[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 283
13 983
113
Rybar mai térképe a Svatove kornyéki helyzetrol.
(ezennel elnézést kérek a délelotti kis dezinformáció miatt Rybart illetoen)

FeTxiScXwAMgcHd

FeTxgcdWIAAbgAy


--------

Oroszok nyugat felé tolják a tuzérséguket, gyengítve Melitopol kornyékét.


Mindezalat a kárpátaljai 128 dandár tagjai zászlót tuznek ki:

 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 759
9 113
113
Kezd leesni, hogy lada nincs egyedül azzal a problémàval, hogy egy pàrhuzamos univerzumból ír és ezért nem érti ami itt egyértelmü. Mesélj màr, nàlatok hogy zajlottak a folyamatok? :rolleyes:

Azt a tízmillió embert akik orosz nemzetiségűek ,akiket a náci ukrán barátaid vadásztak benzines palackal,és botokkal 2014-ben,most már NATO 155 mmm he-vel.


A kérdésre válaszoljatok és ne tereljetek! Kinézetre nyilván nincs különbség. lehet nézni hogy tudnak e ukránul, de nagyon sok magát ukránnak való se tud, vagy nem jól. Lehet nézni hogy a neve az illetőnek inkább orosz vagy ukrán, de hát ennyi erővel Zelenszkijt is elkaphatták volna a nácikok.

Amúgy korábban még a moszkovitáktól kaptam meg a kérdés hogy mi a különbség az ukránok és az oroszok között, most visszadobom...
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113

A Kreml szerint a katonai visszavonulás független az elcsatolástól


A Kreml szerdán kijelentette, hogy nincs ellentmondás az ukrán területek Oroszországhoz való csatolása és a katonai visszavonulások között, és közölte, hogy Moszkva folytatja a négy ukrán régió annektálására vonatkozó tervek végrehajtását.

Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője szerint a szóban forgó területek örökre Oroszországhoz fognak tartozni.


Az ukrán ellentámadás múlt havi kezdete óta Moszkva több pozícióból is kivonta csapatait, többek között a hétvégén visszavonult Liman városából, amelyet Ukrajna mostanra visszafoglalt.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 458
7 267
113
szerda este van, az oroszok végeztek minden papírmunkával a négy új megye annektálása és az immár orosz földet ért katonai támadás ügyében
és ukrajnában még mindig van áram telefon internet dnyeperhíd
ezek szerint nem jogi természetű akadályai voltak eddig se hogy ezek inkább ne legyenek
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 299
12 644
113
Néhány észrevétel, amit eddig időhiányban nem tettem meg.

1) "Elfogynak az ukránok"
Nem fogynak el.
A 2. vh-ban a kb 8 milliós Magyarország ki tudott állítani egy 960.000. fős hadsereget ('44 szeptemberi létszám), a 25-30 milliós ukránoknak van még bőven tartalékuk.
És ha nagyon megszorulnak, BE FOGJÁK HÍVNI A NŐKET IS, ahogy erre már kísérletet is tettek, de úgy ítélték meg, hogy még nem jött el az ideje, hogy meglépjék.

2) Amíg a Dnyeper hídjai állnak, nem tudom másképp értékelni a helyzetet, mint hogy @neutronbagoly -nak van igaza, akármennyire is szembemegy a formál logikával.
Ez eddig nem hadviselés, hanem "haderőlködés".

3) A 300000 ezres orosz mozgósítás nem lesz elég, maximum a helyzet stabilitására.
EZ csak egy újabb ukrán mozgósítási hullámot fog kiváltani.

4) az ukránok (s a nyugatiak) megérezték a vérszagot, nem fognak leállni.
A végsőkig fognak harcolni, totális háború lesz a részükről.
Még a náciknál is nácibbak.
Emlékeztetőül, még Hitler sem rendelte el a német nők besorozását, még a hadiiparba sem.
 

