[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 999
14 632
113
Láttam ma otthon mielőtt eljöttem ide a sóbányába. :( Csak találtak 4 embert aki örült az ukriknak. Az elején a postás csaj elég kétértelműen fogalmazott aztán kapcsolt. Legalább is ezt vettem ki. Megkérdezték mi volt az oroszok alatt, erre elkezdte, hogy volt munka bolt stb :D
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Igen, de a valós helyzetről kiváló képet ad.
Kezdem azt hinni, hogy szemet szúrtál a biztonsági tisztnek és azóta satuban van a zacsid, úgy megváltoztál a napokban. :D
Ne menjünk le autóskártya szintre, mindenki tudja, hogy a nyugati számok ugyanolyan csalfák mint a ruszkik. A vöröskabátosoktól elkezdve, a hollandusokon, spanyolokon át a németekig minden országban komoly gondok vannak egy ideje a légierő hadrafoghatóságát tekintve. De amúgy is mindegy, mert eszében sincs a ruszkinak megtámadni direktben a NATO-t. Ha meg a NATO próbálkozik, arra szerintem azonnal menne pár taktikai nuki a románokhoz, polákokhoz, németekhez pár komolyabb célpontra, hogy itt a vége a játéknak, hogy ha nem álltok le, akkor megy a többi.
 
Last edited by a moderator:

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 313
10 261
113
Láttam ma otthon mielőtt eljöttem ide a sóbányába. :( Csak találtak 4 embert aki örült az ukriknak. Az elején a postás csaj elég kétértelműen fogalmazott aztán kapcsolt. Legalább is ezt vettem ki. Megkérdezték mi volt az oroszok alatt, erre elkezdte, hogy volt munka bolt stb :D
Nyílván senki nem fogja se az oroszokat se az ukránokat szidni az általuk ellenőrzött területen, egy példa volt erre mikor még Severodonetsk ukrán kézen volt és várták az oroszokat.

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 850
86 842
113
Bereznay a hülye:

Még egy lépés:
Alsóház hétfő, felsőház kedd. Tehát szerda a vége.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Egy Ka-52-es Vikhr rakétákkal 6-7 km távolságból, lebegésből, kényelmesen ki tud szedni célokat. Ha ezt védekezésben csinálja, saját terület felett, akkor az ukrán Stinger/Igla/Gepárd/Stugna stb csak nézhet.
Most lett volna célpont elég...
Szerintem ezekben a védekező harcokban a Mi-28 és Ka-52 nagyot tudott volna villantani, ha értelmesen használják. Én eddig videókon csak a "szokásosat" láttam.
Front felett lebegésből Vihirrel lövöldözést már eljátszották a háború elején. Ukrán páncélvadász!! csoportok le is lőttek egy párat Sztuhna rakétákkal, és abba is hagyták.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 529
113
Vazze már szenilis is vagy ? De tudod a net nem felejt !

Te ezt írtad !

"Van egy rossz hírem, 200 napja háborúznak az oroszok és odáig jutottak, hogy már védekezni sem tudnak az ukránokkal szemben, holott a létszámot tekintve mindenben többszörös fölényben vannak. "

Tudod ha nem vagy szenilis akkor csak nótorius hazudozó lehetsz ! De lehet csak fogalmazni nem tudsz !
Fogalmazási hiba volt szerintem
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A matek sem akar kijönni. Békeidőben az Ukránoknak 130 T-80B/BV-jük volt, meg 100 T-72A, és több százas, 700 + T-64BV és még T-64A is van, addig ott Harkovnál 400 gépet hagytak hátra, és azok T-80-asok és T-72-esek, felváltva.

Persze, hogy nem jön ki az oryx-os matek (mint sohasem), a harkovi offenzívában könnyű fegyverzetű gyalogság menekült az ukránok elől, pont azért támadtak azon a szakaszon. Ha lett volna 400 harckocsijuk jó eséllyel nem így alakultak volna a dolgok.

Roncstemetőben vannak még T-72/80-asok bőven, felcicomázzák, átfestik, kivontatják a filmezéshez használt akácosba (ahol a szuhoj is "lezuhant" majd betemette maga után a krátert és kivágta láncfűrésszel a környező fákat) és kész is az újabb propaganda film a zsákmányolt cuccról.

