyik a fontosabb azt mindenki döntse el!
Ja, pl területeket csatoltak el az oroszok Szlovákiától. Ja, várj...
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 649
113

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Szerintem nem vagy komplett. Ennyi ostoba baromságot összehordani,azért nem kis teljesítmény. A probléma nálad ott kezdődik,hogy kizárólag olyan képeket nézegettél eddig,amiket kissé egyoldalúan közöltek Oroszországról. Nincs ezzel semmi gond,mert a hozzád hasonló sikertelen lobotómián átesetteknek pont ez való. Azért nem leszel soha képben,mert egészen egyszerűen nincs meg hozzá a kvalitásod. A képességeid kimerülnek ebben a szánalmas köpködésben.
a kedvenc irómat, orosz most tiltották ki oroszországból. a művét amit előadtak volna, levették a repertoárról egyszer csak.
sci fi műveiről ismert de több mást is alkotott.
hoppáááá, oroszországban is van ám cancel culture. csak erről nem is tudtok, azt hiszitek hogy ott mindenki lelkesen örül.
fogalmad sincs hogy kiről -vagyis melyik Orosz iróról - beszélek ugye ? Kortárs iró, nyugi, épp bemutatták volna moszkvában az egyik zseniális művét,csak szólt a gazda, hogy nem lehet, vége van, az az iró nem is orosz többé.

szánalmas köpködés az, hogy egész oroszország nem tud felmutatni egy nyugaton is sikeres céget ?
Ja megvan, a Chelsea, na az egy jó orosz brand volt.

még aki megveti a posztjaimat, az is elismeri eztet, bár azzal büszkélkedett valaki, hogy ő például francia sikeres céget se ismer egyet se. de ez másik téma.

szóval, nincs egy sikeres civil cége az oroszoknak, talán az űrkutatásban lehet valamijük még. bár civil amcsi cégek is lenyomják már az orosz állami korlátlan forrással rendelkező cégeket.

tudod az orosz cégek miért nem sikeresek ? az orosz vezetők miatt, akik külföldre viszik a vagyont és meglopják az orosz népet, közben meg elhülyitik őket.
ez a szomorú.

----
Ha szánalmas a köpködés, mármint ha az köpködésnek minősül, hogy leirom azt a tényt, hogyhárom hónap alatt sem tudnak elfoglalni egy vacak, szétesés szélén leledző , szerencsétlen korrupt országot ( Ukrajna,csak hogy értsd) ami egy lapály sikságon fekszik és egy humorista az uralkodója, szóval ezt nem képesek az oroszok a 4000 tankjukkal elfoglalni pár hét alatt 8 év rákészülés után, akkor okés, ez köpködés.

mariupol az orosz határtól tizen x km-re van és másfél hónapig kitartott az oroszok ellen. erre készültek az oroszok, elméletileg.

Az oroszok irták hogy mariupolt újjáépitik de az acélműnek szó szerint lőttek. könnyebb lesz üdölőteleppé átépiteni, ha lement ott a kolera járvány.

fura, hogy ennyire imádsz egy benzinkutat / benzinkutast és zavar a valóság...
 

gyurka

Well-Known Member
2015. február 11.
65
401
53
Azért nem teljesen irreleváns. Nagy előny, hogy egy lőállást elfoglalva szinte azonnal tüzelhet, ezen felül pedig megvan a lehetősége annak is, hogy később esetleg irányított rakétákkal fegyverezzék fel az indítót. Persze a nem irányított rakétákkal továbbra is nagy lesz a szórás, hiszen a büdös életben nem fog sem grammra sem minőségre stimmelni a hajtóanyag, ez a nyugati MLRS rendszereknél is így van/volt, viszont a rendszer gyorsabb és rugalmasabb és ez mindenképpen növeli a túlélőképességet.
Igen, ez igaz. Van mit reszelni a rendszeren de meglepődnék, ha sokat változtatnának. A rém egyszerű kezelőszemélyzetnek ez még elmegy, de ezek nem Lomonoszovot végzett mérnökök, inkább a traktorista vonal van hozzá közelebb, szóval lényegi fejlődést nem várok a rendszeren. Persze új rakétáknál más táblázatot kell majd használni de az előny a megbízhatóság, kezelhetőség és az ár.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 328
37 387
113
fu6qm010.jpg


Elfogott/ halott ukri katona mobilján gogli szörcs :
Miért nem működik a Javelin?
Javelin nem lő,
Javelin hangokat ad
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 252
29 534
113
A közeljövőben már hátrébb lesznek... :D Nominálisan egyébként is hátrébb vannak néhány hellyel. Mellesleg a GDP mellett más mutatók is vannak...
Ha meg erősödne a rubel, akkor meg előrébb kerülnének. Miközben a teljesítményük érdemben nem változna. Ebből is látszik, h a GDP mennyire releváns.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 564
93 957
113
Mennyi ukránt kerítettek be??