SpazzMaticus

Well-Known Member
2018. július 24.
117
579
93
Azt a tízmillió embert akik orosz nemzetiségűek ,akiket a náci ukrán barátaid vadásztak benzines palackal,és botokkal 2014-ben,most már NATO 155 mmm he-vel Donbaszban.
Csak az a baj ezzel, hogy ez egy kurva nagy hazugság.

Ezért kellene mást is olvasni az agitprop lapokon kívül is.
És még a propagandával is le vagytok maradva, már az RT sem nyomja ezt a süket dumát otthon a saját népüknek.

Putykó legnagyobb náci barátjáról, tanácsadójáról, és a mindkét szakadár megye vezéralakjait adó nácipárttot vezető Alexander Barkhasov-ról, meg akárhányszor felmerül itt a szó, csak kussoltok.

Mondjuk szerintem fingotok sincs ki az, amennyire "tájékozottak" vagytok, igaz oroszország top tíz legismertebb politikusa között van, már vagy húsz éve...XD

Ez természetesen nem azt jelenti hogy Ukrajnában nem lenne sok náci, ez csak a ti narratívátok hogy aki nem szopkodja bő nyállal putykert és ideológiáját, az valami akármilyen "ukránlover", csak előjön viccesen a szokásos sotétség belőletek, hogy még most, "vezéretek" sok megalázó vereségei közepette sem tudtok legalább egy olyat sem gyűlölködni ami ne csak egy nyomorult, az ellenkező oldalt részetekről agyonhallgatott szánalmas féligazság nem lenne...XD

Ez a "nácitlanitás" putyker részéről az egyik legdurvább diplomáciai "öngól" a történelemben valószínűleg.
Az hogy itt "alusapkaland"-en beválik, nem releváns.

A világ tőbbi részén meg igen nagy felháborodást szült ez a narratíva.
A támadáson felül is.
Főleg akkor, amikor ezek után elkezdődtek a cikkezések a putyi körül mozgó fő tanácsadókról, hogy kik is azok...XD

Tudom, tudom, ezek mind a mocskos liberális sorosista sajtó hazugságai, és nálatok a bölcsek köve, csak megemlíteném nektek, hogy ezen a kicsi biztonságis és sötét bubitokon kívül, a többség miket is gondol, olvas, hall ... ;)

Hogy oroszországban meg még sokkal több a náci.
A legmagasabb vezetéstől, az utolsó focidrukkercsoportig, meg a donbass-ban "harcoló hős" spartan-osig...

De ez természetesen mind hazugság, mert az "oroszok az igazság oldalán" ilyenről nem írt soha. ;)
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 313
10 259
113
2) Amíg a Dnyeper hídjai állnak, nem tudom másképp értékelni a helyzetet, mint hogy @neutronbagoly -nak van igaza, akármennyire is szembemegy a formál logikával.
Ez eddig nem hadviselés, hanem "haderőlködés".
Azokat nem lehet csak úgy szétlőni, párnál gát van és katasztrófát okozhat.

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 608
48 054
113
Néhány észrevétel, amit eddig időhiányban nem tettem meg.

1) "Elfogynak az ukránok"
Nem fogynak el.
A 2. vh-ban a kb 8 milliós Magyarország ki tudott állítani egy 960.000. fős hadsereget ('44 szeptemberi létszám), a 25-30 milliós ukránoknak van még bőven tartalékuk.
És ha nagyon megszorulnak, BE FOGJÁK HÍVNI A NŐKET IS, ahogy erre már kísérletet is tettek, de úgy ítélték meg, hogy még nem jött el az ideje, hogy meglépjék.

2) Amíg a Dnyeper hídjai állnak, nem tudom másképp értékelni a helyzetet, mint hogy @neutronbagoly -nak van igaza, akármennyire is szembemegy a formál logikával.
Ez eddig nem hadviselés, hanem "haderőlködés".

