[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
És? Hány bayerzsóti és idióta társasága idézetet lehetne citálni...
De -szerencsére- nem az a hivatalos álláspont.
Egyébként meg annyi hangzott el, hogy egy fegyveres konfliktus esetén minden eszközt számításba lehet majd venni.
Ezzel mi a baj? Azért vannak, hogy vagy használják vagy elrettentsenek velük.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: zeal and ladagrant

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 465
67 818
113
És? Hány bayerzsóti és idióta társasága idézetet lehetne citálni...
De -szerencsére- nem az a hivatalos álláspont.
Egyébként meg annyi hangzott el, hogy egy fegyveres konfliktus esetén minden eszközt számításba lehet majd venni.
Ezzel mi a baj? Azért vannak, hogy vagy használják vagy elrettentsenek velük.
Bayerzsóti nem szenátor sehol.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 039
113
A miheztartás végett.
Zeli picit indiszponált.
Tancevala repka sz mákom... :D
Indul a buli.
 

Határőr Attila

Well-Known Member
2022. február 27.
126
928
93
f09f87b7f09f87ba.png
A RIA Novosti tudósítói az orosz fegyveres erők egyik egységének katonáival együtt Torskoye falu közelében, Krasny Liman közelében.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Nem hiszem, hogy 'elzárják' a csapot ha megy bent a malac.
Ahogy most is nemdebár nem lehet ennyivel megoldani, ohgy csak eltekernek egy kereket és nincs gázömlés.

Nem haragszom. Csak közöltem, hogy mocorognak.
/nem elfelejtve azt, hogy ki volt aki a szokásokat és jóérzést felrúgva elkezdett fenyegetőzni az atommal és helyezte elsőként készültségbe a nukleáris csapatait.../
Amúgy parttalan vita ez is, de ez a ki helyezte elsőként készenlétbe a nukleáris erőit sztorid is kuplungos... amikor kitört a háború, február 24-én, ugye már akkor téma volt itt, hogy a Nato (usa) stratégiai bombázói folyamatosan itt köröztek a mi térségünkben (akkor éreztem a leginkább az esélyét a valós veszélynek atom ügyben)... és itt még mindig azért tisztázzuk, hogy ebben az esetben is ki fenyegetett kit... mert nem orosz bombázók köröztek Mexikóban, hanem fordítva.. pont ahogy te ülsz ebben sztoriban.
És arról az apróságról se feledkezzünk meg, hogy egy NEM NATO tag megtámadásáról beszélünk. Ez egy netto gyarmatosítás zavaros és álszent ideológiával, hiszen hol fogalalkoztatok ti Ukrajnával a háború előtt, aztán meg gombnyomásra hiperaktív ukránvédők lettetek... ukránvédők aki magyarellenes.. fura
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 752
28 601
113
Nem tudom épp mi az aktuális a topikban (őszintén beleolvasva jobb is, hogy nem nézem), de ami Limant illeti megint az a hír járja, hogy a helyőrség kivonul a településről. Jampol eleste után erre számítani is lehetett, mert gyakorlatilag alig lehet már a várost védeni, az "élet útja" is folyamatos ukrán belövés alatt állt. A lényeg itt inkább az, hogy sikerült jelentősebben lelassítani a még Balaklejánál meginduló ukrán előrenyomulást, Zelenszkijt meg baszta az ideg, hogy nem tudták a tegnapi ünnepre bevenni Limant. Egyes infók szerint 6 ezer, mások szerint 10, de már olvastam 20 ezerről szóló számot is arról mennyi ukrán támadja Limant. A fontosabb inkább az, hogy Kremennaja térségében meg tudják az ukránokat fogni, mivel Szvatovot mindenképpen védeni kell, hogy ne tudjanak érdemiben luganszki területre behatolni. Kérdés az, hogy tudták-e az oroszok addig fenntartani Limannál az ukránokat, míg sikerült hátrébb a védelmet kiépíteni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 153
15 795
113
Nem tudom épp mi az aktuális a topikban (őszintén beleolvasva jobb is, hogy nem nézem), de ami Limant illeti megint az a hír járja, hogy a helyőrség kivonul a településről. Jampol eleste után erre számítani is lehetett, mert gyakorlatilag alig lehet már a várost védeni, az "élet útja" is folyamatos ukrán belövés alatt állt. A lényeg itt inkább az, hogy sikerült jelentősebben lelassítani a még Balaklejánál meginduló ukrán előrenyomulást, Zelenszkijt meg baszta az ideg, hogy nem tudták a tegnapi ünnepre bevenni Limant. Egyes infók szerint 6 ezer, mások szerint 10, de már olvastam 20 ezerről szóló számot is arról mennyi ukrán támadja Limant. A fontosabb inkább az, hogy Kremennaja térségében meg tudják az ukránokat fogni, mivel Szvatovot mindenképpen védeni kell, hogy ne tudjanak érdemiben luganszki területre behatolni. Kérdés az, hogy tudták-e az oroszok addig fenntartani Limannál az ukránokat, míg sikerült hátrébb a védelmet kiépíteni.
Azért ez nem éppen orosz sikersztorinak hangzik...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
A helyzet az, hogy a Krim elvileg 8 éve Oroszország része és az elmúlt fél évben jó pár támadás érte a Krimet, sőt az ukránok többször támadtak echte Oroszországban lévő célpontokat, Mi-24-el, rakétákkal, ... A CSTO mégsem csinált semmit.

