[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 107
24 857
113
Csak az a baj ezzel, hogy ez egy kurva nagy hazugság.

Ezért kellene mást is olvasni az agitprop lapokon kívül is.
És még a propagandával is le vagytok maradva, már az RT sem nyomja ezt a süket dumát otthon a saját népüknek.

Putykó legnagyobb náci barátjáról, tanácsadójáról, és a mindkét szakadár megye vezéralakjait adó nácipárttot vezető Alexander Barkhasov-ról, meg akárhányszor felmerül itt a szó, csak kussoltok.

Mondjuk szerintem fingotok sincs ki az, amennyire "tájékozottak" vagytok, igaz oroszország top tíz legismertebb politikusa között van, már vagy húsz éve...XD

Ez természetesen nem azt jelenti hogy Ukrajnában nem lenne sok náci, ez csak a ti narratívátok hogy aki nem szopkodja bő nyállal putykert és ideológiáját, az valami akármilyen "ukránlover", csak előjön viccesen a szokásos sotétség belőletek, hogy még most, "vezéretek" sok megalázó vereségei közepette sem tudtok legalább egy olyat sem gyűlölködni ami ne csak egy nyomorult, az ellenkező oldalt részetekről agyonhallgatott szánalmas féligazság nem lenne...XD

Ez a "nácitlanitás" putyker részéről az egyik legdurvább diplomáciai "öngól" a történelemben valószínűleg.
Az hogy itt "alusapkaland"-en beválik, nem releváns.

A világ tőbbi részén meg igen nagy felháborodást szült ez a narratíva.
A támadáson felül is.
Főleg akkor, amikor ezek után elkezdődtek a cikkezések a putyi körül mozgó fő tanácsadókról, hogy kik is azok...XD

Tudom, tudom, ezek mind a mocskos liberális sorosista sajtó hazugságai, és nálatok a bölcsek köve, csak megemlíteném nektek, hogy ezen a kicsi biztonságis és sötét bubitokon kívül, a többség miket is gondol, olvas, hall ... ;)

Hogy oroszországban meg még sokkal több a náci.
A legmagasabb vezetéstől, az utolsó focidrukkercsoportig, meg a donbass-ban "harcoló hős" spartan-osig...

De ez természetesen mind hazugság, mert az "oroszok az igazság oldalán" ilyenről nem írt soha. ;)
akkor hazudozzunk (és ez csak a kezdet volt) .. a felvételen bizonyára a Moszkvai Balett előadását láthatjuk .. direkt nem kerestem hosszabb verziót !
le lehet nyugodtan tagadni ezt is .. hogy orosz agitprop videó

kiváncsi ki lesz az első retardált röhögő smiley-s

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 647
113
Csak az a baj ezzel, hogy ez egy kurva nagy hazugság.

Ezért kellene mást is olvasni az agitprop lapokon kívül is.
És még a propagandával is le vagytok maradva, már az RT sem nyomja ezt a süket dumát otthon a saját népüknek.

Putykó legnagyobb náci barátjáról, tanácsadójáról, és a mindkét szakadár megye vezéralakjait adó nácipárttot vezető Alexander Barkhasov-ról, meg akárhányszor felmerül itt a szó, csak kussoltok.

Mondjuk szerintem fingotok sincs ki az, amennyire "tájékozottak" vagytok, igaz oroszország top tíz legismertebb politikusa között van, már vagy húsz éve...XD

Ez természetesen nem azt jelenti hogy Ukrajnában nem lenne sok náci, ez csak a ti narratívátok hogy aki nem szopkodja bő nyállal putykert és ideológiáját, az valami akármilyen "ukránlover", csak előjön viccesen a szokásos sotétség belőletek, hogy még most, "vezéretek" sok megalázó vereségei közepette sem tudtok legalább egy olyat sem gyűlölködni ami ne csak egy nyomorult, az ellenkező oldalt részetekről agyonhallgatott szánalmas féligazság nem lenne...XD

Ez a "nácitlanitás" putyker részéről az egyik legdurvább diplomáciai "öngól" a történelemben valószínűleg.
Az hogy itt "alusapkaland"-en beválik, nem releváns.