 
W

Wilson

Guest
a kedvenc irómat, orosz most tiltották ki oroszországból. a művét amit előadtak volna, levették a repertoárról egyszer csak.
sci fi műveiről ismert de több mást is alkotott.
hoppáááá, oroszországban is van ám cancel culture. csak erről nem is tudtok, azt hiszitek hogy ott mindenki lelkesen örül.
fogalmad sincs hogy kiről -vagyis melyik Orosz iróról - beszélek ugye ? Kortárs iró, nyugi, épp bemutatták volna moszkvában az egyik zseniális művét,csak szólt a gazda, hogy nem lehet, vége van, az az iró nem is orosz többé.

szánalmas köpködés az, hogy egész oroszország nem tud felmutatni egy nyugaton is sikeres céget ?
Ja megvan, a Chelsea, na az egy jó orosz brand volt.

még aki megveti a posztjaimat, az is elismeri eztet, bár azzal büszkélkedett valaki, hogy ő például francia sikeres céget se ismer egyet se. de ez másik téma.

szóval, nincs egy sikeres civil cége az oroszoknak, talán az űrkutatásban lehet valamijük még. bár civil amcsi cégek is lenyomják már az orosz állami korlátlan forrással rendelkező cégeket.

tudod az orosz cégek miért nem sikeresek ? az orosz vezetők miatt, akik külföldre viszik a vagyont és meglopják az orosz népet, közben meg elhülyitik őket.
ez a szomorú.

----
Ha szánalmas a köpködés, mármint ha az köpködésnek minősül, hogy leirom azt a tényt, hogyhárom hónap alatt sem tudnak elfoglalni egy vacak, szétesés szélén leledző , szerencsétlen korrupt országot ( Ukrajna,csak hogy értsd) ami egy lapály sikságon fekszik és egy humorista az uralkodója, szóval ezt nem képesek az oroszok a 4000 tankjukkal elfoglalni pár hét alatt 8 év rákészülés után, akkor okés, ez köpködés.

mariupol az orosz határtól tizen x km-re van és másfél hónapig kitartott az oroszok ellen. erre készültek az oroszok, elméletileg.

Az oroszok irták hogy mariupolt újjáépitik de az acélműnek szó szerint lőttek. könnyebb lesz üdölőteleppé átépiteni, ha lement ott a kolera járvány.

fura, hogy ennyire imádsz egy benzinkutat / benzinkutast és zavar a valóság...
Hagyd, mindig ez van nála,kb két három hozzászólás után mindig személyeskedni és minősítgetni szokott,nem lehet vele hosszabb ideig inteligens kultúrember módjára vitázni.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 775
32 506
113
"Mindenki, aki figyelemmel kíséri az ukrajnai konfliktust, megszokta, hogy a hadviselés katonai módszerei mellett az információs módszereket is aktívan alkalmazzák. Ezenkívül az információs oldalt világszerte aktívan használják annak érdekében, hogy felhívják a hétköznapi emberek figyelmét a modern ukránok helyzetének súlyosságára."