Remélem te is érzed a problémát azzal, amit mondasz.
Az ukránok valóban átlőttek már az első napokban is orosz területekre Harkov mellett. Drón- és rakétatámadásokat hajtottak végre repterek és raktárak ellen, berepültek helikopterekkel. És Oroszország nem tett semmit. Nem a CSTO nem tett semmit. Moszkva nem mondta azt hivatalosan, hogy ez háború, mert megtámadtak minket. Sem hadüzenet, sem általános mozgósítás nem volt.
Remélem érzed azt, hogy mi a különbség Belorusznak például, ha Putyin azt mondja, hogy van ez a különleges hadművelet, áldozd fel az utolsó katonádat, miközben határos vagy egy jóval erősebb Lengyelországgal, én majd a hadseregem harmadát küldöm. Vagy aközött, hogy 50 éves korig listázom a férfiak egészségi állapotát, behívom a hadköteles állampolgáraimat. Gyere, mert ha nem jössz, akkor egyedül maradsz Lengyelországgal, de lehet az egész NATO expedíciós haderővel szemben is.
Belorusz egy határ menti terület egy kritikus irányba. Ennek minden előnyével és hátrányával.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Amúgy parttalan vita ez is, de ez a ki helyezte elsőként készenlétbe a nukleáris erőit sztorid is kuplungos... amikor kitört a háború, február 24-én, ugye már akkor téma volt itt, hogy a Nato (usa) stratégiai bombázói folyamatosan itt köröztek a mi térségünkben (akkor éreztem a leginkább az esélyét a valós veszélynek atom ügyben)... és itt még mindig azért tisztázzuk, hogy ebben az esetben is ki fenyegetett kit... mert nem orosz bombázók köröztek Mexikóban, hanem fordítva.. pont ahogy te ülsz ebben sztoriban.
És arról az apróságról se feledkezzünk meg, hogy egy NEM NATO tag megtámadásáról beszélünk. Ez egy netto gyarmatosítás zavaros és álszent ideológiával, hiszen hol fogalalkoztatok ti Ukrajnával a háború előtt, aztán meg gombnyomásra hiperaktív ukránvédők lettetek... ukránvédők aki magyarellenes.. fura
Ukrajna valóban másodlagos. Lehetett volna Moldávia vagy bármi. Ezt dobta a gép -illetve Putin önkénye.
Viszont a status quo-t felborítva, explicite háborút indítva Európában, odaszart a sakktáblára.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Nem hiszem, hogy 'elzárják' a csapot ha megy bent a malac.
Ahogy most is nemdebár nem lehet ennyivel megoldani, ohgy csak eltekernek egy kereket és nincs gázömlés.

Nem haragszom. Csak közöltem, hogy mocorognak.
/nem elfelejtve azt, hogy ki volt aki a szokásokat és jóérzést felrúgva elkezdett fenyegetőzni az atommal és helyezte elsőként készültségbe a nukleáris csapatait.../
Valami illetékest kellene megkérdezni de szerintem a karbantartást nem feltöltött vezetékben végzik. Hogy a karbantartás idején mekkora a nyomás a csőben azt nem tudom, szerintem közelében sincs az üzemi értéknek. Ami most kifelé jön az a csőben lévő gáz, a csapok már rég el vannak zárva. 1200 kilométernyi 1,2m átmérőjű csőben azért elfér némi gáz nyomás alatt...
A jenkik és bérenceik szokásait és jóérzését pedig inkább nem minősíteném, mert szerintük félmillió iraki gyerek halála is totál elfogadható volt. Sőt kimondottan MEGÉRTE!!!
Elképesztő a valóságtagadásuk.
Valahol ott vannak Liman határában, ezt senki sem tagadta. A lényeg majd a végeredmény lesz, de az majd később derül ki.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Ma reggel az összes ruszki propagandista a telegram csatornáján még ilyen-olyan felmentő akcióról, kitörésről, anyám kínjáról irkált Limánnal kapcsolatban, erre pár perce meg már a "polgári lakosságot terrorizáló" ukránokról hablatyolnak Limán főutcáján.
Tovarisi, a kávé lefőtt. Rubizsnye-Szeverodonyeck-Liszicsanszk, ill Szvatove felkészül.