A világ tőbbi részén meg igen nagy felháborodást szült ez a narratíva.
A támadáson felül is.
Főleg akkor, amikor ezek után elkezdődtek a cikkezések a putyi körül mozgó fő tanácsadókról, hogy kik is azok...XD

Tudom, tudom, ezek mind a mocskos liberális sorosista sajtó hazugságai, és nálatok a bölcsek köve, csak megemlíteném nektek, hogy ezen a kicsi biztonságis és sötét bubitokon kívül, a többség miket is gondol, olvas, hall ... ;)

Hogy oroszországban meg még sokkal több a náci.
A legmagasabb vezetéstől, az utolsó focidrukkercsoportig, meg a donbass-ban "harcoló hős" spartan-osig...

De ez természetesen mind hazugság, mert az "oroszok az igazság oldalán" ilyenről nem írt soha. ;)
Nem lehetne ezt a szóhányást normálisan leírni? A visszautasítás részemről az alpári stílus miatt az erősebb. Szeretek olyannal eszmét cserélni vagy vitazkozni, aki kulturált módon teszi. Az indulatos fröcsögés nem értelmes észlényről árulkodik. Egyetlen tényt nem közölsz és támasztasz alá. Ezzel nem lehet mit kezdeni, csak negligálni.
 

SpazzMaticus

Well-Known Member
2018. július 24.
117
579
93
Nem lehetne ezt a szóhányást normálisan leírni? A visszautasítás részemről az alpári stílus miatt az erősebb. Szeretek olyannal eszmét cserélni vagy vitazkozni, aki kulturált módon teszi. Az indulatos fröcsögés nem értelmes észlényről árulkodik. Egyetlen tényt nem közölsz és támasztasz alá. Ezzel nem lehet mit kezdeni, csak negligálni.
Oké, ebben igazad van.
A stílus valóban nem megfelő.
De azt hogy miért ilyen, már korábban leírtam.
Nem így kezdtem én ezt itt.

És ha mondjuk érkezne legalább valami hasonló önkritika az elmúlt 8-10-hónap itteni "fő szakértőitől" is ezzel kapcsolatban, - mert maradjunk annyiban hogy volna mire önkritikát gyakorolni - , ezt a stílust azon nyomban el is felejteném. ;)

Addig meg csak azt tudom mondani, hogy amilyen az adjonisten...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
szerda este van, az oroszok végeztek minden papírmunkával a négy új megye annektálása és az immár orosz földet ért katonai támadás ügyében
és ukrajnában még mindig van áram telefon internet dnyeperhíd
ezek szerint nem jogi természetű akadályai voltak eddig se hogy ezek inkább ne legyenek
Ez eddig nem hadviselés, hanem "haderőlködés".
Ez a klasszikus háború. Tudom, nehezen érthető, hiszen az angolszász fertőzésnek hála, ma már mindenki úgy gondolja, hogy nem is háború, ahol nem napalmozzák szét a civileket.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 687
7 339
113
Szerintem:
Még 1 hónapig (nov.8. Usa választás) ez a totyogás lesz. Ez tökéletes az orosznak: kis veszteség, nagy haszon)
Ez a lassú tempó csak nekünk és eu-nak rossz.
Nov.8. Eredmény függvényében fog változni a tempó.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Oké, ebben igazad van.
A stílus valóban nem megfelő.
De azt hogy miért ilyen, már korábban leírtam.
Nem így kezdtem én ezt itt.

És ha mondjuk érkezne legalább valami hasonló önkritika az elmúlt 8-10-hónap itteni "fő szakértőitől" is ezzel kapcsolatban, - mert maradjunk annyiban hogy volna mire önkritikát gyakorolni - , ezt a stílust azon nyomban el is felejteném. ;)

Addig meg csak azt tudom mondani, hogy amilyen az adjonisten...
Kemény vagy Csoki babettád és macskád van é ? @Ursula olvtársnő csak arra próbált rávezetni , hogy a stílus maga az ember és attól még , hogy más a véleményed és a sötét oldal eszközeivel szájkaratézol még nem leszel az igazság bajnoka ! Több tisztelet elvtárs és mindenki jól érzi magát a vitában ! Nem , nem kell Grétsy Lacibácsinak lenni csak normálisnak ! Béke és nyugalom ! Ámen .
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 055
5 555
113