 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 997
8 593
113
Azt látom, hogy a sok megveszekedett orosz fan, ténylegesen nem tudja, hogy Szovjetuniót is simán legyőzte a demokrácia, pedig a világ 1/8-án terült elő. Alapvető közgazdasági fogalmakkal sincsenek tisztában. Oroszországot felkészületlenül érte a háború. Még saját veszteségeit sem képes pótolni, mivel a modern repülőgépeikhez, harkocsikhoz, rakétákhoz is vagy nyugati, vagy Tajavni elektronikát használt, amit nem képes pótolni. Amit látszik a problémákból, pld. az hogy a harci és AWACs gépeikből a békeidőhöz képest többszörösét repülték ki és nincs lehetőség nagyjavításra. Elfogytak a precíziós fegyvereik, amik eddig sem voltak nagyon, már a tengo kalibr-t használják, meg a hajókról indíthatók alig maradtak. Tudnak T-72-est gyártani, de modernebbet nem mert nincs elektornikai, hőkamera és hasonlók. Például a 9M729-es cirkálórakéta, amelyet az Iszkander-K rövid hatótávolságú ballisztikus rakétarendszerből lőnek ki, az orosz hadsereg egyik legfejlettebb fegyverrendszere, amely precíziós csapásmérő képességekkel rendelkezik. Nagyjából fél tucat aljzatcsatlakozási pontja van, amelyek lehetővé teszik az adatok átjutását a hőpajzson. Ezen aljzatcsatlakozási pontok némelyikét amerikai vállalatok gyártották. Ezenkívül az áramköri lapokat a számítógépházhoz rögzítő síneket - valamint az áramköri lapokat - amerikai vállalatok gyártották. A 9M949 300 mm-es rakéta, amelyet az orosz Tornado-S többrakétás rakétaindító rendszerben használnak, szintén az Egyesült Államokban gyártott száloptikai giroszkópot használt. Végül az orosz TOR-M2 légvédelmi rendszer az Egyesült Királyságban tervezett oszcillátort használt, amely a radart vezérlő számítógépben található. Folytassam. A chipjeiket se kapnak, készletük minimális, nem tudnak Szu-35, 57, Sz-400/500 rakétákat gyártani. A gyártásnál probléma a német, japán precítziós szerszámgépekre épített termelés is, mert elfogynak a vágókorongok, stb, és azokhoz sincs alkatrész és embagró van. tehát ezért sincs se nagyjavítás, se új repülőgép, harckocsi. Ezért van T-62M.. stb.

Még Tyigr dzsippeket sem képesek gyártani. Nem véletlenül akadozik az autógyártás, és mindenféle biztonsági berendezés nélküli (egyszerűsített) járműveket akarnak építeni, állami rendelet alapján. Majd ha a maradék alkatrész is kifogy akkor megállnak a nyugati, és japán, koreai autóik is. Már most is hazaviszik az akksit és az ablaktörlőt mint a régi időkben. Putyin szavazóbázisa a vidéki szegények, akiknél az életszinvonal az elmúlt 20 évben minimálisan javult, Ladával, meg Nivával jár, alapvetően csirke, káposzta, burgonya és fekete kenyér a kaja, Ők ezt még hasonló áron kapják (mint Viktor és a csirkefarhát..) a diktátorok hasonlóak..
Aki ezt győzelemnek a szankciók kudarcának fogja fel az kurvára téved. Hiába van pénzed ha nem tudod elkölteni. Igen vannak olyan nyersanyagot amit a világ többi része nehezen pótol. A demokráciák mindig lassan pörögnek fel, Lásd amerika a II.vh-ban. de aztán ha elindul akkor meg ellenállhatatlan.
A légierő harcászati kiképzése minimális. még mindig nem irányított rakéták és buta bombák, alacsonyrepülés. egyetlen célzókonténert sem tudnak még mindig gyártani sorozatban 2020-as években. Ezért nincs mélységi csapásmérés sem, ezért állnak az ukrán hidak. A CAS helyett tüzérség, de második világháborús módon, mert nincsenek modern tüzérségi felderítő eszközök, lokátorok, illetve amik vannak eszközök sem megfelelő a kiképzés. Ráadásul a katonák morálja a béke segge alatt, mert nem ororszországban vannak, a helyi lakosság meg utálja őket. Én is látom a RT műsorait a tobbleronét osztogató orosz katonákról, meg egyéb propaganda dolgokat. Az is igaz, hogy próbálnak a megszállt terüleken enni és innivalót osztogatni a polgári lakosságnak, de a lerombolt villany és vizhálózat és telefon és net nehezen pótolható. Különösen mert utóbbi szintén nyugati technikára épült.

Ezek tények. Lehet oroszbarát valaki, sőt én is 4x voltam oroszországban, és akikkel találkoztam normális rendes emberek voltak. Putyin azt mondta 1-2 napja, hogy lehet őket benzinkut országnak csúfolni, de akkor is mennyi mindent gyártanak.. Igaza van, oroszország nagyhatalom, de Putyin alatt elbaszta a bevétek nagy részét az ipar függetlenítése helyett látszatberuházásokra. Nincs kapacításuk még a saját haderő technikai eszközeire sem, akárcsak olajipari eszközök stb. Minden modernben van nyugati/távol-keleti alkatrész. És benzinkútország mert a foszilis nyersanyagon és uránon kívül szinte marginális az export feldogozott cikkekből, elektronikából, stb.
De bizonygassátok a marhaságitokat...