3) A 300000 ezres orosz mozgósítás nem lesz elég, maximum a helyzet stabilitására.
EZ csak egy újabb ukrán mozgósítási hullámot fog kiváltani.

4) az ukránok (s a nyugatiak) megérezték a vérszagot, nem fognak leállni.
A végsőkig fognak harcolni, totális háború lesz a részükről.
Még a náciknál is nácibbak.
Emlékeztetőül, még Hitler sem rendelte el a német nők besorozását, még a hadiiparba sem.
Sajnos, én ugyanezt számoltam ki. Ha 150-200 fővel kalkuláljuk a napi fogyást, a mozgósítottak száma maximum lehet 5.5 millió, akkor nem fogynak el egyhamar. És ugyanakkor folyamatosan megy Európa és az USA részéről a kiképzésük. Aztán a külföldi zsoldosok számáról sincs pontos képünk, az is jöhet rá pluszban.
Az infrastruktúra szinte érintetlen a nagyobb felén Ukrajnának, Nyugatról jön a fegyver tömegével. Amit bejelentenek, az a jéghegy csúcsa.
Most azzal indokolják, hogy védik a katonák életét, azért vonulnak vissza. Akkor ezen az alapon abba is lehetne hagyni a hadi tevékenységet, az 100%-os védelem lenne.
A 300 000 mozgósítás kevés lesz szerintem is, és nem is tudjuk, mennyit mozgósítottak valójában. Gyorsuló ütemben folytatni kellene a mozgósítást, kiképzést, mert már most is súlyos emberhiányban vannak.
A 4. pontodat is osztom.
Most két dologra tudok gondolni:
1) Valamilyen nagy dobásra készülnek, és az előkészületek után megindulnak.
2) Nincs politikai akarat a győzelemre. Vagy valamire tartalékolnak. Mert, szerintem, a NATO-orosz összecsapásnak még nem múlt el a veszélye.
Ami most megy, az elkésett kapkodás. Nyilván az ukránok megtámogatva a zsoldosokkal erősítenek a rossz idő előtt és az új orosz csapatok beérkezéséig. De ezzel számolni kellett volna. Azt sem értem, hogy az ukrán hadi taktika ellen miért nem tudnak hatásos ellenszert találni. Egyáltalán, nem látszik az orosz hadvezetés: mintha nem lenne.
Remélem egy-két fórumtárs nem küld a fakanálhoz, hogy ezt leírtam.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 525
113
Csak az a baj ezzel, hogy ez egy kurva nagy hazugság.

Ezért kellene mást is olvasni az agitprop lapokon kívül is.
És még a propagandával is le vagytok maradva, már az RT sem nyomja ezt a süket dumát otthon a saját népüknek.

Putykó legnagyobb náci barátjáról, tanácsadójáról, és a mindkét szakadár megye vezéralakjait adó nácipárttot vezető Alexander Barkhasov-ról, meg akárhányszor felmerül itt a szó, csak kussoltok.

Mondjuk szerintem fingotok sincs ki az, amennyire "tájékozottak" vagytok, igaz oroszország top tíz legismertebb politikusa között van, már vagy húsz éve...XD

Ez természetesen nem azt jelenti hogy Ukrajnában nem lenne sok náci, ez csak a ti narratívátok hogy aki nem szopkodja bő nyállal putykert és ideológiáját, az valami akármilyen "ukránlover", csak előjön viccesen a szokásos sotétség belőletek, hogy még most, "vezéretek" sok megalázó vereségei közepette sem tudtok legalább egy olyat sem gyűlölködni ami ne csak egy nyomorult, az ellenkező oldalt részetekről agyonhallgatott szánalmas féligazság nem lenne...XD

Ez a "nácitlanitás" putyker részéről az egyik legdurvább diplomáciai "öngól" a történelemben valószínűleg.
Az hogy itt "alusapkaland"-en beválik, nem releváns.

