[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Upsz
IhFYneu.jpg
Hasonlóak, de ez két különböző személy - szerintem
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 723
14 534
113
Ti minden mögé putyin mestertervét akarjátok bemagyarázni. Ha az oroszok szívnak akkor azt is úgy akarták, az lehetetlen hogy egyszerűen csak ennyire képesek.

Én nem szívlelem az Ukrán politikusokat, de attól még az Orosz hadvezetést is megkritizálom, és Putyinékat is barmoknak tartom, erre mit lépsz, russzofil vagyok ilyenkor is ?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 031
113
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 031
113
többségük kiképzetlen sorkatona, akit 3 - 4 napos gyorstalpalóval
Az oroszoknál nincsenek sorozottak.
........................................
"Július 21-én az orosz erők megsemmisítették az ukrán erők ideiglenes bevetési pontját a Donyecki Népköztársasághoz tartozó Kramatorszk városában. A város ukrán ellenőrzés alatt áll."

 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 723
14 534
113
Az oroszoknál nincsenek sorozottak.
........................................
"Július 21-én az orosz erők megsemmisítették az ukrán erők ideiglenes bevetési pontját a Donyecki Népköztársasághoz tartozó Kramatorszk városában. A város ukrán ellenőrzés alatt áll."


Az USA, az Oroszok, Kína, és India tömeghadseregekkel dolgoznak, a különbség az, hogy őszintén,nyíltan soroznak, vagy az elesettebb társadalmi rétegekből valókat próbálják csábítani.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 633
48 327
113
Ti minden mögé putyin mestertervét akarjátok bemagyarázni. Ha az oroszok szívnak akkor azt is úgy akarták, az lehetetlen hogy egyszerűen csak ennyire képesek.
Én nem kevertem bele Putyin "mestertervét"! Nem magyaráztam bele semmit. Egyszerűen hiányolom az állításaid mögül az adatokat, tényeket, logikai érveket. Ennyi! Egyébként kevés dolog lehetetlen. Az biztos lehetetlen, hogy te isten lennél.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 466
4 631
113

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 305
26 385
113
Na, itt is futnak, majd körbe lövik őket.
Újabb Uragan összeállítás
Ukrán M-777 tűz orosz állásokra Donbass-ban

Mark 1993 - (Minden tiszteletem mellett). Azt nem tudom, hogy honnan veszed, hogy kiképzetlen orosz újonc kiskatonákat küldtek az első vonalba Ukrajnába. Ezt az agymenésedet felejtsd már el. Még hadgyakorlatra sem visznek újoncokat, nem, hogy éles katonai akciókba. Ez az ukránok kiváltsága a jelenlegi helyzetben, de még ők sem ezzel kezdték. Lehet hibákat találni, nem is keveset, de a valóságnak ne álljunk már háttal. Aki dolgozik, harcol, csak az tud hibázni. Az az első etáp még nagyon sokszor elő lesz véve. Nem volt az rosszul megtervezve, kivitelezve, mert akkor nem tartanának itt az oroszok, ahol állnak. Kritizálni lehet és kell is mindegyik oldalt, azokból lehet tanulni mindenkinek. Igazából csak sejtéseink lehetnek, hogy mi, miért történik. A tudás nem a mi privilégiumunk egyenlőre, csak találgatunk azokból az infókból, amiket elénk tárnak. Nem szabad egyik felet sem lesajnálni, mindenki csinálja azt, ami a feladata. Ez a konfliktus messze nem csak katonai (az csak az egyik eleme), sok összetevője van.
Orosz tüzérség - 2Sz19 MSzTA-Sz
19988097385cf8aa404efe4cda277d2a.jpg

2cc97f40233e.jpg

1793703570_289:172:1920:1090_1920x0_80_0_0_2e5a8403c65eac4fe685ef7fbb643f52.jpg

268343982_138:317:1654:1170_2072x0_60_0_0_d21d94518252b40e864d8b489e462b57.jpg

de-1200x900.jpg
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 347
9 093
113
Aláírták a megállapodást a gabonaexportról!!
Főbb pontok:
  • a megállapodás 120 napra szól (meghosszabbítható)
  • az odesszai, csernomorszki és juzsnyiji kikötőket aknamentesítik
  • nincs szó hadihajó kíséretről
  • Isztambulban létrehoznak egy koordinációs központot
  • az ukrajnába tartó hajókat az oroszok átkutathatják
  • a gabonaszállítóhajók pár héten belül megkezdhetik útjukat
  • az ukrán erők meg vannak győződve arról, hogy a hajózási útvonalak biztonságosak
  • még a megállapodás előtt Sojgu (???) aláírt egy memorandumot az ENSZ főtitkárral orosz agrártermékek világpiacra való biztosításáról

Kíváncsi vagyok, milyen kifogást szül most a hohol lelemény :D

Amerikai lelemény lesz az.
 
W

Wilson

Guest
Ti minden mögé putyin mestertervét akarjátok bemagyarázni. Ha az oroszok szívnak akkor azt is úgy akarták, az lehetetlen hogy egyszerűen csak ennyire képesek.

"Ha a hadsereg mozgásba lendül, akkor az igazság nem bírja tartani vele az iramot."

Von Hózentróger tbrgy szavai Erich Friedrich Wilhelm Ludendorff Erster Generalquartiermeisterhez 1916....
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Lukáék a lengyel határ felé (és ott a BUSZ!).


Herszonnál felállt az ex-ukrán katonákból álló Odessza brigád, céljuk a déli országrész felszabadítása:
veQrgZ2.jpg



“Governor Kim of the Nikolaev region stated that WE would not be able to take Nikolaev, but soon we ourselves will ask him if we take him alive,” said Igor Markov, a member of the Committee for the Salvation of Ukraine.
In the Kherson region, the ODESSA BRIGADE was created to LIBERATE the south of Ukraine. The connection mainly consists of residents of the Nikolaev and Odessa regions. The fighters have already undergone combat coordination, are equipped with modern armored vehicles and weapons and are ready to start performing tasks, the correspondent of Vesti Krym reports.
Guys it is UKRAINIAN SALVATION COMMITEE SPEAKING.