Vlagyimir Putyin sem elégedett azzal, ahogy az elcsatolt területeken mennek a dolgok

Vlagyimir Putyin orosz elnök a jelek szerint elismerte a Kreml legutóbbi ukrajnai katonai kudarcának súlyát, és azt mondta, hogy Oroszország „stabilizálni” fogja a helyzetet négy olyan ukrajnai régióban, amelyet a múlt héten az országhoz csatolt − írta meg a The Guardian.
A négy régió közül kettőben Oroszország jelentős veszteségeket szenvedett péntek óta, amikor Putyin aláírta az annexiót.
Miközben Ukrajna keleten és délen előrenyomul, az orosz csapatok a nyomás alatt mindkét fronton visszavonulnak.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 656
113
Nem,nem vagyok senki imádója, arra utaltam hogy most ők védik Európát!!!

Aaaahigen most, hogy igy irod beugrott. Erre mintha mar lett volna pelda!
Mar ertem is az ukranoknal a Totenkopf, Freiwilligen es egyeb jelkepeket a Sig Runak mellett! :)
832ae25a9c53f89a2ace2a604db15786.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 324
68 562
113
Lehet, de a leggyorsabban nyergelő 700 ezer orosz a mozgósítást követően már át is nyargalt a határon Grúzia és a többi befogadó ország felé. :D
Azok mar nem oroszok, selejtek. Dobo orult volna az ilyen idoben elfuto nyulaknak. Meg kell vonni az ilyenektol az allampolgarsagot, vagyonelkobzast csinalni, aztan cső.
Egyebkent mielott felhoznad a nalunk lebzselo hohol dologtalanok sem ernek a szememben semmit. Plane hogy ha dolgoznak is, akkor se er a munkajuk semmit. Tokkal vonoval visszadobnam oket oda ahova valok.
Szazszor tobbet er egy csendes szorgos azsiai munkas mint ezek a problemas semmirekellok.
 

Ashtar

Well-Known Member
2022. március 13.
652
2 250
93
Aaaahigen most, hogy igy irod beugrott. Erre mintha mar lett volna pelda!
Mar ertem is az ukranoknal a Totenkopf, Freiwilligen es egyeb jelkepeket a Sig Runak mellett! :)
832ae25a9c53f89a2ace2a604db15786.jpg
Igen! De az ukránok úgy tűnik hogy az amerikai érdekeket védik. Ezért írtam hogy az oroszok akkor valószinűleg az "európait"
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Beszarás hogy ennyien beszopjátok ezt a permanens nácizást akár az orosz, akár az ukrán oldalról, és forró krumpliként ide-oda dobálózgattok vele, hogy ki a nácibb.

Ez egy területszerző háború, itt szimplán Ukrajna erőforrásainak az uralásáért megy a harc. Minden más csak tét nélküli, súlytalan hablaty, ál-intellektuális-morális rágógumi annak a birkaként bégető tömegnek, a papagálykommandónak, akit ideológiákkal triggerelni lehet.

Ukrajna területének eddig volt egy gazdája (Ukrajna) és most jött egy kihívó (Oroszország), aki ezt a tulajdonjogot vitatja és erővel el akarja venni, hogy még több erőforráshoz férjen hozzá és ennélfogva nagyobb hatalomra tegyen szert.

Az a tét, hogy ki rendelkezzen Ukrajna erőforrásai (terület, munkaképes lakosság, termőföld, ipar, nyersanyag, vásárlóerő, támaszpontok, stb.) felett, a nácizással csak az idióta plebszet (igen, jól érted, téged, kedves olvasó) etetik mindkét oldalon.

Az egész nácizás csakis onnan ered, hogy a Nagy Honvédő Háború narratívájára próbálják építeni a mostani háború ideológiai alapjait, mert az egy nagy közös - és a második világháborút megjárt nagypapák révén még élő - társadalmi élmény mind az orosz, mind pedig az ukrán oldalon.

Olyan, mint a nyuggerek hátsójának permanens lefetyelése az összes magyarországi párt esetében: egy nagy közös narratíva, ami már sokszor bevált, nagy számú támogatót lehet egy darab narratívával megnyerni (értsd költséghatékony) és az alkalmazója nagy tömegeket állíthat maga mellé, hogy elérje egyetlen igaz célját: a hatalmat.