Ha valóban ennyi cuccot hátrahagytak volna az oroszok akkor minimum a T-90MS-t Kijev főterén mutogatnák miután kiszedték a belsejét...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 455
79 463
113
A matek sem akar kijönni. Békeidőben az Ukránoknak 130 T-80B/BV-jük volt, meg 100 T-72A, és több százas, 700 + T-64BV és még T-64A is van, addig ott Harkovnál 400 gépet hagytak hátra, és azok T-80-asok és T-72-esek, felváltva.
Ne nevettesd ki magad! 400 harckocsi az 40 BTG teljes harckocsiállománya, 40 BTG pedig alaphangon 40-45000 ember. Most akkor döntsd el, hogy vagy alig védett területeket támadtak meg az ukránok Harkovnál, vagy 400 harckocsit zsákmányoltak. Segítek, biztosan nem az utóbbi!
Azért ezt a "a létszámot tekintve mindenben többszörös fölényben vannak" dolgot gondold át még egyszer... :D
Miről is beszélsz? Tényleg nem vagy vele tisztában, hogy az oroszok az élőerő kivételével minden ben többszörös fölényben vannak?
Olyan anyagra gondolsz amitől ennyire hülye leszel? :D
Egy (szerintem) ezüst Totenkopfmedálom akad valahol a sublótban amúgy. Az sem kizárt, hogy régi eredeti cucc.

Kezdem azt hinni, hogy szemet szúrtál a biztonsági tisztnek és azóta satuban van a zacsid, úgy megváltoztál a napokban. :D
Ne menjünk le autóskártya szintre, mindenki tudja, hogy a nyugati számok ugyanolyan csalfák mint a ruszkik. A vöröskabátosoktól elkezdve, a hollandusokon, spanyolokon át a németekig minden országban komoly gondok vannak egy ideje a légierő hadrafoghatóságát tekintve. De amúgy is mindegy, mert eszében sincs a ruszkinak megtámadni direktben a NATO-t. Ha meg a NATO próbálkozik, arra szerintem azonnal menne pár taktikai nuki a románokhoz, polákokhoz, németekhez pár komolyabb célpontra, hogy itt a vége a játéknak, hogy ha nem álltok le, akkor megy a többi.
Ezt leírtam már hónapokkal ezelőtt is, csak akkor kb senkit nem érdekelt. A nyugati számok amiket hoztam kizárólag a fizikálisan rendszerben lévő mennyiséget mutatják, egy darab letárolt technika nincs köztük! Arról lehet vitatkozni, hogy ebből mennyi azonnal bevethető és mennyit kell javítani, de ne legyenek illúzióid, a javítás itt nem több hónapos gyári nagyjavítást takar, hanem pár naposat.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 283
13 990
113
Oroszok Dudchany faluhoz húzodtak visza és próbálnak új vonalat felépíteni, de nem biztos, hogy sikerul megtartaniuk:



FeE7RcTX0AA0Kq8



Pedig már egy hete írják az orosz blogerek, hogy gyulekeznek ott az ukránok, én speciál néhány napja a hírekben tudtam meg, hogy irtózatosan sok ot a technika és katona (egy cseh tudósító mondta). Az orosz vezetés nem volt képes semmit tenni. :cool::rolleyes:
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 390
113
Ne nevettesd ki magad! 400 harckocsi az 40 BTG teljes harckocsiállománya, 40BTG pedig alaphangon 40-45000 ember. Most akkor döntsd el, hogy vagy alig védett területeket támadtak meg az ukránok ŰHarkovnál, vagy 400 harckocsit zsákmányoltak. Segítek, biztosan nem az utóbbi!

Zsákmányolhattak 400 olyan harckocsit, aminek a harcértéke nulla, egyiknek a hőkép érzékelője ment tönkre a harcokban, a másik az soha nem kapott hőképet, és variálni a repült futógörgő / döglődő motor / és hasonló betegségeket.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 595
24 945
113
Küldeném annak az "angolnak" akit nyakunkra ültetett valami hazai ngo: (nem éppen halálfej, de gondolom a két S rúna is a wiking ősök tiszteletét ábrázolja, a galizien meg a területi hovatartozása egyszerűen)
1649512151__jpg_jpeg.jpg

Ugyan semmi köze nincs ehhez: (baloldalt az ss galícia parancsnoka)
image-asset.jpeg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 455
79 463
113
Zsákmányolhattak 400 olyan harckocsit, aminek a harcértéke nulla, egyiknek a hőkép érzékelője ment tönkre a harcokban, a másik az soha nem kapott hőképet, és variálni a repült futógörgő / döglődő motor / és hasonló betegségeket.
Nem zsákmányolhattak, mert ha valahol van 400 harckocsi ott lennie kell 40 BTG-nek is.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 176
9 287
113
Nem katonai tudással, főzőkanállal a kezemben, ahogy egyik topictárs javasolta, én is azt látom, hogy az orosz erők beérkezése előtt igyekeznek lépni. Ez teljesen logikus. Illetve a közeledő rossz idő, és a tél is erre indítja az ukránokat. A másik: az irányítók, ez megingathatalan meggyőződésem, a NATO katonai vezetői. Őhozzájuk kellene az orosz katonai vezetésnek felnőni. Szerintem a 300 000 fő kevés lesz az ukrán-NATO erőkhöz. A zsoldosok cimke csak fügefalevél. De meglátjuk. Putyin a szeptember 30-ai beszédében nyíltan a NATO-t nevezte meg ellenségnek. NA, akkor úgy is kellene Oroszországnak lépnie.
Rövidesen ki fog derülni. Az idő mindkét felet szorítja. Szerintem be fog állni a front, hónapokig, addig tudnak kiképezni friss erőket az oroszok. Most az elsődleges cél az ukrán támadás megállítása.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Napokkal ez előtt volt már ! Orosz T73B3 lőtt ki egy hátráló kapor T64B-t.
Igen de a korábbiban még nem volt benne a másik drónról lőtt videó.
Mindeközben a mainstreamben:

De ha már ...

Ennél sokkal durvább videó is van onnan...
Bereznay a hülye:

Még egy lépés:
Alsóház hétfő, felsőház kedd. Tehát szerda a vége.
Szerintem Oscaresélyes alkotás lesz, már alig várom! :D
Ne nevettesd ki magad! 400 harckocsi az 40 BTG teljes harckocsiállománya, 40 BTG pedig alaphangon 40-45000 ember. Most akkor döntsd el, hogy vagy alig védett területeket támadtak meg az ukránok Harkovnál, vagy 400 harckocsit zsákmányoltak. Segítek, biztosan nem az utóbbi!

Miről is beszélsz? Tényleg nem vagy vele tisztában, hogy az oroszok az élőerő kivételével minden ben többszörös fölényben vannak?

Ezt leírtam már hónapokkal ezelőtt is, csak akkor kb senkit nem érdekelt. A nyugati számok amiket hoztam kizárólag a fizikálisan rendszerben lévő mennyiséget mutatják, egy darab letárolt technika nincs köztük! Arról lehet vitatkozni, hogy ebből mennyi azonnal bevethető és mennyit kell javítani, de ne legyenek illúzióid, a javítás itt nem több hónapos gyári nagyjavítást takar, hanem pár naposat.
A hollandoknál F-16 alig van röpképes, az angoloknál, spanyoloknál, németeknél sok gond volt a Eurofighterekkel , a németeknél a Tornádók épp most esnek át modernizáción/üzemidő hosszabbításon, az a flotta is igencsak csonka momentán (85 gép papíron össz), Persze van még, de a nem letárolt gépek közül is igen sok röpképtelen van jelenleg. De mint említettem, úgysem teremne nekik sok babér.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Sajnos ezt mutatja a valóság. Hiába olvassuk, hogy naponta több tucat ukrán technika és ember megsemmisítve. Teljes régiót adtak fel északon. Máshol hátrálnak, maximum stagnálnak. Ezt egy potens és orosz méretű hadszervezettől nem várná el az ember. Lehet csodát várni, de eddig nem érkezett meg. A gátszakadást, erőmű kiiktatást se használták ki stratégiailag. Csak halogatásra.
Rengeteg orosz halt meg feleslegesen rossz politikai és katonai döntések miatt. Ezen nincs mit szépíteni.

Ha hiénák vérszemet kapnak elkergetik az oroszlánt is, hiába erősebb papíron. Olyan sebeket okozva, amit nem biztos, hogy kihever.

Nem szimpatizálok az ukránokkal, de ők kihozzák a maximumot, míg az oroszok az elvárt minimumot se. Bármilyen fájó.
Lehet számokkal dobálózni, de a történelem könyvekben arra emlékeznek hangsúlyosabban, hogy egy maroknyi védő legyőzte a tengernyi törököt Egernél. Hogy utána mi lett, az már külön történet.

Az oroszoknál is lehet még társadalmi elégedetlenség, ami bármit megváltoztathat.

Olyan mennyiségben zudul az emberre a htka, mtv.... vonalon az orosz propaganda, hogy elhiszi. pl hogy a világ 2. legerősebb hadserege, hogy nincs is ukrán nemzet, nyelv... hogy... és kb minden szar amit itt (is) olvasol a "gonosz" Ukránokról.
Aztán kiderül, hogy az Ukrán nyelv az bezony van. És az is biztos Ukrán nemzet is. Nem is picit. Az orosz világ 2. legerősebb hadseregére meg nem is tudom mit mondjak. Teljesen nevetségessé vált az orosz hadsereg, a generalisszimuszok... baromira kiderül, hogy a valóság az teljesen más mint amit itt boki, oroszfanok fullba tolnak. Mondjuk ki amit évek óta össze vissza hazudoznak.
Putyin helyzete az elmúlt 20évben soha nem volt ennyire ingatag de nem a társadalmi elégedetlenség miatt. Gondold át mi van/lehet agitprop vonalon Oroszoban. Még évek mire kinő egy olyan szintű döntő társadalmi elégedetlenség ami érdemi változást okozhat.