A világ tőbbi részén meg igen nagy felháborodást szült ez a narratíva.
A támadáson felül is.
Főleg akkor, amikor ezek után elkezdődtek a cikkezések a putyi körül mozgó fő tanácsadókról, hogy kik is azok...XD

Tudom, tudom, ezek mind a mocskos liberális sorosista sajtó hazugságai, és nálatok a bölcsek köve, csak megemlíteném nektek, hogy ezen a kicsi biztonságis és sötét bubitokon kívül, a többség miket is gondol, olvas, hall ... ;)

Hogy oroszországban meg még sokkal több a náci.
A legmagasabb vezetéstől, az utolsó focidrukkercsoportig, meg a donbass-ban "harcoló hős" spartan-osig...

De ez természetesen mind hazugság, mert az "oroszok az igazság oldalán" ilyenről nem írt soha. ;)
akkor hazudozzunk (és ez csak a kezdet volt) .. a felvételen bizonyára a Moszkvai Balett előadását láthatjuk .. direkt nem kerestem hosszabb verziót !
le lehet nyugodtan tagadni ezt is .. hogy orosz agitprop videó

kiváncsi ki lesz az első retardált röhögő smiley-s

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 608
48 054
113
Csak az a baj ezzel, hogy ez egy kurva nagy hazugság.

Ezért kellene mást is olvasni az agitprop lapokon kívül is.
És még a propagandával is le vagytok maradva, már az RT sem nyomja ezt a süket dumát otthon a saját népüknek.

Putykó legnagyobb náci barátjáról, tanácsadójáról, és a mindkét szakadár megye vezéralakjait adó nácipárttot vezető Alexander Barkhasov-ról, meg akárhányszor felmerül itt a szó, csak kussoltok.

Mondjuk szerintem fingotok sincs ki az, amennyire "tájékozottak" vagytok, igaz oroszország top tíz legismertebb politikusa között van, már vagy húsz éve...XD

Ez természetesen nem azt jelenti hogy Ukrajnában nem lenne sok náci, ez csak a ti narratívátok hogy aki nem szopkodja bő nyállal putykert és ideológiáját, az valami akármilyen "ukránlover", csak előjön viccesen a szokásos sotétség belőletek, hogy még most, "vezéretek" sok megalázó vereségei közepette sem tudtok legalább egy olyat sem gyűlölködni ami ne csak egy nyomorult, az ellenkező oldalt részetekről agyonhallgatott szánalmas féligazság nem lenne...XD

Ez a "nácitlanitás" putyker részéről az egyik legdurvább diplomáciai "öngól" a történelemben valószínűleg.
Az hogy itt "alusapkaland"-en beválik, nem releváns.

A világ tőbbi részén meg igen nagy felháborodást szült ez a narratíva.
A támadáson felül is.
Főleg akkor, amikor ezek után elkezdődtek a cikkezések a putyi körül mozgó fő tanácsadókról, hogy kik is azok...XD

Tudom, tudom, ezek mind a mocskos liberális sorosista sajtó hazugságai, és nálatok a bölcsek köve, csak megemlíteném nektek, hogy ezen a kicsi biztonságis és sötét bubitokon kívül, a többség miket is gondol, olvas, hall ... ;)

Hogy oroszországban meg még sokkal több a náci.
A legmagasabb vezetéstől, az utolsó focidrukkercsoportig, meg a donbass-ban "harcoló hős" spartan-osig...

De ez természetesen mind hazugság, mert az "oroszok az igazság oldalán" ilyenről nem írt soha. ;)
Nem lehetne ezt a szóhányást normálisan leírni? A visszautasítás részemről az alpári stílus miatt az erősebb. Szeretek olyannal eszmét cserélni vagy vitazkozni, aki kulturált módon teszi. Az indulatos fröcsögés nem értelmes észlényről árulkodik. Egyetlen tényt nem közölsz és támasztasz alá. Ezzel nem lehet mit kezdeni, csak negligálni.